Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? De strijd in Indo-China CHILI De opdracht van Robert Mersham TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. HOEK. HOOFDPLAAT HULST. KRUININGEN. SLUIS. SLUISKIL. IJZENDIJKE. FORTIER REED LANGS HET POSTKANTOOR. Het beste bed ooit gemaakt 1 ACHT NEDERLANDSE VAKLIEDEN EEN JAAR NAAR AMERIKA. Ludovicus J. Vervaet uit Hoofdplaat één der uit verkorenen. Opnieuw zijn enige jonge Neder landse vaklieden in de gelegen heid gesteld het leven in het al gemeen en hun werk in het bij zonder, tijdelijk van een andere kant van de Oceaan te 'bekijken. Zij danken die tijdelijke verande ring aan 't .Work-study training- program'' van het „Bureau voor buitenlandse werkzaamheden." Acht ondernemende vertegen woordigers van de Nederlandse industrie hebben, daartoe aange zocht door de „Contactgroep op voering productiviteit" in Den Haag, hun werk in eigen omge ving tijdelijk vaarwel gezegd om gedurende ongeveer een jaar, zo veel mogelijk in hun eigen beroep, te gaan werken in een Ameri kaanse fabriek. Zij zullen even als hun ongeveer 900 collega's uit Nederland en andere West- Europese landen, die reeds eer der met dit programma hebben kennis gemaakt worden onder gebracht in studentenverblijven van verschillende Amerikaanse universiteiten. Aan die universi teiten, die uiteraard in de buurt van hun tijdelijke werkkring zijn gelegen, zullen zij in hun vrije tijd tevens een aantal speciale cursussen volgen. Een dezer vaklieden, die thans door de C.O.P. zijn geselecteerd, en Zaterdag 13 Maart met het m.s. „Noordam" zullen vertrek ken, is Ludovicus J. Vervaet uit Hoofdplaat, koelmonteur te Vlis- singen. POLDERS EN WATERSCHAPPEN. Tot lid van het bestuur van het waterschap Ser Lippens c.a. is benoemd de heer D. Scheele te Zaamslag en tot bestuurslid van de polder Adornis de heer J. I. Schijve te Nieuwvliet. ONTHULLING MONUMENT TE EEDE Zaterdag 13 Maart a.s. om 13.13 uur, 't tijdstip waarop Koningin Wilhelmina negen jaar geleden te Eede in West-Zeeuws-Vlaande- ren de vaderlandse bodem weer betrad, zal in die plaats een mo nument ter herinnering aan deze gebeurtenis worden onthuld. Dit zal gedaan worden door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Ca sembroot. Vooraf is er een bij eenkomst ten gemeentehuize van Aardenburg. Na de plechtigheid biedt 't Aardenburgse gemeente bestuur een maaltijd aan. BEZOEK ZEEUWSE STATEN LEDEN AAN SCHOUWEN- DUTVELAND UITGESTELD. Het bezoek dat de Provinciale Staten van Zeeland Maandag zouden brengen aan Schouwen- Duiveland is wegens het slechte weer uitgesteld tot Maandag 8 Maart a.s. Dan zal, inplaats van, zoals het plan gisteren was, een vergade ring in hotel „Concordia te Zie- rikzee worden gehouden, waar aan de Statenleden bezwaren of wensen kenbaar kunnen worden gemaakt met betrekking tot het reconstructieplan van Schouwen Duiveland. Il.K. E.H.B.O In het parochiehuis vergaderde de afdeling Terneuzen van de R.K. E.H.B.O. Als één der voor naamste punten op de agenda werden de komende acties be sproken en wel in het bijzonder die voor de te bouwen herinne- ringskerk op de Grebbeberg. De leden werden met nadruk ver zocht zoveel in hun vermogen was aan deze actie hun mede werking te verlenen. In plaats van de heer Bracke, die noodgedwongen zijn functie als voorzitter moest neerleggen, werd de heer F. Thijssen met al gemene stemmen tot zijn opvol ger gekozen. Vastenavond R.K. dansclub. In hef parochiehuis hield de R.K. dansclub haar gecostumeerd vastenavondbal. Dit bal mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Mej. L. van de Velde en de heer Lammens droegen de origineelste costuums en mochten