Belgische Senaatscommissie keurt E. G. Binnenlands nieuws Wat brengt de Radio Het teken der Joms k tweede blad Verklaring van Van Zeeland Dienstplicht in Cambodja ingevoerd Grote brand in Amsterdamse zakkenfabriek Straaljager- bommenwerper met driehoekige vleugel Ook Spierpijn DAM PO Duits wetsontwerp inzake oorlogsonderscheidingen De Amerikaanse uitvoer citrusfruit naar Europa Nieuwe olielaag in Engeland aangeboord Het jongste voorstel van Molotof De onderwijzersstaking in Oslo Geen vrachtauto's boven 5 ton naar België HET MOERDIJKKANAAL Sanapirin De „wisselsfakingen" in Italië Zaterdag 13 Februari 1954 9e Jaargang No. 3073 BEVROREN VOGELS TEXEL. OP Ruwe en gesprongen handen? KALODERMA Gelee! De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Paul van Zee land, heeft in de senaatscommis sie die zich bezig houdt met de bestudering van het verdrag der Europese verdedigingsgemeen schap, met betrekking tot de re cente uitlatingen van zijn Franse ambtgenoot Bidault, een verkla ring afgelegd, die zeer de aan dacht heeft getrokken. Zoals men zich herinnert, heeft minister Van Zeeland bij herha ling betoogd, dat indien Oost- en West-Duitsland herenigd werden, dit land gebonden zou blijven aan het verdrag der E. V. G. Te op merkelijker was daarom de ver klaring van Bidault te Berlijn volgens welke het een verenigd Duitsland vrij zou staan al of niet deel te blijven uitmaken van de verdedigingsgemeenschap. Deze opmerking van de Franse minister van Buitenlandse Zaken had niet nagelaten bij vele Bel gische aanhangers van de E.V.G. een gevoel van onbehagen en zelfs een zekere verontwaardi ging te wekken en men had er bij minister van Zeeland op aan gedrongen bij zijn Franse collega bijzonderheden in te winnen. In de Donderdag gehouden vergadering van de senaatscom missie heeft Van Zeeland nu meegedeeld dat Bidault inder- Het voorstel tot invoering van fS de militaire dienstplicht in Cambodja, dat enige weken ge- leden door de regering was j goedgekeurd, heeft kracht van rekening zullen houden en hun wej. ge^reo-en overeenkomsten dan in gemeenMe^ het 00g op financiële overleg zullen aanpassen. moeilijkheden zullen evenwel Op vragen van enkeie senato ren antwoordde de heer Van Zee land nog dat hij wel de indruk had gekregen, dat ae verklaring van Bidault te Berlijn geïnspi reerd was door de politieke nood zaak van hét ogenolik. Een libe raal senator merkte op, dat hij •de mening was toegedaan, dat Bidault zijn verklaring nad afge- legd om redenen van binnen landse politiek. Dé senaatscommissie keurdè het verdrag der E.V.G. tensiotie met 27 tegen 10 stemmen bij 2 onthoudingen goed. ontwapening zou moéten worden voorgesteld. Waar het op aankomt, aldus Van Zeeland, is te weten in welke mate de Duitse bondsrepubliek gebonden is aan de verplichtin gen, die hij is aangegaan op grond van het verdrag' van Parijs en de constractuele accoorden. De interpretatie van de Belgische regering met betrekking tot het verdrag en de verplichtingen, dié er voor allen, de Duitse bonds republiek inbegrepen, uit voort vloeien, is duidelijk en de docu menten zijn formeel in dit op zicht. Al werd bij het opmaken van het verdrag van Parijs het vraagstuk van de eventuele Duit se hereniging niet officieel on derzocht, toch schreef het ge zonde verstand voor, dat in het verdrag voldoende soepele be schikkingen moesten worden op genomen om de verdragsluitende partijen er toe te brengen met v ««i*.