De rechten van de mens Duitse grenscorrecties De Pan-Amerikaanse conferentie Golf van zelfmoord over W.-Duitsland Beieren wil diplomatieke vertegen woordiging bij het Vaticaan West-Duitsland en ds Saarkwestie ATOOMBESPREKINGEN Arrestaties in de Sowjet-zone Scheepvaart over Stavoren weer mogelijk WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Eisenhower voorlopig iegen viermogendheden- conferentie op hoogste niveau Het Klachtrechtin de Kamer Landbouwschap contra overheid De bouw van een Kernreactor Staatsrechtelijke positie en politieke richting van Suriname onderwerp op persconferentie Ommüj, gejaagd f De stiijd in Birma Franken ng bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZEEUW DONDERDAG 11 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3095. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nor. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De goedkeuring van de Europese conventie voor de rechten en vrij heden van de mens met de daar bij behorende voorschriften, die reeds de 15 regeringen van de Raad van Europa in 1950 en 1952 werd ondertekend, heeft bij de be handeling hiervan in de Tweede Kamer enige geschillen tussen de politieke partijen onderling doen ontstaan. Deze rechten en vrijheden, die reeds lang in de nationale wetge ving van de betrokken landen zijn aangebracht, behelzen o.a. het recht op le.ven, bescherming te gen pijniging en onmenselijke be handeling, bescherming tegen slavernij en horigheid, bescher ming van de huisvrede en het briefgeheim, een billijke recht spraak, vrijheid van woord- en drukpers, het recht op eigendom en opvoeding, het ouderlijke recht tot opvoeding naar godsdienst en levensovertuiging van hun kinderen, gewetens- en gods dienstvrijheid en het recht op vrije en geheime verkiezingen. WIE KAN KLAGEN? Het recht om een klacht bij schending van de vrijheden en rechten in te dienen bij de com missie cf het hof laat de conven tie over aan de regering van het land en hierover was men het in de Tweede Kamer niet eens. De voorstanders van de, erken ning van dit recht betoogden, dat de betekenis van de conventie juist afhing van de erkenning van dit individuele klachtenrecht. Volgens hen bleef zonder de er kenning van dit recht alleen de mogelijkheid open, dat slechts 'n buitenlandse relatie dan de klacht bij de commissie en het hof kan indienen, waarvan in de prak tijk dan meestal niets terecht komt. Vooral de woordvoerder van de V. V. D.-fractie, prof. Oud, was een felle, voorstander van dit klachtenrecht en diende ter er kenning hiervan een amende ment in. De tegenstanders van dit recht gaven als hun mening te kennen, dat Nederlandse rechtspraak voldoende waarborg biedt voor de bescherming van de rechten en vrijheden. Na het antwoord van de minis ter van Buitenlandse Zaken, mr Beyen, die verklaarde, dat het klachtenrecht slechts een toevoe gende waarborg zou bieden, maar waarschijnlijk tot misbruik zou leiden, word het amendement-Oud door de Kamer verworpen. De waarde van de goedkeuring van dit verdrag moet in internatio naal verband bezien worden. Het zet de aanhankelijkheid van de Westeuropese landen met de al gemene beginselen van de demo cratie duidelijk tegenover de to talitaire staten, die deze rechten met voeten treden. P.B.O. EN DE LANDBOUW- STICHTING. De eerste grote publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie, die in 't leven is geroepen, namelijk die van het Landbouwschap, heeft reeds enige verwarring gesticht tussen deze instelling en de over heid. Het Landbouwschap zal na melijk de taak opgedragen zijn de bestrijding van dierziekten on der het rundvee ter hand te ne men. Dit was indertijd ook het geval bij de instelling van de Stichting voor de Landbouw, waarbij de sociaal-economische raad haar advies had gegeven. Ofschoon het nieuwe orgaan nog niet in werking is getreden, zijn thans reeds moeilijkheden ge rezen, die zeer zeker niet bevor derlijk zijn voor de ontwikkeling van de landbouw in ons land. Wil men de P.B.O. op dit gebied eefi kans geven, dan zal men van de zijde van de overheid genegen moeten zijn bepaalde concessies te doen, die voor de bestaansze kerheid van dit nieuwe, orgaan 'n waarborg scheppen. RIJKSEIJDRAGE VAN MILLIOEN. 