a.s. 26 April conferentie te Koreaanse Genève vredes- RHEUMIN Mr. J. Milius Benelux sprak te comité De oorlog in Indo-China Proeven met Britse waterstofbom Gent voor het Israëlisch vliegtuig maakt noodlanding At&t.' WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. Gelegenheid fot inwisselen van buiten omloop zijnde munten VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3078. De conferentie te Berlijn Er zal ook over Indo-China worden gesproken Hel bezoek van minister Sief aan de V.S. Koningin Elizabeth in Australië Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De Berlijnse conferentie is Don derdag geëindigd met 'n accoord der vier ministers over een con ferentie over Korea en Indo-Chi na, in een verklaring die de wens uitspreekt, de ontwapeningsbe sprekingen in de boezem der Ver enigde Naties voort te zetten en met een bekentenis der ministers, dat inzake de problemen Duits land, Oostenrijk en de Europese veiligheid geen overeenstemming bereikt kon worden. Terwijl de ministers hun laatste besprekingen hielden werden in Oost- en West-Berlijn betogingen op touw gezet om te protesteren tegen het mislukken van de on derhandelingen over Duitsland. Nadat de grote betogingen aan beide zijden der grens in alle rust verlopen waren, raakte de Westberlijnse politie in enkele stadsdelen later slaags met groe pen communistische betogers, die naar het Westen der stad wa ren doorgedrongen. Daarbij vie len rake klappen en de politie heeft zestien rode demonstranten gearresteerd. Het resultaat van de conferen tie werd in de slotredevoeringen van de ministers verschillend ge waardeerd. Terwijl minister Dul les zijn diepe teleurstelling voor op stelde, Eden een balans op maakte, waarin hij veel gewicht toekende aan het besluit over de conferentie voor 't Verre-Oosten, begon Bidault zijn slotrede met het uitspreken van zijn tevreden heid over het feit, dat voorkomen was, dat de conferentie onproduc tief zou blijven. Molotof, die als voorzitter het slotwoord had, sprak de mening uit, dat de bij eenkomst der ministers bijgedra gen had tot een beter begrip der wederzijdse standpunten. De bei de besluiten, waartoe de minis ters gekomen zijn, zijn na lange strijd in een reeks gSieime zit tingen tot stand gekomen. Deze waren vrijwel geheel en al ge wijd aan de Aziatische conferen tie en de grote moeilijkheid daar bij te overwinnen, was de confe rentie op zodanige wijze te orga niseren, dat er geen indirecte er kenning van de rode-Chinese re gering door de Verenigde Staten mee werd geriskeerd. De ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier" zijn Don derdagmiddag op hun laatste bij eenkomst te Berlijn overeengeko men dat 26 April a.s. te Genève een Koreaanse-vredesconferentie zal beginnen, waarop tevens zal worden gesproken over liet her stel van de vrede in Indo-China. De Verenigde Staten, Frankrijk, Engeland, de Sowjet-Unie. eom- munistisch-China en andere be langhebbende staten zullen wor den uitgenodigd zich ter confe rentie te doen vertegenwoordigen. Dit is medegedeeld in het Don derdag te Berlijn door de vier mi nisters uitgegeven slotcommuni qué. Hierin wordt gezegd: „De Amerikaanse, Franse, En gelse en Sowjetrussische minis ters van Buitenlandse Zaken, die van 25 Januari tot 18 Februari 1954 te Berlijn in vergadering bij een zijn geweest, hebben de vol gende overeenkomst bereikt: Overwegende, dat het door vreedzame middelen tot stand brengen van een onafhankelijk en verenigd Korea een belangrij ke factor is bij het verminderen der internationale spanning en het herstel van de vrede in Azië, stellen voor dat vertegenwoordi gers van de Verenigde Staten, Frankrijk, Engeland en de Sow jet-Unie en van de Chinese volks republiek, de Koreaanse repu bliek, de Volksdemocratische re publiek Korea en van andere sta ten, waarvan strijdkrachten heb ben deelgenomen aan de vijande lijkheden in Korea en voor zover re zij op vertegenwoordiging prijs stellen, 26 April a.s. te Ge nève bijeen zullen komen om te beraadslagen over het bereiken van een vreedzame regeling van het Koreaanse