Uil Je Srevincic SPORTNIEUWS IJSVERMAAK RICHMOND Het teken der Joms a I m. AGENDA VOETBAL WIELRENNEN Europese kampioenschappen Schaatsenrijden Jioe t ook hoort er bij Efe ililL li TERNEUZEN. HOEK. GOES. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. Aardbeving in Mexico Jltaliaanse regeringscrisis Am. vliegtuig neergestort HOEK. RETRANCHEMENT. ZAAMSLAG. What BELLENAARS AANGEZOCHT VOOR DE RONDE VAN EUROPA. BKUINISSE ZONDER DRINKWATER. Bruinisse zit nu al gedurende •enkele dagen zonder drinkwater, doordat de plastic-leiding door het Zijpe bevroren is. Op Schouwen-Duiveland aan wezige tankauto's, die van Zierik- zee uit de overige gemeenten van water voorzien, hebben daarmee al werk genoeg. In Bruinisse hoopt men nu. dat meer tank auto's zullen worden gezonden. OVER HET IJS VAN DE MOSSELKREEK. Zaterdag is een groepje St An- nalanders de Mosselkreek over gestoken naar St Philipsland. De laatste keer dat dit kon was m 1890. Polsbeen gebroken. Vrijdagavond werd de echtge note van de heer S. op het ijs van ■de Oostelijke waterleiding zoda nig aangereden, dat zij kwam te vallen, tengevolge waarvan zij haar linker polsbeen brak. Ijsvermaak. Zeer vele schaatsliefhebbers hebben Zaterdag en Zondag ge profiteerd van de aan weerszijden dpor dijken beschutte baan op de Oostelijke waterleiding. Zaterdag was de baan door de zorgen van de dienst der gemeen tewerken verlicht. Zondag bleek, dat onder het ijs veel water was weggetrokken, waardoor het ijs hol kwam te lig gen en gevaar van scheuren niet uitgesloten was. Toen te ongeveer 5 uur de ■sneeuw in dichte vlokken ging vallen, gaven velen er de voor keur aan de ijspret te beëindigen. Om eventuele ongelukken te voorkomen werd als voorzorgs maatregel door genoemde dienst ■de verlichting van de baan niet •ontstoken. Aanrijding. Zondagmiddag te 3 uur had op het kruispunt NoordstraatLan ge Kerkstraat een botsing plaats tussen een auto, bestuurd door de heer I. L. K., boekhouder te Ter- neuzen, die uit de Lange Kerk straat de Noordstraat inreed, en •een bromfiets, bestuurd door mej. C. M., dienstbode alhier, die ■de Lange Kerkstraat wilde inrij den. Het liep voor mej. M., die door de botsing kwam te vallen, goed af, hoewel zij over inwendige pijn klaagde. De bromfiets werd aan de voor zijde zwaar beschadigd; de auto werd licht beschadigd. Gemeentelijke badinrichting- Ondanks de felle koude van de laatste weken gaat het bezoek aan de gemeentelijke badinrich ting zijn normale gang. In de af gelopen maand Januari namen -er totaal 2723 personen een douche. Jaarvergadering Neutrale Fröbelschool. In de gemeentelijke gehoor zaal hield de neutrale Fröbel school haar jaarvergadering. De voorzitter de heer D. Haak opende met een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen en sprak er zijn spijt over uit dat de opkomst niet groter was. ■De regeling van het schoolgeld bleef onveranderd op 40 cent per leerling en 25 cent voor het tweede kind. Per aandeel zal j 20 worden afgelost. De aftredende bestuursleden de heren D. Haak en P. Qcké werden met algemene stemmen herkozen. In plaats van de heer M. C. Meertens, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer