Herdenkingsdag De Berlijnse conferentie i Vier ministers praten De toestand van de Paus WINTERHANDEN EN WINTERVOETEN Voorstel van Eden 1 si WEERSVERWACHTING. ZON-en MAANSTANDEN. H ekelijkse Wereldschouw HOOGWATER Onze jarige Prinses r Aanhoudende vorst En Eisenhower zit te rekenen Franker in g bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredactenr I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. 7Q1M ZATERDAG 30 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3061. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Ons volk is niet zo sterk in het in ere houden van herdenkings dagen. Vergeefs trachtte men bijvoorbeeld van de 5e Mei een nationale feestdag te maken, Hoewel toch elke rechtgeaarde Nedenanoer op de 5de Mei 1945 bij de onvoorwaardelijke capitu latie van ae Duitse legers, een zucnt van diepe verlichting slaakte, dat het vreemde juk was afgeworpen. Len wapenstu- standsdag, een Franse l4e Juli, een Zwitserse lste Augustus oi een Amerikaanse Memorial day kennen wij niet. Maar Maandag 1 Februari gaan wij herdenken in Neoer- land. Herdenken oe veiscnriKke- njKe gebeurtenissen, uie zien een jaar geleden in net zuiu-vveste- üjk gedeelte aispeeiden. Wij gaan in onze herinnering terugroepen ue enorme Kracin van het water, van de zee die kwam aanzwellen en de door mensen gemaante dijken over spoelde. Meenemend alles wat in ne weg Kwam. Huizen, boer derijen, mensen en vee. Verme ienoe wat in jaren was opge bouwd in noeste vlijt. Achter latende leed en ellende, schade en nood. Wij denken terug aan die Zon dagniorgen toen de jobstijdingen begonnen door te Komen en toen het leek ol Zeeiand was verzwol gen door de eeuwenoude vijand. De onheilspellende stilte, die van sommige eilanden bchouwen- Duiveiand en 'triolen kwam, deed het ergste vermoeden. En het was veeial maar al te waar. Wij gaan Maandag in eenvoud herdeniven, zij die worstelden tegen de woedende elementen en met ontkwamen. Hier werd on herstelbaar leed toegebracht, waarbij alleen de tijd de wonden enigszins kan helen. En wanneer wij ons een ogen blik een beeld nog trachten te vormen van de toestand op die Zondagmorgen, dan is dat een beeld van verschrikking, een beeld ook van het zich ais mens oneindig klein en machteloos ge voelen. Wat denkt een mens in tijden van voorspoed niet van zichzelf. Met zijn vernuft en zijn techniek meent hij de wereld te kunnen beheersen, te kunnen zetten naar zijn hand. Tot een ogenblik als 1 Februari 1953. Dan ziet hij pas weer hoe al zijn kunnen ineenschrompelt tot bijna niets. Veel leed werd er geleden, veel schade aangebracht. Onze mooie provincie Zeeland kreeg harde klappen. Practisch geen deel bleef helemaal gespaard. Het aantal doden benaderde de 900. Vee en huisraad gingen in grote hoeveelheden verloren. De grond verloor voor jaren een groot deel van zijn vruchtbaarheid. Een golf van medeleven ging door ons land en zette zich voort tot ver over de landsgrenzen. Hulp snelde van alle zijden toe. In een omvang zó groot als niet eerder was vertoond. Goederen en geld, vee en werktuigen, kle ding en huisraad stapelden zich op in de Rode Kruis depóts. Deze internationale organisatie be wees voor de zoveelste maal haar onschatbare waarde. Een saamhorigheid ontvouwde zich die ieder ontroerde. Het herstel werd aangepakt In één jaar tijds werden alle dijksgaten gedicht, werd een schaderegelingontworpen en begonnen aan de wederopbouw Daarnaast kwam ook de bezin ning. De zwakke punten in de verdediging tegen het zeewater kwamen aan het licht. En plan nen werden gesmeed om een her haling te voorkomen. Het zijn deze plannen, die naast herstel en wederopbouw de aandacht zullen blijven vragen Er zal iets moeten gebeuren. De dijken moeten verhoogd of de zeegaten moeten