EEN OUDERDOMSPENSIOEN VOOR ALLE NEDERLANDERS BOVEN 65 JAAR West-, Midden- en Oost-Duitsiand Beperkende bepalingen op de handel met communistische staten Belastingverlagingen in West-Duitsland De buitenlandse werkers Schouwen-Duiveland op Rapport inzake Belgisch-Nederlandse waterwegen ondertekend Het advies van de 5.E.R. inzake de wettelijke ouderdomsverzekering Radio en televisie protes teren tegen McCarthy aai rai eea torpedoboatjager DE PERZISCHE OLIE. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Spoedig besprekingen tussen Engeland en de Verenigde Staten Frankenng btJ Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks VRIJDAG 12 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3096. Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mra 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 nar, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10,30 uur. Donderdagmorgen hebben de heren Frans van Cauwelaert en Steenberghe in de ambtswoning van eerstgenoemde het rapport betreffende de Belgisch-Neder landse waterwegen ondertekend. De deskundigen van beide lan den, die hebben deelgenomen aan de werkzaamheden der commissie, waren bij deze plech tigheid aanwezig. CHARLES SPARKS THOMAS AMERIKAANS MINISTER VAN MARINE. Charles Sparks Thomas, assis tent-minister van Defensie voor bevoorrading en logistiek, is door president Eisenhower tot minis ter van Marine benoemd. Hij volgt Robert Anderson op, die benoemd is tot onder-minis ter van Defensie in plaats van Roger Kyes, die in het zakenle ven terugkeert. INDIA ZAL TERUGROEPING VAN AMERIKAANSE WAAR NEMERS VRAGEN. Uit gezaghebbende bron te New Delhi wordt vernomen, dat de Indische regering de V.N. zal digen een aanvang te nemen bij het intreden in het productiepro In het op 26 Februari door de Sociaal-Economische Raad aan vaarde advies inzake de wettelij ke ouderdomsverzekering, dat thans door de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid is vrijgegeven ter publicatie, wordt voorzien in een ouderdomspen sioen voor alle Nederlanders bo ven 65 jaar. Dit zou, uitgaande van het loon- en prijsniveau van aanvang 1954, voor gehuwden 1260 gulden per jaar bedragen, voor ongehuwde» 756 gulden per jaar. De hoogte van het pensioen zal zich aanpassen aan de koop kracht van de gulden. De raad acht in een ouderdomsverzeke ring geen plaats voor een ge meenteclassificatie. Premieplich tig dienen te zijn de verzekerden, die een inkomen verwerven. De plicht tot premiebetaling dient voor loontrekkenden en zelfstan verzoeken de Amerikaanse waar nemers, die namens de V. N. in Kasjmir zijn, terug te roepen. Premier Nehroe heeft onlangs verklaard, dat India Amerikaan se waarnemers wegens de voor genomen Amerjkaanse hulp niet els neutraal beschouwt. ces. Degenen, die geen inkomen verwerven, zullen niet premie plichtig zijn, doch wel tot de kring der verzekerden behoren en derhalve in beginsel aanspraak kunnen maken op uitkering. De maximum-premie-inkomens- In de Westduitse bondsdag heeft de minister voor „Gesamt- deutsche" Aangelegenheden, het Duitse volk bezworen de Russi sche bezettingszone niet meer „Oostelijke zone" te noemen, zoals tot dusverre gebruikelijk was. Het door de Russen bezet te deel van Duitsland moet men volgens Kaiser als ..Midden- Duitsland" blijven zien, terwijl de door Polen geannexeerde ge bieden het eigenlijke O.