IJlil «1® ^rsvancis ■se«'-asrsss BICMPAN i RADIO Nederlands elftal sloeg Engelse amateurs Hef teken der Jorrts e s-ïA" I BURGERLIJKE STAD LOOP DER BEVOLKING. Wat brengt de ,-s*.a Enige fout van Engelse doelman betekende doelpunt AGENDA HANDBOOGSPORT tV ,o,d O AXEL. HOEK. OVERSLAG. SLUISKIL. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. What BENOEMINGEN BESTUUR WATERKERING CALAMITEUZE POLDERS. Bij Kon. Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Oud-Kempenhofstede en Moggershil, de heer H. Smits te Stavenisse, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waar in hij 70 jaar zal zijn geworden. Tot lid van het bestuur der waterkering van bovengenoem de polders is benoemd de heer J. van Putte te St. Annaland. HONDERDDRIEJARIGE TE DREISCHOR. Op Donderdag 18 Maart a.s. zal de heer Jan Kip te Drei- schor zijn 103e verjaardag vie ren. Na de watersnood is de heer Kip geëvacueerd geweest, doch zodra de omstandigheden dit toelieten, keerde hij weer naar zijn dorp terug. Opa Kip geniet zijn 103 jaren in aanmerking genomen nog een vrij goede gezondheid. GEZELSCHAP BELGEN BRACHT BEZOEK AAN STAVENISSE. Een gezelschap Belgen uit Hin- gene heeft een bezoek gebracht aan Zeeland. Het is in Tholen door het gemeentebestuur ont vangen, en heeft daarna de oes terputten van „Bona Fides" be zocht. In Stavenisse is het in ho tel Van Dalen ontvangen door burgemeester L. A. Verburg, die een uiteenzetting gaf van de wa tersnood, welke Stavenisse heeft getroffen en aan de wederop bouw wordt gewerkt. Vervolgens werd een rondgang door de gemeente gemaakt. De burgemeester van Hingene heeft bij de graven der ramp slachtoffers een bloemstuk neer gelegd. Na het bezoek aan Stavenisse bezocht 't gezelschap Schouwen- Duiveland, waar onder leiding de rijkswaterstaat enkele le jaren van de heer De Broeck. 8assssk Dat "ie. blijven, als u geen maagpatient wilt r worden. Als Uw maaghet werk niet aan kan en U na I iedere maaltijd roe maagpijn, misselijkheid, op- rispingen ot een zwaar en drukkend gevoel, dan moe H U het nieuwe maagmiddel maag-cachf-TS -akker I smaakloos. I snel, zeker DINSDAG 9 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Causerie; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.40 Or gel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Dansmuziek; 14.00 Cause rie; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 Voor de kin deren; 17.30 Sextet; 17.50 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.25 Causerie; 18.30 Causerie; 19.00 Voor de jeugd; 19.05 Ork.; 19.30 Koor; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 21.35 Lichte muziek; 21.55 Mededelingen; 22.00 Gram.; 22.05 Dansmuziek; 22.45 Buitenl. overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Schoolradio; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Voor de school; 11.50 Causerie; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Piano; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Franse muz 14.30 Gram.; 15.30 Causerie; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zie- kenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Lichte muziek; 18.20 Sport; 18.30 Causerie; 18.45 Piao; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nws.; 19.10 Gram.; 19.15 Radio onderwijs congres; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.23 Radio onderwijs congres; 22.20 Gram.; 22.38 Ra dio onderwijs congres; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Schoolradio; 16.00 Gram.; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespre king; 18.00 Jeugd en muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Cau serie; 20.00 Verzoekprogramma; 20.15 Voor de vrouw; 21.00 Gr.; 21.30 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang; 23.00 Nieuws. van waterstaatswerken werden be zichtigd. A. V. R. O.'s wintertournee. Ook alhier heeft de A. V. R. O. met haar kleinkunst-avond onder de titel „Allemaal Poppenkast" veel succes geoogst en was „Het Centrum" Vrijdagavond tot de laatste plaats bezet. De conferencier Rens van Dorth had direct contact met de zaal en in vlot tempo werd het uitvoerig programma afgewerkt. Het optreden van de xylofonis- ten Diana en Daranti verwierf wel bijzonder veel bijval en ook het nummer „Trek aan de bel" was een attractie-nummer. Wij misten ditmaal in de zaal de A. V. R. O.