Samenkomst van staatshoofden moét mogelijk blijven Minister Stevens en McCarthy Het aftreden van generaal Naguib Herdenking Februari-staking Amsterdam Verzekering van Eisenhower aan Nehroe CHURCHILL IN HET LAGERHUIS Rede van Hammarskjoeld WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Amerika zegt Pakistan militaire hulp toe Optreden van bende in regentschap Makassar Castella voor de gezinswas nu nóg beter! ZON-en MAANSTANDEN. Het bezoek van het Deense koningspaar aan ons land in Acties in Zuid- en West-Ceram Nieuwe samenstelling alom verkrijgbaar Officiële mededeling van Egypiische revoluiionnaire raad Amerikaanse hulp voor Pakistan Tegenmaatregelen in Syrië Li Isjoeng Jen naar ïaipeh onibcden Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 26 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3084. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nor. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Sir Winston Churchill heeft Donderdag in het debat over de conferentie tg Berlijn gezegd, dat niemand kan veronderstellen dat het lot dat Polen, Tsjecho-Slowa- kije, Roemenië, Bulgarije en Hon garije getroffen heeft, blijvend zal zijn. „Op het ogenblik is er geen oplossing in zicht voor deze onderworpen landen", zo zeide hij. ,.Wij allen hebben de methode om dit doel met geweld te berei ken verworpen". De tijd zou echter een oplossing kunnen brengen, waarover deze generatie niet beschikte. De krachten van de menselijke geest en van het nationale gevoel die in deze landen leven, zouden niet in een handomdraai vernietigd kun nen worden, zelfs niet door volks verhuizingen op grote schaal en door massa-opvoeding van kinde ren. De premier zeide voorts, dat 't rijk en de menigte onderdanen, welke Rusland in het uur der ge allieerde overwinning voor zich zelf veroverd had, de belangrijk ste oorzaak zijn van de verdeling van de beschaafde landen. Het gebruik, dat Stalin van zijn over winning heeft gemaakt, had ech ter ook tot het verbond van de Engelssprekende volken en de gedachten van een verenigd-Euro pa geleid. ..Alleen de Sowjet-politiek zou de basis hebben kunnen leggen voor de hechte en permanente band, die bestaat tussen Duits land en de. Westelijke 'wereld, Duitsland en de Verenigde Sta ten, Duitsland en Engeland, en, naar ik vertrouw", zeide Chur chill, „tussen Duitsland en Frank rijk". De Sowjet-heersers zouden zich ongetwijfeld rekenschap hebben gegeven van de prijs, welke de aanwinsten van de politiek van Stalin hun gekost heeft, aldus Churchill. Hoewel de conferentie van Ber lijn reden tot teleurstelling had gegeven, zag Churchill ook eni ge winstpunten. „Het is een zeer De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammars kjoeld, heeft Donderdag in een rede te Toronto (Canada) ver klaard, dat de verdeling van Korea mogelijk lpnge tijd zal blijven voortduren. De a.s. conferentie te Genève over het Verre Oosten heeft de impasse, waarin de besprekin gen over een politieke confe rentie voor Korea waren ge raakt, doorbroken, doch het is niet te zeggen, in hoeverre deze „stap vooruit" de vrede nader zal brengen. Mogelijk zal het nodig blijken lange tijd een bestandregime en een bestandslijn zoals die in Palestina en Kasjmir en zoals de demarcatielijn tussen de Russische en de. Westelijke be zettingszone in Oostenrijk er te handhaven, zo meende hij. Overigens achtte hij het toch altijd beter om aan de confe- rentietafel plaats te nemen en opnieuw pogingen in het werk te stellen om tot overeenstem ming te komen dan de zaak op het slagveld uit te vechten. medegedeeld door het K, N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. ENKELE BUIEN. Wisselende bewolking met en kele verspreide buien. Overwe gend krachtige Zuidwestelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. ZATERDAG 27 FEBRUARI. merkwaardige conferentie ge weest". Het plan om in Genéve een con ferentie over Korea te houden was belangrijk en hoopvol. Vol gens Churchill heeft deze confe rentie meer kans op resultaten dan de Berlijnse besprekingen, j De premier erkende de Ameri kaanse bezwaren tegen toelating van communistisch-China tot de Verenigde Naties. Er is echter niets tegen, vervolgde hij, dat oorlogvoerenden samenkomen voor besprekingen, zelfs al gaat de strijd intussen voort. Dat men er niet in was geslaagd Oostenrijk te bevrijden, noemde Churchill bijzonder teleurstellend. Hij voegde er aan toe „Geen volk heeft zijn harde lot zo weinig verdiend als de Oostenrijkers". De Russen zouden er verstandig aan hebben gedaan dit gebaar van menselijkheid te maken. Uit mili tair oogpunt had dit gemakkelijk gekund, vooral op grond van de verstrekkende Westelijke garan ties tegen een hernieuwing van Duitse agressie. Op de Berlijnse conferentie zou wel niet het laat ste woord over Oostenrijk geval len zijn, zo meende de premier. „Als wij een koude oorlog moe ten meemaken, onderbroken door onderhandelingen, dan is dat nog te verkiezen boven de onzegbare en onvoorstelbare verschrikkin gen van het algernatief", aldus de premier. Het is niet inconse quent een krachtige E.V.G. en Navo op te bouwen, met een gro te bijdrage van Duitsland, en te gelijkertijd te streven naar over eenkomst met de russen. „Hoe meer handelsverkeer er is tussen Engeland, Rusland en de Oost- Europese staten, des te groter is de kans dat wij in steeds grotere welvaart samenleven", zo meen de de premier. Een verenigd, neutraal en onge wapend Duitsland zou ernstig ge vaar opleveren. „Het verbaast me dat iemand zich kan voorstel len dat het machtige, vitale Duit se volk gedegradeerd zou kunnen worden tot een soort niemands- I land in Europa. De Duitsers zou- I den of een eigen nationaal leger oprichten of op gigantische i schaal het lot van Tsjecho-Slowa- kije delen. De premier noemde Adenauer „één van de grootste mannen die Duitsland na Bismarck heeft voortgebracht". Als wij hem nu in de steek laten, zeide Churchill, zou dat niet alleen een onverdien de slag voor hem zijn, maar een niet te overziene uitwerking kun nen hebben op de geest van het Duitse volk in de toekomst. Wat de handel tussen Engeland en Rusland betreft meende de premier, dat militaire uitrusting of bepaalde machinerieën, die in de oorlogsindustrie te gebruiken zijn, daar niet onder moeten val len. Een verzachting van de voor schriften aangaande fabrieksgoe- deren, grondstoffen en versche ping zou echter zonder twijfel van nut zijn. Engeland bestudeert de lijst van verboden goederen en zal hier over met Amerika besprekingen voeren, aldus Churchill. Churchill roerde nog even de onenigheid in de Labour-partij aan en sprak de hoop uit dat de Duitse herbewapening niet het voor werp van partijstrijd zou worden. Sir Winston Churehill verklaar de, dat hij nog steeds van mening is, dat een samenkomst van staats- en regeringshoofden met de ministers van Buitenlandse Zaken tot de mogelijkheden moet blijven behoren. Overleg tussen staats- en rege ringshoofden zou als hulpmiddel in petto moeten worden gehou den, aldus Churehill. Het zou echter niet lichtvaardig moeten worden toegepast, want het zou „misschien rampzalig" zijn het zonder succes te gebruiken. Churehill had de lachers op zijn hand. Donderdag werd sir Winston Churehill in het Lagerhuis ge vraagd, welke bijzondere regelin gen waren getroffen voor de vei ligheid van de regering ingeval van een atoombomaanval op Londen. De Britse eerste-minister ant woordde onder daverende hilari teit: „Gij moet in uw onschuld