De handel tussen Oost en West van Werkbezoek minister Aigera rampgebied ingrijpende hervorming van het bestuur in Kenya De zaak-Adonis Schoten in Teheran in Pakjes voor marineper soneel uit het buitenland De kostwinners- vergoedingsregeling Engeland en het handels verkeer tussen Oost en West Actie tegen Egyptische communisten Electrificatie lijn Roosendaal-Antwerpen De Vietmiiih en het conflict in Indo-China De „hersenspoeling" door de communisten Demonstraties te Beiroet Italiaanse ambassadeur naar Italië Staking van Chileense zeelieden Is Japan over 60 Jaar gelijk aan de Sowjet-Unie? GEMEENTE TERNEUZEN GEV0NDENV00RWERPEN TWEEDE BLAD Donderdag 11 Maart 1954 9e Jaargang No. 3095 Wordt het ijzeren gordijn op gehaald, althans voor wat het handelsverkeer tussen Oost en West betreft? Deze vraag rijst bij de aanvang van de negende zitting van de economische commissie voor Europa van de Ver. Naties, welke te Genève is geopend. Zoals de secretaris van de commissie, Gunnar Myrdal, zeide, kan deze zitting heel goed de belangrijkste worden, welke sedert de oprichting van de comimssie werd gehouden. Nooit zijn de delegaties zo talrijk geweest er zijn 28 landen vertegenwoordigd, waar van 9 uit het Oosten noch zo belangrijk, vooral wat betreft haar samenstelling. Verschei dene landen hebben ministers afgevaardigd, o.a. Frankrijk. De delegatie van dat land staat onder leiding van Edgar Faure, je minister van Financiën en Economische Zaken. De Sow- j et-Unie wordt vertegenwoor digd door de minister voor de Euitenlandse Handel, Kumyki- iie. Naai het schijnt weet het Westen niet nauwkeurig wat de Sow jet-Unie nodig heeft en wat zij kan uitvoeren. Hierom trent zou misschien iets kunnen worden medegedeeld tijdens 't onderhoud, dat minister Ku- mykine met minister Faure zal hebben. Op voorstel van de Franse minister van Financiën is de Tsjechoslowaakse ambassadeur te Londen, J. Ullrich, met alge mene stemmen herkozen als voorzitter van de economische commissie voor Europa van de Ver. Naties. Tijdens de algemene debatten heeft de Franse minister van Financiën o.m. verklaard, dat Frankrijk alle pogingen in het werk zal stellen tot verminde ring van de strategische" hin- Gedurende het tijdvak van 15 tot en met 27 Maart a.s. wordt de gelegenheid opengesteld om ter gelegenheid van Pasen aan de opvarenden van Hr. Ms fre gat Dubois", alsmede aan de militairen behorende tot het Nederlandse detachement Ver. Naties in Korea, niet-aangete kende briefpakjes tot een ma ximum gewicht van 500 gram per luchtpost te verzenden te gen betaling van het zeepost tarief (10 cent per 50 gram). Het adres voor de opvarenden aan boord van de „Dubois" mo.-t als volgt luiden: Naam, voorletters, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. „Dubois", Amsterdam, C. S.-Marine. Het adres van de militairen van het N.D.V.N. moet de vol gende gegevens bevatten: Rang, naam, voorletters, legernummer, Ned. detachement Ver. Naties, Napo 5100 Amsterdam Schiphol militair. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van Vliet be treffende een algemene maat regel van bestuur voor de kost winnersvergoedingsregeling, heeft de minister van Oorlog en van Marine, het volgende ge antwoord: De in bedoelde algemene maatregel van bestuur is tot stand gekomen. (Koninklijk Besluit van 11 Februari 1954 no. 26). Deze is op 5 Maart 1954 in het Staatsblad verschenen. Het ligt niet in het voorne men om aan de nieuwe regeling terugwerkende kracht te verle nen. Bovengenoemd Koninklijk Be sluit treedt in werking met in gang van 1 April 1954. derpalen voor de handel tussen mede voor het tot stand bren- Een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buiten landse Zaken heeft officieel te gengesproken, dat Engeland vast omlijnde voorstellen aan 15 landen zou hebben gedaan voor een aanzienlijke verzach ting van de