Hoop en spanning in Europa Concentratie van Polders NIEUWE BROODPRIJZEN HET FRANSE OFFENSIEF IN INDO-CHINA PANMOENDJON HOOGWATER twee Optreden van nieuwe presidenten Dulles in Berlijn Anti'Britse demonstratie in Madrid Engeland protesteert bij Egypte en Spanje Bestudering der zeestromingen Mogelijke wijziging van Sowjet-beleid inzake Duitsland en Oostenrijk Nederlands employé in Indonesië gedood WEERSVERWACHTING. ZON-en MAANSTANDEN. '1 ZATERDAG 23 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3055. Ministeriële beschikking afgekondigd Opnieuw Indisch verzoek om pro-communistische gevangenen over te nemen Russisch schip in Kieler-kanaal gezonken Na overstromingen in Oostenrijk Amerikaans vliegtuig bij Capri in zee gestort FranXering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredactenr I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. De conferentie te Berlijn kan op Maandag 25 dezer beginnen. De voornaamste technische voor bereiding: de plaats, waar de conferentie zal worden gehou den, is geregeld: De Russen hebben hierbij, ge lijk ook bij de datum, aan het langste eind getrokken. Zij zien zichzelf als de ene, de drie geal lieerden samen als de andere partij. Op die grond achten zij het logisch, dat de vergaderin gen om de andere wisselen tus sen West-Berlijn en Oost-Berlijn. De geallieerden stelden zich op een ander standpunt: zij zien de conferentie samengesteld uit vier grote mogendheden, alle in gelijke zin onafhankelijk en on verbonden en wilden dus de rou lering der vergaderingen over vier gebouwen uitstrekken, waar van er dan drie in West-Berlijn liggen. De Russen hebben een z.g. compromis-voorstel gedaan, dat dan inhoudt de keuze der mi nisters zelf na de derde vergade ring. Men moet afwachten, wat er van komt. De agenda is een dusdanig tere zaak op deze conferentie, dat - men herinnert zich de besprekin gen der plaatsvervangers van de vier ministers te Parijs in 1950 reeds daarover dagen achtereen van gedachten zal worden gewis seld. De geallieerden zijn het er over eens, dat een beperkte tijds duur moet worden gesteld. Of daarmede niet het einde, gelijk te Londen in December 1947, zal worden geforceerd, dient te wor den afgewacht. Molotow, die van Moskou deze concessie kreeg zal ter plaatse aanwezig zeker nieuwe concessies verlangen! INTOCHT VAN COTY. In Frankrijk is de nieuwe pre sident in zijn ambt bevestigd. Dat was sedert 1931 niet gebeurd, ge volg van oorlogs- en andere om standigheden. Auriol heeft er voor zorg gedragen, dat statie en praal, kleurrijke uniformen en goed opgepoetste paardentuigen bij de Parijzenaars iets hebben weggenomen van de bittere na smaak, die Versailles gaf. Zijn korte rede tot zijn opvolger, pre sident Coty, was geen aaneen schakeling van gemeenplaatsen; integendeel, hij heeft hem met ernst gewezen op de vele vraag stukken van opbouw, die voor Frankrijk nog liggen te wachten. Auriol en Coty zijn samen naar het stadhuis gereden; Coty maak te daarna een rondrit langs de boulevards en werd met grote hartelijkheid ontvangen, zodat het binnenplein van het Elysée het nog nooit geziene schouwspel beleefde, dat opgewonden Parij wijzen. De regeringscoalitie leed, tengevolge van de afscheiding van een deel der radicaal-socia listen, een nederlaag, aangezien de socialist Le Trocquer werd gekozen, natuurlijk met de steun van de machtige communistische groep. DE REST VAN EUROPA. In Italë is Fanfani nog slechts halverwege met de oplossing van de regeringscrisis. Hij kreeg re publikeinen en liberalen met zich, de gematigde socialisten echter weigerden, ondanks so ciale toezeggingen, aan zijn rege ring deel te nemen, toen hij niet bij voorbaat in evenredige ver tegenwoordiging