R. de Blaeij. Door twee heren van de Ne derlandse Spoorwegen werden hierna enige interessante films vertoond n.l. de spoorwegen vanaf 1839 tot en met 1939, daarna 5 jaar later en de spoor wegstaking uit de laatste we reldoorlog. Tot slot volgden reisfiims van het Zuiden van Frankrijk en Londen, De voorzitter de heer D. Haak dankte de heren der Nederland se Spoorwegen voor hun komst en de aanwezigen voor de op komst. Degenen die verzuimd hebben deze avond bij te wonen hebben veel gemist. Uitvoering C.J.M.V. Zaterdagavond had in de ge meentelijke gehoorzaal de jaar lijkse uitvoering plaats van de C.J.M.V. alhier, die werd geopend door de ere-voorzitter ds Ten Haaft. Het was niet te verwonderen dat de opkomst niet zo groot was als gebruikelijk, want het ijsfeest zal velen hebben weerhouden om des avonds nog naar een uitvoe ring te gaan. Niettemin kon de ere-voorzitter er zijn voldoening over uitspreken dat nog zo velen zich van de ijspret hadden weten vrij te maken om hier aanwezig te zijn. Spr. deed een beroep op de jongeren om zich bij de C.J.M.V. aan te sluiten, want de gelederen kunnen zeer goed een versterking aanvaarden. Dank' bracht spr. aan de voorzitter, de heer W. Oosterling, die zich voor de vereniging en het werk der C.J.M.V. veel opofferingen ge troost. Gezamenlijk werd hierop gezongen ,,Lof zij den Heer". De voorzitter, de heer W. Oos terling, sprak hierop een kort welkomstwoord en daar het pro gramma overbelast was, ving mep onmiddellijk aan met de op voering van de klucht „Pension Perikelen", dat vlot werd opge voerd en de aanwezigen flink deed lachen. Na de pauze volgde het toneel spel „Oordeelt niet, opdat gij.. Vol aandacht werd dit ernstig stuk gevolgd en het moet gezegd, dat ofschoon het aan de mede werkenden zware eisen stelde, kweten de dames en heren zich uitstekend van hun taak. Het hartelijk applaus dat zowel bij de klucht vóór de pauze en vooral bij het boeiend toneelspel na de pauze telkens na elk be drijf de optredenden beloonde, was dan ook ten volle verdiend. Met de regie had zich wederom belast de heer P. J. van Waes, terwijl de grime verzorgd werd door de heer Th. van Kouteren. Na afloop sprak de voorzitter nog een kort woord van dank. Jij hoopte dat bij de volgende op voering Zaterdag a.s. de zaal ge heel bezet zou zijn. Badinrichting. In de maand Januari werden in het gemeentelijk badbedrijf, 950 baden genomen. Zieke per helicopter van geïso leerd eiland vervoerd. Zondagochtend is een bewoner van de gemeente Wissenkerke op het thans door het ijs geïso leerde eiland Noord-Beveland, voor wie opname in een zieken huis noodzakelijk bleek, per he licopter naar Goes vervoerd. De zieke, de heer J. de Looff werd tezamen met de wijkver pleegster zuster Weststraten naar Goes vervoerd in enkele minuten tijds. Het toestel, van de Marine luchtvaartdienst op Valkenburg, landde te Goes op een voetbal veld waar een ziekenwagen ge reed stond. Er is een afspraak tussen de Commissaris der Ko ningin in Zeeland en de bevelheb ber der luchtmacht dat, wanneer dit noodzakelijk is, over helicop ters beschikt kan worden. Landsdienst gestaakt. Wegens zware ijsgang is de loodsdienst