Westelijken verwerpen het voorstel van Molotof Het Oostenrijkse vraagstuk A VIETMIMH NADERT LOEANG PRABANG ZUID-KOREA EN JAPAN NOVITA DE KOFFIEPRIJZEN DE BERUJNSE CONFERENTIE Prins Bernhard bij de hengstenkeuringen Het carillon voor Amerika Nieuwe Italiaanse regering gevormd BREI-DEMONSTRATiE De alastrim in Den Haag Prof, dr. M. J, H, Copen hagen overleden Spionnageproces in Helsinki „De Ruijter" te Norfolk WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. De toestand van Paul Henri Spaak DE STRIJD IN INDO-CHINA Kontoem ontruimd De vakbonden en de kabinetsformatie Italië Verenigde Staten willen buiten de strijd in Indo-China blijven m Het onderzoek naar de stijging in de Ver. Staten Frankering bij Abonnement: Terneuzer. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3071. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 «ur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De drie Westelijke ministersWestelijke ministers er toe te be- van buitenlandse zaken hebben Woensdag een door Molotof in gediend plan voor een veiliglieids- paet tussen alle Europese staten resoluut van de hand gewezen als een poging om de ontbinding van de N.A.V.O. te bewerkstelli gen en de Verenigde Staten uit Europa terug te dringen. oud was, was het beter er geen wegen het E. V. G.-verdrag aan te tijd aan te verspillen, bieden als ruilobject voor Duitse Molotof antwoordde daarop, eenheid. „als het voorstel nieuw is, is het Molotof heeft de Westelijke af- onbekend. Als het oud is, dan gevaardigden doen glimlachen is het onaanvaardbaar. Hoe we om zijn vinnige antwoord op vra gen over de inhoud van zijn aan gekondigde voorstel voor Euro pese veiligheid. Dulles vroeg hier uit moeten komen? Door naar het voorstel te luisteren". Ook de Sowjet-woordvoerder Iljitsjof gaf blijk van gevatheid. Ongeveer één uur heeft Prins Bernhard Woensdag doorge bracht bij de centrale hengsten keuringen van de V.L.N. (de vereniging tot bevordering van landbouwtuigpaardfokkerij in Nederland) op het concours- hippique-terrein te Utrecht. Eden kenmerkte het Russische plan als een moderne Monroeleer voor Europa. Beide Westeurogese ministers, die aan de conferentie tafel zaten, maakten het duide lijk, dat zij zich geenszins tot de ze nieuwe Russische leer zullen laten bekeren. Ofschoon het Russische plan door de drie Westelijke ministers niet geschikt wordt geacht voor ernstige discussie, besloten zij op aandrang van Molotof het debat over Duitsland en de Europese veiligheid voort te zetten. Wanneer zij ermee door zullen gaan, zullen zij echter eerst Vrij dagavond beslissen, nadat de eerste bespreking van het Oos tenrijkse vraagstuk achter de rug zal zijn. Vandaag houden de ministers weer een geheime zitting over de Aziatische problemen. Verrassing heeft het door Mo lotof ingediende voorstel voor een Europees veiligheidspact niet ge wekt. Het hield slechts een enkel nieuw element in: Molotof wilde zich baseren op een voortgezette scheiding van Duitsland en hij stelde- voor de bezettingstroepen binnen een half jaar uit beide helften van Duitsland terug te trekken. Voorts wilde de Russi sche minister, zoals in zijn voor gaande redevoeringen was aan gekondigd, in de plaats van „de vorming van groepen van Euro pese staten, die tegen andere Europese staten gericht zijn" een algemeen Europees veiligheids pact stellen. De deelnemende landen zouden regelmatig confe renties moeten beleggen, een per manent raadgevend politiek or gaan moeten vormen en daar naast een raadgevend militair or gaan. De enige rol, die Molotof daarbij aan de Verenigde Staten had toegedacht, was het zenden van waarnemers naar de bijeen komsten van deze organen. Ook communistisch China zou daar toe het recht moeten krijgen. John Foster Dulles dankte al bij voorbaat voor deze uitnodi ging, die hij niet meer vond dan „een slechte grap", die moeilijk zou kunnen worden begrepen door het Amerikaanse volk na al de offers, die het voor Europa had gebracht. In elk geval heeft Molotof het, volgens de Westelijke delegaties, duidelijk gemaakt, dat van hem op deze conferentie geen ernstige poging meer kan worden ver wacht om tot overeenstemming te komen over het Duitse vraag stuk. Hij heeft daardoor, naar de mening van waarnemers, de laat ste troeven uit handen geslagen van de Duitse sociaal-democraten, die de laatste dagen een versterk te actie hebben gevoerd om de De toestand van de Belgische staatsman Paul Henri Spaak, die sedert de 1ste Februari in een. Londens hotel ziek ligt, is enigs zins minder goed geworden. Spaak, 54 jaar oud, lijdt aan een ontsteking van de amandelen, welke met enige verhoging ge paard gaat, en aan een aanval van jicht. Woensdag verklaarden de dokters, dat bij de patiënt ook een algemene vermoeidheid te constateren was. Spaak was naar Londen geko men voor bijwoning van de Euro pese economische conferentie. Hij heeft echter de twee laatste ver gaderingen niet kunnen meema ken doordat hij ziek werd. hem, wanneer de inhoud van het Hij antwoordde een journalist die voorstel beschikbaar zou zijn. Als vroeg naar de „atmosfeer" op de het iets nieuws bevatte „hebben vergadering van Dinsdag: „Ik wij tijd nodig om het te bestude- ben filosoof van beroep, niet ren", aldus Dulles, doch als het weerkundige". Het carillon voor Amerika zal, naar het A.N.P. verneemt, he den met de „Somjnelsdijk" van de Holland Amerikalijn, die wel willend voor het vervoer zorg draagt, naar de Ver. Staten worden overgebracht. Begin Maart zal worden begonnen met de opstelling te Washing ton. In de eerste helft van de maand Mei volgt de officiële overdracht. De verdedigers van Loeang Prabang, de residentie van de koning van Laos, hebben aan de noordelijke grens van de stad gevechten geleverd met regiona le troepen van de Vietminh-op- standelingen, die langs de rivier de Soeong op de noordelijke toe gangsweg tot dfe stad gebruikt worden als een soort „menselij ke radar" om de kracht van de verdedigers te peilen. De voorhoede van de 308ste „ijzeren" Vietminh-divisie is in middels de stad tot op ongeveer 10 km genaderd. Een vloot van bamboevlotten zakt de rivier de Nam Hoe af met de zware uit rusting van de opstandelingen. Het kan nog wel enige dagen du ren, voor de hoofdmacht van de 15.000 man tellende „ijzeren di visie'' Loeang Frabang bereikt. Sommige Franse officieren hou den rekening met de, zij het ook kleine, mogelijkheid, dat de op standelingen de stad niet zullen aanvallen als de verdediging te sterk blijkt te zijn. In dat geval zouden de opstandelingen zich kunnen beperken tot het opleg gen van hun bewind aan de plaatselijke Thai-bevolking om te komen tot een communisti sche „Thai-federatie", de Thai- bevolking van China, Laos, Thai land en Birma omvattend. De Franse strijdkrachten heb ben de ontruiming van de dalen der Nam Hoe, Soeong en Seng zo goed als voltooid. Daardoor kun nen de vlotten met uitrusting van de Vietminh ongehinderd de rivier afzakken langs de gebla kerde resten van dorpen. Nu de verdediging rond Loeang Pra bang is geconcentreerd, zijn de dorpen in de omgeving en de voedselvoorraden aldaar, na eva cuatie van de bevolking, platge brand. De regering van Laos heeft Dinsdag in een proclamatie aan het volk gezegd, dat de stad Loeang Prabang tot het einde verdedigd zal worden. „De ko ning zal temidden van U blijven. Werk in een geest van kalmte en discipline. Werk nauw samen met het leger", aldus de oproep. In de stad worden voorbereidin gen getroffen om 10.000 evacué's te ontvangen en op bamboevlot ten naar het zuiden te versche pen via de rivier de Mekong. Later werd gemeld, dat voor uitgeschoven kolonnes van de Vietminh de voorhoede op de voet volgen