niet de Sowjetrussische geheime politie het brood uit de mond ne men". De vragensteller, de linkse so cialist Emrys Hughes, verklaar de, dat de Amerikaanse regering besloten had 125.000.000 gulden voor 'n schuilkelder uit te geven. Amerika heeft het Pakistaan se verzoek om militaire hulp ingewilligd, zo verneemt Reuter uit betrouwbare bron te Ka- ratsji, de Pakistaanse hoofd stad. Enkele dagen geleden had de Pakistaanse premier, Moh. AU, meegedeeld, dat Pakistan Ame rika om militaire hulp had ver zocht teneinde de defensieve kracht van Pakistan te vergro ten en de economie van het land te verbeteren. Volgens een bekendmaking van de. basis-commandant van Makassar, majoor Mochtar, heeft Zaterdagavond een bende ter sterkte van 3 tot 400 man getracht de stad Pangkadjene, in het regentschap Makassar, te omsingelen. Een patrouille ver hinderde deze poging echter. Op de terugtocht ontvoerde de bende een aantal mannen uit de kampong Soreang, op de weg tussen Pangkadjene en Pare Pare. Enige ontvoerden keerden later terug. Voorts heeft de correspon dent van Aneta in Makassar bericht, dat een bende van Ka- har Muzakkar de bevolking heeft verboden deel te nemen aan de komende algemene ver kiezingen. (Advertentie) v.m. n.m. Breskens 7.58 8.51 Terneuzen 8.33 9.26 Hansweert 9.13 10.06 Walsoorden 5.23 10.16 ZON MAAN Febr 27 28 Mrt. 1 2 3 op onder op onder 7.32 18.15 4.10 11.17 7.30 18.16 4.58 12.23 7.28 18.18 5.35 13.39 7.26 18.20 6.04 15.02 7.23 18.22 6.26 16.29 Zoals bekend, bevat het blauwe pak Castella, waarmee heldere huismoeders haai4 gezinswas doen, een zeker percentage Ac tief Wit. Dit Actief Wit geeft de Castella-was zijn opvallende blankheid. De Castella-fabrieken zijn er thans in geslaagd, om dit be slissende bestanddeel opnieuw in werkingseffect te verhogen. Wie thans de was met Castella doet, constateert weer duidelijk een vooruitgang, waarbij het schier onmogelijke werd be reikt. Ondanks de nóg inten siever werking van Castella Ge zinswas kunt U al uw textiel in volle gerustheid aan het vette, welige Castella-sop toevertrou wen. Vraag nu meer dan ooit naar Castella Gezinswas (42 cent per pak, dubbel pak 81 cent). IJ omvangt dan automa tisch de nieuwe, nóg betere sa menstelling! De Amerikaanse minister voor het Leger, Stevens en senator McCarthy hebben op een gehei me vergadering in Washington besloten niet hun geschil ovei het geval Peress in het open baar op een bijeenkomst van McCarthy's subcommissie van onderzoek uit te vechten. De minister had de openbare bijeenkomst, welke door de te levisie zou moeten worden uit gezonden, georganiseerd, nadat hij generaal Zwicker en een an dere generaal bevel had gege ven niet voor McCarthy's sub commissie te verschijnen, ge zien de „belediging en verneue- ring" van generaal Zwicker op een vergadering van de subcom missie. Stevens had er echter mee ingestemd de „namen van alle personen" te noemen, die zijn betrokken bij het geval van dr Irving Peress, een voormalig majoor van het Amerikaanse leger, «die heeft geweigerd te verklaren of hij ooit commu nist is geweest. Stevens ontken de echter na de geheime bijeen komst met McCarthy, dat hij terug is gekomen van zijn standpunt van verleden week, toen hij weigerde de twee gene- mals toe te staan voor de sub commissie te verschijnen. Volgens een bekendmaking van de subcommissie beloofde Stevens er op toe te zien, dat generaal Zwicker beschikbaar is voor het geval de commissie de ze verder wil ondervragen. Na de vergadering met Mc Carthy, die 2 uur duurde, ver klaarde Stevens niet te geloven dat hij „iemand is die capitu leert of zich terugtrekt". Hij zei te vertrouwen en alle redenen te hebben om te geloven, dat legerofficieren in de toekomst niet zouden worden