-attributen en ook het openingswoord van de A. V. R.O.-consul voor Zeeland ont brak. Vergadering Comité IJsfeest. Het comité van het alhier ge houden ijsfeest kwam in het ge meentehuis bijeen voor het af sluiten van de rekening. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan het met zo veel succes gehouden ijsfeest, dat in zo'n korte tijd van voorberei ding tot in de puntjes was ver zorgd en waarvoor velen zich spontaan tot medewerking bereid verklaarden. In dit verband speet het spr. zeer, dat de heer Den Boggende, die op keurige wij ze het penningmeesterschap ver vulde, wegens zijn benoeming te Leidschendam Hoek zal verlaten. Verder bracht hij ook dank aan de heer Jurry uit Terneuzen en aan de heer P. Verhelst voor hun gewaardeerde medewerking. Onder hartelijk applaus ver klaarde de heer Verhelst zich gaarne bereid een volgend ijs feest weer alle steun te verlenen. De voorzitter deelde mede, dat op het ijsfeest alle schoolkinde ren werden getracteerd. Bij de afsluiting der eindreke- ning bleek, dat ontvangen was ƒ324,31 en uitgegeven ƒ281,82, zodat de rekening sloot met een batig slot van 42,49. Besloten werd aan de dames, die de gehele dag van het ijsfeest hebben geholpen, benevens de heer Den Boggende een souvenir aan te bieden. Het dan nog resterend bedrag zal gestort worden in de kas voor vernieuwing van het toneel. Nadat de voorzitter alle aanwe zigen dank had gebracht voor hun belangstelling, bleef men nog enige tijd bijeen. Badinrichting. Gedurende de maand Februari werden 950 baden genomen. Vergadering vissersvereniging. Alhier werd in het nieuwe lo kaal bij Roger Migom een verga ring gehouden door de vissersver eniging „De Palingvrienden". Als voornaamste punt kwam ter sprake het aankopen van pootvis voor het komende seizoen. De be doeling is nu weer ongeveer 300 kg karper uit te zetten op de krek van de vereniging. De grootste belangstelling was om grote karper uit te zetten van ongeveer 1 kg per stuk zodat de hengelliefhebbers er deze zomer reeds hun sport in kunnen vin den. Verder werd een uitstapje besproken naar het vissershuis Remi Smollenaer, waar een prijs- kaarting zal worden gegeven. Huldiging. Op Vrijdag 5 Maart werden op de A.C.Z. de Carbonisation te Sluiskil 13 leden van het perso neel gehuldigd. 40-Jarig jubileum; de heer C. de Broeck. 25-Jarig jubileum; de heren: L. Delattre, I. Riddering, C. Be- laert, C. Buijze, G. de Vrieze, C. Drabbe, A. Hamelink, J. Maes, D. Seegers, C. Storp, J. van Dron- gelen en R. Winne. Namens de raad van beheer ontving de directeur de jubilaris sen op zijn kantoor en wenste allen geluk met hun jubileum. Op bijzondere wijze memoreerde hij de volle toewijding en het trou we plichtsbesef gedurende 40 vol- Ook de heer ir. Delattre werd speciaal vermeld, daar hij gedu rende 25 jaar de technische in stallaties onder zijn beheer heeft gehad. In zijn speech wees de di recteur er op, dat de universitair gevormde heer Delattre door 2 maal een oorlog te hebben mee gemaakt, tijdens welke hij ver schillende malen werd onder scheiden, moeilijk een 40-jarig dienstverband zal kunnen berei ken; doch om welke redenen hij hem niet minder hartelijk geluk wenste daar hij nu de mijlpaal van 25 jaar heeft bereikt. Tenslotte