beperkingen op de handel tussen Oost en West. De woordvoerder zeide, dat de Engelse regering zich slechts beijvert haar standpunt uiteen te zetten tegenover de landen, die evenals Engeland deelne men aan controle op de uitvoer van strategische goederen. De woordvoerder weigerde mede te delen, waar deze uiteenzettin gen gegeven worden, maar het schijnt dat dit te Parijs ge schiedt. Oost en West. H ijwees er op, dat de vermindering in de poli tieke spanning en de uitbrei ding van de handel tussen Oost en West ten nauwste met el kaar zijn verbonden en dat bei de doeleinden slechts tegelij kertijd kunnen worden nage streefd. Frankrijk is voorstan der van overeenkomsten op lange termijn met de landen van het Oosten en zou het op prijs stellen als de economische commissie voor Europa van de Ver. Naties zou kunnen helpen dit doel te bereiken. De gedelegeerde van de Sow- jet-Unie deelde mede, dat de Sowj et-Unie voorstandster is van een zo groot mogelijke uit breiding van de handel tussen Europese landen en zou deel nemen aan de besprekingen over de handel tussen Oost en West, welke de volgende maand in Genève zullen plaats vinden. Het is de mening van de Sow- jet-regering, dat een voor bei de partijen voordelige handel tussen alle Europese landen, on geacht de politieke systemen in die landen, noodzakelijk is voor het verhogen van de levens standaard der bevolking, als- gen van wederzijds begrip en vriendschap. Deze gedelegeer de verklaarde, dat in de toe komst de Sowjet-Unie vertegen woordigers zou zenden naar alle speciale commissies van de eco nomische commissie voor Euro pa van de Ver. Naties en tevens een permanente vertegenwoor diging zou vestigen bij deze commissie te Genève. De Sow jet-Unie acht deze bijeenkomst van de economische commissie voor Europa van bijzonder be lang en zal alles doen om bij te dragen tot het succes der werk zaamheden. De Egyptische politie heeft bij een huiszoeking te Tanta, een plaats tussen Cairo en Alexan- drië, 3 mannen gearresteerd en communistisch propagandama teriaal in beslag genomen. In een verbolgen keuken werd, on der een portret van Stalin, een drukpers gevonden, waarop o.m. het tijdschrift „Fellah" werd gedrukt. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, zal, Vrijdag 12 Maart zijn 25e werk bezoek aan het rampgebied brengen. Dit werkbezoek geldt het eiland Schouwen en Duive- land. De minister zal worden vergezeld door de directeur- generaal van de Rijkswater staat, Ir. A. G. Maris, en door de hoofd-ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, Ir. G. B. R. de Graaff, Ir. J. W. de Vries en Ir. J. H. v. d. Burgt. De minister zal om kwart vóór tien in de morgen te Anna Jacoba aankomen en daar het Veerplein met aanleginrichting bezichtigen. Vervolgens maakt hij de overtocht met de Moer- dijkpont „Krammer" naar Zij- pe, waar de veerhaven zal wor den bezocht. Vervolgens zullen worden bezichtigd de haven met noodkering te Bruinisse, het sluitgat bij Ouwerkerk, de verzwaring van de Westhavea- dijk te Zierikzee, de dijkverzwa ring te Borrendamme, de af sluitdijk te Schelphoek, het vliegveld Haamstede, de duinen aan de Zoute. Haard, de duinen nabij de Koepel, de haven van Brouwershaven en de Schouwse Dijk, waarna hij besprekingen zal voeren met burgemeester en wethouders van Zierikzee. Ongeveer 17 uur zal de minis ter met de veerpont van Zijpe naar Anna Jacoba vertrekken. De Belgische spoorwegen ma ken thans haast met de elec trificatie van het traject tussen Essen en Antwerpen. Het ligt in de bedoeling, dat de volledige electrificatie za lgeschieden in 1955. Vanwege het verschil in voltage (in Nederland 1500 V. en in België 3000 V.) zal de bouw van een tussenstation noodza kelijk zijn. Adenauer in Athene Bondskanselier Adenauer is Dinsdag na z'n bezoek aan Parijs, waar hij met minister Bidault besprekingen over de