beledigd bij verhoren door de subcommissie. Het onverwachte toegeven van minister Stevens heeft in Washington verrassing gewekt, aangezien hij gesteund werd door minister Wilson (Defen sie) en andere vooraanstaande figuren. Volgens onbevestigde berich ten werd hij ook gesteund door president Eisenhower. Stevens wilde echter niet verklaren, of hij op het Witte Huis besprekin gen over deze aangelegenheid had gevoerd. Ook wilde hij niet de redenen opgeven voor zijn toegeven met McCarthy. Vernomen wordt dat de Ame rikaanse minister voor het Le ger, Stevens „geschokt" was, toen hij vernam dat het resul taat van zijn bespreking met McCarthy als een overwinning van de senator uit Wiscounsin wordt beschreven. Stevens zou voor de bijeen komst van mening zijn geweest dat, indien McCarthy de open bare zitting zijner subcommis sie van onderzoek -- die zich thans bezig houdt met perso nen uit het Amerikaanse leger welke voor Donderdag was oe- legd, zou afgelasten, zowel hij als het leger „een kleine overwin ning" zouden hebben geboekt. Ook thans was de minister niet van gevoelen, voor Mc Carthy gezwicht te zijn. Volgens de Washington Post zou president Eisenhower in vloed op het verloop van de zaak McCarthy-Stevens hebben uitgeoefend. WIL STEVENS AFTREDEN? In kringen van de Amerikaanse minister van het leger, Robert Stevens, is gezegd, dat de minis ter bereid zou zijn af te treden als president Eisenhower hem niet openlijk steun zou betuigen. Volgens welingelichte leger- kringen wil Stevens een onder houd hebben met Eisenhower. Men gelooft dat de houding van de president zou bepalen of Ste vens zal aftreden of aanblijven. Stevens zou bezorgd zijn over de mogelijke uitwerking van de affaire met de commissie van se nator McCarthy op het moreel in het leger. Stevens had gedacht, dat over eenstemming was bereikt in zijn onderhoud van Woensdag met de republikeinse leden van senator McCarthys commissie, hierop neerkomend, dat elke officier van het leger, die voor de commissie geroepen zou worden voortaan met respect bejegend zou*wor den. Stevens zou er verstoord over zijn, dat het memorandum over de overeenkomst geen ver wijzing hiernaar bevatte. Naar verluidt zou Stevens van gevoelen zijn, dat hij hierdoor in een on houdbare positie was gekomen. De Egyptische „Revolutionnaire Raad" heeft Donderdag te Caïro de volgende mededeling uitge geven: 1. „De raad heeft het door generaal Naguib gevraagde ont slag uit al zijn functies aan vaard. 2. De revolutionnaire raad zal onder leiding van luitenant-ko lonel Gamal Abdel Nasser, zijn huidige bevoegdheden blijven uitoefenen, tot de revolutie haar voornaamste doel, namelijk het uitdrijven der imperialisten, heeft verwezenlijkt. 3. De raad heeft luitenant kolonel Gamal Nasser tot minis ter-president benoemd". De mededeling vervolgt: „Ge neraal Naguib heeft zijn ontslag ingediend in het volledige be wustzijn dat elk meningsver schil in de raad onder dergelijke omstandigheden betreurens waardige gevolgen zou kunnen hebben. De raad zag zich op een tijd stip, dat Egypte te kampen heeft met ernstige vraagstukken, ver oorzaakt onder en door vorige regeringen, gesteld tegenover Naguib's voortdurende aandrang om hem grotere bevoegdheden te verlenen". „Generaal Naguib is aangewe zen als leider van de staats greep, welke heeft geleid tot het vestigen van het bewind van onze raad. Eerst een maand na de revolutie is Naguib in de raad opgenomen. Hij werd toen voorzitter, in welke functie hij luitenant-kolonel Nasser opvolg de. In de laatste tijd heeft gene raal Naguib om steeds verder gaande bevoegdheden verzocht, Hij maakte een geestelijke cri sis door, waarvan wij allen veel te lijden hadden, ondanks onze pogingen om hem tegenover