WIJ* Srrameic Het teken der Joms I GEV0NDENV00RWERPEN Amerikaanse immigratie- wetten opnieuw strenger geworden Amerikaanse roman schrijver Bodenheim dood gevonden DE REIS VAN PAPAG0S De besprekingen van Monnet te Berlijn Staatsloterij De toestand van de Paus AGENDA Indiase militairen verlaten Korea EEN WINTER ZOLDER WINTERTENEN Militaire bijstand in geval van stormvloed Economische vooruitgang in Azie Toenemend aantal opgelegde Amerikaanse tankschepen Amerikaanse straalbommenwerper verongelukt Spoorwegongeluk in Columbia De kwestie van de Suez-kanaalzone 7 MARKTBERICHTEN VEERDIENST PERKPOUDER— HOEDEKENSKERKE WORDT HERVAT. TERNEUZEN. BIERVLIET HULST. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. ZANDSTRAAT. SLUIS. ST. ANNA TER MUIDEN De misdaad in de V. S. AFSLUITING WEGEN. In verband met de ingevallen dooi dient het vrachtverkeer er rekening mede te houden, dat vermoedelijk hedenmorgen de provinciale wegen voor verkeer met een asbelasting boven 1,2 ton zullen worden afgesloten. De wegen in beheer bij 't „Vrije van Sluis" zijn met ingang van heden reeds voor bovengenoemd verkeer gesloten. Van heden af zal de veerdienst Perkpolder-Hoedekenskerke worden hervat. Wegens het nog ontbreken van lichtboeien in het vaarwater zal alleen bij daglicht worden gevaren, aldus de provin ciale griffie van Zeeland. VEER VERBINDINGEN MET NOORD-BEVELAND. De verbindingen met Noord- Beveland via Veere, Kamper land, Kortgene en Wolfaatsdijk zijn ofschoon niet regelmatig hersteld. Aldus een medede ling van de Provinciale Griffie van Zeeland. Hedenmorgen zal een ijsbreker uit de haven van Hoedekensker- ke vertrekken om te trachten het ijs in de Zandkreek te breken. LUCHTBRUG NAAR SCHOUWEN EN DUIVELAND. De Koninkl. luchtmacht heeft ook Zaterdag 6 Febr., behalve de verbinding Leeuwarden-Wadden eilanden, de verbinding onder houden met Schouwen en Duive- land. Dit geschiedde van het vliegkamp Valkenburg uit met toestellen van de transportvlieg tuigafdeling (Transva) van het commando tactische luchtstrijd krachten. Met een „Dakota" van de Transva werd via de vlieg basis te Woensdrecht 900 kg post naar Haamstede vervoerd. De „Dakota" nam op de terugreis naar Woensdrecht 350 kg post en drie passagiers mee. Een „Domi nie" van de Transva bracht la ter via het vliegveld Ypenburg 500 kg post en kranten naar Me- TERNEUZEN. De Korpschef van de gemeente politie maakt bekend, dat om trent de volgende gevonden voor werpen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Kinderringetje, B. Toreman, He rengracht la; Vulpenn, J. van der Peijl, Donze-Visserstr. 22; Witte blouse, De Louw, Rozenstr. 184; Bruin trainingsbroekje, v. Iwaar- den, Nieuwediepstr. 5; Dasspeld, Scheele, Julianastr. 40; Imitatie gouden schakelarmband, J. Joos- se, Donze-Visserstr. 69; Groene wollen das, wed. Jansen, N. J. Har- testr. 20; Duimstok, Dieleman, Kazernestr. 3; Gele das, een witte en een bruine want, B. Toreman, Herengracht la; Muntbiljetten ter waarde van 6 gulden, E. Koch, Donze-Visserstr. 97; Blauw/ grijs kinderwantje, Ria de Zeeuw, De Doelderstr. 20; Muntbiljet van 1, G. Koek, Van Steenbergenl. 17; Paar herenhandschoenen, A. J. Klaassen, Noordstr. 54; Glazen vulpen, Van de Wege, Steenkamp- laan 32; Paar wollen handschoe nen en een groene want, Kroon, Kortestr. 1; Kinderfietsje, Visser Kerkhof laan 71; Imitatie gouden armband, J. Harte, Tuinpad 32; Ballpointpen. Postkantqpr; Geel/ bruin geblokte sjaal en rode zak doek, Blois, Azaleastr. 36; Hand- beschermer, Van der Burg, Tram- str. 57; Damesportemonnaie met inhoud, W. Wagenaar, Driewe- genstr. 7; Grijs/blauwe want, K. Meijer, Oostkolkstr. 