Uit de Provincie SPORTNIEUWS ZWiTSAL Piéven over Indo-China Het teken der Joms VOETBAL 1 tsenéést TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. De Paus gaat merkbaar vooruit OOSTBURG. ZAAMSLAG. Geslaagde gieierijproef W hat Minister Mansholt over de organisatie van de Europese agrarische markten AGENDA Mevr. Roosevelt noemt McCarthy het grootste gevaawoor de V.S. DE BOOMPLANT ACTIE SCHOUWEN EN DUIVELAND. Er begint tekening te komen in de door de stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland" georga niseerde actie tot herbeplanting van het zo zwaar gehavende eiland. De 30.000 grote en kleine affiches, die door de tekenaar Ep- po Doeve werden ontworpen, zijn thans over het gehele land ver spreid. Uit vele delen van het land heeft het Zierikzeese propa- ganda-comité reeds toezeggingen tot steun aan de actie ontvangen en zelfs uit het buitenland kwa men suggesties binnen. Met de herbeplanting van het eiland zal een bedrag van 4 5 millioen gulden zijn gemoeid. Er is thans een totaalbedrag van ƒ60.000 bij de stichting binnengekomen. REÜNIE ZEEUWS BATALJON. Ongeveer 200 leden van het Zeeuwse bataljon zijn Zaterdag middag in het Schuttershof te Goes voor de vijfde maal bijeen gekomen om in een gezellig sa menzijn oude herinneringen op te halen en vriendschapsbanden te verstevigen. Nadat men het ba taljonslied had gezongen, sprak de wnd commandant, majoor Ap pel, een welkomstwoord tot zijn mannen. Hij vroeg een ogenblik stilte ter nagedachtenis van 18 gevallen kameraden. Het ver heugde hem, dat zo vele oud-strij ders van buiten Zeeland waren opgekomen en hij bracht de heer Van Unnik dank voor de moeite, die hij zich heeft getroost om de ze reünie weer te organiseren. Daar het vorige jaar de gehele kas in het Rampenfonds was ge stort, deed hij nu een beroep op de aanwezigen, het hiaat aan te vullen. Het werd hierna een genoeg lijke middag en dank zij een zang duo, dat zichzelf op de luit bege leidde, bleef de stemming er goed in. Aan het slot van de middag bracht een Amerikaanse verkoop van gratis beschikbaar gestelde electrische scheerapparaten 385 in kas voor enkele zieke makkers Raadsleden bezochten de „Pieter S". Het belangrijke feit dat op de N.V. Terneuzensche Scheepsbouw Mij alhier het eerste zeeschip is gebouwd was voor de directie van de werf aanleiding Zaterdagmid dag het college van B. en W. en de raadsleden met hun dames voor een bezoek aan dit schip, de „Pieter S", uit te nodigen. Nadat het gezelschap, waaron der we o.m. ook nog opmerkten de gemeentesecretaris, de heer A. J. Dees, en de directeur van Maatschappelijke Zorg, de heer J. Stenvert, in de tekenzaal van de scheepswerf was verwelkomd door de directeur, de heer J. J. de Klerk, werd onder deskundige leiding de nieuwe aanwinst van de werf bezichtigd. De „Pieter S", gebouwd in op dracht van de Rotterdamse Ko lencentrale (R.K.C.), komt onze handelsvloot vergroten met 3000 brutoregisterton. Na afloop van de bezichtiging, die geruime tijd in beslag nam vertolkte burgemeester mr P. H. W. F. Teilegen met enige welge kozen woorden aller gevoelen van trots en waardering voor dit door de Zeeuws-Vlaamse indus trie opgeleverde werk. Hij prees hierbij het lofwaardi ge initiatief om de vertegenwoor digers van de plaatselijke over heid, die immers zoveel als in hun vermogen ligt de industrialisatie helpen bevorderen, in