dicht. En slechts eenv flinke en snelle aan pak kan de zo nodige veiligheid voor ons dichtbevolkte land bren gen. Ook aan deze kant mag men op 1 Februari denken. Of de lste Februari een her denkingsdag zal blijven? Gezien de ervaringen met andere dagen, betwijfelen wij het. Maar Maan dag aanstaande zal zeker in ge heel Zeeland een dag van bezin ning zijn. Moge dit in ieder ge val in de naaste toekomst besten digd blijven, opdat de herinne ring aan de ramp ons tevens moge herinneren aan het grote werk dat nog vóór ons ligt en dat met gezamenlijke inspanning volbracht kan worden. J. O. Volgens gewoonlijk welingelich te kringen te Berlijn zullen mini- ter Dulles en minister Molotof he denavond hun eerste gedachtenwis- seling hebben over Eisenhowers plan voor een „atoombank." Van Romeinse Katholieke zij de wordt vernomen dat de Paus, die in de afgelopen dagen onge steld is geweest, in de nacht van Donderdag op Vrijdag last heeft gehad van de hik. De Paus is eerst tegen het dagaanbreken in slaap gevallen. Hij droeg niet, zoals gewoon lijk, 's morgens vroeg de mis op. Het kantoor voor perszaken van het Vaticaan heeft gemeld dat de Paus „thans over een toestand van algemene ver moeidheid heen schijnt te zijn". „Een stoornis in de functies van de maag, die van nerveuze oor sprong was, is bijna geheel ver dwenen", aldus depe medede ling. Van niet-officiële zijde wordt te Rome vernomen dat uit een medisch onderzoek is gebleken dat de Paus organisch niets mankeert, doch dat zijn zenuw gestel te lijden heeft gehad van overmatig "werk. (Advertentie) Het K.N.M.I. deelt mede: Nog steeds heeft de vorst het grootste deel van Europa vast in zijn greep. Alleen in Spanje en Frankrijk tot aan Parijs dooit het. Het koudst is het in Noord- Rusland. waar Vrijdagmiddag on geveer 30 graden vorst voor kwam. Noordoostelijke winden voeren deze lucht over de Oost zee naar onze omgeving. Met de huidige windsnelheden is deze lucht 2 tot 3 dagen onderweg. Bo ven de Oostzee wordt ze daarbij verwarmd, zodat in Stockholm b.v. overdag maar circa 12 gra den vorst voorkomt. De Deense wateren, die nog gedeeltelijk open zijn, temperen nogmaals de vorst, zodat in ons land de tem peratuur overdag stijgt tot en kele graden onder het vriespunt. Het ziet er naar uit, dat het ge noemde luchttransport zal aan houden. Aangezien de Oostzee be- zig is dicht te vriezen, zal op wat langere termijn weer een toena me van de vorst optreden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Aanhoudende vorst. Enkele overdrijvende wolken velden, maar vrijwel nergens sneeuw. Matige tot vrij krachtige wind tussen N.O. en O. Matige tot lichte vorst. Als het weer koud en nat tege- i lijk is, beginnen bij sommige mensen handen en voeten te jeu ken en krijgen een paarse kleur. In ernstige gevallen ontstaan er zweren, die moeilijk genezen. Be oorzaak van deze aandoe ning is een storing in de rege ling van de bloedsomloop, die werdt bevorderd door het lopen met dunne kousen en met onbe schermde handen. In het onderhuidse weefsel lig gen zenuwlichaampjes, die de bloedsomloop regelen en die bij verwarming verwijding der- bloedvaten ten gevolge hebben. Het verwarmde gebied wordt sterker doorbloed, waardoor bouwstoffen in grotere hoeveel heden worden aangevoerd en af braakproducten srifeller worden afgevoerd. De moeilijkheid is om voldoen de warmte te krijgen op de plaats, waar de regulateurs lig gen. Warme doeken of kruiken moet men zó heet maken, dat men, voordat dit resultaat wordt bereikt, grote kans heeft het huidoppervlak te verbranden. Beter is het dan ook om warm te toe te voeren in de vorm van straling, waarbij alleen daar warmte ontstaat, waar de stra ling wordt vastgehouden, in het weefsel. Dat is mooi, zal men zeggen, want