-»»». elkaar in overleg te treden zodra Manchester heeft bekendge zich een diepgaande wijziging i maa^ dat zijn fabriek meent zou voordoen. Bij e o e "i een vliegtuig ie iieuuengeuouw- komsten van Bonn is hiermee voorlopig slechts 3500 dienst plichtigen worden opgeroepen, die 5 nieuwe lichte bataljons zullen vormen. Tegen het einde van dit jaar meet het Cambod- jaanse vatten. leger 18.000 man om- Sir Roy Dobson, president van de A. V. Roe-vliegtuigenfabriek en rheumatische pijnen wrijft U weg met Zware, buingrijze rookwolken hebben Vrijdagmorgen de om geving van het Amsterdamse Prinseneiland gealarmeerd voor een grote brand, die te om streeks 08.40 uur in een zakken- fabriek aan de Grote Bicker- straat (A. Rosebcoms jutezak- kenhandel C.V.), was ontstaan. Om die tijd merkte de heer Th. A. Gadellaa, wachter van de brug over de Realengracht, verdachte rookverschijnselen aan het bewuste perceel op. Volgens zijn mededeling was lie 20 man sterke personeel, dat zich sinds 8 uur aan het werk bevond, nog onkundig van wa, er s.ond te gebeuren. Vermoe delijk is de brand door br.eiin ontstaan op de zolder, waa RUIM 3000,— UIT KANTOOR GESTOLEN. dat voldoet aan de daarvoor van eveneens rekening gehouden in- gesielde eisen, zonderheid blijkt uit artikel 7' dat, behoudens de instemming Blijkens een aangifte bij de In een duinpan heeft de vogel- pontie gedaan, is uit een kan- 1 wachter D. C. Drijver een vlucht toor in de Leidsestraat te Am- van 112 dode scholeksters aange- van al de verdragsluitende par tijen, de bondsrepubliek de ver plichting aangaat geen enkele overeenkomst te sluiten welke de rechten der andere mogend heden geweld aandoet. Welbeschouwd, aldus Van Zee land, is de Duitse bondsrepubliek daad gesproken heeft zoals in de cjug gei30n(jen door de verdragen berichten werd gezegd en dat ny van jjonn en door het verdrag (Bidault) bij zijn standpunt blijft. dcr E.V.G. Zij kan zich hier De verklaring van Bidault had, siechts met de algemene instem- aldus minister Van Zeeland, ech- mjng der andere landen aan ont- ter niet die betekenis welke men trekken. Met andere woorden er wel aan wil geven en hij had cje aan E.V.G. deelnemende het gevoel dat de heer Bidault in ian(jen zijn, indien zich plotseling wezen eigenlijk denkt zoals hij. njeuwe feiten voordoen in de zin Het betreft hier echter een zeer zoafg hierboven bedoeld, niet ont- moeilijk en omstreden probleem, siagen van hun verbintenissen, zo ging Van Zeeland voort, er Het Spreekt vanzelf dat zij met zijn verschillende standpunten en ,fe gewijzigde omstandigheden de oplossingen die aan de hand, worden gedaan zijn tegenstrijdig. Het is nu wel duidelijk dat in dien inderdaad een hereniging van Oost -en West-Duitsland tot stand komt, men zich opnieuw rondom de conferentietafel moet scharen om het probleem in zijn geheel op te lossen. Wat mij be treft, aldus de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, ik ben oordeel, dat na een derge lijke hereniging een algemene Het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken werkt op het ogenblik aan een wetsont werp, volgens hetwelk West duitsers weer hun onderschei dingen uit de tweede wereld oorlog, doch zonder het bijbe horende Hakenkruis, zullen mo gen dragen. Binnenkort zal het kabinet zich met het voorstel bezig hou den, waarna het aan het parle ment zal worden voorgelegd. Vrouwen zullen echter niet de z g „Moederkruisen" mogen dragen, die Hitier verleende om he geboortecijfer op te voeren. Oo'- z"d het verboden blijven, onderscheidingen te dragen, die zijn uitgereikt aan militairen die hebben deelgenomen aan 't bezeuen van Q-stenrijk, Sude- tenland en het Memelgebied. De kwekers vancitrusfrui in Florida hopen in de eerst komende maand m bijna 2 mil- lioen kisten fruit naar Europa uit te voeien. De eerste zen ding, die bestaat uit 60.000 kis ten grapefruit voor Frankrijk, België, Nederland en Zwitser land, zal op 1 Maart worden verscheept. De ernstige schade, die de fruitoogst in Spanje door de vorst heeft geleden, geeft de kwekers in Florida een kans 'n markt voor