De conferentie te Berlijn Demonstraties in Spanje De moeilijkheden in Korea Ijsgang stagneert] scheepvaartverkeer Radio herdenkt watersnoodramp m mm Verklaring van Dulles Onrust m Guatemala Twee kinderen door het ijs gezakt en gered Felle binnenbrand ie Amsterdam Student overleden Drie Nederlanders in Tasikmafaja gearresteerd ZON-en MAANSTANDEN. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER WOENSDAG 27 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3058. vier Ministers. NIEUWE GEALLIEERDE KLACHT. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,88; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 et.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,-5 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De ministers van Buitenlandse Zaken der „grote vier" hebben Dinsdagmiddag hun besprekin gen in het gebouw van de geal lieerde bestuursraad te Berlijn voortgezet. Deze tweede verga dering stond onder leiding van minister Bidault. Als eerste spreker kreeg de Amerikaanse minister Dulles het woord, die de bezwaren van zijn Russische ambtgenoot Molotof tegen de politiek van de Weste lijke mogendheden als ongegrond van de hand wees. Dulles was van mening, dat de denkbeelden omtrent een accoord tussen het Westen en de Sowjet-Unie, zoals die door Molotof in de openings zitting van de conferentie waren ontvouwd, geen geschikte basis voor overeenstemming vormen. De Amerikaanse spreker zeide aan het einde van zijn verkla ring, die ongeveer twintig minu ten duurde, dat hij de door Mo lotof voorgestelde agenda als ba sis van bespreking aanvaardde. Dit hield echter niet in, dat hij met deze agenda en met name met het denkbeeld van een vijf mogendhedeneonferentie accoord ging- - Dulles las zijn verklaring, die in gematigde bewoordingen was gesteld, op rustige en zakelijke wijze voor. Het was, aldus D.P.A. De onrust in de stad Guate mala, ontstaan door aanhou dende geruchten over de ont dekking van een belangrijke sa menzwering, is groter geworden als gevolg van het aanhouden van verscheidene personen en een grote brand, die zou zijn gesticht en die de centrale markt in de stad heeft verwoest. Gearresteerd zijn o.m. een ge- pensionneerde kolonel en de eigenaar van een radiostation. Het gemeenteraadslid Camacho slaagde er in zijn arrestatie te ontlopen door zijn toevlucht te zoeken op de ambassade van San Salvador. De politie maakte bekend, dat in Camancho's wo ning granaten zijn aangetrof fen. Een tweede verdachte, een zekere Duran, heeft eveneens de wijk genomen in een buiten landse ambassade. Men meent te weten, dat het optreden van de politie verband houdt met de aanslag, die ver leden week werd gepleegd op vice-president Arriola. duidelijk zijn bedoeling, in na volging van zijn Westelijke col lega's er op aan te sturen, dat in de eerste plaats gesproken wordt over het Duitse en het Oostenrijkse vraagstuk. De verklaring van de Ameri kaanse minister was grotendeels gewijd aan een antwoord op het geen Molotof de dag tevoren had gezegd. Punt voor punt bestreed Dulles 't Russische betoog tegen het Europese legerplan, de Ame rikaanse politiek in Europa en tegen het Amerikaanse verzet met betrekking tot de toelating van communistisch China tot de Verenigde Naties. Voorts legde spreker de nadruk op het con structieve karakter van de ver klaringen van zijn Britse en zijn Franse collega. Nadat Dulles was uitgespro ken, legde Molotof een korte ver klaring af. Vervolgens werd de bijeenkomst opgeschort voor de thee. Dulles zei dat hij de door Mo lotof voorgestelde agenda aan vaardde namens de drie Weste lijke landen. „Wij willen van deze conferentie er niet een ma ken zoals die in „Palais Rose" (te Parijs in 1951), waar onze afgevaardigden vele weken ver gaderden over futiliteiten in ver band met de agenda". De Dinsdag door Molotof voor gestelde agenda luidt: 1. Maatregelen ter verminde ring van de spanning in de in ternationale betrekkingen en het bijeenroepen van een vergade ring van de ministers van Bui tenlandse Zaken der „grote vijf" communistisch 1 China inbegre pen. 2. De kwestie-Duitsland en de problemen in verband met de veiligheid van Europa. 