Uitstel van de Belgische verkiezingen? De F'an-Amerikaanse conferentie te Caracas De V.S. versus Hongarije en Rusland voor het Internationale gerechtshof Semj onow westelijk verwer voorste De overmaking van gelden uit Indonesië ALGEMENE VERKIEZINGEN IN EGYPTE Dt Het bezoekvan PrinsBernhard aan Amerika Wapenvondst te New York Hoog water aan Britse Oostkust Zeen raa aartshertog Frans Ferdinand overleden WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Veriragingspolitiek in de kamer Nederland en de conferentie te Geneve Frankering bi] Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 8 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3092. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags !5 nor. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Als gevolg van de obstructie- politiek, die de linkse partijen thans in de Belgische Kamer voe ren tegen het wetsontwerp hou dende goedkeuring van het nieu we verdrag tussen België en de Heilige Stoel betreffende de ker kelijke organisatie in de Congo, houdt men te Brussel niet voor onwaarschijnlijk dat de homo geen Katholieke regering zal be sluiten de verkiezingen op een la ter tijdstip te houden dan de aan vankelijk genoemde datum van 11 April. De aanleiding tot het nieuwe verdrag, dat in de plaats moet treden van dat van 1906, was het verlangen van het Vaticaan het statuut van de missie in de Con go geleidelijk te zien vervangen door dat van de kerkelijke hiërar chie, zoals deze in Europa geldt. Op een inlandse bevolking van bijna 12 millioen zielen, telt de Belgische kolonie thans 3.068.000 Katholieken en 645.000 apostoli sche vicarissen, allen met de rang van bisschop en vijf prefecten. Een afgevaardigde uit Rome houdt het Vaticaan op de hoogte van het werk dezer missiekerk in de Congo. De kerkelijke hiërar chie, zoals deze in het nieuwe concordaat wordt voorzien, houdt in de aanstelling van aartsbis- Te New York is een grote partij wapens van Amerikaanse makelij gevonden. Naar aan leiding daarvan zijn 2 Cubanen gearresteerd, die behoren tot een organisatie, welke gekant is tegen het bewind van de hui dige president van Cuba, gene raal Batista. Het zijn Mario Cruz en Roberto Acevedo. De politie stelt een onderzoek in bij andere bekende leden van anti-Batista-organisaties. Een aantal personen is reeds voor ondervraging aangehouden. Van de spoorlijn, die de Britse Oostkust verbindt met Leeds, Manchester en Sheffield, zijn bij Cleethorpes in Lincolnshire eni ge tientallen meters door het hoge water weggeslagen. Men verwacht, dat het peil van het water nog zal stijgen. De bewoners van de kuststreek, die vorig jaar ook ernstig van het water te lijden heeft gehad, volgen met ongerustheid de ontwikkeling van de toestand. schoppen en bisschoppen alsmede de oprichting van abdijen, waar van de titularissen met goedkeu ring van het gouvernement-gene raal van de Congo, benoemd zul len worden door de Heilige Stoel. Ook zouden kapittels, seminaries en parochies gevormd kunnen worden. De Katholieke regering-Van Houtte heeft er duidelijk naar ge streefd dit verdrag met het Vati caan de Kamer en Senaat te doen passeren nog voordat het parle ment wordt ontbonden. In krin gen van de C.V.P. verheelt men namelijk niet dat deze partij bij de nieuwe verkiezingen haar ab solute meerderheid van vier ze tels in de Kamer wel eens zou kunnen verliezen. De linkse oppositie heeft vorige week echter een vertragingsma noeuvre toegepast, die kennelijk ten doel had de regering in een dusdanige tijdnood te brengen de ontbinding der Kamers was op 13 Maart bepaald dat zij geen gelegenheid meer heeft haar wetsontwerp te doen aannemen. De socialistische volksvertegen woordiger Fayat, professor in het constitutionele recht, hield een uiteenzetting van niet minder dan vier uur waarin hij betoogde dat het concordaat met het Vati caan in strijd is met de grondwet, een bedreiging inhoudt voor de godsdienstvrijheid in de Congo en een miskenning betekent van de verdiensten der