jBsomi- Na de schietpartij in het Amerikaanse Huis van afgevaardigden De brand bij de B. P. M. te Pernis Het McCharthyisme CANADA GAAT IMMIGRATIE VERMINDEREN ALBERT HEIJN Optreden tegen communisten in Egypte ZON- en MAANSTANDEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Hogere koffie-en iheeprijzen Zal Koningin Elizabeth haar bezoek aan Gibraltar afzeggen? De onderhandelingen over de Perzische olie 22 Generaal Van Fleet in Saigon Nog dit seizoen kampeerwet België m ZEEPOST Verscherpte veiligheidsmaatregelen Nieuwe premier Azerbeidsjan Epidemie onder opstandelingen in Laos Koninklijke leerlinge naar Engeland Wereldgebedsdag Egypte sluit handelsover eenkomst met Rusland en Roemenië Arthur Dean legt zijn functie neer Chocohagel Grote Snijkoek Daisy Biscuits A. H. Beschuit Choc. Repen Fijne Snijworst 100 gram 36 Geld. Ham 100 gram 45 Frans schip redde vrouw in lekkende zeilboot Bestijging van een Himalayatop zonder zuurstofapparaten Stuurlieden op vissersschepen moeten meer deelnemen aan navigatie FranXertng bi] Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 3 MAART 1954. 9e Jaargang No. 3088. - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Dinsdag zijn in geheel Was hington verscherpte veiligheids maatregelen genomen. Dit ge schiedde, nadat bekend was ge worden dat de Portoricaanse aanslagplegers ook een aanslag op president Eisenhower had den beraamd. Baughman, hoofd van de Amerikaanse geheime dienst, heeft tegenover verslaggevers verklaard dat zijn dienst 3 tot 4 maanden geleden inlichtin gen heeft ontvangen, welke er op wezen dat Portoricaanse na tionalisten mogelijk nog steeds een aanslag op de president der Ver. Staten overwogen, dit in het kader van hun strijd voor een onafhankelijk Porto-Rico. Porto-Rico behoort tot de eilandengroep der Grote Antil len. Het telt ongeveer ander half millioen inwoners, meest blanken. Baughan deelde verder mede dat zijn dienst de extremisten onder de Portoricaanse natio nalisten scherp in het oog heeft gehouden, sinds twee hunner op 1 November 1950 hadden ge poogd de toenmalige president Truman te vermoorden. De geheimedienst is in No vember 1953 te weten gekomen dat rekening moest worden ge houden met een voorgenomen Portoricaanse aanslag op pre sident Eisenhower. Tezelfdertijd werden bedreigingen geuit aan het adres van de voormalige senator Henry Cabot Lodge, lei der der Amerikaanse delegatie naar de Ver. Naties. De borgtocht, waartegen de 4 Portoricanen voorlopig op vrije voeten zouden kunnen worden gesteld, is vastgesteld op 400.000 dollar. De grootte van dit bedrag spruit voort uit de omstandigheid dat moord" ten laste zal worden gelegd, indien een of meer der gewonde con gresleden zou overlijden. VERKLARINGEN LITA I.EBRON. VAN LO- A.F.P. meldt nog het volgende over hetgeen Lolita Lebron in een langdurig verhoor door de politie heeft gezegd. De leidster der Portoricaanse aanslagplegers is gehuwd en moeder van 2 kinderen. Zij heeft echter niet willen meede len waar haar gezin zich be vindt. Zij zeide gedurende het ver hoor onder meer; „Ik wil ge straft worden. Ik poog mijn be straffing niet te ontlopen". De vraag, of zich nog een der gelijke aanslag zou kunnen voordoen, beantwoordde zij be vestigend. ,,Dit zal zo blijven, zolang er geen verandering komt in de politieke toestand in Porto-Rico", verklaarde zij. „De Ver. Staten hebben het recht de Portoricanen in de oorlog te zenden, doch Porto-Rico bezit geen wezenlijke politieke verte genwoordiging. De leden van 't Portoricaanse parlement zijn geheel ingesteld op de Ver. Sta ten, die ons geen vrijheid wil len schenken". Lolita zeide de Portoricanen, die in 1950 hebben gepoogd de toenmalige president Truman te vermoorden, niet te kennen. Zij wilde voorts niet toegeven, aan een aanslag te hebben deelge nomen. „Ons doel was