Het teken der Joms I Gemeenteraad van Groede Gemeenteraad van Zaamslag Verklaring van McCarthy DE WATERSTOFBOM De Nederlandse visuitvoer naar België Afstandsmeting bij zonsverduistering in Juni De economische commissie voor Europa over de Sowjet-Unie VOETBAL AGENDA MARKTBERICHTEN 522ste STAATSLOTERIJ 4e K\a$ 9e iijS* MEiSJE India wijst militaire hulp. van Amerika af C. T. VINK *>3-51*b tot 101. een Dienstmeisje Axelsestraat 10 - Tel. Terneuzen Vrijdag kwam de raad van Groede voor de eerste maal in het jaar 1954 in openbare verga dering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. C. Everaars. Na het openingswoord richtte de voorzitter een terugblik op het jaar 1953, dat op zichzelf een rampjaar is geweest met grote ellende en materiële schade. Ge lukkig is Groede gespaard mogen blijven ,mede dank zij de onschat bare hulp van de 500 militairen van het Johan Willem Frisoregi- ment Menno van Coehoorn, zoals wij ook respect hebben voor de hulp van de Rijks- en Prov. Wa terstaat, het waterschap 't Vrije van Sluis, de coördinatiecommis sie, e.a. Groede heeft in de ramp dagen 55 mensen uit Schouwen en Duiveland ondergebracht. Op een andere manier is het voor Groede een gunstig jaar ge worden. Hierbij dacht spr. aan de landbouw, welke bijzondere resul taten heeft geboekt. In 1953 kwa men diverse grote openbare wer ken tot stand, welke mogelijk wa ren dank zij van rijkswege toege wezen subsidies. Dit was het ge val bij de totstandkoming van de traverse, verbetering der bestra ting, aanleg riolering, straatver lichting enz., waarvoor financiële steun werd verkregen door mede werking van G.S. en het voortref felijk werk van ir Coolman, in specteur van de D.U.W., die per 1 Mei a.s. Zeeland gaat verlaten. In 1953 is er een geanimeerd vreemdelingenverkeer geweest. Op verenigingsgebied was even eens grote activiteit. Voorts wees spr. op de zeer geslaagde ten toonstelling van Ooft- en Tyin- bouw met de daaromheen gewe ven feestelijkheden. Er was een gezonde bouwacti viteit; 29 bouwvergunningen wer den uitgegeven, waarvan 17 voor woningverbetering ingevolge het Terlingenfonds. In totaal werd te Groede in 1953 voor 300.000 ver bouwd. Voor het jaar 1954 gaan de ge dachten uit naar de grenswijzi ging BreskensGroede, waarvan men thans niets hoort. De ge meente Groede heeft een stand punt ingenomen, dat door de ge hele gemeente wordt gedeeld. Wij zijn niet tegen grenswijziging, maar wel, als slechts 2 gemeen ten hiervan de dupe zouden wor den, terwijl in alle 14 West Zws- Vlaamse gemeenten de toestand gelijk is. De prov. weg Groede Buitenlust en GroedeNieuw- vliet dient dringend verbeterd te worden, terwijl een fietspad zeer noodzakelijk is. Voorts staat op het programma de verbetering van de toegangsweg naar de be graafplaats, terwijl de ophaal dienst voor huisvuil noodzakelijk gemechaniseerd dient te worden Voor de Oostburgse weg wordt gedacht aan asphaltering. De kleuterschool voldoet eveneens niet meer aan de eisen en aan de andere zijde van Groede dient een kinderspeelplaats aangelegd te worden. Ook is het nodig spoedig tot aanleg van een sportterrein over te gaan. Voorts dient het gemeentebe stuur te streven naar de aanslui ting van de z.g. onrendabele ge bieden op het electriciteits- en waterleidingsnet. Als men ziet, dat de Waterleidingmij voor haar directeur een woning gaat bou wen van ƒ65.000 komt de vraag op, of dit bedrag niet beter be steed kon worden ten behoeve van onrendabele gebieden. Voorts dienen wij te streven naar wo ningverbetering met steun van rijk en gemeente. Onze financiële moeilijkheden zijn groot, maar de ze kunnen opgelost