Uil «le Srottincic Binnenlands Nieuws LOONS1 MEN VAN DER MEER NOBELS-MOLDUCCI Voorjaarsmode-Show VOOR uw n v. Fa R l VAN DE SANDE PRIJ! KAARTING BILJARTEN WÏERENNEN. De Dames-Modehuizen Het HUIS Het HUIS verkoping BQFKH«L N.V, Fiima P. J. VAN DE SAfIQE Gehoor - Apparaten ta TERNEUZEN. AXEL. HOOFDPLAAT PHILIPPINE. SCHOONDIJKE. IJZENDIJKE. STRAALJAGER VERLOOR BRANDSTOFTANK. AUTO MET LEGE FLESSEN OVER DE KOP GESLAGEN. Evangelisatie- Samenkomst BRESKENS. U, enbare verkoping OPENBARE hei Huis met erf MODEL 1954 Radio Tazelaar ZEEUWSE STATENLEDEN NAAR SCHOUWEN-DUIVELAND. De Provinciale Staten van Zeeland zullen volgende week een bezoek brengen aan Schou wen en Duiveland. Maandag 1 Maart wordt des middags in ho - tel Concordia te Zierikzee een vergadering gehouden, waar ge legenheid bestaat aan de Sta tenleden bezwaren of wensen kenbaar te maken met betrek king tot het reconstructieplan ven Schouwen en Duiveland. Op deze bijeenkomst zullen behalve de leden der Provin ciale Staten o.m. aanwezig zijn de gemeenteraden van Schou wen en Duiveland, vertegen woordigers van de Stichting voor de Landbouw en van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse eilan den, het bestuur van de stich ting Nieuw Schouwen en Dui veland" en een vertegenwoor diger van de Ned. Hervormde Ker.k. BE PROVINCIALE ZEEUWSE MANIFESTATIE OP 25 JUNI. Zoals bekend is, worden op 24, 25 en 26 Juni a.s. op Walcheren de herdenkingsdagen gehouden, die worden georganiseerd door de stichting Nieuw Walcheren. Eén van de hoogtepunten van deze dagen wordt de massale provinciale Zeeuwse manifesta tie. Dit wordt een demonstratie van hetgeen Zeeland aan kle derdrachten bezat en bezit en van wat er in deze provincie aan folklore leefde en leeft. Deze manifestatie zal culmineren in ten massale dankbetuiging van Zeeland aan het vorstenhuis voor het medeleven tijdens de dagen van rampspoed en daar na. Tevens is zij bedoeld als waardering voor de prachtige en spontane hulp die uit binnen- en buitenland aan de rampge bieden werd verleend. Een stoet van anderhalve ki lometer lengte zal door Middel burg trekken op de middag van de 25ste Juni en op de markt voor H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard en autoriteiten defileren. Daarna wordt een declama- torium uitgevoerd, dat geschre ven is door de Zeeuwse auteur mr J. C. van Schagen. De tekst wordt gezegd door de Zeeuwse voordrachtskunstenaar Jac. van Elsacker. Dit declamatorium be staat uit 3 delen. Het eerste is een groet. Het tweede beeldt de dank van de provincie uit en het laatste deel vormt een ge tuiging van Zeelands trouw en aanhankelijkheid aan Oranje. Deze plechtigheid zal worden besloten met het zingen van het Wilhelmus. In de stoet zijn vertegenwoor digingen opgenomen van di verse groepen der Zeeuwse be volking; o.a. is er een groep van landbouwers, van mannen en vrouwen in oude en hedendaag se costuums van het jaar 1950 af. Tevens is er een groep oude en moderne voertuigen en wor den enkele folkloristische ge bruiken uitgebeeld. Voorts ziet men in de stoet de dijkwerkers, landbouwers en vissers en ook worden de vlaggen van alle Zeeuwse gemeenten meegedra gen. Tenslotte worden alle jeugd- en sportverenigingen uit Zeeland in deze optocht verte genwoordigd. TOEWIJZING VAN BEDRIJVEN IN DE NOORDOOSTPOLDER. Verschenen is thans een lijst met namen van personen, die Donderdag een boerderij in de Noordoostpolder kregen toege wezen. In totaal omvat de lijst 141 namen. Hieronder bevinden zich 34 personen uit de z.g. herver- kavelings- en saneringsgebie- den in de provincie Zeeland, die het bedrijf, dat zij aldaar ex ploiteerden, moeten overdra gen aan dë herverkavelings- cciiimissie. Onder de anderen treft men er velen aan, die of