Protestantse mis sies in de kolonie. In een niet veel minder lange beschouwing maak te de socialist Housiaux bekend dat de conventie, die op 8 Decem ber 1953 te Brussel werd gete kend door de regering en de toen malige nuntius mgr Cento, sedert het begin van dit jaar reeds van kracht zou zijn in de Congo. De Protestantse missies hebben in tussen een protest-schrijven ge zonden aan het gouvernement-ge neraal, waarin zij wijzen op de gevaren, die het nieuwe concor daat naar haar mening zou mee brengen voor de niet-Katholieke missies in de Congo. Door de tactiek van de linker zijde in de Kamer men wist de minister van Buitenlandse Zaken Paul van Zeeland steeds in de se naat vast te houden waar het ver drag der E.V.G. wordt behandeld heeft vorige week nog nie mand van de C.V.P. de kans ge kregen het nieuwe verdrag te verdedigen. Daar deze week een groot aantal wetsontwerpen moet Worden afgedaan, is het thans de vraag of men nog genoeg tijd zal vinden deze aangelegenheid af te handelen voor de ontbinding van het parlement op 13 Maart a.s. Hierbij komt nog dat toen een der socialisten, ook al weer in het kader van de vertragingspoli- tiek, weloverwogen voorstelde de nog niet> afgedane begrotingen bovenaan de agenda te plaatsen. Bij stemming bleek dat het voor geschreven quorum van 107 leden niet aanwezig was in de Kamer... Bij de eerstvolgende bijeenkomst zal dus eerst moeten worden vastgesteld of dit quorum aanwe zig is. Daar te verwachten is dat de gehele oppositie afwezig zal zijn. mag er, wil men tot hoofde lijke stemming kunnen overgaan, dus niet meer dan 1 lid van de 108 man sterke C.V.P.-fractie op het appèl ontbreken. Aangezien de minister van justitie, die tege lijkertijd Kamerlid is beide functies zijn in België verenig baar op het ogenblik ziek is, vraagt men zich af of dit quorum van 107 wel gevonden zal worden. In het bijzonder vreest men na melijk dat een der leden van de zich intussen gevormde Katholie ke scheurpartijen de C.V.P. wel eens in de steek zou kunnen la ten. Daar het verdrag met het Vaticaan nu meer dan ooit een prestigekwestie is geworden voor de C.V.P. acht men het daarom in sommige politieke kringen te Brussel niet onmogelijk dat het debat en in Kamer en senaat ook na de 13e Maart zullen worden voortgezet. Dit zou dan dan auto matisch tot gevolg hebben dat de verkieziingen gehouden zouden moeten worden op een latere da tum dan 11 April. Advertentie de kapper met net aparte cachet markt 16 - brouwernstr. 9 terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar, inviduele haar en huid verzorging. dépositaire „Lancöme". De delegatie van de Verenigde Staten heeft Zaterdag in de zit ting van de panamerikaanse con ferentie het ontwerp van een re solutie ingediend, waarin de in voering van maatregelen tegen ondermijnende bedrijvigheid" van de internationale communis tische beweging wordt aanbevo len. Het ontwerp veroordeelt de ze bedrijvigheid als inmenging in Amerikaanse zaken. Het ontwerp dat op Guatemala gemikt is, is matiger gesteld dan men in Noordamerikaanse krin gen had verwacht. Sommige Zuidamerikaanse afgevaardigden zijn echter van mening dat de tekst voor verschillende uitleg vatbaar is. Volgens het ontwerp vormt communistische bedrijvigheid een bedreiging van de souvereiniteit en de politieke onafhankelijkheid van de Amerikaanse staten brengt zij de vrede in gevaar en eist zij de invoering van maatre gelen, die voortvloeien uit reeds bestaande overeenkomsten. Deze zijn n.l. voorzien in speciale over eenkomsten in het kader van de verdragen van Rio en van Bogo ta van resp. 30 Augustus 1947 en 30 April 1948. Het plan beveelt bovendien aan, dat alle staten van de orga nisatie van Amerikaanse staten" het toezicht vergroten op perso nen, verdacht van bedrijvigheid ten gunste van het communisme. Ook zouden de Amerikaanse sta ten inlichtingen moeten uitwisse len, welke de uitvoering zouden vergemakkelijken van besluiten in verband met het communisme van vorige interamerikaanse con