Saar voer de, in Athene aangekomen. Zijn bezoek aan Griekenland en Turkije zal achttien dagen duren. De New York Times van gis teren bevat een bericht uit Hongkong, waarin melding ge maakt wordt van een radiorede van de minister van Buiten landse Zaken van de Vietminh, Hoang Ming Giam. Deze ver klaarde de Franse voorstellen om een einde aan de oorlog in Indo-China te maken, te zullen bestuderen op voorwaarde, dat de Fransen „uit deze jaren van oorlog een les hebben getrok ken". Overigens protesteerde de minister van de regering der opstandelingen tegen het zen den van personeel van de Ame rikaanse luchtmacht naar In do-China. Volgens het communistische persbureau „Nieuw China" heeft de minister ook het vre desaanbod, dat de leider der Vietminh, Ho Tsji Minh, op 26 November j.l. via het Zweedse blad Expressen", deed herhaald. AGENDA MORGEN: TERNEUZEN: Kantoor Axel- sestraat, 11.30 uur: Jaarl. algem. vergadering van aan deelhouders Schockaerts Ned. Breifabriek N.V. Een Amerikaanse psychiater van Nederlandse afkomst, dr Meerlo, heeft te Washington voor een college van onderzoek van de Amerikaanse vloot, ge zegd, dat het voor ieder onmo gelijk zou zijn geweest weer stand te bieden aan de commu nistische tactiek van „hersen spoeling", zoals is toegepast om Amerikaans luchtmachtperso- neel te dwingen onjuiste ver klaringen over bacteriologische oorlogvoering in Korea te teke nen. Het college onderzocht of ko lonel Frank Schawbke, een dik wijls onderscheiden Amerikaan se vlieger, voor een krijgsraad moet worden gedaagd wegens ondertekening van onjuiste ver klaringen over bacteriologische oorlogvoering. Kolonel Schawb ke zeide, dat de communisten hem maandenlang slecht had den gevoed, gehuisvest en ge kleed. Dr Meerlo, die als lid van de ondergrondse beweging in Ne derland, door de nazi's was ge marteld en ondervraagd, zeide, dat de communisten het met de methoden van „hersenspoeling" verder hebben gebracht dan de nazi's. Volgens dr Meerlo kun nen de ondervraagden er toe worden gebracht zich volkomen te vereenzelvigen met de on dervrager en alles te doen wat hun wordt bevolen. Bij demonstraties nabij de woning van de Libanese pre mier, Abdoellah Jafi, te Beiroet is Dinsdagavond een persoon om het leven gekomen en zijn 8 personen gewond, aldus is in een communiqué bekendge maakt. Aanhangers van de minister president raakten slaags met volgelingen van de afgevaardig de Ahmed el Assaad, die zich Vrijdag j.l. in het parlement door de premier beledigd acht te. Tevoren waren betogingen in de omgeving van het parle mentsgebouw gehouden. De zit ting van de volksvertegenwoor diging werd verdaagd, nadat be sloten was om hetgeen op de vergadering van Vrijdag was gezegd uit de notulen te schrappen. De Britse minister van Ko loniën, Oliver Lyttelton, heeft Woensdag te Nairobi een reeks ingrijpende constitutionele wij zigingen voor Kenya aangekon digd, waaronder een volledige herziening van het huidige be- bestuursstelsel. Er zal onder meer een raad van ministers worden gevormd, die 6 niet-officiële leden zal omvatten -- 3 blanken, 2 Azia ten en 1 Afrikaan. Lyttelton heeft meegedeeld, dat hij een oorlogsraad voor de bestrijding van de Mau Mau wil instellen waarvan deel zullen uitmaken de gouverneur, de waarnemende gouverneur, de opperbevelhebber generaal sir George Erskine en „een niet- officiële minister, die door de gouverunur wordt benoemd na overleg met de raad van minis ters". Lyttelton verklaarde, dat de raad van ministers „het be langrijkste bestuursorgaan in de kolonie" zal zijn en „een collectieve verantwoordelijk heid voor beslissingen over het bestuursbeleid in acht zal ne men". De ambassadeur van Italië, dr Casto Caruso, is voor korte tijd naar Italië vertrokken. Als tijdelijk zaakgelastigde treedt op dr Lucio Sebastiani. De bevoegdheden van de gou verneur blijven