van Hoofdlijnen drie-eilanden plan Hetdramaie Den Haag Boze Zweed roef gevulde het inktpot Smokkelarij van gouden munten via Nederland naar Indonesië De gevolgen van de mist in ons land Binnenlands nieuws Wat brengt de Radio zei Brits schip in aanvaring Verzet tegen de hervorming in Tunesië Rede van Dulles op de inter-Amerikaanse conferentie Het Kindemoodfonds PERON BEGINT ZIJN VERKIEZINGSCAMPAGNE HET SOEDANESE PARLEMENT GEOPEND WRIGLEY TOTALE KOSTEN 32 35 Smokkelaar mei zending in Amsterdam gearresteerd ïiVEEDE BLAD Vrijdag 12 Maart 1954 9-f. Jaargang No. 3096 Voor top-prestaties De strijd tegen de Mau Mau f'eisconferentie Eisenhower Rode sneeuw in Groenland ZEEUW In December 1953 heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat opdracht gegeven het z.g. drie- eilandenplan in studie te nemen. Dit plan beoogt de afsluiting van het Veerse gat en de Zandkreek, waardoor de eilanden Noord-Be veland en Walcheren en het schiereiland Zuid-Beveland met elkander zullen worden verbon den. Hoewel de details van dit plan nog in studie zijn, zodat een be slissing over de definitieve vorm van dit plan misschien pas tegen het eind van dit jaar mag worden verwacht, zijn reeds nu de hoofd lijnen van dit plan bekend, zo heeft de afdeling voorlichting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat medegedeeld. Het plan behelst in de eerste plaats het leggen van twee dam men. De westelijke dam zal in het Veerse gat, ten westen van Veere worden gelegd en de oostelijke ongeveer ter hoogte van Katse- veer. Afsluiting van deze beide zee armen za'l een landwinst van 1700 tot 2000 ha opleveren. Dan zal er nog een totale wateropper vlakte overblijven van ca 1600 ha. Het lijkt waarschijnlijk, dat de dam in het Veersegat zoveel wes telijk zal worden geprojecteerd dat het fraaie stadsbeeld van Veere< niet zal worden aange tast. De westelijke dam zal voor Vee- re betekenen dat deze plaats van de zee wordt afgesloten. De scheepvaart door de Zandkreek van Veere uit in oostelijke rich ting zal mogelijk blijven. In de oostelijke dam komt, in tegenstel ling tot de dam bij Veere een scheepvaart- en een afwaterings- sluis, een sluis in de westelijke dam is niet wel mogelijk, omdat de toegangsgeul aan verzanding onderhevig zal zijn. KOSTEN. De totale kosten van dit werk worden geraamd op 32 a 35 mil- lioen gulden. Aan afsluiting zijn echter zeer grote voordelen ver bonden, die deze uitgave volko men verantwoord maken. Zo is de landwinst, waardoor goede cultuurgrond wordt ver kregen, van niet te onderschatten betekenis. Bovendien zouden, wanneer niet zou worden over gegaan tot afsluiting, de zeedij- Het 1871 ton metende Britse schip „Guildford" heeft in de nacht van Dinsdag op Woens dag geseind, dat het 3 mijl ten Noorden van Whitbey aan de Engelse Oostkust in aanvaring is geweest. Het schip maakte water. Het Britse schip „Temple Bar" (7191 ton) seinde, dat het met de Guildford in aanvaring is geweest en dat het in de om geving bleef van de Guildford. De aanvaring geschiedde drie mijl ten Oosten van Whitby. De Guildford vroeg om sleepboot hulp. Later seinde de Guildford, dat men het lek heeft weten te dichten. Het schip wordt thans door een sleepboot gesleept. Bij het nadere verhoor, dat de Haagse recherche de 36-< jarige Engel K. heeft afgeno men, is vastgesteld, dat het misdrijf, waarvan de 31-jarige Haagse typiste Y. van der P. ten huize van K.'s moeder in de Van Kinsbergenstraat in de nacht van Zaterdag op Zondag het slachtoffer is geworden, te half vier is gepleegd. Engel K. was des nachts te 12 uur thuis gekomen en is toen naar bed gegaan. Vóór dat tijdstip had hij in een aantal café's het loon, dat hij des Zategdags de eer ste dag van zijn nieuwe dienst betrekking had verdiend, verteerd. Tussen middernacht en half vier des ochtends heeft K., die inmiddels weer was op gestaan en zich gekleed had, Franse en Tunesische orga nisaties hebben zich te