Gemeenteraad van Terneuzen Het teken der Joms 9 U«1 de Srmnncic TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. BRUINISSE. HOEK. VOGELWAARDE. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. (jen war Nieuw element NIEUWE VEERBOOT ZIJPE ANNA JACOBAPOLDER VOLDOET GOED. Reeds jaren heeft Schouwen en Duiveland verlangd naar een veerboot met koplading op het veer ZijpeAnna Jacobapolder. De N.V. Rotterdamse Tramweg Mij. heeft thans aan deze wens voldaan door het inleggen van het s.s. „Krammer", dat voor heen aan de Moerdijk heeft dienstgedaan. De „Krammer" heeft een vrij grote vervoersca paciteit, terwijl het laden en los sen weinig tijd vergt. Voorlopig wordt een 40-minutendienst aan gehouden, doch verwacht wordt dat men gezien de vlotte gang van zaken, de frequentie in de toekomst zal kunnen vergroten. Feeetavond Openbaar U.L.O. De leerlingen der openbare U.L.O.-school hielden Woensdag hun jaarlijkse feestavond in het Concertgebouw, dat door de tal rijke belangstellenden zeer goed bezet was. In zijn openingswoord heette het hoofd der school, de heer Van Vught allen hartelijk wel kom, in het bijzonder wethouder De Vos. Direct daarop werd aangevan gen met het uitvoerige program ma, dat bestond uit zang, dans, declamatie, muziek, toneelstuk jes, een zoekplaatje en gym nastiek. Het was een lust te zien hoe de jeugdige dilettanten zich ge heel gaven bij het opvoeren der toneelstukjes, het ten gehore brengen van muziek-, dans- en zangnummers. Jan Lauret oogstte veel succes met zijn declamatie „De helden van Arnhem". Ook de toneelis- ten, evenals de accordeonisten mochten zich verheugen in een welverdiend applaus, dat ook op klonk na het ten gehore brengen van de zangnummers. In de pauze hadden de jeugdi ge verkoopsters en verkopers geen moeite de lootjes te plaat sen, zodat ook dit intermezzo vlot verliep. Aan het eind van de avond werd de onderwijzeres mej. Ca valier wegens haar vertrek naar Apeldoorn, een mooie foto van Temeuzen aangeboden, als her innering aan de tijd, die zij al hier heeft doorgebracht. Het slotwoord werd gesproken door de voorzitter van de school club, Henk Koole. Het was voor alle aanwezigen een prettige avond. Heropening gemoderniseerde brood, en banketbakkerij. De tijd staat niet stil en de Ter- neuzénse middenstand geeft voortdurend blijk van zijn grote activiteit om door uitbreiding of vernieuwing van de winkelpan den te bewijzen dat de voortdu rende groei der stad gepaard gaat met steeds fraaiere winkels, zich aanpassend aan de moderne eisen. Zo waren wij ditmaal te gast in de brood- en banketbakkerij van de heer A. H. de Smidt, die zijn winkel in de Nieuwediepstraat geheel heeft gemoderniseerd en door de aanwending van de nieuwste snufjes op het gebied van winkelinrichting en aanwen ding van moderne verlichting een winkelpand heeft verkregen dat getuigt van de gezonde groei dezer zaak. In de ruime winkel en de fraaie étalage staan de lekker nijen uit de bakkerij op smaak volle wijze uitgestald en noden tot kopen. Moge de ondernemingsgeest van de heer De Smidt in alle op zichten beloond worden. „The snows of Kilimanjaro" In het „Luxor-Theater" draait deze week de mooie kleurenfilm „The snows of Kilimanjaro" naar het verhaal van de wereldbe roemde schrijver Ernest Hem- mingway. Het zijn de lotgevallen van de schrijver Harry Street die op avontuur gaat naar de Kiliman jaro, de hoogste berg in Afrika, naar Spanje om er stierenge vechten te zien en er de burger-, oorlog meemaakt, naar Parijs en tal van andere steden. „The snows of Kilimanjaro" is een heel apart soort film, een rustige film, die tot de laatste seconde boeit om de inhoud van het mooie verhaal, maar ook om de schitterende opnamen welke alle ter plaatse zijn gemaakt. Het behoeft geen betoog dat