worden door een eendrachtige samenwerking Aan het slot van de rede van de voorzitter bracht de heer Vinje hulde en dank aan B. en W. De verdere agenda. Met betrekking tot het realise ren van het uitbreidingsplan voor Groede besloot de raad op voor stel van B. en W., die gronden, welke in der minne niet kunnen worden aangekocht, te onteige nen. Afgewezen werd de subsidie aanvrage door de bond van mobi lisatie-invaliden. De muziekver. E.M.M. te Groede, welke met een tekort werkt van ongeveer 450 per jaar, vroeg een verhoogde subsidie om dit tekort weg te werken. B. en W. hadden niets dan lof voor het werk dezer mu ziekvereniging, maar zij zijn zich bewust, dat nog meerdere plaat selijke verenigingen met tekorten hebben te kampen. Daarom ge ven B. en W. in overweging na te gaan in hoeverre de middelen het toelaten alle verenigingen een procentuele verhoging der ge meentelijke subsidie te geven. Op de begroting 1954 staat in totaal een bedrag van 11.933,26 aan subsidies. Afwijzend, werd beschikt op grond van de bekende financiële moeilijkheden op de subsidieaan vrage van de zijde van het Prot. Tehuis te Sluis. De kolentoeslag- regeling voor ouden van dagen, welke voorziet in een kolentoe- slag van ƒ2,50 per week gedu rende 13 weken werd gewijzigd en gebracht op 3,60 per week. Tijdens de rondvraag wees de heer Vinjé op de slechte toestand van het postkantoor. De voorzit ter was van mening, dat het tot. de taak van de P.T.T. behoort hierin te voorzien. Gedurende 8 jaar heeft de gemeente op het pand van het postkantoor een verlies van 1800 geleden, in welk bedrag het renteverlies en de afschrijving niet is verdiscon teerd. 33. „We moeten er onmiddellijk op uit!" beveelt Eric. De Deen se boogschutters, die onze gasten zijn, moe ten tot elke prijs ge vonden worden! Zadel direct de paarden! Ook gij gaat mede!" Zich tot Thjalfi wen dend, vraagt hij„En gij, Thjalfi, gevoelt ge je in staat om mee te gaan? Bedenk, dat ons van alles te wachten kan staan!" Doch Thjalfi loopt reeds met grote pas sen weg. „In ieder geval zal ik eerst zorgen, dat ik wapens heb!" gromt hij. Eric haast zich naar de stallen en er is nauwelijks een kwartier verlopen als drie ruiters over de valbrug rennen. Vrolijk blaffend rent Wolf er achter aan. In een grote stofwolk verdwijnt hij met zijn meester en de twee geharde krijgers langs de heirbaan naar het Noorden. Bedroefd staart Erwin hen na. In de verwarring van het ogenblik heeft niemand meer op hem ge let. Niemand heeft ook gezien, hoe- zeer het nieuws van de geheim zinnige verdwijning van de beide Denen de knaap van zijn stuk heeft gebracht. Zelfs nadat de ruiters geheel uit het zicht zijn verdwenen, blijft hij nog een poos besluiteloos naar de poort staren. Langzaam keert hij zich om en drentelt dan moedeloos over het binnenplein. „Ha, prins Erwin!" roept een der gezellen hem Vanuit de smidse vro lijk toe, doch de knaap kijkt niet eens op. „Dat is nog nooit gebeurd," zegt de oude wapenknecht, terwijl hij de prins hoofdschuddend nakijkt. Zonder zich aan iemand te sto ren, drentelt Erwin langzaam de burcht binnen. Verloren doolt hij door de gangen. Hij weet nauwe lijks waar hij loopt en de eerbiedi ge groet van een passerende die naar blijft onbeantwoord. In gedachten verzonken slentert hij verder, tot hij zich eindelijk in de grote zaal, waar op dat ogen blik niemand aanwezig is, in een der zetels laat vallen. Somber blijft hij voor zich uit staren. „Jonge meester niet goed voe len?" klinkt plotseling een bezorg de stem. Het is Pum Pum. Zwijgend schudt Erwin het hoofd. „Mij heelmeester halen?" stelt de kleine man voor. Het is