slechts de aandacht van het Witte Huis op Porto-Rico te vestigen", ver klaarde zij. Zij zeide nog, dat de nationa listen in haar land geloven, dat hun leider Pedro Albizu Camp-os aan een atoomapparaat is bloot gesteld geweest in de tijd toen hij te Porto-Rico in hechtenis was. Op aanraden van.de politie hebben de Amerikaanse minis ter van Landbouw en de minis ter van Binnenlandse Zaken, hun plan naar Porto-Rico te gaan, opgegeven. in Radio-Bakoe meldt, dat de Sow- jet-republiek Azerbeidsjan, die Perzië grenst, een nieuwe pre mier heeft, Rachimof genaamd, voorheen minister van Indu striële verbruiksgoederen. De radio zei niet wat er is ge worden van Koelief, die in de zomer van het vorige jaar tot premier werd benoemd nadat zijn voorganger in ongenade was gevallen als ,.Meria-man". Volgens berichten, die het leger te velde in Saigon ontvangen zijn, zijn er onder de opstandelingen in Laos epidemieën van oerwoud- ziekten uitgebroken. Eén soldaat op de tien zou nie.t in staat zijn aan de strijd deel te nemen. De epidemieën worden toege schreven aan slechte voeding en gebrek aan medicamenten. De „Sunday Pictorial" meldt: Frinses Margrethe, de 13-jari- ge dochter van koning Frederik en opvolgster voor de Deense troon, komt dit najaar naar En geland om daar op kostschool te gaan. KEES VAN DONGEN BEVOR DERD TOT OFFICIER VAN IIET LEGIOEN VAN EER. De Nederlandse schilder Kees van Dongen is op voordracht van het Franse ministerie van Onder wijs bevorderd tot officier van het Legioen van Eer. >Iet ingang van Woensdag 3 Maart zullen de koffie- en thee- prijzen opnieuw verhoogd worden, zo verneemt A.N.P. in vakkrin gen. De thee zal met G centen per pak je Van 100 gram in prijs ver hoogd worden, de stijging van de koffieprijs bedraagt 22 cent per 250 gram. (Deze verhoging is een gevolg van het prijsverloop op de wereldmarkten, waar de stijging minstens het dubbele be draagt. Koffiebranders en thee- pakkers zagen zich daardoor voor de noodzakelijkheid gesteld de de tailprijzen opnieuw te herzien). VERJAARDAG VAN PAUS PIUS DE TWAALFDE. Paus Pius de Twaalfde, die zijn hoge waardigheid thans vijf tien jaar heeft bekleed, wordt Dinsdag 78 jaar. De Spaanse kranten hebben hun discussies over het bezoek van koningin Elizabeth aan Gi braltar hervat; men beweert thans, dat de Engelse koningin het plan heeft het bezoek op het laatste moment af te zeggen. Het bericht is afkomstig van een „be kende persoonlijkheid" die en kele dagen geleden tegen enkele Spaanse journalisten, met het verzoek om geheimhouding, ge zegd heeft: „Wij hebben de in druk, dat het bezoek van de ko ningin op het laatste moment af gezegd zal worden." Ondanks zijn verzoek om ge heimhouding, is het verhaal uit- geleKt en gepubliceerd. Het mo narchistische blad A.B-C. heeft nu gevraagd: „Begrijpen de vele vrienden, die Spanje in Engeland heeft, niet dat de aanwezigheid in Gibraltar van hun lieftallige vorstin niet gelegen zou komen en min of meer indiscreet zou zijn?" Het blad voegde eraan toe, dat Spanje dankbaar zou zijn als haar bezoek afgelast werd" dank zij de welbekende discretie van sir Winston Churchill". De Falangistische „Arriba" schrijft; „De Britten vergeten, dat, toen Engeland tijdens de afgelopen In diplomatieke kringen van de Perzische hoofdstad is men van mening, dat de onderhande lingen, die door de Engelse en Amerikanen te Londen en te Teheran gevoerd zijn, om een regeling van de Perzische olie kwestie tot stand te brengen, een beslissend stadium naderen. Er bestaat grote kans, dat het vraagstuk van de schadeloosstel- Het vooraanstaande dagblad „De Washington Post" heeft Dinsdag een beroep gedaan op president Eisenhower om een krachtig standpunt in te nemen tegenover senator Joseph McCar thy en ,,het verlammene vergif van het McCarthyisme te neutra liseren". De Washington