De Berlijnse conferentie Het weer in Europa a 13 m 11 mm n m Molotof verwerpt Edcns-plan Bidault spreekt DRIE COMMISSARISSEN DER KONINGIN BENOEMD De redder Verder afnemende wind WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. Einde van de koudegolf in sschl? Minister Aigera bracht werkbezoek aan Zeeland Noodlanding van Brits reuzenvliegtuig De toestand in Indo-China N.E.S.B.-leiders vrijgesproken m M Sa m\ SPi ra m VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3066. NIEUW VOORSTEL VAN MOLOTOF. De Italiaanse Kabinetscrisis Dninex! Voorn! na 1 Mei: Perkpolder Kruiningen Frans militair vliegt ig verongelukt Op 30 April vrijaf Frankering bf) Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De Britse, Franse, Sowjetrus-zers is goedgekeurd", aldus Bi- sche en Amerikaanse ministers dault. Hij besloot met: ,,De heer Mo- lotot heeft niets gezegd over het geen er na de door hem voorge stelde volksstemming zou moe ten geschieden. En de reden hier van is dat hij in de eerste plaats wenst, dat de huidige Oostduitse regering aan het bewind blijft". van Buitenlandse Zaken hebben Donderdag in bet gebouw van de Sowjetrussisehe ambassade in Oosl-Berlijn de besprekingen over „Eenheid voor l)ui(-Iand" en „Veiligheid voor Europa" voort gezet. De Brit Eden was op deze tiende bijeenkomst, voorzitter. BIDAULT SPREEKT. De Franse minister van Buiten landse Zaken, George Bidault, was Donderdag, met 'n toespraak van negentig minuten, de eerste spreker. Bidault vroeg Molotof recht streeks, of hij nu al dan niet be reid was in te stemmen met de vorming van een regering voor geheel Duitsland, na het houden van vrije verkiezingen. De Sowjetrussisehe minister van Buitenlandse Zaken Molotof heeft Donderdag zijn collega's zijn Woensdag j.l. aangekondig de nieuwe voorstel voor het vor men ener regering voor geheel Duitsland en het uitschrijven van vrije verkiezingen voorgelegd. Molotof stelt de vorming van 'n regering van geheel Duitsland Drie Commissarissen der Ko ningin zullen dit jaar aftreden in verband met net, bereiken van de pensioengerechtigde leef tij n.l. de Commissaris aer Koningin in Noord-Holland, dr J. E. Baron de Vos van Steen- wijk, de Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, de neer M. A. Reinalda en de Commissaris der Koningin in Groningen, dr E .H. Ebels. Bij Kon. Besluit van 4 Febr. 1954 zijn met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr M. J. Prinsen te Voorburg met gelijktijdig ontslag als se cretaris-generaal van het de partement van Binnenlandse Zaken; tot Commissaris der Ko ningin in de Provincie Utrecht, mr C. Th. E. Graaf van Lyn- den van Sandenburg te Neer langbroek en tot Commissaris der Koningin in Groningen, mr W. A. Offerhaus, notaris te Gro- kandacht besteedt aan het tot stand komen van parlementaire instellingen in Duitsland en er teveel de nadruk wordt gelegd op de werkwijze der democratie op technisch en organisatorisch ge bied. ,,Ook wordt in het plan-Eden geen acht geslagen op de belang rijke vraag, tot welke resultaten de voorgestelde vrije verkiezin gen in Duitsland zouden kunnen leiden", aldus een ander be zwaar van de Rus. VOORLOPIG WESTERS COMMENTAAR. Foster Dulles: Molotofs voor stellen komen neer op het beëin digen van elke verdediging van West-Duitsland, en zijn blootstel ling aan de geweldige strijdkrach ten in het Oosten. En indien W. Duitsland aldus wordt blootge steld, dan moeten de ministers - - TT erkennen dat dit evenzeer voor gewone