Tunis uitgesproken tegen de Franse hervorming van de Tunesische regering, die de bey vorige week heeft goedgekeurd. De vereniging van Fransen in Tunesië, waartoe viervijfde van de Franse kolonisten behoort, nam een protestnota aan, om dat zij niet van te voren was geraadpleegd. De nationalisten van de Neo Destoer protesteerden, omdat de belangrijkste ambten in de re gering niet aan Tunesiërs wor den gegeven. Volgens Moh. Salah Mzali, de premier van de nieuwe Tune sische regering, die vorige week bij de aankondiging der her vormingen is ingesteld, zullen de verkiezingen voor de nieuwe raadgevende vergadering waar schijnlijk begin Juni worden ge houden. Mzali zeide op een persconfe rentie, dat een hervorming een belangrijke stap in de richting van de democratisering van het land zal zijn. nog gesproken met 2 meisjes, die in het hiiis van zijn moeder in pension waren. Daarna is hij gekleed te bed gaan liggen. Nadat hqt drama zich hadt voltrokken heeft K. nog een café bezocht, waarna hij zich, per taxi naar Amsterdam heeft laten rijden. De taxi-onderne ming heeft de som, welke voor de rit naar Amsterdam is be taald, beschikbaar gesteld. Volgens de verklaringen, wel ke K. bij zijn verhoor heeft af gelegd, heeft hij tot Maandag morgen in Amsterdam rondge zworven. Het geld, dat hij in de kamer van zijn slachtoffer heeft weggenomen, heeft hij verder in Amsterdam opgemaakt. Dat hij het zou hebben weggegooid is een verzinsel geweest. Toen hij aan een kiosk een krant wil de kopen had hij nog slechts 10 cent op zak. Iemand heeft toen 3 cent gegeven. Na in het blad de mededelingen over het dra ma te hebben gelezen, heeft K. zich bij de Amsterdamse politie gemeld. ker over een afstand van ca 50 km verhoogd moeten worden. Dit zou een be,drag vergen van 40 a 50 millioen gulden. De af- sluitdammen krijgen elk 'n leng te van 2 km, daardoor ook de on derhoudskosten van de totale lengte zeewerende dijken enorm zulén worden verlaagd. Tenslotte kan nog gewezen worden op de besparingen, die verkregen worden door het ver dwijnen van de provinciale veer diensten, zowel voor de provincie als voor het wegverkeer. Eén of wellicht beide dammen zullen voor het wegverkeer wor den ingericht, waar de bevolking in het betrokken gebied ten volle van zal kunnen profiteren. Eén van de problemen, die nog moeten worden bestudeerd is de aiwatering van de omliggende polders. Wellicht zullen op eni ge plaatsen gemalen worden ge bouwd, die het water van deze polders in de boezem van het drooggelegde gebied zullen slaan. Hoewel nog geen datum van 'n eventuele officiële uitspraak be treffende dit plan kan worden genoemd, ligt het toch in de lijn der verwachtingen, dat, wanneer 't plan tot uitvoering zal komen, dit werk binnen 10 jaar gereed zal zijn. Hoe de procedure van afslui ting zal zijn is nog niet bekend. Zeker is, dat men nog voor grote vraagstukken zal komen te staan. Zo kan nu reeds gezegd worden, dat het sluitgat in de westelijke dam een capaciteit zal hebben, die twee maal zó groot is als die van het sluitgat in de veerhaven van Kruiningen. Dit laatste gat had een capaciteit van 30 millioen ra3 per eb of vloed1. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft een rede gehouden voor de economische commissie van de inter-Amerikaanse conferen tie, welke te Caracas wordt ge houden. Hij zeide te geloven, dat er niet langer kans was op een grote depressie in de Ver. Staten als onderdeel van de cy clus van het bedrijfsleven. De buitenlandse handel speelt een belangrijke rol in de economie van de Ver. Staten en een zelfs nog belangrijker rol in die van vele bevriende landen, aldus Dulles. Daarom moeten de Ver. Staten er naar streven de han del de plaats te geven, welke hem toekomt. Ten aanzien van de economische klachten over de Ver. Staten, zeide Dulles, dat de in discussie zijnde zaken niet eenvoudig waren. De moei lijkheden lijken misschien be trekkelijk klein, maar