Waar spier en spade aan de toekomst bouwen! Hei teken der Joms De economische boodschap van president Eisenhower 7 m Voor de Zondag Eskimo s van hongerdood gered Geadopteerde kinderen erf genaam van 40 mil. dollar Tsjecho-Slowakije in economische moeilijkheden Wijziging loonregeling Slaapmachines Opstand der Druzenslammen en van een gedeelte van het leger GRILLIG TOESPRAAK VAN TITO TOT PARLEMENT In het verdronken land WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM Revolutie in Syrië DE GEHELE VAART OP DE RIJN GESTREMD. (Van een speciale verslaggever van het A.N.P.). III. Machtige dijklichamen zijn in de loop van een jaar verrezen, vergroot, verhoogd, verbreed. Denk eens aan de zwaarbedijkte polder Kruiningen, waardoor het geweld van de zee als het ware een reusachtige torpedo schoot. Nu steekt de dijk weer torenhoog boven de polder uit. Bulldozers en graafmachines egaliseren het terrein en graven sloten. De die pe kreken worden met zand ge vuld en nog is er zand te veel. Daarmee wordt opnieuw de dijk verzwaard, zodat de kruin vier m breed wordt. Een kleilaag zal verstuiving voorkomen. Enorme veenklonten, opge woeld uit de bodem, bieden nog een meevaller aan brandstof. Naarstig graven de machines klei onder de dikke zandlaag weg en stoppen het zand er onder. Zo wordt de nieuwe bouwvoor, ge mengd met gips voor de ontzil- ting, weer gereed gemaakt voor nieuwe vruchtbaarheid, voor nieuwe oogsten. Wie is toch Deze, dat ook de wind en de zee Hem ge hoorzaam zijn? Mark. 4 41. Wie is deze? zo vroegen de verbaasde jongeren, toen de machtige Heilandshand met één wenk golven en winden bedaar de. Wie is Deze? zo hebben zij ook gevraagd te Jeruzalem, toen de Koning Zijn stad binnen trok onder het Hosanna-geroep der menigte. En vijf dagen later riepen dezelfde stemmen: „Weg met Hem, kruist Hem." Zullen wij heden ook alzo vra gen? Wie is Deze voor de wereld, voor mij? Wij ook kun nen de Heiland niet ongemerkt laten voorbijgaan, want Hij slaat een blik in ons hart en legt een hand op ons hoofd. Slaan wij daarom deze vraag niet over, leg gen wij ze niet ter zijde, vragen wij ons zelf ernstig af: Wie is deze Jezus voor mij? Hij is toch alles of niets in een mensen leven. Inderdaad Hij is alles voor het hart, dat tot Hem zich keerde, en zich aanbiddend neer boog voor Zijn wonderbare ont ferming. Hij wil ook heden alles zijn wat wij nodig hebben. Onze Trooster, onze Helper, onze Stormstiller. God geve ons ge nade om de Heiland toe te laten tot ons hart en leven, en Hem aan het woord te laten komen als de storm opsteekt om ons heen. Here, die Uw vredewoorden Hebt doen klinken over 't meer, 't Hart van allen, die U hoorden, Keerde tot hun ruste weer. Doe ook mijn ontroerde ziele Luist'ren naar Uw Heilandsstem. 'k Weet dan, wat m' op aard [ontviele, Boven is Jeruzalem. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") VERKLARING VAN DE RE SIDENT VAN SURABAJA Naar Aneta uit Surabaja ver neemt, heeft de resident van Surabaja, de heer Soeparto, een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat ingevolge het besluit van het dagelijks be stuur der gemeente tot intrek king der vergunning van het Simpang-hotel, dit hotel vanaf Zaterdag j.l. „niet meer be staat". Ter voorkoming van een va cuum en vooral in het belang van het hotelpersoneel worden de hotelzaken thans beheerd en uitgevoerd door een com missie van beheer, waarvan de resident voorzitter is. Sinds Dinsdag is de heer D. Prawiradihardjo als vertegen woordiger dezer commissie in het hotel aanwezig en hij heeft namens de commissie de alge mene leiding van het hotel. In de bekendmaking wordt een be roep gedaan op het publiek zich rustig te houden, in afwachting van de verdere afwikkeling der kwestie. Aneta vernam nog, dat het op schrift „Simpang-hotel" van de voorgevel is verwijderd. In Kruiningen zelve is opmer kelijk veel aan de beschadigde woningen hersteld. Dadelijk na de