de regisseur alle mogelijkheden heeft uitgebuit, welke de Afri kaanse wildernis hem biedt. Voeg daarbij nog de fraaie technico lor, de boeiende verwikkelingen en het prachtige spel van de hoofdrolvertolkers en ge begrijpt dat deze film een uiterst aan trekkelijk werk is. Filmvoorstelling Shell-producten. Onder talrijke belangstelling uit landbouwkringen had gister avond in de bovenzaal van café restaurant ,,'s Lands Welvaren" alhier een filmvoorstelling plaats die geënsceneerd was door Shell- Nederland en waarbij vooral het accent viel op de bestrijding van onkruid, tal van ziekten, insecten e.d. Do'or de heer M. J. H. L. Hou- biers werden tal van films geëx pliceerd of uitvoerig toegelicht, waarbij aard en hoedanigheid van ziekten en plagen besproken wer den, en werd gewezen op de fu neste gevolgen van verschillende insecten- en luizensoorten. Gymnastiekuitvoering Chr. gymn.ver. „Voorwaarts". In „Het Centrum" vond gister avond de jaarlijkse uitvoering plaats van bovengenoemde ver eniging, die zich in ruime belang stelling mocht verheugen. Nadat door de heer R. Kruisi- fikx als wnd voorzitter deze avond met gebed was geopend, traden alle leden in de heldere clubkledij voor het forum en werden achtereenvolgens de di verse onderdelen van het zeer be zette programma op vlotte wijze afgewerkt. Het was de talrijke executanten aan te zien, dat er in „Voorwaarts" hard geoefend en getraind wordt onder goede leiding en al waren het allen geen uitblinkers, bij de meesten kwam toch de vaardigheid in een of an der opzicht tot uiting. Een bij uitstek sportieve avond die op prettige wijze verliep. Fropaganda-avond P.v.d.A. Onder grote belangstelling ver gaderde Woensdagavond de afd. Biervliet van de P.v.d.A. en de Alg. Agrarische Bedrijfsbond. Voorzitter P. den Hamer sprak een welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder het Tweede Ka merlid J. J. A. Berger betrok. De heer Berger besprak ver volgens de socialistische politiek in het algemeen. Spreker trok ten aanzien van verschillende wetten een vergelijk met andere landen en noemde de Neder landse Werkloosheidswet éénder beste van geheel Europa, terwijl die van Amerika ook ver bene den de Nederlandse blijft. Ver schillende wensen der vakbond werden uitvoerig onder de loupe genomen, terwijl ook de moge lijkheden met het huidige poli tieke bestek bekeken werden. Spreker hield nog een vurig pleidooi voor wettelijk geregel de gezinsverzorging, welke een dringende noodzaak wordt in Nederland. Ook de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering, arbeid voor invaliden etc. werden in het betoog betrokken. Een groot aantal vragen werd behandeld, waarna de voorzitter de spreker dankte voor zijn woorden en de bijeenkomst sloot. Kolenbak in het Zijpe gezonken. Tengevolge van het ruwe weer is Donderdagmiddag in het Zijpe de kolenbak „Baanhoek", waarop een kraan is gemonteerd, gekap seisd en gezonken. Dit gebeurde ter hoogte van de tramhaven van Anna Jacobapolder. Aan boord van de „Baanhoek", die door de sleepboot „Adriana" uit Rotterdam werd gesleept, be vonden zich twee personen. Eén hunner is gered door de sleep boot, de andere door het in de buurt zijnde m.s. „Jan Pieterzoon Coen". De „Baanhoek", eigendom van Volkers aannemingsbedrijf te Sliedrecht, was met 150 ton ko len onderweg van Dordrecht naar Burghsluis. Het vaartuig ligt niet gevaarlijk voor de scheepvaart. Uitvoering. Morgenavond wordt in onze plaats 'n revue opgevoerd „Vro lijk en Blij" door de sportver eniging Zandstraat. Gezien de laatste successen die de delitan- ten van deze kleinkunst met deze revue hebben behaald zullen zij ook ongetwijfeld morgenavond de prettige stemming weten te brengen. Naast zang en muziek door de eigen band, za| ook me nig komische schets voor het voetlicht worden gebracht. De Provinciale weg. De werkzaamheden aan de Provinciale weg, die wegens de vorst gestaakt waren, zijn thans weer hervat. Deze belangrijke schakel in de verbinding Ter- neuzenPerkpolder wordt ver breed en van een nieuw weg dek voorzien, terwijl tevens een breed rijwielpad wordt gelegd. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, hoopt de firma Smit te Nijmegen het werk in de loop van de maand Mei op te leveren. Jonge Boerenstand ging op excursie. De plaatselijke afdeling van de R.K. Jonge Boerenstand onder nam een reis naar Brussel. Hoofddoel van dit uitstapje was een bezoek aan de land bouwtentoonstelling. De dag was te kort om het enorme expositie terrein in zijn geheel te verken nen, maar men kreeg toch een goede indruk van de grote vlucht in de huidige mechanisatie van de landbouw. Na het gebruiken van de maal tijd werd nog een rondrit door Brussel gemaakt. Op de terug reis werd Antwerpen nog even aangedaan. Voldaan over deze prachtig geslaagde excursie ar riveerden de jonge boeren, die op deze dag natuurlijk verge zeld waren van jonge boerinne- kes, laat in de avond weer in ons dorp. Gemeenteraad. voorzitterschap van burgemees ter D. M. Vermet. Onder een groot aantal inge komen stukken bevonden zich o.a. brieven van Ged. Staten houdende bericht van definitie ve vaststelling van de gemeente rekening over 1950 en goedkeu ring van de begroting voor 1954. Het aangekondigde bevolkings onderzoek op t.b.c. is tot nader datum uitgesteld, in verband met het feit dat eerst de inwo ners van de rampgebieden moe ten worden onderzocht. Aan de afdeling Zuidzande van de Nederlandse Vereniging Eer ste Hulp bij ongelukken wordt voor het jaar 1954 een subsidie van 150,— toegekend, waar voor deze afdeling op verschil lende punten der gemeente eer ste hulpposten zal vestigen. De subsidie aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding werd verhoogd tot 1 cent per inwoner. Een schrijven van het gemeen tebestuur van Hulst om morele en financiële steun te verlenen Op de agenda van de op Maan dag a.s. te houden gemeenteraad komt o.m. voor de arbitrage- aanvrage van de firma Huberts, waarbij deze firma een vordering op de gemeente heeft ingediend van pl.m. 18.000,—, wegens meerdere kosten voor de verbe tering van de weg naar Reuzen- hoek. B. en W. stellen voor zich hiertegen te verzetten en zich zonodig van rechtskundige bij stand te voorzien. Tevens wordt voorgesteld de gemeente ook als eisende partij te stellen door het indienen van een vordering op genoemde fir ma ten bedrage van pl.m. 17.000 gulden, wegens boete voor te late oplevering van bedoelde weg. De betrekking van gemeente werkman blijkt een begeerde post te zijn, daar niet minder dan 39 sollicitanten zich hebben aangemeld. B. en W. hebben voor de benoeming een alphabetische aanbeveling opgemaakt, bestaan de uit de sollicitanten D. P. Ba- reman, C. Goossen en P. de Vos. Op de voordracht ter voorzie ning in de vacature van hoofd der openbare lagere school ko men voor de heren: 1. H. P. de Munck, onderwijzer aan de o.l.s. te Domburg en 2. A. C. Brak man, onderwijzer aan de o.l.s. te Terneuzen. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Woensdagavond voltallig in open bare vergadering bijeen onder aan de plannen tot indijking van het Land van Saeftinge en tot gedeeltelijke kanalisering van de Westerschelde werd aangehou den. Op voorstel van B. en W. werd besloten de kolentoeslag welke aan daarvoor in aanmerking ko mende inwoners wordt verleend voor het stookseizoen 1953/54 in navolging van het rijk te verho gen van ƒ2,50 tot ƒ3,60 per week. Aan de minister van Maat schappelijk werk zal worden be richt dat de raad nog wel prijs stelt op gedeeltelijke werking van de Woonruimtewet voor de