dan is dus iedere kachel, straalkachel of droogstra- ler daarvoor geschikt. Maar dot is niet zo, omdat het -doordrin gend vermogen van strglen af hankelijk is van hun golflengte. De meeste stralen dringen niet door en zijn dus onbruikbaar. Slechts zeer bepaalde stralen uit het z.g. infrarood-gebied, kunnen tot in het onderhuidse weefsel, waarin de régulateurs gelegen zijn, doordringen. Philips „Infra- phil" levert deze stralen van de enig juiste golflengte in maxi male hoeveelhéid. Bij bestraling ivah winterhan den en wintervoeten door middel van de Philips „Infraphil" ver dwijnen de jeuk, de pijn en de zwelling spoedig, de gezonde huidskleur kfeert weerden ook de zweren genezen -sneller door de verbetering van de bloedsomloop. Men kan ook deze aandoening beter voorkomen dan genezen, door een goede voeding met een voldoend kalkgehalte (V2 liter melk per dag) te gebruiken, door warme kleding te dragen, döor te zorgen voor lichaamsbeweging, die de bloedsomloop bevordert en door in dit seizoen 1 of 2 maal per dag 515 minuten te bestra len met de Philips „Infraphil". Bovendien kan Philips „Infra phil" (prijs 37,50), een uitkomst betekenen voor de behandeling van o.a. wonden, kneuzingen, ontstekingen en spierrheumatiek. ZON MAAN op onder op onder Jan. 31 S.23 17.25 6.23 13.34 Febr. 1 8.22 17.27 7.06 14.47 Terwijl demonstranten met stinkbommen te velde trokken tegen vier Berlijnse bioscopen, waar de befaamde Hitlerfilm voor het eerst werd vertoond, be gonnen de vier ministers in het het gebouw van de geallieerde controleraad bij verrassing aan de bespreking van de lluitse kwestie. Minister Eden overtroefde Mo lotof door te midden van een be spreking der procedure plotseling een plan voor het houden van verkiezingen in geheel Duitsland en voor de hereniging van het land op tafel te leggen. Hel plan was tevoren door de drie Weste lijke ministetrs besproken en ter kennis van de Westduitse rege ring gebracht. Het is gebaseerd op de in Bonn verdedigde begin selen voor een herstel van de Duitse eenheid. Molotofs eerste reactie was dan ook, dat Eden zich een leerling had getoond van grondwetsexperts van het Duitse type. Vóórdat de conferentie het Duitse vraagstuk aansneed, was Molotof er bij verrassing mee ac- coord gegaan, dat zijn Donderdag ingediend voorstel voor een we reldconferentie inzake ontwape ning eerst volgende week in de dan te houden gesloten zitting der ministers wordt behandeld. De overgang naar het tweede punt, der agenda kwam voor de waarnemers der conferentie als een volkomen verrassing, aange zien de Westelijke delegaties re kening hadden gehouden met de mogelijkheid, dat Molotof de be sprekingen over de wereldsitua tie en over zijn plan voor een wereldconferentie nog enige tijd had willen rekken. De Russische afgevaardigde verzette zich ech ter niet scherp tegen een voorlo pige afsluiting van de besprekin gen over het eerste punt. Minister Bidault heeft tegen over Molotofs resolutie een ander ontwerpbesluit gesteld, waarin de vier regeringen zich zouden verplichten het ontwapenings- werk in de daartoe bestemde commissie der Verenigde Naties met vereende krachten voort te zetten, teneinde in overeenstem ming met de in Januari 1952 door de assemblée der V.N. aangeno men resolutie een ontwapenings conferentie te kunnen bijeenroe pen. Toen de Franse minister voorstelde de beide ontwerpen volgende week in besloten zitting verder te behandelen, verklaarde Molotof zich met deze procedure accoord. Daarmee was de weg vrijge maakt voor het begin van de dis cussie over „het Duitse vraagstuk en de Europese veiligheid". Zoals ,te verwachten was, opende de Russische afgevaardigde deze be spreking met een voorstel om vertegenwoordigers uit Oost- en West-Duitsland toe te laten