alsof zijn aanwezigheid nu pas tot Erwin doordringt. „Neen, neen", weert hij af, ter wijl hij opspringt. „Ik ben best! Heel best!", schreeuwt hjj bij na en haastig maakt hij zich uit de voeten. Maar nu gaat hp recht op zrjn doel af. Hfj begint steeds vlugger te lopen. Met drie treden tegelijk sprint hij de brede trap op en holt de lange gang door. Buiten adem bereikt hij de voorgang, die de vertrekken van koningin Winonah afsluit. Met een ruk schuift hij het gordijn opzij en roept hijgend: „Moeder, gij moet mij helpen! Ik weet geen raad meer!" „Ik betwijfel het sterk dat president Eisenhower mijn be voegdheden wil beperken en mij wil beletten de communisten op te sporen. Zijn verkiezingsbelof ten, evenals die van mij, hiel den in het uit de weg ruimen van het communistische gevaar in het land", aldus verklaarde senator Joseph McCarthy naar aanleiding van persberichten volgens welke president Eisen hower de republikeinse leden van de enquete-commissie van McCarthy heeft verzocht alle zittingen van de commissie bij te wonen om te vermijden, dat de commissie bij deze zittingen alleen door haar voorzitter is vertegenwoordigd. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Bevoor rading heeft verklaard, dat de Britse regering nimmer te ken nen heeft gegeven, dat zij be zig is met een onderzoek in ver band met de waterstofbom. De woordvoerder zeide dit naar aanleiding van een bericht van de New York Journal Ame rican, dat Engeland van plan is in October of November zijn eerste waterstofbom tot ont ploffing te brengen. „Voorals nog is er geen aanwijzing voor enige aanstaande atoomproef neming", aldus de woordvoer der. In de gistermiddag gehouden gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Nadat de voorzitter de vergadering met voorlezing van het gebedsformulier had geopend en de notulen waren vastgesteld, werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, terwijl aan het bekende adres der gemeente Hulst inzake de inpol dering van het land van Saeftin- ge adhaesie werd verleend. Mededeling werd gedaan, dat B. en W. het niet wenselijk ach ten op dit ogenblik artikel 31 der Woonruimtewet van toepassing te verklaren. De bestrating van de Zaag- straat werd opgedragen aan C. de Ruijsscher en P. A. Rammeloo voor de som van 5075. In verband met de ingegane huurverhoging werd de salaris verordening van het gemeente- personeel herzien en als volgt sa mengesteld: a. voor de eerste ambtenaar ter secretarie 3546 tot 4404; b. voor de tweede amb tenaar ter secretarie 2952 tot 3684c. voor de bode-concierge 2424 tot 3162. De aanvangswedde wordt 6 maal, telkens na 1 jaar dienst verhoogd, successievelijk voor sub a met 143, voor sub b met 122 en sub 3 met 123. De heer De Feijter vindt deze salarissen, vooral dat van de bo de-concierge aan de lage kant. De diploma-toelage zal 156 bedragen en het maximum be drag aan toelagen ƒ312. De jaarwedden van het overig gemeentepersoneel werden als volgt gewijzigdhavenmeester f438; klokkenist ƒ146; schoon- houdster O.L. school ƒ274 en ge meentegeneesheren 473. Het voorstel om de jaarwedden van de gemeentewerklieden in over eenstemming te brengen met die van de rijkswerklieden en wel vol gens groep III, gemeenteklasse 4 (halfvaklieden) en wel bij aan vang ƒ213,38 per maand, na 1 jaar 218,24 per mnd, na 2 jaar 223,11 per mnd, na 3 jaar 227,97 per mnd en na 4 jaar 232,83 per mnd, werd met 8 te gen 3 stemmen verworpen. Hier door werd het salarisbesluit d.d. 14 Dec. 1953 gehandhaafd. Het voorstel tot wijziging van de kinderbijslag-verordening werd z.h.s. aangenomen. Het bedrag per leerling als be doeld in art. 55 