Vóór Vrijdag bespreking Oostenrijkse kwestie der m NOV1TA Bijeenkomst te Paramaribo geëindigd Vietminh rukken snel op in de richting van Loeang Prabang HnmEn REKENKUNDIGE ROBOT HET WEER EUROPA IN ■m WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. Scelba kabinetsformateur if m De Berlijnse conferentie BREI-DEMONSTRATÈE GROTE VOLDOENING IN DE KRINGEN DER DELEGATIES Dameshanden Winterhanden Voorsiel van Westduitse socialistische waarnemer in Berlijn De strijd in Indo-China De Italiaanse regeringscrisis Engelse vliegtuigen boven Nederland Normen vergoeding rampschade in de landbouw HOE HARD HET IN ONS LAND KAN VRIEZEN PORTUGESE TREILER GESTRAND EN ONTPLOFT. Met thee en broodjes tegen de Mau Mau opa a aa r sm mm ia m\ SBflil Frankering bij Ab> -•■t: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 9 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3069. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De ministers van Buitenlandse Zaken van de „grote vier" hebben Maandag in Berlijn hun eerste geheime vergadering gehouden en daarin besloten, dat zij ,,niet later dan Vrijdag" zullen begin nen met de behandeling van het Oostenrijkse staatsverdrag. De ministers besloten een delegatie der Oostenrijkse regering voo deze bespreking uit te nodigen. De Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, dr Leopold Figl, wordt vandaag in Berlijn verwacht om de leidmg der Oos tenrijkse delegatie op zich te ne men. Het communiqué over de eer ste geheime zitting zegt voorts niet meer dan dat de ministers, zoals was overeengekomen, kwesties hebben besproKen, wel ke voortvloeien uit het eerste punt van hun agenda. Dit eerste punt omvatte „maatregelen tot vermindering van de spanning in de internationale betrekkingen en bijeenroeping van eqn vijf-mo- gendhedenconferentie met Chi na". De ministers zullen vandaag voortgaan met de behandeling van het Duitse vraagstuk in een normale zitting. De Westelijke ministers hadden vóór de geheime conferentie een bijeenkomst gehad, waarin zij, naar van ingelichte zijde ver luidt, besloten hadden zich niet te verzetten tegen behandeling van de Duitse kwestie in een ge heime zitting. Het feit, dat intus sen niet is aangekondigd, dat van het vorige week vastgestelde pro gramma zal worden afgeweken, kan er op wijzen, dat Mfolotof niet op een geheime bespreking over Duitsland heelt aangedron gen. De Westelijke delegaties zien weliswaar niet goed in wat er onder deze omstandigheden over Duitsland nog te zeggen valt, tenzij Molotof een niet-af- wijzend antwoord zou géven op het Zaterdag door alle drie 'de Westelijke ministers herhaalde verzoek om ernstig op de inge diende plannen in te gaan. Dit laatste wordt evenwel niet ver wacht. Het officiële bericht over de besprekingen der ministers geeft geen enkele inlichting over het verloop van de besprekingen over het Chinese vraagstuk, wel ke Maandag het kernpunt heb ben gevormd. De Westelijke dele gaties hadden vóór de zitting be sloten bij handhaving van hun principiële tegenstand tegen een betrekken van China in een alge meen beraad over de verminde ring der spanning in de wereld, een ernstige poging te doen om tenminste het dode punt in de be handeling van het Koreaanse vraagstuk te overwinnen. Zij had den zich reeds in een vroeger sta dium der conferentie bereid ver klaard, daarover en ook over an dere Aziatische vraagstukken met de Chinezen te confereren. Zij zijn bereid, daartoe eventueel een nieuwe conferentie van alle betrokken landen bijeen te roe pen, hoewel zij eigenlijk de voor ziene politieke conferentie over Korea de aangewezen plaats voor zulk een bespreking blijven ach ten. Onder de kwesties, die op een nieuwe Oostaziatische conferen tie besproken zouden worden, is