De ministerconferentie te Berlijn Geslaagde conferentie der Benelux-ministers IETS MINDER KOUD pui RUSSISCH VOORSTEL AFGEWEZEN Regering ongerust over sanering der melkslijterij Uniecollecte Ceylon, de Sowjet-Unie en communistisch China Senaatsverkiezingen in Teheran geëindigd GAAN WIJ DE ZEEGATEN AFSLUITEN? ZEEPOST WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Koningin Juliana op de schaats. Roode Kruis zendt dekens naar Algiers ZON-en MAANSTANDEN. Brits schip op de rotsen gelopen. ra nuk nu s $£3 f'Tï es m Èr Mr. J. M. Kan secretaiis-generaal van Binnenlandse Zaken Wederom stap nader tot de Unie De ziekenfontfshcneiaria der huisartsen Prins Bernhard uitgenodigd voor bezoek aan Zuid-Afrika Dreigbrief aan Kcn ngin Elizabeth Staat van beleg weer afgekondigd Wet tot goedkeuring E D. 6. afgekondigd Ruwe en gesprongen handen? KALODERMA Gelee! r 1 op onder op onder Febr 7 8.12 17.38 9.15 23.22 8 8.10 17.40 9.33» 9 8.08 17.42 9.56 0.49 Frankering bil Abomiement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordetraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3067. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Minister Foster Dulles, die Vrij dag als eerste het woord voerde op de ministerconferentie te Ber lijn, heeft Molotofs plan voor het- eniging van Duitsland verworpen als gericht op uitbreiding van het Sowjet-blok tot de Rijn. Molotof was volgens Dulles „bevreesd" voor werkelijke vrije verkiezingen in Oost-Duitsland. Hij wilde de greep van de Sowjet- Unie op dat deel van Duitsland behouden door vrije verkiezingen te verhinderen, waarbij de ,,18 millioen Oostduitsers zich in huidige overgrote meerderheid uitspreken" tegen het regiem. De hoeksteen van Molotofs plan is de Oostduitse regering, die door de opstandige arbeiders in Juni van het vorige jaar zou zijn verjaagd, als niet eenheden van 22 Russische divisies met tanks en pantserwagens tussenbeide waren gekomen. Met de „democratische organi saties", waarvan in Molotofs plan sprake is bij het punt dat handelt over deelneming aan ver kiezingen, waren volgens Dulles „gevangen" vakverenigingen, Duitsland, jeugdorganisaties en verenigin gen die communistische doelen nastreven bedoeld. „Als wij letten op het tragische patroon, dat zich over geheel Oost-Europa heeft verspreid in 't kielzog van de rode legers, we ten wij wat deelneming van „de mocratische organisaties" en uit sluiting van „druk op de kiezers door grote monopolies", zoals Molotofs plan dit noemt, bete kent", zo verklaarde de Ameri kaanse minister. „Dat betekent, dat ieder die de minste twijfel durft te laten blij ken ten aanzien van het commu nisme, automatisch gebrand merkt wordt als een fascist of 'n militairist of een monopolist", zo voegde hij hieraan toe. Dulles twijfelde er niet aan, dat Molotof zou verklaren, dat zijn plan niet het Sowjetiseren van West-Duitsland inhoudt, evenals hij in October 1939 verklaarde, dat de toen gesloten overeen komsten met Estland, Letland en Lithauen, op geen enkele wijze inmenging van de Sowjet-Unie in die landen betekende. Molotof is volgens Dulles te verstandig om zelf te geloven, dat het Westduitse volk of de zich weliswaar bereid had ver klaard, naar amendementen op zijn plan te luisteren, maar dat de kloof tussen de Sowjet-Unie en het Westen niet door eenvoudige wijzigingen in het Sowjet-voor- stel kan worden overbrugd. „Het is juist de grondslag, waarop zijn voorstellen rusten, die moet wor den veranderd", zo betoogde de Franse vertegenwoordiger. Luisterend naar Molotofs rede van Donderdag had hij zich afge vraagd, of het niet voornamelijk de bedoeling van de Sowjet-dële gatie was, de status-quo in Oost zouden Duitsland zo lang mogelijk te handhaven. Met dit oogmerk heb ben de Russen het houden van verkiezingen in Duitsland afhan kelijk gesteld van zes voorwaar den, die op zichzelf onaanvaard baar of niet te verwezenlijke zijn, aldus Bidault. Déze condities waren: 1. Dat het Westen de Oostduit se regering erkent door in te stemmen met de vorming van 'n voorlopige regering voor geheel Duitsland, bestaande uit verte genwoordigers uit Oost- en West- 2. Dat de Westduitse regering plaats neemt aan dezelfde tafel als de Oostduitse regering. 