de Gefusileerde verzetslieden bij Woeste Hoeve herdacht Nieuwe verrassende overval van de Vietminh op een vliegveld Problemen van de Noord-Oostpolder Indonesië Engeland vreest moeilijk heden in Honduras De kwestie McCarthy De Inter-Amerikaanse conferentie Soedanese kabinet berispt Amerikaans-Japanse overeenkomsten getekend De actie tegen de Mau Mau Het aantal dodelijke ongelukken in de Belgische mijnen Demonstratie tegen schoolwet in Neder-Saksen Nationale herdenkingsplechtigheden gaan normaal door ENGELS-CHINESE HANDELSBESPREKINGEN De toestand van de Paus De regeringscrisis in Laos WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Lezing van Ir. H. J. Louwes Graaniekort in communistisch China Verschillende resoluties ingediend Fpmhering bil Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nel 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 9 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3093. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. "v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 'i uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 1G.S0 uur. Maandag hebben de Ver. Sta ten en Japan een overeenkomst tot wederzijdse beveiliging ge tekend, waarin de status en fi nanciering van een Amerikaan se militaire adviesgroep in Ja- nan is neergelegd. Verder zijn overeenkomsten getekend, die betrekking heb ben op een Amerikaanse garan tie voor particuliere investerin gen van Amerikanen in Japan en Japanse aankopen van Ame rikaanse landbouwproducten. De Amerikaanse ambassadeur John Allison verklaarde bij de ondertekening der overeenkom sten o.m., dat hij 2 dingen wenste te onderstrepen: ten eerste dat de overeenkomsten wederkerig waren en ten twee de, dat zij het resultaat waren van b maanden onderhandelen. Deze feiten hielden verband met elkaar. Indien er geen spra. ke zou zijn van wederzijdse overeenkomsten, die vrij aange gaan waren, zou het met nodig zijn geweest er 8 maanden over te onderhandelen. Allison noemde de grootste bijdrage, die Japan tot de vei ligheid van de vrije wereld kan leveren, het versterken van zijn eigen veiligheid. In het afgelopen weekeinde heeft een Mau Mau-generaal zich overgegeven en is een an dere gevangen genomen. D:: Mau Mau-leider die zich te Njeri overgaf aan de rege ring van Kenya, is „generaal Tanganyika", één van de 26 lei ders op wie de door Britten ge vangen genomen „generaal Chi na" een beroep heeft gedaan zich over te geven. „Generaal Tanganjika" voerde het bevel over een bataljon van „generaal China" in het gebied van de berg Kenya. Hij stond bekend als een van de meest meedo genloze bendeleiders. De gevangen genomen Mau Mau-leider is „generaal Katan ga". Hij viel in het gebied van de berg Kenya gewond in han den van de politie. Uit een antwoord van de Bel gische minister van Economi sche Zaken aan senator Taillard blijkt, dat van 1946 tot 1953 1249 mijnwerkers in de Belgi sche kolenmijnen om het leven zijn gekomen. Onder hen bevin den zich 370 Italianen. Zestigduizend Rooms-Katho- lieken uit Neder-Saksen hebben Zondag te Hannover geprotes teerd tegen een ontwerp- schoolwet van de Nedersaksi- sche regering. Volgens de beto gers „brengt het ontwerp een doodsteek toe aan de confessio nele school" en schendt het de rechten van de ouders. Op een bijeenkomst werd een telegram van Paus Pius XII voorgelezen, waarin de betogers de steun van de gehele Rooms- Katholieke wereld wordt verze kerd. Op de plaats, waar negen jaar geleden 117 verzetslieden werden neergeschoten door de bezetters wegens de aanslag op Rauter is Maandag onder grote belangstel ling een korte herdenkingsplech tigheid gehouden. Vele autoriteiten, alsmede tal rijke familieleden, vrienden en kennissen van de gefusilleerden waren naar de Woeste Hoeve ge komen, waar de voorzitter van de afdeling Apeldoorn van de