-Duits- land vormen. Het is volgens Kaiser drin gend nodig, dat vooral de Duit se jeugd er aan gewend wordt de nu verpoolste gebieden als Oost-Duitsiand te blijven be schouwen. Sedert anderhalf jaar zijn overigens volgens Kaiser, maat regelen getroffen om de aan - duiding „Oostelijke zone" ten minste uit het ambtelijke taal gebruik te verwijderen en daar mee waren al goede vorderin gen gemaakt. Grote hilariteit ontstond in het, parlement toen vlak na minister Kaiser de minister van Arbeid het woord nam om te verklaren, dat met de „Ooste lijke zone" geen verdrag over de ziekteverzekering kon worden gesloten. Ook in de Westduitse pers worden sedert lange tijd pogin gen aangewend om het gebruik van het woord „Midden-Duits- iand" ingang te doen vinder. Er zijn overigens ook reeds aanmerkingen gemaakt op mi nisters Kaisers eigen titel van minister voor „Gesamtdeut- sche"-kwesties. Volgens sommigen is het ge vaarlijk een onderscheid tussen ..Deutsch" en ..Gesamtdeutscb' te laten inburgeren aangezien men het praedicaat „Deutsch" niet als voorrecht voor de bondsrepubliek mag reserveren. grens ware naar het oordeel van de raad te stellen op 6000 gulden. De financiering zal geschieden volgens het omslagstelsel. Op 27 Maart 1952 hebben de toenmalige minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de staatssecretaris van Sociale Za ken de raad verzocht advies uit te brengen over een aantal vragen met betrekking tot de toekomsti ge ouderdomsverzekering. De raad stelde de behandeling van de adviesaanvrage in handen van de sociale commissie, welke ter voorbereiding van het advies een subcommissie heeft ingesteld. Het advies dezer subcommissie werd op 26 Februari door de raad aanvaard. Drie leden, de profes soren W. C. L. van der Grinten, M. J. H. Smeets en F. J. H. M. van der Ven, geven in een min - derheidsnota blijk van een afwij kend standpunt. SAMENVATTING. In de samenvatting van het ad vies zegt de raad, dat een, zij het summier, onderzoek naar de fi nanciële positie van de huidige generatie bejaarden en naar de door de huidige in het arbeidspro ces werkzame personen getroffen privaatrechtelijke, individuele en collectieve, ouderdomsvoorzienin gen, een bevestiging heeft opge leverd van het vermoeden, dat aan' een nieuwe wettelijke rege ling van de ouderdomsvoorzie ning behoefte bestaat. De huidi ge, in de Invaliditeitswet neerge legde ouderdomsverzekering is onvoldoende en aan de noodwet Ouderdomsvoorziening kleven ernstige, aan het karakter van deze regeling inhaerente bezwa ren, welke slechts ten aanzien van een tijdelijke noodvoorzie ning aanvaardbaar zijn. De pri vaatrechtelijke ouderdomsvoor zieningen, zowel in de vorm van levensverzekeringsovereenkom sten, als in de vorm van onder- nemings- en bedrijfspensioen fondsen, vertonen weliswaar een verheugende ontwikkeling, maar kunnen de behoefte aan een wet telijke regeling van de ouder domsvoorziening niet wegnemen. De wettelijke ouderdomsverze kering dient zich in beginsel tot alle ingezetenen, ongeacht hun nationaliteit, uit te strekken. De raad acht geen voldoende rede nen aanwezig de wettelijke ouderdomsverzekering te beper ken tot degenen, die op een be paalde wijze een inkomen verwer- Van gezaghebbende zijde is Donderdag te Washington verno men dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië „betrekkelijk spoedig" besprekingen zullen epenen over door premier Chur chill gedane voorstellen tot her ziening der lijsten van goederen van strategisch belang, welke niet aan communistische staten mogen worden geleverd. De nieuwe Britse voorstellen voorzien, naar verluidt, in een uitgebreide herziening dezer lijs ten, welke in de practijk zou neerkomen op het opstellen \^in een geheel nieuwe lijst van goe deren, welke de communistische staten niet mogen bereiken, om dat zij voor hen van belang zijn voor de oorlogsindustrie. De Britten zouden hebben voorge steld dat op deze lijst militaire uitrustingsstukken worden ver meld en machines en/of gereed schappen, welke uitsluitend of vrijwel uitsluitend kunnen wor den aangewend voor de vervaar diging van wapens. In officiële Amerikaanse krin gen meent men dat 'grote voor zichtigheid zal moeten