3. Dat Oost- en Westduitsers tot overeenstemming komen over een kieswet voor het gehele land. 4. Dat de Westduitse regering de overeenkomsten van Bonn, die beogen een einde te maken aan de bezetting in het Westen, en het Europese verdedigings ver drag opzegt, terwijl de Oostduit se republiek haar nauwe banden met de Oosteuropese landen en de Sowjet-Unie handhaaft. 5. Dat West-Duitsland hervor mingen invoert teneinde, wat Mo lotof noemde „de macht van de Trusts en de Junkers" te breken. 6. Dat de bezettingstroepen vóór de verkiezingen worden teruggetrokken. „Ik zei heel goed in", zo voeg de de Franse minister hieraan toe, „welke voordelen de Sowjet- Unie hoopt te bereiken door een gedeelte van haar troepen enige tientallen mijlen terug te trek ken, als zij hierdoor gedaan kan krijgen, dat d geallieerde militai re positie in West-Duitsland wor- Eij Kon. besluit van 5 Februari is met ingang van 1 Juli a.s., de dautm waarop de tegenwoordige secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Zaken, dr. M. J. Prinsen, zijn ambt van Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord- Holland zal aanvaarden, tot se cretaris-generaal van dit mini sterie benoemd mr. J. M. Kan, thans raadadviseur in algemene dienst bij het departement van Binnenlandse Zaken, chef van de afdeling binnenlands bestuur. De heer Kan werd 12 Januari vrij zullen zijn, omdat men, zoals l?05h fte 's-Cravcnhage geborcn. Tvr„ir,tnf h Jft Na het gymnasium te hebben af EDEN ACHT MOLOTOFS PLAN ONAANVAARDBAAR Minister Eden, die na Bidault het woord kreeg, noemde het plan van Molotof „volkomen on aanvaardbaar". Uit wat de Russsische vertegen woordiger Donderdag gezegd had was het z.i. duidelijk, dat deze geen i vrije verkiezingen wenst, omdat hij zich er van be wust was, dat dergelijke verkie zingen het communistische be wind in Oost-Duitsland zouden wegvagen. De Sowjet-delegatie schijnt de opvatting te huldigen, dat even tuele verkiezingen niet werkelijk Molotof heeft gezegd, er niet zeker vari kan zijn, hoe zij zullen uitvallen, aldus de Britse minis ter. MAANDAG GEHEIME VERGADERING. Een Russische woordvoerder heeft Vrijdagavond bekend ge maakt, dat de vier ministers van Buitenlandse Zaken Maandag in geheime vergadering zullen ko men om te spreken over maatre gelen ter vermindering van inter nationale spanning en het bijeen roepen van een vijf-mogendhe- denconferentie met communis- tish-China. gelopen studeerde hij rechten. Hij ving zijn loopbaan op 1 Juni 1930 aan als commies bij de luchtvaartdienst. Op 1 Januari 1938 volgde zijn benoeming als hoofdcommies bij Binnenlandse Zaken. Hij is secretaris van de raad voor de luchtvaart. Van zijn hand verschenen ver scheidene tijdschriftartikelen op staatsrechtelijk en administra tiefrechtelijk terrein. Aan het slot van zijn rede voor de Gelderse Maatschappij van Landbouw, die te Arnhem haar'115e algemene vergadering eerder goedgekeurde heeft gehouden, heeft minister minister geschorste S. L. Mansholt gezegd, dat de regering ernstig verentrust is over de uitwerking, die de sa- neririgsmaatregelen op het ge bied der melkslijterij hebben gehad. Ter bereiking van een gezon de toestand kunnen bepaalde maatregelen niet achterwege blijven, zei hij, maar er mag nooit een monopolie-positie ont staan. Gebeurt dit wel, dan kan ingrijpen der regering niet achterwege blijven. Daarbij zal o.a. de vestigingsvrijheid onder het oog moeten worden gezien, aldus de minister. De Ziekenfondsraad heeft ter kennis gebracht van de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dat een nieuwe voor lopige overeenkomst tussen de ziekenfondsen en huisartsen is goedgekeurd. Hierdoor is dus de