re- unistenvereniging „Oud-illegale Werkers", de heer M. Buitenhuis, in een kort welkomstwoord op merkte, dat wij allen ondanks grote verscheidenheid van opvat- Teneinde misverstand te voor komen deelt de commissie natio nale herdenking mede dat de jaarlijkse nationale herdenkings- olechtigheden (stille tochten, kranslegging, en kerkdiensten) voor de gevallenen uit de twee de wereldoorlog op Dinsdag 4 Mei a.s. op dezelfde wijze door gang zullen vinden als in voor afgaande jaren. Over de ter za ke uit te geven algemene richt lijnen is bereids goedkeuring der regering verkregen. tingen de plicht hebben het werk voor de vrijheid, dat deze verzets helden met de dood moesten be kopen, eensgezind voort te zetten. Burgemeester mr A. L. des Tombe, noemde hetgeen zich hier negen jaar geleden heeft afge speeld één van de grootste dra ma's, die in Nederland zijn voor gekomen. Hij zeide dat hoogmoed steeds de oorzaak is van veel el lende. Ook de gefusilleerden, al dus spreker, zijn slachtoffer ge worden van de hoogmoed van de bezetter. Namens het gemeente bestuur legde de burgemeester een krans in de Apeldoomse kleuren aan de voet van het een voudige monument. Voorts werden kransen gelegd door de kolonel N. D. Nammens- ma, commandant depot Konink lijke Marechaussee namens het digers van de vereniging van re serve-officieren en de vereniging garnizoen en door vertegenwoor- van ex-politieke gevangenen uit de oorlogstijd. Familieleden en vrienden legden eenvoudige bou- quetjes aan de voet van het mo nument. Ds. P. Visser, Nederlands Her vormd predikant te Apeldoorn heeft tenslotte de familieleden toegesproken, waarbij zijn tekst was gebaseerd op Psalm 143 7 tot 9. Nadat een minuut stilte in acht was genomen bad hij tenslotte het Onze Vader voor. Een groep Engelse zakenlieden zal aan het einde van deze week naar Oost-Berlijn vertrekken voor het voeren van besprekin gen met vertegenwoordigers van communistisch China. De Chinezen hebben reeds doen weten, wat zij in Engeland wen sen te kopen. Onder meer wenst China machinerieën, koelkasten en chemicaliën af te nemen. Aan de besprekingen zal wor den deelgenomen door enige der zakenlieden, die in de zomer van 1953 een handelsovereenkomst te Peking hebben gesloten. Deze overeenkomst voorziet, zoals be kend is, in een goederenruil ter waarde van ruim 150 millioen gulden. Tijdens deze bijeenkomst te Berlijn zullen voorts kwesties ter sprake komen, die uit deze overeenkomst voortvloeien. Deze kwesties houden o.m. verband met de omstandigheid, dat bestel lingen t.w. van ongeveer 40 mil lioen gulden moesten worden in getrokken, omdat de goederen voorkwamen op de lijst van stra tegische materialen, welke niet aan communistische landen mo gen worden geleverd. Aangaande andere bestellingen, in totaal on geveer 70 millioen gulden belo pende, is nog steeds geen beslis sing genomen. De gezondheidstoestand van Paus Pius XII blijft langzaam maar gestadig vooruitgaan, al dus is ten Vaticane vernomen. Voor de vereniging van studen ten in de Nederlandse landbouw „Arvense" te Wageningen en de vereniging van Wageningse tuin bouwkundige studenten heeft het plv. hoofd van de sociaal-econo mische dienst van de Noord-Oost- Polder, ir H. J. Louwes 'n inzicht gegeven in de gang van zaken ten aanzien van de uitgifte van de landbouwgronden in de N.O.-pol der. Bij de uitgifte hebben tot dus verre vier categorieën de voor rang gehad: de pioniers, de Wal- cherse boeren, de boeren uit het rampgebied die door herverkave- lings- en saneringsmaatregelen zonder bedrijf geraakten en de Wageningse boeren, die door de uitbreiding van het agrarisch centrum (proefvelden) de be schikking over hun land verloren. Het is gebleken, dat de sociolo gische aspecten van een op pa pier voorbereide kolonisatie te gemakkelijk kunnen worden ver stoord door de fixatie van de ko lonisten. Een ruime en vrije keu ze zou ideaal zijn. In hoeverre 't systeem kan worden aangepast aan de sanering van het oude land wordt thans bestudeerd door de commissie-Hofstee. De meerderheid der boeren in de N. O.