sluitingen op 9 Mei, 13 Juni en 24 Juli van de dijkbreuken heeft men het herstel op alle fronten aangepakt, nieuwe gevels, nieuwe daken en nieuwe houten wonin gen maken Kruiningen weer tot een bewoonbaar dorp, ook al is het herstelwerk nog lang niet gereed. Vrijwel eenzelfde beeld vindt men in de andere getroffen Noord- en Zuid-Bevelandse pol ders, die overigens het voordeel van de Kruiningse spoorwegaan sluiting missen, die spoorwegen hadden door de ramp in Brabant, Zeeland en op het eiland van Dordt een schade van ruim vijf millioen gulden. In het midden van de zomer echter reden alle treinen weer. Dit bedrag zinkt echter in het niet bij de enorme sommen die door het dijkherstel verzwolgen zijn. Rijk en provincie besteed den in 1953 een slordige 325 mil lioen gulden en in dit jaar zal wellicht nog honderd millioen no dig zijn om het dijkherstel te con solideren. Bekijkt men echter al die 480 kilometers nieuwe dijk, de vloten, die voor de aanvoer van mate riaal nodig waren, de ontzagwek kende hoeveelheden stortsteen en rijshout, de lonen van 11.000 ar beiders in het begin en 5000 later, de kostbare zandzuigers, perszui gers, bokken, kranen en ander zwaar materieel, die nodig waren en niet te vergeten de grote en kleine caissons, die voor het snel le herstel werden gebruikt, dan kan men wellich t enig begrip voor die vele millioenen opbren gen. Het ligt voor de hand, dat lang zamer herstel meer, veel meer gekost zou hebben, omdat dan vrijwel zeker meer land verloren zou zijn gegaan en omdat boven dien ieder jaar, dat het land geen oogst oplevert, een enorme scha depost betekent. Snel dijkher stel betekende dus sneller herstel van landbouwgrond ook al door minder verzilting en winst in de wedloop om zo spoedig mogelijk weer te kunnen zaaien en oog sten. Bovendien betekende iedere dag eerder sluiten minder schade aan opstallen. Snel is het dijkherstel dan ook gegaan. Reeds einde Februari waren reeds 32 dijkgaten in N. Brabant, Zeeland en Zuid-Hol land weer dicht. In de loop van Maart volgden nog 19 kwaadaar dige stroomgaten, waardoor slechts twee Brabantse polders en Tiengemeten buiten Zuid- Beveland en Schouwen-Duiveland nog blank stonden. Einde April wachtten nog 10 wonden op ge noemde eilanden op heling. De Meimaand bracht de over winning bij Sirjansland en de eerste der drie triomphen van Kruiningen. De havendam van Zierkizee en het tweede gat van Kruiningen lieten zich in Juni overweldigen. In Juli volgden de veerhaven van Kruiningen en Stevenssluis op Duiveland. In de loop van Augustus kwam de moeliijke dichting van de inlaag- dijk achter het gat bij Schelphoek in drie fasen, eigenlijk zonder slag of stoot, gereed. Men dacht toen het ergste ach ter de rug te hebben. Van de twe e gapingen bij Ouwerkerk voegde de Westelijke zich op 26 Augustus naar de wil van het dijkleger. Een week nadien leden waterstaat en polderjon gens echter een gevoelige neder laag bij het Oostelijke gat van Ouwerkerk, van toen af het „brokkengat". Het sluiten van de Vierbannenpolder bleek ten slotte een nog moeilijker vraag stuk, dan dat van het als verre weg het zwaarste gedoodverfde van Schelphoek, waarvan werd aangenomen, dat het driewerf lastiger zou zijn, dan Walcheren in 1945. Op 6 November te middernacht echter konden de klok van Ouwerkerk en enige honderden bootsirenes en fluiten de vol ledige triomphen van het „Luc- tor et Emergo" aankondigen. Een koninklijke boodschap tijdens koninklijk bezoek. Om een beeld te geven van het gebruikte materiaal diene, dat in totaal zeventien millioen zand zakken zijn gebruikt. In Zuid- Holland en Zeeland alleen werd 1.3 millioen kubieke meter zand verwerkt en 12 mililoen kubieke meter klei, alsmede een hoeveel heid van 503.500 kubieke meter rijshout. Ongeveer een milliard kilo stort- en zetsteen was voor bezinking en afkanting van de pl.m. 480 kilometer beschadigde dijken (incl. binnendijken) nodig. Voor bekleding