en de stad tot op 50 km zijn genaderd. Zij zijn de af gelopen twee dagen 30 km opge rukt. Franse functionarissen deelden mede, dat Zondag de stad Pak- seng aan de rivier de Nam Soe ong, ongeveer 65 km ten N.O. van Loeang Prabang, is ont ruimd. Het garnizoen is terug getrokken naar de hoofdstad. Aan de aanwezigheid van de Franse minister van Defensie, Pléven die in Indo-China aan kwam voor besprekingen, wordt grote waarde gehecht. Functio narissen verklaarden, dat Pléven wellicht ontruiming kan gelasten van bepaalde posities van secon dair strategisch belang, teneinde de Franse strijdkrachten grotere vrijheid van handelen te geven. Loeang Prabang, de oude stad van de zeventig pagoden, is nu in een legerkamp veranderd. Ge ïnspireerd door de 69-jarige ko ning Sisavang Vong, die weigert zijn residentie te verlaten, hel pen duizenden bewoners van Loeang Prabang de Franse mili tairen met het versterken der verdedigingswerken rondom de stad. Sterke Frans-Laotiaanse een heden, die uit Thakhek naar het N. zijn opgerukt, zijn Pakhin Eoem voorbijgetrokken en heb- j ben zich verenigd met Franse uniestrijdkrachten uit Paksane. De tinmijnen van Phontioe, 70 km ten N.O. van Thakhek, zijn weer door deze troepen bezet. In het O. zijn andere colonnes Franse unietroepen het kalk steengebergte van 't gebied Ma- haxay doorgetrokken, tien dagen geleden nog het toneel van hevi ge schermutselingen In het strijdgebied op de berg- plateaux van Midden-Vietnam wordt de druk, die twaalf Viet- minh-bataljons reeds twee we ken uitoefenen op de Frans- Vietnamese strijdkrachten, gro ter. De Vietminh-troepen nemen een centrale positie in het ge bied van de steden Komtoem, Pleikoe en Akhe in. Het Franse opperbevel in In- do-China heeft bekend gemaakt, dat de post Kontoem, 400 km ten N.O. van Saigon, door de Franse unietroepen is ontruimd. Ook Hoeei Kong, 60 km ten O. van Pakse in Zuid-Laos, is door de Franse uniestrijdkrachten ontruimd. Dc Oostenrijkse kanselier, Ju lius Raab, heeft voor de confe rentie te Berlijn de hoop van zijn volk tot uitdrukking gebracht, dat nu eindelijk een Oostenrijks staatsverdrag zal worden geslo ten en een einde zal worden ge maakt aan de „onnatuurlijke be zetting" van Oostenrijk. De Oostenrijkers echter staan sceptisch tegenoverde behande ling van de Oostenrijkse kwestie door de vier ministers. De ge schiedenis van de na-oorlogse jaren heeft hun weinig anders dan teleurstellingen opgeleverd wat betreft het herstel van de Oostenrijkse onafhankelijkheid. Zij herinneren zich de ver wachtingen die zij koesterden onder de nazi-heerschappij, toen zij in November 1943 door heimelijk luisteren naar verbo den zenders kennis hadden ge nomen van de verklaring van Moskou. Bij deze verklaring werd de Oostenrijkers plechtig in naam van Engeland, de Sowjet-Unie en de Ver. Staten toegezegd, dat Oostenrijk zijn onafhankelijkheid en vrijheid zou terugkrijgen, dat het als een slachtoffer van agressie zou worden behandeld en dat het steun bij de wederopbouw zou ontvangen. Nog meer hoop verwekte de De Christen-democraat Mario Scelba heeft Woensdag een nieu we Italiaanse regering gevormd, die steunt op de 'R.K.) Christen democraten, de socialisten en de liberalen. Scelba heeft président Einaudi Woensdagavond de mi- nisterslijst overhandigd. De nieuwe premier is een ver bitterd tegenstander van commu nisten en na-oorlogse fascisten. In het nieuwe kabinet hebben veertien christendemocraten, vier socialisten en drie liberalen zit ting. De regering-Scelba kan in de 590 leden tellende Italiaanse na tionale vergadering op een meer- Generaal John Huil, opper bevelhebber van de strijdkrachten der Verenigde Naties, en John Alison, de Amerikaanse ambas sadeur te Tokio, zijn Woensdag uit Tokio naar Washington ver trokken. Naar zij te kennen heb ben gegeven, zullen zij daar be sprekingen voeren over: 1. De overeenkomst betreffen de Amerikaanse militaire hulp aan Japan, die aan het eind van de maand moet worden getekend. 