bis der L.O. wet 1920 werd bij besluit van de raad d.d 14 Dec. 1953 voor 1954 vast gesteld op 41,10. Dienovereen komstig stellen B. en W. voor de voorschotten als volgt vast te stellen: school Riemensstraat ƒ4219,60; school Reuzenhoek ƒ2808,50; school Othene 1027,50 en school Polderstraat 5959,50. Z.h.s. aangenomen. De huur van de woning Axelse- straat 11 werd vastgesteld op 1,15 per week. Vastgesteld werd de pensioen grondslag voor de gemeente-se cretaris op 5709 en voor de ge meente-ontvanger op 2762. Bij de behandeling van het voorstel inzake arbitrage met de firma Huberts betreffende de af rekening van de verbetering van de weg naar Reuzenhoek zegt de voorzitter dat reeds vanaf het be gin met de werkzaamheden strub belingen zijn voorgekomen en tenslotte heeft de gemeente zelf de uitvoering van het werk over genomen. Van gemeentewege is nog ge tracht een en ander in der minne te schikken, doch dit is niet ge lukt, zodat ons thans niets an ders overblijft dan ons te verwe ren tegen de ingestelde vordering en ons tevens als de eisende par tij te stellen. Z.h.s. ging de raad hiermede accoord. Het voorstel tot uitbreiding van de secretarie op het gemeente huis, waarvan de kosten zijn ge raamd op 3000, wordt z.h.s. aan genomen, evenals het voorstel tot wijziging der begrotingen. Vóór de behandeling van punt 12 der agenda: Benoeming ge meentewerkman, gaat de raad in besloten zitting. Na het weder openbaar worden der vergadering wordt overgegaan tot benoeming. Na twee vrije stemmingen wordt met 4 stemmen als eerste candi- daat aangewezen P. de Vos. Bij de stemming voor de tweede candidaat verkrijgen Bareman en Goossen ieder 4 stemmen, waar na bij loting eerstgenoemde uit de bus komt. Bij de hierop volgende herstem ming wordt met 5 stemmen tot gemeentewerkman benoemd D. P. Bareman, Op P. de Vos waren 4 stemmen uitgebracht en 2 brief jes waren in blanco. Tot hoofd der openbare lagere school wordt met 8 stemmen be noemd de heer A. C. Brakman, onderwijzer aan de O. L. school A te Terneuzen; de heer H. P. de Munck, onderwijzer aan de O. L. school te Domburg, verkreeg 3 stemmen. Bij de omvraag vroeg de heer Van der Beek a. om de weg op Othene door te trekken, b. een lantaarn in de Achterstraat te Othene en de bestaande lantaarn aldaar te verplaatsen, en c. om de weg onder langs de dijk op de Griete te verharden. De heer De Visser vond dat de toewijzing van één woning uit het bouwvolume voor Zaamslag al erg pover is. De heer Van Cadzand infor meerde naar de straten op Nieuw Zaamslag. De heer Faas wanneer de nieuw benoemde gemeentewerkman in dienst zal treden en de heer Flo- russen naar de bouw van de mu ziektent en naar de onbewoon baar verklaarde woning in de Ro- zemarijnstraat. De voorzitter, de gestelde vra gen beantwoordend, zeide dat de doortrekking van de weg op Othe ne niet gemakkelijk is, al zal dit in de toekomst wel gebeuren. Als het voorlopig program voor Othe ne is uitgevoerd, zal er al veel verbeterd zijn. Wat betreft de bij plaatsing van een lantaarn in de Achterstraat, dit zal t.z.t. bekeken worden evenals de mogelijkheid om de weg op de Griete met grind te verharden. De toewijzing van slechts één wo ning is inderdaad zeer teleurstel lend, maar spr. meent, dat hier in weinig te veranderen zal val len. Het is de bedoeling dat de ge meentewerkman zo spoedig mo gelijk in dienst zal treden. De Ro zemarijnstraat heeft de volle aan dacht van B. en W. en het ligt in de bedoeling deze opnieuw te be straten. Wat betreft de muziek tent, deze zal dezer dagen wor den uitgezet. Een voorstel zal de raad bereiken om de onbewoon baar verklaarde woning in