in de loop der besprekingen ook Irylo-China genoemd. Minister Bidault heeft met nadruk een be wijs van goede wil van de rege ring van Peking op dit oorlogs- terrein verlangd. Volgens een Duits bericht, dat echter nog niet officieel kon worden bevestigd, heeft Molotof tijdens het afgelo pen weekeinde een bespreking gevoerd met de plaatsvervangen de Chinese minister van Buiten landse Zaken, Wang Tsja Tsjang, die in Berlijn zou zijn gearri veerd. Het geheime beraad heeft ook de voorstellen van Molotof voor een wereldconferentie over ont wapening gegolden. Tot zulk een conferentie moesten naar zijn mening ook landen worden toe gelaten, die niet tot de Verenigde Naties behoorden. Wat dit Rus sische voorstel betreft hebben de Westelijke ministers besloten zich ertegen te verzetten, dat het ont wapeningsdebat uit de Verenigde Naties zou worden overgeheveld naar een andere conferentie. De ministers hebben de waar nemers ter conferentie erover in het onzekere gelaten of zij van plan zijn het geheime beraad nog voort te zetten. In de zitting van Maandag, die weer in het gebouw van de geal lieerde controleraad werd gehou den, waren de ministers elk door slechts drie van hun naaste me dewerkers vergezeld en er waren strenge maatregelen genomen, opdat de geheimhouding van het besprokene zou worden ver zekerd. Volgens niet-officiële Oost-Ber- lijnse berichten zou Wang Tsia Tsiang, onder-minister van Bui tenlandse Zaken van communis tisch China, zich thans in Oost- Berlijn bevinden, waar hij in het afgelopen weekeinde een onder houd zou hebben gehad met de Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof. BIDAULT BELOOFT TE ZULLEN VOLHOUDEN. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault, heeft Maandag in een radiovraagge sprek verklaard, ,,dat de Weste lijke ministers in Berlijn vastbe sloten zijn geen enkele kans on gebruikt te laten. Ook in de ko mende week- zullen wij voortgaan met het zoeken naar mogelijkhe den van overeenstemming", zo zei hij. Hij hoopte, dat de huidige con ferentie de weg zou kunnen ba nen voor een bespreking van Aziatische vraagstukken. In Europa was volgens hem Duits land het voornaamste vraag stuk, in Azië de beëindiging van oorlog en agressie. Slechts door vol te houden kunnen wij ons doel bereiken. Laten wij standvastig en krach tig blijven, tenminste tot de lucht is opgeklaard dat is de goede manier om tot welslagen en vrede te komen, aldus Bidault. Hij zei niet verbaasd te zijn over het feit, dat het tempo van de ministersconferentie ver traagd had moeten worden, ge zien de uiterst moeilijke kwesties welke werden behandeld. Geen van deze vraagstukken is nog op gelost, aldus de Franse minister, doch dat is geen gevolg van ge brek aan geduld, doorzettings vermogen en verzoeningsgezind heid van onze zijde. HEDENMIDDAG KNITTAX M 2 Axelsestraat 68 Terneuzen COMMUNIQUé. In een Maandag na de slotver gadering der „kleine commissie" ter voorbereiding van de voort zetting der rondetafel-conferen- tie tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen uitge geven communiqué wordt ge zegd, dat na de op Zondag gehou den werkvergadering en na ge pleegd intensief overleg, algehele overeenstemming is bereikt over de nieuwe redactie van een ont werpstatuut voor het koninkrijk- nieuwe stijl van 61 artikelen, met een toelichting. Zulks was mogelijk dankzij het onverpoosde streven der drie de legaties om de standpunten, waar deze uiteenliepen, tot elkaar te brengen en de vaste wil, om te zamen een resultaat te bereiken, dat bevredigend is voor de drie betrokken partijen. Elk der dele gaties is bereid het bereikte ac- De Vietminh-rebellen zijn giste ren snel opgerukt in de richting van de hoofdstad van Laos,.Loe ang Prabang, en vooruitgescho