door werken van algemeen be- lang of door beëindiging van hun pachttermijn het tot heden geëxploiteerde bedrijf moeten verlaten. Bovenbedoelde per sonen zijn afkomstig uit alle provincies van ons land. Zij zijn gekozen uit een aantal sollici tanten, dat de 3400 overtreft. Een aantal hunner was reeds in ,de Noordoostpolder woonachtig. Stichting openb. kleuter onderwijs. Men verzoekt ons mede te de len, dat mevr. HamelinkMeeu- sen alhier eveneens deel uit maakt van het bestuur van de stichting openbaar kleuteronder wijs. In het verslag van de jaar vergadering van deze stichting, opgenomen in 'ons blad van Don derdag j.l., is deze naam abusie velijk niet opgenomen. Jaarvergadering N.C.L.B. -De afd. Axel hield in de Chr. Bewaarschool haar jaarverga dering. De vele leden met hun dames konden nauwelijks allen een plaats vinden toen de voor zitter de avond met gebed open de. Spr. vermeldde een stijging van het ledental en gaf een overzicht van het programma. De secretaris, de heer P. C. Overdulve, memoreerde in zijn goedverzorgd jaarverslag de watersnoodramp en de geslaag de avond van de Chr. Besturen bond. Na het jaarverslag werd een tekenfilm vertoond, waarna de penningmeester, de heer D. J. Freekenhorst, de financiën belichtte. Ontvangen werd aan contributies in 1953 4.718,10. In de afdelingskas kwam binnen 857,33, uitgegeven werd in to taal 945,58, zodat een nadelig slot resteerde groot 88,25. In kas bevond zich nu nog een be drag groot 274,90. Aan de ge troffen afdelingen werd tijdens de watersnood een bedrag van 200 afgestaan. Het ledental steeg tot 140, terwijl de N.C.L.B. in totaal thans plm. 30.000 leden telt. Na aeze verslagen volgde de vertoning van een film over de kweek, export en pracht van de bloembollen. Het filmprogram ma werd besloten met een ko mische tekenfilm. In de pauze werden verver singen rondgediend en een ver loting gehouden tot dekking der kosten. Na de pauze sprak een verte genwoordiger van het hoofdbe stuur een woord ter herdenking van het 40-jarig bestaan van de N.C.L.B. Spr. gaf een beeld van de groei en bloei dezer bond en wekte op tot meer ledenwer ving. Door afgevaardigden van ver schillende verenigingen werd daarna het woord gevoerd om de N.C.L.B.-afdeling te compli menteren met het 40-jarig ju bileum. De gedeelten na de pauze werden aangevuld met zang en declamatie en maakten deze avond tot een gezellig samen zijn, waarmee de Axelse afde ling op een geslaagde jaarver gadering kan terugzien. Met ge meenschappelijke zang en dank gebed werd rond het middernach telijk uur besloten. De raad komt bijeen. De raad dezer gemeente is bij eengeroepen tegen Dinsdag 2 Maart a.s. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel tot beantwoording van een schrijven van de mi nister van Maatschappelijk Werk over toepassing art. 31 van de woonruimtewet 1947 voorstel op het verzoek van de heer G. Herrebout om vergun ning voor het plaatsen van een olievuldop in de trottoir voor 't perceel Noordstraat 28; voor stel tot overname van de restanten en grond van West straat 68 en 70; voorstel tot ver koop van bouwgrond aan de heer L. C. Rinn aan de Byloc- questraat; voorstel tot intrek king van het raadsbesluit van 4 Dec. 1951, waarbij een kas geldlening van 600.000 is aan gegaan; idem tot het aangaan van een kasgeldlening tot een zelfde bedrag voor ten hoogste 3V2 maand; voorstel op het ver zoek van het bestuur der Chr. Nat. Schoolvereniging om een bedrag van 1650 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van schoolmeubelen; voorstel tot vaststelling van de vergoe ding over 1952 van de in aan merking komende uitgaven en verrekening van de ontvangen voorschotten ten behoeve van de bijzondere scholen; idem van de verrekening van het