dienst van H. M. de Ko geheel West-Europa geldt". ningin. Eden: „Ik wilde alleen opmer- Omtrent de politieke gezind- ken dat de heer Molotof mijn plan heid van de drie nieuwbenoemde heeft verworpen, daarbij uitgaan- Commissarissen der Koningin Be kansen, dat er binnenkort 'n sen, die in Baselice (Cent.raal- einde komt aan de koudegolf over Italië) aan hartstoringen lijden West-Europa, nemen toe, doch de dooi wint slechts zeer langzaam veld. In de Franse hoofdstad vroor het Donderdagmiddag 6 graden, vier graden minder dan de dag tevoren. Hieruit put men de hoop dat tegen het weekeinde de vorst zal zijn verdwenen. Intussen heeft de koudeperiode in Frank ls gevolg van de hevige koude. In de Joegoslavische hoofd stad is geen brandstof meer ver krijgsbaar. Het electriciteitsge- bruik is beperkt tot het hoog nodige. In Servië zijn de afge lopen 3 dagen 19 mensen omge komen. In Sevilla (Spanje) ligt 30 cm sneeuw. Sinds 1800 is er niet zo rijk, de langste sinds 1942, reeds veel gevallen. De temperatuur aan meer dan 70 mensen het le ven gekost. Woensdag kwamen in Frankrijk en Algerië nog 34 personen om het leven en dit aan- ldi vnjc vcinicuMgcii. to wiizpn door de West- Hij verklaarde in te stemmen met het Woensdag j.l. door zijn Amerikaanse colega, Foster Dul les, ingediende amendement op Edens plan voor vrije Duitse ver- duitse bondsdag en de Oostduitse volkskamer en met deelneming op uitgebreide schaal van demo cratische organisaties. De vier bezettende mogend- kiezingen, dat voorzag in het in- 66 het\ou lassen van de woorden „of ver- - pen" op het einde van de zinssne deHet staat een aldus tot stand gekomen Duitse regering vrij, de overeenkomsten van Bonn en het E.V.G.-verdrag te aanvaar den" „De heer Molotof weet even goed als wij, dat een herenigd Duits land, volgens een „ijzeren regel" van het internationale recht, niet gebonden is en ook niet gehou den kan zijn de politieke ver plichtingen over te nernen, die door Oost- en/of West-Duitsland zijn aangegaan", verklaarde hij, vervolgend: „De heer Molotof heeft Woensdag j.l., ter staving van hetgeen hij aanvoerde, arti- k< 1 7 van de overeenkomsten van Bonn aangehaald. Hierin wordt gezegd, dat de verdragsluitende mogendheden 'n verenigd Duits land een plaats in de Westerse wereld aanbieden. Er is geen sprake van een verplichting. Mijn Russische collega heeft klaarblijkelijk het laatste gedeel te van dit artikel, dat de West- duitse federale republiek ver plicht geen overeenkomst te slui ten, welke van invloed zou kun nen zijn op een vrije beslissing der regering van een verenigd Duitsland m.b.t. de (West-) Euro pese verdedigingsgemeenschap, verkeerd begrepen. Dit artikel legt slechts de West- duitse federale republiek een ver plichting op. De vrijheid van een verenigd Duitsland, om het voor gestelde Europese-legerplan te aanvaarden of te verwerpen, wordt er in het minst niet door beïnvloed". „Ofschoon dus bewezen is, dat de Westduitse verplichtingen niet bindend zullen zijn voor een nieuwe Duitse regering, vrees ik dat de heer Molotof het tegenge stelde zal volhouden, want elke verontschuldiging is goed, wan neer het er om gaat het houden van vrije algemen verkiezingen in Duitsland te vermijden en te pogen een uiting van de Duitse volkswil op de lange baan te schuiven. Waarom maakt de leider der Russische delegatie eigenlijk ge bruik van al zijn oratorische ta lenten om te pogen een raadple ging van het volk te voorkomen, die altijd en overal op deze