8' Ten behoeve van de bouw van een proefkernreactor voor de ont wikkeling van de kennis voor wat betreft de vrijkomende energie, uit de atoomkern is een wetsont werp ingediend, dat de regering vraagt een rijksbijdrage te ver lenen voor de bouw van deze kernreactor tot 'n maximum van 8% millioen gulden. De bouw van deze reactor zal ongeveer drie jaar vorderr.n en wanneer het wetsontwerp zal worden aange nomen, verplicht de regering zich de lasten gedurende deze 3 jaar op zich te nemen. De. Stichting voor Fundamen teel Onderzoek heeft een plan op gesteld om de bouw van deze re actor te verwezenlijken. Samen werking tussen bedrijfsleven en overheid is hiervoor een eerste vereiste, terwijl tevens moet wor den gewaakt tegen een overschat ting van de belangrijkheid van de bouw van deze reactor, waardoor eventueel andere wetenschappe lijke onderzoekingen te kort zou worden gedaan.. De actie van de minister-presi dent van NoordrijnlandWestfa- len, dr Karl Arnold, voor een te ruggeven, van de correctiegebie- den aan de Belgische en Neder landse grens, heeft tot dusverre geen krachtige reacties in de bondsrepubliek uitgelokt. Kenne lijk deelt het overgrote deel van de publieke mening in Duitsland de gisteren door een lid van de bondsregering, Franz Joseph Strauss, uitgesproken overtui ging, dat „men de juiste orde van grootte der dingen niet uit het oog mag verliezen". Het was vol gens minister Strauss, die tijdens een lunch van de buitenlandse pers sprak, al te duidelijk, dat men een kwestie als die der cor recties der Duits-Nederlandse grens, die slechts enkele duizen den mensen aangaan, niet in één pot kon werpen met de Europese defensie gemeenschap. De grote Duitse bladen zijn bijna alle zon der commentaar aan de zaak voorbij gegaan en alleen in de in de grensstreek verschijnende bla den heeft Arnolds rede een zeker klankbord gevonden. Zelfs is dr Arnold in de Duitse pers een vrij scherpe critiek niet bespaard ge bleven. Het Dusseldorpse blad „Der Mittag" heeft het hoogst merkwaardig genoemd, dat dr Arnold zich geroepen voelde na tionale belangen der bondsrepu bliek waar te nemen op het ogenblik, waarop Adenauer naar Parijs vertrok om daar nieuwe Duitse toezeggingen ten gunste van Europa te doen. Het blad suggereert, dat dr Arnold de esca pade op het aan de regering van Bonn voorbehouden terrein der buitenlandse betrekkingen heeft ondernomen om zich persoonlijk populairder te maken. Waarne mers wijzen daarbij op de om standigheid, dat in Juni van dit jaar verkiezingen voor de Land dag van NoordrijnlandWestfa- len zullen worden gehouden. Vertegenwoordigers der Sow- jet-Unie en van de Ver. Staten hebben te Washington hun in leidende besprekingen over Eisenhowers voorstel, om een internationale atoombank in te stellen, hervat. De besprekingen zijn op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gevoerd door onder-minister Bedell Smith en de Sowjetrussische ambassadeur te Washington, Zaroebin. Dit is dei derde, aan dit on derwerp gewijde Amerikaans- Russische bijeenkomst. De eer ste bespreking is te Washington tussen Foster Dulles en Zaroe bin en de tweede te Berlijn tus sen Molotof en Foster Dulles gevoerd. De Westberlijnse „strijdgroep tegen onmenselijkheid" deelt mede, dat in de afgelopen da gen ruim 400 personen in ver schillende Oostduitse steden zijn gearresteerd. De arrestaties voljgen op de kortgeleden door Ernst Woll- weber, het hoofd van de Oost duitse veiligheidspolitie, aange kondigde actie tegen anti-com munistische verzetsstrijders in Oost-Duitsland. De scheepvaart over Stavoren is weer mogelijk. De haven is zo goed als ijsvrij. Wel komen er op het lJselmeer nog grote vel den drijfijs voor, doch bij deze weersomstandigheden kan de scheepvaart