vakon derwijs over het jaar 1952 ten behoeve van de bijzondere scho len; idem van de werkelijke kosten van het openbaar ge woon lager onderwijs over 1952 en voorlopige afrekening over de jaren 1948 tot en met 1952; idem van de voorschotten op de vergoeding voor het jaar 1954 ten behoeve van de bijzondere scholen; voorstellen op de in gekomen reclames op de aan slagen Reinigingsrechten 1953. Gevonden voorwerpen. De groepscommandant der Rijkspolitie te Axel maakt be kend, dat betreffende de hier na vermelde gevonden voor werpen, inlichtingen zijn te be komen aan de daarachter ver melde adressen: Een geblokt bruin-gele wol lendas, Sassing P 52; bruin kin derwantje, 10 spaarzegels, glacé herenhandschoen, Rijkspolitie; wollen kinderwant, Margrietstr. 36; zakmes, Wilhelminastr. 25; kinderarmband. Stationsstr. 42; kinderwant je, Pr. Mauritstr. 10; zwarte glacé dameshandschoen, Buitenweg 14; groene autoped, Julianastr. 12; rood-wit gebreid kinderwantje, Buthdijk 43; da mes- of kinderarmband, Ka naaldijk 56; sjaal (bloemmo tief), Crijnsenstr. 8; zadeldek motorrijwiel, Oudeweg 11; een paar blauwe dameshandschoe nen, Emmastr. 36; muntbiljet, Oudewijk 9; 3 stukken oude lap pen stof (geruit), Spui N 134; bruin lederen kinderschoen, Pr. Hendrikstr. 71; kindermuts, Kos ter, Pr. Hendrikstr.; Bankbiljet, Zaamslagveer B 41; kinderzak doek, Wilhelminastr. 41. de dat mevr Van H. een hersen schudding had opgelopen. Na eerste hulp te hebben verleend liet de geneesheer mevr. Van H. naar haar woning vervoeren. Vliegtuigmotor opgehaald. Bij het ophalen van het anker van een in de Oude-haven liggen de zandzuiger bemerkte schipper De Reus uit Terneuzen, dat een zwaar voorwerp het ophalen be lemmerde. Met veel moeite ge lukt het 't bewuste voorwerp ge lijk met de waterspiegel te bren gen, waarop een staaldraad om het voorwerp werd geslagen en dit met behulp van een op de wal staande kraan op de kade werd gebracht. Het bleek dat het anker terecht was gekomen op 'n vliegtuigmotor van een bommen werper en bij het ophalen deze mede naar de oppervlakte had gebracht. De propeller zat nog aan de motor Vast. Gemeenteraadsvergadering. De raad der gemeente Hoofd plaat vergaderde Donderdag avond in openbare zitting, pnder voorzitterschap van burgemees ter J. C. Temmerman. Van de minister van Weder opbouw en volkshuisvesting is bericht ingekomen dat hij de voorlopige toewijzingsprijs voor de grond waarop het voormalige pakhuis van de heer A. Dekker heeft gestaan heeft vastgesteld op 2 per m2. Naar aanleiding van dit punt vroeg de heer P. Dekker inlichtingen over de ont eigening van deze grond, waar over de heer A. Dekker het op verschillende punten niet eens zou zijn. De voorzitter gaf vragenstel ler de gewenste inlichtingen. Zonder hoofdelijke stemming werd het huurverhogingsbesluit voor gemeentewoningen vastge steld. Voor de woningen A 42 en A 66 is de huurverhoging 29. Voor de woning A 43 is de huur verhoging 20 Aan mej. MomSynesael werd 318 m2 grond aan de Mgr. Luy- penstraat verkocht voor 2 per m2. De uitgifteprijs van 4852 m2 bouwgrond werd op 2,10 per m2 vastgesteld, en de prijs van 1273 m2 tuingrond op 50 ct. per m2. De jaarwedden van de gemeen te-ambtenaren werden aangepast aan de rijksregeling. De heer A. A. van Acker ver kreeg ontheffing van schoolgeld. Het voorschot voor bijz. scho len werd bepaald op 25 per leerling. Het Koningin Wilhel- minafonds zag haar subsidie ver dubbeld, n.l. van Vs op 1 cent per inwoner. Het R.K. schoolbestuur te Slijkplaat verkreeg subsidie verhoging van 10 per kind uit Hoofdplaat dat de R.K. kleuter school bezoekt. De subsidie be draagt thans 20 per kind. Ook de muziekvereniging „Oefening baart Kunst" zag haar subsidie van 250 tot 5Ö0 verhoogd. Op