2. De betrekkingen tussen Ja pan en Korea. 3. Een overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Zuid- Korea over de status van de Amerikaanse militairen in Korea. De Zuidkoreaanse minister, Paik Toe Tsjin, heeft Woensdag tegenover de pers verklaard, dat het door de regering-Syngmann Rhee ontworpen Aziatische anti- oommunistisch pact Japan uit sluit. Japan zou niet uitgenodigd worden tot dit pact toe te tre den, zolang de Japanse regering geen duidelijk anti-communisti sche ambities zou hebben laten varen. De Zuidkoreaanse pre mier merkte op, dat de commu nistische partij in Japan nog steeds niet verboden is. De verklaring van Paik Toe HEDENMIDDAG KNITTAX M 2 Axelsestraat 68 Terneuzen Tsjin valt samen met het ver trek uit Seoel van een officiële Zuidkoreaanse missie, die de hoofdsteden van Zuidoost-Aziati sche landen zal bezoeken. Deze missie is Woensdag naar Taipeh, de hoofdstad van Formosa, ver trokken. Een zegsman van het Zuid koreaanse ministerie van buiten landse zaken heeft gezegd, dat de Z.-Koreaanse regering 'n ontwerp van een administratieve overeen komst met de Verenigde Staten heeft voltooid. „Zeer spoedig" zouden voorbereidende bespre kingen hierover worden gehou den. Het Zuid-Koreaanse ont werp vertoont volgens de zegs man gelijkenis met dergelijke overeenkomsten, die de Verenig de Staten met landen van het At lantisch pact hebben gesloten. derheid van ongeveer zestien stemmen rekenen, mits de leden der rechtervleugel van de chris ten-democraten en die van de lin kervleugel der rechtse socialis ten zich aan de partijlijn houden. In de senaat is de meerderheid der regering geringer. De kleine republikeinse partij was niet be reid aan de regering deel te ne men, ook niet na herhaald aan dringen door de drie regerings partijen. Zij heeft echter wel haar steun in de volksvertegenwoordi ging toegezegd. Mario Scelba is behalve pre mier ook minister van Binnen landse Zaken. De nieuwe regering komt aan de macht op een ogenblik, dat de machtige communistische partij overal in het land ageert. Volgens de autoriteiten moeten de stakingsparolen, die in het ge hele land zijn uitgegeven, gezien worden als een onderdeel van een offensief tegen het nieuwe kabi net. Woensdag heeft het werk in de havens van Genua, La Spezia en Savona drie uur stil gelegen. Vandaag staat een 24-uurstaking in Milaan en omgeving op het programma, waarvoor arbeiders in de industrie, de gas- en electri- citeitsbedrijven en de transport diensten zijn opgeroepen. Later in deze week en in het begin van de volgende week zul len andere stakingen worden af gekondigd, welke door het grote onder communistische leiding staande algemene vakverbond en de kleine sociaal-democratische vakbeweging worden georgani seerd. Plet grote christen-demo cratische vakverbond verzet zich echter tegen deze acties. door maarschalk Tolboechin kort na de bezetting van We nen door de Russen uitgegeven verklaring, dat het Russische leger niet als een overwinnaar, maar als een bevrijder naar Oostenrijk was gekomen. Het leger huldigde de verklaring van Moskou van November 1943 en waarborgde persoonlijke en eigendomsrechten!, aldus Tol- boechins verklaring. Toen kwam de desillusie. Er ontstonden geschillen tussen de Sowjet-Unie en de andere geallieerden over Oostenrijk. De Sowjet-Unie eiste twee derde van de Oostenrijkse olie productie, alle schepen van Oostenrijkse Donauscheepvaart maatschappij en in het buiten land en een kwart van die in Oostenrijk en een groot aantal banken, verzekeringsmaatschap pijen en bedrijven, beschouwd als „voormalige Duitse activa". Na een lange periode van on derhandelingen, bereikte men bijna overeenstemming. De