de gelegen heid te stellen eens van nabij met de industrie te doen kennisma ken. Hij besloot met een dank woord en de beste wensen voor de „Pieter S" en zijn mensen. Ook de heer De Klerk verzeker de het bezoek op hoge prijs te stellen, waarbij hij nog opmerkte het te betreuren dat het slechte weer een rondgang over het be drijf weinig aanlokkelijk maakte. In een afzonderlijk artikel ko men wij op de bouw en inrichting van de „Pieter S" nader terug worden van Ko van Dijk. De toe schouwers hebben intens geno ten van zijn sublieme spel, het geen hem na afloop der voor stelling een langdurige ovatie op leverde. Ook de bijrollen waren over het algemeen in goede handen. Jam mer was het daarbij, dat de pseu- do-edellieden, vertolkt door Eli Blom, Ad Noyons en Hans Croi- set, bij het begin van het eerste bedrijf voor een groot gedeelte onverstaanbaar waren. Ook Ste- ye van Brandenburg a's de baron Tito Belcredi was in het eerste bedrijf moeilijk te volgen. Dit ver beterde in de volgende bedrijven. Chris Baay als Berthold gaf goed spel te zien. Ko Arnoldi bracht een overtuigender dokter Dionisio Genoni dan een pseudo- bisschop ten tonele. Loudi Nij- hoff speelde de markizin Nathil- da Spina met verve. Bob Ver- straete, als de jonge markies Car lo di Nolli en Kitty Knappert, als Frida tenslotte, vielen meer op door hun figuur dan door hun spel. Al met al een voorstelling, die door het spel van Ko van Dijk, dat vooral in het tweede bedrijf tot grote hoogte steeg, een goede indruk heeft achtergelaten. Wel mogen we helaas niet voor de eerste maal nog eens wijzen op het hinderlijk rumoer onder de voorstelling, dat ont staat door het laat komen van toeschouwers. Laatkomers laten wachten tot het tweede bedrijf zou hier de oplossing kunnen brengen. Publiek en spelers wor den hiermede ten zeerste ge diend. Verg. Z. VI. Vogelvrienden. In hotel Porth vergaderden in het afgelopen weekend de Z. Vlaamse liefhebbers van vogels om het verslag van de tentoon stellingscommissie aan te horen, waarna werd besloten over te gaan de aanschaf van kleurkooi- en. Hierna had een causerie over kleurvererving plaats, terwijl rin gen werden uitgereikt en nog voorlichting werd gegeven om trent krachtvoer. Na nog enkele punten van huishoudelijke aard werd deze vlot verlopen vergade ring gesloten. In gebruikneming Geref. kerk. Naar wij vernemen zal op Za terdag 13 Maart de nieuw ge bouwde Gereformeerde kerk in de Nieuwstraat officieel in ge bruik worden genomen. van de prijzen tevoren zijn vast gelegd, doch daarnaast staan ge wassen, die sterk onderhevig zijn aan de wereldmarktprijs. Met de ze laatste dient men erg voorzich- tig te zijn, hetgeen de uientelers vorig jaar hebben ondervonden. De zorg voor de zeewering achtte de voorzitter van het al lergrootste belang, zowel voor de boer achter de dijken als voor hem die tegen onze landsgrenzen woont. De ontwatering, waterbe heersing, verzilting, de verzan ding dér sluismonden zijn voor de grondgebruikers alle proble men van de eerste orde. Verder wees spr. op de vaak erbarmelij ke toestand der polderwegen. Ook hierin dient verbetering te komen. De zorgen der landbou wers zijn vele en het is te hopen dat deze gepaard zullen gaan met een gunstig oogstjaar 1954. Door de technisch ambtenaar van de Prov. Waterstaat de heer Q. A. v. d. Linde te Oostburg zal een cursus in waterschapskunde worden gegeven. De voorzitter hoopte dat vele jonge boeren de ze cursus zullen volgen. In het Kri.ngbestuur zijn voor de gemeenten Sluis en Nieuw- vliet resp. benoemd de heren H. van Iwaarden en Jac. Provoost. Daar het ledental met 64 is toe genomen en nu 590 bedraagt, heeft de Kring West Z.