ven eenheden hebben de buiten wijken van de stad bereikt, aldus werd Maandag officieel te Sai gon medegedeeld. Franse en Laotiaanse troepen hebben een gebied ten N. en N.W. van de hoofdstad ontruimd. De Franse uniestrijdkrachten hergroepeerden zich met goed ge volg binnen 16 km van de stad, aldus de bekendmaking. Moeong Sai is nog in handen van de Fransen. Van gezaghebbende zijde te Loeang Prabang is medegedeeld, dat de voorbereidingen voor de verdediging van de stad voltooid zijn. Koing Sisavang Vong gaf Zon dag een proclamatie uit, waarin wordt gezegd, dat hij te Loeang Prabang zal blijven en dat het Laotiaanse leger de stad tot het laatste zal verdedigen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Vorstgrens over ons land. In het noordoosten van het land: zwakke tot matige wind, overwegend uit oostelijke richtin gen. Veranderlijke bewolking met tijdelijk enige regen of sneeuw. Overwegend lichte vorst. In het zuidwesten van het land: matige wind hoofdzakelijk tussen west en zuid. Vandaag aanvanke lijk enige opklaringen, later weer toenemende bewolking met tijde lijk sneeuw of regen. Tempera tuur om het vriespunt tot lichte dooi. WOENSDAG 10 FEBRUARI v.m. Breskens 6.24 Terneuzen 6.59 Hansweert 7.39 Walsoorden 7.49 n.m. 7,— 7.35 8.15 8.25 ZON MAAN op onder op onder Febr. 9 8.08 17.42 9.56 0.49 10 8.06 17.43 10.25 2.14 11 8.04 17.45 11.04 1 3.34 De voormalige Italiaanse mi nister van Binnenlandse Zaken Mario Scelba heeft de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet aanvaard. Scelba is vijf jaar minister van Binnenlandse Zaken geweest in de regering-De Gasperi, die de vorige zomer na de algemene verkiezingen aftrad. Hij staat be kend als een krachtige tegen stander van de communisten en neo-fascisten. De christen-democratische par tij had Scelba als tweede man aangewezen om de leiding te nemen van een vierpartijencoa- litie. De Gasperi, die de eerst aange wezene was voor het premier schap, zou te kennen gegeven hebben, dat hij een opdracht tot het vormen van een nieuwe rege ring op het ogenblik zou weige ren. Scelba zal nu trachten een ka binet te vormen, bestaande uit christen-democraten, liberalen, republikeinen en sociaal-demo craten. Een dergelijke combina tie zou kunnen rekenen op een kleine meerderheid in het huis van afgevaardigden. De meerder heid in de senaat zou echter veel kleiner zijn. De vier partijen, wier verbond na de verkiezingen van vorige zomer uiteen viel, hebben zich reeds verenigd op een gemeen schappelijk regeringsprogram. De (meer rechtse) sociaal-democra ten hebben echter het voorbe houd gemaakt, dat het te vormen kabinet hun goedkeuring zal hebben. Uit het bestuur van de socia- tische partij van Saragat, dat uit 21 leden bestaat, hebben twee linkse leden zich gisteren terug getrokken. De linkervleugel van de partij wil slechts tot de coali tie toetreden als Giovanni Grom- chi, een linkse christen-demo craat en voorzitter van de Ka mer van afgevaardigden, premier wordt. Het Franse opperbevel zeide nog, dat Frans-Laqtiaanse strijd krachten in Noord-Laos een po ging van de rebellen om ten N.O. van Loeang Prabang de rivier de Namsoeong over te steken, had afgeslagen. Tien Amerikaanse jachtbom menwerpers van bet type B26 en nog 200 technici van de Ame rikaanse luchtmacht zullen naar Indo-China worden gezonden om Frankrijk in zijn strijd tegen de Vietminh te steunen. Er werken reeds ongeveer een jaar lang Amerikaanse vliegtuigmecani ciens in Indo-China. Kroonprins Savang zeide op een persconferentie dat de val van Loeang Prabang de deur 'naar Thailand en Birma zou ope nen. Volgens hem hadden Lao tiaanse troepen en dorpsbewo ners een „politiek van de ver schroeide aarde" toegepast,, toen zij zich op Loeang Prabang