wijze is geschied en die welhaast als klassiek kan worden beschouwd? den van algemene verkiezingen, hun strijdkrachten uit Oost- en West-Duitsland moeten terug trekken, „met uitzondering van afdelingen van beperkte sterkte". Dit zou moeten geschieden „om elk ingrijpen en uitoefenen van druk door het buitenland gedu rende de verkiezingen onmogelijk te maken". In Molotofs voorstel wordt een beroep op de „grote vier" gedaan te erkennen dat het „noodzakelijk is de verdeling van Duitsland te beëindigen en, in overeenstem ming met de bestaande vier-mo- gendhedenovereenkomsten, Duits land volgens democratische en vreedzame beginselen te hereni gen". De voornaamste taak van de re gering voor geheel Duitsland, te vormen volgens de door Molotof aangegeven werkwijze, zou zijn „het voorbereiden en doen hou den van verkiezingen in geheel Duitsland". Een op te stellen ontwerp-kies- wet zou „het democratische ka rakter dezer verkiezingen verze keren en voorkomen, dat de gro te monopolie-maatschappijen druk op de kiezers uitoefenen". HET WESTEN ZAL HEDEN ANTWOORDEN. Nadat Molotof zijn voorstel had overgelegd, verklaarden zijn drie collega's het te zullen bestuderen en er heden commentaar op te zullen geven. VERWERPING VAN EDENS PLAN. De Sowjet-minister heeft het plan-Eden voor het houden van vrije Duitse verkiezingen en de hereniging van Oost- en West- Duitsland, op ondubbelzinnige wijze verworpen. Volgens een Britse woordvoer der heeft Molotof het plan-Eden verworpen, omdat het z.i. teveel de van de twee volgende stellin gen: 1. Omdat de mens soms ver keert handelt, mag hij niet vrij zijn. 2. Omdat parlementaire instel lingen wel eens misbruikt zijn door totalitaire regeringen, deu gen zij niet" Bidault: „Ik vraag mij op het niet bij een partij aangesloten, eerste gezicht af, hoe een com promis tussen het voorstel van het Westen en dat van het Oosten voor vrije verkiezingen in Duits land mogelijk zou kunnen zijn en ik vraag mij zelf af, of onze be sprekingen nog wel op een wijze van geven en nemen zullen kun nen worden gevoerd". De tiende bijeenkomst is na ruim vier uur van besprekingen geëindigd. ningen, kamerheer in buiten- tal zal waarschijnlijk nog stijgen. - - - Van Duinkerken in het N. tot Montelimar aan de Rhone in het Z. liggen havens, rivieren en ka nalen dichtgevroren. Pater Pièrre, de gebaarde Rooms-Katholieke priester die in Parijs een actie organiseert om aan daklozen en behoeftigen on derdak en voedsel te verschaffen, deelde mee, dat hij tot dusverre 65 millioen frank 650.000) en 100 ton kleding heeft ontvangen. 2.000 Personen hebben reeds hulp gekregen. In Parijs zijn sinds het begin van de koude.periode meer dan 70 mensen om het leven geko men. De grootste zorg van de Parijse huisvrouwen is het ge brek aan gas. IJsdeeltjes ver sperren de toevoer. kan worden meegedeeld, dat dr M. J. Prinsen (Noord-Holland) is aangesloten bij de Partij van de Arbeid; mr C. Graaf van Lynden v. Sandenburg (Utrecht) sympathiseert met de beide gro te Prot.-Chr.