Ook stagnatie op de op de Schelde veren E Uiti mm AM ABDIJSIROOP PUROL GENEEST KOU.GRIEP. Complot in Syrië De strijd in Indo-China De verdwijning van Rastworof De Koreaanse krijgsgevangenenkwestie Rapport van Hammarskjoeld Ex-koningin Narriman heeft scheiding gekregen Stijging der koffieprijzen Spoorwegongeluk in Beieren Gasloze uren in de kop van Noord-Holland SCHERPE HOEST De«opdracht van Robert Mersham Uitbarsting van Japanse vulkaan Brits spoorwegpersoneel aanvaardt 6 procent OVERMACHT OF ONVOL DOENDE BEHEER? TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. BOSCHKAPELLE. De Schelde is op het ogenblik van Walsoorden tot Antwerpen vol met drijvend ijs. Hoewel kleine schepen hiervan wel eni ge moeilijkheden ondervinden, is de scheepvaart op de Schelde overdag nog vrijwel normaal, 's Nachts ligt zij evenwel stil, daar de gasboeien tijdelijk zijn vervangen door ijsboeien, die niet verlicht zijn. De schepen die op weg zijn naar Antwerpen gaan daarom 's nachts bij Vlis- singen voor anker om bij dag licht hun weg, te vervolgen. Van bevoegde zijde vernamen wij dat het ondanks de hulp van 'ijsbrekers niet is gelukt de vaart in de Zandkreek gaande te hou den. Als gevolg daarvan zagen de Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland zich genood zaakt de veren Zierikzee-Katse- veer en Kortgene-Wolphaarts- dijk te staken. Voortshands is de verbinding met Noord-Beveland voor personen en rijwielen nog mogelijk over het veer Veere- Kamperland. Ook hier is de ijs gang een belemmering zodat niet stipt volgens de dienstrege ling gevaren kan worden. Wat de verbinding met Schou wen en Duiveland aangaat wordt getracht met behulp van ijsbrekers het veer Zijpe-Anna Jacobapolder gaande te houden. Levensmiddelen en dagelijkse behoeften hebben voorrang voor dit eiland. Door zware ijs vorming in de haven van Perkpolder is ook het veer Perkpolder-Hoedekenskerke gestremd. Het veer Breskens- Vlissingen vaart normaal. Het veer Terneuzen-Hoedekenskerke vaart overdag normaal. Bij don ker moet dit veer door zware ijsgang worden stilgelegd. Omtrent het veer Veere-Kam- perland zijn inlichtingen te bekomen bij de agent te Veere, telefoon K 1181-201. Voor Ter- neuzen-Hoedekenskerkd bij de agent te Terneuzen telefoon K 1150-2493 en te Hoedekenskerke telefoon K 1193-258. Het Provinciaal bestuur van Zeeland heeft maatregelen ge troffen om bij verdere stagnatie van vervoerverbindingen, waar door bepaalde delen der provin cie geheel geïsileerd zouden worden, in het noodzakelijke verkeer te voorzien. Reeds is voor Noord-Beveland bij afsluiting voorzien in zieken- vervoer per helicopter. Zou het veer Zijpe-Anna Ja cobapolder onverhoopt uitvallen, dan zal getrachte worden het eiland te bevoorraden over zee via Burghsluis. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen VEERDIENST GGRISHOEK- YERSEKE GESTREMD. De veerdienst Gorishoek- Yerseke is wegens ijsgang tot nader aankondiging gestaakt. SCHOUWEN DUIVELAND DOOR IJS OMGEVEN. Opnieuw heeft de natuur het zwaar getroffen Schouwen-Dui- veland een gevoelige slag toege bracht. Dinsdagmorgen werd de veerdienst ZierikzeeKatseveer reeds gestaakt. Ook de dienst ZijpeAnna Jacobapolder is na één vaart in beide richtingen ten gevolge van de zware ijsgang ge staakt. Enkele malen is van Zij pe uit nog getracht door het ijs te komen, doch de pogingen moesten worden opgegeven. Schouwen-Duiveland is nu door ondoordringbaar ijs omgeven. Het bedrijfsleven op het eiland krijgt tengevolge van het staken