3. Het vredesverdrag met Oos tenrijk. De openingsrede van Molotof noemde Dulles een grote teleur- steling. „Er is niets bekend dat de Europese verdedigingsge meenschap zou kunnen vervan gen", zei hij. „De Sowjet-Unie heeft zoiets zeker niet voorge steld. De Sowjet-voorstellen zou den slechts een terugkeer bete kenen naar het verouderde bank roete stelsel van Versailles en andere z.g. vredesverdragen die tot een nieuwe oorlog hebben ge leid". De Amerikaanse minister deed duidelijk uitkomen, dat Amerika niet wil deelnemen aan een con ferentie met China over de we reldvrede in het algemeen. „Alle buurlanden van dit communis tisch regiem in China voelen zich. bedreigd door zijn nauwelijks verheelde agressieve bedoelin- gen". „Amerika verwerpt de Russi sche opvatting dat de z.g. vijf grote mogendheden het recht hebben de wereld te regeren en over de toekomst van andere na ties te beslissen." Molotof heeft Dinsdag een ver gadering van de grote vijf voor gesteld in Mei of Juni a.s. ter vermindering van de internatio nale spanning. Hij deed dit on danks de waarschuwing van Dul les, dat Amerika nooit een derge lijke conferentie zou willen bij wonen. Molotof diende zijn voorstel in, nadat de 3 Westelijke ministers zijn Maandag voorgestelde agen da hadden aanvaard. Daarop ko men Duitsland en Oostenrijk als tweede en derde punt voor. Als eerste punt wil Molotof een con ferentie van de grote vijf bespro ken zien. De Westelijke ministers hebben duidelijk doen uitkomen, dat zij de agenda slechts hebben aan vaard om nutteloos heen en weer gepraat te vermijden. Heden zullen alle vier minis ters verklaringen afleggen over hét eerste agendapunt: Maatre gelen ter vermindering der inter nationale spanning en de bijeen roeping van een conferentie van vijf. zo heeft een Britse woord voerder meegedeeld. DE BEWAKING VAN DE De Ministers van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier" heb ben in de conferentiezaal in het gebouw van de geallieerde be stuursraad ieder één officiële be waker bij zich. -Minister Molotof heeft echter bovendien nog een uit tien man bestaande lijfwacht. Van de zijde van de Franse veiligheidsdienst wordt verno men, dat van de twintig deskun digen die de Russische minister ter zijde staan, ongeveer de helft bewapend is. AMELAND GEÏSOLEERD. Door de aanhoudende vorst is Hollum overzee geïsoleerd. De barkas „Borndiep", die de ver binding tussen Ameland en Holwerd onderhoudt, is Maan dag voor het laatst uitgevaren. Per vliegtuig bestaat gelegen, heid van Ameland naar de vas te wal en omgekeerd te komen. De „Borndiep" moest gedu rende de laatste dagen op on geveer 1300 meter van Holwerd in diep water blijven liggen. Vandaar bracht een amphibie- vaartuig post en passagiers over het slik van en naar Holwerd. Het materiaal voor de door lichting van de Amelandse be volking, die van 25 tot 29 Jan. zou geschieden, kon door de slechte verbinding niet worden uitgevoerd, zodat dit onderzoek moest worden uitgesteld. Twee van de drie schepen, die in het IJsselmeer vastzaten, de „Schiestroom" van rederij Koppe en de „Adriana" met schipper Buisman uit Zaandam, zijn in middels op eigen kracht binnen gekomen. Beide schepen kwa men van Zwolle. Het derde schip wacht op de assistentie van een onderweg zijnde ijsbreker. De scheepvaart op het IJsel- meer ondervindt veel hinder van middelzwaar vast ijs en drijfijs. Een Urker visser heeft 8 uur nodig gehad om van Urk naar Amsterdam te komen ondanks Drie bejaarden en vijf brand weerlieden door rook be dwelmd. Acht personen, drie burgers en vijf brandweerlieden, zijn Maan dagnamiddag bij een. felle bin nenbrand in een oud huis in de Amsterdamse binnenstad door de hevige rookontwikkeling be dwelmd geraakt. Twee burgers en twee