Post drong er bij de president op aan om: 1. Zichzelf en zijn regering on dubbelzinnig te distanciëren van McCarthy en het McCarthyisme; 2. Hervormingen in de senaats voorschriften te bevorderen, waardoor een einde gemaakt zou worden aan ondervragingen door één man; getuigen zouden wor den beschermd en een quorum vereist zou worden voor het hou den van verhoren en het uitgeven van dagvaardingen en; 3. Afkondiging van het begin sel, dat de verantwoordelijkheid berust bij de uitvoerende macht. De president en niet senator McCarthy is de rechtmatige lei der van de strijd van de vrije we reld tegen 't communistische im perialisme, aldus de Washington Post. „Eisenhower kan echter niet met succes strijden voor vrij heid buiten Amerika, zolang deze in het land zelf wordt vernietigd". Stephen Mitchell, voorzitter van de nationale commissie van de de mocratische partij, zei in een ra dio-uitzending dat Joseph McCar thy nu de grote man van de repu blikeinse partij is. Volgens Mit chell neemt de ontsteltenis en de ontevredenheid toe over het feit dat „een regering zo zwak is dat het deze man geheel zijn eigen gang laat gaan". Het zou gemak kelijk zijn daar een einde te ma ken. Het hoofd van de partij, de president, zou zijn positie duide lijk moeten maken. „McCarthy is, evenals iedere andere senator, afhankelijk van de publieke opi nie en deze zou de president moe ten steunen", aldus Mitchell. Ook de voorzitter van de natio nale commissie van de republi keinse partij, Leonard Hall, heeft critiek op McCarthy laten horen. Hij verklaarde n.l., na een onder houd met president Eisenhower over de kwestie-McCarthy, dat hij niet met de senator kan „mee gaan", als deze personen aanvalt, die ook het communisme bestrij den. Op een vraag, wat Eisenhower over de kwestie gezegd had, wil de Hall niet antwoorden. Hij zeide persoonlijk niet te zijn ingenomen met de wijze, waarop vorige week de zaak tussen Mc Carthy en de minister van het Leger, Stevens, zich had ontwik keld. President Eisenhower heeft Dinsdag „alle mensen van goede wil" opgeroepen Vrijdag a.s. deel te nemen aan een wereldgebeds dag als bijdrage tot de vrede, de vrijheid en „de eenheid der mensen". De gebedsdag wordt gesteund door een nationale organisatie van vrouwelijke leden der Pro testantse kerken. ling der Anglo-Iranian Oil Com pany opgelost wordt door een compromis, waarbij de gevraag de schadeloosstelling terugge bracht zou worden to,t een „prin- eipesom" naar gelang het de En gelse maatschappij door de ver deling van de aandelen binnen 't internationale consortium moge lijk zou zijn zich schadeloos ie stellen. Sommige waarnemers achten het zelfs mogelijk, dat de Engelsen afstand zullen doen van hun eisen, om de aanvaarding door de Perzische regering te vergemakkelijken van een spoed procedure. Dit zou bovendien in overeenstemming zijn met de wet op de nationalisatie, waarin al leen uitdrukkelijk de raadpleging van het parlement wordt ver langd voor de vaststelling van de schadeloosstelling. Van Engelse zijde blijft men echter er de na druk op leggen, dat een schade loosstelling nodig is, al was het alleen maar om aan te tonen, zegt men, dat initiatieven als die van Mossadeq niet lonend zijn. oorlog voor het zwaarste moment van haar historie stond, 't Span- je's neutraliteit was, die de hoop voor haar levend hield. Het was toen, dat mr. Churchill de Spaanse ambassadeur, de hertog van Alba aanbood, dat, als Span je neutraal bleef en Engeland niet zou aanvallen, na het einde van de oorlog alles gedaan zou worden om Gibraltar naar Span je terug te laten keren, terwijl Engeland tevens Spanje zou hel pen bij de vervulling van zijn nationale verlangen naar expan sie in Noord-Afrika, ten koste van de Fransen." i De twee tanks, die Maandag avond bij de B. P. M. te Pernis (Roterdam) in lichterlaaie