ferenties. Naar men in conferentiekrin gen gelooft, zal het ontwerp eên levendig debat tot gevolg hebben voor de juridisch-politieke com missie, maar tenslotte met gerin ge wijzigingen worden aangeno men. De Dominicaanse delegatie zal een radicaler ontwerp indienen dan dat van minister Foster Dul les. De strekking van het ontwerp kan in 3 punten worden samen gevat: 1. Aanbeveling aan alle Ame rikaanse republieken om de com munistische partij of communis tische groeperingen te verbieden; 2. Vorming van een waak zaamheidscommissie", die onder zoek kan instellen en aanbevelin gen kan doen aan de regeringen inzake ondermijnende en anti communistische bedrijvigheid; 3. Zo spoedig mogelijk benoe ming van de leden van deze waakzaamheidscommissie door de raad van de organisatie van Amerikaanse staten. De bevoegdheden en de begro ting van deze commissie zouden ook vastgesteld moeten worden door de raad. De zoon van aartshertog Frans Ferdinand, de erfgenaam van de Oostenrijks-Hongaarse troon die op 28 Juni 1914 te Serajewo werd vermoord, is Vrijdag te Graz op 50-jarige leeftijd over leden. Hij stond bekend als Ernst Hohenberg en was geboren uit het Morganatische huwelijk van aartshertog Frans Ferdinand met gravin Chotek van Chot- kovna en Wognin in Tsjecho- Slowakije. Na haar huwelijk werd zij prinses van Hohenberg. Ernst Hohenberg woonde op zijn landgoed te Eisernertz- Radmer in Siermarken. In 1938 werd hij door de nazi's ge arresteerd en verbleef tot '43 in de concentratiekampen van Dachau, Flossenburg en Ora- nëburg. De moord op aartshertog Frans Ferdinand in 1941 ver haastte het uitbreken van de eerste wereldoorlog. Het geschil tussën de Ver. Sta ten enerzijds en Hongarije en de Sowjet-Unie anderzijds, dat dezer dagen voor het internationale ge rechtshof werd aanhangig ge maakt, heeft betrekking op het inbeslagnemen van een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht van het type C-47 en het vasthou den van de vier leden van de be- Prins Bernhard heeft Zaterdag te Washington de lunch gebruikt met president Eisenhower. Onder de gasten bevonden zich generaal Alfred Gruenther, bevelhebber der strijdkrachten van het Atlan tische pact in Europa, Walter Be- De Sowjetrussische hoge com missaris in Duitsland Vladimir Semjonow, heeft Zaterdag het Westelijke voorstel tot het voe ren van viermogendhedenbespre- kingen om te komen tot verlich ting van de gevolgen van de ver deling van Duitsland van de hand gewezen. In gelijkluidende brieven aan de drie Westelijke hoge commis sarissen verklaart de Russische hoge commissaris, dat de onder werpen, die zij ter bespreking hadden voorgesteld het best door de Duitsers zelf behandeld zou den kunnen worden. Op 22 Februari hadden de Westelijke hoge commissarissen de Sowjetrussische autoriteiten schriftelijk het voorstel gedaan besprekingen van de vier hoge commissarissen en de vier com mandanten van Berlijn te openen over vereenvoudiging van het personen, en goederenvervoer tussen Oost- en West-Duitsland en tussen Oost- en West-Berlijn. Bij enkele dezer beprekingen zou den Oost. en Westduitse deskun digen toegelaten kunnen worden. Semjonow heeft het Russische voorstel herhaald, dat ter confe rentie van Berlijn is gedaan. Dit voorzag in twee aparte Oost- Westduitse commissies een voor het coördineren van maatre gelen voor de handel, de finan ciën, het verkeer en de grens vraagstukken en de tweede ter bevordering van de culturele be trekkingen tussen Oost- en West- Duitsland. ,,De vorming van dergelijke Duitse commissies zou een oplos sing van de interne Duitse vraag stukken het best bevorderen, daar dit een interne aangelegen heid van de Duitsers zelf is", al dus Semjonow. ,,De commissies zouden dergelijke kwesties on middellijk oplossen in het belang van de bevolking van beide delen van Duitsland, zonder enige in menging van de bezettingsautori teiten. Vraagstukken die Berlijn aangaan zouden eveneens door de Duitse autoriteiten opgelost kun nen worden". Semjonow herinnerde