vraagstuk. De vier ministers zijn voorts overeengekomen dat het vraag stuk van het herstel van de vrede in Indo-China eveneens op deze conferentie zal worden bespro ken en wel door vertegenwoordi gers van de Verenigde Staten, En geland, Frankrijk, de Sowjet- Unie, de Chinese volksrepubliek en van andere, uit te nodigen, be langhebbende staten. Nóch het uitnodigen tot bijwo nen van, nóch het houden van de conferentie te Genéve zal kunnen worden uitgelegd als een diplo matieke erkenning van het be wind der betrokken staat, voor zover dit nog niet erkend is". HET BEWAPENINGSVRAAG STUK. Het tweede gedeelte van het slotcommuniqué luidt: ,,De regeringen der Verenigde Staten, Frankrijk, Engeland en de Sowjet-Unie, er van overtuigd zijnde dat de regeling van inter nationale geschillen, nodig om 'n durende vrede te kunnen vesti gen, aanzienlijk zou worden be vorderd door een ontwapenings overeenkomst, of althans door 'n aanmerkelijke vermindering der bewapening, besluiten van ge dachten te zullen wisselen om tot een geslaagde oplossing van dit vraagstuk te komen, zoals is voorzien in paragraaf zes van de 28 November 1953 door de alge mene vergadering der Verenigde Naties aanvaarde resolutie". WESTBERLI.ÏNERS BETO GEN TEGEN MOLOTOFS HOLDING. In West-Berlijn is Donderdag avond door duizenden personen een „stille optocht" gehouden uit protest tegen Molotofs houding. De betogers droegen fakkels en spandoeken met zich mede. Ook hadden zij Duitse vlaggen en vlaggen van de Europese eenheid bij zich. Aan het hoofd van de stoet ging een oude man zonder benen in een invalidenwagentje. Toen de optocht bij het stadhuis was aangekomen liepen naar schatting 20.000 personen mee. Communisten lanceerden door vuurpijlen voortbewogen ,,propa- gandabommen" met duizenden pamfletten boven de stoet. PRO-RUSSISCHE BETOGING IN OOST-BERLIJN. Ongeveer 200.000 mensen zijn Donderdag op de „Unter den Lin den" in Oost-Berlijn tezamen ge komen voor een betoging voor de Russische voorstellen inzake Duitsland. De betoging was ge organiseerd door de Oostduitse politieke partijen en massa-orga nisaties. GEEN OVEREENSTEMMING. Besloten wordt met: „De vier ministers) hebben een volledige uitwisseling van gedachten gehad over de Duitse en Oostenrijkse vraagstukken en het probleem der Europese veiligheid, zonder hierbij echter overeenstemming te hebben kunnen bereiken". HET VERTREK DER WESTE LIJKE MINISTERS. Hedenmiddag zal minister Eden regelrecht uit Berlijn naar Lon den terugvliegen. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles is reeds Donderdagavond naar Washington vertrokken. Minister Bidault vertrekt heden tegen de middag per trein naar Parijs. ZWITSERLAND GEEFT TOESTEMMING. De Franse regering heeft de Zwitserse regering om toestem ming gevraagd tot het houden van de conferentie over Korea in Genève op 26 April. De Zwitser se regering heeft in gunstige zin geantwoord. DE VERJAARDAG VAN PRINSES MARIJKE. Voor het eerste klasje van de Baarnse schoolvereniging was 't gisteren feest. Eén van de klas genootjes, prinses Marijke, werd 7 jaar en vol trots ging zij Don derdagmorgen de rijen langs om te tracteren. Middelerwijl stroomden op pa leis Soestdijk de verjaardags wensen (5 a 6000),,uit binnen- en buitenland binnen en uit Neder land zelf waren er vele cadeau tjes. Daarbij waren o.a. de jaar lijkse taart van een banketbakker uit Maastricht met zeven kaarsjes en de woorden „proficiat Ma rijke", een aantal door de bewo ners van Bronbeek zelf gesneden houten vogeltjes en zelfs een prachtige met bloemen versierde vogelkooi, en daarin een blauw groene parkiet van een andere goede gever. De jarige zelf zag deze cadeau tjes eerst toen ze uit school kwam. Het gedelegeerd lid van de raad van beheer der Kon. Ned. Jaarbeurs mr J. Milius heeft Donderdagavond in Gent voor het Benelux comité een inleiding ge houden over de Benelpx samen werking. Na gelukgewenst te hebben met de totstandkoming van een Beneluxcomité in Gent, wees mr Milius op de belangrijkste taak die is weggelegd voor de interna tionale jaarbeurzen in Gent en Utrecht