14; Handbe schermer, K. Klaassen, Noord straat 93; Muntbiljet van 1, C. Provoost, Schoolplein 11; Groe ne want, J. Weijnen, Emmalaan. Aan het bureau van politie al hier zijn de volgende gevonden voorwerpen te bekomen: Verschillende wollen wanten; Roodlederen portemonn.Goud kleurige armband; Boodschaptas; Gymn.schoenenBruine kinder- portemonnaie; Paar herenhand schoenen; Zwarte glacé dames handschpen; Witte wolen kinder muts; Geblokte Das; lichtge kleurde regenjas, was blijven hangen in dancing „Neutraal Paar herenhandschoenen. lissant. Vanaf gisteren wordt de verbinding met Schouwen en Duiveland onderhouden met „Pi- per Cubs" van de vliegbasis Woensdrecht af. Schaatswedstrijden. Maandagmiddag werd op de Otheense Kreek een door de Po litie Sportvereniging te Terneu- zen georganiseerde schaatswed strijd verreden, waaraan alle ge meentelijke diensten van Terneu- zen deelnamen. De wedstrijden bestonden uit: Hardrijden over 300 meter. Hiervoor hadden ingeschreven 14 deelnemers. 1. J. Smit (politie)2. J. Hame link (plantsoendienst); 3. W. H. Blok (secretarie); 4. J. Verspril le (secretarie). Afvalwedstrijd. 1. J. Geensen (gemeentewer ken); 2. W. van Pienbroek (se cretarie) 3. J. Clemminck (bouw en woningtoezicht). Tenslotte werd voor alle deel nemers een koppelwedstrijd over 3000 meter verreden. 1. J. Smit (politie) en M. v. d. Wege (reinigingsdienst); 2. W. H. Blok (secretarie) en C. de Kok (gemeentewerken). Na de wedstrijd, die ondanks de weersomstandigheden toch nog een prettig verloop heeft gehad, werden door de heer K. Reinders, inspecteur van politie, de prijzen in de brandweerkazerne uitge reikt. Op beschermde vogel geschoten. De 13-jarige zoon van Van W. te Biervliet maakte van de ge- legenheid^ dat hij alleen thuis was gebruik om met vaders ge weer te schieten. Hij mikte op een vogel, die hij prompt raakte, omdat het een lijster was en deze vogels beschermd worden, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. Het geweer is in be slag genomen. IJspret. Ook te Biervliet hebben de jeugd en vele schaatsliefhebbers genoten van het ijs. Tot voor kort was er te Biervliet prac- tisch geen gelegenheid om te schaatsen, doch nu de leiding is uitgediept en belangrijk ver breed was, was dit een pracht gelegenheid om de gladde ijzers onder te binden. Jammer genoeg besloot het polderbestuur, dat het stoomgemaal in werking moest worden gesteld waardoor de ijspret grotendeels is afge lopen. Secretaris Kleuterschool. Tot secretaris van de Chr. kleuterschool te Biervliet is be noemd de heer W. Gruben. Plotseling verscheiden. De 64-jarige heer J. P., ge woond hebbende op de Singel te Biervliet, werd in de winkel van de heer De V. in de Oudestad- straat plotseling onwel. De V. waarschuwde de dokter, op wiens advies P., toen hij wat op geknapt was, per auto naar zijn woning vervoerd werd. In de •loop van de avond is de heer P. overleden. IJspret. De ijspret vierde in Hulst door het mooie winterweer en prima ijs hoogtij. Zowel de binnen- als buitenvest mocht zich in 'n zeer groot aantal schaatsliefhebbers verheugen, terwijl de publieke belangstelling aan de kant ook zeer groot was, vooral als er di verse kunstrijders hun kunnen lieten zien. De weg langs de bui tenvest stond soms geheel vol met auto's van belangstellende Belgen, die een bezoek aan Hulst brachten en nu deze mooie ge zonde sport konden bewonderen. Schaatswedstrijden. Voor de schaatswedstrijden, die Zaterdagmiddag bij het Zwin werden gehouden, bestond grote belangstelling. Er waren, mede door het gunstige weer, 75 deel nemers en een groot aantal tog schouwers. De beste resultaten volgen hieronder. Schoonrijden met