en in staat te stellen hun standpunt uiteen te zetten. De Westelijke ministers waren op dit voorstel voorbereid, aangezien de Oost- duitse regering reeds een offi cieel verzoek daartoe had inge diend en de gehele propaganda in Oost-Duitsland sedert geruime tijd op dit thema borduurt. Zij wezen dan ook eenstemmig het Russische verzoek af. Een beslis sing hierover werd intussen tij dens deze zitting nog niet geno- nen en men kan verwachten, dat minister Molotof vandaag op de ze kwestie zal terugkomen. Daf de Russische afgevaardig de Vrijdag geen kans kreeg de bespreking tot deze procedure- kwestie te beperken, kwam door een verrassende geste van Eden, die midden in de bespreking oversprong naar de kern van het te behandelen probleem: de me thode om tot de vorming van een regering voor geheel Duitsland te komen. Eden confronteerde zijn Rus sische collega met een in details uitgewerkt plan voor het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland onder controle van de bezettende mogendheden en even tueel van neutrale landen. Het plan omvat 5 stadia. De discussie over het door alle drie de Westelijke ministers on dersteunde plan zal eerst van daag kunnen beginnen, maar Molotof heeft er reeds gisteren in een korte repliek geen twijfel aan gelaten, welk een ontvangst hij het voorstel zal bereiden. Uitgesproken voldoening over het voorstel en over het feit, dat de conferentie eerder dan ver wacht tot het Duitse vraagstuk is gekomen, heerste gisteravond echter in de Westduitse delegatie in Berlijn. Deze was reeds Don derdag over het voorstel geïnfor meerd en zodoende was dr Ade nauer in Bonn reeds toen in staat het met de fractieleiders van de bondsdag te bespreken. De Duit sers verklaarden zich volledig accoord met het plan en beschou wen dit als het resultaat van het langdurige overleg tussen de drie Westelijke bezetters en Bonn. „Een terugkeer naar de geest van Versailles of van Potsdam is nu nie't meer mogelijk", zo zei een Duitse woordvoerder. Minister Eden diende een plan in voor hereniging van Duitsland dat de volgende procedure om vatte: 1. Vrije verkiezingen in geheel Duitsland. 2. Bijeenroeping van een natio nale vergadering 'voortkomend uit deze verkiezingen. 3. Opstelling van een grond wet en voorbereiding van onder handelingen over een vredesver drag. 4. Aanvaarding van de grondwet en vorming van een regering voor geheel Duitsland, verant woordelijk voor onderhandelingen over het vredesverdrag. 5. Ondertekening en van kracht worden van het vredesverdrag. In zijn toelichting verklaarde Eden, dat vrije verkiezingen voor geheel Duitsland volgens Enge land het „kardinale punt van dit plan, of welk ander plan dan ook, zijn. „Voor wij kunnen onderhan delen met vertegenwoordigers van een verenigd Duitsland moe ten wij er zeker van zijn, dat deze vertegenwoordigers vrijelijk gekozen zijn door het Duitse volk zelf", zo zei hij. Hij eiste bepaalde „verzekerin gen" voor en gedurende de ver kiezingen en een „doelmatig toe zicht". DODELIJK ONGEVAL AAN BOORD VAN EEN SCHIP. Een 42-jarige monteur uit Am sterdam heeft Woensdag aan boord van het Zwitserse schip „Zierikzee 6", dat te Amsterdam ter reparatie bij Kromhout's mo- torenfabriek lag, tijdens werk zaamheden in de machinekamer zijn hoofd gestoten tegen een uitstekend draadeinde. De man bleef doorwerken, doch voelde zich na enige uren onwel en moest naar het Wilhelminagast- huis worden vervoerd, waar hij later is overleden. Onze kroonprinses, H. K. H. Prinses Beatrix, gedenkt Zondag haar verjaardag. Haar naam is thans onverbrekelijk verbonden met de watersnoodramp van ver leden jaar. Vandaag gaan onze gedachten terug naar de droeve Zaterdag en Zbndag van 1953, toen de stormvloed zo'n groot deel van ons land