-partijen en mr W. A. Offerhaus (Groningen) is van Liberale huize, doch eveneens President Luigi Einandi heeft Donderdag zijn beraadslagingen die Maandag wareei begonnen, beëindigd. Men verwacht, dat hij zich een korte periode van over weging zal gunnen, alvorens een kabinetsformateur aan te wijzen. te Madrid is na 1918 niet zo laag geweest. In een woonwijk van Belgrado is tijdens een sneeuwstorm een hongerige welf waargenomen, die door de straten sloop. In Joego-Slavië zijn tot nu toe 19 Hamea-Gelei voor Uw handen mensen van de koude omgeko men. Militairen en burgers zijn er, nadat Zuid-Slavië 2 dagen lang is geteisterd door de ergste stormen sinds mensenheugenis, in geslaagd enkele der voor naamste Zuidslavische weg- en spoorwegverbindingen weer toe gankelijk te maken. NOODTOESTAND IN ROE MENIE AFGEKONDIGD. Het Roemeense ministerie van Binnenlandse Handel heeft de noodtoestand in het land afge kondigd om de levensmiddelen- voorziening van door sneeuw ge heel afgesloten dorpen te verze keren, aldus meldt radio-Boeka- rest. Met ingang van Donderdag is in de meeste Roemeense steden levensmiddelendistributie inge voerd. ZES DODEN IN SPANJE. Als gevolg van het koude weer zijn in Spanje in totaal reeds zes personen om het leven gekomen. In San Sebastian. Noord-Span je, liepen 50 personen verwondingen op door uitglijden op gladde stra ten. De minister van verkeer en wa terstaat, mr J. Algera, heeft Dpnderdag in gezelschap van de directeur-generaal van de rijks waterstaat, ir A G. Maris, een werkbezoek gebracht aan Zee land. De minister arriveerde, te Kruiningen, waar hij werd ont - vangen door de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat on de directie Zeeland, tevens hoofd dienst dijksherstel Zeeland, ir J. H. Van den Burgt. Te Kruiningen is de minister voorgelicht over de stand van het werk. Medegedeeld werd, dat door de vertraging tengevolge van de vorst de in bedrijfstelling van het veer te Kruiningen op 1 Mei a.s. tegemoet kan worden ge zien. Vervolgens is ten kantore van de directie te Middelburg aan de mi nister een volledig overzicht ge geven van het werk aan het dijks herstel in Zeeland. Aan de lunch zaten mede aan de burgemeester Het Britse reuzenvliegtuig „Bri tannia" heeft Donderdag 'n nood- Waarom neemt hij niet hetzelf- ianding moeten maken op een de risico als wij?, aldus de Fran- zandbank in de rivier de Severn, se minister van Buitenlandse Za- Geen ^er tjen inzittenden werd ken, die vervolgde: „Het schijnt, crewond. dat de heer Molotof poogt het Westen een stap terug te laten Eén der motoren van het toe doen, zonder zichzelf ook maar stel, dat 100 personen kan ver in het minst te verplichten een voeren, vloog in brand tijdens de Duitse hereniging te bevorderen, vlucht. Bij de landing ontplofte Daarom heeft hij Woensdag j.l. een benzinetank, doch het vlieg- voorgesteld het Duitse volk door tuig werd niet ernstig bescha- middel van een volksstemming te digd. vragen, of het hetzij een vredes- De „Britannia", die acht mil- verdrag, hetzij het voorgestelde lioen gulden heeft gekost, loopt Europese-legerplan wenst. De gevaar om later op de avond bij eerste vraag is volmaakt overbo- hoog water overspoeld te worden, dig. Het Duitse volk wenst een Men is direct met man en macht vredesverdrag en de Sowjetrus- aan het werk getogen om het toe- sische delegatie weet dit even stel naar hoger gelegen grond te goed als wie dan ook. trekken. Daarom en dit is geïnspi- Blijkens latere berichten bevon- reerd op de werkwijze van illus- tre voorgangers heeft de heer Molotof de vraag, die hij het Duitse volk wil laten beantwoor den, zodanig geformuleerd, dat het noodwendig bevestigende ant woord op de vraag het vredes den zich veertien personen aan boord. Eén der bemanningsleden werd licht gewond. Aan boord bevonden zich o.a. de oud-K.L.M. gezagvoerder G. Malouin, thans één der techni vlucht met de „Britannia" mede. Zulke proefvluchten worden door het contact dat tussen de vliegtuigfabriekanten en de K.L.M. wordt onderhouden door K.L.M.