Stavoren-Medem- blik v.v. vrijwel ongehinderd ge schieden. Mqikudt'i Zenu wtablettec Kerken en kalmeren Uw zenuwen. Zoals bekend verondersteld mag worden, bevindt zich op het ogenblik in Caracas de heer Lou Lichtveld, officieel aangewezen door de regeringsraad vdh Suri name om als toehoorder op te treden bij de tiende Pan-Ameri- kaanse conferentie en als zoda nig tijdelijk benoemd tot atta ché aan het Nederlandse ge zantschap te Caracas. Voor de Nederlandse Antillen treedt als officieel toehoorder bij de conferentie op de heer B. Chumaceiro, die als Nederlands- Antillaans honorair adviseur voor Antillaanse aangelegenheden, in vaste dienst verbonden is, aan het Nederlandse gezantschap te Caracas. Thans is er in Caracas, dank zij een volkomen overeenstem ming en volkomen collegialiteit, een zo nauwe en vruchtbare sa menwerking op internationaal nivea tussen de drie delen van het koninkrijk. Tezamen met dr. H. Riemens, Hr. Ms. gezant in Caracas, vor men de heren Lichtveld en Chu- maciero een driemanschap, dat tot taak heeft de conferentie op de voet te volgen en daarover aan de regeringen van de resp. rijksdelen, die zij vertegenwoor digen, verslag uit te brengen. Enkele Venezolaanse dagbla den hadden, toen de aankomst van de heer Lichtveld te Cara cas was gemeld de heer Chu- maceito woont in Caracas de wens te kennen gegeven tot een interview en om aan deze wens tegemoet te komen werd j.l. Za terdagmorgen op de Nederlandse legatie een persconferentie ge houden. Deze is zeer druk be zocht door vertegenwoordigers van de locale pers, wel een be wijs, dat Suriname hier een grote belangstelling geniet. Het onderwerp van de pers conferentie was het aangeven van de wijze, waarop de heer Lichtveld meent de situatie in Suriname moet worden be- Sedert .enkele weken geleden een jonge vrouw in Worms be kende, de moeder van haar vriendin door middel van vergif van het leven beroofd te hebben, is een lange reeks van zelfmoor den uit alle delen van de bonds republiek bekend geworden. Drie en dertig mensen hebben zichzelf in deze weken vergif tigd, door middel van dezelfde stof, die door de moordenares van Worms werd gebruikt, een in de handel normaal verkrijg baar middel tot het beschermen van planten tegen insecten. Een 31-jarige vrouw in Worms had de uiterst vergiftigde stof in een bonbon gedaan, die zij aan haar slachtoffer had geof- In de Beierse Landdag zal on getwijfeld in de naaste toekomst de vraag worden aangesneden, of het land Beieren nog zal trachten zelfstandig diplomatieke betrek kingen met het Vaticaan aan te knopen, zo heeft een der leiders van de Beierse Christelijke partij, minister Franz Joseph Strauss, verklaard. Het was evenwel nog niet zeker of het tot een openlijk debat over het vraagstuk zou ko men, dan wel, of men vooreerst zal volstaan met het bespreken der zaak tussen de leiding der fracties. De benoeming van een Duitse diplomatieke vertegen woordiger bij het Vaticaan in de persoon van de Protestantse Wolfgang Jaenicke heeft deze oude vraag weder actueel ge maakt. De drie jaar lang-gevoer de strijd over de vraag of de Duitse gezant ten Vaticane Ka tholiek dan wel Protestant zou moeten zijn, is daardoor voor eerst ten gunste der Protestanten geregeld. In Bonn wordt er echter op ge wezen, dat de regering door de keuze van dr Jaenicke zich geens zins heeft willen aansluiten bij diegenen, die principieel van me ning zijn, dat Duitsland als in meerderheid Protestantse natie geen Katholieke diplomaat naar het Vaticaan diende af te vaardi gen. Veeleer wordt in Bonn de be noeming van de 72-jarige diplo maat Jaenicke als een soort com promis aangediend. Met deze lang uitgestelde be slissing heeft men, zo wordt ver klaard, geenszins voor alle tijden willen vastleggen, dat de omstre den post door een Protestant dient te worden bezet. Deze com mentaar en ook de benoeming van een uitgesproken Katholieke voorman als dr Rudolf Salat tot gezantsehapsraad ten Vaticane heeft de teleurstelling in