ston den, branden nog steeds. Zoals wij Dinsdagochtend meldden, werd ons medegedeeld, dat nog een derde tank in brand stond. Dit is slechts ten dele juist. Het deksel van een derde tank heeft vlam gevat doch de olie geraakte niet in brand. Na enige tijd was het vuur echter weer gedoofd, zodat er op het ogenblik twee tanks in brand staan. Op de tanks, die zich in de na bijheid van de brandende tanks bevinden, werken Sprinker-instal- laties, zodat het water van het dek langs de tanks stroomt. De brandende tanks staan op een terrein, dat zich vlak bij de Vondf lingenweg bevindt. Aan de overzijde van deze weg bevindt zich een aantal tanks van de fir ma Pakhuismeesteren, waarin zich eveneens benzine en olie is opgeslagen. Van de weg af wor den deze tanks steeds door de brandweer nat gehouden. Ook op deze tanks werken Sprinkler installaties. Zoals gemeld, bevatte iedere tank 10.000 ton benzine, d.w.z. ongeveer 16.000.000 liter. Dinsdagmiddag zijn drie Dou glas „Dakota" vrachtvliegtuigen van de K. L. M. van Schiphol naar Londen vertrokken om daar een lading schuimblusmiddelen te halen bestemd voor het blussen van de brand in Pernis. In totaal werd negen ton schuimblusmiddel aangevoerd. Dinsdagavond om zes uur was één van de twee brandende tanks op het terrein van de B.P.M. te Pernis leeggebrand. Thans woedt de brand dus nog in één tank. Met man en macht wordt gewerkt om dit vuur te bedwingen. De speciale correspondent van de „Manchester Guardian" te Ot tawa meldt: Als gevolg van de stijgende werkloosheid staat de Canadese regering voor de eisen tot ver mindering der immigratie ge plaatst. De cijfers van het afge lopen jaar hierover, zijn thans gepubliceerd en wijzen uit, dat er in totaal 168.868 immigranten waren, een aantal, dat iets hoger was dan het getal van 1952, maar verre beneden het topgetal van 194.000 van 1951. De vierdeling over het afgelopen jaar was als volgt: Engeland 38.669; Italië 24.293; Duitsland 35.015; Nederl. 20.472; Ver. Staten 9379; China 19?.9; Ja pan 46; andere landen 39-065. KATOEN VOOR OLIE. Egypte heeft een ruilovereen komst met Rusland en Roemenië gesloten, ter waarde van 4 mil lioen Egyptische ponden; er zal katoen tegen olie geruild wor den. Rusland en Roemenië zullen 350.000 ton olieproducten leveren tegen 16 procent benedén de we reldmarktprijzen, terwijl Egypti sche katoen op de vrije markt aangekocht zal worden voor een gelijk bedrag. De regering van de Soedan heeft reeds een verbod uitgevaardigd om katoen elders heen te verkopen; de Britse ko pers uit Lancashire schijnen daar nog al door gedupeerd te zijn. Meer dan de helft der immi granten koos de provincie Onta rio als bestemmingsoord; 34.294 trokken er naar Qubec. Alberta trok er 15.227 aan en Brits Co lumbia 13.118, maar de vier zee provincies kregen slechts 4000 nieuwe bewoners. Er heerst hier in sommige krin gen onrust over het feit, dat in de afgelopen jaren minder dan een kwart van de Canadese im migranten maar uit Engeland kwamen. Arthur Dean heeft Dinsdag z'n functie van speciale ambassa deur der Verenigde Staten bij de Koreaanse politieke onderhande lingen neergelegd. Dean heeft verklaard, dat zijn juridische werkzaamheden als gewoon burger hem niet toelaten langer dan Maart of April aan 't Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken verbonden te blijven. Dean heeft met de Noordelijken te Panmoendjon onderhandeld vóórdat de ministers van Buiten landse Zaken der grote vier over eenkwamen, de Koreaanse politie ke conferentie met ingang van 26 April naar Genève te verplaat sen. 250 gram 39 per stuk 39 250 gram 25 GROTE ROL OS 1 4 stuks Cm \J EXTRA Zware Reep DEZE WEE K MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! In het Pentagon koestert men de mening, dat een reorganisatie van de Vietnamese strijdkrach ten, welke