de Ro- zemarijnst'raat te kopen. De heer De Kraker zou gaarne zien, dat het plantsoentje bij de Herv. kerk tot tegen de muur werd uitgebreid. De voorzitter zegt toe, dat dit nader zal bekeken worden. De heer Florussen informeerde naar de heining in de Veerstraat bij voerman De Feijter. De voorzitter antwoordde, dat dit een oude kwestie is, die naar hij hoopte t.z.t. wel een oplossing Ml vinden. Tenslotte vestigde de heer Wie- land de aandacht op de muur bij de Hervormde pastorie, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit een zaak is die de kerkvoogden aangaat. De voorzitter sluit hierop de ver gadering. Naar „Het Volk" van officieu ze zijde verneemt is de Belgi sche grens Maandag niet open gesteld voor de invoer van vis uit Nederland beneden de 40 cm. Zoals bij het Benelux- accoord van Oostende en Ul- venhout werd bepaald. Na zijn verklaringen in het parlement, aldus het blad, heeft de minis ter van Landbouw, Heger, zijn diensten er van in kennis ge steld dat de geldende invoerbe perking niet mag worden opge heven. Maandag werd zelfs een uiterst strenge controle aan de grens gehouden om te beletten dat de Nederlandse vis toch België zou worden binnenge voerd. In kringen van het verbond der Belgische zeevisserij ziet men met vertrouwen het resul taat der onderhandelingen te gemoet, die binnenkort te Den Haag zullen worden gevoerd over deze aangelegenheid. Mocht de grens onverhoeds toch worden opengezet, zo werd verklaard, dan zal een al gemene staking worden uitge roepen. Een wetenschappelijke afde ling van de Amerikaanse lucht macht zal bij de zonsverduiste ring van 30 Juni 3 methoden tot het meten van grote af standen proberen. De zonsverduistering zal zo wel in Amerika als in Europa zijn waar te nemen. Dit is se dert 1947 niet gebeurd en na de aanstaande zonsverduistering zal men er 2 eeuwen op moeten wachten. Men verwacht, dat het onder zoek veel nauwkeuriger gege vens over de werkelijke afstand tussen het Amerikaanse en Europese continent zal ver schaffen. De Amerikaanse luchtmacht is al een jaar lang bezig met het treffen van voorbereidingen voor de waarneming. Er zullen grote waarnemingsposten wor den ingericht op verscheidene plaatsen, o.a. op Groenland, in Noorwegen, Zweden. Perzië en op de Faroer-eilanden. VRACHTSCHIP GEZONKEN- Het 4600 ton metende, 40 jaar oud zijnde, Costarikaanse vracht schip „Captain Antonios" is Maandag ongeveer 200 km ten Oosten van Algiers, bij Kaap Car bon, gezonken. De bemanning, die zich in de -sloepen had begeven, werd door het Britse stoomschip „Nigaris- tan" opgepikt. In het Maandag gepubliceer de overzicht van de economi sche commissie voor Europa van de Ver. Naties (E.C.A. i over de economische toestand in Europa in 1953 wordt ten aan zien van de Sowjet-Unie opge merkt, dat het. succes van dit land bij het verhogen van de levensstandaard afhankelijk zal zijn van de landbouw en van de mate, waarin de Sowjet-Unie bereid is zich op het gebied van kapitaalgoederen en bewape ning beperkingen op te leggen De invoer kan niet veel verschil opleveren. Het is duidelijk, al dus het overzicht, dat de rege ring van de Sowjet-Unie voor nemens is de omvang van de productie van consumptiegoede ren te vergroten ten opzichte van de tot nu toe bekende en van die, welke beoogd werd, toen het lopende 5-jarenplan werd opgesteld. De duidelijkste aanwijzing hieromtrent is, dat een krachtiger houding zal worden aangenomen ten aan zien van de uitvoering van het plan op het gebied van ver- bruiksgoederen. De mogelijkheid van verbete ring op het gebied van de land bouw is groot en wanneer de vooruitgang eenmaal begonnen zal zijn en gewijzigde priori teiten behouden blijven Zou deze voortgang kunnen hebben en tenslotte vrij snel kunnen geschieden. Toch is er volgens het overzicht enige reden voor de mening, dat men misschien te vroeg zijn hoop heeft geves tigd op snellere resultaten, dan redelijkerwijze verwacht mogen worden binnen de komende 2 a 3 jaren, vooral op het gebied van de zo belangrijke veeteelt. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: The snows of Kili manjaro. -- Hotel Centraal, 2 uur: Openbare verkoping van 2 huizen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: The snows of Kili- 1 man jar o. Concertgebouw, 8 uur: Avro's wintertournée Alle maal popenkast. Schoenmagazijn Van der Sloot, demonstratie door technicus met Durable-plas- tic-zolen en hakken. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Verboden verhaal. Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: Modeshow Visser- Koole. NEDERLANDS ELFTAL TEGEN ENGELAND. Het Nederlands elftal, dat Zon dag 7 Maart te Rotterdam in het Feijenoordstadion tegen Enge land (amateurs) uitkomt, is door de keuzecommissie van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Steiger (PSV). Achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven). Midden: Klaassens (VVV), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Overbeke (Dosko), Van Beurden (BW), Cor van der Gijp (Emma), Bennaars (Dosko) en Gruyzen (Sittardia). Reserves zullen later worden aangewezen. Met uitzondering van Cor van der Gijp is dit hetzelfde elftal, dat op 25 October van het vorig jaar met 10 van België te Rotterdam won. HANNIBAL MOET OVER DE... BRUG. Het laatste verhaal van suppor ters lief en leed komt uit Livorno waar Hannibal Ruggeri, een der vurigst^ „tifosi" (aanhangers) van „Internaziónale" uit Milaan, er 10.000 lire onder verwed had dat Internaziónale winnen zou van Florence, een andere candi daat voor de le plaats. De wed strijd werd Zondag gespeeld en Hannibal, die naar het radiover slag luisterde, kon tot één minuut vóór het einde hopen dat zijn ge liefde club zou winnen. Toen maakten de Florentijnen gelijk... Hannibal, razend van woede en vendien aan zijn vrouw een pracht van een nieuw radiotoe stel cadeau doen dat ze juist de vorige dag in een étalage had be wonderd. teleurstelling, deed het raam wijd open en smeet zijn toestel opf 80. Bruine bonen, kalm VEEMARKT ROTTERDAM. 1 Maart 1954. Totale aanvoer 1780 w.o. 918 vette koeien en ossen en 862 varkens. Prijs per kg: Vette koeien en ossen le kw. 2,80 tot 2,98; 2e kw. 2,60 tot f 2,78; 3e kw. f 2,30 tot'2,48. Varkens le kw. 1.90; 2e kw. 1,88; 3e kw. 1,88. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen niet ge heel prijshoudend, prima's bo ven notering. Varkens aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, prijzen teruglopend, af loop traag. GRAANBEURS ROTTERDAM. 1 Maart 1964. (Binnenlandse granen.) Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe. Witte tot 28,45, ex tra kwaliteit iets daarboven. Rode op vochtconditie tot 27,90. Voedergranen. Zomergerst, kalm prijshoudend, maalkwali- teit 21.25 tot 22, overigens 22 tot 23,75, grove geschoon de iets daarboven. Haver, kalm prijshoudend 22,75 tot 24,25, extra blanke daarboven. Rogge, flauw 20,75 tot 21,50. Peulvruchten, vast voor pri ma kwaliteiten. Groene erwten 40 tot 55. Schokkers 60 tot '80 straat tussen de voorbijgangers, gelukkig zonder iemand te kwet sen. Maar daarmee was de kous niet af. Want zijn vrouw kwam opdagen en deed hem de heftig ste verwijten. De ruzie liep zo hoog, dat de buren er zich mee - - bemoeiden en door de verbolgen tot 20; Bintjes lo,o0 tot j 16; echtelieden als rechters werden Alpha's 13 tot 13,50; Beve landers f 15,75; Furore 15,50 tot 16,50. AARDAPPELBEtIRS TE ROTTERDAM. 