teisterde. Beatrix, amper 15, behoorde tot de eerste hoge bezoekers van het rampgebied. Tezamen met haar moeder nam zij de verwoestingen in ogenschouw, troostte zij gered de kinderen en deelde zij speel goed uit aan evacuéetjes. Dit en het feit, dat zij meer en meer ongedwongen op de voor grond treedt, heeft haar populari teit onder het Nederlandse volk nog vergroot Dat zij als oudste prinses steeds een goed voor beeld moge zijn, hopen en ver trouwen wij. Te Berlijn zitten dan uiteinde lijk en na een notawisseling, die maanden in beslag heeft geno men, de vier ministers van Bui tenlandse Zaken rond de tafel. De eerste zitting, gehouden in de Amerikaanse sector van West- Berlijn, werd door Foster Dulles gepresideerd, die echter in deze zitting niet aan het woord kwam, omdat de beschuldigingen, ook nu door Molotow tegen Amerika geuit, hem noopten, zijn redevoe ring te herzien. Molotow heeft als eerste punt voor de agenda voorgesteld een algemene bespreking van alle problemen, die tot de spanning in de wereldpolitiek bijdragen, terwijl reeds Eden en Bidault die hebben afgewezen en het eerst aandacht aan het Duitse vraag stuk en daarna aan het Oos tenrijkse vredesverdrag willen schenken. Het valt, vooral bij de Russen, uiteraard moeilijk, om de be weegredenen voor deze houding te verklaren. Men zou echter zeggen, dat Molotow verstandi ger had gedaan zich bij de aan vang wat plooibaarder te tonen, zodat elke richting voor hem nog openbleef. Had hij met beloften inzake verkiezingen in Duitsland en met een herleving van de West-Oosthandel troeven in han den gehouden, dan zou hij die hebben kunnen uitspelen op elk voor hem geschikt ogenblik. Al heeft Dulles door zijn ant woord de tegenstelling niet ver scherpt, toch leidde dit eerste op treden van Molotow de Fransen, die nog 't minst sceptisch tegen over de conferentie staan, tot duidelijke teleurstelling. Dulles wil een conferentie van niet veel langer dan drie weken; de Fran sen echter zijn bereid te blijven, zolang er kans op overeenstem ming in enig punt is. EISENHOWER REKENT. In Amerika is de aandacht toe gespitst op Eisenhower's begro ting, de eerste door hem zélf voorbereid. Zij is 5G milliard lager dan die van het lopende jaar, maar vertoont niettemin nog een nadelig saldo van bijna 3 milliard. De duidelijke wens ech ter, om in de periode van koude vrede gelijk men zich thans in Amerika uitdrukt tot even wichtige begrotingen te komen, stemt tot voldoening, die ook de beurs te New-York tot uiting heeft gebracht. Men vergete echter niet, dat nog altijd 68 voor nationale veiligheid is bestemd en daar nevens 22 voor uitgaven, die met wereldoorlog II verband houden, zodat, behalve dan de subsidies aan de 48 staten, slechts 10 voor de gewone uit gaven overblijft. Eisenhower wil voor de alge mene gezondheidszorg meer doen, maar de landbouwpolitiek op een gezonder basis vestigen dan voortdurende subsidiëring der landbouwproductie. Dit heeft reeds duidelijke tegenstand te voorschijn geroepen, gelijk de vakverenigingen weinig ingeno men zijn met de wijzigingen in de TaftHartleywet. Nu is in middels het rapport van de z.g. Randallcommissie verschenen, dat op Amerika's toekomstige handelspolitiek betrekking heeft. Dit rapport is niet eenstemmig, maar de grote meerderheid der commissie gaat toch in de rich ting van liberale handelspolitiek, die slechts door te voeren zal zijn met medewerking van de demo craten. FRANCO ROERT ZICH. Het geschil tussen Frankrijk en Spanje omtrent Marokko ontstaan, neemt weliswaar geen verontrustende omvang aan, maar is toch ter bevorde ring van de eenheid van het Wes ten niet aanbevelenswaardig. De Franse resident in Marokko heeft openlijk de Spaanse officie ren in Tetuan. d.w.z. in Spaans Marokko, ervan beschuldigd, dat