Laatste Zeeuwse evacué's terug paleis „Het Loo" naar huis van Gemeenteraad Nieuwvliet van Binnenlands Nieuws Lek gestoten schip doorgevaren 59, Voor de Zondag Dr Adenauer over de Berlijnse besprekingen DAHPO GENEEST verkoudheden Sneeuw en overstromingen in Zuid-Slavië De strijd tegen de commu nisten in de Ver. Staten NIEUWE ONLUSTEN IN CALCUTTA AGENDA Jacht op ontsnapte Italiaanse gevangenen De Japanse communistische partij J EEN FLESJE VOOR DE DORST BAKFIETS CONTRA AGENT. ROTTERDAM Toen Vrijdagmorgen grote sneeuwvlokken de perken en plantsoenen rond paleis „Het Loo" onder een dikke vacht be dekten, maakte een groep van 18 ouden van dagen uit Zeeland, zich gereed de terugreis naar huis te aanvaarden. Deze acht- Ik weet Wie ik geloofd heb, en ik ben verzekerd, dat Hij machtig is mijn pand, bij Hem weggelegd, te bewaren tot die dag. 2 Tim. 1 12. Is dat welbewust geloof: ik weet, ik ben verzekerd, ook het eigendom van u, die dit leest? Zal ons antwoord op die vraag zijn vervat in de regels van het bekende gezangversje: „Is 't hart niet altijd even blij, De kracht van mijn geloof vaak kleiner. Toch leeft en werkt Uw Geest in mfj, En maakt mij daaglijks reiner?" Ja, de Here weet, wat maaksel wij zijn en hoe wij nodig hebben, dat Hij onze zaligheid, onze ver zekerdheid, ons geloof vasthoudt. Wij durven niet altijd zo blijmoe dig en beslist verzekeren: „Ik weet in Wie ik geloof". Maar wij kunnen toch gerust zijn, onze ziel toch veilig weten. Want Hij, die ons kocht met Zijn bloed, liet ons niet voor eigen rekening voort tobben. Hij nam ons voor Zijn rekening. En niet ons klein ge loof, maar Zijn verbond is de Rots, waarop wij mogen bouwen. Al wordt dan ook bijwijlen het geloofsoog verduisterd en gaat dan soms de hemel uit het ge zicht, ons pad, onze erfenis is be waard. Die ligt vast geankerd in der eeuwen Rots. Welk een rijk dom van vertroosting, van altijd zich vernieuwende levenskracht ligt er in het geloof, dat God Zijn kinderen wil geven! Ik weet aan Wie ik mij vertrouwe, Al wisselen ook dag en nacht, Ik ken de Rots, waarop ik bouwe, Hij feilt niet, die Zijn hulp [verwacht. Eens, aan de avond van mijn [leven, Breng ik, van zorg en strijden [moe, Voor elke dag, mij hier gegeven, Hem hoger, reiner loflied toe. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) tien waren de laatsten van de 86 Zeeuwse evacuees die na de stormramp in Februari van het vorige jaar in het koninklijk pa leis een onderdak hebben gevon den. Meer dan een jaar zijn zij de gast geweest van onze Lands vrouwe en 't laat zich begrijpen dat er in hun harten naast dank baarheid en tevredenheid ook een gevoel van heimwee was. In de gang stonden de koffers en pakken gereed om in de spe ciale autobus te worden ingela den. In een reistas was voorzich tig een plantje geplaatst dat door één van de oudjes met grote zorg was opgekweekt. Voor de laatste maal werd in de voormalige wapenzaal het ont bijt gebruikt, en bij dit ontbijt zijn er vele hartelijke woorden gesproken. De intendant van het koninklijk paleis en domein „Het Loo" jhr D. J. A. A. van Lawick van Pabst getuigde van de pret tige sfeer welke er steeds had geheerst, en bracht speciaal dank aan de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, die zo enorm veel werk voor de evacuees had verricht. De heer P. C. Wiessner, ver bonden aan het paleis sprak in dezelfde geest. Hij merkte op hoe hij 86 maal bij een verjaar dag namens H. M. Koningin Ju liana en namens H. K. H. Prinses Wilhelmina aan jarige gasten bloemen had mogen aanbieden. Hij las vervolgens een hartelijk afscheidstelegram voor van de Prinses die thans in Den Haag verblijft. Het telegram luidt: „U en al Uw medevertrekkenden een laatste afscheidsgroet met beste wensen voor uw reis". Dominee J. F. Berkel de hof prediker heeft tenslotte een ge bed uitgesproken en er de aan dacht van de vertrekkende oud jes op gevestigd, dat zij geen heimwee doch een gevoel van diepe dankbaarheid in hun hart moeten mededragen op hun terugreis naar Zeeland. Van het gezelschap van 18 per sonen gaan er twee, namelijk de heer en mevr. Bij de Vaate, terug naar Nieuwerkerk, de overigen gaan naar het rusthuis „Ons Huis" in Zierikzee. De heer W. J. 