-polder is van Zeeuwse afkomst. Ook de provincies Fries land en Groningen zijn goed ver tegenwoordigd onder de kolonis ten. Behalve in de tuinbouw-sector heeft de directie van de N. O.-pol- derwerken niet te klagen over gebrek aan belangstelling voor de grond: het antal gegadigden overtreft zelfs na strenge selec tie het aantal beschikbare bedrij ven vele malen. De hoeveelheid bedrijven die jaarlijks aan de staatsexploitatie De nieuwste transfermaat regel: nog steeds geen dui delijk beeld. Op de passagekantoren der verschillende scheepvaartmaat schappijen heerste Maandagmor gen een vrij onoverzichtelijke situatie, als gevolg van de laat ste toelichtingen op de nieuwe regeling inzake de extra heffing op transfers voor diensten. De Stoomvaart Mij. „Neder land" en de Koninklijke Rotter damse Lloyd zijn van mening, dat aangezien door de nieuwe regeling de toestand voor hen niet is veranderd zij transfe reerden niet er geen aanlei ding bestaat een toeslag op de passagetarieven in rekening te brengen. De vertegenwoordiging van de Hamburg-Amerikalijn, en die van de Tokio Shipping Com pany overwegen de heffing wel in rekening te brengen. De an dere scheepvaartmaatschappijen konden hieromtrent nog geen mededelingen doen. De beide Italiaanse maatschappijen, de Lloyd Triestino en de Loto Lau ra, brengen de toeslag van ■66'2/s procent evenwel in rekening. De luchtvaartmaatschappijen K.L.M., B.O.A.C. en de Quantas berekenen eveneens een toeslag van dit percentage op hun pas sagetarieven naar het buiten land. De Indonesia-Japan vrachten conferentie, die op 3 Maart be sloot tot het voorlopig heffen van de extra toeslag, maakte Maan dag bekend, dat de toeslag niet meer zal worden geheven, in verband met de vrijstelling van het vrachtenvervoer volgens de nieuwe regeling. In bank- en zakenkringen be studeert men nog de toelichting wat betreft de transfer van winst, maar men wacht nog na dere toelichtingen af alvorens een uitspraak te willen doen. wordt onttrokken en uitgegeven, varieert naarmate er meer geld ter beschikking staat, helaas echter niet met de hoeveelheid grond die cultuur-rijp is gewor den, aldus de heer Louwes, die 'n opsomming gaf van het aantal uitgegeven bedrijven sinds 1947. 1947: 107; 1948: nihil; 1949: 139; 1950: 273; 1951: 146; 1952: 161; 1953: 148. Voor 1954 is het budget weer iets hoger. Voor 1957 hoopt men alle grond te hebben uitgegeven, maar eer het zover is .zullen nog wel enige dorpen moeten verrij zen. Er is 2300 ha bestemd voor de tuinbouw, 3500 ha voor wegen, 37.000 ha voor akkerbouw, waar op duizend zuivere akkerbouw bedrijven en 500 overwegend ak kerbouw en 100 bedrijven over wegend weidebouw. De gemiddel de bedrijfsgrootte is 24 ha. Er is plaats aan de tuinbouw inge ruimd ondanks de overproduc tie op het oude land omdat men de Nederlandse tuinbouw wil laten meeprofiteren van de wedergeboorte van de landbouw bij de ingebruikneming van een nieuw gebied. De meerderheid der bedrijven wordt uitgegeven in pacht. De de uitgifte in-pacht noemde de heer Louwes de grotere keus. Doordat de financiële eisen min der sterk gelden krijgt ook de minder gefortuneerde de kans 'n bedrijf op te bouwen. Tot een nadeel rekende spreker het ab sentisme van de landheer: het wonen van de landheer in een an dere provincie dan waar hij zijn land heeft liggen, staat in een kwade reuk in de landbouwers wereld. De N. O.