De schietpartij te Washington Een jaar na Stalins dood Britten in contact met Mau Mau-leiders VAL DA Wat brengt de Radio? WACHTPOSTEN VERDUBBELD Brand aan boord van Nederlands schip Uranium in Bihar Lawineslachtoffers in Beieren Reeds gunstige resultaten LONGKANKER WAAROM DEAN ZIJN FUNCTIE NEERLEGDE Duits geheim uit tweede wereldoorlog onthuld DE KWESTIE VAN DE PRIESTER-ARBEIDERS - De Nederlandse neutraliteit in 1940 Vrouwelijke Sowjet-minis- ter voor Gezondheidszorg DE GESPANNEN TOESTAND IN PALESTINA De opdracht van Robert Mersham De bevolking van Engeland AGENDA TWEEDE BLAD Donderdag 4 Maart 1954 9e Jaargang No. 3089 Twee senatoren levensgevaarlijk gewond BIJ VERKOUDHEID PASTI LLES VRIJE De wacht van het Witte Huis is verdubbeld. Dit is een voor zorgsmaatregel tegen mogelijke aanslagen op het leven van president Eisenhower door Por- toricaanse extremisten, die vijf leden van het Amenikaanse huis van afgevaardigden hebben ver wond door schoten van af de publieke tribune van het huis. Het hoofd van de geheime dienst, wiens taak het is de pre sident der Ver. Staten en zijn gezin te beschermen, heeft ver klaard, dat de geheime dienst enkele maanden geleden inlich tingen kreeg, dat de Portori- caanse nationalisten pogingen zouden kunnen doen om de pre sident schade of letsel toe te brengen. Ook bij het kapitool was het merkbaar, dat er extra veilig heidsmaatregelen zijn getroffen. Het huis van afgevaardigden zou het debat voorzitten over een wetsontwerp tot toelating van Mexicaanse arbeiders in de Ver. Staten. Dit debat werd door de schietpartij onderbro ken. Alle bezoekers zonder speciale vergunningen worden niet tot de publieke tribune van het huis en de senaat toegelaten. De commissie van het huis ter behandeling van on-Ameri- kaanse activiteit is een onder zoek begonnen naar de achter grond van „een mogelijke sa menzwering". die bij de schiet partij betrokken zou kunnen zijn. Enkele leden van het huis, die aanwezig waren toen de 4 Portoricanen van de publieke tribune af lukraak vuurden, hebben strenge veiligheidsmaat regelen geëist van permanente duur. Andere leden van het congres hebben verzocht om een aparte veiligheidsdienst ten be hoeve van het congres en het in gebruik stellen van apparaten, die waarschuwen dat bezoekers metalen voorwerpen bij zich hebben. Thans is het de bezoe kers slechts verboden fototoe stellen mee te nemen. Volgens de „Journal Ameri can" zouden documenten, die in de woningen van de 4 gearre steerde Portoricanen waren aangetroffen, aanwijzingen ge ven voor „een mogelijke verbin ding met communistische sa menzweerders". De „World Telegram" bericht, dat federale agenten en re chercheurs speuren naar leiders van de Portoricaanse nationa- Aan boord van het 460 ton metende Nederlandse schip „Ha- da" van de rederij Dammers, heeft Dinsdag brand gewoed. Het schakelbord raakte onklaar, zodat het vaartuig geen elec- triciteit had. De kapitein van de Hada welke zich in de Ierse Zee bevond, seinde dat men het vuur de baas was. Het vaartuig vervoert een lading aardappelen van Belfast naar Swansea. listische partij „en naar inlich tingen over een mogelijke lijst van slachtoffers". Luis Munoz Marin, de gou verneur van Porto Rico, is naar Washington gevlogen om presi dent Eisenhower en het Ame rikaanse congres de veront waardiging van de Portoricanen over de schietpartij te vertol ken. Volgens de gouverneur was de groep, die de aanslag had georganiseerd zeer klein, min der dan 500 man. De wetgevende vergadering van Porto Rico heeft een reso lutie aangenomen, die het ge beurde diep betreurt. Van een lid van het congres, dat werd getroffen, de republi kein Al vin Bentley, is de toe stand nog steeds ernstig. Hij kreeg een kogel in de borst. Een tweede slachtoffer, Ben Jensen, verkeert eveneens nog in ern stige toestand. De politie heeft meegedeeld, dat in de woning van Rafaël Maranda één van de plegers van de aanslag, communistische brochures heeft gevonden en tegen Cabot Lodge gerichte pamfletten. Lodge is de perma nente afgevaardigde der Ver. Staten naar de Ver. Naties. De