van de veerdiensten met grote moeilijkheden te kampen. De hele dag is geen post aangekomen. Van de zijde van de P.T.T. verne men wij, dat wat de postvoorzie- ning betreft, inmiddels maatrege len zijn getroffen. Heden zal de post per vliegtuig van de militai re vliegbasis Woensdrecht naar het gedeeltelijk herstelde vlieg veld van Haamstede worden ge bracht en vandaar over het eiland worden gedistribueerd. Ook melk e.d. kon gisteren niet worden aangevoerd. Ernbtige moeilijkheden zijn er op dit punt nog niet, doch het uitblijven van nieuwe aanvoer kan geen dagen duren. De aanvoer van groenten staat eveneens stil en speciaau voor .seinen is Schouwen- geheel op aanvoer aangewezen. Het water leidingbedrijf heeft ook met moeilijkheden te kampen. Hier en daar kwamen breuken in het buizenstelsel voor, welke door snel ingrijpen konden worden hersteld. IJS RONDOM SCHEPEN LOSHAKKEN. Bewoners van woonschepen wordt in herinnering gebracht, dat ijsvorming rondom een schip ook een Woonschip ernstig gevaar voor indrukking mee brengt. Men kan dit gevaar slechts ontgaan door er voor te zorgen dat het ijs in de directe nabijheid van het schip voort durend wordt losgehakt. POSTBOOT VOOR TERSCHEL LING IN IJS BLIJVEN STEKEN De postboot, die de dienst onder houdt tussen Terschelling en Harlingen, is Dinsdagmiddag om ongeveer half twee op de terug weg naar Terschelling even voor bij de Pollendam in het ijs blijven steken. Waarschijnlijk is de schroef beschadigd. Men zal pro beren de boot met behulp van 'n sleepboot uit Harlingen naar deze plaats terug te brengen. Aan boord bevinden zich passagiers en post voor Terschelling. De boot was vergezeld van de post boot naar Vlieland. Deze kon de reis voortzetten. zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm, snuift en wrijft U weg met De correspondent te Damas cus van het Egyptische blad „Al Goemroeria" meldt, „de ontdek king van documenten, die een uitgebreid Brits complot aan het licht brengen ter omverwerping van de Syrische regering". Het was de bedoeling daarna een Brits-gezinde regering aan het bewind te krijgen. De nieuwe re gering zou voorstandster zijn „van vereniging van Irak, Syrië, Libanon en Jordanië onder één kroon en verbonden met Enge land". Volgens Reuter heeft presi- dent Sjisjakli verklaard, dat het buitenland de hand heeft gehad in de jongste ongeregeldheden. Hij zei dat buitenlandse ac tiviteit is geconstateerd in en- xele provincies en dat de in be slag genomen vuurwapens van moderne buitenlandse makelij zijn. De Franse troepen hebben het versterkte dorp Moeong Choea aan de rivier de Namhoe ont ruimd. De plaats ligt 135 km ten Noordoosten van Loeang Prabang, de hoofdstad van Laos. De ontruiming is geschied onder druk van het Vietminn- offensief in de richting van Loeang Prabang. Volgens een woordvoerder van het Franse opperbevel hebben de soldaten van het vreemdelin genlegioen die Moeong Choea bezet hielden, een dapper ge vecht geleverd voor zij terug- trokkèn, hoewel de opstandelin gen een grote getalsovermacht hadden. De Vietfminh-troepen 1 waren ernstige verliezen toege bracht, volgens de woordvoer der, nadat zij de Nam Hoe wa ren overgestoken en oprukten in de richting van Loeang Prabang. De Franse staatssecretaris van Oorlog, die Dinsdag te Saigon aankwam, zal Loeang Prabang bezoeken en de voorbereidselen die voor de verdediging worden getroffen, in ogenschouw ne men naar officieel is meege deeld. Hij zal ook de Franse vesting Dienbienphoe, ten Noor den van de