'Heulen vertelde ons dat hij in het rusthuis inder tijd beneden twee kamers had, zodat hij in de rampnacht al zijn bezittingen is kwijtgeraakt. Niet temin is hij vervuld van diepe dankbaarheid dat hij nu weer naar zijn geliefde Zeeland mocht terugkeren. Evenals de andere leden van het gezelschap was hij vol lof over de liefderijke verzor ging welke men als gasten van onze Landsvrouwe op „Het Loo" heeft mogen ondervinden. De heer Heulen vertelde ons voorts, dat de terugkeer zo lang moest worden uitgesteld omdat „Ons Huis" lange tijd in gebruik is ge weest voor de mannen die in Zie rikzee aan hei herstel der dijken werkten. Eerst dezer dagen kwam het tehuis vrij. Het gezelschap werd begeleid door de heer Wiessner, en door mevr. Roest Crollius namens het Rode Kruis. De directrice van „Ons Huis", mej. Wartena, die ook gaste was in „Het Loo", was vooruitgegaan om de aankomst van de terugkerenden voor te be reiden. De hoofdstad van Macedonië, Skoplje, is door sneeuw van de rest van Zuid-Slavië afgesloten. De hoofdspoorweg van Zuid-Sla vië naar Griekenland is tussen Titov Veles en Djevdjelya onder broken. Honderd meter spoor is door een overstroming wegge spoeld. Tenslotte is de hoofd spoorweg van Zuid-Slavië naar Bulgarije door sneeuw in Oost- Servië versperd. Naar verluidt zijn vijf mensen verdronken en is vee verloren ge gaan bij overstromingen in Ma cedonië. Alle rivieren in het ge bied zijn buiten haar oevers ge treden. De hoofdwegen tussen Griekenland en Zuid-Slavië staan onder water. COLLECTANT NATIONALE LOTERIJ OPGELICHT. Een collectant van de nationale loterij ten behoeve van het Ram penfonds te Amsterdam, heeft aan een man, zich noemende Heubel, 300 loten, genummerd 74001 tot en met 74300 voor ver koop afgegeven. De man, die opgaf in Diemen te wonen, het geen bij nader onderzoek niet bleek te kloppen heeft niets meer van zich laten horen. Het ver moeden bestaat, dat hij de op brengst van de loten te eigen bate heeft aangewend. Aan ieder, die loten met bovenstaande num mers heeft gekocht, wordt ver zocht zich in verbinding te stel len met de recherche van het bureau Singel in Amsterdam. De democraat Francis Walter heeft Donderdag in het Ameri kaanse huis van afgevaardigden een wetsvoorstel ingediend, dat betoogt „iedere politieke partij, die de vestiging van een totali taire dictatuur in de V. S. voor staat", buiten de wet te stellen. Walter zeide, dat hij hierbij dacht aan de communistische partij. „De feiten hebben reeds uitge maakt of een herenigd Duitsland binnen de Europese gemeenschap zal blijven. Het is overbodig er Zich opgewonden ongerust over te maken of een verenigd Duits land zich wel bij de voorgestelde Europese verdedigingsgemeen schap zal aansluiten. Eén ding staat volkomen vast: de West- duitse federale republiek zal al haar invloed aanwenden om te maken dat een herenigd Duits land de overeenkomsten met het Westen nakomt", verklaarde de West-duitse bondskanselier Vrij dag te Bonn op een persconferen tie. „De vrees, welke vooral in Frankrijk bestaat, dat een her enigd Duitsland uit een eenmaal gevormd Europees leger zou kun nen treden, is van louter theoreti sche aard", vervolgde hij. „Strikt genomen kan de West- duitse federale regering een toe komstige regering voor geheel Duitsland niet binden, daar dit niet in overeenstemming met het volkenrecht zou zijn. Doch het