onveranderd. Naar de Britse minister zeide, hadden de blanken en Aziaten met het voorstel ingestemd. De Afrikanen en Arabieren niet. Met het oog op het Afrikaan se verzet zou het nodig zijn een Afrikaan in de raad van minis ters aan te wijzen. Deze zou lid van de wetgevende raad kunnen zijn of niet. Door de veranderingen zullen voor het eerst niet-blanken in het „kabinet" van Kenya zit ting hebben. De mening van de blanken over constitutionele wijzigingen is verdeeld geweest. Wel is al gemeen een reorganisatie ge- eist van het bestuur om de strijd tegen de Mau Mau te in tensiveren. Een deel van de blanke lei ders in Kenya is sterk gekant tegen het delen van de uitvoe rende macht met Afrikanen en Aziaten. De uitvoerende commissie van het verbond van blanke kiezers, de machtigste politieke organi satie in Kenya, eiste de vorige maand de instelling van een „oorlogskabinet" van 6, gekozen zonder onderscheid van ras. Het verbond sprak zich ook uit voor steun voor een regering van vertegenwoordigers van al lerlei rassen. De bevolking van Kenya telt 5.500.000 Afrikanen, 154.000 Aziaten en 42.000 blanken. Volgens Lyttelton waren de Afrikanen niet ingenomen met de plannen omdat zij bezwaar maakten tegen de rassenver- Het personeel van de Chi leense koopvaardijvloot is een algemene staking begonnen ten einde looneisen kracht bij te zetten. De schepen, die zich in volle zee bevinden, hebben or der gekregen de dichtstbijzijnde haven op te zoeken. De zaak tegen Harold Adonis, die vorige week in Newark in de staat New Yersey werd ge opend, doch wegens het op de rol staan van talrijke andere zaken werd verdaagd, is weder om ter hand genomen met het verhoor van de eerste getuige, John. J. Brennan, „special agent" van de criminele afde ling van de Amerikaanse be lastingopsporingsdienst. Bren nan staat als eerste op de lijst van niet minder dan 90 getui gen, die advocaat-generaal La- cey heeft opgeroepen* en wier verklaringen vermoedelijk niet minder dan 3 weken in beslag zullen nemen. De Amerikaanse regering stelt in deze zaak, dat Adonis in 1948 een belasting- De politie van Teheran heeft landse Zaken dr Fatemi, die Woensdag schoten in de lucht sinds de val van dr Mossadek in afgevuurd, toen 80 aanhangers Augustus van het vorige jaar van de oppositie, die in de bin- wordt gezocht, nenstad pamfletten verspreid- De Perzische parlementsver- den, dreigden slaags te raken kiezingen, welke op 16 Januari met volgelingen van de rege- ring-Zahedi. Er vielen geen ge wonden, doch er werden wel enige arrestaties verricht. De demonstranten deden een beroep op de bevolking om bij de huidige verkiezingen voor de madjlis (Tweede Kamer) te stemmen op de leider van de ondergrondse verzetsbeweging, de oud-minister van Buiten- in de afgelegen gebieden be gonnen, eindigden vandaag. Het is de eerste maal, dat de Perzen ter stembus zijn gegaan sinds generaal Zahedi minister-pre sident werd. Een van de belang rijkste taken van het nieuwe parlement zal zijn het bekrach tigen van een nog te sluiten olie-overeenkomst met Enge land. aangifte heeft gedaan van ruim 5600 dollar, waarover hij 593 dollar belasting heeft betaald, terwijl zijn werkelijke inkomen ruim 42.000 dollar is geweest dat jaar waarover hij 12.000 dollar belasting zou hebben moeten betalen, veel belang. Terwijl zijn salaris als amb tenaar in het bureau van de gouverneur in 1948 slechts 4250 dollar bedroeg, zou Adonis zijn huis in Roseland gebouwd heb ben tegen betaling van een bouwsom, die tienmaal hoger lag dan zijn jaarinkomen. Uit het aantal getuigen dat Lacey van plan is te doen verschijnen, blijkt duidelijk welk een inspan ning men zich getroost om de schuld van Harold Adonis te bewijzen. De achtergrond van de affaire is, zoals bekend, de getuigenis van John J. Dicker- son van het bekende Palisade Amusementspark tijdens een onderzoek in