er aan, dat de Oostduitse regering zich bereid heeft verklaard, onmiddel lijk met West-Duitsland dergelij ke besprekingen te voeren ,.de Sowjetrussische autoriteiten zijn op hun beurt bereid, alle steun te verlenen aan de totstandkoming en het werk van genoemde com missies", aldus Semjonow. De Oostduitse premier, Otto Grotewohl, gaf op 24 Februari hetzelfde antwoord op het Wes telijke voorstel in een regerings verklaring. dell Smith, de plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken en Milton Eisenhower, broer van de president. Via de Nederlandse ambassade te Washington heeft de Prins de volgende verklaring uitgegeven: ,,De Prins zal het zeer op prijs stellen, wanneer niemand hem onderweg om een interview ver zoekt, daar al zijn tijd in beslag is genomen. De Prins is volko men bereid enige woorden over zijn bezoek te zeggen voor zijn vertrek uit New-York. De Prins wil dat men begrijpt, dat hij een minimum aan publiciteit wenst, omdat hij geen tijd heeft voor al zijn vrienden in verschillende de len van de Verenigde Staten. Hij hoopt terug te komen, wanneer hij het minder druk heeft, om hen rustig te spreken. Hij hoopt, dat de pers zijn bedoeling zal be grijpen". Het is mogelijk, aldus wordt gemeld, dat de Prins een bezoek .aan Mexico zal brengen van 16 tot 18 Maart. Prins Bernhard zal voor zijn terugkeer naar Nederland nog een dag of vier in New York ver toeven. De staking van zakenlieden te Tunis, als protest tegen het Fran se hervormingsplan, is ten einde. De winkels gingen Zaterdagmor gen weer als gewoonlijk open. manning, op 19 November 1951. Door de ambassade der Ver. Staten werden namens haar re gering twee aanvragen bij het hof ingediend. ïr, de ene wordt Hongarije, in de andere de Sow jet-Unie als de gedaagde partij genoemd. De regering der Ver. Staten vraagt het hof als zijn oordeel te geven, dat beide regeringen in ernstige mate aansprakelijk zijn voor de veroorzaakte schade en dat aan de Amerikaanse rege ring een schadevergoeding wordt gegeven ten bedrage van 637.894 dollars, met een rente van 6 pet. In haar aanvrage beroept de re gering van de Ver. Staten zich op art. 36 lid 2 van het statuut van het hof, dat inhoudt dat de sta ten, die partij zijn bij het onder havige statuut, te allen tijde kun nen verklaren, dat zij ipso facto en zonder bijzondere overeen komst, tegenover iedere andere staat-, die dezelfde verplichting aanvaardt, de rechtsmacht van het hof als verplicht aanvaarden voor alle rechtsgeschillen betrek king hebbende op a. de uitlegging van een verdrag en o.m. op d. de aarde en de omvang van de ver goeding, verschuldigd voor de schending van een internationale verbintenis. De Ver. Staten voeren aan, dat het geschil hier de interpretatie betreft van het vredesverdrag van het vredesverdrag van 10 Fe bruari 1947, te Parijs gesloten, waarbij de Ver. Staten, Hongarije en de Sowjet-Unie partijen zijn. Voorts het verdrag van vriend schap. handel en consulaire rech ten van 24 Juni 1925 te Washing ton, waarin de Ver. Staten en Hongarije partij zijn. De Ver. Staten voeren aan, dat Hongarije, tezamen met en bijge staan door de Sowjet-Unie op 19 November 1951 opzettelijk en on- iechtmatig een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht inbe- slag hebben genomen, dat „bui ten weten van de bemanning door de wind was afgedreven" en de bemanning hebben aangehouden. De aanvrage, waarin de Sowjet- Unie als de gedaagde partij werd genoemd, heeft vrijwel dezelfde inhoud. 