hoofdstad van Laos, inspecteren waar Franse troe pen naar schatting 25.000 man Vietminh-troepen in bedwang houden. Volgens welingelichte Ameri kaanse kringen te Tokio heeft de Russische diplomaat Rast worof zich onder politieke be scherming geplaatst van de Amerikaanse inlichtingendienst in Japan. In deze kringen werd geen ge loof gehecht aan de officiële Amerikaanse tegenspraak. De geheimhouding achtte men in deze kringen noodzakelijk in af wachting van de overbrenging van Rastworof en een eerste on derzoek. De Ryssische diplomatieke missie te Tokio heeft bekendge maakt, dat 7 leden van de missie naar de Sowjet-Unie zullen te rugkeren. Er blijven nog 24 le den van het personeel in Tokio. In Japanse parlementaire kringen is verklaard, dat het be wijs is geleverd, dat Rastworof tot de groep van Beria behoorde. De oppositie zal de regering heden over de kwestie-Rastwo- rof interpelleren. De neutrale terugzendings commissie in Korea zou Dinsdag bijeenkomen ter bespreking van kwesties betreffende de krijgs gevangenen, aldus deelde een Indische woordvoerder Dinsdag te Panmoendjon mede. De Indiërs hebben Maandag het opperbevel van de Ver. Na ties andermaal verzocht samen te werken met de commissie door het rechtsgeding van de van moord beschuldigde Korea- nen te hervatten. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld. heeft in overeenstemming met de Unesco een rapport opgesteld over de wijze, waarop in ver schillende landen, in het bijzon der industrielanden, de ontwik keling van nationale voorlich- tingsendernemingen kan wor den bevorderd. Dit rapport moet worden ingediend bij de sociale en economische raad. De regeringen van de ten achter gebleven landen worden in het rapport uitgenodigd tot samenwerking met buurlanden, beperking van douane-rechten op grondstoffen en machines voor de oprichting van voor lichtingsdiensten; beperking van de P.T.T.-tarieven voor de pers en andere publicaties en bevordering van de oprichting van opleidingscentra voor de di verse takken van de voorlich ting. De regeringen van de landen die over een zeer ontwikkelde voorlichting beschikken, dienen, aldus het rapport, staatsburgers van ten achter gebleven gebie den het bestuderen van de wijze van voorlichting in het ontwik kelde land gemakkelijk te ma ken. De federale handelscommissie, die in opdracht van de Ameri kaanse regering een onderzoek instelt naar de oorzaken van de scherpe stijging der koffieprij zen in de Ver. Staten heeft haar beste speurders aan het werk gezet om na te gaan of de stij ging wellicht het resultaat is van marktmanipulaties van be paalde belangen. De sub-commissie voor het bankwezen van de Amerikaanse senaat heeft besloten zelf een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de prijsstijging. Zij zal beginnen meteen reeks openbare verhoren. Op het station van Forth, op de lijn Neurenberg-Graefenberg, is Maandagavond een passa- gierstrein op een andere passa- gierstrein gereden. 51 Personen werden gewond van wie 9 ern stig. Ex-koningin Narriman heeft Dinsdag een scheiding verkre gen van ex-koning Faroes van Egypte op grond van een over eenkomst buiten de rechtbank om. De 20-jarige Narriman heeft een Mohammedaans religieus hof om een echtscheiding ver zocht op grond van het feit dat haar echtgenot en zij gescheiden leven en 5000 Egyptische pon den per maand alimentatie ge- eist. Het hof erkende; dat zij grond heeft tot echtscheiding maar heeft de zitting verdaagd in af wachting van de uitkomst van