Portoricaan Pedro Orozco Sanchez, die wegens landloperij werd gearresteerd en die met een aanslag op het leven van president Eisenhower dreigde, toen de politie foto's van hem maakte en vingerafdrukken nam, zal worden vervolgd we gens „het in dreigementen uiting geven aan het voorne men een aanslag te plegen op de'president der Ver. Staten". De radio van India heeft mee gedeeld, dat in de staat Bihar rijke uraniumlagen ontdekt zijn. De Indiase commissie voor atoomenergie heeft de regering om vergunning verzocht om on middellijk tot exploitatie over te gaan. Vier mensen zijn te Lagner- kopf bij Tegernsee door een la wine bedolven. Drie van hen werden dood aangetroffen. De 4 personen maakten deel uit van een groep van 8 skiërs. Reddingsploegen zijn nog aan het zoeken naar de vierde be dolven persoon. Er is echter wei nig hoop, dat hij levend gevon den zal worden. Radio-Moskou heeft een of-waarin wordt gezegd, dat een DE TELEVISIE BRACHT HET UIT. Het was een heel gezellige theevisite, waarop een stuk of vier vriendinnen ten huize van mevr. Felicetti in Turijn de eigenschappen van haar echt genoten zaten te bepraten. Mevr. zus vond haar man gierig, mevr. zo klaagde over de norsheid van haar levens gezel en nummer drie meen de niet al te zeer op de trouw van haar heer-gemaal te kun nen rekenen. Alleen de gast vrouw betoonde zich tevreden: haar man was heus een toon beeld van deugdhij was nu naar een voetbalwedstrijd in Genua Daar stond ook nog het te levisietoestel, waarop juist 'n reportage werd gegeven van het carnaval in Via Reggio. Eén der vriendinnen wees naar de figuur van een grote man, die met zijn rug naar de camera gekeerd was en met een aardige J>londine danste. „Lijkt jouw man wel", schert ste de vriendin. Mevr. Felicet ti schoot in de lach, maar die lach verstierf opeens: de gro te man op 't scherm had zich omgedraaiden de zojuist nog zo zelfverzekerde gast vrouw was op slag een illusie armer. De theevisite werd haastig opgebroken. Mevr. Felicetti vertrok naar haar moeder. Wordt bet ontstaan door uitlaatgassen bevorderd Lord Lucas of Chilworth, lid van het Britse Hogerhuis, heeft aangedrongen op strengere toe passing van de wet, waarin het voortbrengen van te grote hoe veelheden uitlaatgassen door motorvoertuigen, strafbaar wordt gesteld. Lord Lucas is namelijk van mening dat de snelle toeneming van het aantal gevallen van - - longkanker in Engeland „schijnt p aan de Chinese nationa- „or.,te wijzen op een nieuwe en be- hsten sterk voorstaat en heftig ficiële lofrede op Stalin uitge- oorlog tussen Rusland en Ame- langrijke factor, welke het ont- s K .tegen toelating van i i -ii ii nrwvi vyi nni cf i rtL l.i -J De Britse regering heeft mee gedeeld, dat er geheime bespre kingen met leiders van de Mau Mau zijn gehouden, waardoor de mogelijkheid tot overgave op grote schaal is geschapen. Het ministerie van Koloniën te Londen deelt mede, dat bij het verhoor van de gearresteer de Mau Mau-„generaal" China is gebleken, dat men in brede kringen van de Mau Mau van mening is, dat verder vechten tegen Engeland zinloos is. „Generaal" China was toen onder zware bewaking in con tact gebracht met de leiders van andere benden. „Het resultaat van dat con tact kan pas over enige tijd blijken", aldus het ministerie, „maar als het tot een georga niseerde conferentie komt, kun nen alle partijen van een vrij geleide verzekerd zijn". Volgens Reuters correspon dent, Paul Scot Rankine, zal 't ontslag van Dean als Ameri kaans vertegenwoordiger bij de Koreaanse vredesonderhande lingen te Washington worden beschouwd als een overwinning voor de congresleden, die elke vorm van erkenning van com munistisch China zouden be strijden. Dean was verdacht geworden bij de groep in het congres, die zonden, waarin de nadruk wordt gelegd op de voortzetting van Stalins binnen- en buitenlandse politiek. De tekst, die Vrijdag, de eerste jaardag van Stalins dood, in al- rika niet onvermijdelijk is en dat beide landen in vrede kun nen blijven leven. Door deze verklaring was een vermindering in de spanning in