gemeente Zuidzande. Een verzoek van de bewoners van de percelen Oostburgse- straatweg wijk W 36a tot en met 36f om voor hun percelen een straatverlichting aan te brengen werd afgewezen. Een verzoek van dezelfde in woners om hun percelen in het genot te stellen van een aan- sluitmogelijkheid op de gemeen telijke riolering werd aangehou den. Dit verzoek zal nader met belanghebbenden worden be sproken. Voorts werden een tweetal perceeltjes bouwgrond toegewe zen én verkocht, terwijl in de vacature-A. I. Risseeuw werd benoemd tot lid van de commis sie tot wering van schoolver zuim de heer Ch. B. de Neve. De jaarwedden van het ge- meentepersoneel werden aange past aan de nieuwe richtlijnen. De door het rijk voorgestelde definitieve voorschotten met be trekking tot de gebouwde wo ningwetwoningen werden aan vaard. Een verordening op het brandweerwezen werd vastge steld, terwijl als sluitstuk werd bepaald dat een herziening van het wederopbouwplan en het uitbreidingsplan zullen worden voorbereid. Van de rondvraag werd deze keer geen gebruik gemaakt. Donderdagavond kwam de raad van Terneuzen in voltallige zit ting bijeen. Ingekomen stukken. Van B. en W. van Hulst was 'n verzoek ingekomen om adhaesie- betuiging inzake inpoldering van de Saeftingepolder. De heer De Feijter wees er op dat door andere gemeenten reeds adhaesie aan de raad van Hulst is betuigd, terwijl B. en W. hier voorstellen het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Spr. had liever gezien dat hier een zelfde houding werd aangenomen als in andere gemeenten, in ver band met een betere verbinding met Holland in de toekomst. De heer Henry vroeg of B. en W. wellicht hiertoe een bepaalde reden hebben. De heer Weterings zeide verder te willen gaan dan enkel voor kennisgeving aannemen van dit schrijven. De voorzitter antwoordde in 'n toelichting, dat de raad van Hulst hier een zelfstandig standpunt heeft ingenomen. Er dient geen adhaesie te worden betuigd aan het idee van bedoelde raad. maar aan het besluit van de Kamer van Koophandel inzake deze in polderingsplannen. In de kring van burgemeesters en secreta rissen is ook de mening geuit dat alle instanties zoveel mogelijk dienen samen te werken. Door prof. Haccou uit Amsterdam is een lezing gehouden over dit on derwerp. Wij hadden gedacht, dat het praematuur was om nu al adhaesie te betuigen aan de raad van Hulst. Op een vraag van de heer Lam- brechtsen van Ritthem antwoord de de voorzitter, dat het de bedoe ling van het gemeentebestuur is, om in deze zoveel mogelijk samen te werken. Naar aanleiding van de uit spraak der arrondissementsrecht bank inzake de procedure-Brink man sprak de heer F. N. Diele- man zijn vreugde uit over het verloop der procedure en de kwestie der 30.000. Het rechts gevoel der Terneuzense bevol king zal hierdoor wel bevredigd zijn, aldus spreker. In de vacature Van de Hengel werd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil benoemd, de heer J. v. d. Wal, hoofd der Chr. school al daar. Z.h.s. werd de verordening ge zinsverzorging gewijzigd, inhou dend een salarisverhoging van gediplomeerde en niet-gediplo- meerde gezinsverzorgsters van resp. 1600 en 1400 tot 1890 en 1680. De subsidiëring wordt van 4000 op 4200 gebracht. De 5% loonsverhoging is in deze nieuwe salariëring begrepen. B. en W. stelden vervolgens voor aan het R. K. maatschappe lijk werk te Terneuzen een bijdra ge te verlenen van 500. Gezien de sterkte der R. K. en Hervorm de bevolkingsgroep (globaal resp. 3500 en 7000 inwoners), is de bij drage in de kosten te stellen in de verhouding 1 2. De kosten voor een maatschappelijk werk ster zijn te stellen op 4800. Van de stichting maatschappelijk werk te plattelande wordt een bij drage verwacht van 1/3, zodat het restant 3200 blijft. B. en