Binnenlands Nieuws VOOR I Uil Je Srcvmcie OPENING s 1 I 13,95 14,55 VAN DEN BRUELE, Boekhandel N.V. Firma P.J. VAN DE SANDE K.N.V,B.-programma wederom verschoven BILJARTEN OFFICIËLE PUBLICATIE DRUKWERKEN In het Rijk van de Kousen F. J. VISSER GESLOTEN EEN BANKWERKER A. J. DE KRIJGER EN ZOON 1 x y y y y y y TERNEUZEN. AXEL. MIDDELBURG. ZAAMSLAG. CORNELIA LEVINA NOBELS, Prijskaarting Openbare verkoping 1. het woonhuis en er? 2. het woonhuis en erf OPENBARE VERKOPING Het buis met erf G. A.CortvriendtenZn Schaak- en Damborden Damschijven Schaakstukken enz. dan tien zakdoeken in de was PRESENTIEGELD IJSDEN PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Het presentiegeld van de leden •der Provinciale Staten van Zee land zal met ingang van 1 Jan. worden verhoogd. Een desbetreffend voorstel van •Gedeputeerde Staten zal in de zitting van Dinsdag 16 Febr. a.s. worden behandeld. Het college stelt voor het presentiegeld op een bedrag van ƒ25 per dag te brengen. Sinds 1918 is het presentiegeld ten bedrage van 5 niet gewij zigd. Dit bedrag wordt de staten leden uitgekeerd voor het bijwo nen van elke statenvergadering, van een afdelingsvergadering en van een bijeenkomst van^ een commissie uit de staten. Gedepu teerde Staten verklaren thans, dat deze bepaling in strijd is met het tweede lid van artikel 27 van de provinciale wet, dat voor schrijft, dat men slechts presen tiegeld mag genieten voor het bijwonen der statenzittingen. Ged. Staten stellen voor de desbetreffende verordening in die zin te wijzigen, dat de staten leden 25 per dag ontvangen alleen voor het bijwonen der sta tenvergadering. Afsluiting- wegen. In verband met de opdooi zijn door gemeentewerken de Grenu- laan en Schoolweg voor het zwa re verkeer, meer dan 1200 kg per asbelasting, afgesloten. De autobussen der Z.V.T.M. zul len voorlopig via de Burgemees ter Geillstraat en Blokken rijden. Jaarvergadering „Sehuttevaer." Voor de jaarvergadering van de afdeling Terneuzen van „Sehut tevaer," welke Donderdagavond in het verenigingslokaal ,,'s-Lands Welvaren" is gehouden, bestond zeer grote belangstelling. In zijn uitvoerig openingswoord, waarin hij de activiteiten van de plaatselijke afdeling in de loop van 1953 de revue liet passeren, kon de voorzitter ook een groot aantal leden van andere afdelin gen van „Sehuttevaer" verwelko men. Verblijdend en veelbelovend noemde de voorzitter de voort gaande stijging van het ledental, hetwelk de 200 met rasse schre den nadert, waardoor Terneuzen slechts enkele jaren r na de her oprichting tot de grootste afde lingen van de koninklijke vereni ging „Sehuttevaer" mag worden gerekend. Nadat de heer J. Bauwens ver slag had uitgebracht over het in April 1953 te Terneuzen gehou den congres, kwamen in schier eindeloze opeenvolging de tongen los bij de bespreking der voor stellen voor de eind April a.s. in Amersfoort te houden algemene vergadering. Van de vele voorstellen en ver zoeken, welke aan het hoofdbe stuur zullen worden doorgegeven, noemen wij o.a. de verlichting van de middensluis te Sas van Gent; herstel van de trappen aan de steiger in de Oosthaven te Terneuzen; de ligplaatsruim te in de Vluchthaven aldaar; de waterlevering aan de binnen scheepvaart; de nieuwe haven te Breskens; de verlichting van het Slaak en opheffing van enkele minder gewenste toestanden te Wemeldinge. Van verschillende zijden werd de noodzakelijkheid bepleit om op korte termijn te komen tot vor ming van enkele schippersklassen resp. stichting van een schippers- school te Terneuzen. Ook ten aan zien van het vakonderwijs aan va rende schipperskinderen op de binnenvaartschool zal een voor stel aan het hoofdbestuur worden doorgegeven. Als afgevaardigden van Ter neuzen naar het congres in Amersfoort werden aangewezen de heren J. Verschoor, L. Muller en J. J. Kaan. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. Voorzitter, secreta ris en penningmeester werden bij acclamatie herbenoemd, terwijl voor de bezetting der overige be- stuursplaatsen slechts een enkele stemming nodig bleek. Het be stuur der afdeling Terneuzen van „Sehuttevaer" bestaat thans uit de heren J. J. Kaan, voorzitter; J. Verschoor, secretaris; A. Ver meulen, penningmeester; L. Mul ler, vice-voorzitter; J. Leunis, C. Leunis; W. Wieland; J. Bauwens; J. v. d. Zegen de Beer; W. van Leuven; P. Francoise; Ch. Lau- ret en F. v. d. Hoek. Het middernachtelijk uur had reeds geslagen, toen de voorzitter de uiterst geanimeerde vergade ring met een opwekkend woord sloot. Medische sportkeuring Sedert lang is in onze omge ving de behoefte gevoeld om to oprichting te komen van een plaatselijk bureau voor medische sportkeuring. Door vele sport bonden, o.a. de K.N.A.U., het Kon Gymn. Verbond, de Kon. Ned Korfbalbond, de K.N.V.B., de Kon. Ned. Wielrenunie, e.a. wordt n.l. de medische sportkeu ring verplichtend gesteld voor de leden die deelnemen aan wedstrij den. Donderdagavond gaf de heer E G. Olthof, propagandist van de Federatie van Bureaux voor Me dische Sportkeuring in Neder land, voor vertegenwoordigers van diverse takken van sport en artsen in café La Belle Vue een uiteenzetting aver het doel en de werking van een plaatselijk bu reau. De ter vergadering aanwezige huisartsen zegden na deze uiteen zetting spontaan hun medewer king toe. Er werd ook een voor lopig bestuur gevormd, bestaan de uit de hecen ir J. F. Denie, J. van Fraeijenhove, M. de Putter riaat zal worden waargenomen door de heer M.- de Putter. Het plaatselijk bureau zal dus binnen niet al te lange tijd zijn werkzaamheden kunnen aanvan gen, De kosten per keuring wor den zo gering mogelijk gehouden, <n.l. 1,50 per keuring per lid. Zij nog vermeld, dat de wer kingssfeer van het bureau zich ook zal uitstrekken tot de naaste omgeving van Terneuzen. (Advertentie) JUBILEUM INKOOPCOMBINATIE „NEDERLAND". Het zal dit jaar 40 jaar gele den zijn, dat een aantal textiel- detaillisten (vroeger en ook nu nog wel manufacturiers gehe ten) de hoofden bij elkaar stak en overging tot de vorming van een inkoopcombinatie, die zij Manufacturenhandel „Neder land" noemden en die in Am sterdam (de hoofdstad, althans van de textielhandel!) geves tigd werd. Deze combinatie is in de loop van de jaren gestadig gegroeid. N-u zijn er ongeveer 300 zaken aangesloten bij de Inkoopcom- binatid „Nederland" (Inconé). Deze zaken zijn over ons hele land verspreid. In onze plaats is de firma W. Schellinkhout, Noordstraat 66, fik: v. Steenbergenlaan 18 lid van „Nederland". De inkoopcombinatie stelt zich ten doel om voor haar le den de mogelijkheid te schep pen om op dezelfde manier en tegen dezelfde prijzen te kopen als de allergrootste warenhui zen en andere grootbedrijven. In de loop van de jaren, die achter ons liggen, is dit doel ten volle bereikt. De combinatie zet voor millioenen om (de omzet ten van de leden bedragen in totaal ca. 75.000.000,per jaar) en is één van de grootste lichamen op het gebied van de textielhandel geworden. Het jubileum van „Nederland" wordt op grootse wijze gevierd. Op 10 Juni de oprichtings datum zullen de leden in Amsterdam het jubileum fees telijk herdenken. De nadruk van de jubileumviering ligt echter bij de zaken zelf, die op een originele manier via een zogenaamd Inconé Wonder boek je hun klanten in