daarvoor een verrassing in ontvangst nemen. Al met al een avond die zeer zeker geslaagd mag heten. Goed afgelopen. Tijdens de hevige sneeuwval van Maandagochtend geraakte door de gladheid van de weg te 10.30 uur een bestelauto van de P.Z.E.M. ter hoogte van de z.g. reep aan de Axelse Sassing via de bermdijk van het kanaal te water. Gelukkig wist op het kri tieke moment, toen de auto het kanaal inschoof, de chauffeur J. de K., wonende te Sluiskil, dank zij zijn tegenwoordigheid van geest, uit de wagen te springen en zich zo uit een benarde positie te bevrijden, want even later kan telde de auto om. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Een takelwagen van garage Visser uit Terneuzen had de be stelwagen spoedig op het droge. Uitvoering. De R.K.J.B. en R.K.B.B. gaven Zaterdagavond in café Van de Sande een uitvoering. Mej. Roze Gielleit opende de bijeenkomst en heette in het bij zonder welkom burgemeester A. P. Kostense en diens echtgenote, burgemeester A. F. C. Temmer man en diens echtgenote uit Hoofdplaat, en de geestelijk advi seur pastoor P. Burm. Opgevoerd werd een toneelspel van drs L. Lockefeer „De Zond vloed", dat op uitstekende wijze ten tonele werd gebracht. Tijdens de pauze werd een ge slaagde verloting gehouden. Aan het eind van de avond bracht mej. Gielleit dank aan de tonelis ten voor deze mooie avond. Dijkleger ingesteld. Evenals in andere gemeenten is ook te Biervliet een dijkleger ingesteld. Er zijn twee groepen gevormd. Zij worden aangevoerd door een algemeen leider, de heer J. den Oude van Biervliet, en 2 voormannen, zijnde de gebrs Van Acker. Ook heeft men het ge bruik van vrachtwagens e.d. ge regeld. Hopelijk behoeft het dijkleger nimmer in actie te komen. Plaats van samenkomst in tijden van nood is het arbeiderslogeerkamp. Opvoering revue. De sportvereniging „Zand straat" heeft Zaterdagavond in de matig bezette bovenzaal van hotel ,,'s Lands Welvaren" alhier een uitvoering gegeven van de door genoemde vereniging inge studeerde revue. Daar de revue in een vlot tem po Voor het voetlicht werd ge bracht, was het jammer dat door ziekte van enige leden van het or kest, de bij de revue passende muziek niet kon worden uitge voerd, waardoor dit gedeelte een zeer eenzijdig karakter had. De haven van Hoofdplaat. In de Hoofdplaatse haven kwa men het afgelopen jaar 176 sche pen binnen met een gezamenlijke tonnage van 27.061. Deze schepen waren o.m. geladen: 38 beurt vaart, 8 graan, 3 steen, 2 grint, 2 zand, 1 bier, 1 gips, 1 hijskraan en een met rijshout. 121 Schepen kwamen leeg binnen. Er gingen uit: 14 schepen ledig, inhoud 2127 ton, beurtvaart 37, graan 56, zand 1, bieten 59, stalmest 5, aardappelen 1, hijskraan 1, stro 1. Al deze uitgaande schepen had den een gezamenlijke tonnage van 26.919. Totaal 175 schepen. Tragisch. Mevr. wed. L., die op een ap partement bij de familie W. woont, had zich Zondag naar de badkamer begeven. Daar mevr. L., naar de mening van de inwo- nenden, wel wat lang in de bad kamer vertoefde, werd een on derzoek ingesteld. Bij het betreden van de badka mer kwam een sterke gaslucht tegemoet en men ontdekte dat mevr. L. buiten bewustzijn naast het bad lag. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch deze kon slechts de dood constateren, zo dat ook de eveneens ingeroepen geestelijke bijstand niet meer ver leend kon worden. Men vermoedt daDdoor een of andere oorzaak bij het aansteken van de in de badkamer aanwezi ge gaskachel de gasslang is los geraakt met het noodlottig ge volg. Onderscheiding uitgereikt. Door deken Van Dijk werd aan de heer A. Lockefeer alhier de onderscheiding uitgereikt van ridder in de Orde van de H. Gre- gorius de Grote. Met een passen de toespraak hechtte de deken de onderscheiding op de borst van de heer Lockefeer en overhandig de hem de benoemingsbrief. Bij deze korte plechtigheid was het bestuur van de R.K. diocesane middenstandsbond, waarvan de heer Lockefeer voorzitter is, aan wezig. De heer Lockefeer ontving de ze onderscheiding als een bewijs van erkentelijkheid Voor het vele werk verricht voor de Katholieke zaak in Zeeland waarin hij veel pionierswerk heeft verricht. Installatie burgemeester. De gemeente Kruiningen heeft gisteren haar nieuwe burgemees ter, de heer A. Schipper, inge haald. Op het kruispunt aan de Kruiningse Zanddijk werd de nieuwe burgemeester en zijn ge zin een eerste welkom toegeroe pen. Een ontvangstcomité stond hier opgesteld. Namens dit comi té werd de heer Schipper toege sproken door dr J. Nieuwenhuij- se, die zijn waardering uitsprak voor de moed, waarmee de heer Schipper deze functie heeft aan vaard. Nadat de kleine Elsje de Jonge iaan mevr. Schipper een tuil bloe men had aangeboden, ging het in snelle vaart naar het gemeen tehuis, waar in de raadzaal vele genodigden wachtten. De instal latie van de nieuwe burgemees ter geschiedde door loco-burge meester P. H. A. Polderman. De heer Polderman herinnerde aan het herstel en de vele proble men, die nog wachten. De weder opbouw en het herstel van de gronden, de stichting van een dorpshuis, een wijkgebouw en een ontspanningslokaal, de ver nieuwing van bestrating en riole ring noemde de heer Polderman allemaal problemen, die moeten worden aangepakt. Nadat hij de ambtsketen had omgehangen voerde burgemees ter Schipper het woord. Hij her dacht zijn voorganger, burge meester M. Vogelaar, en ver zocht om een ogenblik stilte. Zich wendend tot de heer Polderman bracht hij deze vervolgens hulde voor het werk, dat hij onder moei lijke omstandigheden heeft ver richt. Wethouders en raad gaf hij de verzekering, dat Kruiningen weer tot bloei zal kunnen gera ken, „indien", zo zeide hij, „wij gezamenlijk de moeilijkheden het hoofd trachten te bieden". Gisteravond werd in Hans- weert een receptie gehouden. Opvoering „De Rozenkrans Zaterdag- en Zondagavond gaf in het parochiehuis de R.K. to neelvereniging „Jantje van Sluis" een goed geslaagde opvoering van „De Rozenkrans". De zaal was op beide avonden goed bezet en evenals andere jaren kwam de opbrengst weer geheel ten goede aan het parochiehuis. Zoals wij reeds eerder meldden zijn plannen in voorbereiding om een geheel nieuw parochiehuis te bouwen. Momenteel is men doende de financiële zijde te bewerken en te trachten geldleningen te sluiten bij de parochianen. Ver schillenden zegden al hun mede werking toe en het comité hoopt nog dit jaar met de bouw te kun nen aanvangen. Schifting. De Brugschutters organiseer den in hun stamlokaal bij de heer Faas een geslaagde schieting op de liggende wip, waarvoor veel belangstelling was. De Brug schutters wisten de eer in eigen huis te houden. De schutters L. de Wilde en H. Snoeys schoten resp. de hoge en le zijvogel. De 2e zijvogel werd door J. de Brou wer uit Philippine geschoten. De meeste vogels waren voor F. de Kort uit Sas van Gent. Geslaagde Ouderavond. In de openbare lagere school aan de Tivoli had een ouderavond plaats waarvoor van de zijde der ouders grote belangstelling be stond. Nadat het hoofd der school, de heer J. Robijn, de ouders had verwelkomd en ook de voorzitster der oudercommis sie de ouders had toegesproken, werd het werk der kinderen be zichtigd en hadden de ouders ge legenheid zich met het onderwij zend personeel te onderhouden. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd mevr. J. van der Meulen-Becu herkozen. In de va cature ontstaan door het bedan ken van de heer A. Boeije, werd fekozen de heer Willem Jansen ijdens de pauze werd thee rond gediend en aan de heren een rokertje aangeboden. Ook werden nog drie schoolfilmpjes gedraaid. Garenmarkl-scliieting. In het café van de heer Alb. Groosman werd een palingschie- ting gehouden. De hoogvogel werd reeds bij het eerste schot neergehaald door J. van de Ameele te Hoofdplaat. De eerste zijvogel pikte met een fraai schot de bekende Belgische schutter Em. van Hecke van Bouchaute mee, welke ook de le kalvogel voor zijn rekening nam. De twee de zijvogel was voor M. Cort- vriendt van „Getrouwe Broeders" te Biervliet, tweede kalvogel E. de Boevere te Biervliet. Het grootste aantal vogels was even eens voor Cortvriendt. De „Getrouwe Broeders" waren bijzonder op dreef en mening ki- lo'tje paling wist zijn weg naar Biervliet te vinden. OOR AFGEBETEN. De G.G.D. heeft Zondagavond naar een ziekenhuis vervoerd de 12-jarige scholier M. de R. uit de Markensestraat te 's-Graven- hage. Bij de jongen was een neef op bezoek met een bouvier. De knaap had de gehele avond met de hond gespeeld, maar plotse ling werd het dier vals en beet de jongen het linkeroor finaal af. De hond is naar het asyl ge bracht. INBRAAKJES IN DEN HAAG. Gedurende het afgelopen week einde zijn te Den Haag een paar inbraakjes gepleegd. Uit een si- garettenkiosk aan het Gevers Deijnootplein verdwenen 32 ci- garettenaanstekers en 9 doosjes sigaretten ter waarde van 250. Uit een koffiehuis aan het Ach terom werd voor ƒ115 buitge maakt. Uit een loodgieterswerk plaats aan dé Stortenbekerstraat werden 15 kg oud lood gestolen. ROBE HAAN KRAAIDE. In een perceel aan de Benne- komstraat te Den Haag sloeg de vlam in de pan. De bewoner doofde zelf de vlammen met een paar emmers water. De brand weer had het nablussen. Toen de vrouw des huizes bood schappen was gaan doen, brak in een perceel aan het Zomerhof in Den Haag brand uit. De vrouw had vier kinderen in de woning achtergelaten, de oudste van hen was- zeven en de jongste lag nog in de wieg. Drie van de kinderen waren met vuur gaan spelen. Een buur man, de 19-jarige E. van Veen, zag rook uit het perceel komen. Hij snelde toe, sloeg een ruitje in en bluste de vlammen. Een vloerkleed en een crapeaud gin gen verloren. De niet door ver zekering gedekte schade bedraagt 200 gulden. VERTEGENWOORDIGERS AANGEHOUDEN. De Chileense regering heeft in de provincies Santiago en Valparaiso de noodtoestand af gekondigd in verband met een staking van bankbedienden. De noodtoestand is bijna gelijk aan de staat van beleg. De politie en de openbare diensten staan onder militair toezicht. President Ibanex heeft de toestand persoonlijk in han den genomen en alle openbare organen opgedragen, alle con tact met de stakers te weigeren. Frans-Vietnamese troepen heb ben Zondag in de delta van de Rode Rivier een Vietminh batal jon van 500 man omsingeld en „uit de weg geruimd", nabij Van- dinh, 30 km ten Zuid-westen van Hanoi, aldus maakte het Franse opperbevel Maandag bekend. Zij doodden 96 opstandelingen en namen 98 gevangen, onder wie de commandant. Ook werden de zware wapens van het bataljon buitgemaakt. Het opperbevel meldde Maan dag tevens, dat de 30e keurdivi- sie van de opstandelingen op volle terugtocht fs in Noord-Laos na de volslagen mislukking van de poging om Loeang Prabang, de hoofdstad, in te nemen. De Franse luchtmacht bombar deerde en beschoot de divisie op haar terugtocht door het oerwoud ten Westen van de rivier de Nam hoe naar haar bases in Tonkin Volgens de piloten worden vele gewonden gedeeltelijk op draag baren, naar