teniet doen van de Westduitse overeenkomsten met het Westen zou geen theoretische zaak zijn", aldus Adenauer, die er voorts op wees dat de Berlijnse besprekin gen de solidariteit van het Wes ten hadden bewezen. „Nimmer tevoren is er zó vastbesloten weerstand geboden aan de Sow- jetrussische verleidingspogin gen", verklaarde hij. Adenauer verklaarde, dat 't uiteindelijk doel der Sowjet-Unie is Europa te overheersen en de Verenigde Sta ten uit dit werelddeel te verdrij ven. Hij wees er in dit verband op dat de Russische politiek niet slechts tegen de E.V.G., doch ook tegen de N.A.V.O. en de Ameri kaanse positie in Europa is ge richt. „Alle Sowjet-pogingen om de Fransen van de anderen te schei den of de Britten met aanbiedin gen te verlokken, zijn mislukt", vervolgde hij. „De Westerse mi nisters van Buitenlandse Zaken hebben te Berlijn voor de zaak der Duitse eenheid en vrijheid ge sproken. Een Duitse minister van Buitenlandse Zaken zou het hun niet hebben verbeterd". Dr Adenauer meende dat het besluit, om op een andere bijeen komst te Genéve over Korea en Indo-China te spreken, „van zeer goed diplomatiek inzicht getuigt". In antwoord op een vraag van één der journalisten verklaarde hij van mening te zijn dat de we reldpolitiek „thans in het sta dium der onderhandelingen is ge treden". Voor de derde achtereenvol gende dag hebben zich Donder dag te Calcutta ongeregeldheden voorgedaan naar aanleiding van de staking van 25.000 leraren in West-Bengalen. De politie zag zich genoodzaakt van haar vuur wapens gebruik te maken. De betogers reageerden hierop door het werpen van stenen en eigen gemaakte bommen. Een politie man werd hierdoor ernstig ge wond. Ongeveer 200 personen werden aangehouden. Van officiële zijde wordt ver klaard, dat bij de relletjes reeds voor meer dan 750.000 gulden schade aan staatseigendommen is toegebracht. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: The Crimson Pirate. Concertgebouw, 8 uur: De schoonheids-specialist. AXEL: Het Centrum, 6 en 9 uur: Limelight. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: The Crimson Pirate; 2 uur: De schoonheids-spe cialist; 4.30 uur: The Crim son Pirate. Concertgebouw, 8 uur: De schoonheids-specialist. Sportpark, Westel. Bol werk, 2.30 uur: Voetbalwed strijd Terneuzen-Intemos. Café Astrida, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Limelight;; 8 uur: Het huis der verloren vrouwen. Grote toekomstplannen voor 1954. De raad van de gemeente Nieuwvliet kwam Donderdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Na het openingswoord richtte de voorzitter een blik op de toe komst en de taak, die de gemeen teraad van Nieuwvliet zich voor 1954 stelt. Deze taak zal de vol ledige inspanning van de raad en de gemeente eisen, temeer waar de gemeente-financiën niet bij zonder veel armslag toelaten. Niettegenstaande dat, neemt B. en W. zich voor te zijner tijd bij de raad met voorstellen te ko men met betrekking tot de uit breiding van het electriciteitsnet en het waterleidingnet en voor de aanleg van riolering in de ge meente met een zuiveringsinstal latie. Zo mogelijk ook met voor stellen tot verbetering van de bestrating in de gemeente. De begroting 1954 werd door G. S. goedgekeurd blijkens een schrijven van het provinciaal be stuur van Zeeland. Naar aanleiding van een des betreffende aanvrage werd de subsidie aan het Koningin Wil- helminafonds van V2 cent op ƒ0,01 per inwoner gebracht. Voorts werd besloten aan de C.J.M.V. te Nieuwvliet ten be hoeve van de bibliotheek van deze vereniging een bedrag uit de ge meentekas beschikbaar te stellen van 5 cent per boek, wat neer komt op 20. De verordening op de Winkel sluitingswet werd gewijzigd in dien zin, dat het sluitingsuur der winkels gedurende de periode van 1 April1 October