paren: 1. Jac. Basting en mevr. Van Hal te Retranchement-Sluis; 2. I. de Bruijne en mevr. Fremouw; 3. P. Verhage en mevr. v. d. Lijcke; 4. Joz. Basting en mevr. Dees, allen te Cadzand; 5. Iz. Basting en mevr. Van Grol te Retranche- ment. Schoonrijden voor dames: 1. Mevr. Fremouw te Cadzand; 2. mej. Van Hal te Sluis; 3. mevr. Van Grol te Retranchement4. mevr. v. d. Lijcke te Cadzand. Schoonrijden voor heren: 1. Jac. Basting te Retranche ment; 2. P. Verhage te Cadzand; 3. Iz. Basting; 4. Iz. Cambier, bei den te Retranchement; 5. Joz. Basting te Cadzand. Hardrijden 500 meter op korte schaatsen 1. J. v. d. Ameele te Nieuwvliet; 2. W. Trapman te Aardenburg; 3. P. van Cruijningen te Zuidzan- de; 4. M. J. Lekens te Cadzand. Hardrijden 500 meter op lange schaatsen 1. Iz. de Bruijne; 2. P. van Ac ker, beiden te Cadzand; 3. W. Trapman te Aardenburg; 4. Sjaak Luteijn te Retranchement. Hardrijden 1500 meter op korte schaatsen 1. W. Trapman te Aardenburg; 2. R. Faes; 3. W. de Bruijne; 4. P. de Lijzer, allen te Cadzand. Scheepvaart. De bedrijvigheid op het kanaal is ntr, vanwege het isolement van de binnenscheepvaart, zeer slap. De kranen van de cokesfabriek zijn buiten werking, omdat er per schip geen kolen kunnen worden aangevoerd en de nog beschikba re schepen reeds zijn gelost. In deze niet alledaagse stilte kwam gisteren toch verandering toen aan de kade van de l'Azote de Italiaanse zeeboot „Eridano" meerde. De boot heeft voor de C.N.A. een lading pyriet aan boord, welke daar wordt gelost. Benoeming. Bij beschikking van de minis ter van Verkeer en Waterstaat is met ingang van 1 Februari 1954 de ingenieur van de rijkswater staat ir A. de Graaff benoemd tot ingenieur 1ste klasse van de rijkswaterstaat in vaste dienst, ter standplaats Vlissingen. Geslaagde uitvoeringen. De sportvereniging „Zand straat" hield in haar clublokaal twee bonte avonden, die bij de toeschouwers bijzonder in de smaak zijn gevallen. Beide ma len was de zaal goed bezet en het was verheugend te mogen con stateren dat ook op gebied van kleinkunst een goede vooruit gang was te bespeuren. Na het openingswoord van de voorzitter volgde een bont pro gramma van schetsjes, liedjes en zang. De éigen band „The Tore ro's", die voor de eerste maal voor het voetlicht trad. oogstte een grote bijval. Ook „The Song Sisters" brachten enkele aardige nummers. Een bijzondere attrac tie was wel dat bij het begin van de uitvoering aan een der bezoe kers werd gevraagd een onder werp op te geven, waarop na de pauze een toepasselijk lied werd gezongen. Zowel uit dichterlijk als muzikaal oogpunt was het toepasselijk lied vlug gedicht en gecomponeerd. Een hartelijk applaus bij het sluiten van het doek was wel een duidelijk bewijs dat het gebodene zeer in de smaak was gevallen. „Le Monde" meldt: Een nieuwe aanvulling van de beruchte Amerikaanse Mac- Carran-immigratiewet is met 1 Januari j.l. in werking getreden. Zelfs al blijven zé aan boord van hun schepen, moeten de zeelui van buitenlandse schepen, die zich in Amerikaanse terri toriale wateren bevinden, voor zien zijn van een persoonlijk consulair visum, dat verstrekt wordt na onderzoek door de im migratiedienst. Eerst moesten de reders een lijst geven, waarop de hele bemanning vermeld stond; de leden van de beman ning, die niet „in orde" bevon den werden, moesten eenvou dig aan bord blijven. Heeft thans een zeeman, niet zo'n per soonlijk visum, dan moet hij een boete betalen. Een Frans schip ondervindt momenteel al moei lijkheden. Negen leden van de bemanning bezitten geen visum. Hoewel ze niet aan land gaan, is hun maatschappij veroordeeld tot het betalen van negen maal 1000 dollar boete. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de Staatscourant van Maan dag is opgenomen een opgave van het aantal in de week van 24 tot en met 30 Januari 1954 aan gegeven gevallen van besmette lijke ziekten. Er werden in deze periode drie gevallen van variola minor (alastrim) en een geval van kinderverlamming (in Wijk en Aalborg) geregistreerd. Revanchewedst rijden Kampioenschap van Zeeland. Ondanks de inmiddels ingetre den sterke dooi en daarmede de zeer slechte toestand van het ijs, waardoor de baan meer op een zwembasin dan op een wedstrijd- baan geleek, vonden Maandag middag de uitgeschreven revan che-wedstrijden om 't kampioen schap van Zeeland toch door gang. Het spreekt vanzelf dat de ge maakte tijden in overeenstem ming waren met de toestand van het ijs. De uitslagen waren: 500 Meter: 1. J. G. de Jager, Wolfaartsdijk, 54 sec.; 2. J. L. de Jager, Wolfaartsdijk, 56.8 sec.; 3. J. de Roo, Schore, 57.1 sec.; 4. P. van den Acker, Cadzand, 57.4 sec.; 5. P. Kools, Zuidzande 59.8 sec. 1.000 meter: 1. J. G. de Jager 1.53,3 min.; 2. J. L. de Jager 1.53.4; 3. P. van den Acker 2. -; 4. I. de Bruijne, Cadzand, 2.02; 5. J. de Roo 2.02,5. 1500 meter: 1. J. G. de Jager 3.033; 2. J. L. de Jager 3.07; 3. I. de Bruijne 3.12; 4. P. van den Acker 3.18,2; 5. P. Kools 3.21,5. Algemeen klassement: 1. J. G. de Jager 171.81 p.; 2. J. L. de Ja ger 175.8 p.; 3 P van den Acker 183.5 p.; 4. I. de Bruijne 185.2 p.; 5. J. de Roo 185.6 p. De heer J. G. de Jager werden twee bekers uitgereikt, terwijl de heer J. du Fossee als best geklas seerde deelnemer uit Sluis een beker in ontvangst mocht nemen. Botersmokkel. Douane-ambtenaren ontdekten gistermiddag een persoon in een veld, die bij hun nadering de vlucht nam in de richting van de grens en daarover wist te ontko men. Zijn vrachtje, bestaande uit 50 kg roomboter had hij tijdens zijn vlucht weggeworpen en werd door de ambtenaren in beslag ge- 1 nomen. In een armoedige woning in het New Yorkse East Side heeft men het lijk gevonden van Maxwell Bodenheim, een be roemd romanschrijver uit de jaren 1920. Hij was door een re volverschot gedood. Naast hem lag het lijk van zijn vrouw, dat zware verwendingen vertoonde. In de woning, die van buiten met een hangslot was afgeslo ten, werd geen wapen gevon den. Bodenheim, die de leeftijd van 63 jaar heeft bereikt, werd in 1925 beroemd door zijn 'roman .Replenishing Jessica". Tien jaar later was hij arm en ver geten en moest wegens drank zuchtigheid worden behandeld. De Griekse premier, maarschalk Papagos, die een bezoek van drie weken aan Frankrijk, Nederland en België heeft gebracht, waar bij te Parijs het Navo-hoofdkwar- tier werd bezocht, is Maandag te Athena teruggekeerd. In officiële Griekse kringen be toont men zich zeer voldaan over de wijze, waarop de Griekse staatslieden zijn ontvangen, waarbij men speciaal is ingeno men met de ontvangst in Frank rijk, „die een sterke weerslag op de Griekse openbare mening ge had heeft". Minister Stephanopoelos heeft na de reis van Papagos en hem o.m. verklaard: „Wij hebben kun nen vaststellen, dat het Griekse gezag in het buitenland blijft toe nemen, dit als gevolg van de per soonlijkheid van de minister-pre sident en de stabiliteit van zijn regering". Volgens een woordvoerder is de president van het hoge ge zagsorgaan der Europese kolen- en staalgemeenschap, Monnet, tevreden over de resultaten der door hem te Berlijn met de mi nisters Dulles en Eden gevoerde besprekingen. Monnet streeft naar financiële bijstand op lan ge termijn voor de 6 landen van de E.K.S.G. tegen lage rente. Monnet gaat tevens de aard na van de toekomstige