van dijken op Goeree-Overflakkee was 170.000 ton zandasfalt, 100.000 ton asfalt beton en 30.000 ton gietasfalt no dig. Indien men deze cijfers ver gelijkt met de inhoud van een woonhuis van gemiddeld 400 ku bieke meter of met de lading van een gewone vrachtauto van 5000 kilogram, dan kan men zich enigermate een indruk vormen van de gigantische hoeveelheden verwerkt materiaal, van de daar toe benodigde vaar- en voertui gen en machines alsook van de mankracht om alles op zijn plaats te krijgen. Het beeld „spier en spade" is dan ook maar een klein menselijk beeld om de schier onmenselijke arbeid van waterstaten, inge nieurs, aannemers, transport wezen en arbeiders, kortom van brein, mens en machine aan te duiden. Een Dakota van de Canadese luchtmacht heeft 12 eskimoge zinnen op de geïsoleerde han delspost aan de Perryrivier in het hoge Noorden, 1700 km ten Noorden van Edmonton (Cana da), van de hongerdood gered. Een politiepatrouille had ver leden week geseind, dat de es kimo's voor Woensdag voedsel moesten ontvangen, wilden zij niet met hun honden omkomen. Twee pogingen om levensmidde len over te vliegen mislukten, voor Woensdagavond de derde poging slaagde en de Dakota 12 ton buffelvlees en ander voed sel overbracht. De vliegers ver klaarden, dat de eskimo's en de nog overgebleven 50 honden zo goed als verhongerd waren. Door adoptie zijn twee jon getjes, die, naar wordt gezegd, in arme gezinnen zijn geboren, erfgenamen geworden van de 40.000.000 dollar van het Rocke- feller-McCormack-vermogen. De kinderen, wier namen ge heim gehouden worden, waren deze week door mevr. Muriel Rockefeller McCormack, klein dochter van de oliemagnaat John D. Rockefeller, geadop teerd. De adoptie werd goedgekeurd door een raadsheer van het hooggerechtshof tegen de be zwaren van het Californische departement van Sociale Zaken in, dat alleen adoptie door pas gehuwde paren goedkeurt. Me vrouw Rockefeller is weduwe. De Tsjechoslowaakse regering heeft in een uitzending van radio-Praag bekendgemaakt, dat het land zich in een dringende crisis bevindt wegens een tekort aan steenkool en electrische energie. De regering deed een beroep op de bevolking het land uit de moeilijkheden te helpen. In het bijzonder werden de transport arbeiders aangespoord harder en langer te werken. De crisis was, aldus de be kendmaking, te wijten aan de felle koude, de lage waterstand in de rivieren en het tekort aan steenkool en electrische energie. Eerder had het ministerie van Verkeer reeds meegedeeld, dat het personenvervoer door de spoorwegen belangrijk zal wor den ingekrompen. Berichten uit Polen, Hongarije, Roemenië en Bulgarije maken ook melding van gebrek aan ko len en electrische stroom. In Rotterdam houden wij een verkoop van één dag vanechteleren Canadians. Een Canadian, een bood- schaptas van het sterkste materiaal dat voor een tas gebruikt kan worden. Leer, echt in de kleur gelooid blank Argentijns im port tuigleer. Wij kochten van een van de grootste fabrieken de hele voorraad van deze Canadians met de conditie dat wij ze één dag voor onze prijs, maar daarna voor de vastgestelde prijs van 18.90 zouden ver kopen. Nu houden wij niet van voorgeschreven prijzen, maar deze Canadians, met voorzak en slot, ronde handvaten, geruite voering en bodemnagels, zijn zo gaaf en zo knap gemaakt, dat wij over al onze be zwaren heenstapten en ze kochten, omdat wij ze één dag konden verkopen on der de volle 10 jaar garantie voor onze prijs van nog geen twaalf gulden. Maar onze postorderklan ten die niet in de gele genheid zijn om naar Rotterdam te komen, heb ben evengoed recht op deze bijzondere aanbie ding en daarom wordt Uw tas, per omgaande besteld, prompt ook aan U geleverd. Onze postorderklanten, die zo'n tas voor hun leven willen hebben, ko pen 'm nu met gratis reis- label en 10 jaar garantie (U doet er heel wat lan- mee I) ger voor m Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND De economische boodschap, die president Eisenhower Donderdag tot het congres heeft gericht, stelt een programma van bijstand voer de grote industrie voor en geeft de meer dan 2 millioen werklozen in de Verenigde Sta ten weinig reden tot verheugenis, aldus een verklaring van de poli tieke commissie van het congres of industrial organizations, een der grote federaties van vakver enigingen in de Verenigde Staten. De politieke commissie van het C.I.O. geeft als haar oordeel te kennen, dat de door de re gering beoogde belastingver lichtingen in hoofdzaak ten voordeel zullen strekken van de grote ondernemingen en de gro te effectenbezitters. Zij betreurt he$, dat president Eisenhower geen verhoging heeft aanbevo len van het minimum-uurloon, dat thans 75 dolarcents be draagt. Naar Reuter uiteenzet weer spiegelt de nieuwe economische politiek van president Eisenho wer de wens der Amerikaanse regering om de bestedingen en de investeringen in het bedrijfs leven te gebruiken als het voor naamste bolwerk tegen een de pressie. Men zou de economische boodschap van de president kunnen samenvatten met de slagzin: „Bestedingen scheppen werkgelegenheid en werkgele genheid schept welvaart". Om de vermindering der uit gaven voor de verdediging, die als een van de voornaamste oor zaken van de huidige achteruit gang der economische bedrijvig heid wordt beschouwd, te com penseren, heeft president Eisen hower twee remedies in petto, namelijk aanzienlijke belasting verlagingen, die de koopkracht van het publiek zullen vergro ten en de ondernemingen meer geld voor investeringen ter be schikking zullen stellen; en ver der grotere staatshulp op het gebied van de woningbouw en de sociale voorzieningen en re geringshulp in de vorm van het De Staatscourant van Vrijdag bevat de zesde wijziging van de regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de bouwbedrijven (burgerlijke en utiliteitsbouw en water-, spoor- en wegenbouw). De vierde wij ziging van de regeling van lo nen en andere arbeidsvoorwaar den in het fotografisch bedrijf en de tweede wijziging van de regeling van salarissen en an dere arbeidsvoorwaarden voor het administratief personeel in de suikerverwekende industrie. In de Sowjet-Unie zal men spoedig overgaan tot de massa productie van electrische slaap machines, aldus meldt radio- Moskou. De machine, die onder meer gebruikt wordt voor patiënten met maagzweren, levert een zwakke rhytmische stroom, die het centrale zenuwstelsel kal meert. Een natuurlijke slaap komt dan binnen één minuut over de patiënt, aldus radio- Moskou. uitvoeren van openbare werken. De maatregelen, die genomen zullen worden om in geval van het gevaar van een werkelijke economische teruggang de in vesteringen in het bedrijfsleven te bevorderen en op peil te hou den, zullen gepaard gaan met rechtstreekse maatregelen ter verhoging van de consumptieve uitgaven. Op tweeërlei wijze kan een stijging van de bestedingen snel worden verwezenlijkt, na melijk door verlagingen van de omzetbelastingen en van de in komstenbelastingen. Ongetwij feld zal de regering beide mid delen gebruiken, wanneer de te genwoordige vermindering der economische bedrijvigheid, die volgens president Eisenhower slechts van bescheiden omvang is, dreigt ernstiger vormen aan te nemen. Januari en Februari zijn de kritieke maanden. De meeste maatregelen tot be strijding van een depressie, die president Eisenhower zich voor stelt te gebruiken, zijn reeds voorbereid door de democrati sche regering, die gedurende 20 jaren aan het bewind is geweest. Het grote verschil is echter, dat president Eisenhower het par ticuliere bedrijfsleven wil ge bruiken als stoottroepen in zijn strijd voor het behoud van de welvaart. Het democratische regime ge bruikte het bedrijfsleven in de achterhoede en besteedde enor me bedragen uit de schatkist om het te beschermen. In de republikeinse gelederen overheerst tegenwoordig