1 Maart 1954. Alles per 100 kg. Kleiaardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 18,50 aangewezen. Na enig beraad werd het vol gende vonnis geveld: Hannibal moet de 10.000 lire betalen van de verloren weddenschap en bo- Zandaardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 9,50. Voeraardappelen 4,50 tot 5. Heden is tot onze diepe droefheid, na een, smar telijk doch geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, van ons heenge gaan mijn innig gelief de Man, der Kinderen zorgvolle Vader, Be- huwdvader, Broer, Be- huwdbroer en Oom MATTHIJS DE BACK, in de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam, M J. DE BACK—KIEL Familie DE BACK Familie KIEL Terneuzen, 1 Maart '54. Tholensstraat 33. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 4 Maart, des namiddags te 2 uur. HOGE PRIJZEN ƒ5000 8626 ƒ1500 5633 16545 ƒ1000 2033 3432 4048 6921 7111 10058 15187 18542 20643 ƒ400 3984 17450 18908 18921 19294 ƒ300 1327 1342 1409 1418 1671 2136 2238 2:144 2586 3361 3566 4243 4529 6756 6801 7476 9129 10567 10717 10789 11504 11687 11962 12184 12586 13069 13250 13729 13759 13767 14723 14929 15811 16107 17423 17515 17008 18379 18974 19031 20324 20366 20557 Prijzen van 80. 12104 254 319 387 406 416 439 482 541 568 689 965 977 1300O 13147 161 194 213 536 551 607 634 654 699 1009 111 256 267 304 360 390 453 467 559 579 2221 232 315 704 822 845 899 3014 063 201 378 379 389 421 489 660 999 4092 206 228 301 556 617 70S 908 944 5026 052 229 285 348 401 507 539 578 811 819 964 6150 265 305 336 387 538 573 677 7001 027 095 123 136 206 216 275 290 316 322 334 393 559 579 604 790 820 928 8061 180 211 231 249 317 426 435 455 588 623 761 775 832 856 963 991 8168 172 205 234 534 541 582 659 714 840 841 863 881 916 938 945 10115 116 121 178 342 532 579 596 642 776 794 947 11127 146 151 163 225 308 344 437 483 926 723 751 825 990 14074 099 147 175 204 217 282 511 590 665 721 724 788 859 870 902 15012 060 143 230 276 305 399 442 471 483 507 520 639 775 794 821 849 16063 079 429 629 636 674 690 695 834 841 885 895 902 979 995 11035 078 096 189 296 371 424 469 531 532 655 709 801 815 958 967 968 18018 149 178 202 416 458 481 617 832 861 914 964 966 19066 141 144 271 450 463 465 681 729 79« 806 994 998 20065 129 131 174 357 481 530 563 869 894 21033 064 068 071 268 515 546 762 926 999 NIETEN GEVRAAGD: in het kap- DIENDE PAKISTANSE MINIS TER VAN BUITENLANDSE ZAKEN ONTSLAG IN Twee dagbladen te Karatsji melden dat de Pakistaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Sir Zafloellah Khan, zijn ontslag heeft ingediend. Het was evenwel niet aanvaard. De minister zou zijn besluit ge nomen hebben op aandringen van Mirza Badrocddin, het hoofd van de godsdienstige Ahmadi- secte, waartoe de minister be hoort^ De minister heeft deze berich ten willen bevestigen noch ont kennen, aldus de bladen. De premier van India, Nehroe, heeft verklaard dat India geen Amerikaanse militaire hulp wenst, zoals door president Eisenhower is aangeboden. „De Amerikaanse waarnemers in de V. N.-commissie voor Kasjmir" aldus de premier, „kunnen door ons niet langer ais neutraal worden beschouwd en hun aanwezigheid is mis plaatst". Nehroe zei dat de voorgestel de Amerikaanse hulp aan Pa kistan een „vorm van interven tie" is in de Indisch-Pakistaan- se problemen, die waarschijn lijk verder strekkende gevolgen zal hebben dan vorige soorten interventie. ter opleiding persvak. R. VAN GUEMBERGEN Markt 16/Brouwerijstraat 9 Terneuzen GEVRAAGD (bij voorkeur R. K.), niet beneden 18 jaar, in gezin mét 3 kinderen. Loon 190 per maand. Brieven met refe renties, te zenden aan de GEMEENTE-SECRETARIS te Ledeberg, bij Gent, België. Te koop aangeboden: moderne Kamerbrandkast Woonkamertafel, Keuken tafel, ronde Salontafel, koperen Rooktafel. 