hun producten in Europa te veroveren. De Darcy Exploration Com pany, een dochteronderneming van de Anglo Iranian Oil Com pany heeft bij Nottingham in Midden-Engeland een nieuwe olielaag aangeboord, die van voldoende grootte is voor een lonende ontginning. De olie werd aangeboord op een diepte van ongeveer 1000 meter. De olievelden in Engeland hebben in het afgelopen jaar 54.600 ton ruwe olie geprodu ceerd. Het jongste Russische voor stel voor de vestiging van een Europees veiligheidssteEel zou vóór de eerste wereldoorlog uit stekend zijn geweest, maar het houdt in het geheel geen reke ning met de hedendaagse wer kelijkheid, zo wordt in een hoofdartikel van de New York Times gezegd. Het blad is van oordeel, dat het plan-Molotof, vóór 1914 in practijk gebracht, mogelijk zelfs de twee \yereld- oorlogen had voorkomen. Wat het standpunt van de Ver. Staten ten aanzien van een dergelijk voorstel betreft wordt gezegd: „De Ver. Staten Dit vliegtuig, een straaljager- bommenwerper met anenoe- kige vleugels, is gebouwd voor de tactiscne luchtstrijdkrach ten. De Navo heeft onlangs voor waarden bekendgemaakt, waar aan een nieuw straalvliegtuig voor de tactische luchtstrijd krachten moet voldoen. Aan zulk een vliëgtuig bestaat be hoefte. De A.V. Roe-vliegtuigen en vliegiuigmotoren-Iaorieüen in Engeland, heeft thans uit de A. V. Roe-707-serie vliegende driehoeken, een toestel ontwik keld dat in staat is met een snelheid die hoger is dan die van hei geluid, de grondtroepen bij aanvallen te ondersteunen. Dit toestel kan raketten, bom men en boorawapens meevoe ren. Snelheid, actieradius, aan tal leden van de bemanning, aantal motoren enz. zijn nog geheim. De prestaties van dit vliegtuig zijn, volgens sir Roy Dobson, beter dan de eisen die door de Navo aan een dergelijke machine worden gesteld. sterdam dez#r dagen, vermoede lijk op een avond iaat, een meta len geldkistje inhoudende 3432 ontvreemd. Vele stakende leerkrachten van de lagere scholen in Oslo hebben een andere betrekking aanvaard, zo melden de Oslose blaflén op de tweede dag van de staking van onderwijzers en onderwijzeressen in Oslo. De Qslose studenten hebben, troffen. Het merkwaardige van deze vondst is, dat de vogels, die klaarblijkelijk in de luwte van de duinpan bescherming hebben gezocht, op een kluitje tegen el kaar lagen. lp de Dorpsstraat van Den Burg troffen voorbijgangers een halfbevroren fuut aan, hetgeen volgens deskundigen iets zeld zaams is. WERK VAN IJSBREKERS OP BE WAAL VORDERT SLECHT. Het werk van de ijsbrekers op de rivier De Waal vordert slecht. Gistermorgen moesten de werk zaamheden enige tijd worden ge in antwoord op een beroep van staakt wegens de zware mist, die rl/\ rtwn-nviinn ift „nv, n/vMn Kmmn rjo rixrior V» 1»-» rf 'o A/Ti/4/4r.r(ci zich de zakkennaaierij be vindt, die tegelijk als opslag plaats wordt gebruikt. De kantoormeubelen werden ijlings in veiligheid gebracht. Tegen negen werd middelbrand gemeld, te 09.15 uur sloegen de vlammen uit het. dak en een kwartier later was al groot alarm gegeven. De brandweer van Haarlem merplein, Achtergracht en Prinsengracht bracht groot ma teriaal in het veld om het on der leiding van commandeur De Hart-'-'g tegen de brand op te nemen. In de vinnige koude wermden de brandweerlieden ondom, langs en over het ge- ;ouw, dat zij aanvankelijk met stralen bespoten. Aan de achterkant van het pand, dat een meter of 15 hoog is en dat vanaf een binnenplaats aan de Grote Bicker straat naar heb water loopt over een afstand van omstreeks 35 meter, had in het bevroren Vv esterdok, be zaaid met schotsen, harde sneeuwhopen en vastgevroren schuilen, het waterkanon Ja son" zich een weg gebaand. Het lag daar gereed om bijstand te verlenen. Kori vóór half elf heeft com mandeur