in de samenwerking tus sen de Beneluxlanden. Wat Gent betreft nam mr Milius aan, dat de Benelux-samenwerking zelfs een levensvoorwaarde kan wor den genoemd. Immers, een van zijn natuurlijke aan- en afvoer - wegen loopt via het kanaal naar Terneuzen. Het is daarom begrij pelijk dat Gent tracht zo spoedig mogelijk de capaciteit van dit ka naai en de daarin gebouwde slui zen te vergroten en dat met klem van argumenten in de hoogste kringen in den lande op de bete kenis daarvan wordt gewezen. Mr Milius kon de verlangens volko men begrijpen, al moest hij daar aan toevoegen dat hij een open oog had voor de vele moeilijkhe den, die dit plan elders opwerpt. Mare Jacquet, staatssecretaris voor Indo-China, heeft het Fran se kabinet Woensdag medege deeld, dat de tegenactie der Franse uniestrijdkrachten er toe schijnt geleid te hebben, dat elke onmiddellijke communistische bedreiging van Laos teniet is ge daan. Hij zeide, aldus wordt van welingelichte zijde vernomen, dat de Franse operaties in Indo- China bevredigend verlopen. Enkele Franse ministers zou den er opnieuw op aangedrongen hebben te pogen een wapenstil stand in Indo-China tot stand te brengen. DE OPERATIES TE VELDE. Snel verplaatsbare Franse co lonnes, die uit Moeong Sai, onge veer negentig kilometer ten N.- Westen van Loeang Prabang, zijn vertrokken om contact met de Vietminh te maken, hebben geen communistische eenheden ont moet. Volgens een wetenschappelijk medewerker van de Daily Mail bereiden Britse atoomgeleerden de eerste Britse proefneming met de waterstofbom voor. Als de regering toestemming zou verlenen, zou in de late zomer een nieuwe reeks atoomproeven worden genomen te Emu Field in Australië de geheime basis nabij Woomera, waar in Octo ber van het vorige jaar atoom wapens tot ontploffing werden gebracht. De nieuwe proeven zouden weer onder leiding van sir William Penney, het hoofd van het Britse atoomonderzoek, worden uitgevoerd, aldus het blad. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Bevoorra ding heeft verklaard, dat „mo gelijk verdere atoomproeven noodzakelijk zullen zijn". Hij voegde hier echter aan toe, dat nooit te kennen was gegeven, dat er aan een waterstofbom werd gewerkt. In het bericht van het blad wordt verder nog gézegd, dat bij de nieuwe proeven in de eerste plaats een nieuw ontste- kings-apparaat voor de water stofbom zal worden beproefd. Men zou niet voornemens zijn bij deze reeks proeven een wa terstofbom tot ontploffing te brengen. zei Sterling Cole, voorzitter van de commissie voor atoomener gie van het congres, het eiland van de Atol Eniwetok waar de proef was genomen, volkomen vernietigd. In de in de Oceaanbodem ge slagen krater zouden 140 bouw werken van de grootte van het kapitool te Washington kunuen worden geplaatst. Indien deze ontploffing boven een moderne stad was teweeg gebracht, zo zei Sterling Cole, was in een gebied met een straal van 5 km alles verwoest door hitte en luchtdruk .De uitwer king van deze bom zou een ge bied van 750 vierkante km be slaan, aldus Cole. Verder zei hij, dat de Ver.. Staten over verschillende soor ten atoomwapens beschikten, waarvan er enkele 25 maal krachtiger zijn dan de bom, die in het laatst van de oorlog Hi- rosjima had verwoest. DE AMERIKAANSE ATOOMWAPENS. Een atoomspecialist van het Amerikaanse congres, Sterling Cole, heeft te Chicago te ver staan gegeven, dat de Ver. Sta ten misschien over waterstbf- wapens beschikken, die krachti ger zijn dan een wapen, dat 18 maanden geleden een gat met een doorsnede van 1,6 km en een diepte van 60 meter in de bodem van de Stille Oceaan had geslagen. Bij deze ontploffingen was, BEZOEK VAN TITO AAN GRIEKENLAND. Maarschalk Tito van Zuid-Sla- vië zal een bezoek brengen aan Griekenland, aldus is officiel me degedeeld. De datum is niet be kend gemaakt. De Griekse am bassadeur te Belgrado heeft de uitnodiging van koning Paul en de Griekse regering aan maar schalk Tito overhandigd. Dit zal Tito's derde bezoek aan het buitenland zijn sinds hij pre sident is geworden. Vorig jaar heeft hij Engeland bezocht en 't komend voorjaar zal hij naar Turkye gaan. DE BLIJDE GEBEURTENIS IN LUXEMBURG. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben 't kroon prinselijk paar van Luxemburg telegrafisch gelukgewenst met de geboorte van prinses Marie Astrid. Franse bommenwerpers en jagers blijven Vietminh-troepen en verbindingen aanvallen. In Noord-Laos neemt de gueril- la-activiteit der Vietminh af. Franse en Laotiaanse eenheden hebben het dal van de Nam Ngoeng, ten Noorden van Vie- tiane, en het gebied ten Noord- Oosten van Paksape van commu nistische militairen gezuiverd. In Midden-Laos blijft de uit Thaktek vertrokken operationele eenheid der Franse-uniestrijd krachten ten Oosten van het enige dagen geleden heroverde Mahaxay oprukken. In Midden-Vietnam blijft de druk der Vietminh in de berg- sector afnemen, dit tengevolge van het Frans-Vietnamese offen sief ten Noorden van Pleikoe, on geveer vierhonderd kilometer ten Noord-Oosten van Saigon, en door bevoorradingsmoeilijkheden. De Franse troepen hebben de stad Nhomarath in Centra al - Laos heroverd. De stad werd door de Vietminh bezet bij het kerstoffensief. DE AMERIKAANSE HULPVERLENING. ,,A. F. P." meldt uit Washing ton, dat 't Amerikaanse ministe rie van landsverdediging heeft medegedeeld, dat officiële Frans- Amerikaanse besprekingen wor den gevoerd over de benoeming van generaal John O'Daniël tot leider van een Amerikaanse mili taire missie in Indo-China, voor opgesteld, dat deze missie met de verantwoordelijkheid voor het opleiden der Indo-Chinese troe pen zal worden belast. Een woordvoerder van het mi nisterie heeft verklaard, dat ge neraal O'Daniël eerst definitief in zijn nieuwe functie zal worden medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, gqldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Vorstgrens over Nederland. In het midden en zuiden van het land: veel bewolking met tijdelijk regen of sneeuw en plaatselijk mist. Matige zuidelijke wind. Temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. In het noorden van het land: nevelig en geheel bewolkt met op de meeste plaat sen tijdelijk sneeuw. Zwakke tot matige oostelijke wind. Tempera tuur om het vriespunt. benoemd wanneer volledige over eenstemming met de Franse autoriteiten over het opleidings vraagstuk is bereikt. Vier Franse missionarissen, 'n Franse kloosterzuster en vijftien vrouwelijke Laotiaanse novices van de missie te Thakhek zijn op 15 Februari, toen zij op weg wa ren van Pakse naar Savannak- het, door een Vietminh-bende ontvoerd. Een van de missiona rissen is mgr. Arnaud, aposto lisch prefect van Zuid-Laos. ZATERDAG 20 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 3.24 3.46 Terneuzen 3.59 4.21 Hansweert 4.39 5.01 Walsoorden 4.49 5.11 ZON op Febr. 20 7.47 21 7.45 22 7.43 23 7.41 onder 18.02 18.04 18.06 18.07 MAAN op ondet 21.28 22.38 23.47 8.10 8.23 8.37 De Nederlandse minister van Oorlog en van Marine. Ir. C. Staf, heeft op het Witte Huis een onderhoud met president Eisenhower gehad van een half uur. Tegenover de pers zeide mi nister Staf, dat de president van welwillendheid blijk gaf len aanzien van de Nederland se problemen en in het bijzon der ten opzichte van de Neder landers. Hij acht niet juist het kanalen- plan op zichzelf te bezien en voor bij te gaan aan de repercussie, die het in andere plaatsen tot gevolg kan hebben. Mr Milius zeide, dat de oorzaak van de aanmerkelijk verbeterde verstandhouding tussen de Bene- luxpartners moet worden ver klaard uit de in zekere zin zelfs miraculeuze verbetering van de economische positie van Neder land na de Korea-hausse in 1951. Niet voor niets heeft de bena ming van dit verschijnsel met ,.le miracle hollandais" internatio naai vermaardheid gekregen. De verbetering van de Neder landse economische positie is in het afgelopen jaar zonder onder breking doorgegaan. Daardoor bereikte de algemene productie index voor de industrie eind Oc tober een niveau van 181 tegen over 166 in dezelfde maand van 1952. Deze productiestijging kwam voor een belangrijk deel ten goede aan de uitvoer en daar mede aan de