Oostenrijkers zouden 150.000.000 dollar moeten betalen voor in beslag genomen voormalige Duitse activa en de Russen kregen voor een tijdvak van 30 jaar tweederde van de Oosten rijkse olieproductie en de gehe le uitrusting van de scheep vaartmaatschappijen in het bui tenland en iets van de uitrus ting in het binnenland. Toen echter eisten de Russen, dat voor deze overeenkomst zou worden getekend, eerst de kwestie van de herstelbetalin gen aan Zuid-Slavië was gere geld. Na de breuk met Tito lie ten de Russen deze eis varen en de hoop herleefde. De Russen herinnerden zich vervolgens een Oostenrijkse schuld van 6 millioen gulden voor een hoeveelheid verrotte erwten, uit Duitse opslagplaat sen, die de Russen aan de hon gerende Oostenrijkefs hadden geleverd. In Mei 1950 kwamen de plaats vervangers van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier bijeen en weer durf den de Oostenrijkers te hopen. De Russische afgevaardigde eiste nu als voorwaarde, dat het probleem-Triëst tot een oplos, sing was gebracht. De Westelijke geallieerden trachtten in het begin van 1952 uit de impasse te komen door een verdrag op te stellen, waar uit alle problemen waarover men in 58 besprekingen met de Russen geen overeenstemming had bereikt, waren verwijderd. Met dit „korte verdrag" beoogde men een onmiddellijke terug trekking van alle bezettings strijdkrachten mogelijk te ma ken. Dit „korte verdrag" begon met clausules, waarover de 4- mogendheden sedert lang over eenstemming hadden bereikt), zoals herstel van de Oostenrijk se onafhankelijkheid en het verbod van een politieke ofi economische unie met Duits land. Alle bepalingen over betaling van Duitse activa, rechten op olie en schepen, cursussen in democratie en bestraffing van oorlogsmisdadigers werden er uitgelaten. De Russen keerden zich fel tegen dit- „korte verdrag" en wilden pas weer over Oostenrijk spreken, toen de Westelijke mo gendheden het hadden inge trokken. De geallieerden grond den het schrappen van de eco nomische regelingen!, zoals in het „korte verdrag" was ge schied, op het feit. dat de Oos. tenrijkers in de lange bezet tingsperiode veel meer betaalt hadden dan men in 1947 er. 1948 had verwacht. In 1952 schatte de toenmalige ministei van Buitenlandse Zaken, dr Grüber, de kosten van de bezet ting in totaal op 1.186.990.000 dollar. De Oostenrijkse regering heeft! onlangs in een memorandum meegedeeld, niet bereid te zijnl lasten op zich te nemen, waar tegen het 6 of 7 jaar geleden geen bezwaar had gehad. Vorig jaar. in het bijzonder sedert de dood van Stalin, heb ben de Russen in Oostenrijk vele concessies gedaan: zij schaften de controle aan dezonegrenzen af, maakten afschaffing van de geallieerde censuur mogelijk en bemoeiden zich minder met binnenlandse Oostenrijkse aan gelegenheden. President Eisenhower heeft Woensdag op zijn persconferen tie te Washington verklaard, dat de Ver. Staten de Franse en Viet namese strijdkrachten helpen de vrijheidsoorlog in Indo-China te winnen, doch dat zij vermijden zelf bij de oorlogvoering betrok ken te geraken. Hij kon zich geen grotere tra gedie voorstellen dan dat de Ver. Staten daadwerkelijk in de Indo- chinese oorlog verwikkeld zouden raken, in het bijzonder met grote eenheden, zo zei de president naar aanleiding van vragen over een verklaring van een democra tische senator, volgens welke het zenden van 200 Amerikaanse technici naar Indo-China moge lijk tot directe Amerikaanse in terventie zou leiden. Eisenhower voegde hieraan toe, dat de technici de Fransen het gebruik van Amerikaanse vliegtuigen en uitrusting leerden. Zij zouden midden Juni worden teruggetrokken. Sinds Dinsdag is in het zie kenhuis te Den Haag een nieu we alastrim-patiënt opgeno men;, zodat het aantal zieken nu 22 bedraagt. De nieuwe pa tiënt is in quarantaine geweest op Ockenburg. Het