Herdenkingsrede van de watersnoodramp door Prins Sowjet-ontwerp voor Duits vredesverdrag ingediend Vietminh-opmars naar Loeang Prabang Minister Mr. J. Algera herdenkt watersnoodramp Staking bij de Koninklijke Pakketvaart Maatschappij VRAAGGESPREK OVER PRINSES BEATRIX HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. De rerjaardag van de Kroonprinses De tweede week der besprekingen begonnen Het verboden bezit van wapens in Egypte WEERSVERWACHTING. INDONESIË Luchtgevecht voor de Koreaanse kust DINSDAG 2 FEBRUARI 1954. 9e Jaargang No. 3063. Prinses Beatrix ontvangt cadeaux van Koninklijke Marechaussee VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN Maarschalk Alexander Papagos ;n ons land Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 AbonnemeJfltejBrijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 «ent. Losse nrs 8 et. Advertentieprijs: per mm 15 et.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Z. K. H. Prins Bernhard heeft Maandag over beide zenders een rede uitgesproken ter herdenking van de watersnoodramp. De Prins zeide: „Vandaag een jaar geleden was de stilte al gevallen over dat grote gebied, dat de volle gecombineerde kracht van storm en springtij over zich heen had zien gaan. Het leven daar was tot stil stand gekomen. Een onafzien bare watervlakte vertoonde zichl waar de dag tevoren nog vruchtbare polders waren. En triest staken boven water uit de kerken en huizen van de geschonden dorpen. Soms door de vloedgolf reeds grotendeels vernield, dan weer schijnbaar intact, maar ten prooi aan het voortdurende slcpingsproces. Erger dan dit alles was nog het verlies aan mensenlevens. In de grote verwarring van de eerste dagen was een overzicht daarvan niet te krijgen. Hele dorpen waren geëvacueerd, fa mines uiteengeslagen. Men begreep, dat het aantal slachtoffers groot moest zijn. Maar pas na geruime tijd werd zekerheid verkregen. De zekerheid, dat bijna 1800 Neder landers in die paar noodlottige uren het leven hadden verloren, waarbij ook het reddingswerk nog onder militairen en burgers doden heeft geëist. Op deze dag willen wij in de eerste plaats deze slachtoffers herdenken. Niet met veel woorden. Maar door onze gedachten opnieuw een ogenblik heel in het bijzon der op hen te richten. En door hen op te dragen aan God, die beven alle aardse rampen uit het rustpunt blijft. In ftit herdenkingswoord wil ik vooral ook de nabestaanden van de slachtoffers betrekken. Zij mogen zich gedragen weten door het medegevoel van het ge hele volk. Misschien zijn zij gesterkt door de nationale saamhorigheid, die wij na de ramp, precies als in de oorlogsjaren, weer hebben zien opbloeien. Samen stonden wij voor een grote taak. Samen pakten we aan. Tal van schei dingslijnen vielen weg. Het was weer Nederland op zijn best. Ik vraag mij dikwijls af of het niet een luxe is, die we ons eigenlijk niet meer kunnen ver oorloven, als we die scheidings lijnen, zodra de omstandighe den wat rustiger zijn, weer zo belangrijk vinden. Er zijn nog andere gevaren, groter dan dat van de zee, die ons bestaan als volk bedreigen. Ook aan die gevaren moeten wij als een gesloten eenheid het hoofd bieden. Misschien ik hoop het heeft de ramp ons hiervoor een weinig de ogen ge opend. Dan is dat iets om dank baar voor te zijn. Hoe dit ook zij, verheffend is WOENSDAG 3 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 1.30 1.54 Terneuzen 2.05 2.29 Hansweert 2.45 3.09 Walsorden 2.55 3.19 geweest de nationale inspan ning om de nood te lenigen en de schade te herstellen. Er is, toen het Rampenfonds vroeg, waarlijk geofferd. En tal van landgenoten hebben daar naast zelf aangepakt en met terdaad in het rampgebied ge zwoegd en geploeterd om te redden, wat nog te redden was. In die wil tot helpen, was Ne derland