-Vlaande- ren thans recht op 3 bestuurs leden. Het aftredend hoofdbestuurs lid de heer M. J. Verbrugge werd herkozen en als 3e hoofdbestuurs lid benoemd de heer J. Becu de Hullu uit Groede. Tot plaats vervangers werden aangewezen de heren C. J. Almekinders uit Retranchement en C. de Nood uit Waterlandkerkje. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat het jaar 1953 sloot met een batig saldo van 2639,60 Hierna hield ir Visser een cau serie over „Ontwatering en wa terbeheersing". Aan het slot van zijn hoogst in teressante rede zeide spr. de grootse plannen, die het Vrije van Sluis inzake de waterbeheersing heeft van harte toe te juichen, want voor een blijvende welvaart van West Zeeuws-Vlaanderen is een goede beheersing van de wa terstand een dringende noodzaak Aan het slot van zijn lezing werden de heer Visser talrijke vragen gesteld, die spr. uitvoerig beantwoordde. De voorzitter was de tolk der aanwezigen toen hij ir Visser dank betuigde voor zijn belang wekkende lezing. T Het aantal leerlingen bedraagt thans 145, welk aantal nimmer tevoren is bereikt. Het medeleven der ouders stemt tot grote tevre denheid en het onderwijzend per soneel verricht met liefde en lust haar taak. Spr. herinnerde verder aan het verkeers-examen der leerlingen, de school-tandverzor- ging en het schoolreisje naar Brussel en Waterloo. Bij de omvraag informeerde een lid naar de mogelijkheid het schooljaar met 1 September te doen aanvangen, waarop de heer De Leeuw antwoordde, dat hier over contact is opgenomen met de diverse schoolbesturen, wat betreft de openbare school met het gemeentebestuur. Hierna werd de vergadering met dankgebed door de heer De Leeuw gesloten. ruwe gesprongen huid, schrale lippen Paus Pius XII, die Dinsdag 78 aar wordt, is het afgelopen et maal merkbaar vooruit gegaan, zo is Zondagavond te Vaticaan stad meegedeeld. Hendrik IV. De Z.V.U. heeft met het toneel spel „Hendrik IV" van Luigi Pirandello, dat Vrijdagavond in het Concertgebouw werd opge voerd door de Stichting Rotter dams Toneel, weer een goede greep gedaan. Het stuk geeft de geschiedenis weer van een jonge man, die tijdens een historische optocht van zijn paard gevallen is en daardoor krankzinnig is gewor den. Deze krankzinnige beeldt zich in, dat hij dezelfde figuur is, die hij in de optocht voorstelde n.l. Hendrik IV van Duitsland. Zijn zuster heeft hem doen op sluiten in een eenzame villa te Ombrië, met vier jonge mannen die verkleed zijn als edellieden uit de Xlde eeuw. Als het doek voor de eerste maal opengaat heeft deze opslui ting reeds twintig jaar geduurd. Familieleden en vrienden drin gen binnen in een wereld, gescha pen door 'n waanzinnige; zij me nen dat zij hem genezing zullen brengen, doch dit is echter niet meer nodig, want reeds geduren de acht jaar heeft deze pseudo Hendrik IV zijn verstandelijke vermogens terug. Het spel der krakzinnigheid heeft hij echter verder gespeeld. Het zijn deze familileden, die hem dan de weg der wrake opdu wen, wraak over twintig jaar van werkelijk leven, waarvan men hem