-technici veelvuldig in al le delen van de wereld meege maakt. Ten Z. van de Balearen wordt een Frans militair vliegtuig met vijf man aan boord vermist. Het toestel was op weg van Perpig- nan naar Boufarik in Algerië. De Franse en Spaanse autoritei ten werken samen bij naspeurin gen naar het verdwenen vlieg tuig. Te Palma op Majorca is een ra diobericht opgevangen, waarin 'n Frans vliegtuig meldde gedwon gen te zijn ten Z. van het eiland Cabrera op zee te landen wegens ijsafzetting op de vleugels. Twee vliegtuigen en enige sche- Bo sche adviseurs van de K.L.M.en verdrag tezelfdertijd een veroor- ing. E. A. Driessen, chef van het pen hebben onmiddellijk koers deling inhoudt van het E.V.G. verdrag, dat niets van doen heeft met het Europese-legerplan, doch dat wel reeds door de overgrote meerderheid der Westduitse kie- wetenschappelijk bureau derdezet naar de opgegeven positie. K.L.M. op Schiphol. Beiden maak I De inzittenden van het Franse ten, om op de hoogte te blijven militaire vliegtuig zijn later door van de vorderingen van de bur-1 een Italiaans schip opgepikt. Zij gerluchtvaart thans een proef- verkeren in goede toestand. van Middelburg, met wie de be veiliging binnen het gebied der gemeente nabij Oranjezon werd besproken. Na de lunch bezocht het gezel schap de in mnleg zijnde sluis- werken in Vlissingen. waarvan de ingebruikstelling tegen 1 Juli a.s. tegemoet kan worden gezien. Vervolgens word overgestoken naar Zeeuws-Vlaanderen, waar in Breskens de situatie werd opge nomen met het oog op de veer havenplannen. Daar de adviezen hieromtrent nog niet alle zijn uit gebracht, zal de beslissing over de defintieve plaats van de haven nog enige tijd moeten worden op geschort. De terugtocht werd ge maakt met een speciale veerboot. De minister bezichtigde een deel van do kust van Walcheren en bezocht vervolgens per auto de zeeweringen tc Vlissingen, Zoute- (ancle en Westkanelle. Om half 7 Donderdagavond is de terugtocht naar Den Haag aanvaard. Dit werkbezoek houdt mede verband met de bespreking, die de minister op 18 Februari a.s. ten provinciehuize te Middelburg zal hebben met Gedeputeerde Staten van Zeeland. De hoofden van diens^ hebben gister elk voor hun afdeling de minister een uit eenzetting omtrent de stand van zaken gegeven. De ingenieurs Snip, Van der Velde. Verguson, Neeteson en De Graaff maakten elk een gedeelte van de tocht mede. Uit België worden nog vier slachtoffers van de koude ge meld, waardoor het dodenaantal tot 12 is gestegen. In West-Duitsland steeg de temperatuur overdag tot min 5 graden. Op de Midden-Rijn drijven geweldige ijsschotsen. Tussen Schaffhausen en het Meer van Constanz in Zwitserland pogen arbeiders de Rijn ijsvrij te maken om de turbines van het water krachtstation in genoemde plaats draaiende te houden. In Noord-Engeland en Wales is de dooi gevallen. In het Z. vriest het echter nog. 12 Hoofdwegen zijn nog door sneeuw versperd. Weerkundigen waarschuwen voor het geval de dooi plotseling invalt. In de noordelijke provincies van Griekenland zijn wegen en spoorwegen tengevolge van sneeuwstormen versperd. In Ma cedonië is het eerste slachtoffer van de koude gevallen. Plaatselij ke autoriteiten hebben een beroep op de regering gedaan om voed sel en brandstof voor de geïso leerde dorpen beschikbaar te stellen. Treinen en bussen, die Woensdag uit Saloniki waren vertrokken, strandden in de