Vlissingen Zondag middag gestaakt. De dienst werd van Breskens uit met sleepboten voortgezet. De sleepboten die ge woonlijk langs de Noordpost naar binnen komen hebben order gekregen van het loodswezen Vlissingen langs de Wielingen binnen te komen. Jaarverg. „Onderlinge Hulp". Zaterdagavond hield de ver eniging van varkenshouders „On derlinge Hulp" haar jaarvergade ring bij de heer R. J. v. d. Veke. Wegens verhindering van de voorzitter, de heer C. A. de Kra ker, werd de vergadering ge opend door de heer Joh. Scheele, die zijn voldoening er over uit sprak, dat ondanks de ijspret nog meer leden aanwezig waren dan vorig jaar. De secretaris-penningmeester, de heer M. Dees Az., gaf een keu rig jaarverslag, waarop het financieel overzicht volgde. Het was voor de vereniging een zeer gunstig jaar en het goed slot be droeg 580,12, waardoor het bezit der vereniging gestegen is tot 3340,08. De vereniging telt thans 147 leden en 70 donateurs Voor het jaar 1954 zal de con tributie 5 per lid bedragen en aan de leden zal bij verlies van een varken 1,50 per kg gewicht vergoed worden en voor een big ƒ35, terwijl het boetestelsel ge handhaafd blijft. Als attractie volgde aan het slot der vergadering de verloting van een big, die werd gewonnen door de heer A. Dees—Bruijn- zeel. Uitvoering „Paolo Soprani". Het was voor de accordeonver eniging „Paolo-Soprani" uit Ter- neuzen, dat alhier een goede re putatie geniet, wel een tegenslag dat haar in het .Verenigingsge bouw gegeven „Bonte avond" sa menviel met het ijsfeest te Othe- ne en zeer velen tot laat in de avond profiteerden van de ijs- sport, waardoor de opkomst niet zo groot was als verwacht had mogen worden. Nadat de voorzitter van Paolo- Soprani de aanwezigen had ver welkomd werd aangevangen met een welgekozen gevarieerd pro gramma, dat, blijkens het tel kens klinkend applaus na elk ten gehore gebracht nummer, door de aanwezigen ten volle werd ge waardeerd. In vlot tempo volgden muziek, zang en humor elkaar op en toen het slotaccoord klonk volgde een ovatie die bewees, dat „Paolo- Soprani" de aanwezigen weder om een gezellige avond had be zorgd. Radiostations van New York maakten melding van berichten uit Mexicostad, volgens welke 4 steden in de Mexicaanse staat Chiapas zwaar van een krachtige aardbeving te lijden hebben ge had. Gemeld wordt, dat vele perso nen werden gedood en duizenden gewond, terwijl grote schade is aangericht. De getroffen steden zijn Tila, Jajalon, Chilon en Petalcingo, die in oerwoudgebied, ongeveer 160 km ten westen van de grens met Guatemala, zijn gelegen. DE President Luigi Einaudi van Italië zal heden de nieuwe pre mier aanwijzen. De namen die in dit verband het meest genoemd worden zijn van Mario Scelba en Alcide de Gasperi, beiden van de Christen-democratische partij. Een tweemotorige C-47 van de Amerikaanse luchtmacht met 16 personen aan boord is ongeveer 120 km ten noordoosten van Am chorage in Alaska neergestort. Men weet, dat een aantal inzit tenden het ongeluk heeft over leefd, maar het slechte weer en de felle kou belemmeren de red- digswerkzaamheden. OOSTENRIJK NA DE BERLIJNSE CONFERENTIE. Ferdinandgraf, de Oostenrijkse