brede Katholieke kringen over de be noeming van dr Jaenicke als een capituleren van de regering voor de met veel nadruk door de Pro testanten gestelde eis. Vooral in het merendeels Ka tholieke Beieren heeft de benoe ming een indruk gemaakt, die de sterke krachten zou kunnen ac tiveren, die daar voor een eigen vertegenwoordiger in het Vati caan werken. Minister Strauss heeft er ove rigens de aandacht op gevestigd, dat dit Beierse verlangen onaf hankelijk bestaat van de vraag tot welke religie de Duitse ge zant ten Vaticane behoort. Het wenst een hervatting van de toe stand van vroeger, waarbij Beie ren zijn eigen diplomatieke post in Rome had. Minister Strauss heeft de opvatting vertolkt, dat er geen staatsrechtelijke bezwa ren tegen zulk een hervatting der traditie zijn. Weliswaar is de behartiging der buitenlandse betrekkingen in de Westduitse grondwet opgedra gen aan de bondsregering, doch Beieren heeft deze grondwet aan- vaard onder het uitdrukkelijke beding, dat het zijn rechten hand haaft, die voortvloeiden uit het vroeger door dit land met de Paus gesloten concordaat. Een eigen diplomatieke vertegenwoor diging zou naar Strauss' mening op de bepalingen van dit door Bonn erkende concordaat kunnen worden gebaseerd. freerd. De vrouw had de bonbon niet direct gegeten, doch haar weggelegd en pas gebruikt toen zij haar na een paar dagen weer vond. De moordenares bekende na derhand nog twee mensen op de zelfde wijze om het leven te heb ben gebracht. De publicatie van de moord en van de naam van het vergif heeft het onverwachte gevolg gehad, dat het aantal zelfmoor den plotseling zeer sterk is ge stegen. Dinsdag werd uit ver scheidene steden in de bondsre publiek gemeld, dat vijf zelf moorden met hetzelfde middel waren gepleegd, waardoor het totaal der afgelopen weken op 33 is gebracht. Op de politie is al heftige cri tiek uitgeoefend omdat zij niet voorkomen zou hebben, dat de publicatie van de misdaad in Worms tot dergelijke gevolgen zou leiden. Deze publicaties zijn namelijk vergezeld gegaan van beschrij vingen van de zekere werking van het gemakkelijk verkrijg baar vergif. Anderzijds wordt echter ook opgemerkt, dat men de zelf moordgolf niet als een afzonder lijk verschijnsel kan beschouwen en dat deze veeleer zou moeten worden gezien in samenhang met de schrikbarende toeneming van het aantal moorden en mis daden, waarbij het moeilijk valt een motief voor de daad aan te wijzen. In beschouwingen in de Duit se pers wordt de geringschat ting van het menselijk leven, die uit deze daden spreekt, ver klaard als symptoom van de ontworsteling 'van zovele jonge mensen als gevolg van hun er varingen in de oorlogsjaren. De „Stuttgarter Zeitüng" be richt: „Het drakenzaad uit de jaren tussen 1933 en 1954 schiet thans op. De verwoesting van alle over geleverde begrippen van orde en waarde, de systematisch geleer de en in praktijk gebrachte ge ringschatting van het menselijk leven, de door de oorlog veroor zaakte verwoesting van de ma teriële levensvoorwaarden, dit alles heeft onder meer ook ge leid tot de dingen, waarvan wij nu dagelijks uit de politiebe richten kennis krijgen. schouwd door de Latijns-Ame rikaanse landen. De heer Lichtveld, die zeer goed Spaans spreekt, begon zijn uiteenzetting met te zeggen, dat er ernstige bezwaren zijn aan te voeren tegen de benaming „Ne derlands Guyana", die men hier wel hoort of ziet gebruiken. „De naam van mijn land is Surina me" aldus de heer Lichtveld die, om deze bewering te il lustreren, een bankbiljet van 10 Surinaamse guldens uit zijn zak haalde, alsmede enkele postze gels, om te tonen, dat nergens op dit biljet of deze zegels het woord „Nederland" of „Neder lands" voorkomt. „Suriname" zette de heer Lichtveld uiteen is een oude Indiaanse naam, zoals bijv. ook die van de Columbiaanse wa terval Tequendama. In zijn verdere uiteenzetting legde de heer Lichtveld in het bijzonder de nadruk op de al gemene en geheime verkiezin gen en het actief en passief kies