terug trokken. Veertig dorpen aan de rivier de Namhoe zijn platge brand, aldus de kroonprins. Verder vertelde hij, dat er in Loeang Prabang voorbereidingen worden getroffen voor de ont vangst van 10.000 vluchtelingen, waarvoor vlotten worden ge bouwd om hen via de rivier de Emkong naar kampen te bren gen. De gehele bevolking van Hoe- ang Prabang hielp bij het aan leggen van versterkingen, aldus de kroonprins. De hoofdmacht van de Viet minh bevindt zich op een af stand van ongeveer 80 km van de roofdstad van Laos, Loeang Prabang, en wel ten Noord-Oos ten. De troepen der Franse Unie hebben zich gereorganiseerd op een afstand van ongeveer 20 km van de stad. De bevoorrading en versterking geschiedt door de lucht. Troepen van de Vietminh hebben de stad Attopeu in Zuid- Laos, ongeveer 60 km van de Cambodaanse grens, veroverd, aldus wordt gezegd in te Parijs ontvangen berichten. Een klein garnizoen van Franse en Laotiaanse troepen evacueerde de stad onder druk werd Zondag door de Vietminh van een bataljon van het gere gelde Vietminh-leger de shad bezet. Van Franse zijde is bekend gemaakt, dat meer dan 2000 man van een Vietminh-bataljon Zon dag buiten gevecht zijn gesteld bij een grootscheepse zuiverings operatie van Franse uniestrijd krachten in het zuiden van de Rode Rivier. De operatie heeft ten doel, infiltraties van de Viet minh in het hart van de delta te verhinderen. De zuivering geschiedt in de driehoek, die gevormd wordt door de steden Phuly, Namdinh en Ninhbinh. Zij wordt voortge zet. De Franse luchtmacht neemt aan de operatie deel. In het ove rige gebied van de delta is het betrekkelijk rustig. coord in het eigen land te verde digen. Het resultaat zal zo spoe dig mogelijk worden voorgelegd aan de voltallige delegaties der rondetafelconferentie. De delega ties houden er zich van overtuigd, dat de nog te verrichten arbeid met voortvarendheid zal worden aangevat. Aldus het communiqué van de „kleine commissie". GROTE VOLDOENING. Maandagmorgen heeft mr Klaasesz, de gouverneur van Su riname, in een plechtige bijeen komst van de delegaties, de con ferentie van de „kleine commis sie" gesloten. Hiermede is een eind gekomen aan een zeer intensief overleg, dat gedurende meer dan drie we ken is gevoerd tussen de delega ties van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen om te komen tot samenwerking in een koninkrijk, bestaande uit drie rijksdelen in een geest van onder ling vertrouwen. Blijkens mededelingen, Maan dag door de drie voorzitters der delegaties gedaan aan een specia le verslaggever van het A.N.P. uit Curacao, die tijdens de confe rentie te Paramaribo verbleef, is men tot overeenstemming geko men. Intussen betekent het feit, dat de drie voorzitters een jour nalist wilden ontvangen, niet, dat omtrent de inhoud van het thans gekomen ontwerp-statuut enige nadere mededelingen kunnen worden gedaan, integendeel: in termen, die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten, deel den de voorzitters mede, dat iedere officiële publicatie om trent de inhoud van het ontwerp achterwege zal blijven, niet al leen totdat de delegaties van de R.T.C. NederlandSuriname Nederlandse Antillen volledig zijn ingelicht, doch ook de drie volks vertegenwoordigingen. Omtrent de inhoud van het sta tuut werd dan ook slechts gezegd dat gestreefd is naar en naar gehoopt ook is bereikt een ontwerp, dat zodanig is samen gesteld, dat er geen belemmering meer behoeft te worden gevoeld in de gewenste ontwikkeling van de onderlinge verhouding der 3 delen van het koninkrijk en te vens, dat een samenwerking in de geest van vertrouwen mogelijk zal zijn. De grondslag voor het bereik te accoord is het „werkstuk" van 13 Mei 1952 en de brief van de Nederlandse regering van 