-polder is toonaange vend op landbouwgebied: het vas te vruchtwisselstelsel, de gestan daardiseerde mechanisatie, de bewaar- en koeltechniek en de drainage strekken het oude land tot voorbeeld, aldus spreker. In de nacht van Vrijdag op Za terdag heeft een afdeling van de Vietminh het vliegveld Catbi, 10 km ten Z. van de haven Hai phong, aangevallen. De schade is volgens een Fran se woordvoerder te Hanoi „niet zo ernstig" als die welke enige dagen geleden door een Viet- minh-afdeling op het vliegveld Gialam bij Hanoi werd aange richt. Op alle vliegvelden in Indo- China is de alarmtoestand afge kondigd. De Franse militaire autoriteiten vrezen na de eerste gelukte overvallen van deze aard een reeks nieuwe verrassende aanvallen. De aanvallen waren in de eer ste plaats gemunt op het nieuwe Amerikaanse oorlogsmateriaal dat zich op de vliegvelden bevond. De jongste overval gold militai- toestellen, zowel bommenwerpers als verkenners. Catbi is één van de belangrijk ste militaire bases van Indo-Chi- na. Er bevinden zich C-199 Pa ckets, die door de Amerikanen zijn geleverd. Een groep van on geveer 40 Amerikaanse technici, die onlangs is aangekomen voor het onderhoud van de toestellen, is er eveneens gestationneerd. Anderhalve maand geleden werd een verrassende aanval gedaan op een andere militaire luchtbasis bij Haiphong, n.l. Doson, waarbij grote schade werd toegebracht aan militaire vliegtuigen. Volgens een woordvoerder van de Franse generale staf is de overval op Catbi op dezelfde wijze uitgevoerd als die op Gia lam, waar transportvliegtuigen werden vernield. Een compagniecommandant van de Vietminh, die na de overval van Catbi werd gevangen geno men, verklaarde dat een vijftig tal speciaal opgeleide soldaten van de Vietminh zich enkele da gen in dorpen bij het vliegveld had schuil gehouden. Men weet nog niet hoe zij het vliegveld hebben kunnen bereiken. De beschadigde militaire toe stellen waren enkele weken ge leden elders op het vliegveld ge stationneerd omdat zij plaats moesten maken voor Amerikaan se toestellen van het type B-26. Het gedeelte van het vliegveld dat voor dit doel diende, was nog niet van verlichting voorzien. Te Catbi is hevig gevochten, doch de vernielingsploeg van de Vietminh maakte van de ver warring gebruik om haar op dracht uit te voeren, bestaande uit het bevestigen van plastic- bommen aan vliegtuigen door middel van een kleeftsof. Volgens de Franse opgave sneuvelden verscheidene opstan delingen en werden enkele ge vangen genomen. Aan de Frans- Vietnamese zijde bleven de ver liezen uiterst beperkt. Volgens de radio-omroep van de Vietminh zijn bij de overvallen op de vliegvelden bij Hanoi en Haiphong in het geheel 78 Fran se vliegtuigen vernield. Radio-Vietminh heeft Maan dag een communiqué aange haald van de „verzetsregering van Laos", waarin de „bevrij ding" wordt bekend gemaant van de gehele provincie Phong- saly in Noord-Laos, die aan Chi na grenst. EISEN VAN VIETNAMESE NATIONALISTEN. Vietnamese nationalistische groepen zullen alle mogelijke, door de wet toegestane acties on- .dernemen, indien het staatshoofd Bao Dai het verzoek van de natio nalistische groepen om onmiddel lijke verkiezingen blijft afwijzen, aldus zei een nationalistische woordvoerder te Saigon. Twee van de drie betrokken groepen zijn godsdienstige secten met particuliere legers, tezamen ongeveer 40.000 man. Het zijn de Coadaisten- en de Hoahoa-secte. De derde groep is de politieke partij Daiviet. Vertegenwoordigers van deze groepen zeiden, dat zij genoeg hadden van ijdele beloften. De gouverneur van Brits Hon duras heeft de regering te Lon den dringend verzocht een com missie te zenden om te onderzoe ken hoe nauw de betrekkingen fruitteeltbedrijven in vijftig-jari-zijn tussen de verenigde volkspar- ge erfpacht. Als een voordeel van tij en de aangrenzende, door com- In een commentaar op de rede, welke de democratische candi- daat voor het presidentschap in 1952, Stevenson, Zaterdag te Miami Beach heeft gehouden, heeft senator McCarthy ver klaard, dat deze toespraak „een