zouden precedenten kunnen scheppen, welke grote gevolgen zouden kunnen hebben. De Ver. Staten wensen goede economische be trekkingen op het Westelijke halfrond. De raad van het Kindernood fonds van de Ver. Naties heeft op zijn jongste bijeenkomst te New York nieuwe credieten ten bedrage van 4.139.500 dollar goedgekeurd voor de werkzaam heden van de organisatie. Voor Latijns-Amerika is 1.134.500 dol lar bestemd, voor Azië 566.000 voor de landen om het Ooste- o bekken van de Middelland se Zee 542.000 dollar, voor Euro pa 320.000 dollar en voor Afrika 217.000 dollar. Verder is o.m. nog 563.000 dollar bestemd voor dringende hulp aan India en de Philippij- nen. Twee ambtenaren van het Rhedense raadhuis hebben de schrik van hun leven gehad. Woensdag kwam n.l. een da me, die met een Zweedse em ployé van de Edy-fabrieken wil de trouwen, de huwelijksstuk ken (haar aanstaande ega be treffend) overleggen. Deze ble ken echter niet aan alle eisen te voldoen, reden waarom da echtgenote-in-spé de ambtena ren de rug toekeerde en naar haar a.s. man toog. Even later kwam die in eigen persoon zijn woede koelen, waarbij het de ambtenaren overigens bleek, dat hij sommige kernachtige werkwoorden in de Nederland se taal behoorlijk wist te ver voegen. Zo zelfs, dat het onbe hoorlijk werd. Hierbij bleef het echter niet. Want nadat da hoge Noordeirling de stukken aan flarden had gescheurd, zag hij kans om een grote en ge vulde inktpot te grijpen. Met een forse zwaai kogelde hij die door de afdeling burgerlijke stand. De eerste gulp van die bijna onuitwisbare vloeistof trof het hoofd van een der ambtenaren, 'n volgende kwam op een smetteloos geboortere gister terecht, terwijl de rest over de pantalon van de afdelings chef ging, benevens ove(r de ta fel en het pas nieuwe behang. Toen vond de Zweeed het blijk baar welletjejs en hij ging er op z'n sportfiets van door. De bei de ambtenaren, beïnkt en be teuterd, hadden daarop pas de euvele moed een juist passeren de agent te waarschuwen. Met een ander zette deze de achter volging in en het gelukte hen de boze Zweed in Dieren te pakken te krijgen, nog vóór de ook gealarmeerde Velpse politie, die er met een overvalwagen op uit was getrokken. Tijd om tot kalmte te komen heeft de Zweed nu genoeg en hij zal zich aanstonds op zijn minst wegens huisvredebreuk te verantwoor den hebben. En dat waarschijn lijk nog vóórdat hij getrouwd is De Argentijnse president, Pe- ron, is met een toespraak op 'n massale bijeenkomst te Mar del Plata de campagne; van zijn partij voor de verkiezing van 'n vice-president en een nieuw congres begonnen. „Wij willen'", aldus Peron, „dat de Argentijnse problemen in de stembus worden opgelost en indien er strijd moet zijn,i moet hij in de stembussen wor den gevoerd". Naar aanleiding van zekere geruchten over zijn gezond heidstoestand, zeide Peron, dat degenen die bespiegelingen hou den over zijn dood, misschien voor hem zullen verdwijnen. Eén van de oorzaken van de geruchten over Perons gezond heidstoestand is, dat hij thans, na 2 jaar zonder vice-president te hebben geregeerd, om ver kiezing van een dergelijke ge zagsdrager verzoekt. Bij de verkiezingen voor het congres wordt de helft van, dé Kamers nieuw gekozen. Honderden gouden tiendollar munten, afkomstig uit België zijn via Nederland naar Indo nesië gesmokkeld, waar voor gouden muntspecie grote be langstelling bestaat. De recherchedienst der Am sterdamse douane heeft met de arrestatie van de 37-jarige J. G. V., die als één der topfiguren uit deze smokkelhandel wordt bfr schouwd, een schakel uit de lange ketting in handen gekre gen. Bijkans een jaar is de re cherche met haar onderzoek bezig. Uiterst voorzichtig werd het net rond V. gespannen en ONGEVALLEN DOOR MIST TE ROTTERDAM. In de mist zijn op enkele plaatsen aan de Waalhaven tei Rotterdam Donderdagmorgen 6 auto's op elkaar gebotst. Ze zagen elkaar niet. De een reed op de achterkant van de ander. Het gebeurde ook wel, dat te genliggers plotseling een obsta kel op de weg zagen en dan was een aanrijding ook niet meer te voorkomen. Er waren 3 stads bussen bij. Takelwagens reden af en aan om de gestrande wa gens weg te slepen. Alle soor ten wagens waren er bij betrok ken. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Op het beruchte kruispunt te Laren is Donderdagmorgen we derom een gecompliceerde aan rijding gebeurd, waarbij een autobus van de Ned. Buurtver- voer Mij. en 3 auto's waren be trokken. De N.B.M-bus kwam uit de richting Hilversum en aange zien er nog geen 50 meter zicnt was, verliet de chauffeur bij1 't kruispunt de bus om te zien of hij de rijksweg kon oversteken. Op dat ogenblik naderde uit de richting Amsterdam een auto, bestuurd door L. S. uit Heemstede, die op aanwijzing van de buschauffeur stopte. Achter de auto uit Heemstede kwam een Franse wagen, be stuurd door Ph. J. uit La Roche, die de stilstaande wagen niet meer kon ontwijken en er tel genap botste. Op hetzelfde ogenblik werd de Franse wagen van achteren aangereden door de auto van L. O. uit Amster dam. De auto's uit Heemstede en Amsterdam werden licht be schadigd. De Franse wagen liep zware) averij op. Persoonlijke ongelukken bléven uit. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Op de Nieuwe Maas lag Don derdagmorgen het Finse stoom schip „Matti Ragnar" voor de mond van de Rijnhaven stil we gens de mist. De sleepboot Dom- ipel, die langzaam kwam opva ren, zag de Fin plotseling op doemen. De kapitein wilde zijn motor achteruit laten slaan,, maar kreeg dat niet gedaan. Er ontstond een botsing, waardoor ae ketel van de sleepboot 10 cm naar voren geschoven werd. Het zeeschip kreeg een deuk in een huidplaat. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. IJMUIDENSE TREILER OVER VAART DEENSE KOTTER. Tijdens de dichte mist van Donderdagochtend, die grote delen van de Noordzee bedekte, heeft de IJmuidense treiler „Herman" op ongeveer 140 mijl N. W. N. uit IJmuiden de hou- Sir Robert Howe, gouverneur- generaal van Soedan, heeft Woensdag het nieuwe Soedane- se parlement geopend. Oorspronkelijk zou het parle ment 1 Maart worden geopend. Een en ander werd echter uit gesteld wegens ernstige onlus ten in Khartoem. Het eerste ge kozen parlement werd in Ja nuari ingeluid, het begin van een periode van 3 jaar, waarin Soe dan zal moeten kiezen tussen volledige onafhankelijkheid en een unie met Egypte. Sir Robert zeide in zijn ope ningsrede o.m., dat onenigheid plaats diende te maken voor samenwerking en dat staats manschap op de plaats diende te komen van partijpolitiek. De Soedanese regering zou alles in het werk stellen, om het land te vrijwaren voor agressie als de Egyptische en Britse troe pen teruggetrokken zouden zijn. Volgens de BritsEgyptische overeenkomst moeten alle Brit se en Egyptische troepen het land tegen 1956 verlaten. In verband met de ongeregeld heden, waardoor de aanvankelij ke opening van het parlement werd uitgesteld, waren thans uit gebreide veiligheidsmaatregelen genomen. Alles was echter rustig. De opening werd door slechts en kele personen, o.w. regerings functionarissen bijgewoond. Er was niet veel ceremonieel. ten Deense kotter „E 495" uit Esbjerg overvaren, waardoor t scheepje vrijwel onmiddellijk zonk. De Herman kon de drie leden van de bemanning aan boord nemen en hen later over geven aan de S.SiE. 87, die er mee naar Esbjerg is gevaren. De Herman heeft de reis kunnen voortzetten. Volgens de eerste gegevens lag de Deenise kotter voor anker toen het on geluk gebeurde. De Herman voer langzaam met het oog op de bijzonder dikke mist. dit weekeinde dichtgetrokken. Toen de man per auto uit net Zuiden van ons land naar Am sterdam terugkeerde, werd hij, even voordat hij zijn woning wilde binnengaan, gearresteerd. V. had een zending van 100 gouden tiendollar stukkeu bij zich, die een waarde hebben van 10.000. De