onderhandelingen tussen beide partijen. Vorige week kondigde Farid el Atrash, een Egyptische filmster en zanger van 38 jaar aan, dat hij met de voormalige koningin zou trouwen, wanneer zij echt scheiding van de verbannen Fa- roek had verkregen. Haar fami lie heeft het bestaan van een romance tussen Narriman en Farid ontkend. Volgens de scheidingsovereen komst heeft Narriman de voog- Het gasverbruik in de kop van Noord-Holland is door de toege nomen toepassing van gas voor ruimteverwarming plotseling gestegen met 30.000 kubieke me ter per etmaal. De wethouder voor de bedrij ven te Alkmaar, mr A. J. M. Leesberg, verdedigde zijn beleid o.m. met daarop te wijzen. De gemeentebesturen van Ha renkarspel en Warmenhuizen hadden een telegram van pre test gericht tot het Alkmaarse gemeentebestuur, waarin de noodzaak tot invoering van gas- loze uren een uitvloeisel wordt genoemd van onvoldoende be heer van de Alkmaarse gasfa briek. Beroep op overmacht verwier pen die gemeentebesturen bij voorbaat. AMSTERDAMSE ZEEUWEN HERDACHTEN DE RAMP. Ook de te Amsterdam woon achtige Zeeuwen verenigd in de organisatie „Zeelandia", hebben Maandagavond de ramp van hun provincie herdacht tijdens een bijeenkomst in huize „Pax" te Amsterdam, waar de burge meester van Stavenisse, de heer L. A. Verburg, te gast was. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer D. Priemus, die o.m. zijn respect uitsprak voor het werk der streekgeno- noten, verricht bij de wederop bouw van Zeeland, vertoonde de heer Verburg de na de ramp opgenomen film „Storm over Stavenisse". De burgemeester verzocht de aanwezigen de rol prent te zien „als dank van alle Zeeuwen voor de hulp, die zo vele Amsterdammers spontaan hebben geschonken". De in Zeeland geboren predi kant; ds H. Dekker uit Amster dam, sprak het slotwoord. f AANBESTEDINGEN RIJKSWATERSTAAT. De directie Zeeland van de rijks waterstaat te Midcieiptir' m-e.i aanbesteed het onderhoud van vrienden en bekenden hem lukwensten. ge- IJsgang op de Schelde. Tengevolge van het voortdu rend toenemen van drijf ijs en het zaamheden is het noodzakelijk dat de commissie een goed en geregeld contact onderhoudt met het Nijverheidsonderwijs en het Gewestelijk Arbeidsbureau. Niet minder is een nauwe sa- wegnemen der gasboeien werd menwerking vereist met de con- gisteravond na het vertrek van de provinciale boten te Terneu zen en Hoedekenskerke te 18.25 uur de veerdienst stilgelegd. Hedenochtend is de dienst om 6.25 uur aangevangen en zal de veerdienst verder afhankelijk troleur van het leerlingenstel sel voor de bouwnijverheid. Van daar dat de controleur de com missievergaderingen bijwoont. Hij bespreekt de toestand in de practijk, vooral de moeilijkhe den welke zich voordoen met zijn van de bevindingen van de betrekking tot de medewerking 'caP1]-eins der Provinci^le boten, j van de patroons, tekenen van De boot van de veerdienst Perk- leerovereenkomsten, gewenste kwam de achterzijde van de hef Nederlandse gedeelte vanhe't i vrachtauto in aanraking met de net Nederlandse gedeelte van net me]kWagen, welke hierdoor werrl Kanaal Gent-1 erneuzen, alsmede polder™ Hoedekenskerke heeft gisteren niet gevaren. In de haven van Terneuzen is veel ijs en zal deze haven wel met ijsbrekers moeten worden opengehouden. De haven van Hoedekenskerke is geheel ijsvrij. Aanrijding. rerder betoog dat een goede sa- Dinsdagmorgen omstreeks half menwerking' tussen commissie elf wilde de bestuurder van een en controleur van grote beteke- vrachtauto, A. de