duidelijke poging was om een werkelijke strijd binnen de repu blikeinse partij te ontketenen." „Het was een zeer knappe poli tieke rede, bedoeld om de kwes ties te verdoezelen", aldus de senator, die Stevensons mening, dat de republikeinse partij ver deeld is, „half McCarthy, half Eisenhower", bestreed. „In 1952 heb ik Eisenhowers campagne gesteund en ik doe dit nu weer. Niet dat ik denk, dat hij volmaakt is, maar de presi dent heeft het in 95 procent van de gevallen bij het rechte eind en dit is een zeer hoog gemid delde". De senator verklaarde tenslotte van mening te zijn, dat het feit, waar Stevensons „zich zo druk over maakte", was dat president Eisenower „geen bezwaar heeft tegen het aan de kaak stellen van communisten in het leger of elders". Een commentator van radio- Moskou verklaarde Maandag, dat de republikeinse partij in de Ver. Staten McCarthy's optreden steunt. Republikeinse bladen hadden gepoogd te bewijzen dat de regering niet verantwoorde lijk was voor de activiteit van de senator en dat deze tegen de wensen van de president in han delde. „Doch deze beweringen hebben geen verband met de werkelijkheid", aldus de com mentator. „De feiten tonen on weerlegbaar aan, dat het optre den van McCarthy en de zijnen niet tegen de politiek van de republikeinse partij indruist, maar integendeel door deze par tij wordt gesteund." munisten geleide staat Guatema la. Over zes weken worden er al gemene verkiezingen in Brits Honduras gehouden. De Britten daar vrezen, dat zij zullen leiden tot een toestand zoals in Brits Guyana, waar de linksen de macht overnamen. De verenigde volkspartij is de enige politieke partij in Hondu: ras, die volledig georganiseerd is. Zij heeft genegenheid voor Guate mala getoond, dat al jarenlang tracht Engeland de kolonie afhan dig te maken. De verkiezingen worden voor de eerste maal volgens algemeen kiesrecht gehouden. Engeland wil de kolonie geleidelijkaan zelfbe stuur geven. De verenigde volks partij, die anti-Brits en anti-kolo niaal wordt genoemd, eist onmid dellijk zelfbestuur, buiten het Britse gemenebest. De bevolking bestaat groten deels uit Creolen (50.000). Het aantal blanken is ongeveer 3.000. De nationalisten hadden Bao Dai verzocht vóór zijn vertrek naar Frankrijk een decreet te on dertekenen, waarbij algemene verkiezingen worden gelast. Een woordvoerder zeide in bijzijn van door zwaar gewapende mannen omgeven opperbevelhebber van 't leger van de Coadaisten, gene raal Nguyen Thanh Phyong, dat Bao Dai het verzoek niet heeft willen inwilligen. Verder zeiden de nationalisten; dat men Bao Dai nooit bedreigd had of hem een ultimatum had gesteld. De waarnemende eerste-minis- ter van Vietnam, Dinh Xuan Quang, heeft elders medegedeeld, dat hij sinds midden Januari bij zondere maatregelen heeft geno men tegen een mogelijke staats greep. Volgens hem zal het ge schil tussen Bao Dai en de drie nationalistische groepen niet tot bloedvergieten leiden. Van bevoegde Vietnamese zijde is vernomen, dat een aantal Fran se ambtenaren in het Z. des lands weloverwogen onenigheid aan moedigen om de positie van de eerste-minister prins Buu Loc, die te Parijs besprekingen met de Franse regering over de onaf hankelijkheid van Vietnam zou beginnen, te verzwakken. Deze Vietnamezen zeiden, dat dit niet de tactiek van de Franse commis saris-generaal Maurice Dejean, is. BESPREKINGEN TUSSEN VIETNAM EN FRANKRIJK Prins Buu Lok, de premier van Vietnam, heeft te Parijs Maan dag, de eerste dag van de bespre kingen over Vietnamese onafhan kelijkheid van Frankrijk, zijn eisen omschreven als „volkomen onafhankelijkheid en een blijven de en vruchtbare band met Frankrijk". Frankrijk is bereid het toezicht over de economie van Vietnam en andere voorrechten op te geven in ruil voor een voortzetting van de Vietnamese band met Frank rijk in de Franse