één. Maar ook mag hier in de her innering worden geroepen de internationale saamhorigheid, die op zo treffende wijze tot uicing is gekomen. Uit hoeveel landen is niet spontaan hulp gekomen. In goederen, in geld en ook in arbeidskracht. Met vliegtuigen, per schip, per trein uit alle delen der wereld kwam de hulp. Militairen en burgers uit vreemde landen werkten naast Nederlanders, eerst aan het redden van mens en dier, later aan het behoud en de versteviging der dijken. Ik noem geen namen van het ene of het andere land. Maar ik constateer slechts, dat hier een voorbeeld van internationale solidariteit te zien is geweest, dat naar mijn overtuiging 20 jaar geleden niet mogelijk zou zijn geweest. Een jaar is verstreken. En wij mogen de vraag stellen: Waar staan wij nu? Het antwoord is: We zijn een heel stuk gevorderd op de weg naar het definitief herstel. De dijken zijn dicht. Een gigan tisch werk is daarmede vol bracht. Veel land is al droogge- pompt, de laatste grote stukken volgen thans. Ik weet het: dikwijls ziet men pas goed, wat een materiële schade er geleden is, als het wa ter wijkt en de resten van wat eens een welvarende streek was, teruggeeft. Maar straks zullen de nu nog kale verzilte landerijen opnieuw oogst afwerpen. Opnieuw zal het vee de weilanden bevolken. De akkers zullen weer koren dragen. De dorpen zullen weer welvarende kernen van provin ciaal leven zijn. Als wij ons dit alles realiseren, dan mogen wij aan het herden ken toch het vooruitzien, het hoopvol vooruitzien koppelen. Veel Wonden, die geslagen zijn, zijn onherstelbaar. Maar toch mogen wij dank baar erkennen, dat er voor hen, die achterbleven weer hoop is. De meesten zijn al weer in 't oude land een nieuw bestaan aan het opbouwen. Anderen zul len daartoe in dit jaar de moge lijkheid krijgen. Wie had dat een jaar geleden, direct na de ramp, durven voor spellen? Ik wil dan ook, ondanks alles, eindigen met een woord van nieuwe moed en optimisme. Met Gods hulp zullen wij voortgaan cp de ingeslagen weg, want met de Psalm-dichter mo gen wij zeggen: „De Heere in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van groote wateren, dan de geweldige baren der zee". De zestiende verjaardag van Prinses Beatrix is Zondag ten paleize in huiselijke kring ge vierd, waarbij ook Prinses Wil- helmina aanwezig was. Des mid dags zijn de Prinsessen in de buurt gaan schaatsenrijden. Duizenden brieven, briefkaarten en telegrammen waren geko men, inhoudende gelukwensen voor de jarige Prinses. Maandagmiddag kwam een deputatie van de Kon. mare chaussee onder leiding van de commandant, brigade-generaal Kist ten paleize om Prinses Bea trix het jaarlijkse geschenk aan te bieden. Zaterdag geeft de Prinses nog een ver jaarspartijtje voor goede kennissen en schoolvriendinnen. Maandagmiddag heeft de Sow- jetrussische minister Molotof de Westelijke voorstellen voor een hereniging van Duitsland beant woord met een tegenplan, dat zo als te verwachten was het prijs geven van de Europese defensie gemeenschap voorwaarde voor een Duitse vereniging noemt. De woordvoerder van de Britse delegatie verklaarde na afloop van de zitting, dat de rede, die Molotof Maandag hield „zeer te leurstellend" was. „Er was geen enkel teken in de rede, dat blijk Gistermiddag om half twee heeft een deputatie van de ko ninklijke marechaussee aan prin ses Beatrix een trens en hoofd stel aangeboden, alsmede een te kening, voorstellende een danse resje, vervaardigd door de beeld houwster mej. Van der Pand. De prinses nam in een der za- ^en van het koninklijk paleis de geschenken zelf in ontvangst. Bij de aanbieding was ook Koningin Juliana aanwezig. Een 12.000 man sterke Viet- minh-divisie rukt in zuidwestelij ke richting op in de richting van Loeang Prabang, de residentie van de 80-jarige