de wereld als de werkelijke leider der revolutie en van de raad te doen doorgaan", besluit het com muniqué. Volgens radio-Caïro wordt in het communiqué nog verklaard: „De raad heeft, op grond van in het verleden bestaande gevoe lens, alles in het werk gesteld om generaal Naguib te doen te rugkomen van zijn verzoeken, waarvan de inwilliging zou heb ben geleid tot een éénhoofdig absoluut gezag over Egypte, het- een mogelijk de resultaten der revolutie teniet zou hebben ge daan en hetgeen zij nog wil ver wezenlijken, onbereikbaar zou hebben gemaakt". Luitenant-kolonel Nasser volgt als gemeld, generaal Naguib als minister-president op, terwijl hij het leiderschap van de militaire revolutionnaire raad weer op zich heeft genomen. Er is echter géén nieuwe voorzitter van de raad benoemd. NASSER. Luitenant-kolonel Nasser is ondermeer leraar aan de Egyp tische krijgsschool geweest. Hij vertoont over het algemeen een onbewogen uiterlijk, doch het is bekend dat hij fel in zijn over tuigingen is. Hij wekt de indruk een revolutionnair in de ware zin van het woord te zijn. Luitenant-kolonel Nasser heeft aan Egyptische zijde de niet-of- ficiële onderhandelingen met Groot-Brittannië over een ont ruimen der Suez-kanaalzöne door de Britse strijdkrachten ge leid. Deze besprekingen werden 21 October j.L afgebroken. De Britse onderhandelaars kennen de onwrikbaarheid zij ner overtuiging, dat Egypte vol ledig het recht bezit souvereini- teit over zijn gehele gebied uit te oefenen. BRITSE MENING OVER NAGUIB'S HEENGAAN. In Londense diplomatieke krin gen is men van mening dat het overgaan van de macht in Egyp te van Naguib op Nasser géén invloed zal hebben op de Egyp tische binnen- en buitenlandse politiek. Men wijst er op dat er, sinds de in 1952 gepleegde staatsgreep, immer naar gegist is wie het nu eigenlijk voor het zeggen had, Naguib of Nasser. Gemeend wordt dat, zolang de groep officieren, die Faroek tot heengaan dwongen, de macht in handen heeft, er geen wezenlijke verandering in de toestand kan worden verwacht. BINNENLAND. Op binnenlands gebied krijgt Nasser met dezelfde vraagstuk ken te kanjpen als Naguib, na melijk de vijandigheid der aan hangers van de ontbonden par tij der Wafd en van de volge lingen der eveneens opgeheven Mohammedaahse broederschap. Bovendien is daar het vraag stuk der armoede van het over grote gedeelte der Egyptische bevolking, dat ongeveer even oud is als Egypte zelf. BUITENLAND. En ook op buitenlands gebied ziet Nasser zich voor hetzelfde probleem als zijn voorganger gesteld, namelijk het bereiken van overeenstemming met En geland over de toekomstige sta tus der Britse bases in de Suez- kanaalzöne en het tevens ver zekeren van de Egyptische vei ligheid. Men verwacht te Londen niet, dat de machtswisseling in Egyp te zal leiden tot enige wijziging in de houding van Egypte en Engeland bij de besprekingen over de Suez-kanaalzöne. Ter aanvulling van een vroe ger bericht kan worden meege deeld, dat het Deense konings paar, bij zijn officiële bezoek aan ons land op 26, 27 en 28 April a.s., zal worden vergezeld door de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Bij het monument „De Dok werkers" op het J. D. Meijer- plein in het hart van de voor malige Amsterdamse Joden buurt is Donderdagmorgen met een korte en sobere plechtigheid de Februari-staking van 1941 herdacht. Op dit plein werden op Zater dag 22 en Zondag 23 Februari 1941 de Joodse mannen, die bij de eerste razzia's werden opge haald, door de Grüne Polizei samengedreven. Op de 25e Fe bruari brak als protest daarte gen in de hoofdstad de staking uit. Naast het monument was de stadsvlag halfstok gehesen en aan beide zijden van het stand beeld hadden vier B.