het Noorden ge bracht. Volgens ontvangen berichten zou de divisie zwaar van ziekte te lijden hebben en zou het moreel laag zijn. De Franse luchtmacht heeft Maandag zware verliezen toe gebracht aan een Vietminh- divisie, die in Noord Laos op volle terugtocht is. Deze divisie die eens een gevaar voor Loeang Prabang heeft gevormd, telt 12.000 man. De politie te 's-Gravenhage heeft de vertegenwoordigers I. J. N. en C. M. Z. uit Den Haag aangehouden, wegens verduiste ring van 600 ten nadele van hun patroon. Zij moesten bloe menrekjes op provisie verkopen, doch vonden deze provisie wat aan de lage kant. Daar zij toch van plan waren van betrekking te veranderen, droegen zij het geld van de laatste verkoop niet af. Van de 600 was niets meer over. Op verzoek van de Haagse po litie is te Utrecht aangehouden H. A. J. Z., portier van een con structiewerkplaats hier ter ste de. Z. moest 16 Februari voor zijn patroon 375 naar het post kantoor brengen. Hij mocht hier voor de bromfiets van zijn baas gebruiken. De portier reed het postkantoor echter voorbij, stal de de bromfiets in Voorburg en nam de trein naar Utrecht. Het geld gebuikte hij voor zijn levensonderhoud. PSEUDO VOGELPEST. Bij de landbouwer H. P. te Bek veld is pseudo-vogelpest gecon stateerd. Een 40-tal kuikens werd afgemaakt, terwijl het gehele be drijf ontsmet werd. PAARDEN TER RECEPTIE. Op een receptie, die gistermid dag in Bellevue te Amsterdam werderf gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van rui terhuis Rolff was een aantal on gewone gasten aanwezig. Aan de linkerzijde van de zaal waren elf boxen ingericht, waar in elf „bekende hoofdstedelijke paarden" aan de receptie luister bijzetten. Behalve voor de gasten die o.m. elk een vijg kregen - was ook voor de paarden goed ge zorgd en de rijkelijk gevulde rui ven werden dan ook duchtig aan gesproken. Af en toe klonk van de zijde der „stallen" een luid ge hinnik, maar het is nipt bekend of dit veroorzaakt werd door het vertellen van paardenmoppen. De pony, die op het toneel 'n plaats je had gekregen voelde zich daar bij maar eenzaam. GESTIKT IN DOPERWT. Zondagmiddag is in een perceel aan het Zaanhof te Amsterdam de 44-jarige mevr. J. M. V., door dat zij zich verslikte in een dop erwtje, gestikt. Zij kreeg het doperwtje in de luchtpijp, waar door een kramptoestand ont stond. Ondanks pogingen, die haar huisgenoten deden, haar te helpen, overleed ze korte tijd later. TWEE COLLECTANTEN GEARRESTEERD. Een 26-jarige bankwerker en een 47-jarige bontwerkster, .woon achtig in het zelfde perceel te Amsterdam, zijn door de hoofd stedelijke recherche aangehou den, omdat zij ervan worden ver dacht door hen zelf gecollecteer de gelden te hebben verduisterd. Beiden hebben een bekentenis af gelegd. Het tweetal had zich vrijwillig gemeld voor de collecte, die uit geschreven was door de Vereni ging Parkherstellingsoorden. De collecte is de vorige week gehou den. Van Maandag tot en met Vrijdag was er een z.g. huis-aan- huis actie, Zaterdag werd door de gehele stad op straat gecollec teerd. Bij het bekendmaken van de arrestatie heeft de recherche er met enige verbazing over gespro ken, dat de collectanten de bus sen de gehele week onder eigen berusting mochten houden. Ge bruikelijker is, zo zegt zij, dat de collectanten 's avonds de bussen inleveren, wanneer zij overdag gecollecteerd hebben. In totaal zouden de beide aan gehouden collectanten, die er in waren geslaagd de bussen te ope nen en weer te sluiten, enkele honderden guldens in eigen zak hebben gestoken. MAZS1. tlooin door MARTIN VERDUYN. 