koning Sisavang Vong van Laos, aldus is Maan dagavond te Loeang Prabang be kendgemaakt. De koning, die weigerde zijn hoofdstad te verlaten toen in het voorjaar van 1953 de opstandelin gen naderden, leidt ook nu de voorbereidingen voor de burger lijke verdediging. De divisie, welke de opstande lingen hebben onttrokken aan de naar raming 40.000 man die de Franse post Dien Bien Phoe be legeren, rukt langzaam op langs de rivier de Nam Hoe en kan over een week Loeang Prabang bereiken. De andere drie divisies om U hel leven ondragelijk te maken. Maar als U Akker s Klooslerbalsem in huis hebi behoef! U geen vocht of tocht te vrezen. Wrijf bij hel eerste optreden van spierpijn, siramheid of rheumatiek Uw spieren met de heerlijk verwarmende en diep doordringende Akker's Kloos terbalsem, hel ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: .Geen goud zo goed". Ook als wondbalsem bij snij- en brandwonden: zuiverend, ont smettend en genezend. rond Dien Bien Phoe zijn enige kilometers teruggetrokken, zo deelde een Franse woordvoerder mede. De Franse bevelhebber van N. Laos, die zich voorbereidt op een grote slag, verklaarde Maandag, dat de stad niet zal worden ont ruimd. De Egyptische minister van Binnenlandse Zaken, heeft be kendgemaakt, dat de Egyptena- ren die zonder vergunning wa pens en springstof hebben, deze tot 7 Februari ongestraft kun nen inleveren. Het einde van de inleveringstermijn was aanvan kelijk bepaald op 1 Februari. Na 7 Februari zal verboden bezit van wapens en springstof worden gestraft. gaf van bereidheid om het plan van minister Eden op zijn ver diensten te waarderen, wat men na Molotofs rede van Zaterdag verwacht zou kunnen hebben", al dus de Britse woordvoerder. „Het standpunt, dat Molotof verdedigde, hield niets anders in dan de bekende frazen en zij wer den op een weinig verzoenlijke wijze opgediend. Molotof heeft noch een verstandig plan ter ta fel gebracht, noch heeft hij de door Eden ingediende voorstel len willen bespreken", aldus de Britse woordvoerder. Het Britse pessimisme ten aan zien van de mogelijkheden, die thans voor een oplossing van het Duitse probleem nog resten, wordt door de andere Westelijke delegaties gedeeld. Men spreekt van een onprettige verrassing, alhoewel de voorlopige opmerkin gen, die Molotof Zaterdag over het vraagstuk maakte, weinig meer lieten verwachten. Tegenover Edens plan voor vrije verkiezingen in Duitsland en de geleidelijke vorming van een Duitse regering, die de vrij heid zou hebben naar eigen wens militaire bondgenootschappen aan te gaan, heeft Molotof thans een absoluut veto voor zulke mi litaire banden van een verenigd Duitsland gesteld. Hij heeft in wezen het Russische aanbod van Maart 1952 voor de vorming van een militair neutraal Duitsland herhaald. Hij heeft deze voor waarde voor een Duitse eenheid thans nog meer nadruk gegeven door de toevoeging van een drie tal punten aan de Russische voor stellen van 1952. Molotof heeft uitdrukkelijk be dongen, dat geen enkele politieke of militaire verplichting, die is vastgelegd in door de beide Duit se regeringen gesloten verdra gen. aan een centrale Duitse re gering zullen mogen worden op- medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Weinig verandering. Weinig bewolking. Matige tot krachtige Oostelijke wind. In de ochtend strenge en in de middag matige vorst. ZON MAAN op onder op onder Febr. 3 8.18 17.30 8.40 17.35 4 8.17 17.32 8.25 19.02 5 8.15 17.34 8.42 20.29 6 8.13 17.36 8.58 21.55 7 8.12 17.38 9.15 23.22 8 8.10 17.40 9.33 9 8.08 17.42 9.56 0.49 10 8.06 17.43 10.25 2.14 De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera heeft Maandagochtend in het geza menlijk programma van de Ne derlandse Radio-Unie een rede uitgesproken ter herdenking van de watersnoodramp die gisteren