deze vie ring betrekken. Geslaagd. Bij het alhier gehouden exa men slaagden voor het unie- practijkdiploma de dames: C. A. Mieras; J. Bakker; M. M. Over- dulve; P. N. Coert; C. M. Schee- Ie; E. Haak; C. de Pooter; P. A. Brakman, allen te Axel en de dames A. A. van Baal; E. P. Oppeneer en N. F. Hamelink te Terneuzen. Voorts de heren A. F. van Langevelde; J. C. Olie- bek te Terneuzen en de heer J. E. van Hijfte te Sluiskil. Voor het vaardigheidsdiploma slaag de de heer J. de Bruijne te Hoek. Jaarvergadering Openbare Fröbelschool. In het gebouw dezer school vond de jaarvergadering dezer vereniging plaats o.l.v. de heer A. H. van der Lee, die in zijn openingswoord er zijn teleurstel ling over uit sprak, dat de bijdra gen van de overheid nog steeds ontoereikend zijn om de zware financiële zorgen op te doen kla ren. Het leden- en leerlingental was volgens het jaarverslag van de secretaris stabiel geble ven, 88 leerlingen bezoeken de school, die 4 leerkrachten telt. De heer C. de Putter had kans gezien als penningmeester rond te komen, maar het blijft een toer de eindjes aan elkaar te kno pen. Over het algemeen is de toestand zorgelijk. Voor 1954 wer den als leden der kascommissie aangewezen de heren W. Oppe neer en J. de Kraker. De heer J. Blok werd als secretaris bij accla matie van stemmen herkozen. Besloten werd het schoolgeld te verhogen tot 3,50 voor het eer ste en 1,50 voor het tweede kind. Voor inkomens boven de 6.000 werden deze bedragen be paald op resp. 5 en 3. De voor zitter argumenteerde de alge meen nodig geachte schoolgeld verhoging ook door te wijzen op de per 1 Januari ingetreden sala ris-Verhoging der leerkrachten en met het oog op de dringend no dige herstelwerkzaamheden van het interieur en aanschaf en ver nieuwing van leermiddelen. Nieuwe rijksarchivaris benoemd. Als opvolger van dr. W. S. Un ger is met ingang van 1 Maart a.s. tot rijksarchivaris te Mid delburg benoemd de heer P. Scherft, thans gemeente-archi varis van Breda. De heer Scherft werd in 1916 te Batavia geboren. Na een gymnasiale vooropleiding stu deerde hij te Leiden klassieke letteren. In 1944 slaagde hij voor het examen wetenschap pelijk archief-ambtenaar eerste klasse. Na 2 jaar werkzaam te zijn geweest bij de ordening van het gemeente-archief van Doesburg volgde in 1946 zijn benoeming te Breda. De heer Scherft is secretaris van de verenigingen van archivarissen in Nederland en in zijn huidige woonplaats secretaris van de geschiedkundige en oudheid kundige kring van stad en land van Breda „De Oranje Jaarverg. Ned. Chr. Land- arbeidersbond. De afd. Zaamslag van de N.C. L.B. hield Donderdagavond onder voorzitterschap van de heer F. Wieland haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw. Na het zingen van Ps. 150 1 werd voorgelezen uit Joh. 10 1 15, waarop de voorzitter voorging in gebed. Hierop verwelkomde hij de aanwezigen en sprak een kort openingswoord, waarbij hij mede deelde dat van burgemeester Trimpe een schriftelijke geluk wens was ontvangen met bericht van verhindering de vergadering bij te wonen. In zijn jaarverslag liet de secre taris, de heer W. Faas, uitkomen dat na de laatste wereldoorlog de toestand der arbeiders in snel tempo is verbeterd, zó zelfs dat velen deze algemene verbetering van hun positie niet naar waarde weten te schatten. Het is jammer dat het bezoek aan de vergaderingen niet is zo als men het zou wensen. Men laat al het werk liever over aan het bestuur, terwijl het bestuur juist zou wensen, dat de leden door getrouw vergaderingbezoek medewerkten aan de activiteit en de uitbouw der vereniging. Een voordracht van de voorzitter, ge