52) (Nadruk verboden). Met een grappige verbazing in haar ogen ging ze rechtop zit ten, greep in haar verwarring de haardos en zei opgewekt: „Hemeltje, ik geloof dat ik mij verslapen heb. Is het bad ge reed?" „En wat voor een bad!" riep Flanders uit, terwijl hij haar overeind hielp. Meteen voerde hij naar naar buiten en wees met de trots van een eigenaar naar de bron. Marion zuchtte verrukt. „Ik kan mijn japon zonder bezwaar als badpak ge bruiken," riep ze overmoedig uit, terwijl zij spottend op de flarden wees die haar leden nog bedekten. Even gretig als Flan ders tevoren wierp zij zich in het water. Hij moedigde haar vrolijk aan en bewonderde haar soepele bewegingen, als hij dacht aan de ontberingen die zij had moeten doormaken. In dat uur speelde Flanders met de gedach te haar toch te kunnen winnen. Als Mersham er niet meer was zou alles heel gemakkelijk zijn. Leefde Mersham nog? Het stam hoofd wist niets, maar (Jat was in dit opzicht dan ook van geen waarde. Ongemerkt versomber den Flanders' gedachten weer. Wat kon Marion in die stugge, harde kerel zien? Welke verbor gen charmes moest hij dan wel bezitten? Mersham had zich ook in geen enkel opzicht beijverd om Marion het hof te maken, in tegendeel! Flanders kende de vruchte loosheid van een dergelijke mo noloog, maar de drang daartoe was sterker dan zijn redelijk in zicht. Hij betrapte zich op een gevoel van opluchting als hij aan Marsham's dood dacht en 't schaamrood vloog hem bij die ontdekking naar het gelaat. Toch had hij Mersham altijd diep ge respecteerd als een „kerel uit één stuk", en hij had hem geac cepteerd met al de onhebbelijk heden van dit type. En Flanders wist zeker, dat hij diep geschokt zou zijn als hij werkelijk zeker heid had van Mersham's dood. Maar als hij nu toch gesneuveld is, zal Marion Hij werd uit zijn gedachten weggerukt door een drietal als uit het niet tevoorschijn komen de negers. „Er zijn blanke man nen in aantocht," vertelden zij hem opgewonden. „Marion, vlug, kom uit het water," riep Flanders. Het meis je maakte echter niet veel haast en toen zij naast hem op het droge stond zei ze: „Ik dacht werkelijk dat we hier veilig wa ren." „Betrekkelijk,'' stelde hij haar gerust, „maar mochten die kerels deze schuilplaats tóch vinden, dan moeten wij onzicht baar voor hen zijn." Blijkbaar dachten de negers er ook zo over. Eén van hen trok Flanders naar één der grote oerbomen. „U daar inklimmen en geheel veilig zijn" adviseerde de man. Flanders grinnikte en pakte Marion bij de hand. „Nog niet zo'n gek idee," zei hij, „we kunnen nog best wat flarden missen bij deze tempera tuur." De klimpartij was betrekicelijk gemakkelijk, daar de zware tak ken reeds bij de begane grond uit de enorme stam groeiden. Flanders ging eerst, waarna hij Marion omhoog hees. Zij klommen niet hoog, want reeds op vier meter hoogte was het gebladerte zo dicht, dat niemand hen vanaf beneden waar kon nemen. Zij zochte een zo comfor tabel mogelijk plekje op en wachtten rustig af. Beiden war ren volkomen onbevreesd nu. Hun enige angst gold het lot van het hulpvaardig negervolkje. Deze vrees bleek maar al te gerechtvaardigd, want nadat enige minuten verstreken waren klonken schoten. „Zij moeten hier zijn," hoor den zij schreeuwen. „De sporen bedriegen ons niet." Toen viel er een lugubere stilte. „Er behoeft maar één van die mensen zwak te zijn en onze schuilplaats wordt verraden," fluiterde Marion. Wederom klnoken schoten, ge volgd door een luide schreeuw. „Beesten!'' schold Flanders en hij werd bleek, „misschien moor den ze het gehele dorp uit." Marion zag hem verschrikt aan. „Moeten wij ons dan weer overgeven?" fluisterde zij, „om onze weldoeners te redden?" „Neen,' antwoordde Flanders hartstochtelijk. „Ze