onderminister van Binnenlandse Zaken, heeft op een vergadering te Klagenfurt veklaard, dat Oos tenrijk in de toekomst zal hande len, alsof er geen bezetting van het land bestaat, wat ook de uit komst van de Berlijnse minister conferentie zal zijn. In het bijzonder zal Oostenrijk Boris Shilkov Europees kampioen De weersomstandigheden op de eerste dag van de Europese kam pioenschappen te Davos waren bijzonder fraai. Op de 1500 meter bleven van de 43 rijders in totaal 18 deelne mers onder de 2 min. 20 seconden waarbij tal van nationale re cords sneuvelden, waarbij o.m. het Finse, Franse, en Italiaanse record op deze afstand. Shilkov wist met zijn tijd van 2 min. 13.3 sec. zijn voorsprong in niet meer geallieerde inmenging het klassement zodanig te ver in zijn wetgeving toestaan, zo zei hij. Hij stelde voor een volksstem ming te houden over de Russi sche aanspraak op 150 millioen dollar als schadeloosstelling voor door de Russen in beslag geno men voormalige Duitse bezittin gen in Oost-Oostenrijk. groten, dat zijn grootste concur rent, Hjalmar Andersen, min stens 27.5 seconden op de 10.000 meter sneller zop moeten zijn dan de Rus, om het puntenverschil in te kunnen halen. Andersen no teerde weliswaar de snelste tijd op de 10.000 meter (16.55.2), doch Shilkov, die in de 5e rit tegen Haugli startte, legde de 10 km af in een tijd die slechts 21 secon den hoger was dan die van An dersen, waarmede hij tevens be slag legde op de titel. De enige Nederlanders, die op de 10.000 meter mochten uitko men, Broekman en Van der Voort reden in de 6e rit tegen elkaar. Broekman won deze strijd in 17.04.3 seconde, waarmede hij voor de 10.000 meter de snelste tijd na Andersen noteerde. De tijd van Wim van der Voort was 17.33.9, waarmede hij voor deze afstand negende werd achter Goncharenko, die 0.2 sec. sneller was geweest. Door zijn goede prestatie op de 10 km, plaatste Broekman, die na de drie afstan den nog negende geklasseerd was, zich in eindklassement op de zesde plaats, terwijl Wim van der Voort op de achtste plaats in de eindrangschikking bleef staan. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Verboden verhaal. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Verboden verhaal. SCHOOLWEDSTRIJDEN. HULST. „St. Wiliibrordusschool" Onder leiding van hel onderwij zend personeel der Si. Wiliibror dusschool werden Vrijdagmiddag schaatswedstrijden gehouden voor de leerlingen van deze school.. De ze hadden de volgende uitslag: fi-jarigen: 1. Pierre de Winter; 2. Theo Segers; 3. Connie Eeckhout: Willy Vercau teren. 7-jarigen: 1. Stanny Passemiers; 2. Wim Colsen; 8. Joan Seydlitz: 4. Wim d'Hondt5. Karei de Cock. S-jarigen: 1. Jo Wentzler; 2. Lu ciën Speieman; 3. Paul van Es- broek: 4. Jan Lust; 5. Astor Braai 9-jarigen: 1. Piet de Kraker; 2 Willy Everaerd; 3. Ed. d'Hondt: 4. Douglas v. d. Berghe; 5. Rudy Buijsse. 10-jarigen: 1. George Asselman: 2. Piet Blornmaert; 3. Leo de .Jong; 4. Rudy Boone: 5. Willy v. d. Wiele 11-jarigen: 1. Walter de Blok; 2. Em. de Deckere: 3. Tonny Schout; 4. Yen Baert; 5. Jo Rombout. 