26 Ju ni 1953. Er zal ernstig worden ge streefd, de verdere afhandeling via de drie regeringen, de voltal lige delegaties dec R.T.C. en de volksvertegenwoordigingen met de meest mogelijke spoed te doen geschieden. Op een desbetreffende vraag antwoordde minister Kernkamp aan de verslaggever van het A.N.P.dat bij het tot stand ko men van het ontwerp-statuut uit sluitend is uitgegaan van de ge dachte aan een belangen-eenheid van en samenwerking in het ko ninkrijk. Dit neemt, aldus minis ter Kernkamp, niet weg dat, nu dit accoord is bereikt, gemeend wordt, dat men nu ook zuiver staat in internationaal opzicht. Aldus minister Kernkamp. Omtrent het verloop der conferentie kan worden gezegd, dat de goede sfeer tussen de deel nemers nimmer in het gedrang is gekomen. De wil tot samen werking en de wil om tot een op lossing te komen, hebben elke werkelijk diepgaande botsing voorkomen. VVèl is er met grote openhartigheid gesproken en stond men wel eens lijnrecht te genover elkaar, doch, zoals uit het resultaat blijkt, kon er steeds een weg worden aangewezen, waarlangs men kon voortgaan. Het bereiken van een accoord in de „kleine commissie" acht men zonder twijfel een belangrijk historisch ogenblik in de geschie denis van het koninkrijk. Het al-" lereerste begin van het overleg geschiedde in 1946, zodat er in to taal acht jaar is gewerkt om tot dit accoord te komen In de moderne burgerlucht vaart rekent men met grote ge tallen. Deze hebben tegenwoor dig een zo grote omvang aange nomen, dat men bij de K.L.M. voor 't verwerken hiervan thans een rekenkundig brein gebruikt, dat in staat is de ingewikkeldste rekenkundige problemen in een minimum van tijd op te lossen. Deze robot, een vernuftige, electrische rekenmachine, geïm porteerd /uit Amerika, bevindt zich in bet hoofdkantoor van de K. L. M. te Den Haag. Het appa raat kan 360.000 rekenkundige handelingen per uur verrichten. De „hersenwindingen" bestaan uit ontelbare electrische draden. De machine, die werkt met 1200 radiolampen in tweetallig stel sel, is gekoppeld aan een mecha nische ponsmachine. De reken machine is zo eerlijk, dat ze als ze eens een fout mocht maken, deze door middel van een rood licht kenbaar maakt. In verscheidene delen van Engeland is Zondag de dooi in getreden. In Zuid-Engeland wer den tal van landeren over stroomd door smeltwater. In het Noorden van het land zijn veel dorpen afgesneden, verscheidene als gevolg van de sneeuwval. In de Spaanse provincie San tander blijven sneeuwstormen woeden. In dit gebied is een aantal dorpen reeds 7 dagen van de buitenwereld afgesloten. de vallei van Liebano zijn verscheidene huizen bezwekeo onder het gewicht van de sneeuwlaag op de daken. Het o i ®P°orwegverkeer tussen Santan 3.341 der en Madrid is gestremd. De waarnemers der Westduitse sociaal-democratische partij bij de vier-mogendhedenconferentie te Berlijn en de voorzitter van de bondsdagcommissie voor vraag stukken betreffende geheel Duitsland, Herbert Wehner, heeft voorgesteld, dat de vier ministers van Buitenlandse Zaken onmid dellijk commissies instellen om, naast de lopende besprekingen over Duitsland op de conferentie een oplossing te zoeken voor het vraagstuk van de Duitse eenwor ding. In een vraaggesprek met het Westduitse persbureau D.P.A. waarschuwde Wehner er voor, de gedachtenwisseling over 't Duit se vraagstuk niet te laten vast lopen. Hij drong er bij de Weste lijke mogendheden op aan, de on derhandelingen op soepeler wijze te voeren, opdat de eis inzake vrije verkiezingen als eerste stap tot hereniging tegelijk met het vraagstuk der veiligheid ter tafel kan worden gebracht. In de omgeving van Benares zijn 22 arbeiders omgekomen en 14 gewond, doordat Maandag een aantal wagons ontspoorde, om