complimenteerde hij alle overige jubilarissen en sprak zijn waardering uit voor hun prestaties gedurende 25 jaar, waardoor zij eveneens hebben medegewerkt aan de ontwikke ling, bloei en wederopbouw van de fabriek. Als tastbare herinnering aan dit jubileum werd aan alle jubi larissen, diplom's en de zo zeer gewaardeerde enveloppe met in houd overhandigd. C.J.M.V. organiseerde ge slaagde bijeenkomsten. De plaatselijke afd. van de Chr. Jonge Mannen Ver. heeft met medewerking van de afd. Hoek een tweetal bijeenkomsten geor ganiseerd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw alhier. Zowel de middag- als avondbijeenkomst mogen bijzonder geslaagd heten, hetgeen voor een groot deel te danken is geweest aan de afd. Hoek, die met een tweetal aardi ge toneelstukken voor het voet licht kwam. De middagbijeenkomst was voor de jeugd bestemd en wel voor de gehele ring Jonge Kracht in Oost Zeeuws-VIaande- ren van de C.J.M.V. Uit alle plaatsen van de omgeving waren vele jongeren gekomen om deze bijeenkomst bij te wonen. De zaal was dan ook geheel gevuld toen de voorzitter van de Ring, de heer P. de Leeuw, de bijeenkomst opende. Hij deed een beroep op de jongens om trouw ild te zijn van hun vereniging en even trouw, zoals nu, de bijeenkomsten van hun groep bij te wonen. Na dit propagandistisch woord werd overgegaan naar het ontspan ningsgedeelte. Des avonds werd een uitvoe ring gegeven voor de volwasse nen. Ook ditmaal was de belang stelling zeer groot. Het laatste plaatsje moest worden benut om alle te kunnen bergen. De avond werd geopend door ds Joh. Star- renburg. Na het zingen van Ps. 150 heette hij de aanwezigen en in het bijzonder de gasten van de ze avond hartelijk welkom. Bij voorbaat bracht hij de afd. Hoek dank voor hun medewerking en wenste de acteurs en actrices suc ces. De gasten op hun beurt openden de avond met een twee tal zangnummers. Het doek werd vervolgens gehaald voor een dol le klucht in 3 bedrijven „Pension perikelen". Hartelijk is er gela chen om de komische verwikke lingen en de wijze waarop de af deling Hoek dit voor het voet licht bracht. Tijdens de pauze werd een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. In het deel na de pauze moest de luim plaats maken voor de ernst. Ook voor dit genre stuk ken bleken de Hoekenaren over goede krachten te beschikken. „Oordeelt niet opdat gij..." wist men op sublieme wijze te vertol ken. Zeer voldaan over het ge- bodene werd met een hartelijk applaus deze ontspanningsavond gesloten. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Luc. van de Bunder, slaagde te Den Haag voor het practijk-diploma boekhouden. I-Iet Nederlands elftal heeft op zen, een langzaam starter, lever- het nippertje gewonnen van de Engelse amateurs. Met 10 ble ven de oranjehemden in de meer derheid na een wedstrijd, die wei nig fraai voetbal te zien had ge geven, maar die, in het bijzonder in de tweede helft, volop span ning had gebracht. En al hebben de tienduizenden op de geheel be zette tribunes van het Feijenoord- stadion dan niet kunnen genieten van 'n mooie interlandwedstrijd, aantrekkelijk was de strijd vaak wel. Ondanks de regenbuien, die het stadion in een grauwe sluier hulden en de toeschouwers op de bovenste ring doorweekten, wa ren er niet velen, die vóór het laatste fluitsignaal hun plaatsen verlieten. Nadat de Franse scheidsrechter Devillers de beide aanvoerders Biesbrouck en Adams bij zich had geroepen en de Engelsman de toss had gewonnen, trapte Van der Gijp af. Reeds in de eerste minuten bleek het Engelse amateurelftal geen sterke tegenstander voor het Nederlands elftal te zijn. Zon der twijfel had het team sedert de wedstrijd te Huil sterk aan kracht ingeboet. De eerste aanval was voor oran je, maar het eerste goed gerichte