L. uit Terneu- nis is; immers zij vullen elkaar zen. een op de Smidswal staande aan. melkwagen van de melkslijter A. Taken. Tot de taken van de A. J. D. passeren. Door de ge- plaatselijke commissie zijn ver- ringe breedte van de rijweg uer te rekenen het stimuleren verandering van patroon, het volgen van avondonderwijs, cij fers geven in werkboekjes, enz. Op haar beurt brengt de com missie de punten die verbetering behoeven onder de aandacht van de controleur. Het behoeft dan ook geen dij opgegeven over haar 2 jarig zoontje, Ahmed Foead, die nu met zijn vader in Italië woont. Zij heeft het recht haar zoon te zien, wanneer zij dat wil. Het religi euze hof van Sja- ria, dat zitting hield te Heliop- klis, een voorstad van Cairo, heeft de aanvraag van Narri man om alimentatie laten ver vallen. De ex-koningin verliet haar echtgenoot in Maart van verle den jaar in Europa, waarheen ze hem in Juli 1952 in balling schap gevolgd was, toen hij door de staatsgreep onder leiding van president Mohammde Naguib onttroond werd. Zij waren op 6 Mei 1951 ge trouwd en Narriman bracht op 26 Januari 1952 de eerste en eni ge zoon Van Faroek, Ahmed Foead, ter wereld. van rijksweg 61 Goes-Hoeaekeus- kerke, TerneuzenSas van Gent grens. In percelen of in mas sa werd als volgt ingeschreven: 1. J. en K. T. de Oude, Bier vliet, perceel I 90.700 2. Aan nemersbedrijf T. A. Swets Bzn Hardinxveld, I 98.700; II 267.600, III 56.800; 3. G. van der Straaten, Terneuzen I 105.000; 4. fa. Gebr. De Bokx, Terneuzen. II en III 314.800; 5. P. J. van de Sande, Breskens en H. A. den Exter, Groede, II en III 343.500. 6. P. J. de Bour- graaf, Wemeldinge, in massa 435.000 7. C. van de Klippe, Vlissingen, in massa 449.000, De gunning werd aangehouden. Voor het onderhoud van de ha venwerken te Breskens geduren de 1954 werd als volgt ingeschre ven: 1. N. V. tot Aanneming van werken v.h. H. J. Nederhorst, Gouda 45.700; 2, P. J. van de Sande, Breskens on H. A. den Exter, Groede 47.900; 3. A. van der Straaten Jr's Aannemersbe drijf, Hansweert 48.150; 4. fa. A. Visser en Co's Aannemersbe drijf, Werkendam 52.500 5. P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 52.600. Dit werk werd aan de laagste inschrijver gegund. De veiligheidsraad der V. N. zal Donderdag Israëls klacht, dat Egypte de scheepvaart in het Suez-kanaal belemmert, in behan deling nemen. beschadigd. Wintercowcert Terneuzen. Harmonie maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, slijm- oplossende AKKERS 'f Werelds beste hoestsiroop - door MARTIN VERDUYN. 29) (Nadruk verboden). De vulkaan Asama, 135 km ten Noordwesten van Tokio, welke sinds 27 December in wer king is, heeft een uitbarsting gehad. Een rookzuil steeg meer dan 3000 meter omhoog. De bijna 500.000 man Brits spoorwegpersoneel heeft „als voorlopige regeling" het aanbod van een loonsverhoging van 6 procent aanvaard. Aan de andere kant klonken verschrikte uitroepen en onver valste Duitse vloeken. Even later klonk de snauwende stem van de Duitse commandant. Zonder aarzelen nodigde Flanders ma joor Schroder uit, zijn gevange- vangenen los te laten en onder geleide van één soldaat naar de startplaats te laten brengen. Weigerde hij, dan zouden de vliegtuigen binnen een kwartier de lucht ingaan en het kamp ge mitrailleerd worden. Wanneer hij toestemde zouden twee trans porttoestellen achtergelaten wor den, in het derde zouden Mers- hem en zijn mannen en miss Andrews verdwijnen. Natuurlijk weigerde Schroder in eerste instantie, maar toen Flanders