door de overeen komst komen te vervallen. Ten einde geen onzekerheid terzake te laten bestaan, deelt het mini sterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid verder mede, I dat de minister niet het voor- j nemen heeft, clit besluit ter j schorsing of vernietiging aan de Kroon voor te dragen, aangezien de pas door de Ziekenfondsraad genomen beslissing gebaseerd is op meer gegevens dan aanvan kelijk waren waren overgelegd, en omdat het rapport van de commisie-Van Schaik grotendeels tot basis van de nieuwe overeen komt heeft gediend. Westduitse regering de Russische den gedésorganiseerd en de Brit- voorstellen zou aanvaarden of se en Amerikaanse troepen uit dat de Westelijke mogendheden daarop zouden aandringen. Men kan slechts de gevolgtrekking maken, dat minister Molotof zijn voorstel niet indiende in de ver wachting, dat het aanvaardbaar zou zijn. Zijn doel is anders. Het tracht vast te houden aan de Sowjet-positie in Oost-Duitsland door vrije verkiezingen te voor komen, en ik zou de heer Molo tof willen zeggen dat het laat is, doch niet te laat, om de belofte van Berlijn in te lossen, aldus de Amerikaanse minister. OOK BIDAULT WIJST SOW IET VOORSTEL AF Ook de volgende spreker, de Franse minister Bidault, wees 't Russische voorstel van de hand. Hij zei dat minister Molotof Europa vertrekken". Z. K. H. Prins Bernhard is door de regering van Zuid-Afrika uit genodigd dit jaar een officieel bezoek aan dit land te brengen. Het bezoek zou eventueel ge bracht worden in het najaar, zo vernemen wij van welingelichte zijde. Een brief, waarin gedreigd wordt koningin Elizabeth te ver moorden, wordt zeer ernstig op gevat, aldus heeft de Zuid-Austra- lisehe commissaris van politie, Ivor Green, Donderdag ver klaard. Detectives zouden al het moge lijke doen om de schrijver van de brief, die aan de politie van Ade laide is overhandigd, op te spo ren. Detectives en speciale politie hebben „een geheime actie" op touw gezet om de briefschrijver, vermoedelijk een Duitse immi grant, te vinden. Volgens het in Melbourne ver schijnende weekblad „Truth was de brief het vorige week einde in Melbourne gepost. Tot en met de 25ste lijst van de 75e uniecollecte voor de Scholen met de Bijbel is door 625 plaatselijke comité's 268.786,74 bijeengebracht. Bij de vorige collecte verza melden deze comité's ƒ225.404,23. Ceylon is niet van plan diplo matieke betrekkingen met de Sowjet-Unie en communistisch China aan te knopen, aldus deelde eerste-minister sir John Kotelawala het huis van afge vaardigden Vrijdag mede. Hij zeide een bezoek van een communistisch-Chinese missie te hebben geweigerd voor 's lands bestwil". De senaatsverkiezingen in Te heran, die drie dagen hebben ge duurd, zijn Donderdag geëindigd. De politie heeft de staat van be leg, die voor deze drie dagen was opgeheven, week afgekondigd. De politie beschuldigde Don derdag communisten en aanhan gers van ex-premier Mossadeq er van, dat zij handgranaten hebben geworpen en gepoogd hebben veiligheidstroepen te ontwape nen. Woensdagavond laat werd een man gedood bij een gevecht tus sen de politie en tegen de rege ring gerichte troepen. Een per soon werd ernstig gewond. In Teheran is gestemd over vijftien senaatszetels. De provin cies zullen gezamenlijk eveneens vijftien senatoren kiezen en der tig senatoren zullen worden be noemd door de sjah. De regering maakte Donder dag bekend, dat de Zolfaghari- stam in een district op 300 kilo- Minister Algera heeft nu officieel bekendgemaakt, dat het afsluiten van de zeearmen in Zuid-Holland en Zeeland technisch mogelijk wordt geacht- De minister liet duidelijk blijken, dat hij een groot voorstander van het plan is en kwam met een wel zeer belangrijk argument, namelijk dat wanneer wij de zeearmen niet zouden afsluiten, alle dijken van de zeearmen moeten worden verzwaard en verhoogd, hetgeen ongeveer net zoveel zou kasten als het sluiten van de zeearmen, terwijl het sluiten