Stichting Openhaar Kleuteronderwijs te Terneuzen in jaarvergadering bijeen Veerdienst Grote Belt over de gestaakt Om de toekomst van Australe Ongerustheid in Zouteiande over afbraak huizen RADIO? Voorzichtig doch gezond financiëel beleid IJsbreker na aanvaring buiten dienst De 36-ste verjaardag van het Rode Leger In België werkende Nederlanders De opdracht van Robert Mersham De overstromingen in Australië Wat brengt de 1WEEDE BLAD Donderdag 25 Februari 1954 9e Jaargang No. 3083 E VRIJE ZEEUW De Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Stichting Openbaar Kleuteronderwijs in de kleuterschool aan de Molendijk te Terneuzen, kenmerkte zich door een grote opkomst van de leden, een weldadig aandoend enthousiasme en een vlot en geani meerd verloop. De leiding van de vergadering was bij de heer M. L. van Vugt dan ook in goede handen. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat, in tegenstel ling tot vroeger, toen een handjevol mensen het wel en wee van het kleuteronderwijs beredderde, het thans in de bedoeling ligt de leden telkenjare door middel van een jaarvergadering een vinger in de pap te doen hebben. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. DE FINANCIËN. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer M. J. Hamelink, werd na voorlezing van het schriftelijk verslag van de kascontrole-commissie, goed gekeurd, onder dankzegging voor het vele verrichte werk. Uit het jaarverslag bleek, dat een voorzichtig doch gezond fi nancieel beleid werd gevoerd, hetgeen nog geaccentueerd werd door de opmerkingen over het gestencilde uittreksel uit het kas boek 1953, de balans per 31 Dec. 1953 en de begroting 1954. Dit wil echter niet zeggen, dat men b.v. afkerig zou zijn van een ver hoogde subsidie per kind, welke momenteel 24 bedraagt. Deze kwestie, aangesneden door de heer H. Heideman, in verband met de behandeling van een der gelijke aanvrage om subsidie verhoging in de raad van de ge meente Vlissingen, zal door de voorzitter, mede naar aanleiding van een opmerking van de heer Wonderghem, nader worden be keken. De heer J. Stenvert vond, gelet op het aantal kinderen dat de school bezoekt (120) en de sol vabiliteit, het bedrag voor aan koop leermiddelen wat aan de lage kant, hetgeen men van be stuurszijde niet ontkende, doch de oorzaak daarvan motiveerde. TUINFEEST. Om de kas te spekken ontvouw de de voorzitter tijdens het ver dere verloop van de vergadering nog een groots plan, ontsproten aan het „bestuursbrein" n.l. om vroeg in het voorjaar a.s. een tuinfeest te organiseren in en rond de kleuterschool. Zij, die enigermate op de hoogte zijn, weten dat b.v. alleen al de aan koop van het meubilair per klas een handvol geld kost. Aan ver vanging van het huidige meubi lair dient reeds thans aandacht te worden geschonken. OPTIMISTISCH BEELD. Ook het algemeen verslag van de secretaresse, mevr. Burger, werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit dit verslag viel, mede voor de toekomst der school, een optimistisch geluid te beluisteren, al maakte het ver slag tevens gewag van enige thans overwonnen moeilijkheden. Thans zijn er 4 leidsters, waar van twee volledig bevoegd, t.w. het hoofd mej. P. Noteboom en mej. J. van Liere en twee stude rend voor diploma A, t.w. mej. P. de Kleijn en mej. A. van Oppen. De dames mevr. Van Driel Vermeulen en mevr. ElveVan Akkeren fungeren, hiertoe aange zocht, des Vrijdags «als de stu derenden naar Middelburg om les moeten als plv.-leidster. De voorzitter sprak waarderende woorden aan het adres van de leidsters voor de wijze waarop zij zich van hun taak kwijten. De school wordt nog zodanig dicht bevolkt, dat er nog een behoor lijk aantal kinderen op de wacht lijst prijkt. BESTUUR. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid, de secretaresse mevr. Burger, her kozen, terwijl in de ontstane vacatures mevr. Bareman en Ph. van Gorsel, die zich beiden niet meer herkiesbaar stelden werden gekozen: mevrouw Adler en de heer H. W. Staal. Door deze mu taties is het bestuur thans als volgt samengesteld: Voorzitter: M. L. van Vugt. Secretaresse: Mevrouw Bur ger, Dokweg 9. Penningmeester: M. J. Hame link. Leden: Mevrouw Adler en de heren H. W. Staal en C. Udo. Nadat mej. P. Noteboom op voortreffelijke wijze het gedicht „Kindersproke" van Marie Bod- daert had gedeclameerd en in de verkiezing van een lid van de kascontrole-commissie was voor zien door de benoeming, bij accla matie, van de heer F. Hamelink, brak de pauze aan, waarin koffie werd geserveerd. WAARDEVOLLE TAAK. Op onderhoudende wijze be lichtte het hoofd der school, mej. P. Noteboom na de pauze enkele détails van het werk met de kleu ters. Aangezien er talrijke din gen de kleuterschool betreffende het vertellen waard zijn, bepaalde De veerdienst over de Grote Belt is gestaakt na een aanva ring van een veerboot met de „Holger Danske", Denemarkens sterkste ijsbreker. De ijsbreker kreeg door de aanvaring een groot lek en de electrische in richting op beide schepen werd beschadigd, zodat het onmoge lijk was in radio-contact met beide vaartuigen te komen. De Grote Belt is vol ijs en de Holger Danske is de enige ijs- oreker die het vaarwater had kunnen openhouden. Twee leden van de bemanning van de ijsbreker kwamen door entsnappende stoom om het ïe- ven en 3 werden gewond, van wie 1 ernstig. Een poging om de halfgezonken ijsbreker te ber gen, is opgegeven. De veerboot is ernstig bescha digd naar de haven terugge keerd. De aanvaring geschiedde toen beide vaartuigen juist ae Grote Belt wilden oversteken. Zij werden door een grote mas sa pakijs, die door de wind in beweging werd gebracht, ge troffen. De veerboot voer daar op tegen de ijsbreker, die voor haar lag, aan. Aan boord van de veerboot zijn 2 mensen gewond. Het sta ken van de veerdienst is een zware slag voor het Deense en continentale vervoer. De enige verbinding is de veerdienst tus sen Grossenbode in Sleeswijk- Holstein en Gedser in Zuid- Denemarken. Er wordt thans van vliegtui gen gebruik gemaakt om de in ternationale verbindingen te onderhouden. Inmiddels heeft de veerboot „Dronning Ingrid" een proef tocht van Nyborg naar Korsoer gemaakt. Russische militaire leiders hebben de 36ste verjaardag van het Rode Leger, in toespraken en artikelen in bladen gespro ken van de vredeswil van de Sowjet-Unie, maar tegelijkertijd de nadruk gelegd op haar ge reedheid tot het afslaan van agressie. De stafchef van het Rode Le ger, maarschalk Sokolowski, be toogde in het regeringsblad Iz- v/estia, dat imperialisten open lijk volkeren bedreigen met het gebruik van het atoomwapen". Hieruit vloeiden hogere eisen voor de militaire en politieke voorbereiding van de Russische troepen voort, „maar nieuwe mi litaire methoden hebben het voorkomen van het leger ver anderd en zijn militaire moge lijkheden merkbaar vergroot", aldus de maarschalk. Admiraal Koeznetsof schreef in het regeringsblad, dat een zij zich na een korte inleiding, ditmaal in hoofdzaak tot het ge bruik van enig materiaal. Zij wees op het feit, dat het begrip „kleuterschool" ook thans nog zo dikwijls verward wordt met de vroegere „bewaarschool". De moderne kleuterscholen heb ben echter een waardevoller taak dan alleen maar het bewaren en zoethouden van kinderen. Hoe wel het inderdaad voor grotere gezinnen wel eens gemak bete kent, als er een „stelletje" naar school gestuurd worden, mag dit toch niet dè drijfveer zijn. De diepere waarde bij de beslissing om de kinderen de kleuterschool te doen bezoeken moet gelegen zijn in het feit, dat in deze periode de voornaamste karaktervorming plaats vindt; dat het kind zéér gevoelig is voor indrukken die uit zijn omgeving tot hem komen. In een begrijpende, liefdevolle omgeving wordt op de kleu terschool, het voorportaal van de lagere school, getracht het kind te geven waar 't op zijn leeftijd behoefte aan heeft. In ieder kind leeft een natuur lijke activiteitsdrang, die zich uiten. Het speelmateriaal, in grote verscheidenheid, komt hier aan tegemoet. Dat activiteit en fantasie hier door tenvolle tot hun recht kun nen komen, bleek op duidelijke wijze, toen inleidster vertelde van haar soms zéér interessante en leuke ervaringen met de kleuters opgedaan bij het tekenen en het spelen met materialen als boet- seerklei, blokken, zand en water. Na deze inleiding die met een hartelijk applaus werd beloond werd de rondvraag aan