brandweerlieden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Één der beide brandweerlieden heeft bij het reddingswerk ook nog brandwonden aan zijn handen opgelopen. De anderen konden Maandag 1 Februari zal de radio, waarvan de organisaties even nauw samenwerken als in de dagen van de ramp. een be langrijk deel vdn de zendtijd over beide eenders inruimen aan een herdenking van de wa tersnoodramp. Deze reeks uitzendingen zal des morgens aanvangen met een herdenkingsrede door de minis ter van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, welke cm 7 en 8 uur zal worden uitgezonden. Om kwart voor één zal een aantal reportages worden gebracht over hedenkingsdiensten. welke die morgen in het getroffen ge bied zijn gehouden. Na het nieuws van één uur volgt een uitgebreid „schakels-program ma", waartoe de grote staf van reporters en technisch materi eel naar Zeeland gaat. Achter eenvolgens zal in dit program ma, dat tot titel draagt „De"' stand van zaken" worden over geschakeld naar reporters in Zierikzee. Dreischor, Oude Ton- ge, 's-Gravendeel. Fijnaart, Stavenisse. Kruiningen en ten slotte naar Den Haag, waar de Rijkswaterstaat en Rampen fonds gevestigd zijn. Vanuit de ze plaatsen zullen de reporters verschillende aspecten van het leven in het rampgebied en het herstel belichten zoals het her stel van landbouw en dijken, de woningbouw en revacuatie, de adoptie en gezinszorg, enz. In de avonduren zal het pro gramma van half acht tot half elf geheel gewijd zijn aan de Kamp-herdenking. Het eerste deel van dit programma heeft tot titel „Nederland herdenkt". Het wordt in de ware zin des woords ingeleid door klokken uit het rampgebied en in dit ge val uit plaatsen, die destijds „minder in het nieuws waren" als Texel, Hontenisse, Stellen dam, Nieuwerkerk, Alblasser- dam en Klundert. Reporters zullen daarbij in sobere bewoor dingen iets over deze getroffen plaatsen vertellen. Na deze in leiding volgt een toespraak door Z. K. H. Prins Bernhard, voor zitter van het Rampenfonds. Vervolgens zal opnieuw een serie reportages van herdenkings diensten welke in de middag ge houden zijn, worden gegeven Het slot van dit deel van het programma is een volledige uit zending van een herdenkings concert vanuit de Grote Kerk in Goes, dat als een provinciale Zeeuwse dodenherdenking kan worden beschouwd en dat zal worden bijgewoond door vele autoriteiten. Het Noordhollands. Philh. orkest zal met medewer king van een gemengd koor, ge vormd door 200 Zeeuwse zan gers en zangeressen, het „Re quiem" ten gehore brengen van de Zeeuwse componist G. H. von Bruckeii Fock. De stemmige radioherdenkin gen, die bijzonder veel voorbe reiding en inspanning kost, zal eindigen met een groot klank beeld „De Ramp de Redding", dat wordt samengesteld uit de historische reportages van een jaar geleden met daaraan vast geknoopt het vervolg van thans. Aan deze reportage werken de zelfde verslaggevers mee uit de •rampdagen, maar ook een aan tal geredden, die in de oude re portages voorkwamen en die nu verder zullen vertellen over hun wederwaardigheden sindsdien. Van de Wereldomroep, die het programma overneemt, zal eveneens de staf meewerken. na behandeling in het ziekenhuis naar hun woning worden ge bracht. Aan de achterzijde van het pand „De roode leeuw" Recht- boomsloot 33, ligt een door twee meter breed binnenplaatsie van het huis gescheiden kamertje. Daar stond een kachel met een lijn met wasgoed er boven. Toen een man daar omstreeks vijf uur met de kachel bezig was, viel een stuk wasgoed van de lijn op de kachel. Het vatte terstond vlam en stak ook de andere goe deren aan de lijn in brand. Via een raam sloeg een steekvlam tegen de achterzijde van het huis. De achterkamer op de bel-étage en de eerste verdieping brandden geheel uit, die op de tweede en derde vérdieping kregen brand schade. Toen de brandweer arriveerde, was een oude man al naar buiten gebracht. De tweede werd van twee hoog via de ladder in vei ligheid gebracht en de derde, die