gearresteerde, die vroóger zeeman is geweest en ter camouflage het beroep van instructeur bij een autorij school heeft, staat bij de doua ne bekend als smokkelaar van professie. Zeelui, voornamelijk Javanen zorgden voor het vervoer van de gouden munten naar Indo nesië. Munten lenen zich bij zonder goed om in dubbele hakken van schoenen en san dalen onopgemerkt te worden vervoerd. Men vermoedt dan ook dat het geld op dez^ wijze Indonesië is binnengesmokkeld. De recherche neemt aan dat deze lucratieve sluiknandcl reeds geruime tijd aan de gaqg was. Wie de leveranciers en de medewerkers in België zijn, is nog niet bekend. Bovendien is het zelfs helemaal niet uitge sloten, dat de munten niet uit België, maar uit Frankrijk af komstig zijn. In dit laatste ge val zou dus België de tweede schakel in de ketting vormen van een „transito-smokkelarij" uit Frankrijk via België en ons land naar Indonesië. Uit het nog geenszins afge sloten onderzoek is geble|ken, dat de financiering in Neder land geschiedde. Met Neder lands zilvergeld, dat eveneens zeer in trek is, zouden de aan kopen zijn verricht. De recherchedienst, die haar nasporingen voortzet naar de handlangers, o.m. de zeelieden, acht het zeer wel mogelijk dat deze affaire maar een onderdeel vormt van een nog veel om vangrijker zaak. 25 in uniformen van de Britse veiligheidspolitie en het leger ge stoken Mau Mau-leden hebben een overval uitgevoerd op een school in het gebied van de berg Kenia. Een Afrikaanse onderwijzer werd voor de ogen van zijn leer lingen om het leven gebracht en een andere gewond. Acht terroristen overvielen in een voorstad van Nairobi een 80- jarige Poolse vrouw, na eerst haar twee bedienden overweldigd en gebonden te hebben. Zij poog den de tachtigjarige te wurgen, doch werden hierbij gestoord. De Mau Mau-leden trokken toen af, na de vrouw eerst met een revol verschot ernstig te hebben ge wond. Vier aanslagplegers zijn gear resteerd. In Woensdag ten noorden van Nairobi geleverde gevechten zijn 21 Mau Mau-leden gesneuveld. Te Nairobi zijn Woensdag ze ven Kikoejoe's terechtgesteld. Zes hunner waren onwettig in het bezit van wapens bevonden. De zevende was wegens moord ter dood veroordeeld. verhoogt bij sport en spel Uvf ode ,tTiOnd eti keel KAPITALE BOERDERIJ VERBRAND. Woensdagmiddag, toen de motor van een tractor in de boerderij van de heer J. Pi. Kloosterman te Neuweroord in werking werd gebracht, schoot er een steekvlam uit de motor. De vlam stichtte brand en zeer spoedig stond de kapitale boer derij, met nog nieuw daaraan gebouwde grote landbouwschu- ren in brand. De gehele inven taris, paarden en koeien en het grootste gedeelte van de inboe del, verbrandden. De Hooge- veense brandweer werkte met groot materiaal, doch kon de geweldige vuurzee niet over meesteren. Slechts naakte mu ren, die later werden omver ge haald, bleven staan. Boerderij en inventaris waren verzekerd. De schade wordt geraamd op ongeveer 2 ton. De landbouw- schuur was nog slechts kort ge leden gereed gekomen. ZWIJNENJACHT. Tussen dei., jagers van het dorp Reuver en die van het ge hucht Offenbeek is een wed strijd gaande welk van beide corpsen de streek van de mees te wilde zwijnen zal bevrijden. De Reuverse partij heeft het jongste succes geboekt. Toen jager M. bezig was met het op sporen van vossen, kreeg hij in het licht van zijn schijnweirper te wilde zwijnen zal bevrijden, die in een graanveld opereer den. Hij naderde de troep tot op 20 meter en nam toen een der zwaarste exemplaren onder schot. Vijf zwijnen sloegen op de vlucht, maar het zesde, een zwaargewicht van 70 kg, bleef dodelijk getroffen liggen. De; toestand is thans 3-3. RIJK EN TOCH ARM. Om half negen Woensdag avond meldde zich een 90-ja rige grijsaard, de stoelenmat- ter W. F. L. uit Amsterdam, bij het bureau Warmoesstraat van de hoofdstedelijke politie te Amsterdam. De oude man, die ziek was en wiens kleding er uitzonderlijk