worden betracht bij een wijziging der lijsten van goederen, die niet naar communistische staten mo gen worden uitgevoerd en dat hierbij slechts op het voordeel voor de handel moet worden ge let, doch evenzeer rekening dient te worden gehouden met het ge vaar ener versterking der com munistische militaire macht. Het grote probleem bestaat uit het bereiken van overeenstem ming over de vraag, wat precies onder „goederen van strategisch belang" moet worden verstaan. Het aantal goederen, dat volgens de Verenigde Staten hieronder valt, is veel groter dan hetgeen de Amerikaanse bondgenoten als oorlogsvoorbereidingen bevorde- derende uitrusting" beschouwen. Het is bekend, dat Groot-Brit- tannië en andere bondgenoten der Verenigde Staten van gevoe len zijn dat de bestaande verbod- lijsten teveel in bijzonderheden afdalen. Voorts menen zij dat vele goederen, die een jaar of twee geleden konden worden be schouwd als van strategisch be lang te zijn, thans niet langer in deze rubriek passen. In kringen van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken meent men dat een „aan zienlijke verzachting" van het verbod op uitvoer van strategi sche goederen naar communisti sche staten thans niet noodzake lijk is, daar er h.i. voldoende ruimte is voor uitbreiding van de handel tussen de Westerse lan den en de Sowjet-Unie en haar bondgenoten met uitzondering van communistisch China in niet-strategische goederen. Het Amerikaanse congres zal het verloop der komende Brits- Amerikaanse besprekingen over de handel met communistische staten nauwlettend volgen. Een invloedrijke groep conservatieve republikeinse volksvertegen woordigers is vastbesloten zich te verzetten tegen elke verzachting der bestaande verbodsbepalingen. „Mutual Broadcasting Sy stem" heeft te New York mee gedeeld, dat senator McCarthy een aanbod heeft aanvaard om in een uitzending de rede van Adlai Stevenson en Dinsdag avond door een radio-commen tator, Edward Murrouw. geuite critiek op McCarthy, te bespre ken. De Amerikaanse radio en te levisie hebben een telegram aan senator McCarthy gezonden waarin zij protesteren tegen 't feit dat hij Dinsdag hun verte genwoordigers niet op zijn persconferentie te New York heeft willen ontvangen. Deze omroepverenigingen zon den Zaterdag een toespraak van Adlai Stevenson, de leider van de democratische partij, uit. maar weigerden McCarthy tijd te geven Stevenson te ant woorden. ven of tot hen, wier inkomen een bepaalde grens niet overschrijdt. VOORSHANDS UNIFORM OUDERDOMSPENSIOEN. De raad is van oordeel, dat de te verwachten economische reper cussies van een algemene ouder domsverzekering er toe nopen voorshands te volstaan met een uniform ouderdomspensioen, dat iets groter is dan de maximum uitkering van de noodwet ouder domsvoorziening. In verband met de gemiddeld lagere kosten van levensonder houd van de ongehuwde dient naar zijn oordeel het ouderdoms pensioen van de ongehuwde 60 procent te bedragen van dat van een echtpaar. Het ouderdomspensioen dient in te gaan bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd door de gehuw de man en door de ongehuwde. De weduwe, wier echtgenoot op het tijdstip van overlijden in het genot was van ouderdomspen sioen, dient het recht op dit pen sioen naar de maatstaf van een ongehuwde te behouden, indien zij op het tijdstip van overlijden van haar echtgenoot ten minste 60 jaar oud is, dan wel dit recht te verkrijgen bij het bereiken van de 60-jarige leeftijd. De raad acht in een ouder domsverzekering geen plaats voor een gemeenteclassificatie. De raad spreekt zich uit voor het vastleggen in de wet van de pensioenaanspraken op zodanige wijze, dat de reële waarde van de pensioenen geen andere wijzigin gen ondergaat dan die, welke overeenkomen met de wijzigin