-S.'ers post gevat. Burgemeester d'Ailly, ver gezeld door wethouders en ge meenteraadsleden legde om 9 uur namens het stadsbestuur 'n grote krans met linten in de stadskleuren aan de voet van het monument. Daarna bracht de politie muziekkapel het Wil- personen woonden deze koite herdenkingsplechtigheid op het uur, dat de arbeid overal was begonnen, bij. Toen het officiële gedeelte was afgelopen, traden enkele vrou wen naar voren en legden bos jes bloemen aan de voet van het monument. De Pakistaanse premier, Mo hammed Ali. heeft Donderdag te Karatsji officieel medegedeeld, dat de Verenigde Staten er in hebben toegestemd Pakistan mi litaire hulp te verlenen op basis van een programma voor weder zijdse beveiliging. Hiermede is het aantal landen, dat op basis van de wederzijdse verdedigingshulp, in 1949 begon nen, steun verkrijgt, op 28 geko men. Ook Nederland behoort tot deze landen. Einde 1953 wees 't Amerikaan helmus ten gehore. Voorts wer- 1C7„0 den kransen eeleed namens de se conSres 16-788 millioen dollar „2. g anlell's voor de wederzijdse hulnverle- samenwerkende oud-verzetsor ganisaties in de hoofdstad en de plaatselijke afdeling van de Stichting l940-'45. Circa 20G Brigade-generaal Sjisjakli, de Syrische president, heeft troepen en vliegtuigen ingezet tegen de j dering heeft besloten vice-presi rebellen, aldus werd Donderdag- - - - avond door een Israëlische radio zender gemeld. ederzijdse hulpverle ning toe. Ook president Eisenhower maakte Donderdag bekend, dat de Verenigde Staten Pakistan mi litaire hulp zullen verschaffen. Het presidium van de nationa- listisch-Chinese nationale verga- Volgens de Israëlische radio zou de bemanning van twee vlieg tuigen naar de opstandelingen zijn overgelopen. De toestellen waren op het vliegveld van Alep po geland. In een schrijven aan premier Nehroe van India heeft president Eisenhower India verzekerd, dat indien enig land, ook Pakistan, Amerikaanse militaire hulp ge bruikt voor agressieve doelen, hij, Eisenhower, onmiddellijk maatrer gelen zal nemen om deze hulp stop te zetten. President Eisenhower zegt ver der, dat het besluit der Verenigde Staten om Paskistan te helpen „in genen dele van invloed is op de vriendschap, die wij voor India gevoelen". Indien enig land, aldus Eisenho wer, ook Pakistan, misbruik zou maken van Amerikaanse hulp en deze tegen een andere staat zou aanwenden, zal ik onmiddellijk, in overeenstemming met m'n con stitutionele bevoegdheid, de nodi ge maatregelen nemen, zowel binnen als buiten de Verenigde Naties, om dergelijke agressie tegen te gaan". Elk verzoek van India om mili taire hulp „zou ik met de groot ste welwillendheid in overweging nemen", aldus voegde Eisenho wer er aan toe. De brief van Eisenhower is door de Amerikaanse ambassa deur, George Allen, aan Nehroe ter hand gesteld. dent Li Tsjoeng Jen telegrafisch uit Amerika te ontbieden om op uitgebrachte beschuldigingen antwoord te geven. Het voorstel tot ontbieding werd gedaan door de voormalige premier Tsjang Tsjoen. Li, die in 1950 met Sjang Kai Sjek brak, is beschuldigd van plichtsverzuim. Het presidium heeft 1 Maart vastgesteld als datum voor de eerste voltallige bijeenkomst van 1543 afgevaardigden. Volgens Woensdag in Djakar ta ontvangen berichten hebben volgelingen van de R M.S. in Z.- en West-Cer3m de plaatsjes Hatasua en Wainsamu bezet en vervolgens in brand gestoken. Deze volgelingen stonden onder leiding van zekere Sobakwa, die de rang van kolonel zou voeren. Het Indonesische leger heeft, nadat versterkingen waren aan gekomen, de plaatsen weer be zet. Het leger, dat enige verlie zen leed, heeft de toestand weer in handen. De verliezen aan de zijde van de R.M.S. zijn niet be kend.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1