titeld „Inspectie", werd met be langstelling gevolgd. Uit het goedverzorgd jaarver slag van de penningmeester, de heer I. Kolijn, bleek dat aan con tributie was ontvangen ƒ3937,39, welk bedrag aan het algemeen hoofdbestuur was afgedragen, terwijl de afdelingskas 325,09 bedroeg. De secretaris liet vervolgens de interessante geschiedenis van Zaamslag de revue passeren. Het viel op dat Zaamslag tweemaal door een watersnood werd getrof fen, in 1584 en begin 1800. Bij de ramp van 1584 duurde het tot 1648, dus ruim 60 jaar, vóóraleer het water was teruggedrongen en de verschillende polders weer ingedijkt konden worden. Spr. maakte hierbij een vergelijking met de ramp die Zeeland begin 1953 heeft getroffen, nu door de "eehnische wetenschap en moder ne hulpmiddelen binnen 1 jaar de dijken werden hersteld en het overstroomde land kon worden drooggelegd. In de pauze werd thee met ge bakjes aangeboden, waarop de eerste drie verzen van Gez. 112 werden gezongen. Het woord was daarna aan de heer C. H. Heijboer, die een rede hield over „Arbeid en samenle ving". Deze boeiende en leerzame rede werd met volle aandacht ge volgd. De heer F. Buijze sprak hierop een propagandistisch woord voor het T.B.C.-fonds, waarvoor hij al ler steun inriep. Na het zingen van het Avond lied sprak de heer Heijboer het dankgebed uit, waarop de voor zifter deze geslaagde vergade ring sloot. De voor het T.B.C.-fonds ge houden colecte bracht 17,85 op 50.000ste BEZOEKSTER VAN DE HUISHOUDBEURS. De huishoudbeurs heeft Don derdag 12.000 bezoeksters gehad, waarmede het totaal aantal is gekomen op 55.000. De 50.000ste bezoekster was mevrouw J. AlblasCompaan, uit Amsterdam, die een gashaard kreeg aangeboden. Mevrouw Alblas gaat binnen kort emigreren naar Zuid-Afrika, waar haar man reeds werkzaam is. De stand emigratieservice schonk haar 50 pet. op haar ver pakking, benevens een lederen beugelkoffer en een gratis reis- ongevallenverzekering. Boven dien stelde men haar in de gele genheid een gesproken groet aan haar echtgenoot te zenden. FELLE BRAND IN 's-HEERENBERG. Een matrassenfabriek twee op een étage erboven gelegen woon ruimten, een kruidenierswinkel, twee woonhuizen en een kantoor van de Rotterdamsche Bank N.V. in 's-Heerenberg hebben Vrijdag morgen schade opgelopen tenge volge van een felle brand. De schade wordt voorlopig geraamd op ruim 150.000. Tegen tien uur ontstond er brand in de matrassenfabriek Nuy. De brandweer uit 's-Hee- renberg was niet in staat de brand, die zich zeer snel uit breidde, te blussen, zodat de Doe- tinchemse brandweer werd ge waarschuwd. Later op de mor gen assisteerde ook de brand weer uit Didam. Met twaalf stra len werd het vuur bestreden. In een minimum van tijd stond de fabriek in lichterlaaie. Het vuur sloeg over naar een tegen de fabriek gebouwde kruide nierswinkel, waarin tevens was gevestigd een kantoor van de Rotterdamsche Bank N.V. en waarboven een woonhuis. Het pand werd vrij ernstig door het vuur aangetast. Vrijwel de gehe le voorraad kruidenierswaren ging door de waterschade verlo ren. Aan de andere kant van de fabriek vond het vuur eveneens voedsel in een woonhuis van de heer Sak. In dit perceel brandde de keuken uit. Nagenoeg alles, wat zich in de fabriek bevond, waaronder een aantal machines, ging verloren. Van een grote voorraad matras sen kon slechts een klein gedeel te worden gered. De brandweren betrokken het water van enkele brandputten, die dicht in de omgeving lagen en uit een gracht op een afstand van ongeveer 500 meter. De panden behoorden toe aan de heren Witte, Nuy en Sak en waren verzekerd. De papieren, boeken en bescheiden van