zij de ongeveer 400 stamhoofden ertoe hebben gebracht om de door de Fransen afgezette sultan nadrukkelijk te erkennen. De Spaanse gouverneur daarentegen heeft in het openbaar verklaard, dat deze stamhoofden gern ver trouwen hebben in de politiek, die Frankrijk in Marokko voert. Spanje geniet bij dit alles natuur lijk de steun van de Arabische unie, die ook hier weer uitslui tend negatieve kracht ontwikkelt. Tegelijkertijd drijft Spanje En geland en Frankrijk wederzijds in elkanders armen, door. met het oog op het a.s. bezoek van koningin Elizabeth aan Gibral tar, demonstraties te ontketenen tegen Engeland. Deze hebben in Madrid nogal scherpe vormen aangenomen en het feit, dat daar bij de gemakkelijk te mobiliseren studenten waren betrokken, spreekt boekdelen. Engeland neemt een zeer dui delijke houding aan en de rege ring van Franco heeft zich zelf nu wel in een moeilijke positie gebracht. TREEDT CHURCHILL AF? In Engeland gaat inmiddels de aandacht meer uit naar de vraag, of Churchill al dan niet binnen kort zal aftreden. Zou dit het geval zijn, dan verwachten som migen van zijn opvolger Eden spoedige verkiezingen, opdat het volk hem in zijn ambt kan con solideren; anderen daarentegen, dat dit parlement de vijfjarige termijn, dus tot 1956, zal uitzit ten, opdat de conservatieve partij 1 onder Eden's leiding eerst gele- genheid heeft te. tonen, wat zij ook dan nog vermag. In Italië heeft de nieuwe rege ring onder Fanfani haar intrede in het parlement gedaan. Zij staat even zwak als die van Pella. om- j dat niet de gehele christen-demo cratische partij achter haar staat, en nevens de steun van republi- keinen en liberalen, haar die ont- breekt van de monarchisten. De Gasperi heeft uitdrukkelijk ver klaard. dat er geen vrees behoeft te bestaan voor anarchie in Italië, waarop de door Amerika verleen de bijzondere economische toe- zeggingen zouden wijzen. I In het naburig Joego-Slavië is I met Djila's veroordeling de strijd in de communistische partij i blijkbaar niet afgelopen. Onder de indruk van Westerse denk- beelden zijn er andere, invloed- I rijke elementen, gelijk b.v. De- i dijer, die in elk geval vinden, dat Djilas tijdig gewaarschuwd had moeten worden. De buitenland se politiek is bij dit alles niet be trokken. I Ter versteviging van de positie der geallieerden dient het Griek se staatsbezoek aan West-Euro- pese landen en ook de versterking der democratie in Turkije. Men acht deze te meer nodig, nu de onrust in Egypte blijft voort duren en tot de vraag leidt, of generaal Naguib's positie wel zo sterk is, als men veronderstelt. Het drama der krijgsgevange nen in Korea is. zij het ook ge forceerd, geëindigd. Generaal Thimaya heeft de 22.000 anti communistische krijgsgevange nen aan de Amerikanen afge- j dragen, die ze onmiddellijk als vrije burgers hebben erkend; hij j hee ft de paar honderd tot j het communisme overhellende krijgsgevangenen ter beschik- kjng gesteld van de Noordelijken, die uit principiële overwegingen weigerden, ze in ontvangst te nemen. De Koreaconferentie maakt, vermoedelijk mede in ver band met Berlijn, weinig of geen voortgang. Frankrijk is daarbij geïnteresseerd inzake Indo-China. waar het de militaire toestand weer min of meer beheerst. VAN DER MANDERE. ZONDAG 31 JANUARI. Breskens Terneuzèn Hansweert Walsoorden v.m. 11.19 11.54 0.34 0.44 n.m. 11.25 12^40 12.50 eed net ge ra tel- de ar- ille aar aar ide Kfe ar en. iog ihe ter. en, de de fda re- ier n- *a- en ud en ur en it- n- ts. *1- m ot e- at te r- t— 1— 31 Is ie si ar >S VOL in ij si in 1- ij ir ir k» e, n n L ►- MAANDAG 1 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v:m. n.m. 11.54 12.27 0.29 1.02 1.09 1.42 1.19 1.52

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1