getreden die „nu verder is betere vooruitzichten biedt In Russische en Chinese ra dio-uitzendingen was men het er over eens, dat een zekere vermindering van de interna tionale spanning het resutlaat was van het Stalinisme en geen ommekeer betekende. Een van de best bewaard ge bleven Duitse geheimen uit de tweede wereldoorlog, het vesti gen van weerstations in de Noordelijke IJszee, is dezer da gen onthuld door een van de organisatoren van het plan, al dus meldt de Salzburger Nach- richten. Op een bijeenkomst van de Oostenrijkse Alpinistenclub te Salzburg beschreef prof. Hein- rich Schatz, een vooraanstaand Oostenrijks meteoroloog, bijzon derheden van de „operatie contrabas". In de jaren 1941 tot 1945 waren twee groepen weer kundigen naar N. O.-Groenland overgebracht, 4 groepen naar Spitsbergen, 1 naar Franz-Josef. land en 1 naar Hope Island, ten Zuidoosten van Spitsbergen. Niettegenstaande het feit, dat de geallieerden in dit gebied oppermachtig waren, werden de weerkundigen per schip of per vliegtuig naar hun posten ge bracht, waarbij zij levensmid delen voor 2 jaar meekregen. Zij woonden in ijshutten en zonden om de 3 uur weerberichten naar Duitsland. Eén van de Duitse weersta tions op de Shannon-eilanden 1000 km ten Noorden van Groensland, lag slechts 60 km van een Amerikaans-Deense meteorologische post te Nanok. Ie Russische bladen zal worden voortgeschreden en nqg altijd geplaatst, houdt de verwerping in van de nieuwe lezing van de geschiedenis, zoals die in de zo mer van vorig jaar door de com munistische partij is opgesteld, in deze geschiedschrijving kwam Stalins naam tweemaal voor. Maar in de nieuwe lofrede wordt gezegd: „Tot aan het ein de van zijn leven stond Stalin in het s;rijdperk, terwijl hij partij en land leidde, de partij gangers voor de rede bijeen bracht tegen de oorlogsstokers en de vrede verzekerde". In de Chinese pers werd Sta lin „onsterfelijk" genoemd en de neiging tot vermindering van de spanning in de wereld „een overwinning voor Stalins zaak". Ook werd een verklaring van Stalin aangehaald, die hij kort vóór zijn dood had afgelegd en Naar men meende te weten, zou een 30-tal van de 103 Fran se priester-arbeiders hebben ge weigerd gehoor te geven aan de opdracht van de bisschoppen om hun betrekkingen in de bur gerlijke maatschappij prijs te geven. In Limogers hebben 5 priester arbeiders de bissohop meege deeld, dat zij voornemens zijn hun missie onder de arbeiders en hun betrekkingen voort te zetten. De bisschop heeft tot dusver geen maatregelen tegen hen genomen. Van de 4 priester-arbeiders te Toulouse zou er 1 geweigerd hebben aan het pauselijke de creet gehoor te geven. Deze priester werkt in een vliegtuig fabriek en is lid van de bond van staalarbeiders, die is aan gesloten bij het algemene, on der communistische leiding staande Franse vakverbond. Drie priester-arbeiders in Nancy en 2 in Nice zouden zich bij de opdracht van de bisschop pen hebben neergelegd. De Franse bisschoppen doen alles wat zij kunnen om een open breuk met de weigerachti ge priesters te vermijden en trachten het Vaticaan te weer houden van overhaaste of zeer strenge maatregelen. Het Tweede Kamerlid de heer Schmall heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van beweringen, ge daan in het boek „Zwischen London und Mosk'au", dat de herinneringen van Joachim von Ribbentrop bevat, hierop neer komende, dat Nederland in 1940 de neutraliteit geschonden zou hebben? 2. Is de minister niet van oor- staan dezer ziekte in de hand werkt", en hij meent dat deze factor verontreiniging van de atmo feer door uitlaatgassen, afkomstig van diesel- en ben zinemotoren, zou kunnen zijn. Lord Lloyd,,, onder-minister van Binnenlandse Zaken, die namens de regering antwoord de, zeide dat de lucht boven En geland „niet in sterke mate door uitlaatgassen wordt ver ontreinigd". Maria Kowrigina is benoemd tot minister voor Gezondheids zorg van de Sowjet-Unie zo heeft radio-Moskou meege deeld. Zij volgt A. F. Tretjakof als zodanig op. Tretjakof was één van de on dertekenaars van het Post Mor- tem-rapport