voorstel van de heer De Ruijsscher wordt de te betalen boete bij overtreding der honden belasting van 15 op 10 ge bracht. De heer P. Dekker vraagt een subsidieverlening voor de Stich ting „Vrederust". B. en W. zullen hierover advies uitbrengen. De heer Th. Wieleman infor meerde naar de beslissingen van B. en W. inzake zijn voorstel om de uitvoering van de sociale bij stand in één hand te leggen. De voorzitter zegt dat hierover advies is gevraagd bij de vereni ging van Nederl. Gemeenten en nog geen antwoord is binnenge komen. De heer P. Dekker vestigt de aandacht er op dat de-notulen in tegenwoordigheid van de raad getekend moeten worden en ver zoekt hieraan de hand te willen houden. Jaarvergadering „St. Cecilia". Onze fanfare „St. Cecilia" hield haar jaarvergadering. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede dat de vereniging thans 23 werkende leden telt en drie nieuwe leden In opleiding zijn. De secretaris gaf een uit voerig verslag over de belevenis sen van 1953. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de financiële stand zeer gunstig is, niettegenstaande er voor 'n som van 700 aan tentmateriaal ten behoeve van de fancy fair was aangekocht. Besloten werd voor elk lid een uniformpet aan te schaffen. Wegens het in militaire dienst- treden van enkele onmisbare leden en wegens afwezigheid van twee andere leden rond die tijd, zal dit jaar aan het bondscon- cours te Dongen niet worden deelgenomen. N.V.V .-Vrouwenbond vergaderde. In café De Dobbelaere verga derde de N.V.V,-vrouwentaond, afd. West Zeeuws-Vlaanderen. Mevr. .M. S. Dijk-Langstraat uit Biervliet opende de bijeen komst met een hartelijk wel komstwoord, in het bijzonder tot de voorzitter van de be- bestuurdersbond, de heer K. Koster. Spreekster herdacht met en kele passende woorden het over leden lid mevr. Van Ameele- Goossens uit Cadzand, waarna zij een inleidend woord sprak Inmiddels arriveerde de heer J. J. A. Berger, lid der Tweede Kamer. Deze hield een uitvoerig be toog over de vrouw in het so ciale en politieke leven. Speci aal de wettelijk geregelde ge zinsverzorging, noodwet Drees en vele andere problemen wer den door de heer Berger behan deld. Deze zeer vlotte spreker had van de volle zaal een aan dachtig luisterend gehoor. Er werd een verloting gehou den om de onkosten te dekken. Na het aanbieden van ver versingen beantwoordde de heer Berger een aantal vragen. Mevr. Dijk sloot de bijeen komst. Jaarvergadering muziek vereniging. In het café van de heer A. Neijssen kwamen de leden en donateurs van het muziekgezel schap „Geduld Overwint" voor een algemene vergadering bij een. Nadat de voorzitter er zijn spijt over had uitgedrukt dat de belangstelling zo gering was, ging men over tot de rekening en verantwoording. Hieruit bleek dat er een nadelig slot is van 267,38. De begroting liet de volgende cijfers zien. Ont vangsten 880. Uitgaven 1092. De aftredende bestuursleden de heren P. A. Doens en P. van Staveren werden zonder stem ming herkozen. Over punt 7 van de agenda n.l. bespreking sala ris directeur had een uitvoerige gedachtenwisseling plaats. Het resultaat hiervan was dat de jaarwedde werd vastgesteld op 700 per jaar, opleiding leerlin gen inbegrepen met een ver goeding voor eventuele extra repetitie en concerten. Hiermee konden allen zich verenigen. Van de rondvraag werd door BRANDKAST OPEN GESNEDEN. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is een inbraak gepleegd in het gebouw van de coöp. stoomzuivelfabriek te Colmscha- te in de gemeente Diepenveen bij Deventer. Toen de adjunct-direc teur der fabriek Vrijdagmorgen in zijn kantoor kwam, vond hij daar de brandkast aan de zijkant opengescheurd. Er was uit de kast een bedrag van 3500 ge stolen in munt- en bankbiljetten. Bij onderzoek is aan de politie gebleken, dat de inbraak vermoe delijk in de nanacht is gepleegd na verbreking van een ruitje in het kantoor. De inbrekers heb ben voor het openscheuren van de kast gebruik gemaakt van een snijbrander, die zij tevoren had den buitgemaakt door inbraak in een nabij de fabriek gelegen smederij.' KUSTVAARDER „LEUVEHAVEN" GELICHT. W. A. van der Taks bergings bedrijf is er in geslaagd, in de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland de kustvaarder ..Leuve- haven" te lichten. Zoals bekend is dit schip Zondag j.l. na een aanvaring met een Japans vaar tuig gezonken, waarbij twee op varenden zijn omgekomen. Met drie zware bokken, drie sleepboten en vier bergingsvaar tuigen, van Van der Tak en van andere bedrijven, is het werk ge daan. Er bestaat goede hoop, dat een deel van de tinlading van de „Leuvehaven" nog gered kan worden. TWEE DODELIJKE ONGE VALLEN BIJ STAATSMIJNEN. Bij de staatsmijnen hebben zich Donderdag twee ernstige onge vallen voorgedaan, die het leven hebben gekost aan de 47-jarige houwer J. H. Vroomen uit Ter winselen en aan de 29-jarige postsleper W. R. Slijpen uit Schimmert. V. werd bij roofwerk zaamheden in een galerij op de 331 meter verdieping van de staatsmijn Wilhelmina te Ter- winselen door een gedeelte van een stuk gesprongen ijzeren stijl in de rug getroffen en daarbij zo ernstig gewond, dat hij enige enkele leden gebruik gemaakt, waarbij tevens werd aangedron gen om bij de aankoop van nieuwe instrumenten spoed te betrachten. EEN TWEEDE ZWINGEUL Burgemeester Lippens: „Laat de natuur vrij spel" De „Brugsche Courant" publi ceerde een foto van de duinstrook tussen Knokke en de monding van het Zwin, waarop duidelijk te zien was, dat er groot gevaar bestaat voor een doorbraak op Belgisch gebied. Op een persconferentie stelde men burgemeester Lippens van Knokke de vraag, of hiertegen speciale maatregelen getroffen zouden worden, bijv. door de ste nen zeedijk van Knokke te ver lengen in de richting van de grens. Volgens de „Brugsche Courant" verklaarde burgemeester Lip pens, dat een nieuwe doorbraak van de zee naar de Zwynschorre niet is uitgesloten en dat men de natuur vrij spel zou laten, ten einde de ontwikkeling van het natuurreservaat niet in de weg te staan. „Zodat tenslotte een doorgang van de zee naar de Zwynschorre alle maneuvers van Nederlandse zijde tot het verle den zou doen behoren". tijd later in het ziekenhuis te Heerlen overleed. S. geraakte bij werkzaamheden op de bodem van de te Schinnen in aanleg zijnde schacht vier van staatsmijn Emma bekneld. Ook hij moest naar het ziekenhuis te Heerlen worden overgebracht, waar hij Vrijdagmorgen over leed. Beide slachtoffers waren ge huwd en laten resp. zes en drie kinderen achter. Donderdag heeft een straalja ger, die in de omgeving van Utrecht vloog een rokend voor werp verloren, dat in de nabij heid van de woning van de land bouwer H. A. N. aan het Houten- se pad terechtkwam. Het voor werp explodeerde. Het bleek een brandstoftank te zijn, die bij zijn val een gat in de grond maakte. De marechaussee heeft de tank in beslag genomen. ZANDSCHEEPJE GEZONKEN. Een zandscheepje van 53 ton „De Energie" uit Maassluis, is Donderdagavond tengevolge van een nog onbekende oorzaak in de Dordtsche Kil gezonken. De op varenden, schipper J. Oosterlee en zijn knecht, werden door een vaartuig van de rijkswaterstaat opgepikt. „De Energie" ligt 12 meter diep in de Kil. IJS OP HET IJSELMEER IS GAAN KRUIEN. Tijdens de sterke westenwind is Vrijdagmiddag het ijs op het IJselmeer gaan kruien en bij Staveren over een afstand van ongeveer één km over de dijk geschoven. Daarbij heeft het alle obstakels, die het op zijn weg vond, meegenomen. Kippenhok