beroofd heeft, wraak ook ten opzichte van zijn rivaal, die hem twintig jaar geleden van zijn paard deed storten. Hendrik IV is de glansrol ge- Overplaatsing. De technisch hoofdambtenaar der Rijks Waterstaat alhier, de heer J Brittijn, is met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Arnhem. Aanvoer vismijn. In de week van 22—27 Februa ri werden aan de vismijn alhier aangevoerd: 167 kg bot 0.17 0.40; 316 kg schar ƒ0.41—0.69; 73 kg schol ƒ0.16ƒ0.61; 7 kg tong ƒ1.35—ƒ3.22; 5 kg tarbot ƒ1.10; 476 kg kabeljauw ƒ0.48 ƒ0.60; 62 kg wijting ƒ0.25 ƒ0.34; 3445 kg export garnalen ƒ1.89—ƒ2.99; 340.803 kg haring 0.16—0.25. Doorgedraaid werden 5272 kg haring. Verg. Kring West Z.-Vlaande ren der Z.L.M. De vergadering van de Kring West Zeeuws-Vlaanderen der L.M. werd gepresideerd door de vice-voorzitter, de heer M. J. Ver- brugge, daar de voorzitter de heer M. de Bruijne wegens het overlijden van zijn vader niet aanwezig was. In zijn openingswoord verwel komde de heer Verbrugge in het bijzonder de rijkslandbouwconsu- lent ir P. R- Bouman, ir W. C. Visser van de cultuur-technische dienst te Utrecht en de dijkgraaf van „Het Vrije van Sluis", de beer C. M. v. d. Broecke. Spr. wees er op, dat op het zaaiplan vele gewassen voorkomen, waar- Jaarverg. vereniging voor chr volksonderwijs. Zaterdagavond werd door de ver. voor Chr. Volksonderwijs in het schoolgebouw haar jaarver gadering gehouden. Na opening met gebed en voor lezing Schriftlezing Filipensen 2 l18 deed de voorzitter, de heer Jac. van Hoeve, enige mede delingen over het afgelopen jaar, waarbij hij het vertrek van de on derwijzeres mej. Varel memo reerde. Daar het niet mogelijk bleek in haar plaats een onder wijzeres te benoemen, werd over gegaan tot de benoeming van een onderwijzer, die echter binnen kort zijn militaire dienstplicht zal moeten gaan vervullen. Het on derricht in handwerken wordt thans gegeven door mevr. Wisse Na vaststelling der notulen van de secretaris, de heer J. W. Ku- see, bracht de penningmeester, de heer Ant. Dekker—Varel, zijn financieel verslag uit. De reke ning der schoolvereniging sluit met een batig saldo van 483,70 en de exploitatie-rekening der school met een batig saldo van 1622,75. De rekening van de Chr. be waarschool sluit met 4278,53 aan inkomsten en uitgaven. Wegens periodieke aftreding werden herbenoemd de heren Jac. van Hoeve, J. W. Kusee en F. Wieland, en in de commissie van beheer der bewaarschool de heer Jac. van Hoeve De eerste Duitse proeven met volgens Amerikaanse patenten in het Ruhrgebied geproduceerde speciale gieterijcokes, de „great- lakes high carbon coke" zijn naar de mening van deskundigen ge slaagd. De verkoopsvereniging voor teerproducten (V.F.T.) te Essen kreeg begin van dit jaar de licentie voor productie en ge bruik van de speciale cokes in Europa. De voordelen van de nieuwe speciale gieterijcokes, welke on der de naam „V.F.T. high carbon coke" op de markt komt, zijn de zeer geringe hoeveelheden, die gebruikt behoeven te worden en het snellere smelten. Wanneer men zeker is van de grondstof- fenvoorziening en de productie mogelijkheid, zal spoedig met productie in het groot worden begonnen. Men verwacht een jaarproductie van 100 tot 150 dui zend ton, waarvan een aanzien lijk deel voor uitvoer bestemd zal worden. Uitslagen 28 Februari 1951. EERSTE KLASSE A. WageningenNEC 11; Hera clesAjax 13; HaarlemDWS afg.; Be QuickZwolse B. afg.; OosterparkersElinkwijk afg. Ensch. BoysRCH 21. EERSTE KLASSE B. Sneek—VSV afg.; Rigtersbleek —Go Ahead 5—2; DOS—Heeren veen 4i; EDOEnschede 00; De VolewijckersGVAV 21; VitesseAGOVV afg. EERSTE KLASSE C. WH—Longa afg.; VVV—Bra - bantia 1—1; PSV—Sittardia 5—1. EERSTE KLASSE I). Eindhoven—RBC 3—1; Hermes DVSExcelsior 21EBOH Maurits afg.; LimburgiaJulia na afg. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. TerneuzenDe Baronie 13; Goes—Rood Wit 33; Internos RAC 3—3. DERDE KLASSE D. AxelZeelandia 00; Bres- kensDe Zeeuwen afg.; Bier vlietHulst afg. VIERDE KLASSE H. AardenburgIJzendijke 41; Sluiskil- Luctor 2—4; Clinge— RIA 21; OostburgHontenisse 2—2. TerneuzenDe Baronie 13. Direct na de aftrap ondernam De Baronie diverse aanvallen wel ke door de Terneuzense achterhoe de afdoende werden afgeslagen. Toch kwamen de gasten steeds te rug en de Terneuzense defensie kwam onder zware druk te staan. Af en toe konden de rood-zwarten de bal hard naar voren werken, maar verder dan de Baronie-half- linie kwamen ze maar zelden. Na een 20-tal minuten volgde een fraaie voorzet van de rechtervleu gel van De Baronie. Midvoor v. d. Langenberg zette er zijn hoofd on der en Kramers kon voor de eerste maal de bal uit het net halen (01). Even kwam Terneuzen hierna opzetten. Sam Jansen en Franken kregen een kans om de stand op gelijke voet te brengen, doch de kansen werden niet benut. De Baronie behield het beste van het sp?l en na 29 minuten was het weer v. d. Langenberg, die de Ter neuzense doelman met een hard laag schot wist te passeren (02). Na dit doelpunt was het alles De Baronie wat de klok sloeg en het duurde niet lang of v. d. Langen berg verrichtte de hattrick door met een kopbal voor de derde maal Kramers te doen vissen (03). Na de thee tapte Terneuzen uit een ander vaatje. Gezegd mag wor den dat deze gehele tweede helft de rood-zwarten over de groen-wit- te gasten domineerden. Tal van aanvallen werden ondernomen, maar de afwerking was slordig en slecht. Menigmaal ontkwam het Baronie-doel aan doorboring. Ter neuzen hield aan en na 23 minuten kwam het Terneuzense doelpunt, toen de naar binnen gekomen Sandrinï de bal uit een voorzet van links keurig inkopte (13). Aange moedigd door haar supporters zette de thuisclub haar offensief voort, maar het mocht de Terneuzenaren niet gelukken het vijandelijke doel te vinden. De laatste tien minuten verslapte Terneuzen en kon De Baronie het spel verplaatsen. De Bock—Ptjcke—v. d. Hooft en Kra mers moesten alle zeilen bijzetten om aan het slotoffensief van de DOSKO 14 10 3 1 Internos 15 9 3 3 Baronie 14 9 2 3 TSC 15 8 4 3 RAC 15 6 4 5 Vlissingen 15 6 1 8 Alliance 14 5 1 8 Rood Wit 15 5 2 8 Goes 15 5 2 8 MOC 14 3 4 7 Terneuzen 15 4 1 10 Middelb. 15 3 2 10 HEDEN: Lokaal Bethel, 7.30 uur: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uurThe snows of Kili- manjaro. Evangelisatiesamenkomst. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: The snows of Kili manjaro. -- Hotel Centraal, 2 uur: Openbare verkoping van 2 huizen. Minister Mansholt, die te Lau sanne een voordracht hield voor de vereniging van landbouw-inge- nieurs over het vraagstuk van de organisatie van de agrarische markten in Europa, heeft Zater dagochtend een persconferentie gehouden. De minister wees daar bij op de ingewikkeldheid van de agrarische markten in West Europa en zeide, dat het vraag stuk van de „groene pool" even eens veel misverstand heeft ver oorzaakt. Hij verklaarde, dat de landbouwers een grotere stabili teit van de markten wensen en een grotere samenwerking dan vóór de oorlog. De landbouwers in Europa willen, zo zeide de mi nister, een markt zonder tarief, zonder tolmuur, zonder contin- gentering. Een markt, welke ook rekening houdt met de verschei denheid van de Europese agra rische productie. Nederland is be reid besprekingen te voeren over de „groene pool", of over elk an der plan tot samenwerking op het gebied van de landbouw in West- Europa, een bespreking waaraan, behalve door de 6 landen van de Europese gemeenschap voor ko len en staal, ook andere Europese landen kunnen deelnemen. De minister verklaarde formeel, dat er binnen een Europese gemeen schap geen plaats is voor tegen stelling, van welke aard dan ook, maar dat het op het gebied van de landbouw nodig is een ver schillende prijsniveau toe te pas sen. De Nederlandse gezant in Zwitserland, baron Bentinck, woonde de persconferentie bij. De Franse minister van Defen sie René Piéven, heeft Zondag zijn vertrouwen in de Franse op perbevelhebber in Indo-China, generaal Henri Navarre, uitge sproken. Hij deed dit aan het eind van een tocht van 20 dagen door het oorlogsgebied van Indo- China. Hij zei, dat wat ook de uitslag van de internationale conferentie over Indo-China en Korea te Ge- nève zou zijn, Frankrijk zich nóch zou overgeven onder de druk van geweld, nóch zijn vrien den in Indo-China in de steek zou laten. Men gelooft, dat Piéven belang rijke nieuwe plannen heeft Uitge- ■ci ven werkt, welke beogen de opstan- Het hoofd der school, de heer I delingen te verslaan. Hij zal Dins- P. de Leeuw, bracht hierna een dag onmiddellijk verslag uitbren- verslag uit over het jaar 1953. I gen aan zijn regering. Militaire waarnemers geloven, dat het plan-Pléven speciaal be doelt zoveel mogelijk gebruik te maken van de Amerikaanse eco- ,nomische en militaire hulp, wel ke thans Indo-China begint bin nen te stromen met een gemiddel de waarde van een milliard dol lar per jaar. De hoge kosten, die Frankrijk nog steeds heeft te dragen on danks de Amerikaanse hulp be horen tot Plèvens grootste zor gen. Hij moet de volgende maand zijn begroting aanbieden. De staatssecretaris voor oorlog, Pierre de Chevigne, die Piéven vergezelde, heeft het probleem der beschikbare manschappen be studeerd, in het bijzonder het toe nemend gebruik van soldaten uit Indo-China zelf. Mevr. Roosevelt heeft op een persconferentie te Washington verklaard, dat senator McCarthy op het ogenblik voor de Verenig de Staten het grootste gevaar be tekent en dat hij vrees in het land verspreidt zonder constructieve elementen in het Amerikaanse leven te brengen. Van mensen, die bang zijn, kan men niet verwachten, dat zij nor maal handelen, aldus mevr. Roo sevelt. Zij verklaarde voorts, dat uit de post die zij ontvangt blijkt, dat „haatorganisaties" weer in kracht toenemen. Deze organisa ties zijn gericht tegen minderhe den. Met name, aldus mevr. Roo sevelt, heb ik een groot aantal, an- ti-semietische pamfletten ontvan gen. gasten weerstand te bieden. Ge doelpunt werd er niet meer en bij het eindsignaal verliet De Baronie met een zwaarbevochten 13 over winning het veld. Tweede Klasse B: 47—24 23 