voor stalin. In het eerste bulletin over Stalins ziekte werd gezegd, dat de be handeling onder leiding s'ond van A. F. Tretjakof, de minister van Gezondheidszorg. Dit is de eerste communistisch China tot de Ver. Naties onder welke omstan digheden ook. De reden voor de verden- kine is een interview, dat Dean in Januari toestond. Daarin drong hij aan op een herwaar dering van de mogelijkheid om de Chinese nationalisten op het vasteland van China weer aan de macht te helpen. Hij betoog de, dat „wanneer er, afgezien van militaire operaties, een kans is om communistisch Chi na van de Sowjet-Unie te ver wijderen, wij deze mogelijkheid moeten overwegen". Deze verklaring is ook te Nairobi uitgegeven. Intussen zullen de Britten de strijd tegen de Mau Mau onver minderd voortzetten. „Generaal" China, wiens eigen lijke naam Waroehioe Ito te is, is op 3 Februari ter dood ver oordeeld. Hij heeft beroep te gen het vonnis aangetekend. Bij zijn berechting verklaarde hij aan het hoofd te staan van 4000 man een aanzienlijk deel van de gehele sterkte van de Mau Mau -- die opereerden op de Zuidelijke hellingen van de berg Kenya. Al eerder is aan de leden van de Mau Mau vrijgeleide aange boden als zij zich overgeven. Tot een massale overgave heeft dit echter niet geleid. Eerste reactie gunstig. Vijf plaatselijke leiders van de Mau Mau hebben in gunstige zin geantwoord op de aanspo ring van generaal China om zich over te geven, zo is te Nai robi meegedeeld. Nader wordt vernomen, dat generaal China uit zijn cel in Nairobi is overgebracht naar 'n bewaakt gebouw te Njeri, 150 km ten Noorden van Nairobi. Daar schreef hij persoonlijke brieven aan leiders van de Mau Mau in de bossen en Kikoejoe- reservaten, waarin hij vredes besprekingen voorstelde. Generaal Sir George Erskine, de Britse opperbevelhebber in y<X)RDMEUGO VALDAMILD Oost-Afrika, zei dat 26 brieven zijn verzonden. Tot nu toe wa ren 6 antwoorden ontvangen, waarvan er vijf gunstig luiden. De doodstraf van generaal China is inmiddels veranderd in levenslange gevangenisstraf. Die straf zal echter gehand haafd blijven, wat ook het re sultaat van de thans onderno men stappen mogen zijn, aldus is van Britse zijde meegedeeld. Nader wordt vernomen, dat de manoeuvre met generaal China 17 dagen geleden is uit gevoerd. De „generaal" was vermomd als inheems politie ambtenaar. Per vliegtuig werd generaal China naar Njeri overgebracht. Zijn brieven aan de Mau Mau- leiders legde hij op een bepaal de plaats, alleen bij de Mau Mau bekend, neer. De stafchef der V. N. in Pa lestina, generaal Vagn Bennike, verklaart in een bekendgemaakt rapport aan de Veiligheidsraad, dat de gespannen toestand in dit gebied nauwlettend moet worden gadegeslagen. Over de Israëlisch-Jordaanse betrekkingen zegt de generaal, dat, hoewel er zich de laatste tijd geen incident heeft voor gedaan, dat te vergelijken is met de Israëlische aanval op het Jordaanse dorp Qibya in October, die aan meer dan 60 personen het leven heeft ge kost, de spanning in het grens gebied toch is toegenomen ten gevolge van gewelddaden. Benike diende zijn rapport in overeenkomstig een resolutie van de Veiligheidsraad van No vember 1.1., waarin de „strengste afkeuring" over de Israëlische aanval op Qibya werd uitge sproken. VRIJDAG 5 MAART HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Causerie; 8.35 Gr., 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.: 10.30 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water- Als Dean de officiële Ameri- 'standen; 9.35 Schoolradio; 10.00 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 kaanse vertegenwoordiger voor Causerie; 10.05 Morgenwijding: Gram.; 12.15 Orkest; 12.30 Me de Koreaanse politieke onder- 10-20 Voor de arbeiders; 10.40 handelingen zou zijn gebleven, Koor; 1100 Causerie; 11.20 Gr. zou hij niet buiten de delegatie I 1135 Orgel; 12.00 Orkest; 12.30 naar de conferentie van Genève 1 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 gelaten kunnen worden. Zijn Gram 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.20 Amus. muziek; 