een jaar geleden is geschied. Het was in de vroege morgen van Zondag 1 Februari 1953, nu een jaar geleden, dat de eerste berichten omtrent overstromin gen 't Nederlandse volk bereik ten. Al spoedig beseften wij, dat een nationale ramp ons volk had getroffen, aldus de minister. Het is goed, dat wij ons dit zo het al ooit uit ons geheugen mocht zijn verdwenen op nieuw herinneren, dat wij in bijzondere mate stilstaan bij de geweldige gebeurtenissen, die zich hebben afgespeeld in die eerste Februari-dagen. De dijken braken, door het geweld der wateren en grote de len van ons land, speciaal in het Zuidwestelijke deel, werden door de golven overstroomd. De gevolgen waren ontzettend, rampspoed voor mens en dier en bodem was geboren. Wij gedenken met name al de genen, die in deze rampspoedige dagen hun leven hebben gela ten, die slachtoffers werden van de ramp. Wij leden een onherstelbaar verlies in die barre dagen in een omvang, zoals wij sedert men senheugenis in onze strijd tegen het water niet hadden gekend. Onze gedachten gaan in dit uur ook uit naar de rouwdra- genden, de achterblijvenden, naar hen die het liefste, wat ze hadden, moesten afstaan, zo zeide spreker. Bij vernieuwing is het onze bede, dat God hen mag troosten en sterken, en dat zij in Hem de kracht mogen vin den op hun levensweg, die zij eenzamer moeten gaan. Hoezeer heeft Nederland mee geleefd, hoezeer was onze Ko ningin ons een voorbeeld en ga ven leden van ons koninklijk huis blijk van grote belangstel ling, daarbij de moeiten, aan hun bezoeken van het rampge bied verbonden, niet achtend. Geen woord mag de omvang van het leed verkleinen, wan neer ik naast de ramp met vreugde wijs op de geest, die het Nederlandse volk bezielde, toen er hulp moest worden geboden. Op werkelijk verbijsterende wijze toonde ons volk in grote eendracht een geest van zelf- verloochende offervaardigheid. In die dagen kwam ons volks besef tot nieuwe beleving en in spireerde dit tot grote daden van hulp van alle zijden. Als één man bood men zich aan om naar de rampgebieden te gaan of zich op andere wijze ver dienstelijk te maken, aldus spr. Daarnaast werd het herstel krachtig aangepakt. Vanaf de eerste dag groeide de organisa tie, die ons in staat moest stel len de vijand de oude erf vijand tot staan te brengen en weer te verdrijven. Gelijk ook in oorlogstijd nood zakelijk is, worden de krachten straffer gebundeld, het dijkher stel eiste eenheid van handelen, zo spoedig mogelijk immers moesten de dijken dicht. In November van het vorige jaar waren ze dicht en wij ver wachten en hopen, dat zij goede weerstand zullen bicden tegen nieuwe aanvallen, indien deze mochten komen, zo vervolgde de minister. Daarnaast zag men op de weer drooggevallen gronden tal van activiteiten, van teruggekeerde bewoners, van landbouwherstel, van woningbouw enz. Wanneer wij dit alles beden ken, dan vervult ons dat met grote dankbaarheid. De rege ring heeft haar blik ook gesla gen op de toekomst. Wij moeten maatregelen treffen, die leidden tot een verhoogde veiligheid, waarbij de grote vraag naar de afsluiting der zeearmen een van de belangrijkste is. Het jaar na de ramp is ge weest een jaar van hard werken. Dit jaar overziende mogen wij zeggen, dat wij een rijke zegen op onze arbeid hebben ontvan gen. Nu gaan wij verder bou wen voor de toeKomst van Ne derland en van het Nederlandse volk en ik hoop vurig in die na tionale eendracht, waarvan de dagen na de rampspoedige ge beurtenissen ons zuik een ver heven getuigenis hebben gege ven. Moge God, tot Wien wij het oog omheog slaan, ons dit doen gelukken, zo besloot de minis ter. Een gedeelte van het admini stratieve personeel van de Ko ninklijke Paketvaartmaatschap pij, voorzover aangesloten bij een der vakbonden van het personeel van de