hem duidelijk maakte, dat het dan heel lang zou duren voor prof. Nichols in Berlijn zou kunnen arriveren, zo hij er ooit kwam, vroeg de majoor een ogenblik beraad. Flanders hoor de vaag luid geschreeuwde beve len zou dit bevel zijn aan het executiepeleton? Was hij te laat? De verschrikkelijke spanning waarin hij nu verkeerde werd spoedig opgeheven. Schroder had blijkbaar overleg gepleegd met Nichols, wiens spoedige terug keer naar Berlijn vóór alles noodzakelijk was. Het risico, be roofd te worden van snelle trans portmiddelen zou door de atoom geleerde zeker niet genomen worden. Daarom was het ant woord van de Duitse comman dant in tweede instantie „ja". Flanders zeeg diep zuchtend in zijn zetel achterover. Hij benijd de de Duitse commandant niet. Diens domheid, de vliegtuigen onvoldoende te bewaken bij een opdracht van het grootste be lang, zou hem zijn leven kunnen kostten en Flanders twijfelde er niet aan, of Schroder zou alles doen om dit schaakmat nog door een wanhopige tegenzet te ver ijdelen. Zou hij weten dat Hartley en Brent geen piloten waren; maar zelfs al wist hij dit, bestond toch altijd nog de kans dat de vlieg tuigen onklaar gemaakt zouden worden. Daar behoefde je geen piloot voor te zijn! Neen! De vijand kon moeilijk anders doen dan deze pil te slik ken. Toen Marion haar bewustzijn 40-Jarig jubileum bij de Z.V.T.M. Maandag, 1 Februari, herdacht de heer A. Geijp de dag, dat hij vóór 40 jaren in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram weg Maatschappij, waar hij nu de functie van boekhouder be kleedt. Tijdens een intieme plechtig heid op het hoofdkantoor van de Z.V.T.M. te Terneuzen werd de heer Geijp gelukgewenst door de Directeur, Ir. J. F. Denie, die hem ook dank bracht voor alles wat hij in de afgelopen periode voor het bedrijf gedaan had. Hij over handigde hem een enveloppe met inhoud én bood een bloemstuk aan. De burgemeester van Terneu zen, mr. P. H. W. F. Teilegen, betuigde de heer Geijp hulde na mens de gehele gemeente en deelde hem mede, dat hij van de Minister van Verkeer en Water- staat bericht had ontvangen, dat het H. M. de Koningin behaagd had de heer Geijp de ere-medail,le verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver, te ver lenen, welke medaille de burge meester hem op de borst spelde. De heer C. A. Blaakman bood de heer Geijp namens het perso neel een mooie lamp aan. De heer Geijp dankte ontroerd voor de vele blijken van belang stelling en de gelukwensen. Daarna bleef men nog even ge zellig bijeen onder het nuttigen van de erewijn. 's Avonds hield de heer Geijp een drukbezochte receptie in lunchroom Koene, waar vele terugkreeg keek zij In de bezorg de ogen van majoor Cane. Deze trachtte te glimlachen en vroeg beleefd: „Gaat het wat beter?" Marion huiverde en knikte. Haar ogen dwaalden af. „Waar is Flanders?" was haar eerste vraag. Crane glimlachte even: Ik was met hem in één tent. Hij had geluk. Hij was niet al te best gekneveld en wist zich los te maken. Hij wilde juist onder het tentzeil doorkruipen, toen de wacht binnentrad. Bliksemsnel sloeg hij de soldaat neer en vluchtte. Ze zullen hem wel weer te pakken krijgen." Toen zag ze Mersham. Hij stond, lang en ongebroken, met zijn rug naar haar toegekeerd voor de tentopening. Zijn brede schouders waren, ondanks de pijn van zijn brandwonden geen centimeter ingezakt. Dunwell was ook weer bij bewustzijn ge komen, maar staarde wezenloos voor zich uit. Marion stond wankelend op en liep naar Mersham. Aarzelend