thans de winkels om 19 uur gesloten die nen te zijn. Ten behoeve van het gemeente- personeel werd een nieuwe jaar- weddeverordening vastgesteld, dit in verband met de j.l. inge stelde huurverhoging en de daar aan vastgekoppelde loonsverho ging, zodat thans de jaarwedden van het gemeentepersoneel aan gepast zijn met die der rijksrege ling. Besloten werd ten behoeve van de bouw van een particuliere wo ning in de Prinses Wilhelmina- straat deze straat iets te verlen gen, in verband waarmee de raad goedkeuring verleende aan het voorstel van B. en W. 400 vierk. meter grond aan te kopen van de kinderen Schijve ad 0,75 per vierk. meter. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. twee loka len van de oude openbare school te verhuren aan de Ned. Herv. kerk voor het houden van Zon dagsschool ten behoeve van het jeugdwerk en dergelijke. Tijdens de rondvraag drong de heer A. Brakman er bij B. en W. met klem op aan nogmaals stap pen te ondernemen bij de P.Z. E.M. voor de aansluiting op het electriciteitsnet van het kustge bied. Voorts vraagt spreker de S.B.M. te bewegen af te zien van de omlegging van haar bussen buiten het dorp om. In beide za ken zal B. en W. diligent zijn al dus de toezegging. Met gebruikmaking van tele visie, hefschroefvliegtuigen en snelle motorboten is de Italiaan se politie Donderdag een jacht begonnen op twee misdadigers, die uit. de Regina-Coeli-gevan- genis te Rome zijn ontsnapt. De betrokkenen zijn Benito Lucidi, die wegens moord tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, en Luigi Deyana, die binnenkort terecht zou staan op -beschuldiging van moord op een nachtwaker. Beide mannen hebben gezwo ren, dat zij de personen, die hen indertijd aan de politie Zouden hebben verraden, zullen weten te vinden. Na de tralies voor het raam van hun cel te hebben doorge- vijld wisten zij langs aan elkaar geknoopte lakens en over enige daken te ontkomen. Via de televisie is het signa lement van de ontsnapte misda digers bekend gemaakt. Het was-de eerste maal, dat in Italië voor een dergelijk geval van de televisie gebruik werd gemaakt. Alle uitgangswegen van de hoofdstad worden bewaakt, ter wijl met hefschroefvliegtuigen en motorboten de kuststreek ten O. van Rome in het oog wordt gehouden, aangezien men reke ning houdt met de mogelijkheid dat de vluchtelingen zullen po- g^n naar Sardinië te ontkomen. „HET WATER WEG KOPEN MET OVERLEG". Onder het motto „Het water weg nu kopen met overleg" hebben de gezamenlijke platte landsvrouwenorganisaties in Ne derland in nauwe samenwerking met de arbeidersorganisaties het vorige jaar vijf tentoonstellingen in het rampgebied, o.a. in Goes en Haamstede, georganiseerd. Thans zal deze tentoonstelling ook voor het eiland Schouwen- Duiveland worden ingericht en wel van 11 t/m 20 Maart in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Het doel van deze tentoonstel ling is de bevolking te helpen en voor te lichten bij de besteding van de huisraadschade-uitkering door haar te laten zien een aantal ingerichte keukens, kamers, slaapkamers, badgelegenheden en een afdeling huishoudelijke toe stellen en benodigdheden. De voorlichting en rondleiding geschiedt door plattelandsvrou wen die hiervoor een opleiding hebben ontvangen. JONGENS DUWDEN KINDEREN. Woensdagochtend zijn drie kleine kinderen van resp. vier acht en negen jaar, allen uit één gezin, door het ijs van het water van de Jac. van Lenpepkade te Amsterdam gezakt. Volgens ver klaringen van een getuige zijn de kinderen door onbekend gebleven jongens op het ijs geduwd. De 46-jarige heer W. K. Ketelaar wist met behulp van een ladder, die hij op het ijs had gelegd, de kinderen te redden. De kleinen zijn naar huis gebracht en heb- bij Vader, Moeder en Kind RUIM 20.000 BOEKEN VERZAMELD. Meer dan 