39—27 21 32—19 20 2013 20 37—31 16 31—25 13 24—30 12 30—30 12 27—30 12 18—30 10 2949 9 19—45 8 AxelZeelandia 00. De Zeelandianen zaten direct agressief op de bal, doch de Axe laars dienden de gasten goed van repliek. Het spel was vlot en de vele toeschouwers koesterden hoge verwachtingen van hun favorieten. Zij kwamen helaas bedrogen uit. De rechtsbinnen van Zeelandia lepelde een boogbal buiten bereik van De Danschutter net over de lat. De aanvallen van Zeelandia waren gevaarlijker. De eerste cor ner was voor Zeelandia, doch lever de niets op. Even later ketste een hard schot van Van de Velde van de lat terug. Dit was het enige te memoreren punt vóór de rust. De cornerverhouding vóór rust was: Axel 3, Zeelandia 2. Na de rust was het spel het aan kijken niet waard. Zeelandia voel de dat er een of meer punten te verdienen waren in Axel en speel de daardoor te agressief, waarbij onnodig werd geduwd. Het was jammer, dat enkele Axel-spelers zich hierdoor tot natrappen lieten verleiden, waardoor een enigszins gespannen stemming binnen en buiten de lijnen heerste. Een schot van Deij, dat uitstekend door de Zeelandia-doelman werd gestopt, was het enige dat vermeldens waard was. Zeelandia behaalde een verdiend gelijk spel in Axel, waar door de oranjehemden weer iets meer van de rechte weg afdwaal den. HulstAlliance 44. Voor het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd had Hulst de tweede klasser Alliance uitgeno digd. In een zeer fraaie wedstrijd heeft Hulst haar gasten goede te genstand geboden en aan beide zij den werd mooi samenspel te zien gegeven. Na 10 min. wist Neefs het eerste doelpunt voor Hulst te scoren, kort daarop gevolgd door een doelpunt van Van Remortel, die uit een voorzet van links de bal in het net plaatste. Alliance zette mooie aanvallen op, doch de Hul- sterse verdediging wist deze af te slaan, tot na 20 min. de snelle linksbuiten van Alliance het eerste tegenpunt plaatste. Enkele minu ten later maakte dezelfde speler de stand gelijk (22). Uit een cor ner wist Picavet Hulst weer de lei ding te bezorgen, doch nog vóór de rust maakte Alliance wederom ge lijk 133). Een kwartier na de hervatting bezorgde Van Dorsselaer Hulst wederom de leiding (43). Tien minuten vóór het einde schoot de linksbuiten van Alliance tegen de paal van Hulst, de terugkaatsende bal werd door de midvoor opgevan gen en weer was de stand gelijk (44). Kort voor het einde kwam de doelverdediger van Hulst tegen de paal te vallen en moest met een hoofdwond van het veld worden gedragen. Derde Klasse D: Hulst 14 10 3 1* 40—21 23 Axel 15 8 2 5 39—25 18 ODIO 15 6 5 4 36—25 17 RKFC 14 6 4 4 38—25 16 RCS 15 7 2 6 39—29 16 Biervliet 13 5 3 5 18—28 13 Zeeuwen 14 6 1 7 26—25 13 Corn Boys 14 5 O O 6 21—28 13 Breskens 14 3 5 6 17—26 11 Zeelandia 15 3 5 7 13—27 11 Nw Borgv. 14 3 3 8 19—33 9 METO 13 2 4 7 13—27 8 Erwin, die de indruk maakt alsof hij het liefst zou willen weg lopen, slaat gespan nen zijn vader gade. Eric ziet echter ner gens iets verdachts en bovendien staat Wolf vrolijk te kwis pelen, wat niet het ge val zou zijn wanneer er gevaar dreigde. „Kom mee," beveelt Eric, doch het won derlijke gedrag van zijn zoon ziende, voegt hij er scherp aan toe: „Wat is er? Heb je iets bijzonders gezien of te verbergen?" „Wat... eh... nee, Fadir," stamelt Erwin haastig. „Waarom ben je stilletjes met Wolf