vergezeld zou moeten gaan van een intensieve training volgens de Amerikaanse metho de, dringend noodzakelijk is. De methode, die generaal Van Fleet in Korea toepaste, zou de meest aangewezene zijn om de Fransen los te maken van hun „Maginot- linie-geestesgesteldheid" en hen in staat te stellen meer het ini tiatief te nemen. Tegelijkertijd, aldus gezaghebbende kringen te Washington, zou dan een politie ke aanval ingezet moeten wor den om „de morele gestelheid van de -Vietnamezen een beetje cp de blazen", hetgeen funda mentele hervormingen zouden betekenen, waardoor de Fransen de plaatselijke besturen zeer grote zelfstandigheid zouden moeten geven. De correspondent van de „Uni ted States News and World Re port" schrijft, dat het noodzake lijk is de krijgsmethode in Indo- China te wijzigen, hetgeen zou betekenen, dat een meer Ameri kaanse manier van oorlogsvoeren zou gebezigd worden, terwijl de G.I. toch niet daadwerkelijk aan de strijd zou deelnemen, tot zo ver dit Amerikaanse blad. Het gerucht gaat momenteel, dat de Amerikaanse generaals O'Daniel en Van Fleet een offi ciële functie in Saigon aanvaard zouden hebben. „Le Monde" besluit met de woorden, dat er momenteel ge constateerd moet worden, dat zij die voor een belangrijk deel de oorlog in Indo-China betalen, meer en meer de functie van „raadgevers" aan zich gaan trek ken De „Maurier Christmas", een Frans opleidingsvaartuig, heeft Maandagavond ongeveer 25 km ten Z. van San Diego (Californië) een 46-jarige vrouw gered, die ge durende vijf dagen in een lekke zeilboot had rondgevaren. Mevr. Vera Olive Rideout was 20 Februari uit San Pedro, een departement van Paraguay, ver trokken om alleen een tocht rond de wereld te maken. Haar onge veer acht meter lange boot werd lek in de buurt van het eiland Guadeloupe. Daarna werd zij door de giek in de rug getroffen. Zij verklaarde, dat ze geduren de ten minste 120 uren had moe ten pompen en daar tussendoor de zeilen moest bedienen. Mevr. Rideout is naar San Die- go overgebracht, waar zij wegens een ontwrichte rugwervel behan deld zal worden. De massale ontwikkeling van het kamperen heeft er ook in België toe geleid, dat de overheid een wettelijke regeling van deze materie nastreeft. Naar de A. N. W. B. verneemt, heeft de Belgi sche Senaat thans, zonder hoof delijke stemming, een ontwerp van wet aanvaard, waarbij de Kroon ertoe wordt gemachtigd het kamperen aan een uniforme regeling te binden. De instem ming van de Kamer van volks vertegenwoordigers wordt bin nenkort verwacht, zodat aange nomen kan worden, dat nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen de regelingen in werking zullen treden. Na het van kracht worden van de regeling, zullen de kampeer- bedrijven in België aa,n zekere eisen, o.a. wat betreft de hy giëne moeten voldoen. Of het evenwel mogelijk zal zijn alle Belgische kampeerders nog dit voorjaar van een kampkaart te voorzien, is nog niet zeker. In ieder geval zullen de Neder landse kampeerders op de kam- peertereinen in België hun ten ten kunnen opslaan, aldus de A.N.W.B., wanneer zij beschik ken over een geldige Nederland se kampkaart. Deze zomer zullen Amerikaanse bergbeklimmers een poging doen om de op 1 na hoogste top van de Everest-groep, de Makaloe, onge veer 8.500 meter hoog, te bestij gen zonder zuurstofapparaten. De leider van de expeditie. Wil liam Siri, heeft verteld, dat dit de eerste poging zal zijn qm de Ma kaloe te bestijgen en een top van het Himaiaya-gebergte die hoger dan 8.000 meter ligt, te bereiken zonder zuurstofapparaten. Men wil een kleurenfilm van de bestij ging maken. De militaire politie - iieeft gearresteerd Sayed Abdel Kader Oda, vice-voorzitter van de thans ontbonden, uiterst recht se Mohammedaanse broeder schap en andere leden van die vereniging. Voorts Ahmed Hoes sein, voorzitter van de