K.P.M., heeft Maandag ochtend het werk neergelegd, teneinde kracht bij te zetten aan de eisen inzake duurtetoeslag, gezinstoelagen en verbetering van de sociale voorzieningen. Blijkens binnenkomende be richten wordt in een twaalftal plaatsen gestaakt, waaronder Djakarta, Priok, Medan en Djam- bi. Volgens de berichten van Maandagochtend werd in Makas sar normaal doorgewerkt. Op het hoofdkantoor van de K. P. M. in Djakarta staakten 175 personen, hetgeen ongeveer driekwart deel is van het totaal. In Priok is het stakersaantal minder, aangezien daar minder administratief per soneel is. Het technische perso neel en de havenarbeiders staken niet. De directeur van K.P.M. in Djakarta, de heer D. F. de Koe, heeft aan P. I. Aneta verklaard, dat deze staking wett ig is, aan gezien de betreffende wetsbepa lingen in acht worden genomen. Volgens de voorzitter van de vakbond nemen vijf- tot zevendui zend werknemers deel aan de sta king. HOOFD VAN DE NAUTISCHE DIENST GEARRESTEERD. Zaterdag is de Nederlander L. N. H. Jungschlager door de politie van Djakarta gearresteerd. De heer Jungschlager is hoofd van de nautische dienst van de K.P.M. Tijdens het Nederlandse bewind was hij hoofd van de Nefis Ne therlands forces intelligence ser vices) te Djakarta. Naar verluidt hadden de Indonesische autoritei ten hem geadviseerd het land te verlaten. Van officiële zijde kon den geen inlichtingen verstrekt worden over de redenen, die tot deze arrestatie hebben geleid. gelegd. Voorts zal Duitsland vol gens de Russische voorstellen ge heel moeten worden bevrijd van alle schulden aan de vier bezet tende mogendheden, die voort vloeien uit na de oorlog gesloten overeenkomsten, met uitzonde ring voor de zuiver commerciële schulden. Wat de aan een neutraal en verenigd Duitsland toe te stane graad van bewapening betreft, heeft Molotof er de nadruk op ge legd, dat deze zo beperkt moge lijk moest worden gehouden. Duitsland mocht niet meer troepen hebben dan het nodig had voor zijn interne veiligheid, voor plaatselijke grensverdedi- ging en voor verdediging tegen luchtaanvallen. Daar de Westelijke plannen, zoals Eden nog eens heeft ver klaard, zijn gebaseerd op de ver wachting, dat een verenigd Duits land zich bij de Europese verdedi gingsgemeenschap zal aanslui ten. ziet men in de Westelijke de legaties geen practische mogelijk heden meer om in deze conferen tie tot een oplossing van het Duitse vraagstuk te komen. Waarnemers achten het moge lijk, dat de verdere besprekingen, die de ministers buiten de sfeer der openbaarheid zullen voeren, die kwesties zullen betreffen, die bij een voortzetting van de Duitse scheiding geregeld zouden dienen te worden. Molotof heeft aan zijn scherpe aanvallen op de E.V.G.. die hij „een onoverwinnelijke hindernis voor de Duitse eenheid" noemde, de gebruikelijke atta ques op de Amerikaanse militai re expansie toegevoegd. Hij heeft ook thans niet nagelaten Frank rijk te bezwaren de politiek der Europese verdedigingsgemeen schap op te geven en te trachten te komen tot nauwere en meer vriendschappelijke betrekkingen met de Sowjet-Unie. Molotofs rede werd voorafge gaan door korte verklaringen van Bidault en Eden, die bedoeld wa ren om nogmaals de Russische minister te bezweren, dat de E.V.G. met aansluiting van Duitsland tenslotte ook door hem als een veiligheidspact kon wor den gezien. Ook dit hernieuwde pleidooi maakte echter generlei indruk op de Russische minister, die in zijn rede kortweg de N.A.V.O.. de E.V.G. en de conventies van Bonn aanduidde als onderdelen van de voorbereiding van een nieuwe oorlog tegen de Sowjet-Unie. De ministers vergaderden Maandag in de spiegelzaal van de Russische ambassade. Zij werden langs een afzetting van in nieu we uniformen gestoken volkspo- litie door de Brandenburger poort