minder valide is en in de keu ken op de eerste étage bedwelmd was geraakt, werd op een bran card eveneens over de ladder naar beneden getransporteerd. Vernomen wordt dat een der studenten, die bij de Maandag j.l. te Madrid gehouden demonstra tie tegen het voorgenomen be zoek van Koningin Elizabeth van Engeland in botsingen met de politie werd gewond, over leden is. Bij de Dinsdagochtend le Madrid gehouden demonstratie tegen dit bezoek hebben de stu denten in verband met dit over- lijdensgeval tevens geprotesteerd tégen het optreden der politie. De studenten droegen bekend makingen mee, waarop stond vermeld, dat in toj;_,d dertig hun ner werden gewond, waarvan 4 door schoten. Vernomen wordt dat de over reden student Maandag in zeer ernstige toestand naar zijn wo ning is vervoerd, nadat hij onder de hoeven van de paarden der voor de Britse ambassade opge stelde bereden politie was ge- Reuter: Aan de Dinsdag te Ma drid gehouden demonstratie heb ben ongeveer 2000 studenten deelgenomen die, zwijgend en zeer langzaam lopend, als bij een begrafenisstoet, door Madrids „Gran Via" trokken. De politie te Madrid heeft Dins dag charges uitgevoerd teneinde duizenden betogende studenten uit de hoofdstrarten van Madrid te verwijderen. Ongeveer 2.000 betogers verza melden zich voor het hoofdbu reau van politie op de Puerta del Sol en schreeuwden beledigingen uit aan het adres van de Spaanse politiechef, generaal Rafaël Hier- ro. Zij eisten zijn aftreden. Toen de generaal op het balcon van 't bureau -verscheen werd hij uitge jouwd. Tientallen nummers van het Falangistische blad Arriba werden Dinsdag door de betogers verbrand, blijkbaar omdat het blad het optreden van de politie op Maandag, waardoor studenten de Britse ambassade niet konden bereiken, niet had veroordeeld. De politie maakte van gummi knuppels gebruik. Verder is Dinsdag te Madrid door studenten betoogd voor het ministerie van Justitie. Men riep „recht". Ook voor het ministerie van Binnenlandse Zaken verzal- melden zich studenten. Men eis te het aftreden van de minister. Tenslotte verschenen studenten voor de studio's van Radio-Ma drid, die zich tot het volk wilden richten. De politie belette hun echter de toegang. Toen er met stenen naar de politie gegooid werd, loste deze schoten in de lucht. Ook in Valencia zijn Dinsdag door studenten betogingen ge houden. Deze golden het komen de bezoek van de koningin van Engeland aan Gibraltar. Hernieuwd Brits protest tegen aangerichte schade. „Reuter" meldt uit Londen, dat de Britse ambassadeur te Madrid is opgedragen bij de Spaanse re gering te protesteren tegen de Maandag bij demonstraties aan Britse eigendommen te Madrid, Barcelona en Huelva aangerich te schade. Dit is het tweede Engelse pro test in één week tijds. De demonstraties in Spanje werden gehouden nadat was mee gedeeld dat de Britse regering niet zal ingaan op de recente Spaanse stappen, waarin de Lon- dense autoriteiten in overweging werd gegeven het bezoek, dat koningin Elizabeth aan Gibral tar zal brengen, af te gelasten. Volgens latere berichtn hadden studenten de hoofdtechnicus van Radio-Madrid en zijn assistent op gesloten. Zij hadden beiden ge weigerd de studenten hun lezing voor de radio te laten geven van de botsingen met de politie welke Maandag hebben plaats gevon den. De politie wist de indringers te verwijderen. Een Duitse fotograaf Paul Piet2sch, die een NewYorks fo tobureau vertegenwoordigt, is Dinsdag in Madrid aangehouden, ogenschijnlijk omdat hij foto's maakte van de botsingen tussen studenten en politie. In kringen van de Falange in Madrid gelooft men, dat de stu denten hede» naar hun klassen zullen terugkeren. In sommige studentenkringen was verklaard dat Dinsdag een staking van drie dagen uit protest tegen het op treden van de politie was begon nen. De rector van de universiteit van Madrid maakte Maandag avond bekend, dat na de patriot tische betogingen van deze dagen de lessen normaal in alle facul