2k>als bekend is Hongarije geen lid van de Ver. Naties en is dus geen partij bij het statuut van het hof. Voor een staat, die geen par- tij is bij het statuut, staat het hof echter open. als hij tevoren bij de griffier van het hof een verkla ring heeft gedeponeerd, waarbij de rechtsbevoegdheid van het hof wordt aanvaard, in overeenstem ming met het handvest van de Ver. Naties. De Sowjet-Unie is als lid van ie Ver. Naties wel partij bij het statuut, maar heeft niet de alge mene verklaring getekend, waar bij de rechtsbevoegdheid van het hof als verplicht wordt aanvaard. Hongarije en de Sowjet-Unie kun nen dus een speciale overeen komst aangaan met de Ver. Sta ten, waarbij wordt overeengeko men het geschil voor het hof te brengen, ofwel zij kunnen bij de griffier van het hof een verkla ring deponeren, waarmee zij de rechtsbevoegdheid van het hof, voor dit geschil alleen, aanvaar den. Waarnemers zijn van me ning, dat het zover wel niet zal komen, hetgeen dus betekent, dat het geschil niet door het hof kan worden behandeld. De Sowjet-Unie heeft het vorig jaar al te kennen gegeven, dat het voorstel van de Ver. Staten om het geschil voor te leggen aan het hof. als ongegrond wordt be schouwd. Hongarije heeft in Maart van het vorig jaar op het voorstel van de Ver. Staten reeds geantwoord, dat het de „zaak van de Ameri kaanse piloten als afgedaan be- beschouwt" ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN RUHR GEBIED. Bij een botsing tussen een vrachtauto en een troepen-trans portauto bij Schwerte (Ruhrge- bied) is een Britse soldaat ge dood. Twaalf Britse militairen werden gewond, van wie 5 ern stig. De twee Duitsers in de vrachtauto waren ongedeerd. ZWEEDSE VISSERSBOOT VERGAAN. Het staat thans vast, dat de Zweedse vissersboot „Miriam" ter hoogte van de Noorse haven Kristiansund is vergaan. De uit zes koppen bestaande bemanning heeft gepoogd zich in de red dingsboot in veiligheid te bren gen. Men heeft nu de stoffelijke overschotten van twee opvaren den gevonden. Het is nog niet bekend, wat van de vier ande ren is geworden. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Fens betref fende de door de regering aan te nemen houding ten aanzien van het bijwonen der conferentie te Genève op 26 April 1954 betref fende een vreedzame oplossing van het Koreaanse geschil heb ben de minister van Buitenland se Zaken, de heer Beyen. en de minister zonder portefeuille, de heer Luns, schriftelijk geant woord, dat ten aanzien van het bijwonen van de bedoelde con ferentie het beraad nog gaande is, aangezien in dit stadium nog onvoldoende overzicht bestaat van de factoren, die bij de be sluitvorming mede een rol spe len. Met name geldt dit enige nadere kennis omtrent het aan tal landen uit de groep van mo gendheden, die strijdkrachten hebben in Korea, dat aan de con ferentie zal deelnemen. De mi nisters tonen zich bereid het resultaat van hun beraad aan de Kamer mede te delen. In doorgaans welingelichte kringen wordt vernomen, dat de overmakingen van gelden ten be hoeve van buitenlandse werkne mers, die in het zogenaamde rie viezenpakket van sociale trans fers zijn genomen, buiten de nieu we regeling voor overmakingen vallen. Voorts wordt vernomen, dat de overmakingen van passa gegelden wèl onder de nieuwe re geling vallen, maar er wordt op gewezen, dat over het algemeen de meeste grote maatschappijen slechts voor een zeer gering deel van de passagegelden overma king aanvragen, dat zij deze in komsten normaliter voor de be strijding van onkosten in Indone sië gebruiken. Derhalve is er geen enkele reden te veronder stellen, dat verhoging van de pas sagetarieven noodzakelijk zou zijn. Tenslotte wordt nog vastge steld, dat voor buitenlandse be drijven thans de beperking van het winsttransfer is vervallen. Na betaling van de verschuldigde be lasting mag de gehele overblij- De Egyptische premier, Abdel Nasser, heeft medegedeeld, dat de revolutionnaire raad besloten heeft, dat algemene verkiezingen gehouden zullen worden, tenein de de constitutie in staat te stel len 23 Juli bijeen te komen. A. F. P. meldt nader, dat deze grondwetgevende vergadering het zelfde aantal leden zal heb ben als de vroegere kamer van afgevaardigden (ongeveer 300). Dit laatste heeft Ali Maher ver klaard, de voorzitter van de grondwetscommissie. Volgens Maher zal vóór de ver kiezingen de staat van beleg wor den opgeheven. Inmiddels is met ingang van Zaterdag de censuur opgeheven. Dit geldt nog niet voor berichten betreffende de nationale verdedi ging- De