12-jarigen: 1. Reggie Blommaert; 2. Frans Serrarens; 3. Jan de Moor; 4. Joh. d'Haens; 5. Karei Bal. 13/14-jarigen: 1. Otto de Vree; 2. Corn. Asselman; 3. Paul Frey- ser: 4. Theo v. d. Manacker; 5. Aloys Koemans. Schooi kamp: oer, schap 1934: 1. Otto de Vree: 2. Reggie Blom maert; 3. Lock Warnier. De wedstrijden hadden een zeer vlot en prettig verloop en mochten zich in een grote belangstelling verheugen. In totaal hadden 140 jongens voor deze wedstrijden in geschreven. Nja afloop werden de prijzen uitgereikt, Onder ideale weersomstandig heden hadden Zaterdagmiddag op de eerste kreek de aangekon digde schaatswedstrijden plaats. De baan was versierd met vlag gen, die het geheel een echt Hol lands winteraanzien gaf. Nauwelijks was het middag maal genuttigd of de uittocht naar de kreek begon en het was reeds gezellig druk toen de uit geschreven wedstrijden voor de jeugd een aanvang namen. Naar mate het uur van de aanvang van de wedstrijden voor volwassenen naderde, werd het allengs druk ker en drukker van schaatslief hebbers en toeschouwers uit Hoek en omgeving, terwijl me nigeen zich reeds te goed deed aan de heerlijke chocolademelk, zodat de exploitant der consump tietent goede zaken maakte. Het is een ijsfeest geworden, dat, ondanks de korte tijd van voorbereiding, goed in elkaar zat -i het comité heeft alle eer van haar werk. De wedstrijden hadden de vol gende uitslag: Schoonrijden dames: 1. Mej. A. Dekker, Axel; 2. mevr. De Putter- Jansen. Schoonrijden heren: 1. J. van Hermon; 2. P. van Hermon; 3. P. de Putter. Schoonrijden paren: 1. De heer en mevr. Dekker, Philippine; 2. de heer Wolfert en mevr. Kleinen- dorst; 3. de heer P. Koole en mej. A. Dekker, Axel. Hardrijden 500 m: L. J. van Wijck; 2. R. van der Staal; 3. J. Helmendag Wz. Hardrijden heren 1300 m: i. J. van Wijck: 2. J. Helmendag Wz. 3. P. Lantsheer. Hardrijden heren 3000 m: 1. J. van Wijck; 2. P. Lantsheer; 3. J. Helmendag Wz. Hardrijden dames 500 m: 1. P. Elgersma, Philippine; 2. mevr. De Putter-Jansen; 3. mevr. Lantsheer. Beaufort. Hardrijden jongens 14/17 jaar (over 2 ronden): 1. L. de Blaeij; 2. W. Jansen; 3. D. Zegers. Hardrijden jongens 14/17 jaar (over 5 ronden): 1. L. de Blaeij; 2. D. Zegers; 3, W. Jansen. Iïoppelkoers over 50 ronden: 1. P. Lantsheer en J. Helmendag Wz.; 2. J. van Wijck en J. Diele- man; 3. L. de Blaeij en W. Wie- land. Kampioen van Hoek 1954: J. van Wijck. Reserve-kampioen 1954: J. Hel mendag Wz. Priksledenrace: t. W. de Blaeij; 2. J. Dieleman; 3. C. Huijssen. Vrijdagmiddag werden op het ka naal te Retranchement schaats wedstrijden gehouden voor de leer lingen der openbare lagere school. De uitslagen hiervan waren: Hardrijden voor jongens. Ie prijzen Joop Souvain, Sjaak v. Dale, Ko Vercouteren, Henk Dierkx, Sjaak de Winne en Sjaak Voogdt. Hardrijden voor jongens. 2e prijzen: Steven Vercouteren, Pim de Hul- lu, Connie Beun. Jannis v. d. Voor de, Piet v. d. Voorde en Henk Voorhorst. Hardrijden voor meisjes. Ie prijzen: Hannie van Hanegem, Marian Robijn en Suus de Winne. Hardrijden voor meisjes. 2e prijzen Marian Hennekeij, Jozina van Grol en Louise van Grol. Blokjes rapen voor jongens. Ie prij zen: Rinus van de Voorde, Pim de Hullu, Ko Vercouteren, Henk Dierkx, Sjaak de Winne en Sjaak Vgogdt. Jliokjes rapen voor jongens. 