1014 061 091 096 115 124 127 150 152 158 160 232 233 320 393 543 564 640 719 764 768 784 795 825 827 834 858 870 895 912 927 960 978 980 982 2016 051 073 078 095 177 184 245 254 264 278 294 311 330 340 374 383 430 450 545 547 551 555 603 642 644 654 660 720 738 807 808 834 851 871 973 987 3027 032 062 065 068 115 182 192 198 225 276 340 355 370 388 406 440 459 482 485 50S 555 597 600 617 624 637 645 665 686 690 742 758 803 810 849 859 866 884 887 891 927 965 967 981 4038 045 058 086 106 122 129 133 138 148 193 257 276 279 288 350 351 378 443 451 471 479 492 523 537 539 551 559 577 594 603 755 759 786 831 876 979 6024 031 054 070 080 155 198 201 202 205 207 211 266 278 366 397 448 450 491 541 570 592 613 673 680 684 699 725 757 781 793 801 820 826 841 878 913 963 6014 061 079 0S5 086 116 159 165 221 256 27 304 319 376 405 420 421 441 451 475 491 492 586 599 628 726 786 810 888 912 970 1002 067 083 084 091 119 190 222 231 305 315 326 366 369 409 410 431 437 464 467 486 544 563 574 583 635 677 751 795 870 878 893 894 898 931 994 999 8i» >9 017 039 054 068 084 095 232 243 271 339 403 430 470 575 608 635 651 700 719 725 803 838 860 907 915 962 PP24 075 118 163 170 184 232 244 266 290 315 334 351 434 451 458 500 524 569 588 621 713 715 760 774 838 920 942 10003 028 063 077 086 091 118 128 132 161 210 220 270 296 304 312 338 353 375 382 3"5 411 468 511 53" 543 594 605 627 701 703 752 763 773 843 848 850 867 871 920 922 931 971 983 11005 033 034 199 251 303 310 318 379 413 436 444 578 602 658 725 781 808 858 863 867 872 917 927 929 931 973 979 12028 063 075 077 079 119 146 201 207 230 232 354 415 437 440 461 473 552 610 621 646 647 655 698 703 733 745 756 785 843 845 867 887 900 912 938 942 945 994 997 13080 141 179 221 296 312 327 330 331 419. 441 466 468 469 505 506 636 640 679 700 722 786 79S 850 862 870 926 957 14006 013 077 088 103 124 146 157 205 20S 215 250 281 312 335 369 420 426 452 459 495 510 519 550 552 576 589 684 712 735 803 805 827 935 956 15013 076 083 096 110 111 131 149 210 223, 247 267 324 341 368 396 423 433 469 STW 579 604 670 671 672 681 697 720 771 9öX 16004 017 024 047 058 061 124 152 202 225} 250 283 302 315 373 403 448 489 533 553} 581 592 597 618 623 625 630 639 665 67» 748 750 753 763 775 785 805 833 883 915 i 936 946 984 I 17009 014 031 039 065 100 126 187 223 240. 252 300 392 412 420 460 468 507 530 539, 565 588 616 633 653 660 663 747 759 768 773 800 814 836 18033 035 065 115 167 179 240 277 298 319, 371 386 419 424 433 447 449 459 473 SOP 556 558 628 644 689 714 751 783 871 873 882 913 979 983 19011 064 081 097 175 254 282 306 317 393 406 429 451 458 486 491 512 540 580 599 591 609 643 682 701 712 721 724 738 783j 795 808 815 828 830 839 841 879 882 904 913 916 922 964 991 20001 012 025 034 043 123 144 168 182 189 188 189 262 2S7 303 310 337 339 361 3635 368 369 376 379 442 448 449 455 458 4631 492 502 598 653 660 662 700 722 732 7471 804 809 812 856 867 900 927 942 965 973 976 988 I 21015 042 051 081 096 101 107 113 132 139 166 202 208 211 246 249 276 343 379 529 544 547 590 593 596 602 605 644 663 7«L 722 742 758 806 882 933 948 976 984 2165 Verbeteringen: Prijzen van 80,toevoegen 13512. Nieten: toevoegen 6332 en 7300. In de derde regel van blok 10 leze men 10531.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3