verwaarloosd uitzag, smeekte de agenten hem voor de nacht onderdak te verschaffen in het buröau. „Ik ben uit mijn pen sion gezet", klaagde hij, „en ik weet niet wat ik beginnen moet". In verband met zijn lichame lijke toestand belde de politie de geneeskundige dienst op. Per ziekenauto werd de grijsaard naar het gemeentelijk verzor gingstehuis gebracht. Wie schetst de verbazing van de personeelsleden aldaar, toen zij hem ter ruste legden en daarbij tot de ontdekking kwa men, dat hij 3 spaarbankboek jes op zak had waarop een to taal bedrag van f 7800 was in geschreven, terwijl zij boven dien in zijn klejding nog 300 aan contanten aantroffen. „De man maakte dbn versuf te indruk bij ons", vertelde de politie. „Hij kwam uit een pen sion aan de Nieuwendijk. Waar om hij daar op straat is gezet, is ons onbekend. Het kan zijn, omdat hij zo vervuild was, mo gelijk ook omdat hij blijkbaar moeilijk afstand kon doen van zijn geld en zich aan betaling van de huur trachtte te ont trekken". President Eisenhower heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie de beschuldigin gen, dat de republikeinse partij „half McCarthy, half Eisenho wer" is, onzin genoemd. De democratische leider Adlai Stevenson heeft deze beschuldi ging in zijn rede van Zaterdag j.l. geuit. Eisenhower zeide voorts, dat de repubblikeinse senator Ralph Flanders Dinsdag een dienst had bewezen door zijn cri- tiek op McCarthy. Flanders zeide toen, dat McCarthy de republi keinse partij splitst en de aan dacht van de belangrijke wereld problemen afleidt. Eisenhower prees Flanders, dat hij had gewe zen op de gevaren van een even tuele strijd, waarbij men elkaar verdelgt. De inwoners van Kangamiut, een plaatsje op Groenland, keken Dinsdagochtend verwonderd uit hun ogen toen zij zagen, dat de grond was bedekt met een laag rood gekleurde sneeuw. Meteorologen veronderstellen dat de sneeuw dege kleur heeft gekregen door vulkaanas of woestijnzand, dat door de wind is meegevoerd uit Azië of Afrika. Men acht het ook mogelijk dat de kleurstof van een chemische sa menstelling is. Maar zekerheid hieromtrent heeft men nog nióc. „De wind voert zoveel vréémde stoffen mee", zeiden de nneteoro gen. ZATERDAG 13 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.40 Piano; 12.00 Gram.12.30 Mededelingen 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Varia; 13.20 Dansmuziek; 13.45 Sport; 14.00 Gr.; 14.25 Drents programma; 14.50 Volksdansen; 15.15 Causerie; 15.30 Politieka- pel; 16.00 Orkest; 17.00 Week- joumaal; 17.30 Jazzmuziek; 18.00 Nieuws; 18.20 Lichte müz.; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20:05 Gev. progr.; 22.00 Soc. commentaar; 22.15 Orkest; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Koor; 7.45 Ge bed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.;, 10,00 Voor de jeugd; 10.15 Gr. 11.00 Voor de zieken; 11.45 Pia no; 12.03 Gram.; 12.30 Medede lingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespre king; 14,10 Voor de jeugd; 14.20 Eng. les; 14.40 Koor; 15.00 Let teren en kunst; 15.40 Orkest; 16.210 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 Gev. liedjes; 18.15 Radio onderwijs congres; 18.30 Gram.; 18.45 Buitenl. overzicht; 19.00 Nws.; 19.10 Gram.; 19.20 Radio onder wijs congres; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Hoorspel; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in;v 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Koor. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.15 Jev. muziek; 15.10 Gram.; 16.00 Accordeon; 16.15 Gram.; 16.30 lecordeon; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Or- ,el; 18.30 Voor de soldaten; 9.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Causerie; 21.15 Gram.; 21.30 Or- est; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver- oekprogramma23.00 Nieuws; 13.05 Dansmuziek; 23.35 Zigeu nerin uziek.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5