recht, waarin de Surinaamse staatsregeling voorziet. Op een desbetreffende vraag 'deelde hij mede, dat het over grote deel van de Surinaamse export bauxiet naar de V. S. gaat. Een bewijs, aldus de heer Lichtveld, van het ontbre ken van de koloniale status, om dat 't immers een karakteristiek van die status is, dat het moe derland het leeuwendeel van de voortgebrachte - producten te eigen bate aan het gebied ont trekt. Hij wees voorts op hetgeen op cultureel gebied in Suriname tot stand js gebracht, o.a. op het feit, dat Spaans sedert kort een verplicht keuzevak op de mid delbare school is. De belangstel ling voor de Spaanse taal is groeiend en er bestaat behoefte aan import van Spaanse tijd- schrfiten en boeken op ruimere schaal op Suriname. Op de vraag aan de heer Lichtveld, wat zijn oordeel is omtrent de tijdens de negende Pan-Amerikaanse conferentie te Bogota genomen beslissing over de koloniale gebieden, antwoord de hij, dat het standpunt op zichzelf zeer interessant is, maar voor Suriname volkomen irrele vant, omdat Suriname immers noch een kolonie, noch „bezet gebied" is. Tot slot van zijn mededelin gen deelde de heer Lichtveld mede, dat de regeringsraad van Suriname aan de Venezolaanse consul te Paramaribo op 27 Fe bruari j.l. heeft medegedeeld, dat het door de Venezolaanse re gering aangeboden standbeeld van Simon Bolivar met vreugde zal worden aanvaard en 'n plaats zal krijgen voor het gebouw van het departement van financiën tegenover dat van de Surinaam se staten en justitie. De heer Lichtveld verbond aan zijn mededeling de vraag of één der journalisten zich kon voorstellen dat waar ook ter wereld in een „kolonie" op zulk een plek een standbeeld zou kun nen staan van iemand, wiens grote verdienste was het bevrij den van koloniën. „In Suriname aldus de heer Lichtveld wordt de geste van de Venezo laanse regering met vreugde be groet, omdat Simon Bolivar de verpersoonlijking is van de vrij heid; een vrijheid die veel impli ceert, ook bijv. de vrijheid om de eigen vrienden te kiezen. Welnu, Suriname heeft als haar vriend Nederland gekozen en wenst het Nederlandse konings huis als de bindende kracht te aanvaarden van het koninkrijk, waarvan Suriname deel uit maakt". Aan dit personderhoud is in de Venezolaanse kranten veel aandacht besteed en zowel voor de journalisten als voor vele van de lezers van deze kranten ble ken verscheidene van de mede delingen van de heer Lichtveld, in het bijzonder wat betreft de staatsrechtelijke positie van Su- i riname, een grote openbaring te zijn. Het belang van deze bijeen komst, waarvoor, zoals gezegd, het initiatief van Venezolaanse zijde kwam, is daarom ook groot omdat, zoals te begrijpen valt, de diverse delegaties der twin tig deelnemende landen aan de conferentie de Venezolaanse bla den op het ogenblik met zorg lezen. En het is waarlijk niet overdreven uit gesprekken blijkt het dagelijks dat het overgrote deel van de gedele geerden geen of maar een zeer vaag begrip hebben van de staatsrechtelijke verhoudingen in het koninkrijk der Nederlanden. DEMONSTRATIE OP DE CHAMPS ELYSEES TEGEN DE E.V.G. VERBODEN. De Franse regering heeft de demonstratie tegen de E.V.G., welke Zaterdag op de Shamps Elysees te Parijs, zou worden gehouden, verboden. Een 22-tal vooraanstaande Fransen, onder wie de gewezen premier Edouard Daladier, had tot deze demonstratie opgeroe pen. De communistische partij had opgeroepen tot een bijeen komst bij het graf van de onbe kende soldaat onder de Are de Triomphe. Birmese troepen hebben Dins dag j.l. Mong Ton, het zuidelijke hoofdkwartier der Chinese na tionalisten in de Birmese staat Kengtoeng, veroverd, evenals het ongeveer 15 km zuidelijker gele gen Wan Mekin. Door de verovering van deze twee steden is een belangrijke bevoorradingsweg naar Thailand voor de Chinese gucrillastrijders afgesloten. Een lid van dr. Adenauer's re gering, minister Franz Joseph Strauss, heeft Woensdag voor de buitenlandse pers verklaard, dat zonder een werkelijke