betalingsbalans. De verklaring van deze ontwikkeling moet in belangrijke mate worden gezocht in het verloop van de ruilvoet, dat wil dus zeggen, in de verhouding van de export waarde met de importwaarde. Het is naar sprekers overtuiging in hoofdzaak als gevolg van bo vengenoemde ontwikkeling, dat de Belgisch-Luxemburgse unie en Nederland in de afgelopen maanden nader tot elkaar zijn ge komen en meer mogelijkheden zijn gevonden om met elkaar tot overeenstemming te geraken. Volgens mr Milius moeten er niettegenstaande de gunstige ont wikkeling van de Nederlandse welvaart nog tal van zeer inge wikkelde vraagstukken worden opgelost. De vooruitzichten op langer termijn zijn zijns inziens heel wat minder gunstig dan men op het eerste gezicht zou vermoe den. Hij doelde hierbij op het be volkingsvraagstuk en het nauw daarmee verbonden vraagstuk van de investeringen voor de werkgelegenheid. Verder staat men in Nederland voor de moei lijkheid dat rekening moet wor den gehouden met een verdere stijging van de invoer, zonder dat deze met een grotere uitvoer ge paard behoeft te gaan. Voor een deel is dit het gevolg van de ont wikkeling van de ruilvoet, welke er op wijst, dat de prijzen van de industrieproducten een snellere daling vertonen dan de prijzen van de wereldgrondstoffen, waar door de handelsbalans en dus ook de betalingsbalans, een nadelige invloed zullen ondervinden. Het lijkt mr Milius verstandig de ontwikkeling van de Neder landse invoer niet al te optimis- tisch te interpreteren en wel de gelijk met een aanvulling van enig belang rekening te houden, temeer daar de regering maatre gelen heeft genomen om de na tionale bestedingen te verhogen en door loonsverhoging en belas tingverlaging de koopkracht van de bevolking te versterken en de deflatoire krachten die de Neder landse economie de laatste tijd hebben beïnvloed te neutralise- Op 15 December van het vorig jaar eindigde de termijn voor in levering van de buiten omloop gestelde zinken dubbeltjes en oude bronzen centen. Maar nog niet iedereen heeft zich, toen daar de gelegenheid voor open stond, de moeite gegeven Donderdag zijn koningin Eliza- deze beth en de hertog van Edinburgh oude pasmunt tegen gangbare met het koninklijke jacht uit de betaalmiddelen om te wisselen, haven van Sydney gestoomd voor Komt men er nu toe eens te kij- een zeereis van 600 mijl naar het ken of er in vergeten hoekjes ..Appel-eiland Tasmame. Zij zul- van portemonnaies en geldkistjes 'en Zaterdag in de hoofdstad Ho of in spaarbusjes nog wat van bart aankomen, die oude pasmunt ligt, dan blijkt koningin en haar gemaal vaak, dat men ook al eerder waren de dag begonnen in Aan heeft nagelaten de vroeger bui- herra, de federale hoofdstad, ten omloop gestelde munten in te waar zij in het park van het re- wisselen. Herhaaldelijk komen geringsgebouw eucalyptusbomen dan ook bij 's rijks munt verzoe ken binnen tot na-inlevering van deze munten. Daarom deelt het ministerie van financiën mede, dat de mo gelijkheid tot inlevering en om wisseling opnieuw wordt open gesteld en wel voor alle munten, die sedert het in werking treden van de nieuwe muntwet van 1948 hun gangbaarheid hebben verlo ren. Het gaat hier om de oude zilveren halve guldens en kwar tjes, de vierkante nikkelen stui vers, de oude bronzen halve cen ten, centen en 2 V2-centstukken en de uit de oorlogsjaren stammen de zinken kwartjes, dubbeltjes, stuivers, 2 v2-centstukken en cen ten. De na-inleveringstermijn voor al deze munten loopt van 15 Maart tot en met 15 April a.s. De inwisseling kan geschieden bij alle postkantoren, bij- en hulp kantoren der posterijen en post stations. Er wordt de aandacht op ge vestigd, dat 't oude zilveren dub beltje nog niet buiten omloop is gesteld, m.a.w. nog tot de gang bare munten behoort en dus niet 8.55 behoeft te worden omgewisseld. plantten naast 2 eucalyptusbo men die 27 jaar geleden door de koningin-moeder en wijlen koning George de Zesde waren geplant. Het koninklijk paar is per vlieg tuig van Canberra naar Sydney gereisd. ren. Mr Milius was van mening, dat de huidige