gen in de algemene weivaart. Een onder de omstandigheden wisse lend bodempensioen kan de be jaarde een aanspraak geven op een vrijwel constant deel van het nationale inkomen, terwijl van aanspraken op nominale bedra gen van tevoren geenszins vast staat, welk deel van het toekom stige nationale inkomen zij repre senteren. Bij het loon- en prijsniveau van aanvang 1954 past naar het oor deel van de raad een ouderdoms pensioen voor gehuwden van f 1260 per jaar en voor ongehuw den van 756 per jaar, uit te ke ren aan alle bejaarden, ongeacht hun overige inkomsten. Premieplichtig dienen te zijn de verzekerden, die een inkomen verwerven. De plicht tot premie betaling dient voor loontrekken den en zelfstandigen een aanvang te nemen bij het intreden in het productieproces met dien verstan de. dat voor degenen, die uitslui tend inkomen genieten uit vermo gen, de premieplicht bij het be reiken van de 21-jarige leeftijd dient aan te vangen, hij dient een einde te nemen bij het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Degenen, die geen inkomen verwerven, zullen niet premie plichtig zijn, doch wel tot de kring der verzekerden behoren en derhalve in beginsel aanspraak kunnen maken op uitkering. MAXIMUM-PREMIE IN KOMENSGRENS. De maximum-premie-inkomens grens ware naar het oordeel van de raad te stellen op 6000 dan wel op het bedrag, hetwelk bij een unificatie van de inkomensgren zen voor de verschillende sociale verzekeringen zal worden vastge steld. De premie dient te worden betaald door de verzekerden. Dit geldt zowel voor loontrekkenden als voor zelfstandigen. Bij de loontrekkenden zal de betaling kunnen geschieden door middel van de werkgever, waardoor be talingsmoeilijkheden tot een mi nimum worden teruggebracht. Voor de zelfstandigen adviseert de raad om, in verband met te verwachten moeilijkheden bij de inning der premie, bij een inko men tot een zekere grens bijv. 2.000 bij gehuwdenvan premie invordering af te zien. en bij daarbij aansluitende inkomens tot aan een tweede grens (bijv 3000 bij gehuwden), een toene mend percentage der premie in te vorderen. Het niet-ingevorder- de deel der premie zal voor reke ning der overheid dienen te wor den genomen. In verband met de wijze van premievaststelling zul len degenen, die zelf niet over in komen beschikken van premiebe taling zijn vrijgesteld. VERMINDERING VAN HET PENSIOEN. Indien, volgens de daartoe vastgestelde normen de premie invorderbaar is gesteld, zal het invorderingsaparaat moeten trachten de premie te doen beta len. Heeft de invordering geen re sultaat, of ziet het invorderings apparaat wegens te verwachten hoge perceptiekosten of om ande re redenen van invordering af, dan dient, naar het oordeel van de raad, voor elke verschuldigde, doch niet betaalde jaarpremie, het toekomstige ouderdomspen sioen met 2 procent te worden verminderd. Op grond van schattingen van de kosten der verzekering van 't totale premieplichtige inkomen is het waarschijnlijk, dat bij on middellijke volledige invoering de premie ongeveer 5,5 procent van het premieplichtig inkomen zal dienen te bedragen. Bij invoe ring met een overgangsregeling van 5 jaar zal gedurende de eer ste vijfjarige periode het premie percentage ongeveer 4,2 bedra gen. De raad acht een overgangsre geling van ten hoogste 5 jaar aanvaardbaar. Een langere over gangsregeling acht de raad onge wenst in verband met de geduren de de overgangsperiode noodzake lijke inkomensaftrek, ook al zou deze geleidelijk afnemen. INNING VAN PREMIES BELASTINGDIENST. De raad is voorts van mening, dat voor de vaststelling en de in ning van de premies gebruikma king van de belastingdienst, wel ke reeds de inkomens van een groot aantal verzekerden kent, aanbeveling verdient, met dien verstande, dat voor de