de op vatting, dat de industriële pro ductie omstreeks de herfst waarschijnlijk weer zal gaan stijgen en dat de Ver. Staten op het ogenblik niet meer dan een recessie op een zeer hoog peil van werkgelegenheid en natio naal inkomen doormaken. Het Egyptische dagblad „AI Akhbar" meldt, dat de Syrische E'ruzenstammen, gesteund door een gedeelte van het leger, in op stand zijn gekomen. De Syrische luchtmacht heeft opdracht gekregen posities der opstandelingen te bombarderen. Te Aleppo en te Hama zouden zich ernstige incidenten heb ben voorgedaan. OFFICIËLE BEVESTIGING. De Egyptische pers meldt voorts uit Damascus dat presi dent], generaal Sjisjakli een of ficiële bekendmaking heeft uit gegeven, waarin wordt beves tigd dat zich gevechten hebben voorgedaan tussen eenheden van het Syrische leger en de in de bergen wonende stammen der Druzen. De staat van beleg is afgekondigd. De Egyptische pers meldt over de aanleiding tot de revolutie het volgende: De Syrische regering had het Druzenhoofd sultan El Atrasj meegedeeld dat hij zich als ge- Naar van de Nederlandse par ticuliere Rijnvaartcentrale ver nomen wordt, is met ingang van Vrijdag de vaart op de gehele Rijn, zowel afkomend als naar boven, gestremd. Er is hoogstens nog een enkel motorschip, dat pogingen doet om de reis te ver volgen. Een herbergier in Enge land, die voordat hij een speciale medische behan deling had ondergaan alco holicus was, bleef 11 jaar lang geheelonthouder totdat nij een meisje ten huwelijk vroeg, dat hem voorstelde „er eentje te ne men" op het toekomstig geluk. Hij weigerde, bevreesd in zijn vroegere toestand te vervallen. Het meisje ant woordde hierop echter re soluut: „Ik wil niet trou wen met een lafaard". De man nam toen een glas sherry), maar de vol gende dag kon hij de ver leiding niet meer weerstaan en dronk onmiddellijk, met noodlottig gevolg, een hele fles whisky leeg. Het meisje verbrak de korte verloving onder het motto: „Ik trouw niet met een dronkaard". De herbergier heeft een tweede medische behande ling ondergaan, en is thans weer geheelonthouder en nog steeds vrijgezel. 7. Als Eric omkijkt staart hij in het ta nige gelaat van Wulf stan, de aanvoerder der Deense boogschut ters. Als uit een stuk ge houwen staat 't vier kante hoofd op de brede schouders. Het jachtkleed van heel donker leer omhult een forse gestalte en de fletsblauwe Ogen hebben een stekende blik. Om de korte ge spierde hals hangt een ketting van vreemd gevormde stukken barnsteen, zoals ook de andere Denen dragen. De boogschutter heeft zijn bo venlip opgetrokken en zijn sterke, glanzend witte tanden blikkeren in iets, dat een lach moet voor stellen. Nog vooraleer Eric op de weinig vriendelijke woorden heeft kunnen antwoorden, gaat de Deen verder: „Het zou jammer zijn, als de knaap een verre reis gemaakt had, want zijn kansen zullen, dunkt mij, niet groot zijn!" Onderzoekend kijkt hij Eric aan. „Hij heeft inderdaad een verre reis achter de rug," antwoordt de Noorman, „doch wat zjjn kansen betreft, heer Wulfstan, zou ik U aanraden uw oordeel op te schor ten tot gij hem hebt zien schie ten!" Eric wil zijn weg vervolgen, doch Wulfstan laat zich door dit ant woord niet uit het veld slaan en loopt met de koning mee, verge zeld door zijn zwijgzame makker. „Is het geoorloofd naar de naam van deze jeugdige kampioen te vragen?" gaat de Deen onver stoorbaar verder. „Maar natuurlijk," knikt Eric enigszins verbaasd over deze onge- gewone belangstelling voor de jon gen. Zijn naam in Knud Bjarnar- son, de zoon van Jarl Bjarnar. Overigens heeft hij dezelfde leef tijd als mijn eigen zoon Erwin, die ge morgen eveneens in het strijd perk zult ontmoeten." Met een korte hoofdknik laat Wulfstan het onderwerp varen en vraagt: „Zijn alle deelnemers reeds aangekomen, heer Koning?" „Voor zover ik weet wel," ant woordt Eric kort. De toon van de ander bevalt hem allerminst. Mogelijk zal er nog een enkele laatkomer