weggelopen? Het kon je blijkbaar niets schelen, dat je moe der en ik in grote angst zouden zitten!" zegt Eric streng, terwijl hij zijn mantel aantrekt en met Erwin huiswaarts keert. „Nauwe lijks was je weg of we vonden het lijk van een tweede Deense gast... Torge!" Verschrikt kijkt Erwin zijn vader aan en zegt: „Torge? Vermoord?" „Ja, vermoord! En ondertussen loopt je stiekem weg en neemt daarbij mogelijke aanwijzingen mee, die je direct aan je vader had moeten geven!" Met gebogen hoofd loopt Erwin naast zijn vader. Eric heeft de overtuiging, dat zijn woorden niet de minste indruk op zijn zoon ma ken en neemt zich voor hem thuis nog eens flink onder handen te nemen, zodat hij het voor de twee de maal zoiets niet meer zal dur ven te doen. Ondertussen zijn ze de burcht al een flink eind genaderd en zien ze heel in de verte de omtrekken boven het geboomte uitsteken. Zodra Eric met zijn zoon en Wolf het binnenplein betreden, komt Thjalfi op hen toegelopen, gevolgd door een krijger aan wie men dui delijk kan zien, dat hij een snelle rit achter de rug heeft. „Heer koning!" roept Thjalfi uit, terwijl zijn blikken even langs Er win glijden, „De Denen zijn er nog niet!" Ondertussen is ook de krijger na derbij gekomen. „Hebt gij hen dan niet gespro ken of gezien?" vraagt Eric aan de vermoeide man. „Ja zeker, heer koning! Zij heb ben direct de teugel gewend!" is het antwoord. „Waarom ben je dan niet met hen meegegaan?" „Hun aanvoerder zeide tegen mij, dat ik direct terug moest keren om onze eigen aanvoerder uw ver zoek door te geven. Daarom ben ik zo vlug teruggekeerd!" stamelt de krijger. „Maar heb je ze dan later ner gens meer gezien?" vraagt Thjalfi. „Je bent al een half uur geleden aangekomen en de Denen zijn er nog niet!" „Dan moet er iets met hen zijn gebeurd!" roept Eric ontsteld uit, terwijl er een verschrikkelijke ge dachte hem door het hoofd flitst. „Zou de onbekende moordenaar opnieuw hebben toegeslagen?" Clinge—RIA 2—1. Clinge was in deze wedstrijd be duidend sterker dan de gasten, maar voor het doel faalden de Clingenaren volkomen. Zo kon de thuisclub in de eerste helft slechts éénmaal het doel van RIA vinden, ondanks de grote veldmeerderheid. Kort na de hervatting bracht Clinge de stand qp 20. Eerst te gen het einde kwam RIA wat los en zag haar laatste aanvallen be kroond met een doelpunt van haar midvoor (21). Vierde Klasse II: 40—19 20 33—12 19 43—29 17 33—37 16 35—26 15 26—30 16 34—24 14 26—35 9 20—27 8 1940 8 10—40 2 VOETBAL IN BELGIE. Voor do Belgische competitie werden de navolgende eerste klasse wedstrijden gespeeld: LyraFC Mechelen 11: Ber- chem SportStandard CL 20; Daring CBSC Charleroi 03; .AnderlechtLierse SK 12; FC LuikUnion St Gilloise 31; RC Mechelen—Antwerp FC 31; La GantoiseBeerschot 00; Olym pic CharleroiTilleur 12. Aan de kop van de ranglijst de den zich geen verschuivingen voor. Anderlecht blijft eerste met 31 punten. La Gantoise staat tweede met 30 en FC Mechelen derde met 29 punten. Aan de staart klom SC Charle roi van de vijftiende naar de twaalfde plaats op (21 ptn). Lyra houdt zich vast aan de on derste plaats met 14 punten. Luctor 13 10 0 3 Hontenisse 13 8 3 2 Aardenb. 14 7 3 4 Koewacht 14 7 2 5 Steen 13 6 3 4 Oostburg 14 6 4 4 Clinge 14 6 2 6 RIA 13 4 1. 8 Sluiskil 12 3 2 7 EMM 13 3 2 8 IJzendijke 13 0 2 11

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3