2e prij ken: Joop Souvain, Sjaak v. Dale, Johan van Grol. Ab Robijn, Kees Schouten en Henk Voorhorst. Blokjes rapen voor meisjes: le prij zen: Rita de Smidt, Jozina v. Grol en Marian Leenhouts. Blokjes rapen voor meisjes: 2e prij zen: Marian Hennekeij, Hannie v. Hanegem, Suus de Winne en Loui se v. Grol. Hardrijden voor jongens. Lange af stand: 1. Sjaak de Winne; 2. Henk Dierkx. Hardrijden voor meisjes. Lange af stand: 1. Marian Leenhouts; 2. Marian Robijn. Estafette-rijden: 1. Sjaak de Win ne en Marian Robijn; 2. Ab de Hul lu en Marian Leenhouts. Als Koning Winter regeert en het ijs op „de kreek" betrouw baar genoeg is om honderden liefhebbers het genot van het schaatsen te verschaffen, worden te Othene de koppen bij elkaar gestoken en weldra is het comité gevormd om het traditionele ijs feest voor te bereiden. Eensge zind gaan de inwoners van „No ten" aan het werk en weldra komt de aankondiging „IJsfeest te Othene". Ditmaal heeft het comité het wel bijzonder getroffen, want voor de schaatsliefhebbers kon men geen mooier winterweer wensen, terwijl het ijs sneeuwvrij was. Vóór de wedstrijden een aan vang namen complimenteerde burgemeester Trimpe de ingeze tenen van Othene en in het bij zonder het comité dat zich had gevormd om het ijsfeest op zo'n voortreffelijke wijze te organise ren. Hij was overtuigd dat ook ditmaal het ijsfeest zou slagen en wenste de dames en heren, die zich voor deelname aan de mooie ijssport hadden opgegeven alle succes toe en de talrijke bezoe kers een prettige middag. De deelnemers aan de num mers hardrijden trainden voor de laatste maal, de schoonrijders zwierden en krulden en de prik kers prikten op hun sleedjes tot de luidsprekers de aanvang van de wedstrijden aankondigden. De uitslagen waren: Ringrijden (gemengd) (33 deel nemers): 1. J. Haak: 2. P. Boone; 3. Jac. Buijze; 4. Jo Faas; 5. Louis de Meester; 6. Marinus Maas; 7. P. Bakker. 3009 m hardrijden (14 deelne mers) 1. M. Servaas; 2. Fr. Hame link; 3 R. Hermans; 4. C. Jansen; 5. H. Gort. Schoonrijden paren (20 paren): 1. Dekkerde Kramer; 2. Loof Risseeuw; 3. J. Haak den Hamer; 4. N. en L. Bolleman; 5. Loof den Hamer; 6. P. Riemens en echt genote. Stoelenwedstrijd (24 deelne mers) 1. C. de Kraker; 2. L. Boo ne: 3. P. Wisse; 4. J. Dieleman; 5. J. Hofman. 1500 m hardrijden '15 deelne mers) 1. E. Steijns; 2. M. Servaas; •3. C. Jansen; 4. Fr. Hamelink; 5. R. Hermans; 6. H. Gort. Priksledenrace dames (16 deel neemsters): 1. Cathr. Hofman; 2. A. Smallegange; 3. C. Buijze; 4. Suzanna de Pooter; 5. Debora Bolleman. Priksledenrace heren (10 deel nemers) 1. Iz. de Jonge; 2. P,. Flo- russen; 3. Jac. de Bruijne; 4. J. de Kubber. 300 m hardrijden (19 deelne mers): 1. E. Steiins; 2. M. Ser vaas: 3. A. de Bruijne; 4. P. Boo ne: 5. C. Jansen; 6. H. Gort. Schoonrijden (29 deelnemers): 1. M. Boekhout; 2. J. Haak; 3. J. Hamelink: 4. P. Riemens; 5. A. de Lange; 6. mevr. Bastineh. Zowel deelneemsters en deelne mers aan de wedstrijden, als de bonderden toeschouwers hebber genoten van een faire kamp waarbij het vooral bij de num mers priksleeën niet aan vrolijke momenten ontbrak. De consumptietent en het pa fates-fritekraam hebben er vooi gezorgd, dat niemand hongerig huiswaarts moest keren. Het ijsfeest behoort weer tot het verleden en „Noten" kan met voldoening er op terugzien. De eerste dag. Het klassement van de 500 m. luidt: 1. Grishin (Rusl.) 42.3 sec; 2. Sa- lonen (Finl.) 42.8 sec; 3. Hodt (Noorw.) 