20.000 boeken van velerlei soort en zo goed als alle in prima staat heeft de school jeugd van Amsterdam bijeen gegaard voor openbare en school bibliotheken in de 18 gemeenten van (het door Amsterdam ge adopteerde) Schouwen-Duive- land. Onderzoek door de Raad voor de Scheepvaart. „Een raadselachtig geval" noemde de inspecteur-generaal voor de Scheepvaart, de heer C. Moolenburgh, Vrijdagochtend het schuren van het 7638 brt. meten de s.s. „Arnedijk" van de Hol- land-Amerikalijn, over het wrak van het s.s. „Francis R. Ashbu- ry" nabij Vlissingen op 8 Febr. van het vorig jaar, waardoor het schip lek stootte en met zout water in een der olietanken de reis heeft voortgezet naar Ant werpen, later naar Rotterdam en Hamburg, waar eerst op 15 Februari de lekkage aan het licht was gekomen. Er werd vrij zware schade aan de wand van het schip geconsta teerd. Uit de olietank was 110 ton olie in zee gestroomd, die onder meer op het Vlissingse strand spoelde, zodat het gemeentebe stuur zich met een klacht tot de rijkswaterstaat had gewénd. Nadat het schip over het wrak was geschuurd, was de kapitein C. H. uit Rotterdam, direct van plan de sloepen te laten strijken en het schip op de wal te laten lopen, omdat hij meende, dat „het schuren ernstig was aange komen", zo verklaarde hij als be trokkene Vrijdagochtend tijdens het onderzoek voor de Raad van de Scheepvaart. „Een goede mening", noemde de inspecteur-generaal dat. De kapitein heeft direct een onder zoek laten instellen, onder meer laten peilen. Daardoor kwam hij tot de mening, dat het schip niet lek was. „Hij wist evenwel niet, dat alle vereiste peilingen niet of niet voldoende waren uitgevoerd" zo zei de inspecteur-generaal. De kapitein had zichzelf moeten gaan overtuigen en niet moeten vertrouwen op rapporten van zijn officieren, temeer daar hij aanvankelijk veronderstelde, dat er een ernstig ongeval was ge schied, zo oordeelde de heer Moo lenburgh. Hij sprak de hoop uit, dat de kapitein uit het geval heeft geleerd. Hij vroeg de Raad geen maatregelen te nemen tegen de kapitein C. H. Over de tweede betrokkene in deze zaak, de hoofdmachinist H. H. J. B. uit Rotterdam, zei de inspecteur-generaal, dat deze on voldoende de olietank had ge peild. Achteraf was gebleken, dat de peilpijp van de olietank door een olieprop verstopt was geraakt, waardoor hij niet had kunnen constateren, dat de olie uit de tank was gelopen en dat deze gevuld was met zeewater. De inspecteur-generaal vroeg de Raad de hoofdmachinist te straf fen met het uitspreken van een berisping. Kapitein C. H. werd eveneens als betrokkene gehoord in het onderzoek naar de stranding van het s.s. „Appingedijk" op 30 Juli 1953 na het verlaten van het Oostgat in de route Antwerpen- Vlissingen. Er was verschil tus sen de verklaringen van de loods en de kapitein over het varen door het Oostgat op dat tijdstip. De heer Moolenburgh vroeg de Raad ook in dit geval geen maat regelen te nemen tegen de kapitein. Het ledental van de Japanse communistische partij is ge stegen tot ongeveer 100.000, al dus is door de Japanse raad voor openbare veiligheid be kendgemaakt. Na de onlusten op 1 Mei in 1952 was het leden tal gedaald van 90.000 tot onge veer 48.000, doch later steeg het opnieuw. Volgens de bekendmaking is 70 procent van de partijleden nog geen 30 jaar. Uit communistisch China ont vingen de communisten verle den jaar ruim één millioen gul den, zo werd hier aan toege voegd. ben ogenschijnlijk geen nadelige gevolgen van het koude bad op gelopen. Woensdagnacht omstreeks vier uur is op de hoek Amstelkade Amsteldijk te Amsterdam een 45- jarige kapster, die enigszins on der invloed van sterke drank verkeerde, door een politie-agent aangehouden, toen zij bezig was een fles melk leeg te drinken. De agent vond deze