naar de ambassade geleid. Vanaf de toren van het majestu euze gebouw wapperden de vier vlaggen der geallieerden van de vorige oorlog. Vele Oostberlijners hadden zich ondanks twintig graden vorst aan de overzijde van „Unter den Linden" opgesteld om de aan komst van de ministers gade te slaan. Zij onthielden zich daarbij van elke demonstratie. In het nationaal programma, dat de radio Zondagavond over beide zenders heeft gewijd aan de verjaardag van Rrinses Bea trix is onder meer een vraagge sprek uitgezonden over onze prinses op school en thuis. In dit gesprek met reporter Guus Weitzel vertelden mevrouw N. Smitt-Avis, particulier secreta resse van H. M. de Koningin en mej. dr S. Ramondt, conrectrix van het Baarns lyceum het een en ander over Prinses Beatrix. Met een voorval op het IJsel- meer werd geschetst, hoeveel de Prinses van de ruwe zee houdt. Zij was toen met haar school klas op een botter. Omdat er zulke sterke golven waren draaide de „Piet Hein" bij om allen over te nemen, wat echter door de Prinses geweigerd werd, want zij voelde zioh in haar ele ment. Gevraagd naar wat Prinses Beatrix zou kiezen als zij vrij was een eigen beroep uit te zoe ken, luidde het antwoord, dat zij een uitgesproken talent voor organisatie en leidinggeven heeft en dat zij zich sterk voelt aangetrokken door het werk voor de kinderbescherming. De luisteraars kregen voorts te horen, dat de jarige Prinses bijzondere aanleg heeft voor ta len en over een uitstekende Ne derlandse woordkeuze beschikt. Ook werd in het vraaggesprek herinnerd aan de spontane hulpactie, die de Prinses en haar klasgenoten hebben gevoerd ten bate van de slachtoffers van de watersnoodramp en wel door 't vervaardigen van kunstnijver- heid-voorwerpen, die voor de normale winkelprijs werden verkocht en waarvan de op brengst destijds is afgedragen aan de burgemeester van Haam stede. De Griekse eerste minister, maarschalk Papagos en diens echtgenote zijn gisteravond om streeks zes uur met de trein uit Brussel aan het station H.S. te 's-Gravenhage aangekomen. Hij werd op het perron begroet door de minister zonder porte feuille. mr J. M. A. H. Luns, en de chef van het protocol van het minister van buitenlandse zaken, mr W. van Tets. De Griekse gezant bij ons hof, de heer Nicolas G. Lely, was maarschalk Papagos tot Roosen daal tegemoet gereisd. In Rotterdam, waar de trein slechts enkele minuten stopte, hadden zich op het perron de Griekse consul, de heer E. Ver- ghis, en leden van de Griekse ko lonie verzameld om hun eerste minister een welkom in Neder land toe te roepen. De Griekse gasten blijven tot 5 Februari in ons land. Zij brach ten reeds officiële bezoeken aan Frankrijk en België. Na het be zoek aan ons land keren zijn naar Griekenland terug. Een gevecht tussen Ameri kaanse vliegtuigen en commu nistische Migstraaljagers voor de Koreaanse kust op 22 Janua ri is Maandag door de Ameri kaanse luchtmacht bekendge maakt. Een Mig was neergeschoten, maar Amerikaanse toestellen gingen niet verloren. De luchtmacht meldt dat één van haar verkennings-bommen- werpers werd aangevallen door een grote formatie straaljagers van het type Mig-15. Er ontwik kelde zich een luchtgevecht toen de straaljagers die de bom menwerpers begeleiden, terug schoten. De identiteit van de Migs is niet bekendgemaakt. Volgens de Amerikaanse lucht macht had het gevecht plaats boven de internationale wateren ten N. W. van het eiland Sok- To, vóór de Koreaanse West kust. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat middelzware, 4-motorige straalbommenwer- pers al ongeveer een jaar ver kenningsvluchten in dat gebied uitvoeren. Het incident is binnen de mi litaire zone rondom Korea ge beurd, boven internatinaal wa ter, zei hij.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1