bovendien nog de grote voordelen biedt van grotere veiligheid en een sterk wapen is in de strijd tegen de verzilting van onze bodem. Zoals de minister zei, is het nu de taak van Nederland, alle krachten in te spannen om dit gigantische plan tot werkelijkheid te brengen. Het is een grootse taak. die echter past bij onze volksaard en onze deskundigheid. Met het beeld van de ramp, welke ons trof, voor ogen, zal heel Nederland verenigd in deze grote taak de handen ineen moeten slaan en zich offers moeten getroosten, om dit titanenwerk te volbrengen en de wereld te laten zien, waarin een klein land groot kan zijn. meter ten Noordwesten van de hoofdstad, zal worden ontwa pend, aangezien berichten zijn binnengekomen over verkiezings- terrorisme. Twee stamleiders, die vier dagen geleden als afge vaardigde voor de Madjlis, de Perzische Tweede Kamer, wer den gekozen, worden beschuldigd van intimidatie van de bevol king bij de verkiezingen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Troepen zijn uitgezonden ter versterking van het plaatselijke garnizoen. De stam staat bekend als anti-communistisch, doch pro- Mossadeq gezind. De twee be schuldigde leiders werden onder gewapend geleide naar Teheran gebracht. Gedurende de verkiezingen is het iedere dag in Teheran tot straatgevechten gekomen tussen verschillende politieke groepen, waarbij volgens de politie twee personen werden gewond. Vol gens ooggetuigen echter bedroeg het aantal gewonden bijna hon derd. Een regeringswoordvoerder verklaarde Donderdag, dat in I Teheran 30.000 stemmen zijn uit- 1 gebracht. (Teheran telt iets meer dan een millioen inwoners, doch slechts mannen boven de 25 die lezen en schrijven kunnen, had den stemrecht. Gezien de kracht van de gevoe lens voor Mossadeq en de Toe- dehpartij, waarvan tijdens de ver kiezingen betogers op straat ge tuigden. betwijfelen sommige Westelijke diplomatieke waar nemers in de Perzische hoofdstad of het nieuwe parlement in staat zal zijn voor 't volk de noodzaak van overeenstemming met Enge land over de oliekwestie aanne melijk te maken. Vrijdag is afgekondigd de wet, houdende goedkeuring van het verdrag tot oprichting van de Europese Defensie Gemeenschap. De wet treedt 6 Februari in wer king. Het Benelux comité van minis ters, dat gisteren onder voorzit terschap van rrtr J. Luns, de Ne derlandse minister van buiten landse zaken, te Brussel in ver gadering bijeen is geweest, heeft een aantal besluiten genomen, die door een Nederlandse vvoord- voarder als „van grote principiële betekenis" werden gekenschetst. Wat betreft de uitvoering van het protocol inzake de buiten landse handel, ondertekend te Luxemburg op 9 December 1953, heeft het comité van ministers verscheidene maatregelen aan vaard omtrent de betrekkingen van de Beneluxlanden met derde landen. Met betrekking tot de landen, die lid zijn van de orga nisatie voor Europese economi sch samenwerking zullen de Be- neulxpartners met ingang van 1 Maart 1954 een zelfde politiek volgen. Deze wordt verwezenlijkt door het deponeren van gemeen schappelijke liberalisatielijsten en het instellen van gemeenschappe lijke invoerregelingen. De mone taire situatie ten aanzien van het dollargebied is zó veranderd, dat voor de Beneluxlanden de moge lijkheid in zicht is het regime voor de dollarinvoer gelijk te ma ken. Deskundigen zullen nader onderzoeken of op korte termijn een ana'oog regimg als ten aan zien van de invoer uit de O.E.E.S. landen kan worden bereikt. Het resultaat van dit onderzoek zal aan het comité van ministers worden voorgelegd. Reeds vóór de inwerkingtreding van het pro tocol inzake de handelspolitiek van 9 December 1953 hebben de regeringen de mogelijkheid er kend van een gemeenschappelij ke houding op het gebied van de bilaterale economische betrekkin gen met bepaalde landen en ge meenschappelijke Beneluxonder- handelingen met deze landen worden thans voorbereid. De vergadering van het comité ven