42.9 sec.; 4. Maarse (Ned.) 43.1 sec.; 5./6. Shilkov (Rusl.) Malmsten (Zweden) bei den 43.2 sec.; 7. Ström (Zweden) 43.3 sec.; 8./9. Andersen (Noor wegen), Jarvinen (Finl.) beiden 43.8 sec.; 10. Aas (Noorw.) 43.9 sec.; 11. Van der Voort (Ned.) 44.2 sec.; 15. Goncharenko (Rusl.) 44.4 sec.; 20. Broekman (Ned.) en Haugli (Noorw.) beiden 45.1 sec.; 23. Huiskes (Ned.) 45.2 sec.; 25. De Graaf (Ned.) 45.7 sec.; 28. Schuier (Ned.) 46 sec. De 5.000 meter: 1. Andersen 8.12.9; 2. Goncharen ko 8.14.5; 3. Shilkov 8.16.2; 4. Haugli 8.17.2; 5. Broekman 8.19.2; 6. Van der Voort 8.21.6; 7. Jarvi nen 8.21.8; 8. Ericsson 8.22.4; 9. Aas 8.26.5; 10. Cronshey (Eng.) 8.26.8; 11. Johannesen (Noorw.) 8.28.1; 12. De Graaf 8.29.4; 15. Huiskes 8.33.0; 16. Schuier 8.35.8; 17. Maarse 8.37.4; 19. Grishin 8.42.7. De tweede dag. De 1500 meter: 1. Shilkov 2 min. 13.3 sec.; 2. Gon charenko 2.14.0; 3. Grishin 2.14.1; 4. Aas 2.14.5; 5./6. Jarvinen en Ericsson (Zw.) 2.15.0; 7./8. Van der Voort en Broekman 2.15.5; 9. Andersen 2.16.6; 10. Salonen 2.17.2; 11. Haugli 2.17.3; 13. Maar se 2.18.3; 15. De Graaf 2.18.5; 19. Huiskes 2.19.0; 26. Schuier 2.21.4. De 10.000 meter: 1. Andersen 16.55.2; 2. Broekman 17.04.3; 3. .Ericsson 17.08.9; 4 Haugli 17.10.5; 5. Shilkov 17.16.1; 6. Cronshey 17.22.7; 7 .Jarvinen 17.27.7; 8. Goncharenko 17.33.7; 9. Van der Voort 17.33.9; 10. To- hannesen 17.42.0; 11. Aas 17.56.8; 12. Grishin 18.25.1. Het eindklassement: 1. Boris Shilkov 189.058 punten; 2. Andersen 189.383 3. Ericsson 191.185; 4. Goncharenko 191.202; 5. Jarvinen 191.360 6. Broekman 191.402 7. Haugli 192.087 8. Van der Voort 192.222; 9. Aas 193.223; 10. Cronshey 193.815; 11. Grishin 194.525; 12. Johannesen 195.277. VOETBAL IN BELGIE. Voor de Belgische competitie werden in de eerste nationale af deling de volgende wedstrijden gespeeld: Daring CBTilleur 03; La GantoiseUnion St Gilloise 1-—I Olymp. CharleroiAntwerp FC 11Berchem SportCharleroi SC 11; SC AnderlechtStan dard CL 21; FC LuikLierse SK 20; LyraBeerschot AC 00; FC MeehelenRC iJecite- len 22. Anderlecht heeft de leiding in het klassement met 29 punten. La Gantoise heeft eveneens 29 punten, doch een minder .gunstig doelgemiddelde dan Anderlecht. Olympic Charleroi staat derde en FC Meehelen vierde met resp. 25 en 24 punten. Lyra bezet de laatste plaats, met 13 punten. Voor de laatste maal laat Axe de pees schie ten en de derde pijl flitst weg. Ademloos slaan de anderen hem gade. Zoiets hebben zij nog nooit gezien. De jonge boogschut ter neemt niet eens de moeite om z'n boog te heffen. Vlug achter aikaar schiet hij zijn pijlen af, van de heup en zonder schijn baar te richten doch met een gemak en een zekerheid wel ke zijn meesterschap verraden. En als de leider de uitslag be kend maakt, is Axe's overwinning voor niemand een verrassing meer. Al zijn pijlen zitten midden in de roos en, evenals daarjuist, heeft de