schot kwam van 'n Engelse voet, al had de arbiter op hetzelfde moment voor free kick gefloten. Van enig krachtsverschil was voorlopig nog geen sprake. De nieuwbakken Nederlandse mid- voor, Van der Gijp, die met zelf vertrouwen de leiding van de aanval in handen had genomen, maakte zich na enkele minuten handig vrij om vervolgens links buiten Gruyzen een kans te bie. den. De kleine Limburger nam het leder op de buitenkant van zijn schoen en schoot zeker 20 meter naast. Aan de andere kant lever de. een mistrap van Odenthal een gevaarlijk moment op voor het Nederlandse doel, maar Terlouw kon de zaak in samenwerking met Tebak tot klaarheid brengen. In deze eerste fase van de strijd hadden de Engelsen getoond over snelle vleugelspelers te beschik ken. 't Nederlands elftal daaren tegen had deze belangrijke plaat sen met Overbeke en Gruyzen deze middag zwak bezet. Gruy- de maar weinig goede voorzetten af en ook zijn schieten was zwak. Rechtsbuiten Overbeke had tel kens te veel tijd nodig om tot 'n voorzet te komen. Hij maakte nog al eens de fout wanneer het' niet nodig was een man te wil len passeren alvorens hij de bal afgaf. Dit remde de Nederlandse aanval zódanig, dat de Engelse verdedigers zich dan tijdig kon den herstellen. De beide backs McGhee en Farrere hadden van de Nederlandse vleugels zodoen de niet veel gevaar te duchten en zonder moeite bleven zij meester van hun terrein. Odenthal en Te- bak hadden het tegenover Bro- milow en Flanagan heel wat las tiger. In het middenveld was aanvan kelijk nog geen sprake geweest van een overwicht van één van beide partijen, maar langzamer hand begonnen Biesbrouck en de weer hardwerkende Klaassens de boventoon te voeren. Hun positie spel en afnemen waren vaak voortreffelijk, maar het plaatsen van de Nederlandse kanthalfs was zwak. Na ongeveer een half uur spe len leverde een combinatie tussen Van der Gijp en Gruyzen een lage voorzet in het centrum op. Ben- naars kreeg de bal voor het doel te pakken, maar uit lastige pósi- tie schoot hij te zacht en kwam de Engelse keeper Brown zege vierend te voorschijn. Een Engel se aanval door het midden, waar de razendsnelle dribbelaar Gro- vers en de steeds zwervende mid- voor Lewis het uitstekend met elkaar konden vinden, werd door de goed spelende Terlouw tot staan gebracht. Een diepe pass van Terlouw, recht naar voren gespeeld, werd goed verwerkt en Brown had nu de grootste moeite met het schot van Van Beurden, maar vóór de Engelse doelman in de goede hoek te vinden. Zo liep het Neder landse openingsoffensief van de tweede helft op niets uit en lang zamerhand kwam de verhouding in het veld weer in evenwicht. Van der Gijp, die in de eerste helft opvallend weinig had ge schoten, ging het nu met verre schoten proberen. Zonder succes echter en ook Tebak, die brutaal naar voren kwam en "een kogel op Brown afzond, moest onver- richterzake naar zijn operatiege bied terugkeren. Inmiddels waren de Engelse aanvallen beter van opzet en uit voering dan de Nederlandse. Maar ook in de Engelse ploeg was het plaatsen zwak. Toen Nederland voor de vierde maal een hoekschop kreeg te ne men, zorgden Bennaars, v. Beur den en v. d. Gijp met veel ge zwaai van benen voor een waar ballet, maar Brown maakte er op resolute wijze een einde aan. Zijn uittrap belandde bij Groves, die een gaatje zag tussen Terlouw en Odenthal en er door wilde glip pen. Maar de stoere Nederlandse UITSLAGEN 7 MAART. EERSTE KLASSE A. LeeuwardenNEC afg. EERSTE KLASSE B. GVAV—Vitesse afg.; AGOVV- Rigtersbleek afg.; EDOSneek afg. EERSTE KLASSE C. BleijerheideWH 00Longa NAC 0—1. EERSTE KLASSE D. MauritsWillem II afg.; Lim- burgiaJuliana 20. VOETBAL IN BELGIE. De uitslagen van de wedstrij den gespeeld in de 16e finales voor de Belgische voetbalbeker luidden: FC