bezigheid op dit uur wat vreemd, ook al óm dat de vrouw de melk merendeel over haar kleren morste. Boven dien bleek zij nog twee flessen melk en een flesje yoghurt bij zich te hebben. Eerst vertelde zij de flessen van een familielid te hebben meegekregen, doch later bekende zij de melk op straat uit een ijzeren krat te hebben weg genomen. Aangezien zij ter plaatse niet bekend is, wist zij niet meer, waar zij de melk had ontvreemd. De vrouw is in ver zekerde bewaring gesteld. OPLICHTER TE EINDHOVEN GEARRESTEERD. De Eindhovense politie heeft de hand gelegd op de 25-jarige J. F. B. uit Bergen op Zoom, die tijdelijk in Eindhoven in pension was en zich daaF aan minsten vijf gevallen van oplichting heeft schuldig gemaakt. Hij werkte volgens het bekende recept: met een mooi opgedist verhaal de winkelier een flinke bestelling op te geven, welke op een gefin geerd adres bezorgd moest wor den en intussen alvast een deel van de bestelling zonder beta ling mee te nemen. En natuur lijk liep een aantal winkeliers er in ten koste van een horloge, fototoestel en kledingstukken. Tot B. er nu zelf ingelopen is. Een winkelier, bij wie de man weer zijn geluk probeerde, ver zon een smoesje om de oplichter te bewegen een poosje later nog even terug te komen. Hij kwam inderdaad terug, maar toen was de inmiddels gewaarschuwde po litie er ook. Een jaar of vijf ge leden heeft B. dezelfde oplich terspraktijken ook in Eindhoven met nogal wat succes toegepast. EIGENAARS VAN FAILLIETE FABRIEK GEARRESTEERD. Enige weken geleden is het gehele bedrijf van de Fa. C. A. Schuppen, sigarenfabriek Cavan- sa, nabij het station te Veenen- daal, in staat van faillissement gesteld. Thans heeft de recherche in gegrepen en zijn door de politie te Veenendaal-de twee fabrikan ten J. en B. van S. en een zwa ger P. K. in arrest gesteld, we gens het onttrekken van goede ren (tabak en sigaren) aan de failliete boedel. De drie genoemde heren zul len voor de officier van justitie te Arnhem worden geleid. Het onderzoek wordt voortgezet. DE OVERVAL TE EINDHOVEN. De drie te Eindhoven gearres teerde jongemannen, die ver dacht worden betrokken te zijn bij de mislukte roofoverval te Eindhoven op de 25-jarige A. van K., toen deze zich met en kele sigarenkistjes, gevuld met ruim 5000 gulden, van de winkel van zijn vader naar de ouderlij ke woning begaf, hebben een be kentenis afgelegd. Het trio K. en de twee gebroeders H. af komstig uit zeer gunstig bekend staande families, had Maandag ochtend het plan tot de overval besproken. Des avonds hadden zij een volkswagen gehuurd. H. senior bestuurde de auto. De twee andere jongelui pleegden de overval. Toen het drietal de vlucht nam heeft het een bot sing gehad met een lantaarnpaal. Kort nadien weigerde de motor. Één der jongemannen heeft zich toen naar huis begeven, de twee anderen duwden de auto verder totdat zij door de politie werden aangehouden. SLEEPBOOT GEZONKEN. Bij opkomend water is Don derdagnacht de sleepboot Mar tha van de stuwadoorsmaat schappij Progress aan de Schie- mond te Rotterdam vol gelopen en gezonken. Vermoedelijk was de sleepboot onder het rem- mingswerk klem geraakt. Er was niemand aan boord. AUTOBOTSING TE ZEIST. Donderdagavond is op de Utrechtse Weg te Zeist de 58- jarige koopman N. O. B. uit Den Haag met een door hem bestuurde personenauto op een uit de richting Utrecht nade rende autobus van de N. B. M. gereden. Een hevige botsing volgde, waarbij de 45-jarige mevrouw E. B.