sneeuw en de passagiers moes- Franse troepen worden per verdedigingslinie hebben be- vliegtuig naar de hoofdstad van reikt, die in een boog loopt op Laos, Lceang Prabang. gebracht die door de Vietminh-troepen wordt bedreigd. Een afdeling van de „IJzeren divisie" van de Vietminh heeft op haar opmars Loeang Pra bang, de hoofdstad van Laos. Moeang Sai ingenomen, 100 km ten Noorden van Lceang Pra bang, zo is van gezaghebbende zijde meegedeeld. Het Franse opprebevel heeft meegedeeld dat de strijdkrach ten die terugtrekken voor de „IJzeren 80 km ten Noorden en Noord westen van Loeang Prabang. („Nu wordt het interessant", zei een woordvoerder en hij be- stigde dat Mceong Ngoi ge- evacueerd is. De strijdkrachten van de Fran se unie zijn teruggetrokken op de eerste verdedigingsgordel rond Loeang Prabang, de hoofdstad van Laos, na twee posten op resp. 95 en 90 kilometer van de stad, ontruimd te hebben. Langs deze verdedigingslinie, die op 80 km ten N. en N.W. van divisie", haar "eerste de stad loopt, hebben de Fransen nu contact met de voorhoede van 1 de 12.000 man sterke „IJzeren di- visie" van de Vietminh-opstande- lingen, die oprukken in kleine ko- lones en die naar verwacht wordt zich aaneen zullen sluiten voor 'n poging om door de binnenste ver dedigingslinies om Loeang Pra bang te breken. In Saigon is bekend gemaakt, dat in de afgelopen vijf dagen bij gevechten op het Kontoempla- teau, 200 kilometer ten Z. van Hue, de hoofdstad van Annam, 85 opstandelingen zijn .gedood of De minister-president, dl' W. Drees, heeft Woensdagmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld, dat de regering in overleg met de Stichting v. d. Arbeid, besloten heeft voortaan Koninginnedag (30 April) als een vrije dag te rekenen. Op deze dag zal dan niet alleen de verjaardag van H. M. de Ko ningin worden gevierd, maar te- I gewond en 123 gevangen geno- vens zal de bevrijding van ons men. Voorts werd gemeld, -dat 130 kilometer ten Z.iy. van Sai gon twee wachttorens verloren zijn gegaan, doordat de Vietna mese bezetting overliep naar de opstandelingen. Luidens andere berichten uit gezaghebbende bron deserteerde op 1 Februari de bezetting van vijf wachttorens. land worden herdacht. Op 5 Mei zal. geen vrijaf meer worden gêgeven. Een man bij Aken die hulp- vier van deze torens werden op- ten hun toevlucht in nabijgelegf n geroep uit een kanaal in de na- geblazen vóór de Vietnamezen dorpen zoeken. j bij heid hoorde komen, aarzelde overliepen naar de tegenpartij. De Simplon-expres, die bij Bel- niet en sprong in het water om Berichten van de opstandelin- grado in de sneeuw had vastge-1 een volkomen uitgeputte vrouw gen melden, dat Fransen in het zeten, bereikte Donderdagoch-aan land te brengen. Het bleek gebied van Kontoem bij geveeh- zijn eigen vrouw te zijn. tend de Griekse grens met 24 uur vertraging. In Denemarken verwacht men spoedig dooi, nu de temperatuur reeds bijna tot het vriespunt is gestegen. Te Oggiono in Noord-Italië zijn vier studenten om het leven ge komen, toen zij twee kinderen poogden te redden, die door het ijs waren gezakt. Na 3 mislukte pogingen is de politie er in geslaagd genees middelen over een bergravijn te krijgen ten behoeve van 30 men- Het K.N.M.I. deelt mede: Een langgerekte brug van hoge ten van enige dagen, die op 28 Januari eindigden, duizend man verloren hadden. Bijna 4 Franse compagnieën waren buiten ge- I vecht gesteld. 