W. achtten een bijdrage van 50% der lasten billijk, in dit geval dus 1600, of voor de R. K. bevol kingsgroep 1/3 deel of afgerond 500. De heer Camps sprak zijn waar dering uit over dit voorstel, waar door bewezen wordt, dat Terneu- vraag kippensoep product zen overtuigd is van de algemeen erkende gedachte, dat de gemeen te het maatschappelijk werk dient te subsidiëren. De gemaak te berekening leek hem evenwel niet billijk en hij zou liever een vast bedrag per Katholiek of Ned. Herv. persoon zien vastgesteld. De universiteit van Californië heeft mededeling gedaan van de vorming van een nieuw element, dat als nummer 100 heeft gekre gen. Dit element is door vier ge leerden van genoemde universi teit de vorige maand in het labo ratorium van Arco in de staat Ahaho voor het eerst geprodu- 'ceerd. Het element is zeer zwaar. Het atoomgfwicht is 254. De heer Henry sloot zich aan bij de waarderende woorden vari de heer Camps, doch was van me ning dat per 9 a 10.000 zielen een maatschappelijk werkster be schikbaar moet zijn. Hij vond deze regeling wel juist. Ook de heer Van Langevelde kon er zich mede verenigen. De heer De Feijter sloot zich hierbij aan. Mocht later blijken dat de subsidie der stichting maatschap pelijk werk te plattelande niet voldoende zou zijn, dan kunnen wij ons standpunt nog altijd her zien. De heer Lambrechtsen van Rit them meende dat het particulier initiatief hier toch nummer één dient te blijven. De heer F. Dieleman verklaar de zich principieel tegenstander van deze materie. De heer Hol meende dat het standpunt van de gemeenteraad algemeen gewaardeerd wordt. Uit de stukken blijkt echter, dat men steeds een slag om de arm houdt, hetgeen spr. betreurde De heer Camps zeide dat meer genoemde stichting reeds bericht heeft gezonden dat de subsidie wellicht niet kan doorgaan. Wij hopen op subsidie van particulie re zijde, b.v. van de fabrieken. Wethouder Den Hamer merkte op, dat bij maatschappelijke zorg een maatschappelijke subsidie be hoort. Daarvan kan ieder gebruik maken. Nu deze dienst de zaak niet geheel kan omvatten, wordt ze van diverse richtingen aange pakt, hetgeen spr. verheugde. Dit werk kan tevens over diverse ge meenten verdeeld worden. De be rekening van de heer Camps vond spr. niet juist en hij achtte het beter dat de helft van het te be talen bedrag door de gemeente wordt overgenomen. Wethouder De Vos zeide het niet eens te zijn met het betoog van de heer Camps, n.l. dat de gemeente slechts een subsidiëren de taak zou hebben. Men is hier in Terneuzen sinds jaren met dit werk doende, terwijl men van R. K.-zijde pas begint. De ge meente is voorgegaan en niet het particulier initiatief, met uitzon dering der Hervormde groep. Deze vereniging heeft een ver zoek gericht om op de lijst van weldadigheidsinstellingen te wor den geplaatst en spr. betwijfelde de mogelijkheid hiervan. Indien dit wel zou kunnen geschieden, zal zij krachtens art. 14 der Ar menwet aan zeer nauwkeurige bepalingen moeten yoldoen. Een subsidiëring per persoon achtte spr. niet mogelijk. De heer Camps wees er op dat de Armenwet dateert van 1912 en aangepast dient te worden aan de sterk gewijzigde omstandighe den. De minister is van mening dat dit werk gestimuleerd dient te worden en obstakels dienen weggeruimd. Wethouder De Vos antwoordde dat een commissie de Armenwet in studie heeft. De verdeling van 50%—50% vond hij tamelijk bil lijk. De gemeente kan niet voor elke groep een bijdrage verlenen, hetgeen het werk duur zou ma ken en ook niet iedere maatschap pelijke werkster een volledige dagtaak zou geven. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Aangenomen werden de wijzi ging der kindertoeslagverorde ning van het gemeentepersoneel en van de verordening op de per sonele belasting. Het volgende voorstel behelsde een verlaging der vermakelijk heidsbelasting tot 15%. De heer Henry vroeg of dit voorstel in overeenstemming met de wensen van de exploitant tot stand was gekomen. Wethouder Den Hamer zeide dat de zaak zeer nauwkeurig was bezien en na onderzoek en bere kening vonden B. en W. dit voor stel billijk. De heer Van Langevelde zou wel genegen zijn verlaging voor culturele films toe te passen, doch niet voor de overige films. Men vraagt steeds om belasting verlaging. Nog één etappe en dan is er geen vermakelijkheidsbelas ting meer. De boekhouding leek hem zeer ingewikkeld en moeilijk te controleren. De heer F. Dieleman verklaar de zich principieel tegenstander van filmbezoek en dus ook van dit voorstel tot verlaging. Wethouder Den Hamex wees op het ministerieel schrijven inzake de' nooduitkering aan noodlijden de gemeenten. Uit deze circulai re blijkt wel dat het bioscoopbo zoek niet zo renderend is. Wij mogen geen bedrijf onmogelijk maken door belastingen. De heer Camps vraagt of de entreeprijzen dan ook omlaag zul len gaan. Dit wordt door het col lege ontkennend beantwoord. De heer Lambrechtsen van Rit them wees er op dat de bioscoop destijds gesloten is geweest, waardoor de jongelui naar café's werden getrokken. De heer De Feijter zeide dat de gemeente reeds een tegemoetko mende houding had aangenomen door de belasting van 35% tot 20% te verlagen. Hij meende dat het idee van de heer Van Lange velde wel steun verdiende. De voorzitter zeide dat een ac countants-onderzoek betrouwba re cijfers had opgeleverd. Wet houder De Vos geeft te kennen, dat bij hem elk verzoek om be lastingverlaging het bij hem be gint te kriebelen. De belastingen zijn verlaagd maar niet de entree prijzen en dat ligt mij niet erg, zo zei spreker. Voorts vroeg hij zich af of er in Terneuzen wel plaats was voor twee bioscopen. Dat er in de gesloten tijd meer laak bare dingen gebeurd zouden zijn, kunnen politierapporten uitwij zen. De heer Weterings had de in druk dat de moeilijkheden ergens anders schuilen, b.v. in de top van de bioscooporganisatie. Wethouder Den Hamer wees nogmaals op de ministeriële cir culaire, die wel een reden zal heb ben. De heer Weterings: Als men zich afvraagt of er in Terneuzen 2 bioscopen nodig zijn, dan moet ik zeggen: neen. Doch daar moet de gemeenschap niet voor op draaien. Na een nieuwe toelichting door de wethouders, zeide de heer Van Langevelde de films te zien als een gave Gods; hij is dus geen te genstander, hoewel misbruik dient tegengegaan. Doch als een bioscoop zo onrendabel is, waar om dan een nieuwe bioscoop in Oostburg? Als de raad steeds toe geeft moet er op den duur geen belasting worden betaald. De heer De Feijter: De gemeen- te-financiën staan er veel beroer der voor, dan die van de bioscoop exploitant. De voorzitter: Wilt U dan deze sluiten? De heer De Feijter: Neen, daar ben ik niet voor. Maar de exploi tant wil de belasting zoveel mo gelijk drukken. De heer Van Langevelde: Hoe groot is de opbrengst der culture le films? De voorzitter: Ongeveer 500. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Besloten werd tot het aangaan van 'n geldlening, van 1.520.000. Met 9 tegen 6 stemmen werd besloten de straatnaam „Kerkhof laan" ongewijzigd te laten. 