ministers he«ft kennis geno men van een rapport, voorbereid door de commissie voor de mone taire vraagstukken en heeft in eginsel de progressieve vrijma king van het kapitaalverkeer tus sen Nederland en de Belgisch- Luxemburgse economische unie aanvaard volgens de modaliteiten en de methoden, voorgesteld door de deskundigen. De practisehe toepassing van deze voorstellen zal onverwijld verzorgd worden door de commissie voor de mone taire vraagstukken. Het comité van ministers heeft de opdracht van de speciale com missie, ingesteld krachtens de re geringsverklaring van Knokke op 14 October 1952, hernieuwd. Deze commissie, samengesteld uit ver tegenwoordigers van werkgevers en werknemers der drie Benelux landen, wordt voorgezeten bij toerbeurt door de voorzitter van de economische raad van het land, waarin zij vergadert of door zijn plaatsvervanger. Het zal haar toegestaan zijp zo nodig de ambtenaren binnen het kader van hun bevoegdheden, te raadple gen. Deze opdracht is als volgt na der vastgesteld en uitgebreid: 1. Het onderzoek voortzetten naar de constitutieve elementen van de salaris- en prijzenpolitiek in het licht van de beginselen, aangehaald in het protocol van Den Haag van 24 Juli 1953. 2. Haar mening geven en con crete, klaar omschreven voorstel len doen voor de coördinatie van de betreffende politiek. 3. Bovendien, alle speciale vraagstukken behandelen, die de regeringen aan de commissie zal voorleggen. De ministers hebben eveneens van gedachten gewisseld over de verschillende problemen van de economische en sociale politiek, die van belang zijn voor de doua ne-unie en zij hebben in het bij zonder kennis genomen van de maatregelen, die getroffen zijn op grond van artikel 7 van t protocol van Den Haag, dat vei ligheidsmaatregelen voorziet in liet belang van bepaalde indus triële sectoren. Het comité van ministers heeft kennis genomen van een interim- Met de volgende schepen kan zrepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld Indonesië.' m.s. „Willem Ruys" (8 Febr.). Ned. Nw. Guinea: m.s. ..Willem Ruys" (8 Febr.). Ned. Antillen: m.s. „Oranje stad (16 Febr.). Suriname: m.s. „Nestor" (17 Febr.). Unie van Zuid-Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Jagersfontein" (9 Febr.). Canada: m.s. „Willem van Oranje" (8 Febr.). Argentinië en Chili: m.s. ,,Ya- paeyu" (11 Febr.). Uruguav: m.s. „Brasil Star" (8 Febr.). Brazilië: m.s. „Alhena" (10 Febr.). Australië: s.s. „Strathmore (6 Febr.). Nieuw Zeeland: via Engeland (6 Febr.). rapport, aangeboden door de des kundigen betreffende een ont- werpprotocol ter zake van de na tionale behandeling bij aanbeste dingen van werken en de aan koop van goederen. Het heeft meer in het bijzonder de voor stellen bestudeerd met betrek king tot de invoeging van een vei ligheidsclausule in de tekst van het protocol, alsmede de uitbrei ding van de publicatie van de re sultaten der onderhandse aanbe stedingen. Het heeft de beginse len van een veiligheidsclausule aanvaard en heeft de deskundi gen opgedragen objectieve crite ria vast te stellen, die de eenvou dige en snelle toepassing daarvan toelaten. De volgende vergadering van het comité van ministers is vast gesteld op 20 Maart a.s. te Brus sel. In Nederlandse kringen toonde men zich na afloop der conferen tie zeer voldaan over de bereikte resultaten. Van zeer grote bete kenis acht men, dat thans nog eens opnieuw naar buiten wordt bevestigd, dat de Benelux een realiteit is. Van niet minder be lang is dat op deze bijeenkomst nog eens tot uitdrukking is ge komen dat de monetaire situatie van Nederland thans dusdanig is dat dit land in staat is zijn mone taire regime met het Belgische gelijk te trekken. Ten aanzien van de progressieve vrijmaking van het kapitaalverkeer tussen Nederland en de B.L.E.U. zal men wat de te treffen maatregelen aangaat uiteraard enige terug houdendheid aan de dag moeten leggen om speculatie tegen te gaan. Wat dit vrije