krijgen ons niet meer levend in handen." Hij dacht bitter hoe hij thans in de lijn van Mersham handelde, ten gunste van de opdracht. Miss Andrews mocht niet in handen van de vijand vallen, al zouden duizenden daarvoor hun leven moeten offeren. Maar ook al zou Marion een onbetekenend win kelmeisje met lagere schooloplei ding zijn, dan ook zou hij Flanders de gehele wereld aan haar opofferen, wist hij. Inmiddels drong geen enkel gerucht, behalve de normale junglegeluiden, tot hen meer door. Waarschijnlijk waren de spionnen nu bezig ieder hoekje en gaatje van het negerdorp te doorzoeken. „Ze zullen in ieder geval niet lang blijven" vervolgde Flanders meer tot zichzelf dan tot Marion. „Zij hebben veel te veel haast om ons te pakken te krijgen." (Wordt vervolgd). HANDEL IN VERDOVENDE MIDDELEN MISLUKT. Een apothekersbediende gearresteerd. Dank zij een waarschuwing uit het publiek is het de Amsterdam se recherche mogelijk geweest tijdig een vrij omvangrijke voor raad verdovende middelen in be slag te nemen, die door diefstal in verkeerde handen waren ge raakt. Gearresteerd werd de 28-jarige apothekersbediende S„ die uit de apotheek in Amsterdam-Zuid, waarvoor hij werkte, telkens hoe veelheden verdovende middelen stal. Ook zijn broer, een 24-jarige melkslijter, is opgesloten, aange zien hij verdacht wordt van mede plichtigheid bij de pogingen de gestolen waar te verkopen. Voor zover de recherche be kend, zijn de beide jongens er niet of nauwelijks in geslaagd de cocaïne, het opiumpoeder en de morphineblokjes, die de oudste broer uit de apotheek had weg genomen, van de hand te doen. Zij hebben dit volgens de recher che geprobeerd in een café in de omgeving van de Amstelveense- weg, doch de man, van wie zij dachten, dat hij belangstelling voor de waar zou hebben, ging niet op het aanbod in. Deze man is wel door de recherche gehoord, doch zal niet worden vervolgd. In totaal heeft de recherche 250.000 milligram aan verdovende middelen bij de jongens in beslag genomen. De apotheker zelf had nog niet bemerkt, dat hij besto len werd. ONTVLUCHTE INBREKER WEER ACHTER SLOT EN GRENDEL. Dezer dagen is in Amsterdam door de Bloemendaalse politip de 25-jarige Chr. van den Berg aan gehouden, die op 21 November kans had gezien te vluchten uit het bureau van politie te Bloe mendaal, waar hij ingesloten was verdacht van het plegen van in braken. Hij is eerst naar Bloe- mendaal overgebracht, hij heeft bekend zeven inbraken in Aar denhout en Bloemendaal te heb ben gepleegd. Van Bloemendaal is hij getransporteerd naar Vel- sen, omdat hij verdacht wordt van vijf inbraken in Santpoort. Zondagmorgen is v. d. B. naar Haarlem overgebracht. De re cherche aldaar heeft negen in braken, waarvan v. d. B. wordt verdacht, -opgehelderd. Zes in braken zijn gepleegd in Septem ber en October van het afgelopen jaar (de buit bestond uit gelds bedragen) en drie aan het einde van 1952 en begin 1953. Op 10 November was hij door de politie te Bussum aangehou den. Hij zou zich ook schuldig hebben gemaakt aan enige inbra ken in het Gooi. KLEERMAKER IN ZIJN WONING OVERVALLEN. De, 50-jarige ongehuwde kleer maker S. C., wonende aan de Calvariestraat te Maastricht is Zondagavond in zijn woning door één of meer tot nu toe onbeken de personen overvallen. De man is waarschijnlijk met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Een zoon van de familie V. vond het slachtoffer met een ernstige hoofdwonde en hevig bloedend in de gang van diens woning. De man was nog wel in staat de jongen mede te delen, dat hij was overvallen. Direct hierop werden de gemeentelijke geneeskundige dienst en de po litie gewaarschuwd. De kleerma ker