verzeker den duidelijk moet blijken, dat er een onderscheid bestaat tussen de betaalde verzekeringspremie en de belastingen. DE MINDERHEIDSNOTA. In een minderheidsnota zeggen drie leden van de raad zich niet te kunnen verenigen met de in voering van een verplichte ouder domsverzekering voor de gehele bevolking. Aanvaardbaar zouden zij achten een verplichte ouder domsverzekering voor loontrek kenden, waarbij nog nader te overwegen ware, of niet een loon grens moet worden gesteld. Zij vragen zich voorts af, of voor deze verzekering niet een loongrens ware te stellen. Bij voorbeeld van 6.000 gulden, met dien verstande, dat latere over schrijding van deze grens niet zonder meer beëindiging van de verzekering meebrengt. Ten aanzien van de niet-loontrek- kenden ontkennen deze leden niet dat er 'n belangrijk aantal zelf stan- digeji is, dat behoefte heeft aan 'n ouderdomsvoorziening, hun zelf standigheid, hun vrijheid van be slissing op welke wijze in deze be hoefte wensen te voorzien, moet echter worden geëerbiedigd. Het particuliere verzekeringswezen biedt ruimschoots gelegenheid de nodige voorzieningen voor de oude dag te treffen. Voor een op treden van de overheid ten aan zien van zelfstandigen bestaat naar het oordeel dezer leden in beginsel slechts aanleiding voor zelfstandigen, die niet in staat zijn zelf voor een ouderdomsvoor ziening zorg te dragen. Zij zou den het meest doeltreffend kun nen worden geholpen door een re geling in de trant van de gelden de noodwet ouderdomsvoorzie ning, waarbij verschillende wijzi gingen wenselijk zijn. Deze leden achten de motive ring voor het overheidsingrijpen, zoals zulks in het advies wordt gegeven, geheel onvoldoende en zij wijzen deze principieel af. Officieren van de veiligheid. - dienst ran het Britse departe ment ran Marine stellen eer. onderzoek in naar beschadigin gen aan installaties aan boord van de 1700 ton metende Britse torpedoboot jager .Urania", die te Liverpool ligt, aldus werd in de nacht van Woensdag op Don derdag te Liverpool meegedeeld. Er werd melding gemaakt van het doorsnijden ran rerschei- dene electrische draden aan boord ran het schip. De Urania, die in 1943 werd gebouwd, ligt te Lirerpool om te worden veranderd in een fre gat. De Perzische minister ran Fi nanciën heeft er in een officiële verklaring op gewezen, dat de Perzische regering' het principe verwierp van 'n schadeloostel ling aan de Anglo Iran, oil Com pany wegens het verlies aan winstmogelijkheid tijdens de sluiting van de raffinaderij te Abadan. Deze verklaring is het ant woord op een mededeling va* de ambassadeur ran Engeland, sir Roger Stevens, dat de scha deloosstelling nog niet was ge regeld. De Perzische minister her haalde nog eens de wens ra* de Perzische regering letter e* geest van de wet op de natio nalisatie van de olie-industrie te eerbiedigen. De Westduitse minister van Financiën heeft Donderdag be lastingverlagingen van in to taal 2.3 milliard mark per jaar aangekondigd. De invloed der belastingver lagingen, die op 1 Octoberr a.s. in zullen gaan, zal o.m. door af schaffing van talrijke belas tingverlichtingen gedeeltelijk worden opgeheven. Het zwaartepunt der belas tingverlagingen licht bij de in komstenbelasting en de ven nootschapsbelasting. Voor de kleine inkomens zullen de1 be lastingen met 51.6 procent wor den verlaagd. De verlagingen variëren van 6.4 tot 21.5 pro cent voor de middelgrote en de grote inkomens. De vennootschapsbelasting wordt verlaagd van 60 tot 45 procent. De bondsregering verwacht, dat ds belastingverlagingen 't bruto nationale product met 5 procent zullen doen stijgen. Voorts wordt een gunstige in vloed op de kapitaalmarkt ver wacht. AMERIKAANSE SCHEPEN ZULLEN HELPEN BI.I HET ONTDEKKEN VAN VREEMDE VLIEGTUIGEN. Generaal