30. Tenslotte moeten Eric en Thjalfi het zoeken staken. Maar zolang hij zijn zoon niet heeft teruggevon den zal Eric verder trekken. Eric is over tuigd dat Erwin in groot gevaar verkeert. „Voelt gij U in staat naar de burcht terug te rijden?" vraagt Eric aan Thalfi. De grijze reus knikt heftig. „Indien het er om gaat die ellendige moordenaars te pak ken te krijgen, ben ik tot alles in staat!" gromt hij, terwijl hij pijnlijk te paard stijgt. „Gaarne zou ik U meenemen," zegt Eric, „doch er moet onver wijld iemand naar de burcht. Er moet een ijlbode naar het Noor den worden gezonden om heer Wulfstan mede te delen, dat de moordenaars van zijn makkers zich hier in de omgeving ophouden." „Ik zal er voor zorgen!" zegt de oude krijger, terwijl zij opnieuw de beek oversteken, daar Eric het "V-D'-Aj spoor van zijn zoon weer wil op nemen. De Noorman heeft de boog en pijlkoker van Thjalfi gekregen. De krijger zal over een uur op de burcht kunnen zijn en het is niet waarschijnlijk, dat hem onderweg gevaren zullen dreigen, terwijl de Noorman nog voor vele verrassin gen kan komen te staan. Wanneer zij op het bospad zijn aangekomen, kost het Eric weinig moeite het spoor van Erwin en Wolf terug te vinden. „Hier scheiden zich onze wegen," zegt hij tot Thjalfi. „Rijdt zo vlug ge kunt naar de burcht en zorg er voor, dat de bode naar het Noorden onmiddellijk vertrekt." Nog even kijkt hij de oude krij ger na en dan volgt de Noorman zoon. Steeds dichter wordt het bos. Hoge varens woekeren over het smalle pad en maken het hem soms moeilijk de voetafdrukken terug te vinden. Nu de opwinding over het onver wachte weerzien met Thjalfi ver dwenen is, maakt hij zich, nog meer dan tevoren, ongerust over het lot van Erwin. De beklemmende stil vastberaden het spoor van zijn te van het bos doet zijn onrust met iedere schrede toenemen. Plotseling staat hij met een ruk stil. Op nog geen paar pas afstand van hem hoort hij een vreemd ge ritsel tussen de struiken... Rondvraag. De heer F. Dieleman bepleit te hoognoodzakelijke wegverbe- tering te Driewegen. De voorzit ter antwoordde, dat van de buurtvereniging hierover een schrijven is ontvangen. De zaak zal nader worden bezien. De heer Camps wees op een ad vertentie in „De Vrije Zeeuw" van 3 Febr., waarin gegadigden werden opgeroepen voor buiten ambtenaar en een steno-typiste. Is deze typiste al benoemd? De voorzitter beantwoordde deze vraag bevestigend. De heer Camps zeide voorts dat ook door niet-ingezetenen was ge solliciteerd en iemand van bui ten Terneuzen was benoemd. Hij zag liever iemand uit de gemeen te aangesteld. De voorzitter: Deze benoeming is aan het college van B. en W. De heer Camps zeide verder, dat lang niet alle sollicitanten 'n kennisgeving van de benoeming hadden ontvangen. Wethouder De Vos antwoordde hierop dat de voornaamste sollicitanten die wel hebben ontvangen. De heer Weterings vroeg hoe ver men staat met de bouw der Kath. Jongensschool, dit i.v.m. de grondkwestie. De toestand is on houdbaar en ongepermitteerd. De kinderen zitten in een timmer- winkel. De voorzitter: Dit hebben wij niet in onze macht. De heer Weterings had dit graag op korte termijn opgelost. De heer Van Langevelde wees op de brandgangen in de Koren bloemstraat, waar de bewoners veel last hebben van water. Dat is daar al van meet af aan zo ge weest. Wie moet voor dat onder houd zorgen? De voorzitter: Dat zullen de bewoners of de eigena ren van de grond moeten doen. Wethouder De Vos: Dit is nu 'n nadeel van de particuliere wo ning-exploitatie en het huurkoop systeem. De mensen hebben zich de consequenties niet voldoende gerealiseerd. Samenwerking van de bewoners zal hier nodig zijn. Als de aflevering niet goed is, dient men zich tot de bouwers i te wendep. j De voorzitter deelde mede, dat de directie van de scheepswerf de i leden van de raad heeft uitgeno- digd om Zaterdagmiddag a.s. om 13 uur de „Pieter S" 'het groot ste schip hier gebouwd - te be zichtigen. De heer Hol vroeg hoe ver men staat met het zwembad. De voor zitter: Dit is in volle studie en heeft de aandacht van diverse in stanties en autoriteiten. Zoals de plannen nu liggen, beantwoorden die aan de bedoelingen van de raad. De voorzitter sloot hierna de vergadering.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2