teiten zullen worden gegeven. KONINGIN JULIANA WOONT TONEELVOORSTELLING BIJ. Vrij onverwacht woonde Konin gin Juliana Dinsdagavond in het gebouw voor kunsten en weten schappen de opvoering bij van „Dialogue de cameltes" van Geor ges Bernanos, welke werd gege ven door het theatre Hebertot. De Koningin had enkele minu ten vóór de aanvang, door velen onopgemerkt, plaats genomen in de koninklijke loge. Zij was ver gezeld van drie dames. Op de ba lustrade lag een orehide. VLIEGTUIGONGELUK IN FRANKRIJK. Zes mensen hebben Dinsdag de dood gevonden als gevolg van het neerstorten van een twee-motorig Frans militair vliegtuig. 15 km van Saint Maxime aan de Zuid kust van Frankrijk. het feit, dat zijn boot een zeer sterke motor van 150 p.k. heeft. Tussen Marken en de Hoek van het IJ zitten 3 schepen in het ijs. ISOLEMENT VAN AMELAND VERBROKEN. Twee militaire vliegtuigen heb ben het isolement van Ameland verbroken. Dinsdagmiddag om 3 uur stegen de machines van Leeuwarden op en kwamen een kwartier later op het vliegveld van Ameland aan met 80 kg post aan boord. Om half 4 zijn de machines weer van het eiland vertrokken met ongeveer 50 kg post en twee passagiers. De burgemeester van Ameland, de heer R. Walda was bij aankomst en vertrek der vliegtuigen aanwezig. Ilet plan is heden wederom een vlucht naar het eiland te maken. IJSSLACHTOFFERS TE ROTTERDAM. Twee broertjes!, Jacobus en Cornelis Man in 't Veld, resp. 7 en 6 jaar oud, en woonachtig in de Gruttostraat te Rotterdam hadden Maandagmiddag de moed, zich op het nog veel te dunne ijs van de Lepelaarsingel te wagen. Zij zakten er dan ook prompt door en riepen luid om hulp. De 13-jarige Willem van der Valk uit de Meerkoetstraat draalde geen ogenblik en ging reddingspogingen ondernemen. Vrij spoedig slaagde hij er in Cornelis op de kant te trekken maar zijn broertje was onder tussen in hachelijke omstandig heden geraakt. Hij kon zich nog wel aan de rand van het wak vasthouden, maar zijn benen waren onderuit gegaan en tegen het ijs getrokken. De jeugdige redder wist echter raad. Hij trok zijn jasje uit, ging op het ijs liggen en gooide het kleding stuk naar de drenkeling, die het vastgreep. Maar deze poging mislukte. Hij slaagde er niet in het jongetje op te trekken. Gelukkig kwam toen de groen tehandelaar van de Lepelaarc-in- gel, W. P. van der Laan, aange sneld en deze stapte op het ijs. dat meteen onder zijn gewicht bezweek. Daardoor raakte niet alleen hij, maar ook de redder van het eerste jongetje in het ijskoude water. De groentehan delaar kreeg echter vaste grend onder de voeten en slaagde er in alle 2 de jongens op de wal te brengen. Omstanders brachten de jongetjes naar huis. KIND UIT IJS GERED. Toen de trein, die 2.20 uur uit Amsterdam naar de Zaanstreek vertrekt. Maandagmiddag Wor- merveer naderde zag de heer A. Koomen uit Beverwijk in een van de sloten naast de spoor baan een kind door het ijs ge zakt in het water liggen. Hij trok onmiddellijk aan de nood rem, holde de trein uit en slaag de er in het 3-jarig kind Keesje Dik, woonachtig in de Frans Halstraat te Wormerveer uit het ijs te halen. Da kleine leefde en ging in de armen van de redder de trein in waarna de heer Koo men het aan het station afle verde. vpwrixtmngsOFFICIEREN is, dat op een bijeenkomst van i van toezicht op de naie\ ing IN PANMOENDJON SCHOR- beide partijen voortgang zal wor- bet Fnrpaanse bestand Dir den gemaakt. TEN BESPREKINGEN OP. De verbindingsofficieren der Noordelijken bij de besprekingen over een hervatting van de voor bereidende onderhandelingen voor de politieke conferentie in Korea, hebben de Verbondenen een verzegelde brief aan 't adres van de hoofdvertegenwoordiger der verbondenen, Arthur Dean, overhandigd met de opmerking, dat de hvfidige besprekingen ver der geen zin hebben, daar Dean en zijn Noordelijke tegenspeler schriftelijk met elkaar in con tact staan. Zoals gemeld ver toeft Dean thans in de Verenig de Staten. Volgens radio-Peking wordt