zijn, doch waar schijnlijk acht ik dit niet." Verbeeldt hij het zich, of glijdt er een lichte trek van teleurstel ling over het gezicht van de Deen? Eric weet het niet, want even plot seling als ze verschenen zijn, gaan Wufstan en zijn makker een an dere kant op. Overal waar zij gaan, wijst men elkaar op de Deense kampioenen, waartegen de eigen strijders het morgen zullen moeten opnemen. Er wordt druk gefluisterd en alle hoofden wenden zich om. Doch de Denen trekken zich hier van niet aan. Stug zwijgend, on genaakbaar, verwijderen zij zich. Enigszins onthutst staart de Noor man hen na. „Een vreemde figuur, deze Wulf stan," peinst hij. „Waar haalt een eenvoudige Deense boogschutter een dergelijke aanmatiging van daan? Het is, dat de man mijn gast is, doch al te lang zou ik hem niet in mijn nabijheid willen hebben". Hij kan niet vermoeden, dat Wujfstan's aanwezigheid veel langer zou duren, dan hem lief was vangene moest beschouwen. Het dorp Kaija was hem als ver blijfplaats aangewezen. Doch de sultan weigerde zich naar de Druzenhoofdstad Soeeida te be geven, waar hij zijn reis naar Karija zou moeten beginnen. Hij deed in plaats daarvan een be roep op alle Druzen om de strijd met de regering aan te binden. Aan deze oproep werd gehoor gegeven. Een Syrische legerafdeling, uitgezonden om zich van de per soon van de sultan meester te maken, werd met geweervuur ontvangen. De afdeling moest terugtrekken, waarna zij door de in opstand gekomen Druzen werd omsingeld. In een bericht uit Damascus wordt bevestigd, dat de staat van beleg is afgekondigd in deze stad en het omringende gebied, en verder te Horns, Hama, Alep po en in het gebied van de dje- bel berg) Druze. De chef van de generale staf van het Syrische leger, generaal Tsjaoekat Tsjoeakir, is tot vice- gouverneur van Damascus be noemd. Een woordvoerder der Syri sche regering heeft met klem ontkend dat berichten uit bui tenlandse bron, volgens welke de Syrische luchtmacht bepaal de dorpen in het gebied van djebei Druze heeft gebombar deerd, onjuist zijn. Volgens de woordvoerder zou het thans in geheel Syrië rus tig zijn. TITO TOT PRESIDENT HERKOZEN. President Tito heeft Vrijdag in een toespraak tot het Zuid- slavische parlement aangedron gen op verbetering in de betrek kingen met het Sowjet-blok. In een overzicht van de bin nen- en buitenlandse politiek, waarin hij gedeeltelijk een her haling gaf van een eerder bij het parlement ingediende ver klaring van de regering, zeide hij onder meer, dat zijn land on danks andersluidende boosaar dige geruchten niet van plan is zijn buitenlandse politiek, die gebaseerd is op samenwerking met alle vredelievende landen, te veranderen. De Westelijke hulp, onder meer militaire steun van Amerika en Engeland, betekenen een be langrijk aandeel in Zuid-Slavië's strijd voor onafhankelijkheid. Zuid-Slavië's eigen militaire productie was toegenomen. In 1953 was zij 184 procent van die van 1949. Een der belangrijkste taken is thans, aldus Tito, de verdere ontwikkeling der vriendschap pelijke betrekkingen met Grie kenland en Turkije, de mede ondertekenaars van het Balkan verdrag. Met Italië, waarmee niet zulke goede betrekkingen bestaan, zou Zuid-Slavië een regeling der ge schillen trachten te bereiken. In 1954 zou een aanzienlijke stijging van de export nodig zijn om het tekort op de buitenland se betalingsbalans goed te ma ken. In een Vrijdagochtend gehou den vergadering van beide hui zen van de Zuidslavische nationa le vergadering is maarschalk Tito als president van de Zuidslavische republiek herkozen. De eerste verkiezing tot presi dent vond plaats op 14 Januari 1953 krachtens de nieuwe grond wet, die de functie van president invoerde. Van de 536 aanwezige parle mentsleden stemden er 535 voor maarschalk Tito, die de enige candidaat was. Eén parlements lid deponeerde zijn stembiljet niet in de bus. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2