de orde gesteld. RONDVRAAG. Na een vrij uitvoerige en leven dige discussie inzake de vraag of de vergadering de voorkeur gaf aan een kort en verantwoord schoolreisje, dan wel aan een Ter voorziening van de speel goedkast van de school (er is b.v. maar één kiep-auto én die is zéér in trek! stelden zich, op voor stel van mevr. Van DrielVer meulen, een aantal aanwezigen beschikbaar om één avond per week of per maand speelgoed te vervaardigen of te repareren. Op de aanwezigen werd tevens een beroep gedaan om kennissen- modelbouwers hiervoor warm te maken. Aangezien 't schoolplein geen voetbalterrein is en ook buiten de schooluren aan de beplanting rond de school schade wordt aan gebracht stelde de heer Adler voor een betere afrastering te doen aanbrengen. De hieraan verbonden kosten maken een af doende oplossing tenzij de ge meente wil bijspringen wel illusoir. In verband met deze klachten beloofde de voorzitter nogmaals contact met de politie te zullen opnemen. Bij monde van de voorzitter en oud-voorzitter werden de schei dende bestuursleden dank ge bracht voor hun vele in het be lang van de kleuterschool ver- schoolfeest ter plaatse, moest het richte werk en de prettige samen- laatste plan bij meerderheid van werking. stemmen zwaar het loodje leg gen. Het wordt dus een reisje, waarvoor de kinderen al druk aan 't sparen zijn a raison van 10 cent per week. Van bestuurszijde werd ver zocht het verschuldigde school geld op andere wijze' te voldoen dan, zoals de laatste tijd bij her haling was voorgekomen, tijdens de les. Dit vanwege het zéér storend karakter. Tegen 't mee geven van het schoolgeld met de spontaan aan de buitenwereld wil t kinderen bestaat geen bezwaar. Tevens sprak voorzitter Van Vugt een hartelijk woord van dank aan de heer Borghstijn voor het gratis beschikbaar stellen van het voor deze avond benodigde serviesgoed en aan de talrijke aanwezigen voor hun opkomst. Na vertoning van een tweetal leuke kleuterfilms, die in de loop van deze week ook nog voor de kinderen vertoond zullen worden, werd deze geslaagde jaarvergade ring gesloten. Mr J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, heeft tijdens een persconferentie die hij te Middelburg heeft gehou den, gezegd dat de zeewering ter hoogte van het dorp Zoute iande op Walcheren versterkt zal moeten worden met opoffe ring van een aantal huizen. De ze mededeling is in Zouteiande ingeslagen als de bekende blik seminslag bij heldere hemel. Wat zal er gaan gebeuren? Hoe veel huizen zullen er moeten verdwijnen? Dit zijn vragen die men zich in Zouteiande stelt en waarop niemand het juiste ant woord kan geven. In zouteiande niet, maar ook niet bij de polder Walcheren, of bij de Rijkswa terstaat, want het gehele plan maakt nog een onderwerp van ernstige studie uit, welke zelfs pas in haar beginstadium ver keert. De situatie is nog niet eens behoorlijk in kaart ge bracht, doch daaraan wordt reeds gewerkt. Zulks heeft men ook kunnen zien, toen deze week de mannen van de polder Wal cheren met allerlei meetinstru menten in het dorp verschenen om de gehele strook langs de zeewering op te meten. Allerlei bijkomstige omstandigheden als ligging van straten, rioleringen, kabels en leidingen zullen bij de bestudering van de mogelijkhe den ook een rol spelen. De meningen over de omvang van de uit te voeren werken en dus over het aantal huizen dat hieraan ten offer zal moe ten vallen lopen sterk uiteen. Er zijn er die geloven dat het wel mee zal vallen en die eigen lijk maar één punt in het dorp zien waar de zeewering inder daad angstig smal is en waar voor eigenlijk iedereen de nood zakelijkheid van de aangekon digde maatregelen erkent, n.l. bij de bocht aan het einde van de Langstraat. Daar zullen on getwijfeld enkele panden moe ten verdwijnen. Velen vrezen daarentegen dat het mes er veel dieper ingezet zal worden, dat zeker enige tientallen huizen opgeofferd zullen worden. Volgens geruchten zou de ver betering van de zeewering om werkelijk afdoende te zijn, toch tamelijk diep ingrijpen, doch aan de andere kant kan men er zich van overtuigd houden dat de hele situatie zeer grondig bekeken en bestudeerd wordt, dat deze belangen van de vei ligheid van het gehele eiland en die van de dorpsbewoners en niet te vergeten die van de bad plaats nauwkeurig tegen el kaar worden afgewogen en dat men geen woning zal opofferen wanneer dit niet strikt noodza kelijk zal zijn. Voorts zal ook ernstig aandacht worden ge schonken aan de vragen van de schadevergoeding en het toewij zen van een andere woning. De minister heeft het verlan gen te kennen gegeven dat de verbetering van de zeewering op korte termijn tot stand wordt gebracht en men mag dus aan nemen dat Zouteiande niet lang in het onzekere zal blijven ver keren. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Lienden heeft aan de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de volgende vragen gesteld: Is het de minister bekend, dat in België werkende Neder landse arbeiders, voornamelijk mijnwerkers, die in Nederland woonachtig zijn, bij eventuële ziekte vele weken, soms maan den, op hun ziekengeld moeten v/achten? Indien het bij de eerste vraag gestelde door de minister be vestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid te be vorderen, dat in overleg met de 48) door MARTIN VERDUYN. (Nadruk verboden), maatregelen getroffen. Plotse- „Geloof me Marion," ant woordde Flanders nu ernstig, „we zullen moeten lopen tot we er bij neervallen." „Maar wat heeft het voorzin" hield Marion vol, terwijl zij Flanders, die reeds vooruit ge lopen was, volgde. „We kunnen toch niet zinloos in de rimboe blijven ronddwalen en daarbij het risico lopen door hongerige leeuwen aangevallen en verslon den te worden." Zij sprak op luchtige toon, maar Flanders wist dat zij doodsbang was. Hij antwoordde niet meer, legde zijn arm om haar schouder en zwij gend begonnen zij hun schijn baar hopeloze tocht. Intussen had men op de geal lieerde hoofdkwartieren niet stil gezeten. Zodra men, dank zij Flanders' berichten uit Leopolds- ville, zekerheid had omtrent een catastrophale ontwikkeling, wer den alle mogelijke maatregelen genomen om het Congogebied hermetisch af te sluiten. Dit leek een onmogelijke taak, gezien de nieuwe militaire uitrusting voor geweldige omvang van het land leger en vloot is ingevoerd, en ondoordringbare gebieden, waardoor bewapening en mili- Toch liet men niets na om Ni- taire techniek op een aanzien- chols te beletten de Congo te lijk hoger peil staan dan in de verlaten en ook in de omliggen- jongste oorlog. de staten werden voorzorgs- ling was Centraal-Afrika het voornaamste oorlogsgebied ge worden, hoewel dit alleen aan ingewijden bekend was. Vooral in de lucht was men actief. Met iedere mogelijkheid werd reke ning gehouden, ook met Duitse duikboten nabij Afrikaanse ha vens. De in de Afrikaanse wil dernis dwalende prof. Nichols was nu de belangrijkste en meest gevreesde mens ter we reld. Maar dat begrepen ook de Duitsers, die woedend waren over Schroder's mislukte zending en het falen der spionnage-afde- ling in Leopoldsville. Reeds vier en twintig uur na Flanders' alarmerende bood schap zonden zowel de Duitsers als de geallieerden hun beste, op een verblijf in de tropen ge trainde, mensen van de geheime diensten naar de Cohgo. Maar nu hadden de geallieer den een grote voorsprong, daar de Congo een Belgische kolonie was en dus geallieerd gebied. Hoewel zij niet met de finesses op de hoogte waren gebracht wist nu iedere ambtenaar in het uit gestrekte gebied, dat hij op zijn hoede moest zijn voor Duitse spionnen en parachutisten-troe pen. Het gevaar, dat de Duit- daarvoor aangewezen Belgische instantie maatregelen worden genomen om de uitkering bij ziekte zo spoedig mogelijk na de ziekmelding te doen plaats vin den? Is de minister bereid, indien de in de tweede vraag gestelde maatregelen niet mogelijk blij ken, in het overleg met de hier bij betrokken Belgische instan tie, de vraag aan de orde te doen stellen, of voorschotten op de toe te kennen uitkeringen kunnen worden gegeven, zoals dit in België gebruikelijk is voor in België wonende recht hebbenden op uitkering bij ziekte? sers negers voor hun doeleinden zouden gebruiken, was niet denk beeldig, daarom werden zelfs de belangrijkste stamhoofden inge licht en werd hun bevolen door middel van de „tam-tam'' het gevaar onder