grote, door communisten geleide Italiaanse vakverbond heeft een golf van „tactische stakingen" in industriële be drijven ontketend om, naar het mededeelde, de werkgevers te dwingen in te stemmen met hogere lonen en andere eisen. De kleine sociaal-democratische vakbond sloot zich bij de actie aan, maar het christen-demo cratische vakverband beschouw de de stakingen op dit ogen blik als een politieke manoeuvre om de communisten te steunen in hun oppositie tegen de nieu we, door Scelba, de christen democraat, gevormde regering. Volgens on-officiële berichten bestaat Scelba's kabinet uit 12 christen-democraten. 4 sociaal democraten en 3 liberalen. De lijst van ministers is aan presi dent Einaudi overhandigd. Gemeld wordt, dat Scelba be halve eerste-minister ook mi nister van Binnenlandse Zaken zal worden. Volgens de on-offi ciële lijst zou Giuseppi Saragat, de leider van de sociaal-demo cratische partijs vice-premier zijn. Het werd waarschijnlijk geacht, dat de christen-demo craat Attilio Piccioni de porte feuille van Buitenlandse Zaken houdt. Woensdagmorgen is professor dr M. J. H. Cobbenhagen, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Til burg, vermoedelijk tengevolge van een hartaanval, overleden. mim Zeven personen zijn Woensdag te Helsinki veroordeeld tot dwangarbeid wegens spionnage voor een buitenlandse mogend heid. De leider van de spionnage- groep, Reino Armas Kaervo, een kapitein van de luchtmacht, kreeg van de veroordeelden de zwaarste straf, namelijk acht jaar dwangarbeid. De veroordeelden zijn allen Fin nen. Eén van hen is een vrouw. Het proces tegen de thans ver oordeelden is in November 1953 begonnen. Het hof heeft niet me degedeeld. ten bate van welk land zij hebben gespionneerd, doch alle te Helsinki verschijnende dagbladen, met uitzondering van de communistisch gezinde, heb ben de Sowjet-Unie als zodanig genoemd. Een der veroordeelden, luite nant-kolonel Luukkanen. heeft zich in de tweede wereldoorlog als oorlogsvlieger zeer onder scheiden. Hij was houder van het Mannerheim-kruis, de hoog ste Finse militaire onderschei ding. Luukkanen is tot twee jaar dwangarbeid veroordeeld. De vier veroordeelde militai ren zijn gedegradeerd. Vijf ver oordeelden moeten de staat het bedrag, dat zij met hun spionna ge hebben verdiend, betalen. De Nederlandse kruiser „De Ruijter", is te Norfolk in Vir ginia aangekomen voor een be zoek ran 3 dagen aan deze Amerikaanse marinehaven. De senaatscommissie, die een onderzoek instelt naar de oor zaken van de scherpe stijging der koffieprijzen van de laatste tijd, heeft besloten de koffie- makelaars te New York te dag vaarden teneinde hen op deze wijze te dwingen de namen te noemen van hun cliënten, die op grote schaal in koffie heb ben gehandeld of gespeculeerd Zij heeft dit besluit genomen wegens een weigering van de makelaars om hun cliënten be kend te maken. De voorzitter van de koffie- en suikerbeurs heeft de se naatscommissie meegedeeld, dat de stijging der koffieprijzen is toe te schrijven aan een toene ming van het verbruik in Europa en de Ver. Staten en aan oogstverliezen in Brazilië. Hij zei. dat de Braziliaanse koffie- oogst als gevolg van hevige vorst in het lopende seizoen waarschijnlijk slechts 14 mil lioen zakken zal bedragen, of 2,9 millioen zakken minder dan was verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Dooi. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen en hier en daar mist. Overwegend droog. Flinke dooi. Matige wind tussen zuid en zuid west. VRIJDAG 12 FEBRUARI. v.m. 8.37 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.12 9.52 10.02 n.m. 9.3S 10.13 10.53 11.03 ZON MAAN op onder op onder Febr. 11 8.04 17.45 11.04 3.34 13 8.01 17.49 12.59 5.39 14 7.59 17.51 14.11 6.20 15 7.57 17.53 15.27 6.49

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1