sloeg en op de arbeiders neer kwam. De arbeiders waren bezig met het leggen van een nieuwe spoor weg op een brug, toen de wagons de arbeiders verpletterden. Als men de 11de Februari bo ven Nederland vele vliegtuigen in de lucht ziet, of des avonds motorgebrom hoort, zal men dit moeten toeschrijven aan de R. A. F. De Engelse luchtmacht houdt namelijk op die dag oefeningen, die zich voor een deel tot boven ons land zullen uitstrekken. Aan de binnenkant van de deur van de machine bevindt zich een wirwar van dradén, waartussen tientallen lampjes aanhoudend aan en uitgaan. Dat is het tel werk, waar alle rekenkundige handelingen, als optellen, af trekken, vermenigvuldigen, wor teltrekken enz; zich afspelen. De niet minder ingewikkelde achterwand is het geheugen van de machine. Het mechanische brein heeft naar men mededeelt minder tijd nodig, de ingewik kelde formules feilloos te bere kenen, dan de tijd, die de mens nodig heeft om de formule te lezen. Verwacht kan worden, dat de normen voor de vergoeding voor rampschade in de landbouw in de loop van Februari bekend zullen zijn. Goeddeels zal dit reeds om streeks 15 Februari het geval kunnen zijn. De beslissing over de normen wordt door de minis ter van Financiën in overleg met onder betrokken ministers geno men. Tussen de rijksdienst voor landbouwherstel en de stichting voor de landbouw vond overleg over de normen plaats. Men kwam niet steeds tot een eenslui dend oordeel. DE LAAGSTE GEMETEN TEMPERATUREN De Portugese treiler „Acor" is Maandag ter hoogte van Cabora- so, 65 kilometer ten Westen van Lissabon, aan de grond gelopen, vervolgens heeft zich een ont ploffing aan boord van het vaar tuig voorgedaan, welke de dood van dertien opvarenden veroor zaakte. Drie opvarenden werden ge wond en twee zijn vermist, aldus een mededeling van Portugese marine-autoriteiten. Britse militairen hebben Maan dag in de omgeving van Nairobi de Afrikaanse bevolking van een dorp warme thee en broodjes ge geven, nadat zij het dorp hadden omsingeld en vragen hadden ge steld over de Mau Mau. 25-- 23-- 21-- 19- 17- 15- 13 1 1— li - ui 1 £1 u ga lis 3Ï1Ü ik P'^US 1936*37 '38 '39 '40 '41 '42 '43 '44 '45 '46 '47 '48 '49 '50 '51 '52 '53 EEN „IJSKOUD" OVERZICHT. Nu wij nog steeds niet van de schrik bekomen zijn over het plotseling invallen van de winter, zijn wij eens nagegaan hoe hard het nu wel in ons land kan vrie zen. Hiervoor hebben wij de laagste gemeten temperaturen van 20 winters opgeslagen en in een grafiek gebracht. Hierdoor krijgen wij een interessante ver gelijking van de bereikte tempe raturen van de afgelopen winters en kunnen wij ook deze tempe raturen met elkaar vergelijken. Als hoogste temperatuur heb ben wij thans 14° C. gemeten en hoewel het wat ons betreft een barre koude genoepod moet wor den leert d« grafiek ons toch wel anders. Hoe erg wij het thans ook mogen vinden deze koude die bereikt is, is kinderspel bij wat 1942 ons meende te moeten bren gen. Toen kwam het kwik tot bijna het dubbele onder de tem peratuur van 1954. Liefst 27,4° C. moesten wij in ontvangst ne men waarmede dat jaar wel tot een record kwam. Ook de koude van 1940 viel ons wel „fris" op het dak. Niet min der dan 24,1° C. werd bereikt. Nee, wij zijn met onze 14° van thans best tevreden en wie dat niet mocht zijn moet deze grafiek maar eens bezien. Opmerkelijk is het ook wel dat de hoogste gemelde temperaturen van jaar tot jaar zich verhielden als hoog laag. Trouwens in de grote lijn van het geheel bezien schijnt het ons als worden de laatste jaren lang zou koud niet meer als voor dien. Het schijnt zo, maar wij haasten ons te zeggen, dat het nog niet zeker is, zo gaarne als wij ons dit zouden wensen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1