McCalley, comman dant van de 62ste luchtmachtdivi sie, heeft medegedeeld, dat de Amerikaanse koopvaardij- en vis sersschepen en de plezierjachten, die normaal nabij de Atlantische kust varen, in het vervolg inlich tingen zullen doorgeven aan de centra, die belast zijn met de ver dediging tegen aanvallen uit de lucht. De schepen zullen aan deze centra berichten sturen, wanneer vliegtuigen worden waargeno men. Sinds maanden werken zij nu reeds op Schouwen-Duivenland, de mannen en vrouwen, jongens en meisjos van de C.C.H., het Coordination Comitteé Holland". Met het „werken" is hetgeen deze mensen op het eiland doen, eigenlijk niet juist uitgedrukt. Zwoegen, sloven en ploeteren is beter. Op alle plaatsen waar dit nodig was, hebben de leden van de C.C.H.-groep gewapend met allerlei schoonmaakgereedschap, de strijd aangebonden tegen de chaos, die het water hier met zijn vernielende kracht heeft aan gericht. Het C.C.H.-korps is een bonte mengeling van mensen van de meest uiteenlopende nationalitei ten, allen evenwel beizie'ld met één ideaal: hulp bieden waar dit nodig is. Zowel in Schouwen als in de Vierbannenpolder hebben zij ge zwoegd in de modder en viezig heid. Het werk eiste hier de vol le mens. Voor ontspanning was weinig tijd en volkomen begrijpe lijk was de weinige zorg, die soms aan het toilet wordt be steed. Na een lange dag van hard werken onder moeilijke omstan digheden zijn de C.C.H.-werkers blij, des avonds eens flink te kun nen rusten en na het lezen en schrijven van brieven van en naar huis, kruipen ze vroeg'in de kooi, want een nieuwe zware dag wacht. Aanvankelijk schreven zij naar huis over de verwoestingen op 't eiland, die een diepe indruk op hen maakte. Maar men raakt aan alles gewoon, ook aan de bemod- derde laarzen, waarop een buiten landse studente van het korps nu reeds net zo gewoon is te lopen als voorheen op haar beste Zon dagse schoentjes. Kerkwerve en Sir Jansland, Ou- werkerk en Nieuwerkerk, het zijn stuk voor stuk plaatsen waar de buitenlandse helpster en hel per hun veelzijdige werkzaamhe den hebben verricht. Waar zij kwamen waren nog slechts wei nig bewoners aanwezig en onder degene die er waren, wilden de gesprekken niet altijd evengoed vlotten. Wie spreekt er Italiaans op Sir Jansland? Weinigen op Nieuwerkerk kunnen zich onder houden met de werkers uit Tur kije en Zuid-Amerika. Toch staan deze taalmoeilijkheden de goede verstandhouding met de bewo ners van Schouwen en Duiveland niet in de weg. Allerwegen wordt het werk van „de vreemden" uitermate ge waardeerd en iedereen heeft be wondering voor die vreemde men sen met die vreemde talen, die echter één aanwijsbaar ding met de eilandbevolking gemeen heb ben, n.l. het streven naar het her stel van Schouwen en Duiveland. Practisch belangeloos hebben zij zich hiervoor ingezet, wroeten thans in de puinhopen en modder. Trachten huizen, die met dikke lagen modder zijn bedekt, weer bewoonbaar te maken. Wanneer het laatste werk ge daan zal zijn. gaan zij terug naar hun eigen omgeving veraf of dichtbij, waar zij zullen kunnen vertellen over de dan volbrachte taak op Schouwen en Duiveland, het eiland dat door de nood wei nig voor zijn helpers kan doen, maar wel zeer dankbaar is en de „aanpakkers" van de C.C.H. niet gemakkelijk zal vergeten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. VRIJ ZONNIG. Droog en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuidoost. Over het alge meen iets lagere temperaturen dan gisteren. ZATERDAG 13 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.35 9.10 9.50 10.— n.m. 9.30 10.05 10.45 10.55 ZON MAAN •P »»der op onder Maart 13 7.01 18.40 12.03 4.20 14 6.59 18.41 13.17 4.53 15 6.56 18.43 14.32 5.17 16 6.54 18.45 15.46 5.36

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1