regering heeft voorts mede gedeeld bereid te zijn de bespre kingen met Groot-Brittannië over de Suez-kanaalzone te hervatten. Premier Nasser heeft medege deeld dat een aantal vooraan staande Egyptenaren, die op poli tieke gronden gevangen waren gezet, weer op vrije voeten zul len worden gesteld. Onder hen bevinden zich luitenant-kolonel Rasjad Mehanna (beschuldigd van samenzwering tegen het hui dige bewind), de gewezen Wafd- leider en de leider van de ont bonden „Mohammedaanse broe derschap". Voorts heeft hij medegedeeld, dat de voormalige Egyptische politieke partijen ontbonden blij ven. Er zullen nieuwe kiezers lijsten worden opgesteld, terwijl er andere kiesdistricten komen. Premier Nasser was aanvanke lijk voornemens de leden van hethanden zal houden, tot een nieuw nieuwe Egyptische parlement i parlement is gekozen, door benoeming, in plaats van Men verwacht dat de ontbon- door verkiezingen te doen aan- den politieke partijen zullen po- wijzen. Hij is later echter ge-1 gen met nieuwe programma's en zwicht voor op hem uitgeoefen- onder andere, jongere leiders, de aandrang en heeft toen inge- aan de verkiezingen deel te stemd met het houden van alge- nemen. mene verkiezingen. Waarnemers zijn het er over eens dat geen nkele nieuwe re- De eerste instelling, die open- gering of volksvertegenwoordi- lijk verklaarde geen vertrouwen ging zal pogen de voornaamste meer te hebben in het Egypti- verrichtingen van het na de re- sche militaire bewind, is de uni versiteit van Alexandrië geweest. Het was ook de eerste openbare instelling, die zich in 1952 achter de revolutionnairen schaarde. Waarnemers te Cairo wijzen er echter op, dat de verkiezingen zullen worden gehouden onder lei ding van Nassers militaire groep en dat de reVolutionnaire raad het opperste gezag in Egypte in volutie gevormde militaire tëe stuur, namelijk de landhervor ming, waarbij het grootgrondbe zit werd beperkt en bezitsloze boeren grond kregen, benevens het afschaffen van de titel „pasja", ongedaan te maken. Luitenant-kolonel Mehanna was een dergenen, die in 1952 de opstand tegen Faroek en zijn be wind beraamden. Hij werd echter in Januari 1953, na het ontdek ken van een samenzwering tegen de nieuwe militaire regering, met ongeveer twintig andere officie ren gearresteerd. Ook zijn mede arrestanten zullen vrij komen. Ook de ex-premier van de ont bonden Saadistische partij Ibra him Abdel Hady, die tot levens lange gevangenisstraf was ver oordeeld, heeft kwijtschelding van straf gekregen, evenals de voormalige vooraanstaande waf- dist Ibrahim Farrag. Toen premier luit.-kol. Nasser mededeelde dat de Egyptische re gering bereid is de besprekingen met de Britse autoriteiten te her vatten, voegde hij hier met een wrange glimlach aan toe: „De heer Churchill kan nu niet zeg gen dat onze regering fascistisch is". vende winst worden overge maakt. Dit dient te geschieden tegen de officieel geldende koers, waarbij uit het over te maken winstbedrag ook de nog verschul digde transfertoeslag van 66 -/:i procent moet worden betaald, zo vernam P.I.-Aneta uit welinge lichte bron. Tot heden bestond een rege ling, volgens welke overmaking van veertig procent van de ge maakte winst was toegestaan. Aan belasting was eveneens veer tig procent verschuldigd. Er heerste Zaterdagavond in Djakartaanse kringen van handel geen eenstemmigheid over de in terpretatie van de nieuwe rege ling. Men hoopte vandaag weder om nadere toelichtingen te ont vangen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Nu en dan regen. Veel bewolking met nu en dan regen. Vrij krachtige tot matige Zuid-Westelijke wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als giste ren. DINSDAG 9 MAART. v.m. n.m. Breskens 4.34 5.01 Terneuzen 5.09 5.36 Hansweert 5.49 6.16 Walsoorden 5.59 6.26 ZON MAAN op onder op onder Maart 8 7.12 18.31 8.00 23.54 9 7.10 18.32 8.27 10 7.08 18.34 9.04 1.19 11 7.05 18.36 9.52 2.34 12 7.03 18.38 10.52 3.35

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1