-S., die naast haar man in de personenauto was gezeten op slag werd ge dood. De bestuurde: zelf werd met ernstige wonden in het ziekenhuis te Zeist opgenomen. TWEEDUIZENDSTE SCHIP IN ROTTERDAM AANGEKOMEN. Het laatste schip dat Donder dag 18 Februari 1954 de Rotter damse haven binnenliep, was tevens het 2000ste schip van dit jaar. Het was het 452 brt. me tende Nederlandse motorschip Vrouwepolder van Cornelders Scheepvaartmaatschappij N.V. te Rotterdam. Het kwam van Oporto met een lading stukgoed en koos ligplaats in de Merwe- haven. Vorig jaar kwam het 2000ste schip binnen op 21 Februari. Het was toen het 1325 brt. me tende Zweedse stoomschip Hol- landia. Daar de Haagweg te Den Haag op het ogenblik opgebro ken is. heeft de politie daar een agent geplaatst om het verkeer te regelen. (Op een gegeven mo ment naderde een bakfiets ge volgd door een rij auto's en autobussen. De agent gaf de bakfiets een teken uit te wijken om eerst de motorrijtuigen te laten passeren. De „bemanning" van de bakfiets, A. J. H. en F. K. B. H. weigerden dit echter. De agent wilde daarop de bak fiets op zij trekken, doch de be stuurder duwde de agent naar de kant. Een militair, die de agent te hulp schoot en één van de berijders beetpakte, kreeg van de ander een trap. Er ont stond een korte schermutseling die leidde tot aanhouding van het tweetal wegens openlijke geweldpleging. GROENE KRUIS TE KLUNDERT KRIJGT ZWITSERSE SCHENKING. De Zwitserse „Weltstiftung" heeft aan de vereniging „Het Groene Kruis" te Klundert mee gedeeld, dat de vereniging een schenking kan verkrijgen van 30.000,voor het neerzetten van een consultatiebureau. In grote dankbaarheid aanvaardt de stichting de grote som gelds. De Klundertse gemeenteraad wees nu grond toe, waarop het gebouw kan worden neergezet. Na over making van het geld zal weldra de aanbesteding van het gebouw volgen. Kopen per post is een zaak van vertrouwen, na tuurlijk, dat weten wij even goed als U. Maar dit is niet onze eerste adver tentie. Duizenden brieven, waarin onze postklanten ons vertelden dat zij bij elke zending, zelfs op kleine artikelen, guldens goedkoper uit waren dan normaal, zeggen U toch wel iets. Maar bij deze aanbieding gaat U niet enkele, maar tientallen guldens sparen. Wij weten, dat soliditeit en duurzaamheid de voor naamste eisen zijn bij het kopen van een karpet. Maar wij weten ook, dat één soort karpetten aan deze eisen volledig vol doet. Zuiver wollen Hol- tap karpetten van drie draads getwijnde ga rens. Karpetten, juist hier door driemaal zo sterk als welk karpet ook. Holtap karpetten die U aan twee kanten kunt gebrui ken, (dus tweemaal een nieuw karpet), die wij het vorige jaar nog bij hon derden verkochten voor 98 gulden. Deze karpetton nu, ver kopen wij aan onze post orderklanten (maar ook alleen maar aan hen, die hierdoor kunnen laten zien dat zij vertrouwen stellen in onze firma) voor nog geen zestig gulden. Postorderklar kopen dit Holtap karpet, in een bloemdessin met warma tinten, in de kleuren terra, bruin en wijnrood, in de maat 200 x 280 (3x4 el) met originele Holtap label, niet voor 98r^ maar voor Ook in de exlra grote maai 225 x 325 (3Vz x 47z el). ie leveren. Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND HONDERD JAAR SPOORLIJN KOOSENDAAL-ANTWERPEN. De voorzitter van de Belgische Kamer van Afgevaardigden, de heer Fr. van Cauwelaert, zal op 23 Juni een bezoek brengen aan Roosendaal. Dit gebeurt ter ge legenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de spoorlijn RoosendaalAntwer pen. JONGENS VONDEN GELDKISTJE. Wandelende jongens vonden in de Scheveningse bosjes een geld kistje. Het bleek een spaarbank boekje te bevatten, waardoor de eigenaar van kistje en boekje kon worden opgespoord. Deze stelde echter vast, dat 180 gulden uit het kistje waren verdwenen. Men koesterde enige argwaan tegen de kostganger van de eige naar, de 62-jarige stoker De H., die daags tevoren ineens 't huis had verlaten. Hij werd in Venlo opgespoord en naar Den Haag overgebracht, waar hij een vol ledige bekentenis aflegde.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2