1 Het Franse opperbevel waar schuwde Donderdag, dat in het gebied van Kontoem en Pleikoe twee Vietminh-regimenten ope reren, die mogelijk gebruikt kon luchtdruk strekt zich nu uit van midden-Rusland over het Zuide lijk deel van de Oostzee naar de den worden tegen de Franse troe- Het Amsterdams gerechtshof, dat I.onderdag uitspraak heeft gedaan in de zaak tegen de twee leiders der nationaal Europese sociale beweging, de heren Paul van Tienen uit Amsterdam en mr. J. A. Wolthuis uit Groningen heeft het vonnis van de Amster damse rechtband, waarbij bei den tot twee maanden gevange nisstraf werden veroordeeld, ver nietigd en de verdachten vrijge sproken. Het hof achtte niet bewezen, dat de N.E.S.B. een organisatie is, welke het streven van de vooimalige N.S.B. van Mussert tracht voort te zetten. De veroordeling, die de recht bank had uitgesproken, was ge baseerd op het koninklijk be sluit E 102, uitgevaardigd in 1944 te Londen door onze toenmalige regering. Volgens de mening van het hof richt dit koninklijk be sluit zich slechts tegen destijds bestaande en als landsverrader lij ke organisaties beschouwde verenigingen. De tegenwoordige N.E.S.B. toont, volgens het hof, wel over eenkomst met de N.S.B. van Mussert. doch dit is niet voldoen de om als bewezen aan te nemen, dat de N.E.S.B. dit streven tracht vcort te zetten. Bovendien maakt de N.E.S.B. deel uit van een in ternationale beweging met een hoofdbestuur te Malmoe. Het hof is tot slot van mening, dat niet gebleken is, dat bij het streven van de N.E.E.B. sprake is van rassendiscriminatie. Procureur-generaal gaat in cassatie. De procureur-generaal van het Amsterdamse gerechtshof zal zo verneemt A.N.P. - cassatie aantekenen tegen het arrest dat het genoemde hof Donderdag heeft gewezen, waarbij de leiders van de N.E.S.B. zijn vrijgespro ken. Noordzee en vervolgens via de Britse eilanden tot ver op de Oceaan. Langs de Zuidflank von dit hogedrukgebied waaien Oos telijke winden, welke koude con tinentale lucht naar West-Europa transporteren. Met deze stroming dreven wolkenvelden over ons land mee waaruit plaatselijk wat lichte sneeuw viel. Deze be wolking verdween echter weer en daalde het kwik plaatselijk weer tot beneden min tien gra den. Lapgs de Nooi'dflank van de genoemde hogediukgordel be weegt een diepe depressie naar het Noordoosten. Deze bev'ndt zich nu ten Noorden van IJsland. Deze depressie gaat vergezeld van een front dat zich tamelijk snel in de richting van Noor wegen verplaatst. Onder invloed hiervan zal de luchtdruk op de Britse eilanden, althans tijdelijk, wat gaan dalen. Voor onze om geving betekent dit, dat de verst tenminste de eerste 24 uur zal blijven voortduren, waar bij ko mende nacht opnieuw minimum temperaturen van omstreeks min 10 graden zullen optreden. De verdere ontwikkeling van het depressiegebied bij IJsland, dat gevolgd wordt door een belang - rijke drukstijging, zal bepalend zijn voor het voortduren van de vorst in West-Europa. pen, die op 20 Januari zijn geland in Zuid-Annam. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Zelfde weertype. Zonnig weer met een zwakke tot matige oostelijke wind en in de ochtend strenge tot matige, in de middag overwegend lichte vorst. ZATERDAG 6 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsooiden v.m. n.m. 3.29 3.53 4.04 4.28 4.44 5.08 4.14 5.18 ZON MAAN op onder op onder Febr. 6 8.13 17.36 8.58 21.55 7 8.12 17.38 9.15 23.22 8 8.10 17.40 9.33 9 8.08 17.42 9.56 0.49 10 S.06 17.43 10.25 2.14

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1