economische betrekkingen tussen Europa en de Ver. Staten, nu de Ameri kaanse buitenlandse hulp haar einde nadert. Hij is tevens van mening, dat het tijdstip is aan gebroken,- dat Amerika econo mische betrekkingen meet on derhouden met de bestaande gemeenschap van 6 landen en niet met de afzonderlijke lan den. Dit zal afhangen van de vorderingen welke met de Euro pese economische integratie worden gemaakt. Tijdens zijn besprekingen met Eden heeft Monnet, naar ver luidt, aangedrongen op nauwere betrekkingen tussen Engeland en de Europese kolen- en staal gemeenschap. Naar verluidt was de houding van Eden tijdens het onderhoud met Monnet be moedigend. In de 552e Staatsloterij, derde klasse, is de prijs van 35.000 gevallen op nummer 12885. De toestand van de Paus is nog steeds vooruitgaande. Hij heeft een goede nacht gehad en Maandagmorgen, naar men meent te weten, enkele theele pels vloeibaar voedsel tot zich genomen. 's Pausen secretaris en archi varis, de Duitse Jezuiet pater Robert Leiber, heeft Maandag morgen weer de mis gelezen in de slaapkamer van de Paus. De gezondheidstoestand van de Paus was ook Maandagochtend weer verbitterd. Zijn maagpijnen namen af. De lijfarts van de Paus raadde hem Maandagoch tend aan op te staan en enige be weging in zijn kamer te nemen. Omstreeks twaalf uur had de Paus een onderhoud met de pro staatssecretaris voor gewone kerkelijke zaken, mgr Montini. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Verboden verhaal. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Barrina in Triëst. Concertgebouw, 8 uur: Opvoering van De man in de Monnikspij. Fa. D. F. van der Heij den, Noordstraat, Grote Vita demonstratie. AXEL: Het Centrum, 8 uur: By the light of the silvery Moon. De misdaad kost elk gezin in de Ver. Staten gemiddeld 495 dol lar per jaar, aldus het hoofd van de Amerikaanse recherche, J. Ed gar Hoover, op een bijeenkomst van de commissie voor toewij- zingen van het huis van afge- Ongeveer 1600 Indiase mili tairen zijn Maandag in de Zuid- koreaanse havenstad Intsjon aan boord van het troepenschip „Asturias" gegaan, dat hen naar hun land zal terugbrengen. De Indiërs hebben vijf en een halve maand dienst gedaan als bewa king van de weigerachtige krijgsgevangenen en in de ge demilitariseerde zone. Met het schip reizen ook 25 leden van het administratieve personeel van de neutrale terug zendingscommissie en een groep van 12 Chinesei, 2 Zuidkoreaanse en 74 Noordkoreaanse voormali ge gevangenen, die verzocht hebben naar een neutraal land te worden overgebracht. Laatst genoemde groep zal in India blijven, tot dat een definitieve regeling voor de betrokkenen is gevonden. Met het oog op eventuele de monstraties werd de trein, waarmee de Indiërs de reis naar Intsjon maakten, door militai ren van de V. N. bewaakt. Er deden zich echter geen inciden ten voor. Zoals bekend waren de Indiase militairen bij hun aankomst in Korea met hef- schroefvliegtuigen naar de ge demilitariseerde zone overge bracht, omdat president Syng- man Rhee gedreigd had, iedere Indiër, die in Zuid-Korea voet aan wal zette, te zullen laten doden. De inscheping van de troepen werd bijgewoond door de In diase generaal Thimaja, de voorzitter van de neutrale re patriëringscommissie. lijkt een onbereikbaar Ideaal. Voor son;- "'*5'hio.H-n «W de ksralHng*toil, winter- Wens voorlopige gegevens, handen" of „wintervoeten" begint al. De blijkt, aldus Hoover, dat er in kwaal bestrijden met Akkeds Klooster- 1953 meer belangrijke misdaden balsem betekent onmiddellijke veizach- zjjn gepleegd dan ooit te voren; ting van jeuk en pijn. Kloosterbalsem, g seconden was er een