laatste pijl de vorige gespleten. Er barst een donderend gejuich los en Erwin springt een boog in de lucht. „Dat is nog eens schieten!" roept hij opgewonden. „Zeg Axe, waar hebt gij dat geleerd?" De jongeling grijnst tevreden, maar vóórdat hij kan antwoorden dringen de vier Denen zich naar voren. Zonder te letten op Balor en Torge, die er enigszins schaapach tig bij staan, neemt Wulfstan de vierde Deen bij de arm. Hij doet moeite zijn stem zo vriendelijk mogelijk te laten klinken, als hij tot Axe zegt: „Niet onaardig ge daan, knaap'. Maar ge zjjt er nog niet! Ik heb Svegdir, mijn beste boogschutter, voor het laatst be waard! Om hem te verslaan zult ge nog heel wat meer moeten pres teren!" Hij neemt ook Axe bij de arm en voert hem al pratende buiten de kring, terwijl Erwin en Knud hem enigszins verbluft nastaren, evenals Thjalfi de Sterke, die er hoe langer hoe minder van be grijpt. „Kijk me zoiet§," gromt hij. „Voor die arme prins had hij geen goed woord en tegen deze knaap, die hen allen in zijn zak steekt, is hij de vriendelijkheid zelf." Inderdaad doet Wulfstan zijn uiterste best een beminnelijke in druk te maken. „Ge moet me toch eens vertel len, wie U zo uitstekend heeft leren boogschieten," wendt hij zich tot Axe. Doch het antwoord blijft uit. Axe heeft zijn schreden ingehou den en staart zoekend over het veld, alsof hij de vogel wil ont dekken, die zijn schelle roep bo ven het feestgeruis uit laat klin ken. Wulfstan wisselt een snelle blik De heer Montauban, sec.-gene- raal van de Ronde van Europa, die mofnenteel in diver® landen de mogelijkheden voor deze wed strijd peilt en voorbereidende maatregelen treft, heeft Kees Pelle naars gevraagd de techni sche leiding op zich te nemen voor zover het de doortocht van België en Nederland betreft. Pellenaars heeft; hierop geen definitief antwoord" gegeven. Hij houdt de zaak voorlopig in be raad. De ronde zal van 21 September ■tot 3 October duren. De route is nog niet definitief vastgesteld. Maar z( ziet er, in haar jongste versie, ongeveer als volgt uit: le etappe ParijsGent; 2e etappe GentAmsterdam3e etappe AmsterdamLuik ol Namen; 4e etappe Luik of NamenLuxem burg; 5e etappe Luxemburg Stuttgart; 6e etappe Stuttgart— München; 7e etappe München met Svegdir. „Komaan, ge hebt Innsbruck. Op Italiaans grondge- toch wel eens vaker de roep van bied zal het parcours, onderver- een specht gehoord! Vertel me deeld in hele en halve etappes liever wie U dat schieten geleerd waarvan er één individueel en heeft," dringt hij ongeduldig aan. één per ploeg tegen het uurwerk Argwanend luisterend staart wordt gereden, waarschijnlijk Thjalfi het groepje na, terwijl hij naar Trente voeren, voorts van peinzend op zijn snor kauwt. „Een vogelroep! Jawel!" mompelt hij binnenmonds. „Maar 'n vogel met twee armen dan toch! Er is hier iets aan de hand en Thjalfi de Sterke zal niet rusten vóór hij weet, wat dat is!" Trente naar Vicenza, en dan over San Pellegrino en Milaan naar Lugano. De 11e etappe van Luga no naar Zürich; de 12e etappe van Zürich naar Straatsburg, zetel van de Raad van Europa en eindpunt van de ronde.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3