De Hartog al het sein „brand meester" kunnen ge ven. De bovenverdieping aan de straatzijde van het perceel was toen geheel uitgebrand ofschoon het dak niet was ingestort. Aan de Westdokzijde was nog een goed deel van het gebouw en inventaris gespaard gebleven. Naar verluidt dekt verzeke ring de schade. De Nederlandse internationale wegvervoer-organisatie (N.I. W.O.) deelt mee, dat wegens opdooi in België geen vracht auto's worden toegelaten met een totaal gewicht dat 5 ton overschrijdt. Naar „La Metropole" Vrijdag morgen schrijft was inzake het rapport van de commissie Van Cauwelaert-Steenberghe over 't proDleem der waterwegen, tus sen de Belgische en Nederland se ondernandelaars overeenge komen hierover het grootste stilzwijgen te bewaren to„ op 't ogenbnk dat dit tegelijkertijd in Den Haag en Brussel be kend zou zijn gemaakt. Volgens het biaa is deze aispraak van Nederlandse zijde niet gerespec teerd. De reaen hiervoor, aidus het Antwerpse blad, moet nier- in worden gezocht, dat het ac- coord bepaalde Nederlandse kringen niet schijnt te bevallen en aeze, aoor de essentiele pun ten er van bekend te maken, onmiddellijk de publieke opinie hebben willen alarmeren „m zodoende ae gewenste reacties uit te lokken. Dit verklaart, al dus het blad ook net slechte humeur van „De Tijd" ten aan zien van de overeenkomst. „Wij kunnen uit aeze vij'anuigneia tegenover net accoora oesiuiten dat dit een gunstig karakter uraagt voor België". Het blad weet tenslotte nog te berienten dat het betreffen de rapport op 20 Februari a.s. te Brussel en Den Haag zal worden ingediend en binnen- kort ae originele tekst hiervan l dus bekend zal zijn. de organisatie van onderwijzers verklaard, dat zij geen privé- lesSen aan de schoolkinderen zuhen geven. bij de bestrijding van kou, koorts, griep ei) pijn. Koker 90 en 50 ct. willen zich niet als ongewenste i middags. Meer dan een half millioen arbeiders in de metaalverwer. kende en chemische industrie, bij het gas- en electriciteits- bedrijf en in de voedselvoorzie ning van Milaan hebben voor 24 uur het Werk' neergelegd. Ook het personeel van de openbare vervoersdiensten en drukkerijen in Lombardije staken van zes uur des ochtends tot 5 uur des deelgenoot in de zaken van Europa mengen. Zij hebben hun troepen na de twee wereldoor logen uit Europa teruggetrok ken, doch zij werden gedwon gen terug te keren. Zelfs op het >genblik dringen zij er op aan, dat West-Europa zich organi seert teneinde zijn verdediging tussen de machten in Europa te verbeteren, als enige middel te genover het belachelijke veilig heidsplan van Molotof". De stakingen zijn voorzien in een plan voor sociale agitatie van de vakverenigingen onder i communistische en socialisti- I sche leiding. Met de uitvoering van dit plan is deze week be gonnen. De stakingen hebben ten doel de werkgevers er toe te bewe gen, economische eisen der ar beiders in te willigen. De christen-democratische en rechtse vakverenigingen doen j niet mee, daar zij aan het on derhandelen zijft met de bond van inuustriëlen. De arbeiders in de industrie van Emilië en de Romagna, die aangesloten zijn by vakver enigingen onder communisti sche en socialistische leiding, zijn Vrijdag voor 24 uur in sha king gegaan. De arbeiders in de openbare vervoersdiensten, die Vrijdagmorgen het werk neer legden, hebben het pas in de naimudag nervat. De „vv ssei - stakingen zullen tot 20 Februa ri worden voortgezet. Op 16 Fe bruari wordt in Rome en om geving gestaakt, op 17 Februari in Turijn en Piemont en op 19 Februari in geheel Toscane. Volgens de vakbondsleiders zijn de stakingen als „waar schuwing" bedoeld. Zij kunnen gevolgd worden door uitgebrei dere en op nationale schaal ge organiseerde werkonderbrekin gen. boven de rivier hing. 