de beruchte gok- affaire. Volgens Dickerson zou de geldafpersende bandiet Wil lie Moretti hem hebben verteld, dat Adonis 228.000 dollar had gekregen voor zijn bemoeiingen om de gokpraktijken te be schermen. In 1950 begaf Adonis zich naar Caracas, waar hij, zo als verluidt, zich associeerde met de Venezuelaanse Aurara Navarre, die in de zaak als ge tuige is opgeroepen. En andere getuige, inmiddels reeds gedu rende het weekeinde gearri veerd, is de heer J. A. Woldring uit Nederland, die is overgeko men op verzoek van de Ameri kaanse autoriteiten. De heer Woldring was griffier tijdens de uitleveringsprocedure. Een blik in de toekomst Verklaring van Nasser „Ik heb afstand gedaan van 't voorzitterschap van de revolu- tionnaire raad en van 't premier schap, omdat ik mij bewust ben van het grote gevaar dat Egypte en onze revolutie bedreigde", heeft vice-premier Nasser aan 'n vertegenwoordiger van Agence France Presse verklaard. „De imperialisten en de aan hangers van het oude regiem dachten, dat een diepe kloof ons scheidde en zij hebben getracht daarvan gebruik te maken. Dit gevaar ziende, zijn wij terugge keerd tot de toestand van vóór de crisis. Wij hebben onze ge schillen vergeten om gezamenlijk de twee voornaamste doelen van onze revolutie te bereiken, n.l. terugkeer tot het constitutionele leven en ontruiming van ons grondgebied door de Engelsen". Kolonel Nasser gaat op advies van zijn artsen vijf dagen rust nemen. Niemand kan met absolute ze kerheid voorspellingen doen over het verloop van de groei der we reldbevolking. Uitgaande van de gemiddelde gezinsgrootte, het aantal vrouwen, gem. levensduur etc. is het echter mogelijk om na ingewikkelde berekeningen een indruk te krijgen van het te ver wachten verloop in de groei van de bevolking. Een dergelijke be rekening is gemaakt door één van de organen van de Ver. Naties. Men heeft het te verwachten bevolkingscijfer voor het jaar 1980 kunnen berekenen en deze verwachting hebben wij in de grafiek in beeld1 gebracht. Volgens de berekening moet de sterkste bevolkingstoename plaats vinden in Zuid-Amerika. De vermeerdering van de bevol king is voor dit werelddeel bere kend op 'liefst ca. 95%! Zuid- Amerika staat met dit cijfer dan ook aan de spits want het land dat op Zuid-Amerika volgt is Japan met een berekende toena me van ca. 60%. Deze 60% is al tijd nog een behoorlijk hoog cij fer, want het zou betekenen dat over ongeveer 60 jaar Japan een inwonertal zou bezitten gelijk aan de Sowjet-Unie thans! De te verwachten toename van de bevolking van West-Europa is zodanig dat gezien de verdeling van de mensheid over de wereld, wij eigenlijk een teruggang van de bevolking krijgen te zien. Im mers, thans bedraagt het aandeel van West-Europa in de wereldbe volking 12,7%, terwijl de bereke ningen voor 1980 een percentage van 11,1% te zien geven. De Sowjet-Unie en Oost-Europa geven voor 1980 een stijging van c.a. 30 te zien. Ook hun aan deel in de wereldbevolking zal dan dalen met bijna 1 Noord- Amerika geeft ook een behoorlij ke stijging van het bevolkings cijfer. De nieuwe wereld zal zijn bevolking meer dan verdubbelen. Uit de grafiek blijkt duidelijk het enorme aandeel dat Azië in de wereldbevolking heeft. Ook in 1980 zal Azië verreweg aan de spits gaan. Dat ook hier, gezien in het licht van de verdeling van de wereldbevolking, een daling van 1 wordt verwacht speelt tegen de grote aantallen geen noemenswaardige rol. Verkrijgt Zuid-Amerika de grootste stij ging, Centraal, Noord- en West- Europa geven de kleinste stijging te zien, n.l. c.a. 21 De mens heid in zijn geheel telt thans c.a. 2.4 milliard, in 1980 zullen wij c.a. 3.5 milliard zielen tellen DE BEVOLKING DER WERELD NL EN IN 1980 houding in de raad van minis ters. De oorlogsraad zou verant woordelijk zijn aan de Britse regering. Een oorlogskabinet zou niet mogelijk