wilde toestem men. In Duitsland heeft Adenauer de behandeling van de grond wetswijziging, die het mogelijk maakt Frankrijk een leger te geven, doorgezet, voorlopig slechts in eerste lezing. In Joego-Slavië is de oppositie van en rondom Tito's vertrouwe ling Djilas tot een oplossing ge komen: Djilas is uit al zijn func ties ontzet, al blijft hij lid van de communistische partij. NIEUWE EISENHOWER. De Amerikaanse bladen spre ken van een geheel nieuwe pre sident Eisenhower, die na de State of the Union" zijn eerste persconferentie hield. Zo vaag en ietwat twijfelachtig als hij te voren was, zo beslist en duidelijk was hij thans. De ene bijzondere boodschap na de andere bereikt het congres, maar afgewacht dient te worden, in hoeverre ze instemming bij het congres zul len vinden. Amerika houdt de ogen ge spannen op de economische toe stand. Het eigenaardige geval doet zich voor, dat het ruime overschot der Amerikaanse land bouwproducten, door de rege ring opgekocht, om de boeren te steunen, nu voor een deel in Rus land zal worden afgezet. Daarbij betreedt Amerika andere paden wat de West-Oosthandel betreft en verzette zelfs MacCarthy zich niet daartegen! De secretaris van financiën, Weeks, heeft nadrukkelijk elke gedachte aan een fiiogelijke eco nomische crisis in Amerika tegengesproken en voorlopig schijnt de beurs in New-York daarmede in overeenstemming. BRUG NAAR PAKISTAN. Een der leden van de Arabische Liga, het in het algemeen pro- Engelse gezinde Irak, heeft het merkwaardige voorstel gedaan, om deze unie tot een federatie van dwingende aard om te bou wen, vooral op economisch ge bied. Dat vindt over het alge meen instemming, ook bij Egyp te, dat zijn conflict met Turkije, over het uitwijzen van de Turkse ambassadeur, wel onnodig heeft verscherpt. Maar tegelijk zal Irak evenals Sa'oedi-Arabië, wa penen van Amerika ontvangen. Men spreekt reeds van een her stel van het voor-Aziatisch pact, dat vóór Wereldoorlog II Turkije bond met Irak, Iran en Afghanis tan. Zou dit inderdaad herleven, dan zou dit een brug zijn van Turkije naar Pakistan, die Ame rika even graag ziet, als India haar verfoeit. India en Amerika zijn op het ogenblik de tegenspelers in de Koreaanse moeilijkheden. Gene raal Thimaya, de Indische voor zitter van de krijgsgevangenen- commissie, heeft nu een Salo- mons-oplossing gevonden terzake van de behandeling van de aan zijn hoede toevertrouwde anti communistische krijgsgevange nen, die Amerika na 23 Januari reclameert. Hij laat ze niet vrij, maar hij geeft ze, reeds op 20 Januari, terug aan de macht, die hem de beschikking over hen heeft gegeven, met het doel, om de ondervraging van beide par tijen »te ondergaan. Generaal Huil, de Amerikaanse opperbe velhebber, krijgt zodoende kans om zonder enige moeilijkheden al deze krijgsgevangenen op 23 Ja nuari in burgers te transforme ren en ze zelfs voor een deel naar het Formosa van Tsjiang- kai-Tsjek af te voeren. Rusland wilde daarom met alle geweld, dat de assemblee te New- York op 22 Januari opnieuw zou samenkomen, maar de (Indi sche!) presidente, mevrouw Pan dit, heeft de termijn tot antwoor den op haar desbetreffend voor stel zekerheidshalve tot 29 Janu ari opgeschort. Dan zal men verder zien! VAN DER MANDERE. (Slot.) De waterschapslasten zijn in vergelijking met vóór de oorlog aanzienlijk gestegen. Dit valt op zichzelf niet te verwonderen. Im mers alles is in prijs gestegen. De arbeidslonen en de prijzen der grondstoffen verdubbelden of verveelvoudigden. De kosten van het levensonderhoud liggen ongeveer 3-maal zo hoog als vóór de oorlog. Dat dus ook de kos ten van onderhoud van zeedij ken, wegen en waterlozing met gelijke percentages zijn omhoog gegaan is niet meer