socialis tische partij en een 11-tal an dere socialisten. Al de gearresteerden zullen voor speciale rechtbanken ver schijnen. Sayed Oda heeft Zondag in een redevoering tot duizenden, waarin hij de terugkomst van generaal Naguib toejuichte, het volk opgewekt te zorgen voor een herstel van de Mohamme daanse broederschap in haar rechten. Ahmed Hoessein heeft van prémier Nasser telegrafisch ge- eist dat de officieren van de re volutie naar hun kazernes te rugkeren en dat het parlemen taire leven, zo snel mogelijk wordt hersteld. Volgens een woordvoerder zul len de gearresteerden terecht staan wegens „bewezen samen zwering" (een verwijzing naar het treffen tussen politie en studenten Zondag j.l.) om de hoogste belangen van het land te schaden. President Naguib heeft Zon dag verklaard, dat niemand zou worden gestraft wegens de ge beurtenissen rondom zijn aftre den van vorige week. Kolonel Salah Eddin Fawzi, een gepensionneerd legerdokter en Salah el Sjahed, chef van het presidentiële protocol, die vorige week zijn gearresteerd, zijn Dinsdag in vrijheid gesteld. Naguib in Cairo aangekomen President Naguib van Egypte en zijn minister van Voorlich ting, zijn van Khartoem naar Cairo teruggekeerd. Bij aankomst te Cairo zeide de president dat, „indien de omstandigheden het toelaten, hij op 10 Maart naar Khartoem zal terugkeren voor de uitge stelde opening van het Soeda- nese parlement. Zij werden op het vliegveld begroet door de bevelhebber van de strijdkrachten, generaal-ma- joor Abdel Hakim Amer en luit.- kolonel Hoessein Sjafei. lid van de revolutionnaire raad. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd. staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld: Indonesië en Ned. Nieuw-<Gui- nea: m.s. „Oranje" (11 Maart). Ned. Antillen: s.s. „Cottica" (17 Maart). Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Bloemfontein" (9 Maart). Canada: m.s. „Noordam" (11 Maart). Argentinië en Chili: s.s. „Cor doba" (8 Maart). Uruguay: m.s. „Alberto Dode- ro" (8 Maart). Brazilië: m.s. „Argentina Star" (8 Maart). Australië: s.s. „Stratheden" (6 Maart). Nieuw-Zeeland: via Engelanc; (6 Maart). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. TAAK VOOR SCHIPPER ALLEEN TE ZWAAR. Vooral nu de nautische afde ling op vissersschepen zozeer is uitgebreid met nieuwe instru menten, is het noodzakelijk, dat ook de stuurman méér deel neemt aan de navigatie. Voor de schipper alleen wordt deze taak te zwaar. Deze opmerking maakt de raad voor de scheepvaart in zijn uitspraak over een aanva ring tussen twee treilers, die een gevolg was van het minder goed uitkijken aan boord van beide schepen. De schipper van de aangeva ren treiler, had er tijdens de behandeling voor de raad op gewezen, dat aan boord van- de Nederlandse vissersschepen de schipper alleen staat voor de ge hele navigatie en de stuurman slechts voorman is bij de vis serij. ZON MAAN op onder op onder Maart 3 7.23 18.22 6.26 16.29 4 7.21 18.24 6.45 17.57 5 7.19 18.25 7.02 19.25 6 7.17 18.27 7.19 20.55 7 7.14 18.29 7.38 22.25 8 7.12 18.31 8.00 23.54 9 7.10 18.32 8.27 De raad merkt verder op, dat vooral tijdens het uitzetten van het net de aandacht van de schipper voor zoveel zaken ge vraagd wordt, dat goed uitkijken er dikwijls bij -in schiet. Vooral wanneer vele schepen op een klein gebied vissen of varen is goed uitkijken een allereerste plicht. Terecht is dan ook een tweede man op de brug voorge schreven. medegecieeio door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. VEEL WIND. Zwaar bewolkt met tijdelijk sneeuw of regen. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren. Matige tot krachtige zuidelijke wind. DONDERDAG 4 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.15 1.50 2.30 2.40 n.m. 1.38 2.13 2.53 3.03

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1