de Rot terdamsche Bank N.V. konden worden gered. Het kantoor had veel te lijden van waterschade. De kluizen werden niet aange tast. De brandweren uit Doetin- chem en Didam zijn inmiddels weer ingerukt. De brandweer uit 's-Heeren berg is thans nog bezig met de nablussing. De kruidenierswinkel zou gis termiddag om vier in een ander pand worden heropend. Door deze felle brand zijn drie gezinnen dakloos geworden; na melijk de gezinnen Witte, Nuy en Jansen. Laatstgenoemde twee gezinnen woonden boven de fa briek. De heer Jansen bevond zich op het tijdstip van het uit breken van de brand te bed. Hij kon zich slechts met moeite in veiligheid stellen. De fabriek was ondergebracht in een voor malig hotel. Vorig jaar April, toen de fabriek zich nog buiten 's-Heerenberg bevond, brandde zij eveneens tot de grond af. Over de oorzaak is nog niets bekend. 2 MAAL EEN MAAND VOOR „1—0". Het Haagse gerechtshof heeft Vrijdagmorgen W. van der L„ de organisator van de voetbal- prijsvraag i,,l-0" veroordeeld tot tweemaal een maand hech tenis en verbeurdverklaring van de in beslag genomen beschei den. Het hof vernietigde in eerste instantie het geweien vonnis, waarbij verdachte van rechtsvervolging werd ontsla gen. Van der L. zal van het von nis in cassatie gaan, zo deelde hij mee. Ten aanzien van het organi seren van een verboden prijs vraag door Van der L. was het hof van mening, dat het onder zoek niet volledig was geweest en dat deze zaak op de zitting van 23 April nader zal worden behandeld, waarbij een rap port van een accountant van de rijksaccountantsdienst overge legd zal worden. beroep, dat de Koninklijke mari ne op de Koninklijke luchtmacht deed om een reservemotor te vervoeren naar Agadir, onmid dellijk is ingewililgd. Zo startte Vrijdagmorgen de „Dakota" met zijn zware last. Gevlogen wordt via Marseille en Oran. Gezag voerder is kapitein-vlieger Van de Brand. De „Dakota" wordt hedenmid dag op het vliegveld van Agadir verwacht. Maandag a.s. vertrekt een tweede „Dakota" naar Aga dir met aanvullende reserve-on derdelen. DODELIJKE VAL. De 29-jarige lasser A. J. A. is Donderdag op het terrein van de nieuwe gasfabriek te 's-Graven- hage van een hoogte van 5% m neergestort op een stapel stalen platen. Hij werd naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waar hij een uur na aankomst is overleden. De man verrichtte werkzaamheden aan een gashouder. Door een mis greep kwam hij te vallen met het noodlottige gevolg dat hij ern stig aan het hoofd werd gewond. HEER IN HET VERKEER. Een Nijmeegse assuradeur heeft Donderdagavond kort na midder nacht een briefje in zijn gepar keerde auto gevonden, luidende: „Deuk in Uw spatbord voorzijde links, is gemaakt door Het was ondertekend met het kennummer van de aanrijder. BRANDSTICHTER TE VEENDAM GEARRESTEERD. Alle voor Zaterdag 13 en Zon dag 14 Februari door de Ken. Nederlandse Voetbalbond vast gestelde wedstrijden zijn in ver band met de gesteldheid der terreinen afgelast. Het programma is opgescho ven naar Zaterdag 20 en Zon dag 21 Februari. DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP VAN TERNEUZEN. De deze week in café „La Belle Vue" gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Terneuzen, hadden de volgende uitslag: BrackeVan der Poel 149150 MeertensDe Clerck 79150 v. d. Poelv. d. Eijk 148150 v. d. EijkVerstraeten 128150 Van DammeBracke 150119 De VosVan Damme 127150 Verstraetenv. d. Poel 150K)1 v. d.a PoelDe Vos 125150 MeertensBracke 85150 Hieronder volgt de stand van de drie hoogst geplaatste candidaten voor de titel 1954. Van Damme 6 6 0 12 p. 6.03 Verstraeten 7 6 1 12 p. 5.35 Van der Eijk 