de brief voorgesteld de besprekin gen 1 Februari te hervatten. Dean brak de voorbereidende besprekingen voor de politieke conferentie 12 December af naar aanleiding van naar zijn mening beledigende uitlatingen van de zijde der Noordelijken. Radio-Peking heeft gezegd, dat in de brief een rechtstreeks con tact met Dean gemaakt is, omdat de verbonden verbindingsofficie ren de besprekingen vertragen. De brief zegt verder, dat „hoewel de Verenigde Naties" een vertra- gingstaktiek volgen" er nog hoop OOK ZUIDKORE A AN SE KLACHT. De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Pjoen Joeng Tao heeft de Indische be wakingstroepen er van beschul digd 104 anti-communistische Chinese en Koreaanse krijgsge vangenen, die hebben verzocht naar neutraal gebied te worden overgebracht, tegen hun wil vast te houden. In een verklaring tegenover verslaggevers eiste de minister, dat de betrokkenen on middellijk ter beschikking van de geallieerde legerleiding zullen worden gesteld. BESCHULDIGING VAN RADIO PEKING. Radio-Peking heeft de Ameri kanen er Maandagavond van be schuldigd in de afgelopen drie jaar ruim 36.000 Chinese en Ko reaanse krijgsgevangenen te heb ben vermoord, door aanwending van vechtwagens, vlammenwer pers en gifgas". Het opperbevel der Verbonde nen heeft de neutrale commissie van het Koreaanse bestand Dinsdag opnieuw verzocht een onderzoek in te stellen naar „het tegen hun zin vasthouden van geallieerde krijgsgevangenen". De commis sie heeft een overeenkomstig ver zoek der Verenigde Naties acht dagen geleden verworpen. In de nieuwe, schriftelijk inge diende klacht, wordt de naam der communistische eenheid, die de krijgsgevangenen onder haar hoede zou hebben en de plaats, waar zij gelegerd zou zijn. opge geven. Voorts wordt verklaard, dat de verbondenen ook nog foto's en ander bewijsmateriaal kunnen overleggen fen behoeve van onderzoekers der klacht. DE ACHTERGEBLEVEN PRO-COMMUNISTISCHE KRIJGSGEVANGENEN. De 347 pro-communistische krijgsgevangenen (ruim 300 Zuid- koreanen, 21 Amerikanen en een Brit), die niet naar de Verbonde nen terug willen keren, doch die. ook nog niet door de communis ten van de Indische bewakings troepen zijn overgenomen, omdat zij menen dat dit niet mag ge schieden voordat alle terugzen ding weigering krijgsgevangenen schikking van partijen zijn ge steld voor het aanhoren van „uit eenzettingen", verblijven nog al tijd in hun kamp in de gedemili tariseerde zone. De communis ten hebben hen van een hoeveel heid levensmiddelen voorzien, die voor een week voldoende is. De Indische bewakingstroepen - die geen toezicht meer op hen uitoe fenen verklaren dat zich vol doende water en brandstoffen in het kamp bevinden. A.F.P. meldt, dat de betrokken krijgsgevangenen hebben ver zocht naar gebied buiten de gede militariseerde zone te worden overgebracht. Ook willen zij hun burgerstatus herkrijgen, aldus 'n mededeling van een Indische woordvoerder. In Tasikmalaja zijn Zaterdag op last van de procureur-gene raal drie Nederlanders ge arresteerd. Men zou vólgens het dagblad „Bintang Rimur" auc tor intellectualis zijn van de Darul Islam en aan deze orga nisatie medewerking verlenen. De gearresteerden zijn: dr Schmutzer, directeur van de ru.bbe."onderneming Bandjane- gara in Gunung Tjupi: de heer E. J. I. Versteeg, administrateur van die onderneming en de heer J. Katton, alias Muhamad, em ployé dier onderneming. Het blad noemt als bron van dit be richt kringen van het hoofd parket. ZON MAAN gedurende negentig dagen ter be- telijke wind. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. VORST EN ZON Op de meeste plaatsen zonnig weer met strenge of matige vorst. Krachtige tot matige Oos- op onder op onder Jan. 28 8.28 17.19 3.14 11.15 29 8.26 17.21 4.24 11.48 30 8.25 17.23 5.28 12.34 31 8.23 17.25 6.23 13.34 DONDERDAG 28 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 7.37 8.17 8.12 8.52 8.52 9.32 9.02 9.42

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1