Unie 'n soort gelijke regeling als met Laos en Cambodja, de buurlanden van Vietnam, bestaat. De Vietnamese onderhandelaars geven echter de voorkeur aan een nieuw bondge nootschap, waarin Vietnam en Frankrijk gelijkwaardige deelge noten zijn. Kroonprins Savang Vat Hana van Laos heeft te Loeang Pra- bang meegedeeld, dat koning Sisavang Vong het ontslag van het kabinet heeft aanvaard, enerzijds omdat dit beantwoord de aan de verlangens van de meerderheid in de Kamer en van de regering zelf en ander zijds omdat de vorst de verzeke ring had ontvangen, dat de crisis snel zal worden opgelost. Met het oog op de slechte ge zondheidstoestand van de ko ning zal de kroonprins zich naar Vietiane, waar de regering ze telt begeven voor beraadslagin gen om zo spoedig mogelijk de crisis op te lossen. Waarnemers te Loeang Pra- bang, de residentie van Laos, zijn eenstemmig van oordeel, dat aan oud-premier Soevana Poema zal worden gevraagd, 'n nieuwe regering te vormen. Volgens het te Peking verschij nende „Volksdagblad", het offi ciële orgaan der Chinese commu nistische partij, hebben ongeveer honderd millioen plattelandsbe woners een tekort aan graan of lijden honger. De regering moet er thans voor zorgen dat ongeveer tweehonderd mihoen Chinezen, w.o. honderd millioen stadsbewoners, tegen re delijke prijzen levensmiddelen kunnen krijgen. Communistisch China telt, vol gens officiële communistische schattingen, vijfhonderd millioen inwoners. De Britse gouverneur-gene raal van de Soedan, sir Robert Howe, heeft het Soedanese ka binet berispt, omdat het het Britse bestuur had beschuldigd van het negeren van instructies van de Soedanese minister van Binnenlandse Zaken voor het uitbreken van de ongeregeldhe den van vorige week, aldus is Zondag te Khartoem vernomen Het Soedanese kabinet zeide daags na de wanordelijkheden dat het dacht, dat ze van tevo ren op touw waren gezet. Howe zou de ministers heb- De Verenigde Staten hebben op de inter-Amerikaanse conferentie een resolutie tegen het commu nisme ingediend. Minister John Foster Dulles zei: „Als het com munisme de politieke instellingen van één Amerikaanse staat be heerst, betekent dit een gevaar voor de souvereiniteit en de poli tieke onafhankelijkheid van alle andere. Dulles, die tot de juridisch-poli- tieke commissie sprak, zei dat de V. S. in de motie de openbaarma king en uitwisseling van alle ge gevens eisen om de „samenzwe ring van het internationale com munisme" aan de kaak te stellen en te verzwakken. Brazilië, Paraguay, Honduras en de Dominicaanse republiek steunden de Amerikaanse ont werpresolutie betreffende bestrij ding van het internationale com munisme. Guatemala, waartegen de reso lutie indirect is gericht, vroeg een definitie van „internationaal com munisme". Uruguay meende dat het be langrijker was eerst een definitie van „democratie" te geven. Mexico diende een amendement op de Amerikaanse resolutie in. Het wil de term „internationaal communisme" vervangen door „agenten van het internationale communisme" of „buitenconti- nentale communistische landen". Ook stelde Mexico voor de resolu tie uit te breiden tot „agenten van andere totalitaire staten". ben meegedeeld, dat zij geen commentaar hadden mogen ge ven, voordat een neutrale com missie de kwestie had onder zocht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Leate in aantocht. Overwegend droog weer. Aan vankelijk nog zwaar bewolkt en plaatselijk mist, maar later op klaringen. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en zuid oost. Vrij zacht. WOENSDAG 10 MAART. v.m. n.m. Breskens 5.23 5.53 Terneuzen 5.58 6.28 Hansweert 6.38 7.08 Walsoorden 6.48 7.18 ZON MAAN op onder op onder Maart 10 7.08 18.34 9.04 1.19 11 7.05 18.36 9.52 2.34 12 7.03 18.38 10.52 3.35 13 7.01 18.40 12.03 4.20

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1