economische constella tie van Nederland een essentiële betekenis is voor een verdere ont wikkeling van het Beneluxhan- delsverkeer. Het loonprobleem is hiervan wel een van de meest in gewikkelde omdat dit onmiddel lijk het vraagstuk van de arbeids kosten in beide landen op de voorgrond stelt. Van een land van lage lonen is België na de oorlog geëvolueerd tot een land van hoge lonen. Een vergelijking met de lonen in de omringende landen wijst uit, da! België aan de spits staat met een aanzienlijk loonverschil ten op zichte van Nederland (40 pro cent). Aangezien deze verhou ding natuurlijk tot repercussies leidt en dit betekent dat het Bel gische product met het Neder landse in prijs menigmaal niet kan concurreren, spreekt het van zelf. dat naar een meer bevredi gende oplossing voor beide par tijen moet worden gezocht. Af gaande op de mening van deskun digen, moet worden aangenomen, dat het loonniveau, dat in België is gekoppeld aan de index van de kleinhandelsprijzen, niet zal da len. Dit zou dus kunnen beteke nen, dat het loonniveau in Neder land zou moeten worden opge voerd. De recente beslissing van de Nederlandse regering om per 1 Januari de lonen te verhogen, wijst in deze richting, al moet worden aangenomen, dat nog steeds een vrij groot verschil in het gemiddelde loonpeil zal blij ven bestaan, eensdeels als gevolg van een verschil in de reële lo nen, anderdeels als gevolg van een verschil in de koster, van le vensonderhoud. In Nederland zal men zich dus moeten inspannen om het reële loon te verhogen zonder zijn concurrentie-vermo- gen, vooral met betrekking tot de zo dringend nodige exportnood- zaak, in gevaar te brengen, in België zal men alles in het werk moeten stellen om de kosten van levensonderhoud te verlagen zon der de levensstandaard te verla gen. Primair is echter dat men is bezield van het goede voornemen om tot een bevredigende oplos sing te komen en het Is juist deze geestelijke instelling van positief gericht zijn op het doel van sa menwerking, die mr Milius nog maals met kiem naar voren bracht. Door gemeenschappelijk overleg kon een regeling worden getroffen voor de bedreigde in dustrieën voor de z.g. catastro- phe-clausule, die dus een bescher ming inhoudt van bedrijven, wél ke door de invoer uit het partner- land voor onbillijke consequenties kunnen worden gesteld. In nauw overleg kwam voorts het besluit tot stand om in de nabije toe komst uitvoering te geven aan het plan van een gemeenschappe lijke handelspolitiek. Zoals u be kend, is dezer dagen besloten reeds met ingang van 1 Maart a.s. deze politiek te realiseren ten aanzien van de landen van O.E.E. C., terwijl voor het verkeer met de dollarzone binnenkort een ge meenschappelijk ..regiem" zal worden vastgesteld. Ook inzake het kapitaalverkeer tussen de Beneluxlanden is men het door onderhandelen eens geworden en is na overleg in beginsel besloten tot een progressieve vrijmaking van dit kapitaalverkeer. Tenslotte wees mr Milius op de oplossing, die is gevonden op het gebied van de nationale behande ling bij de aanbesteding van openbare werken. Slechts met po sitief gerichte belangstelling en medeleven voor eikaars moeilijk heden kan een Benelux mogelijk worden en worden gerealiseerd. Woensdagavond om half 12 heeft een 2-motorig vliegtuig, de Curtiss-commando 4 X-A.L.F. van de El-Al, de Israëlische luchtvaartmaatschappij een noodlanding gemaakt op Schip hol. Het vliegtuig had tevoren reeds radiografisch medege deeld aan Schiphol dat het in moeilijkheden verkeerde door dat het linkergedeelte van het intrekbare landingsgestel on klaar was geraakt. Op het vliegveld werd alles in gereedheid gebracht. Het vliegtuig maakte een landing op één wiel en zakte daardoor bij de uitloop aan de linkerzijde door. De linkervleu- geltop, een gondel en een pro peller werden beschadigd. Het vliegtuig kwam van Ro me en had alleen vracht en geen passagiers aan boord. De uit 3 koppen bestaande bemanning was ongedeerd. De luchtvaartmaatschappij bezit van dit type 6 vliegtuigen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1