14.00 Kook- aanwezigheid zou het de minis ter van Buitenlandse Zaken, Dulles, dan echter moeilijker gemaakt kunnen hebben om de steun van het congres te krijgen voor elke te Genève bereikte overeenkomst. Tenslotte is ook critiek ge oefend op Deans beleid bij de besprekingen te Panmoendjon. Volgens sommigen zou hij niet de juiste kwestie of de juiste maal, dat officieel be- deel dat deze bewering vol- kend werd gemaakt, dat nij deze tijd gekozen hebben om het af- strekt onjuist is en dat verdere functie bekleedde. breken der onderhandelingen verbreiding daarvan grotelijks i Maria Kowrigina was vice- aldus besluit Reuters corres- zou zijn te betreuren? minister voor Gezondheidszorg, pondent. door MARTIN VERDUYN. 54> (Nadruk verboden). De jongste, midden 1953 ge houden Britse volkstelling, heeft aangetoond, dat Engeland en Wales tezamen 44.090.000 inwo ners hebben. In Engeland, dus met inbe grip van Schotland en Noord- Ierland, wonen thans ruim 50 miilioer mensen. ,,'t Is lief van je, om me zo gerust te stellen," antwoordde Marion en Flanders zag hoe zij zich in moest spannen om te spreken. Het was haast niet te geloven, dat zij even tevoren nog zo monter en opgewekt had gezwommen. Hij zat te popelen van ongeduld. Waarom bleven die kerels zo lang weg? „Ik ga even zien of ze je me dicijn al gebrouwen hebben," trachtte hij te schertsen. „Nee, blijf bij me, ga nu niet weg," zei Marion en er klonk vrees in haar stem. Flanders wierp een steelse blik op haar been. De zwelling zette zich snel voort. Hij zag hoe zij rilde van koorts en voelde zich wee worden van angst. „Nee, ik zal niet weggaan," zei hij hees. „Natuurlijk blijf ik bij je. Ze zullen nu wel spoedig ko men." Maar hij zag hoe Marion begon te hijgen en hoe 't gif zijn fataal werk deed. Wanneer hij de beet niet uitgezogen had, zou zij misschien reeds dood geweest zijn, bedacht hij huiverend. In wendig vloekte hij. Waarom bleven zij zo lang weg? Konden zij de kruiden niet vinden of durfden zij het dorp niet te ver laten uit vrees voor de Duit sers? Zo tobde Flanders, tot einde lijk nadat ruim twintig minuten verstreken waren, het stamhoofd gevolgd door een viertal negers met een dampende aarden schaal aan kwam lopen. „Vlug," fluisterde Flanders, terwijl nij Marion's hoofd onder steunde. Het ontging hem niet, met hoeveel gemak en tederheid de grote neger het brouwsel toe diende. „Hoe smaakt het?" deed Flan ders opgewekt. Maar Marion antwoordde met. Doodsbleek lag zij daar, terwijl Flanders in felle angst toezag, hoe zij reageerde. „Na lang wachten," zei het dorpshoofd, „dan langzaam leven terugkeren." „Wachten, wachten, om gek te worden," dacht Flanders, doch hij beheerste zich en staarde on afgebroken naar Marion's gelaat, waarop zich de strijd tussen het gif en de medicijn duidelijk af spiegelde. De zon stond reeds op middag hoogte, toen tot Flanders' onuit sprekelijke vreugde Marion teke nen van herstel begon te verto nen. Op wonderbaarlijke wijze trok het gezwel weg en de koorts nam zienderogen af. Het was on geveer twee uur in de middag, toen het gevaar geweken was. Ai die tijd was Marion bij ken nis geweest, maar juist het be wustzijn van de strijd op leven en dood die in haar lichaam was gevoerd, had haar volkomen af gemat. Flanders drukte 't stam hoofd ontroerd de hand en droeg Marion in haar hut van blade ren, maakte een zo comfortabel mogelijk bed voor haar en met een glimlach zette hij zich bij haar neer. „Denk nu nergens meer over na en ga slapen," ad viseerde hij opgewekt. „Alles is nu vftlig." Marion zag hem dank baar aan. „Ik ben je alles ver schuldigd," fluisterde zij. „Hoe veel keer heb je me nu al het leven gered?" Zij was zo zwak, dat zij begon te huilen. Flanders wist met een scherpe pijn in zijn hart, waarom. Zij bedoelde hem te zeggen: „Alles wat een man kan doen voor een vrouw, heb je gedaan en ik heb niemand lie ver dan jou naast mij, maar die ander, die misschien niet meer leeft, heb ik lief.' Doch Flanders liet niets van zijn gevoelens merken en pakte haar hand. „Ga nu slapen, ik waak bij je," herhaalde