MechelenFC Luik 23; Vigor HammeBoom FC 10; Racing CBTaxandria 60; RC BorgerhoutRC Mechelen 03; A.E.C. BergenDaring CB 04; Standard CL-St. Trond VV 30; verdedigers namen de Engels man even tussen zich in en weg was de kans voor Groves. Scheids rechter Devillers, die overigens nogal slordig met zijn instrument omsprong, had de „mangel" ge zien en op de rand van het straf schopgebied kregen de Engelsen een vrije schop te nemen. Onbe heerst en kansloos schoot Lewis de bal hard tegen het „muurtje" aan. Naarmate de tijd verstreek, groeide de spanning. Het ontbrak beide elftallen echter aan de technische capaci teit om het harde zwoegen met een doelpunt te bekronen. Na een mistrap van Terlouw kreg O'Connell een juweel van een kans, maar nu bracht Steiger op dezelfde wijze, als Brown dat al enkele malen had gedaan, red ding. Een minuut later sprong 't stadion als één man overeind. Doelpunt voor Nederland? Neen, de voorzet van v. d. Gijp was wel goed door v. Beurden ingekopt, maar achterover tuimelend had Brown het leder toch nog over de lat weten te werken. De laatste fase van de strijd was ingegaan, maar elke poging van welke kant ook ondernomen, mislukte en niemand verbaasde zich toen v. Beurden een kans uit een throughpass verknoeide. Des te groter was de verrassing toen 3 minuten vóór het einde het Ne derlandse elftal de overwinning greep. En nog groter was de ver bazing, dat het doelpunt recht streeks ontstond uit een fout van doelman Brown, tot op dat mo ment de onfeilbare. Een voorzet v. Gruyzen stuitte uit de handen en van de borst van de Engelse doelman af en Bennaars was er als de kippen bij om de bal daarop hoog in de tou wen te plaatsen. Dolgelukkig danste een kluwen oranjemannen naar het midden terug. Gelukkig met het doelpunt, gelukkig met de zege, die hen niet meer kon ontgaan, want even later floot de scheidsrechter voor het laatst. Kortrijk Sp.RC Doornik 30; Bosschenaar er bij was om vanJ ^er^e"1 w Mib-loon k:u TTb-Lrlö tJrv 1 HEDEN: TERNEUZEN; Luxor Theater 8 uur: De-eerbiedige lichte kooi. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Zoek de zon op. SAS VAN GENT: Gemeente huis, 11 uur: Aanbesteding uitvoeren riolerings- en be- stratingswerken. Vertrek gemeente-opzichter. De heer J. Oijen, gemeente-op zichter alhier, heeft wegens zijn benoeming als hoofd van een be tonconstructiebureau te Sittrad met ingang van 1 April ontslag aangevraagd. Vergadering „Semper Avanti" Zaterdag werd bij de heer v. d. Veke een bestuursvergadering gehouden door de ver. Semper Avanti, waarin de verloting plaats vond van de ten behoeve de misgreep gebruik te maken had de Engelse doelverdediger zich boven op de bal geworpen. Tegen het einde van de eerste helft maakte de Engelsen zich weer iets los uit de greep, waarin zij ongeveer 20 minuten op eigen terreinhelft gevangen hadden ge zeten. Met open aanvallen tracht ten zij hun grotere snelheid uit te buiten. Maar daarbij bleek weer eens, dat de wat stuggere loopstijl van bijvoorbeeld Terlouw en Tebak alleen maar de schijn wekt, dat deze spelers langzaam zijn. Wanneer het op een sprint tussen hen en een tegenstander aankwam, viel die snelheid wel mee. Dat ondervonden o.a. Bro- milow en Groves een paar maal en het gevolg was, dat de verdedi- ging van het oranjeteam de situa- i tie bleef beheersen. I Schoten van Bennaars en Over beke troffen enkele minuten vóór rust Brown weer paraat, Een boogschot van Bennaars van de zijlijn schampte af op de lat, maar de mooiste kans kreeg tenslotte Van der Gijp, die zich vrij gelo- dezer vereniging gehouden ver- pen had en met de bal op het En- loting. gelse doel afstormde. Brown had Tijdens de vergadering werd op het gevaar echter gezien en hij voorstel van een der bestuurs- kwam precies op tijd uit zrjn kooi leden