het ideale middel, °°k misdaad begaan en in de eerste doven of gesprongen handen, ontsmet van 1953 was er elke n geneest wonden van allerlei aard zes maanden van was ei eme is een uitstekend wrijfmiddd bij 4,3 minuten een aanslag op het reumatiek, sptt, spler-en lendenpijnen, leven of de eerbaarheid gepleegd. De waarschuwingsdienst voor stormvloed georganiseerd door de directie algemene dienst van de rijkswaterstaat, strekt zich ook uit tot onderdelen van de konink lijke landmacht. Tot de adressen, waaraan in bepaalde omstandig heden per telegram kennis wordt gegeven van de hoogwaterstan den, behoren ook die van de gar- nizoens-commandanten te Bergen op Zoom, Breda, 's-Hertogen- bosch en Utrecht. Telegram A, inhoudende het bericht van een mogelijke over schrijding van een bepaalde wa terstand, betekent voor de be trokken commandanten alleen een kennisgeving en vereist van hen geen bijzondere maatrege len. Bij ontvangst van telegram B bericht van hogere waterstand dan bedoeld onder A - houdt de commandant de beschikbare troe pen gereed en kan dus bijvoor beeld consignatie gelasten. Bij ontvangst van telegram C bericht van hogere waterstand dan bedoeld onder B - kunnen de troepen onmiddellijk worden ingezet voor bijstand. De plaatse lijke autoriteiten van de rijkswa terstaat kunnen hiertoe recht streeks een verzoek richten tot de betrokken garnizoenscomman danten. In elk van de vier garni zoenen zal te allen tijde tenmin ste een bezetting van 400 man voor onmiddellijke bijstand aan wezig zijn. Indien versterking van de troe pen uit de bovengenoemde garni zoenen noodzakelijk zou zijn, kunnen door de legerkorps- en de divisie-commandant ook parate eenheden ter beschikking worden gesteld voor het verlenen van bij stand. De economische commissie der Ver. Naties voor Azië en. het Verre Oosten deelt in een jaar verslag mede, dat de Aziatische landen in het afgelopen jaar grote vorderingen hebben gej maakt bij het stabiliseren van. hun economie en het verhogen van hun productie. De gevolgen van de Korea- hausse zijn uitgewerkt, zo schrijft de commissie en er zijn aanwijzingen, dat de export inkomsten der Aziatische landen sedert de tweede helft van 1953 hoger zijn dan in de periode, die onmiddellijk aan de oorlog voor afging. Wat de voedselvoorziening deelt de commissie mede, dat de schaarste plaats heeft gemaakt voor overschotten. De rijstpro- ductie is in 1952-\1953 met 7 pro cent gestegen, de grootste stij ging sedert de oorlog. De ex portprijzen hebben zich de laat ste tijd in, dalende lijn bewogen, doch de prijzen op de binnen landse markt vertonen een stij gende tendentie. De prijzen van grondstoffen in Azië zijn in gro tere mate gestegen dan de prij zen der kapitaalgoederen, die moeten worden ingevoerd. Het Amerikaanse koopvaardij - instituut maakt bekend, dat op 1 Januari j.l. Amerikaanse tank schepen met een totale scheeps- ruimte van ongeveer 926.000 ton waren opgelegd, of ongeveer 62 procent meer dan op 1 Januari 1953. Ongeveer 86 procent van de opgelegde schepen is uit de vaart genomen wegens vermin derd vrachtaanbod. De Amerikaanse vloot van tankschepen is thans ongeveer 65 procent groter dan voor de oorlog. De vloot omvat 442 schepen van particuliere eige naars met een totale scheeps- ruimte van 6.925.643 ton. 21 pro cent van de wereldvloot van tankschepen. Een Amerikaanse bommen werper met 6 straalmotoren van het type B-47 is Maandag in een bos in de buurt van Oxford (Engeland) neergestort. De be manning van 3 koppen is om het leven gekomen. Het toestel vloog in brand toen het de bo men» raakte. Negen personen zijn Zondag om het leven gekomen en 