dan nor maal. En deze kosten worden nu eenmaal per ha omgeslagen en vormen de polder- of water schapslast. Bij deze eerste oorzaak voor de stijging komt nog een tweede. Door de tweede wereldoorlog zijn wegens materiaalschaarste ver schillende noodzakelijke voorzie ningen achterwege gebleven en uitgesteld tot de tijd, dat dit weer mogelijk was. Vele waterschap pen hebben de achterstand moe ten inhalen en dit bracht van zelfsprekend extra kosten mede. Men hoort nog al eens klagen over de hoge polderlasten. Wan neer men echter de cijfers beziet en beide bovengenoemde facto ren in aanmerking neemt, dan is er geen reden om van een abnor male stijging te spreken. Uit een overzicht van de lasten per ha van alle polders in Zeeland, dat jaarlijks wordt samengesteld door de Rijksconsulent voor grond- en pachtzaken blijkt, dat het percentage van de stijging voor de zeewerende polders ge middeld ligt op 235 ten opzichte van 1939. Een overzicht van deze gemiddelden per streek volgt hier. De Nederlandse Staatscourant van Vrijdag bevat de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening tot vaststelling van de nieuwe brood prijzen. In de nieuwe regeling is het resultaat verwerkt van het nadere overleg met de Nederland se bakkerijstichting over de voor stellen naar aanleiding van de voor 4 Januari 1954 aangekondig de prijzen van het volksbrood. De prijs voor volkswitbrood werd in een aantal provincieste den met 1 cent verlaagd, terwijl de prijs voor volksbrood op het platteland met 1 cent werd ver hoogd. Hierdoor was het prijs verschil tussen een aantal pro vinciesteden en het platteland 2 cent per brood geworden, tenge volge waarvan de bakkerij gro te moeilijkheden vreesde in de omgeving dezer steden. Hoewel het prijsverschil in ver schillende steden en het platte land op grond van kostprijsbere keningen gemotiveerd is, kan het zenaars door "het politiecordon 'prijsverschil debietverschuivingen heendrongen en daar de nieuwe president toejuichten. Auriol was voordat hij diezelfde middag naar Toulouse vertrok, het onderwerp van menige hartelijke ovatie. De Franse nationale vergade ring is er, na slechts drie stem mingen, in geslaagd, de opvolger van Herriot als president aan te ten koste van ondernemers in aan de steden grenzende gemeen ten teweeg brengen waardoor ongewenste toestanden zouden ontstaan. Ter oplossing van de gerezen moeilijkheden is in de beschik king een regeling getroffen waar bij de prijszetting voor bepaalde gebieden zal gelden voor provin ciesteden, tezamen met het daar om liggende gebied. Voorts is voor enkele als provinciestad ge classificeerde gemeenten, waar van een groot gedeelte als „plat teland" kan worden beschouwd, wijziging in de prijsstelling aan gebracht. De nieuwe prijzen die op Zater dag 23 Januari 1954 van kracht worden zijn vdor alle gemeenten in de provincie Zeeland: Maximumprijzen voor witbrood (per brood van §00 gram) 37 ct voor afgehaald en 38 ct voor be zorgd brood. De maximumprijzen voor volks- bruinbrood zijn 1 cent per brood van 800 gram lager dan de prij zen voor volkswitbrood. De mini mumprijzen voor volkswit- en volksbruinbrood zijn twee cent per brood van 800 gram lager dan de daarvoor geldende maximum prijzen. Een officiële woordvoerder heeft Vrijdag te Panmoendjon verklaard, dat nog geen enkel definitief besluit is genomen door de Indische bevelhebber ten aanzien van de 349 pro- communistische gevangenen onder wie 21 Amerikanen en 1 Brit Hij sprak berichten te. gen, volgens welke de Indische bewakers zich zouden terugtrek ken, na de poorten van het ge vangenenkamp te hebben ge opend. Generaal Thimaja heeft Vrij dag de Noordelijken opnieuw gevraagd of zij bereid zijn deze gevangenen