werd naar het ziekenhuis Sint Annadal overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Omtrent de motieven konden nog geen gegevens worden ver kregen, doch het is bekend, dat de overvallene doorgaans veel geld in huis heeft. JEUGDIG CIRCUSLIEF HEBBER BELEEFDE DAG VAN ZIJN LEVEN. Een zeer jeugdige circuslief hebber heeft Zondagmiddag de dag van zijn (circus)leven be leefd. Aan de hand van spreek- stalmeester Cor Schuring, mocht de negenjarige Amsterdamse jon gen Jaap Visraper de piste van circus Strassburger in Carré te Amsterdam betreden en mevr. Regina Strassburger een boeket bloemen overhandigen. Jaap heeft deze winter 15 maal het circus als betalend bezoeker bezocht en dat was de directie en de artisten opgevallen. Zon dagmiddag, bij de voorlaatste voorstelling van het circus .in Amsterdam, was Jaap Visraper de gast van de directie en zag het programma dus voor de zes tiende maal. AUTO TE AMSTERDAM 4 IN WEESPERTREKVAART GEREDEN. Inzitte'nden gered. Zondagavond te ongeveer 10.30 uur is een personenauto op de Weesperzijde geslipt, over de kop geslagen en daarna in de Weespertrekvaart gegleden. Toen de wagen de buiteling maakte, ging het rechterportier open. De 53-jarige H. K. van der K. uit Amsterdam en zijn doch ter, die voorin de auto zaten, konden hierdoor het geheel on der water verdwenen voertuig vrij gemakkelijk verlaten. Terwijl zij naar de kant zwom men, kwam de dochter tot de ontdekking dat haar moeder zich nog in de auto moest bevinden. Zij maakte haar vader hierop at tent, die zich niet bedacht, on middellijk terugkeerde en er spoedig in wist te slagen zijn vrouw te bevrijden. Zij kreeg hierbij enkele wonden aan het hoofd en een been. De auto is later op de avond met behulp van een kraanwagen op het dro ge gébracht. DE ALASTRIM TE 's-GRAVENHAGE. Er zijn thans nog acht patiën ten te 's-Gravenhage die aan alastrim lijden. Sinds Zaterdag zijn drie patiënten als genezen ontslagen. Voorts zijn er nog twee observatiegevallen. Te Leiden en Bilthoven heb ben nog steeds enige gezinnen huisarrest. WOENSDAG 3 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gr.; 12.00 Orgel12.30 Mededelingen; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.13 Lichte muziek; 13.45 Causerie, 14.00 Voor de kinderen; 15.20 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.45 Voor de jeugd; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.20 Causerie; 18.30 Actualiteiten; 18.35 Gev. muz.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Causerie; 19.25 Varik; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 20.45 Hoorspel; 21.50 Cabaret; 22.15 Causerie; 22.30 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Es peranto; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Dagopening; 8.C0 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; ken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Hoorspel; 12.00 Gr; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 13 00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Septet; 13.38 Gram.; 15.00 Voor de jeugd; 15.45 Gram.; i6.00 Voor de jeugd; 17.20 Gr.- 17.30 Orgel; 18.00 Causerie; 18 19 Gr.. 18.15 Orgel; 18.30 Causerie; 19 00 Nieuws; 19.10 Boekbespreking; 19.25 Gram.19.30 Buitenl. over zicht; 19.50 Gram.; 20.00 Ra- dickrant; 20.20 Orkest; 21.00 Causerie; 21.20 Zang; 21.40 Gr.; 22.00 Causerie22 15 Volksmu ziek; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.30 Voor dracht; 17.45 Gr.; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Koor; 20.00 Verzoekprogr 21.05 Oude muziek; 21.30 Jrk. 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zie-Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2