beroerde zij zijn rechterarm. Mersham bleef echter voor zich uitzien en zei geen woord. Toen Marion langs hem heen zag, begreep zij. De kapitein keek naar zijn graf, naar het graf dat voor hen allen gedoiven werd. Zij zag ook, hoe enige sol daten twee mitrailleurs naar het midden van het kamp sleepten, met de vuurmonden naar de kuil De „Harmonie Terneuzen" is gisteravond in 't Concertgebouw gestart met de eerste avond van haar aan leden en donateurs aangeboden winterconcert, waar voor der gewoonte getrouw gro te belangstelling bestond. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer C. L. de Smidt, ving de Harmonie, on der leiding van de heer J. Meijers aan met de uitvoering van een select programma, dat zich leen de voor een concert in een zaal. De uitvoering van de verschil lende nummers gaf een duidelijk beeld van het kunnen van ons plaatselijk muziekcorps. Ook de leerDngen van de Ter- neuzense muziekschool gaven blijk van hun vorderingen op de door hen gekozen instrumenten. Het optreden van deze jeugdi ge krachten zal voor velen een verrassing zijn geweest en het krachtig applaus na elk ten geho- e gebracht nummer, was een welverdiende hulde voor de leer-1 nijverheid aan lingen en de directeur, de heer Meijers. Na de pauze werd door het dilettantentoneel, onder leiding van de heer F. Leroux, opgevoerd de klucht ,.Drie is te veel". De rolbezetting bleek juist gekozen te zijn, want de optredende da mes en heren hadden zich volko men in hun rollen ingewerkt en in de reacties van de talrijke be zoekers, die zich kostelijk hebben vermaakt om de vele verwikke lingen in deze klucht, vonden zij een welverdiende beloning voor hun medewerking aan deze zeer geslaagde avond. Hedenavond is de zaal. reeds geheel uitverkocht, terwijl voor de laatste uitvoering op Donder dagavond nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Wij raden de donateurs en donatrices, die nog geen plaats hebben besproken, aan om zich deze mooie avond niet te laten ontgaan. van de deelneming aan het leer lingenstelsel, organiseren van ouderavonden uiteraard in sa menwerking met dire-cteur en leraren van de Ambachtsschool, medewerking verlenen aan plaatselijke zowel op de Am bachtsschool aan jongens die ge schikt zijn een vak te leren als in ondernemingen, die voor de opleiding geschikt zijn. Een wel zéér voorname taak heeft de commissie bij aanwij zing van examinatoren voor de examens die ter afsluiting van de opleiding in de practijk wor den gehouden. Het is n.l. zo, dat de minister van Onderwijs deze functio narissen benoemt op voordracht van de Centrale Stichting Vak opleiding. Het advies van de plaatselijke commissie wie hierin zal zitting nemen wordt Veeal opgevolgd. Wil dus het werk van de plaatselijke commissie aan zijn doel beantwoorden dan dient het gehele bedrijfsleven blijvend mee te werken. De plaatselijke commissie doet dan ook een dringend beroep op het bedrijfsleven in de bouw- dit voor het 1 bouwbedrijf zo belangrijke werk daadwerkelijk en financieel steun te verlenen. Commissie vakopleiding bouwbedrijf. De kortgeleden opgerichte plaatselijke commissie vakoplei ding bouwbedrijf enf nevenbe- diijven verzocht ons het vol gende op te nemen: Doel. Het doel van de plaat selijke commissie is allereerst het bedrijfsleven actief bij de uitvoering van de vakopleiding in te schakelen en om deze op leiding ter plaatse gedragen te weten door het bedrijfsleven. Samenstellingi Dit voor ogen stellend is het begrijpelijk dat de samenstelling