Europese eenwording het Saarvraagstuk niet geregeld zal kunnen wor den. De aanvaarding van de Europese verdragen moest daar om volgens Strauss onverbreke lijk met een regeling van het Saarvraagstuk worden verbon den. Voor een echte Europese oplossing van het Saarvraagstuk zijn de Voorwaarden op 't ogen blik nog niet vervuld. Wanneer men daarom een regeling zal vinden op basis van een Euro pese status voor het gebied, dan kan deze slechts zin krijgen, wanneer achteraf de voorwaar- President Eisenhower heeft Unie en de V. S. om de spanning in de wereld te verminderen. Eisenhower zeide niet te kun nen inzien welk voordeel een dergelijke conferentie „op dit ogenblik" zou opleveren. In antwoord op een vraag over Indo-China zeide de presi dent, dat Amerika niet in een oorlog zou worden gewikkeld, tenzij deze het resultaat was van de constitutionele processen, waarbij oorlog wordt verklaard door het congres. Hij verklaarde, dat „de vrije zich Woensdag op zijn wekelijk se persconferentie uitgesproken tegen een viermogendhedencon- ferentie op het hoogste niveau „op dit ogenblik". Hij leverde hierbij commen taar op de- verklaring van de Britse premier, sir Winston Churchill, vorige week, dat hij nog steeds voorstander is van een informele bijeenkomst tus sen de regeringshoofden van Engeland, Frankrijk, de Sowjet- wereld een last op zich neemt, die zij wellicht voor onbepaalde tijd zal moeten dragen. „De Westelijke geallieerden kunnen geen oplossing der wereldpro blemen verwachten het volgend jaar of zelfs in de komende tien jaar of mogelijk in ons leven". Eisenhower deelde mede, dat hij de volgende week een radio toespraak zal houden, waarin hij de beginselen van het belasting program van de regering zal uiteenzetten. den^voor een echte Europering ken. De socialisten blijven het plan van hun Nederlandse col lega zonder compromis afwijzen. Een Duitse instemming met dit plan zou volgens hen een in breuk betekenen op het vroeger unaniem door de bondsdag inge nomen standpunt, dat het Saar- gebied als integraal deei van Duitsland beschouwd moet blij ven. worden vervuld, aldus de minis ter. De eerste Duitse reacties op het in Parijs uitgegeven commu niqué over het begin van nieu we onderhandelingen op basis van het plan van de Nederlan der Van der Goes van Naters zijn niet in zeer optimistische toon gesteld. Zij laten door schemeren welke binnenlandse moeilijkheden dr. Adenauer nog zal hebben te overwinnen wil hij op basis van dit plan tot overeenstemming geraken. De voor de Parijse samenkomst heersende mening, dat de om standigheden voor een regeling van het probleem gunstiger wa ren dan ooit, is overspoeld dooi de indruk, dat de jongste door Bedault gestelde eisen de zaken nog meer gecompliceerd hebben. De critiek op het plan Van der Goes is onder deze omstandighe den niet alleen in de socialisti sche hoek weer opgevlamd, doch ook uit de rijen regeringspar tijen worden talrijke nieuwe be zwaren vernomen. Het plan Van der Goes mag volgens deze stemmen niet worden gebruikt om een afscheiding van "de Saai- van Duitsland achter een bevol king van de Saar en herstel van de economische verbindingen met de bondsrepubliek moeten volgens christelijke woordvoer ders tot de Duitse eisen horen. Bovendien verzet men zich in alle regeringspartijen tegen een poging om een regeling van de Saarkwestie bij voorbaat al tot onderdeel van een eventueel toe komstig vredesverdrag te ma- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Aanhoudend zacht. Bijna overal droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvel den. In de ochtend plaatselijk mist. Zwakke, later matige wind uit zuidelijke richtingen. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 12 MAART. v.m. n.m. Breskens 7.08 7.55 Terneuzen 7.43 8.30 Hansweert 8.23 9.10 Walsoorden 8.33 9.20 ZON MAAN «P 6*der op onder Maart 12 7.03 18.38 10.52 3.35 13 7.01 18.40 12.03 4.20 14 6.59 18.41 13.17 4.53

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1