kapitaalver keer betreft vormen vooral de effecten, die in convertibele va luta luiden, nog een probleem, dat nader moet worden bestu deerd. Onderhandelingen hier. over zijn reeds met de Verenigde Staten begonnen. De kwestie der openbare aan bestedingen vormde een moeilijk punt op de agenda, doch ook hier heeft men een belangrijke voor uitgang kunnen boeken. In prin cipe is thans tot een regeling be sloten, die voor beide landen on der geheel dezelfde voorwaarden zal verlopen. Van Nederlandse zijde werd onderstreept, dat ook op deze conferentie nog eens het nut is gebleken van deze minis teriële bijeenkomsten, die thans een permanent karakter hebben gekregen. Ook van Belgische zijde werd in het licht gesteld, dat de Bene lux nu meer dan ooit te voren tegenover het buitenland als een eenheid zal optreden. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: Ondanks de geleidelijke daling van de luchtdruk boven geheel West-Europa kwam ook Vriidag nog geen noemenswaardige ver andering in het heersende weer type in Nederland. Wel zal de wind wat zwakker zijn en daar de over ons land stormende lucht niet meer zo koud is, zul len de temperaturen in de mid dag wat hoger worden dan de laatste dagen het geval is ge weest. Gedurende enkele uren in de namiddag zijn temperaturen even boven het vriespunt moge lijk. Hiervan zal men echter weinig merken, daar de lucht zeer droog is. Op het Noordelijk deel van de Oceaan breidt een depressiegebied zich uit in de richting van de Britse eilanden. Gedurende het weekeinde zal deze depressie zich ook in de richting van ons land gaan uit breiden. Het lijkt echter onwaar schijnlijk dat deze depressie reeds vóór de nacht van Zater dag op Zondag in ons land veel bewolking zal kunnen veroor zaken, zodat de nachtelijke uit straling ook dan de temperatuur nog weer flink zal kunnen doen dalen. Een depressie boven het Westelijk deel van de Middel- lnadse Zee veroorzaakte zware sneeuwval in Zuid-Frankrijk. Te I- erpignan lag Vrijdagavond 85 centimeter sneeuw. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Nog weinig verandering. Zonnig weer met een zwakke tot matige oostelijke tot zuidoos telijke wind. In de ochtend stren ge tot matige vorst, in de middag temperaturen omstreeks het vriespunt. ZONDAG 7 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG S FEBRUARI v.m. 4.10 4.45 5.25 5.35 n.m. 4.36 5.11 5.51 6.01 Koningin Juliana heeft Don derdagmiddag enige uren in een restaurant te Zaandam doorge bracht. nadat zij met ongeveer tien dames en heren van haar gevolg een schaatstocht door de Zaanstreek en het,waterland had gemaakt. Teruggekomen in Zaandam bleek, dat één der por tieren van de auto onklaar was geraakt. Dit euvel werd in een garage te Zaandam verholpen, gedurende welke tijd het gezel schap in Zaandam wachtte. Tij dens de schaatstocht reden enige auto's van het gezelschap mee. De Koningin werd in Zaandam vrij snej herkend, doen men respecteerde het verlangen der Landsvrouwe ongestoord ie kun nen schaatsrijden. Van enige hinderlijke belangstelling was dan ook geen sprake. Op verzoek van de consul- generaal der Nederlanden te Al giers. mr C. L. F. Crommelin. heeft het Nederl. Roode Kruis voor de slachtoffers van koude, storm en overstromingen aldaar een partij van 200 dekens be schikbaar gesteld. Deze partij werd Vrijdag nog per K.L.M. verzonden. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.56 5.31 6.11 6.21 n.m. 5.20 5.55 6.35 6.45 ZON MAAN 10 8.06 17.43 10.25 2.14 Tien opvarenden van het 873 ton metende Britse schip „Kent- brook" zijn Vrijdag door de hevi ge branding naar de vaste wal gewaad. Aan boord van het schip dat Donderdag aan de kust van Suffolk op de rotsen liep, zijn al leen de kapitein en twee beman ningsleden achtergebleven. De „Kentbrook" heeft een gat opgelopen in 't voorschip. Waar schijnlijk zal het vaartuig later geheel worden verlaten.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1