besloten de heer L. F. Op-om zich pardoes op de voet van pe, nu deze naar Vlaardingen ver- de Dordtenaar te laten vallen, trekt, wegens zijn vele verdien- j sten voor de vereniging als blijkDE TWEEDE SPEELHELFT. van waardering een geschenk aan te bieden, Direct werd dit ge schenk, een reisklokje, aange kocht en door de voorzitter met enige passende woorden de heer Oppe overhandigd. De heer Oppe was zichtbaar verrast door deze attentie en na zijn dank te hebben betuigd ver klaarde hij zich bereid, voor zover dit mogelijk zou zijn „Semper Avanti" ook vanuit Vlaardingen te blijven steunen. De winnaar van de eerste prijs, een rijwiel, liet niet lang op zich wachten. Het was de heer P. Ba- reman, die ten zeerste verheugd zijn mooie prijs in ontvangst kwam nemen. Na de verloting bleef het be stuur nog enige tijd bijeen. Het Nederlandse elftal zette de tweede speelhelft fel in. Van der Gijp maakte zich na de aftrap on middellijk meester van de bal om er in een gestrekte draf mee naar voren te trekken. Het schot waarmee hij zijn ren besloot, was echter niet goed gericht. In de volgende minuut was Overbeke er langs de lijn vandoor. Hij zwenkte naar binnen en lanceer de toen Bennaars met een scher pe throughpass. De Dosko-man nam het leder even mee en loste vervolgens 'n schot, maar Brown had de bedoeling doorzien en op hetzelfde moment had hij de bal in zijn veilige; armen. Overbeke probeerde het daarna zelf een keer maar weer was de St Niklaas SK—Ukkle Sp. 1—2; FC Tielt—Willebroek SV 1—4 A.S. RonseLC Bastogne 23; FC SeresienLyra 20; FC BruggeNylen FC 52 na ver lenging; Union St GilloiseHam FC 5—1. De twee andere wedstrijden worden Zondag a.s. gespeeld. Kampioenschap van België op liggende wip. Bij de heer W. Faas te Sluiskil werden de wedstrijden om het kampioenschap van België, waar aan ook de schutters uit Zeeuws- Vlaanderen kunnen deelnemen, voortgezet. Het peleton Amerika, dat de leiding had met 8 punten werd tijdens de laatste schieting van deze plaats verdrongen door Tivoli uit Sas van Gent en Aar denburg I, die beide 9 punten verzamelden. Uit het pele ton Tivoli wisten zich te onder scheiden de schutters Verschel den uit Sas van Gent en E. Lam bert uit Sluiskil, die resp. 5 en 3 punten schoten en hiermede mee dingen om het individuele kam pioenschap. Uit het peleton Aar denburg I wisten de schutters H. Lippens en O. Ongena zich te plaatsen voor het individueel kampioenschap. Hoewel Aarden burg II zich niet kon klasseren, kon zijn schutter G. Blondeel zich wel voor de persoonlijke kam pioenschappen plaatsen. Het pe leton Philippine had een zeer slechte dag en kon niet meer dan 4 punten bij elkaar brengen. Be halve bovengenoemde schutters komen reeds voor het individueel kampioenschap in aanmerking de schutters P. la Heine en M. Her man, beiden van het peleton Zuiddorpe. Momenteel hebben 5 peletons voor het kampioenschap gescho ten met de volgende puntenver deling: Tivoli, Sas van Gent 9 punten; Aardenburg I 9 punten; Ameri ka, Zuiddorpe 8 punten; Aarden burg II 7 punten; Philippine 4 punten. 38. „Wij zullen straks op de burcht wel pra ten," zegt Eric kort af. „Hm, gij zijl ge wond, niet waar?" „Och, och! Een klein beetje," mompelt Axe met een blik op zijn been, waarlangs een dun straaltje bloed sij pelt. „Hier, neem de jon gen van mij over," be veelt Eric Thjalfi en zorg er voor, dat hij er niet vandoor gaat." „Daarvoor zal hjj geen kans krijgen," verzekert de oude krij ger grimmig. Maar Eric heeft zich reeds over de gewonde Balor ge bogen. „Deze man moet zo spoedig mo gelijk naar de burcht vervoerd worden", beveelt de Noorman hen. „Maar wees voorzichtig met hem want hij is zwaar gewond." „Wij gaan vooruit om de heelmeester te waarschuwen." Wanneer zjj op de burcht aan komen snelt Winonah