in ontvangst te ne men, hetgeen zij tot -op heden hadden geweigerd. De Zuidkoreaanse regering heeft Vrijdag bekendgemaakt, dat de 7600 anti-communisti sche Noordkoreanen, die naar ZuidjKorea zijn overgebracht, voor de tijd van 1 tot 3 maan den „morele en sociale opvoe ding" zullen krijgen in speciale kampen. De gevangenen worden op het ogenblik in kampen bij Pohang aan de Oostkust en Koensan, aan de Westkust, ondervraagd en ongeveer 30 procent heeft zich opgegeven voor militaire dienst, aldus is meegedeeld door Later op de dag echter maak te de Indische woordvoerder be kend, dat generaal Thimaja de finitief heeft besloten de Indi sche bewakingstroepen terug te trekken. Het communistische antwoord op het verzoek werd de afgelopen nacht verwacht, zo zei hij. Hij voegde hier nog aan toe, dat de poorten van het kamp der pro-communistische gevan genen niet zullen worden ge opend als de Indiërs zich terug trekken. Hij wilde niet zeggen, hoe de levensmiddelenvoorzie ning voor de gevangenen is ge regeld. maar men neemt aan, dat de communisten zich daar mee zullen belasten. De Indische bewakingsstrijd krachten hebben Vrijdag te mid dernacht het kamp van de pro- communistische gevangenen in de gedemilitariseerde zone van Korea verlaten. De laatste daad van de Indiërs was het openen van de toegang tot het kamp, zodat niet-gerepa- trieerde gevangenen hun lot in eigen handen kunnen nemen. De 21 Amerikanen die gewei gerd hebben naar hun vaderland terug te keren, zijn te midder nacht uit het Amerikaanse leger ontslagen. De Franse troepen, die te Tuy- hoa aan de kust van Annam zijn geland, troffen de plaats verla ten door de Vietminh aan. die klaarblijkelijk van de aanval op de hoogte was, aldus is in mili taire berichten gezegd, die in Parijs zijn ontvangen. De Vietminh had de stad drie dagen geleden verlaten en de Franse geheime dienst tracht er thans achter te komen, hoe de Vietminh op de hoogte is geko men van een en ander. Militaire kringen noemen de operatie één van de belangrijk ste van de gehele Indo-Chinese oorlog. Het doel er van is 40G km kust, die sinds 1946 in com munistische handen is geweest, aan hun macht te onttrekken. Vietnamese bestuursambtena ren vergezellen de oprukkende Franse unie-troepen. Zij hebben tot taak onmiddellijk orde en gezag in de gezuiverde gebieden te scheppen. De Vietminh-opstandelingen hebben in 24 uur tijds in de del ta van de Rode Rivier bijna 250 doden en 150 gevangenen ver loren. De zwaarste verliezen le den zij bij zuiveringsoperaties van Franse strijdkrachten enige kilometers ten Zuiden van Ha noi, langs de linkeroever van de Rode Rivier. Voorts leden zij zware verlie zen bij een nachtelijke aanval op een Franse post 60 km ten Zuiden van de stad, waarbij de verdedigers werden ondersteund door jachtvliegtuigen, die, ge bruikmakend van het heldere maanlicht, de aanvallers met napalmbommen en mitrailleur- vuur bestookten. ders. Er zijn er in totaal in Zee land 27, waarvan er 5 in West Zeeuws-Vlaanderen en 7 in Oos telijk Zeeuws-Vlaanderen. Uit alle gepubliceerde cijfers blijkt echter niet of grotere een heden economischer en beter v/erken dan de kleinere. Een ar gument voor samenvoeging kan men moeilijk uit deze financiële kant halen. Als wij thans eens bezien hoe de toestand in Zeeuws-Vlaande ren ligt, dan ziet men in het Westelijk deel een volledige ver werkelijking van de concentra tiegedachte en in het Oostelijk deel eerder het tegendeel, al wordt er ook hier, vooral op het gebied van de afwatering een samenbundeling van krachten toegepast. In Westelijk Zeeuws-Vlaande ren kwam in 1941 het Water schap „Het Vrije van Sluis" tot stand na langdurige voorberei dingen. Begrijpelijk waren er voor- en