geweest zijn daar dit het gezag van de Brit se ministeries van Oorlog en Koloniën zou doorkruisen. De Britse minister zeide niet te geloven, dat in dit stadium een moderne vorm van kies recht voor geheel Kenya uit voerbaar is. Kenya zou na de uitzonderingstoestand van het ogenblik een periode van 5 tot 6 jaar moeten beleven zonder rassentwist of constitutionele problemen zodat het terug zou kunnen keren tot vrede en wel vaart. Indien de volgende verkiezin gen personen zou opleveren, die bereid zijn als leden van de thans voorgestelde regering te dienen, zou er verder voor 1960 geen verandering komen in de ledenverhouding van de wetge vende raad of de raad van mi nisters. Met betrekking tot de verde ling der portefeuilles, zeide hij, dat er een Aziatische minister van Openbare werken, een Azia tische minister zonder Porte feuille en een Afrikaanse mi nister voor de Ontwikkeling van Gemeenschappen zou zijn. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De burgemeester van Terneu- zen maakt bekend, dat bij de ■verkiezing van de leden van de Provinciale Staten een kiezer op zijn verzoek te zijner keuze aan de stemming kan deelne men, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op dei dag der candidaatstelling is op genomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het verzoek aan tet wijzen andere, in dezelfde provincie gelegen gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerechtigde perso nen, die in het centrale bevol kingsregister zijn opgenomen, noch voor hen, aan wie is toe gestaan bij volmacht te stem men. De kiezer, die van bovenver melde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan na heden, doch uiterlijk 7 April a.s., in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar mededeling. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam, voornamen en geboortedatum, -jaar en -plaats b. de gemeente, in welker kie zersregister hij is opgenomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de andere gemeente, in welke hij aan de stemming wil deelnemen, benevens een adres in die gemeente; d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bedoelde verklaring wenst te ontvangen. Van de mededeling om van bovengenoemde bevoegdheid gebruik te maken wordt een schriftelijke verklaring opge maakt waarop de beslissing ten aanzien van het verzoek gesteld. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer t.z.t. behalve de oproepingskaart van de bur gemeester der gemeente, in wel ker kiezersregister hij is opge nomen, ook van de burgemees ter der door hem aangewezen andere gemeente aan het door hem in die gemeente opgegeven adres een oproepingskaart. Voor de, in het ongerede ge raakte verklaring wordt geen nieuwe verstrekt. Terneuzen, 9 Maart 1954 De burgemeester voornoemd, P. Teilegen. TERNEUZEN. De korpschef van de gemeen tepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de volgen de gevonden voorwerpen inlich tingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Passer, Herengracht 5ijzeren verbindingsbeugel, Othene D 52: wieldop van Volkswagen, Nieu- wediepstraat 91; br. gebreide want, Nieuwediepstraat 46; handschoenklem, Emmalaan 7; katoenen kinderdeken (be werkt), Tholensstraat 53; rood portemonnaietje met inh., Ro zenstraat 5; dekzeil van auto Westsluis P 41a: hondje, wit met zwart, Pelmolengang S; bril, Marechausseekazerne; bankbiljet, Baandijk 54: vulpen in etui, Axelsestraat 37; grijs jongensjasje, Van Steenbergen- genlaan 30; witte want, Tho lensstraat 16; knipmes en twee sleutels aan ring, Kerkhoflaan 47; hoofddoek, Van Bovcnstr. 36. 0E VRIJE ZEEUW - n-nv. TTTA TT» T T /"I O V»fT T* 1 TA D17 Bevolking in1953 Te verwachten bevolking in1980 Afrika La.,yis- Améüa Nabrjp Oosten Canada UET.Stdfc Zuia-en Centraal West-en Centraal Euroja Jcean/e

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5