alle inlanders be kend te maken. Ook kregen zij de instructie, een kleine gebaar de blanke man gevangen te ne men en hem vast te houden tot geallieerde militairen hem zou den over nemen. Mersham was inmiddels ook op de hoogte van al deze maat regelen. Na een dag vergeefs zoeken naar Nichols was hij met Jules Desmond naar Leopolds ville gevlogen en had daar een lang telefonisch onderhoud ge had met zijn hoogste opdracht gever. Deze had hem heel vrien delijk bedankt voor zijn moedig optreden, maar hem ook ondub belzinnig te verstaan gegeven dat prof. Nichols ten koste van alles gearresteerd moest worden en miss Andrews moest worden gevonden. De gouverneur zou alle mogelijke medewerking ver lenen en de expeditie voorzien van levensmiddelen, radio en wapenen. Goed voorzien van wa ter, wapenen, drie radio-instal laties en een grote voorraad levensmiddelen, alsmede tenten en ander kampeerbenodigdheden keerden Mersham en Desmond naar hun mannen terug. „Nu kunnen we pas goed be ginnen," constateerde Dunwell met voldoening. Zijn arm was Australië is in alle opzichten een wereddeel in opkomst. Steeds groter blijken de moge lijkheden te zijn die dit land weet te geven. Australië is een land van de toekomst, maar deze toe komst heeft 2 grote problemen; mensen en water. Water, niet alleen voor zijn landbouw en vee teelt die hiervan afhankelijk zijn, maar vooral water en energie te verkrijgen, die het opkomende continent zo hard en hard nodig heeft. Het heden, maar vooral de toekomst van Australië zal stroom véél stroom vragen. En het is juist aan dit laatste dat 't land reeds thans in tal van ge bieden een stroomtekort kent. Het is dan ook vooral met het oog op de toekomst, dat men in Australië een project ter hand heeft genomen, dat wel met niets ter wereld te vergelijken is. Ruim twee mililard gulden zul len uitgegeven worden om rivie ren in hun loop te keren, tunnels en krachtcentrales te bouwen die honderden meters onder de aarde zullen liggen, gebieden tot vruchtbaar gebied te maken. Tunnels van tientallen km, zul len dit gebied de grootste tun nels van onze aarde bezorgen. Het is duidelijk dat een dergelijk project jaren en jaren werk vraagt. In 1975 zal het werk klaar zijn en de stroomvoorzie ning van Z.O. Australië veilig ge steld. Er werd een groots project op gesteld onder de naam „Snowy Mountains Hydro Electric Sche me". Begin 1949 werd met de uitvoering begonnen en pas tegen 1975 zullen de tentenkampen en de ingenieurs weer uit deze stre ken vertrekken. De aanwezig heid van de Snowy-rivier is de basis van het project. Deze rivier bezit n.l. juist het meeste water als de grote naar het W. stro mende Murray-rivier het minste water bezit. De Snowy zal men nu omkeren in haar natuurlijke loop en de rivier door een 48 km lange tunnel verbinden met de Muray-rivier. De bovenloop van de Snowy zal tal van energie bedrijven verkrijgen, die zodanig worden gebouwd dat zij zelfs tegen atoombommen bestand zul len zijn. De Tumut-rivier wordt weer met andere rivieren ver bonden en totaal zal men dan ook liefst 160 km tunnel en circa 800 km waterleiding bouwen. In de tunnel van de Snowy ko men liefst 4 onderaardse kracht centrales. Op sommige punten zal de tunnel meer dan 1000 m onder de bergtoppen liggen. Bij Jindabyne komen stuwmeren waar 2 stadjes in zullen verdrin ken, zelfs de torenspitsen zullen onder het water verdwijnen. Enorme stuwdammen worden er gebouwd en als de kroon op dit alles zullen niet minder dan 16 krachtcentrales de toekomst van Australië veilig stellen. Nieuwe industrie-gebieden zullen door dit project worden geschapen. Dorre vlakten zullen vruchtbaar wor den en de aanleg van nieuwe we gen, het ontstaan van nieuwe steden werden in het plan opge nomen. Het Snowy-project wordt sa mengevoegd met het Kiewa-plan dat reeds door de staat Victoria in uitvoering was genomen. Delen van dit plan zijn reeds vol tooid en over circa 2 jaar zal het gehele Kiewa-plan gereed zijn. Totaal komen hier 5 stuwen, 29 km tunnel en 6 krachtcentrales waarvan 4 onderaardse. Ook hier zal het water naast de opwek king van energie worden ge- bijna genezen en de taaie ser geant blaakte van ijveren vecht lust. Ook