tegenstanders en deze laatsten zijn er nog wel, al krijgt men de indruk dat het er heel wat minder zijn. Bij het vóór of tegen moet men immers nagaan of men werke lijk de oude toestand terug wenst en niet het feit, dat de ideale toestand nog niet bereikt is, een hoofdrol laten spelen. Met name zijn de calamiteuze polders nog per ha bedroeg in 1952 voor de eerste groep zoals wij zagen 21,42, voor de tweede groep 12,91, en voor de calamiteuze ƒ54,54. De lasten van „Het Vrije van Sluis" bedroegen in hetzelf de jaar per ha 33, Wanneer men tenslotte een conclusie moet trekken, dan zou deze als volgt kunnen luiden. Er zijn zeer zeker voordelen verbon den aan een zekere concentratie in het polder- en waterschaps wezen. Deze liggen echter streeksgewijs verschillend. Op enkele Zeeuwse eilanden valt veel te zeggen voor de vorming van één of twee grote water schappen. De ervaringen bij de ramp opgedaan hebben geleerd, dat juist daar practisch iedere eilandbewoner groot belang heeft bij een goede zeewering. In de andere gebieden zou concentra tie ook kunnen plaats hebben, in dien men ervoor waakt de nieuw te stichten lichamen niet te groot te maken. Want dan komt het euvel, van bureaucratie om de hoek kijken. Men kan echter ook bezien of samenwerking op het gebied van het dijksonder- houd, het wegenonderhoud of de afwatering de voorkeur verdient. Ten aanzien van het dijks- beheer zou men kunnen stellen, dat alleen polders, die zelve be lang hebben bij een goede zee- niet volledig ingeschakeld, doch (jjj^ moeten meedoen, dus die dit is een uiterst moeilijk vraag stuk, waarvan de oplossing een zaak is van landelijk overleg en waarop men van provinciale zij de uiteindelijk kan aandringen maar waarover men zelve geen beslissing kan nemen. In het Oostelijk deel treft men 27 zeewerende polders, 87 achter liggende polders en 7 calami teuze aan. De gemiddelde Last 1939 1952 Omslag Basis 1939 Omslag Stijging per ha 100 per ha t.o.v. 1939 Schouwen-Duiveland 18,11 100 38,20 211 Tholen 16,71 100 34,66 208 Zuid-Beveland 14,39 100 34,73 241 Noord-Beveland 24,59 100 41,50 169 Walcheren 19,— 100 48,38 255 West Z.-Vlaanderen 12,— 100 33,— 275 Oost Z.-Vlaanderen 13,63 100 21,42 157 Het stijgingspercentage voor de achterliggende polders bedraagt gemiddeld 204. polders, die onder zouden lopen, al liggen zij achter een of meer dere binnendijken. Een finan ciële onderlinge verrekening moet in ieder geval plaats vin den. Men hoede zich voorts voor het forceren van iets, waar de belanghebbenden nog niet rijp voor zijn. J. O. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Fos ter Dulles, is Vrijdagechtend in Berlijn aangekomen, waar hij de vier-mogendhedenconferen- tie zal bijwonen, welke Maandag begint. Tegen het middaguur arri veerde ook de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bi- dault. Uit ditzelfde overzicht kan men meer interessante gegevens halen. Zo zijn er polders, klein in oppervlakte met vele honder den meters zeewering. Een on evenredige druk dus. De lasten van de grote waterschappen, zo als het Waterschap Schouwen, de Polder Walcheren, het Water schap „Breede Watering bewes ten Ierseke" en „Het Vrije van Sluis" liggen niet aan de lage kant. Daartegenover zijn er nog al wat kleinere zeewerende pol ders, die calamiteus zijn, hetgeen dus wil zeggen, dat deze de helft van de pachtwaarde moeten op brengen voor de kosten van de zeewering en voor het tekort, dat er dan nog overblijft aanspraak kunnen maken op hulp van Rijk, Provincie en achterliggende pol- Franco, wij willen Gi- Verscheidene honderden per sonen hebben Vrijdag betoogd voor de Britse ambassade in Ma drid. Zij droegen Spaanse vlag gen mee en riepen leuzen als: „Wij