haar gemaal reeds tegemoet. „O, Eric," begint zjj. Dan ziet zfj de gevangene. „Maardat is toch die jonge boogschutter," vraagt zij verbaasd. „Ja," zegt Eric en bezorgd voegt hij er aan toe. „Maar wat is er, ge ziet bleek." „Iets verschrikkelijks, Eric," fluistert Winonah. „Die Deen Torge, die vermoord werd was een Jomsviking." Even kijkt de Noorman verrast op, doch dan zegt hij geruststel lend: „Wel, en ik heb er hier nog een gevonden." Hij wijst op Axe, en wendt zich dan tot de heelmeester, die inmid dels naderbij gekomen is. „Men brengt dadelijk een ge wonde binnen," vertelt hem Eric. „De Deen Balor, waarschijnlijk ook een Jomsviking'. Doet voor hem wat ge kunt." Even later zijn allen in de burcht bij elkaar. Axe, die met gebogen hoofd voor Eric en Winonah staat, gluurt schichtig uit zijn ooghoeken naar de Koningin. „En thans raad ik U in Uw eigen belang aan alles te vertellen, wat ge weet," begint Eric streng. „Bedenk dat het gevaarlijk voor U kan worden nog langer te zwijgen." „Ik heb niets gedaan," mompelt de jonge boogschutter nauwelijks hoorbaar. „Dan treedt Winonah op hem toe: „Maar de Koning beschuldigt U ook niet," zegt zij vriendelijk. TERNEUZEN. Huw.-aan giften. 27 Febr. Willem H. Kooman (van Eindhoven), 27 j., jm. en Adriana P. van Dix- hoorn, 26 j„ jd. Huw.-voltrekkingen. 25 Febr. Arie de Jong, 44 j„ geh. gew. en Maria J. Geensen, 32 j., jd. 4 Mrt Johannes W. Dieleman, 18 j., jm. en Annie J. de Groene, 19 j., jd. Simon van Hoeve, 19 j., jm. en Maria P. Verpoorte (van Zaam- slag), 19 j., jd. Geboorten. 25 Febr. Adriana Arnoldina, d. van Adrianus C. de Jongh en Arnoldina Jakoba de Ruijter (won. te Hingene (B.). 27 Febr. Peter, z. van Willem F. de Ridder en Krina Eekman. 28 Febr. Seraphina Nelly, d. van Robert A. Voerman en Elisabeth de Nijs (won. te Sas van Gent). 1 Maart. Henricus Gosewinus Herman Jo zef, z. van Hermanus A. van Hest en Carolina H. Winants. 2 Maart. Jan Jacobus, z. van Marinus van Kolk en Alegonda van der Roest. Catharina Cornelia, d. van Willem Goossen en Cornelia Scheele. Mar- garetha Anna Antonius, d. van Joseph S. Ferket en Joseé E. van Troost (won. te Westdorpe) 3 Maart. Yvonne Christiane Janine, d. van Petrus P. P. Vaal en Reneé C. J. de Pauw. Anja Madeleine, d. van Eugène L. de Vriend en Mariette M. Ingels (won. te Sas van Gent). 4 Maart. Harm An- dries, z. van Hindrik H. Koets en Mentha C. van der Bij. Overlijden. 1 Maart. Theodorus Franciscus van der Spiegel, 88 j.„ geh. gew. met Isabella de Bakker (won. te Westdorpe). 2 Maart. Matthijs de Back, 68 j„ echtg. van Maatje Jacomina Kiel. 3 Maart. Klara Pieternella Roelands, 86 j., geh. gew. met Hendrik Kole. Jaeob Jan Rottier, 8 d„ z. van Jan Jacob en Magdalena de Feijter. TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. M. G. van Waes, Vinkenstraat 14, van Breda; A. J. Verhulst, Leliestraat 5, van Kortgene; G„ van AkkerElegeert, Middenstr. 66, van Sas van Gent; H. J. Mij- jer, Burg. Geillstr. 17, van Zwolle; T. ZoutewelleMoermond, Schel- dekade 35, van Amsterdam; M. J. Stork, P 41c, van Ouwerkerk; G. G. van Gein, Nwe Kerkstraat 17, van Rosmalen; E. B. van Diemen, Geraniumstraat 9, van Weststel lingwerf; B. F. Verf, Geraniumstr. 5, van 's-Hertogenbosch; J. Th. van Remoortere, woonschip 434 bij Scheepswerf, van St. Jansteen; N. L. Norel, Narcisstraat 4, van Doe- tinchem. Vertrokken: P. Riemens, Anjer straat 8, naar Kaapstad (Z.-Afr.); A. E. v. d. Bergen, Tuinstraat 10, naar Transvaal (Z.-Afrika); M. Rouw, Baandijk 7, naar 's-Graven- hage; I. A. Meijer, Anjerstraat 9, naar Biggekerke; P. A. C. M. Adriaansens, Burg. Geillstraat 58, naar Djakarta (Indonesië); C. J. Cavaljé, Herengracht 2, naar Apeldoorn; L. Herrebout, Heren gracht 7, naar Aalsmeer.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3