Mersham zou, ondanks de voortvluchtige Nichols en het vreselijke gevaar dat hij nog steeds vertegenwoordigde, ver heugd geweest zijn om het feit dat hij nu alle ellende te boven was en beter uitgerust dan ooit zijn opdracht kon uitvoeren, als hij niet ieder ogenblik gekweld zou zijn door de gedachte aan Marion en Flanders. Hoewel Flanders Marion niet mee had mogen nemen bij zijn terugkeer uit Leopoldsville, kon Mersham niet anders dan diens moed en doorzettingskracht bewonderen. Hij zou nu wel dood zijn en als Mersham aan het lot van Ma rion dacht, huiverde hij. Hij be trapte zich er echter op, dat hij de gedachte, dat zij misschien samen door de wildernis zouden zwerven, ondragelijk vond. Dit gehele complex van kwellende gedachten en gevoelens dreigde zijn hoge opvatting te verstoren, maar met zijn ijzeren wil wist hij de leiding van de nasporin gen vast in handen te houden. De dag van zijn terugkomst uit Leopoldsville belegde hij krijgsraad met majoor Crane, kapitein Desmond en Dunwell. Hun operatiebasis bevond zich nog steeds op de plaats waar de Duitsers hun kamp hadden op geslagen en dit was één van de dingen die Mersham zorg baar den. (Wordt vervolgd). bruikt voor de irrigatie. Maar eerst haalt men uit het water mil- lioenen pk energie. En om U een duidelijk beeld te geven van de krachten die worden opgewekt kunnen wij zeggen dat de ener gie die door het gehele project wordt opgewekt overeen komt met de kracht van niet minder dan circa 50 millioen mensen! Aan het gehele project werken duizenden mensen. En het is voor ons wel om trots op te zijn, in de leiding zien wij ook Neder landse ingenieurs. HET GROOTSTE PROJECT TER WERELD AUSTRALIË' BOUWT WATERKRACHTSTATIONS VOOR TWEE MILLIARD GULDEN Snowy-plan - erppdin 1975/. shu wen, 160 km ipI, lbkrachlxenlr. Afarrutobid M urroj. Llindabyne Melbourne Geelon Tunnel v.48km 4onderaardse krachhcenhrales Kiewa-plan gereed in 1956, 5shuwen,29km hunnel,6knachS centTBtes SCHEMA V.D.TUNNEL B'J JINDABYNE Shjwmeer indabyne MURRAY RIVIER I300m SÏJÖW/M mokm. Onderaardse krachhcenhrale Darwin isbane AUSTRALIËém^g Melbou Officieel wordt gemeld, dat 20 personen zijn omgekomen bij de overstromingen in Nieuw- Zuid-Wales en Queensland, maar men vreest, dat het do dencijfer nog zp.\ stijgen. VRIJDAG 26 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de vrouw; 9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 9.35 Schoolradio; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Ka mermuziek; 10.55 Voordracht; 11.15 Gram.; 11.30 Orgel; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Amus. muziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; 14.50 Boekbespre king; 15.10 Piano; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 Cau serie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Orgel; 18.00 Nieuws; 18.15 Ver- zoekprogramma; 18.45 Hoorspel; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Koor; i9.30 Hoorspel; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.15 Koor; 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Voor de jeugd; 21.35 Kwartet; 21.55 Bui- tenl. weekoverzicht; 22.10 Lich te muziek; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gr.; 7.45 Ge bed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.45 Voor de school; 10.00 Franse muziek; 10.30 Orkest; 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Koor; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nws.; 13.20 Gram.; 13.45 Voor de vr.; 14.00 Amus. muziek; 14.30 Hier vrij Europa; 15.00 Schoolradio; 15.30 Zang; 16.00 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.40 Orkest; 18.10 Amus. muziek18.40 Vragenbeantwoor- ding; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzen ding; 19.30 Gram.; 20.25 De ge wone man; 20.30 Pol. lorum; 21.00 Orkest; 21.25 Causerie; 21.40 Gram.; 22.20 Orkest; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.00 Voor de kin deren; 15.30 Gr.; 16.30 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte mu ziek; 18.00 Gram.; 18.10 Cause rie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00' Nieuws; 19.40 Volkszang; 20.00 Vlaamse Beiaarden; 20.15 Ork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5