ken en hekwerk, die achter wo ningen stonden, werden meege sleurd, terwijl zich ijsbarricades tot anderhalve meter hoogte aan de binnenkant van de dijk heb ben gevormd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Tengevolge van de harde wind is ook 't ijs aan de Zuid- en West kant van Urk in beweging geko men. Langzaam schuiven grote ijsmassa's over de havendammen en storten aan de binnenzijde naar beneden. Aan de voet van de vuurtoren is het ijs opgescho ven en tot op bijna 20 m. van de daar staande woningen gena derd. Ook over de dijken van de Noordoostpolder schuift het ijs en stort aan de binnenkant naar beneden. Grote bazaltblokken worden door het ijs opgeschoven naar boven. Voorlopig dreigt nog geen gevaar voor 'de dijken en voor de woningen, aangezien de wind is gaan liggen. Toen Vrijdagmiddag ongeveer vier uur een zware bui met har de wind uit W.Z.W.-richting kwam opzetten, brak ook het ijs los langs de afsluitdijk. Het kwam in beweging en dreef on geveer een halve kilometer weg Door de windrichting bleef het zich evenwijdig van de dijk in Oostelijke richting voortbewegen, zodat er geen schade aan de dijk werd aangericht. Aan de kust bij Enkhuizen is van ijsgang niets te bespeuren. Het ijs zit daar nog steeds vast. Te „Lelystad", het werkterrein van de Zuiderzeewerken in het IJsselmeer, ondervindt men wei nig hinder van het kruiende ijs. Vrijdagmiddag was aanvanke lijk enic ijs op straat terecht ge komen. Men heeft dit echter kun nen opruimen. Langs de straat ligt een hoge dam van ijs. Er worden geen moeilijkheden meer verwacht. Vrijdagmorgen is op de Rijks straatweg tussen Nunspeet en. Harderwijk, onder de buurtschap Hierden, een met lege flessen be laden vrachtauto uit Amsterdam, vermoedelijk door de gladheid van de weg geslipt en over de kop geslagen. Eén der inzitten den werd gedood, een andere licht gewond. Door het ongeluk ontstond een grote ravage. GROTE KABELJAUWVANGST. Maandagochtend wordt aan de markt te Scheveningen verwacht de treiler Janny, Sch. 71, van de rederij voorheen Fr. Vrolijk te Scheveningen. Het schip heeft 'n grote vangst kabeljauw (450Ü stuks) aan boord. Deze zijn in zes a zeven trekken gevangen. IS DE NEDERLANDSE JEUGD BALDADIG? De „Brugsche Courant" be klaagde zich over de baldadig heid van de Belgische jeugd, die antennemastjes van auto's af rukte. Het blad schrijft o.m.: „Wij hebben vroeger altijd ge dacht, dat onze jeugd weinig- vernielzuchtig was, vergeleken bijv. met de jeugd in de grote Hollandse steden, voor wie letter lijk niets veilig is..." Het is wel typisch, dat de heer Visser, sprekende voor de Vereni ging Nederland in den Vreemde, op de laatste algemene vergade ring van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreem delingenverkeer de aandacht ves tigde op een record, dat Neder land op zijn naam heeft: Het re cord van de straatschenderij. Nergens is de jeugd zo baldadig als hier. Dat is het, waar de vreemdeling over valt, aldus de heer Visser. Om het kampioenschap van AxeL Deze week hadden weer wed strijden plaats om het Axelse bil jartkampioenschap. De uitslagen luiden: P. LeunisP. Groothaert 150131 R. Dieleman F. Groothaert 15061 P. Groothaert-J. de Rijke 150116 P. Leunis-A. Mattheeuws 150112 F. GroothaertP. Leunis 63150 A. Mattheeuws Jos. Lippens 150108 H. van HarnJ. de Rijke 150148 R. Dieleman P. Groothaert 15056 F. Groothaert-H. v. Harn 15090 De stand luidt momenteel: R. Dieleman 5 10 750 P. Leunis 5 10 750 A. Mattheeuws 4 6 562 P. Groothaert 5 6 637 F. Groothaert 5 2 459 H. van Harn 5 2 361 Jos. Lippens 2 0 215 J. de Rijke 5 0 514 BARTALI. Gino Bartali, die geheel gene zen is van zijn verwondingen, op gelopen bij het auto-ongeluk op 18 October van het vorig jaar, zal te Olbia