hij. Toen sliep zij in als een kind. Flan ders' gedachten dwaalden af naar een ander gebied in de wil dernis. Zou Mersham nog leven? En was Nichols al in Berlijn? Ondanks de hitte huiverde hij. Toen hoorde hij een vreemd, onheilspellend en alles door dringend geluid. Het was een dof rhythme, een sinistere Troffel, die zich onweerstaanbaar op drong aan het oor, een geluid, dat men niet kon ontwijken. Met een schok drong het tot hem door, dat hij hier kennismaakte met de „tam-tam," het primitie ve maar snelle „telegraaf" van de negervolken in Centraal-Afri- ka. Op de een of andere wijze praatje; 14.20 Piano; 14.50 Voordracht; 15.10 Piano; 15.30 Orgel; 16.00 Gram.; 16.30 Cau serie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Gr.; 18.45 Hoorspel; 19.00 Zang; 19.10 Koor; 19.30 Hoorspel; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Voordr. 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Voor de jeugd: 21 35 Amus. muziek; 22.00 Buitenl. overz.; 22.15 Rhythm, muziek; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. voelde Flanders, dat deze ge heimzinnige klanken iets met Marion en met hem te maken hadden. Het viel hem moeilijk rustig bij het meisje te blijven zitten, vooral toen hij zijn gast heren hoorde antwoorden. Hij twijfelde nu niet meer: er was een boodschap gekomen. Van waar en van wie? Hij behoefde niet lang op het antwoord te wachten. Buiten hoorde zij snel le voetstappen en even later viel het felle buitenlicht naar binnen. In de hutopening stond 't dorps hoofd. Zelfs deze rustige van vertoonde tekenen van opwin ding. „Van het Westen is een boodschap gekomen," begon hij. Flanders sprong op. „De bood schap is in alle richtingen door de lucht gedragen," ging de ne ger verder. „Zo hebben ook wij de woorden van het blanke op perhoofd ontvangen. Wij hebben geantwoord dat ge hier zijt, met de blanke vrouw en als ge luis tert, zult ge horen dat onze woorden reeds verder gedragen worden naar degene, die ons boodschapte. Wanneer de nacht valt, zullen ook uw woorden te ruggezonden zijn." „Ja, maar vertel mij, wat men ons boodschapte en wie is het blanke opperhoofd?" vroeg Flan ders gejaagd. „Mersham roept Flanders en Andrews," luidden de woorden, antwoordde de neger. Na nog even naar de rustig slapende Marion omgezien te hebben, trok Flanders de man uit de hut. (Wordt vervolgd). dedelingen; 12.33 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14 30 Orkest; 15.15 Voordracht; 15.35 Ensemble; 16.00 Causerie; 16.15 Piano; 16.45 Gram.; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Friese uit zending; .18.00 Gram.; 18.10 Een goed woord voor 'n goede zaak; 18.15 Lichte muziek; 18.35 Gr.; 18.45 Blaasmuziek; 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Oratorium; 22.10 Gram.; 22.25 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.45 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Orgel; 14 00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.05 Orkest; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Gr.; 18.10 Voordracht; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.05 Gram.; 20.10 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22 15 Causerie; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws. HEDEN: TERNEUZEN: Ned. Herr. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winter- lezing. Luxor Theater, 8 uur: Filmavond Nederlandse Reis- vereniging. -- Café La Belle Vue, 8 uur: Kleurenfilm Hollands glorie. AXEL: Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: Mode-show Visser- Koole. Hotel De Graanbeurs, 8 uur: K.N.M.V.-geluidsfilm. KLOOSTERZANDE: Hulster- weg 47, 2 uur: Openbare aan besteding bouwen van een betonnen duiker waterschap Hengst- en Rummersdijk. SAS VAN GENT: Olympia, 8 uurAvro's Wintertournée Allemaal Poppenkast. MORGEN: ZAAMSLAG: Café R. J. v. d. Veke, 2 uur: Openbare aan besteding verbeteren van een aantal landwegen in de Zaamslagpolder met bijbeho rende werken. IJZENDIJKE: Jeugdhuis, 2.30 uur en 7 30 uur: Mode- Show Visser-Koole.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5