6 5 1 10 p. 5.26 Met spanning wordt de ontmoe ting Van Dammev. d. Erjk door de biljartliefhebbers tegemoet ge zien. De Kroon versloeg de Uitkijk. Te Terneuzen in het café van de heer Van Vliet had een ont moeting plaats tussen de biljart clubs „De Uitkijk" en „De Kroon" De politie te Veendam is er inuit Sluiskil. Na een spannende geslaagd de hand te leggen opstrijd wist Sluiskil met 1 punt „HARPOON" VAN M. L. D. KREEG MOTORSTORING. Vrijdagmorgen is een „Dako ta" van de Koninklijke lucht macht van het vliegveld Valken burg vertrokken naar Agadir, gelegen aan dd' Westkust van Afrika. De „Dakota" heeft een c.a. 2000 kg wegende Pratt en Witneymotor aan boord, bestemd voor een Lockheed „Harpoon" van de marine luchtvaartdienst. Deze „Harpoon" behoort tot 320 squadron MLD, dat thans in de omgeving van Agadir is gesta- tionneerd als gevolg van een oefening van smaldeel V der Ko ninklijke marine. Aan deze oefening neemt, zo als bekend is, ook het vliegdek- schip „Karei Doorman" deel. Tijdens de oefening kreeg de onderhavige „Harpoon" motor storing en het bleek noodzake lijk, het toestel van een nieuwe motor te voorzien. Het spreekt j vanzelf, zo deelt de luchtmacht- voorlichtingsdienst mee, dat het de vermoedelijke dader van de brandstichting in de fabriek van de firma Wortmann te Wilder- vank. Het is de 21-jarige Veen- dammer J. K., die inmiddels be kend heeft. Donderdagochtend werd bij de Veendamse politie aangifte ge daan van een vermoedelijke po ging tot inbraak bij een weduwe en een diefstal door middel van verbreking in een consumptie tent op de ijsbaan te Veendam. Het onderzoek van de politie leidde tot verdenking van J. K. Bij nader onderzoek bleek boven dien, dat er een familieband be staat bussen K„ de genoemde weduwe, en de eigenaar van de fabriek in Wildervank, waar K. enige tijd had gewerkt. Donderdagavond werd K. in zijn woning aangehouden en op het bureau aan de tand gevoeld. Hij bekende toen zich aan ge noemde feiten en aan nog ande re diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Hij zal in de loop van de volgende week voor de offi cier van justitie worden geleid. Als hoofdmotief voor de po ging tot inbraak en voor de dief stallen moet volgens de politie geldgebrek worden aangenomen. Voorts acht men het mogelijk, dat hij de brand heeft gesticht uit vrees, dat hij andermaal in deze fabriek te werk zou worden gesteld. voorsprong de overwinning te be halen. In verband met de inwerking treding van de nieuwe wetgeving op vervoersgebied' (wet autover voer goederen en wet goederen vervoer binnenscheepvaart) op 15 Februari 1954, zullen de be- vrachtings-agentschappen als bij kantoren komen te ressorteren onder de rijksverkeersinspectie, met dien verstande, dat: a) ingaande 15 Februari 1954 worden opgeheven het bevrach tingsagentschap te Makknm, Dokkum, Vreeswijk, Renkum, Noordscharwoude, Enkhuizen, Gouda, Nieuwersluis en Delft, b ingaande 1'5 Februari 1954 worden gevestigd een bijkan toor te Meppel (Grote Markt straat 3) en een bijkantoor te Terneuzen (Westkolkstraat 22). c) Op 1 Maart 1954 wordt ver plaatst het bijkantoor te Coevor- den naar de Krim, gemeente Gramsbergen (terrein van. de N.V. Aardappelmeelfabriek „On der Ons"). d) tot nader bericht het bij kantoor te Rhejien, Herenstraat 65, in de plaats treedt van het nog te openen bijkantoor te Wijk bij Duurstede. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze innig ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw in de leeftijd van bijna 63 jaar. Terneuzen; C. C. NOBELS. A. E. J. NOBELS—SAFFEL. Vlissingen; JAC. F. NOBELS. A. NOBELS—DE KRAKER. Brussel: D. C. NOBELS. B. NOBELS—RONCIN. Goes: C. NOBELS. M. NOBELS—LANGEDOEN. Terneuzen: D. MOLDUCCI. A. MOLDUCCI—DE BRUIJNE. Terneuzen, 12 Febr. 1954. Noordstraat 17. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 15 Febr., des namiddags te 2 uur. Getroffen door de vele be wijzen van deelneming, tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze gelief de en zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer ANDRIES FREDERIKSEN, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, P. A. DE DOELDER. Terneuzen, 13 Febr. 1954. Westsluis P 11. en een der artsen. Het secreta- bond" Voor de vele bewijzen van deelneming, mij betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn gelief de Vrouw, IZABELLA DIELEMAN, geb. Verlinde, betuig ik mijn oprechte dank, in het bijzonder aan mej. Oosthoek, de officier van het Leger des Heils en de naaste buren, de dames Schoonakker en Buijze, voor de liefdevolle zorgen en oprecht medeleven de overledene bewezen. Mede namens de Familie, J. DIELEMAN. Terneuzen, 13 Febr. 1954. Dekkerstraat 29. HUIDARTS TERNEUZEN AFWEZIG van 16 t/m 27 Febr. Wegens sterfgeval in onze zaak t/m Maandag 15 Februari NOBELS—MOLDUCCI Noordstraat 17 Terneuzen HEDENAVOND bij K. L. GEERS te HOEK. Aanvang 7 uur. Notaris G. J. VAN CAM- PEN te Terneuzen, zal op Dinsdag 23 Februari 1954, des nam. 2 uur te Terneu zen, in het café „Du Com merce" bij de heer H. C. de Vrieze, ten verzoeke van de erven Wed. P. Ro- meijn-Lensen, publiek ver kopen: gelegen te Terneuzen, aan de Steenkamplaan 53, ka daster sectie C nos. 3670 en 3671, samen groot 98 ca, verhuurd aan de heer M. Romeijn. gelegen te Terneuzen, aan de Kazernestraat 33, ka daster sectie C no. 3669, groot 53 ca, verhuurd aan Wed. Romeijn. Te aanvaarden bij betaling der koopsom. Betaling der koopsom uiterlijk binnen een maand en der onkosten binnen 8 dagen na de toewijzing. Lasten vanaf 1 Jan. 1954. Voor bezichtiging te be vragen bij de heer C. Ro meijn te Terneuzen, De Doelderstraat 8. Inlichtingen ten kantore van genoemde notaris. De Notarissen HOVING te Terneuzen en MEIJLING te Axel zullen op Donderdag 4 Maart 1954, des nam. 2 uur, in het ho tel „Du Commerce" bij de heer H. C. de Vrieze aan de Markt te Terneuzen, ten verzoeke van de erven Adr. de Putter in het openbaar verkopen: aan de Grenulaan 1 te Ter neuzen, groot 1.06 are. Verhuurd aan P. Doorns voor 5,45 per week. Aan vaarding in genot der huur onmiddellijk na de beta ling. Te bezichtigen elke Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris Ho ving. GEVRAAGD 1722 jaar, bij Handel in Lb.werktuigen, Pierssenspolderstr. 4, Sluiskil, Telef. 382. HEDEN te 16.00 uur van onze LUNCHROOM-CAFETARIA Beleefd aanbevelend KANAAUWEG 39 SLUISKIL Firma P. J. VAN DE SANDE Fa P. J. van de Sande Terneuzen VVVVVVVVVVVSSSX'-X-X V y y y y y y y y y y een degelijke kous met zw. naad fijn, sterk, elastisch en niet duur KRISTAL Nylon met fantasiehiel een juweel 2 kousen van de vele soorten L^evoelt U zich ooit ellendiger dan wanneer het water U uit de ogen loopt en U geen tijd heeft om Uw zakdoek in Uw zak te steken, omdat de éne niesaanval op de andere volgt? "AKKERTJES" zijn in zo'n geval het aangewezen middel. Zij bestrijden dat hangerige verkoud- heidsgevoel snel en atdoer.de en verjagen de infectie die de oorzaak van Uw klachten is. bedek! de smook van de genees krachtige volkome* Elk .AKKERTJE' is verpakt en draagt het AKKER? merk. De eerste kosteloos. reparatie aan Uw Nylonkousen is KOUSEN - SOKKEN - SPORTKOUSEN 'Noordstraat 45 Telef. 2546 Terneuzen plosbare Noordstraat 55 TERNEUZEN Telefoo»

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3