2» gewond, toen te Celiano, in het Columbiaanse departement To- lima, een passagierstrein op een goederentrein inreed. Van de eerstgenoemde trein werden 5 rijtuigen vernield. Een overeenkomst tussen En geland en Egypte over de kwes tie van de Suez-kanaalzone is ^,zeer nabij", aldus heeft K. M. Panikkar, tot voor kort Indiaas ambassadeur in Egypte, te New Delhi verklaard. „De laatste etappe is het moeilijkst, maar ik zie geen reden voor pessi misme", zo voegde hij hieraan toe. 12. Op de eretribune rijzen alle gasten eer biedig op als koning Eric zich van zijn ze tel verheft. „Wij zullen een kor te rust houden," kon digt de Noorman aan. „Ik wil nader kennis maken met die jonge boogschutter en bo vendien heb ik de oude Thjalfi nog niet hegroet." Hij geeft zijn hoorn blazer een teken en even later schalt een vrolijke fanfare over de feestweide. „Ha, een rustpoos!" roept Erwin tot Knud Bjarnarson. „Ik heb honger gekregen! Gaat gij mee, dan gaan we zien of er iets te eten is! Axe, gaat gij ook mee?" Hij wendt zich om, doch Axe is verdwenen! Beduusd kijkt Er- win om zich heen. „Snapt ge daar nu iets van?" mompelt hij. „Een minuut geleden was hij nog hier!" n Zoekend dwaalt zijn blik over de baan, doch er is 'nergens een spoor van de jonge boogschutter te bekennen. Wel zi£t hij Thjalfi, die met grote stappen wegbeent, het veld af. Misschien heeft hij Axe gezien! „Kom mee!" roept Erwin en sa men met Knud rent hij achter de reus aan. „Hebt gij Axe soms gezien, heer Thjalfi?" hijgt de prins, als ze de oude krijger bijna hebben inge haald. „Waar is hij naar toe gegaan?" „Dat zou ik zelf ook wel eens willen weten," gromt Thjalfi over zijn schouder. Hij gunt zich niet eens de tijd om stil te staan en zonder zich verder om de twee knapen te bekommeren, vervolgt hij haastig zijn weg. Knud haalt geërgerd zijn schouders op. „Ga mee", zegt hij. „We komen hem straks wel weer tegen. Kijk, daar aan de overkant schenken ze gerstenat en ik heb dorst gekre gen!" Hij wil zich verwijderen, doch Erwin, die Thjalfi verbaasd heeft nagekeken, grijpt Knud bij de arm en roept onpgewonden: „Er is iets! Misschien wel met Axe! Thjalfi deed zo vreemd! Kom mee, we moeten weten, waar hij heen gaat!" VEEMARKT ROTTERDAM. 8 Februari 1954. lOp de Rotterdamse veemarkt werden heden aangevoerd ia totaal 1835 dieren w.o. 907 vette koeien; 865 varkens en 63 scha pen of lammeren. Prijs per kg: Vette koeien le kw. 2,88 tot 3,06; 2e kw. 2,68 tot 2.84; 3e kw. 2,30 tot 2,52. Varkens (lev. gew.) le kw. 1,94; 2e kw. 1,92; 3e kw. 1,88. Prijs per stuk; Schapen le kw. f 110; 2e kw. 95; 3e kw. 85. Overzicht: Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag, prima's boven notering. Varkens aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen hoger, afloop stroef, en kele prima's boven notering. Schapen aanvoer minder, han del vlot, prijzen beste iets hoger in prijs, verder onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM 8 Februari 1954. (Binnenlandse granen.) Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe. Witte tot 28,30; be tere kwaliteit iets daarboven. Rode op vocht conditie tot 27,75. Voedergranen, kalm. Zo- mergerst maalkwaliteit tot 22,25, overigens 22S25 tot 23,75, grove geschoonde daar boven. Haver 21,50 tot 23, blanke daarboven. Rogge 21,50 tot 22,25. Peulvruchten. Groe ne erwten, kalm 40 tot 52. Schokkers iets vaster 50 tot 73. Bruine bonen, lager 80 tot 99. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 8 Februari 1954. Wegens verstoring van de markt tengevolge van de vorst, werden heden geen prijsnote ringen vastgesteld.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3