's Middags werd het breken van het ijs on der de gemeente Nieuwaal her vat. Het ijs is op verschillende plaatsen meters dik. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de genie explosieve stof zal moeten aan brengen om het ijs op te ruimen. NOG STEEDS SLACHTOFFER^ VAN GLADHEID IN AMSTERDAM. Ook het Amsterdamse politie rapport van Vrijdag heeft weer van ettelijke ongevallen te wij ten aan de gladheid melding gemaakt. Een open vrachtauto i is tegen zevenen al slippende en ronddraaiende tegen de ge vel van een huis aan de Sloter- kade gereden en vervolgens te gen een lantaarnpaal. De gevel van het huis werd ingedrukt en ook in de huiskamer werd er schade aangericht. Voetgangers en -sters, meestal boven de 60 jaar, belandden, gewond in het ziekenhuis nadat zij in de Vij zelstraat, Utrechtseweg, de Wit- tenstraat en op het Haarlem merplein waren komen te val len. Een 16-jarige jongen brak in de Nieuwpoortstraat het lin kerbovenbeen nadat hij van de nets was gevallen. ZONDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Sport; 9.00 Causerie; 9.15 Gram.; 9.25 Cau serie; 9.40 Met en zonder om slag; 10.10 Orkest; 10.45 Hoor spel; 11.20 Orkest; 12.00 Sport: 12.05 Lichte muziek; 12.35 Voor de heren; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.05 Gr.; 13.10 Orgel; 13.30 Amus. muz.; 14.00 Boekbespreking; 14.20 Orkest- l4.oo Hoorspel; 15.20 Gr.; 16.00 Filmpraatje16.15 Franse cnansons; 16.30 Sport; 17.00 Gev. muziek; 17.30 Voor de kin deren; 17.50 Sport; 18.15 Nws 18.30 Kerkdienst; 19.00 Kinder - dienst; 19.35 Gesprekken om de By oei; 20.00 Nieuws; 20.05 Ope rette; 21.25 Mededelingen; 21 30 Hoorspel; 22.00 Gev. muziek; 22.20 Cabaret; 22.45 Journaal; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Orgel; 10.00 Cau serie; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Koor; 12.15 Gram.; 12.20 Apo logie; 12.30 Orgel; 13.00 Nws.; 13.10 Gev. muziek; 13.40 Boek bespreking; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Kamermu ziek; 15.00 Piano; 15.25 Cause rie; 15.45 Orkest; 16.10 Cause rie; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 1 17.00 Kerkdienst18.30 Kwar- l9. „Juist, van Axe!" herhaalt Wulfstan triomfantelijk, doch voor hij verder kan gaan, valt Erwin hem m de rede. De ogen van de knaap fonke len van verontwaar diging en zijn stem slaat bijna over van drift, als hij schreeuwt: „Dat kan niet! Dat kan Axe nooit gedaan heb ben!'' „Wat kan Axe nooit gedaan hebben?" ho en zij plotseling di ust ge stem van de Noorman achter zin vragen. Gevolgd door enkele krijgers komt Ene naderbij. Ook de heel meester van de burcht" vergezelt nem, doch voor deze is een en kele blik voldoende om te we ien, dat hij hier niet meer kan helpen. Voordat iemand iets'kan zeggen, treedt Wulfstan naar' voren. „Een van mijn mannen werd laaghartig vermoord!" stoot hij uit. „Doch de dader heeft zichzelf reeds verraden. Zie, deze pijl stak de arme Sveg- d,r in de rug! Een pijl van Axe, de jonge boogschutter!'' „Zoiets kan Axe niet gedaan hebben," begint Erwin weer, Al- i -vtg doch zijn vader legt hem met een kort gebaar het zwijgen op. Van de pijl, die Wulfstan hem dreigend voorhoudt, dwaalt zijn blik naar de bewegingloze ge stalte op het pad en plotseling ziet hij, dat de krampachtig ge sloten vuist van de dode iets omklemt. „De man heeft iets in zijn.hand," roept hij uit. Hij wil bij het lichaam neerknielen, doch met een bliksemsnelle beweging heeft Wulfstan zich tussen hem en de dode geplaatst en is hem voor. „Dat is bont," roept de Deen uit, terwijl hij het witte stukje uit de hand van de vermoorde lospeutert. „Geitenvacht! Uit het 'kleed van de moordenaar! Uit het kleed van Axe!'' De stem van de Deen is bij tend geworden en smalend voegt hij er aan toe: „Zijt gij thans overtuigd?" Niets verraadt wat er in de Noorman omgaat. „Integendeel,'' zegt hij rustig. „Wanneer dit stuk bont inder daad uit de kled;ng van Axe zou zijn, moet de jongen zo dicht bij uw makker gestaan hebben, dat hij onmogelijk van zijn boog ge bruik kon maken!" Ongeduldig haalt Wulfstan de schouders op. „Dan is hij na het volvoeren van zijn laffe daad naar zijn slachtoffer toegegaan en Svegdir heeft hem met zijn laatste krachten beetgegrepen!" Eric schudt het hoofd. „Waarom heeft de dader dan niet meteen de pijl uit het li chaam getrokken?" merkt hij op. „De jongen moest toch weten, dat het wapen hem vroeg of laat zou verraden?'' Driftig valt Wulfstan hem in de rede. „Daarin kan hij verhin derd zijn door de komst van uw „Of door Thjalfi!'' laat plotse ling dé stem van Knud zich ho ren. „Die was toch ook het bos ingegaan?" Er valt een kort zwijgen. Ieder een tracht deze onverwachte ont hulling op zijn eigen manier te verwerken. Erwin is de eerste die de stilte verbreekt. Er ligt een trek van verbazing en onge loof op zijn gelaat, Eds hij sta melt: „Maarmaar dan zou Thjalfi het gedaan hebben.'' tet18.55 Nieuws uit de kerken 19.00 Ensemble; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.50 Amus. muziek; 21.10 Actualiteiten 21.20 Orkest; 21.45 Hoorspel; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23 00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.' 13.00 Nieuws; 13.15 uram.; 13.3C- Voor de soldaten; 14.00 Gram., 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17 45 Sport; 17.50 Gram.; lö.OO Pia no; 18.30 Causerie; 19.00 Nws; 19.30 Orkest; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprograni ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 15 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws- 7.13 Gram.; 7.50 Voor ae jeuga,' 8.00 Nieuws; 8.18 Gram., o.iü Liime muziek, b.ut uyiun., Hoorspel; 9.30 Waterhamen, 9.35 Gram.; 10.00 Causerie, 10.05 Morgenwijding; lu.zo r-ia- no; 10.35 Voor ae zieken; 11.40 Voordracht; 12.00 Gram.; iz.u. Amus. muziek; 12.30 ivieueuenn- gen; 12.38 Amus. muziek; 15.uo Nieuws; 13.15 voor ae miuuen- stand; 13.20 Orkest; l4.uu vour de vrouw; 14.15 Pianoi*.5j Gram.; 15.00 Hoorspel; lö.uo Opera; 16.45 Vrageuueantwoui- cuiig; li .au Gigei, ±,.uu U.u;>e. rie; 18.00 Nieuws; 18.20 Licnte muziek; 18.45 Pari. overzient; ly.oo voor ae jeuga, 19.25 Volkszang; iy.„a xvesJ ringsuitzenuiaig20.uu inisu,»o, 20.0o Act.; 20.10 Hoorspel; ZU.4U Aetherforum; 21.20 ouue en moaerne dansen; 21.50 Cause rie; 22.05 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.35 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 7 33 Gew. muziek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.20 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; 8.3o Gram- 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram; 10 30 Morgendienst; 11.00 Gram.- 11.15 Gev. muziek; 12.30 ïvieue- delingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14 00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Piano; 16.55 Gram.; 17.00 Vuor de jeugd; 17.15 Gram., i(.o„ Voor de jeugd; 17.45 Kegerum uitzending; 18.00 Orkes., m.zu Sport; 18.30 Gram.; ld.to i_n les; 19.00 Nieuws; 19.10 uns^.r ble; 19.30 Pari. commentaar, ->•■*«5 iiu.w..i„mCiv 4iu<uu s. krant; 20.20 Lichte mL., 20.45 Hoorspel; 21.35 Gr.; 21.45 Samenzang; 22.1o Piano, zz ,u Dammen; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.- 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.' 13.00 Nieuws; 13.15 Piano; 13.30 Gram.; 13.45 Piano; 14.00 Voor de school; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Fran se les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19 40 Gram.; 20.00 Solistenconcert- 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5