op Sardinië bij een wie- Ierbijeenkomst ter gelegenheid van de week van Sardinië aanwe zig zijn. De Italiaanse renner heeft ecb ter nog niet besloten of hij zal deelnemen aan de klassieke wed strijd SassariCagliari, een ope ningswedstrijd van het Italiaanse wielerseizoen, welke op 28 Febru ari zal worden gehouden over 'n afstand van 225 km. Op Maandag 1 Maart a.s. hoopt de heer A. VAN ARENTHALS de dag te herdenken, dat hij 40 jaar werkzaam is op het bedrijf van de heer M. Boogerd. Dat hij nog vele jaren in gezondheid zijn arbeid zal mogen verrichten. Zijn WERKGEVER en MEDE-PERSONEEL. Zaamslag, 27 Febr. 1954, Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze lieve zorgzame Man en Vader, JACOBUS BOSMAN, betuigen wij allen onze op rechte dank. In het bijzon der aan H.H. Doctoren Hof stee en Dorrepaal, Direc trice en verplegend perso neel van het Prot.Zieken huis te Terneuzen voor de zorgvolle verpleging. Mede namens de Kinderen, Wed. J. BOSMAN. Hoek, Februari 1954. Op MAANDAG 1 MAART hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel": Es. J. SERVAAS, van Gent. Aanvang 7.30 uur. Verkeersongeval. Donderdagmiddag omstreeks half zes reed mevr. Van H., op haar rijwiel op de Scheldekade, toen zij, zonder zich voldoende te overtuigen of de weg vrij was, plotseling de rijweg over. Het gevolg was dat een uit de richting Breskens komende auto, bestuurd door de heer L. uit Mid delburg, ondanks het krachtig remmen, haar aanreed. Dokter Ossewaarde concludeer- Voor ,de vele blijken van belangstelling vóór en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij, mede namens wederzijdse Ouders, harte lijk dank. J. DEKKER E. C. DEKKER-DEKKER Axel, Februari 1954. Capellepolder M 32. Hiermede bericht ik het geachte publiek van HOEK en omstreken, dat ik voor lopig het werk van wijlen mijn Vader VOORTZET. Tevens neem ik Dames- en Kinder-naaiwerk aan. JANNIE BOSMAN. Gediplomeerd Coupeuze Keijzerstraat 16 - Hoek TERNEUZEN. Notaris HOVING te Ter neuzen zal op Dinsdag 2 Maart 1954, des nam. 2 uur, in het Ho tel „Centraal" bij de heer Van der Eijk, in het open baar verkopen: 1. ten verzoeke van de Erven Wed. L, Moes Koster: met erfpachtsrecht tot 31 December 1989 van de grond aan de Nieuwstraat 16 a te Terneuzen, groot 2 aren 54 centiaren. Ontruimd te aanvaarden. 2. ten verzoeke van de Erven P. van der WerffMoes: en Erf aan de Axelsestraat 7 te Terneuzen, groot 1 are 56 centiaren. Verhuurd voor 58,per maand. Betaling: koopsommen bin nen 30 dagen, onkosten binnen 6 dagen. Lasten vanaf 1 April 1954. Aanvaarding bij de beta ling. Te bezichtigen elke Dins dag en Donderdag van 3- 4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de Notaris voornoemd. De Notarissen HOVING te Terneuzen en MEIJLING te Axel zullen op Donderdag 4 Maart 1954, des nam. 2 uur, in het ho tel „Du Commerce" bij de heer H. C. de Vrieze aan de Markt te Terneuzen, ten verzoeke van de erven Adr. de Putter in het openbaar verkopen: aan de Grenulaan 1 te Ter neuzen, groot 1.06 are. Verhuurd aan P. Doorns voor 5,45 per week. Aan vaarding in genot der huur onmiddellijk na de beta ling. Te bezichtigen elke Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris Ho ving. ZONDAG 28 FEBR. A.S. Grote Algemene in het PAROCHIEHUIS Korte Kerkstraat. Aanvang 7.15 uur stipt. I Zitting: Maandag 1 IMaart van 25 uur. Batterijen voor Ge hoorapparaten steeds in voorraad. Noordstr. 21 Tel. 2361 Ter neuzen houden een op DINSDAG 23 MAART om half drie en acht uur in de benedenzalen van het Grand-Hotel „ROTTERDAM" te TERNEUZEN. Kaarten nu reeds verkrijgbaar bij bovengenoemde zaken. BROCHURES JAARVERSLAGEN ■fr BOEKEN HANDELSDRUKWERK KLEURENDRUK TIJDSCHRIFTEN Noordstraat Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3