van de com missie dient te zijn het georga niseerde bedrijfsleven van werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid. Contacten. Ter bevordering van een vlot verloop der werk- gericht. Mersham's gelaat was als een masker. Geen spoor van ontzet ting of vrees was daar op te lezen, maar Marion had bijna gewild dat hij een woord van angst geuit had, een woord dat aan haar eigen gevoelens beant woordde. Zij kon het niet uit houden en zei fluisterend: „Moet het zo aflopen?" Mersham knikte slechts. Hij leed ondragelijk om zijn falen. Om het meisje dat door zijn mis lukking binnen enkele minuten de dood in zou gaan. De meest tegenstrijdige gevoe lens woedden in zijn binnenste, de neiging haar in zijn armen te nemen en haar te vervloeken om haar onvrouwelijke weten schap, waardoor dit alles ont staan was. En Marion peilde in dit laatste uur van haar leven haar hart, of zij vond, wat zij onbewust vermoedde, liefde voor deze stugge ontoegankelijke rots van een man. Maar zij dacht slechts behoefte aan zijn sterkte en medelijden met hem te heb ben, met zijn gevoel van de be langrijkste opdracht in deze be slissende oorlog een mislukking te hebben gemaakt en zinloos er gens in de Afrikaanse wildernis als een hond te worden neerge schoten. (Wordt vervolgd). Gasverbruikers opgepast! Dat gas en de omgang daar mede nog steeds behoedzaam heid vordert ondervond het echt paar J„ wonende aan de Oude Wijk alhier. Doordat in enkele woningen in deze buurt een sterke gas- lucht waarneembaar was, bleef het niet bij dit echtpaar alleen, doch moest ook de echtgenote van de heer C. van IJ. naar het ziekenhuis te Sluiskil worden vervoerd, evenals haar beide buren. Dokter Kats had n.l. gasver giftiging geconstateerd. Van gemeentewege werd di rect een intensief onderzoek in gesteld naar de oorzaak van deze gasvergiftiging, die gelukkig geen ernstiger gevolgen had, om dat inmiddels de slachtoffers weer zijn genezen. Het verdient echter aanbeve ling bij zeer strenge vorst als deze bijzondere aandacht te schenken aan mogelijke ontsnap pingen van gas uit ondergrondse leidingen, die tengevolge van de vorst lekkages op kunnen lopen, terwijl grondwerkzaamheden bij deze temperatuur niet of bijna niet kunnen worden verricht. Het sein „weest op uw hoede" lijkt dus wel gerechtvaardigd. Pols gebroken. Mevr. F. L. alhier had het ongeluk bij het schaatsen een ernstige val te maken. Zij bleek daarbij haar pols te hebben ge broken, zodat zij in dit seizoen wel niet meer van het ipver- maak, dat hier in vole gang is, zal kunnen genieten. Geslaagd. Vorige week slaagde voor het candidaatsexamen „oude lette ren" onze stadgenoot, de heer Ed. de Kort. Voor het examen Spaanse Handelscorrespondentie slaagde onze ex-ingezetene mej. F. A. Dekker Cd. Ruzie in 't woonwagenkamp. Maandagavond onstond ruzie in het woonwagenkamp te kens. Een zekere G. P. trok e«n vuurwapen en bedreigde hierme de de andere kampbewoners. De rijkspolitie kon erger voor komen, door G. P. te arresteren en het vuurwapen in beslag te nemen. Missiefilm. De missionarissen van het H. Hart te Tilburg vertoonden in het Parochiehuis de film „Kinde ren gaan niet naar de hel". Voor deze prachtige film, die het leven van de H. Theresia uitbeeldt, be stond veel belangstelling. In het bijprogramma werden o.a. flitsen van de watersnoodramp ver toond. De opbrengst van deze filmavond is bestemd voor oplei ding van missionarissen voor Nieuw-Guinea.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2