willen Gibraltar". In Granada gooiden betogers, voor de politie na verloop van 20 minuten tussenbeide kwam. 20 ruiten in van de woning van de woning van de Britse vice- consul en hesen zij de Spaanse vlag op het huis. In Sevilla werd het gebouw van hef! Britse consulaat gedu rende 25 minuten met sinaas appelen bekogeld door een me nigte, die schreeuwde: „Franco, De Britse ambassadeur te Cai ro heeft bij de Egyptische minis ter van Buitenlandse Zaken ge protesteerd tegen de moord op twee Britse militairen bij Ismai- lia. Volgens de Britse autoritei ten bevonden de twee militairen zich op wacht bij een spoorweg opslagplaats toen zij neergesla gen en vervolgens van korte af stand doodgeschoten werden. De Britse regering heeft te Ma drid geprotesteerd tegen de Vrij dag bij demonstraties uitgevoer de aanvallen op gebouwen, waar in officiële Engelse diensten zijn ondergebracht. In het protest wordt gewezen op de schade, die dooi demon stranten is toegebracht aan het gebouw van het Britse consulaat- generaal te Sevilla en aan dat van het vice-consulaat te Grana da. Het Russische stoomschip „Li- govo" is Vrijdag na een aanva ring met het Deense schip „Ka ren Toft" in het Kieler-kanaal ge zonken. De „Ligovo" heeft 1.900 ton lading aan boord en was van Windau op weg naar Londen. Het kanaal is tijdelijk voor het verkeer gesloten. De „Karen Toftliep zware be schadiging op en kon de reis niet voortzetten. Franco braltar Ook in Malaga deden zich anti-Britse betogingen voor. Oceaan geworpen. Men wil de stromingen bestuderen met het oog op de vervuiling van Britse havens door op zee geloosde olie Ieder, die een dergelijke envelop vindt en terugzendt, ontvangt 1,25. Volgens een bericht in het Weense blad „Die Presse" (rechts onafhankelijk) zou ex- premier Rakosi van Hongarije leiders van de Hongaarse com munistische partij hebben mee gedeeld, dat de Sowjet-Unie wel licht genoodzaakt zou zijn op de conferentie te Berlijn haar be leid ten aanzien van Duitsland en Oostenrijk te wijzigen. RakoSi verklaarde dit, toen hij verslag uitbracht over een conferentie over de Oostenrijkse kwestie, die eind December in Moskou zou zijn gehouden en die o.m. werd bijgewoond door hemzelf, premier Siroky van Tsjecho-Slowakije en de voor zitter van de Tsjechoslowaakse partij, Novotny, aldus dit be richt. De Westberlijnse politie heeft in het vroegere Olifanten huis van de Berlijnse dierentuin 2 vliegtuigbommen uit de oorlog gevonden. De bommen zijn on schadelijk gemaakt. De West berlijnse dierentuin is slechts 400 meter verwijderd van de Kurfüsterstendamm, waar nu ter gelegenheid van de aan staande vier-mogendhedencon- ferentie, vele gasten in hotels logeren. Twee lange-afstandsvliegtui- gen van de Britse luchtmacht hebben Woensdag de eerste 1.200 van de 10.000 plastic enve loppen, aan de hand waarvan 't Oceanografisch instituut te Wormley in Zuid-Engeland zee- stromingen wil bestuderen, in het noordelijk deel van de Atlantische Uit bijna alle Oostenrijkse provincies is melding gemaakt van was van de rivieren en overstromingen. Te Linz zijn 'n metaalfabriek en verscheidene woningen door het water om ringd. Te Badaussee is een dijk be zweken. Langs de Salzbach staan landerijen onder water. Ook het gevaar voor lawines is nog niet voorbij. Een weg in de omgeving van Bad-Gastein was afgezet wegens het gevaar voor sneeuwstortingen. Een Amerikaans vliegtuig, dat op weg was van Sicilië naar Na pels, is Vrijdagavond ter hoogte van het eiland Capri in zee ge stort. Naar verluidt betreft het een militair toestel. Volgens functionarissen van de Amerikaanse ambassade te Rome was de piloot uit het vliegtuig gesprongen. Het is nog niet be kend, of zich meer personen aan boord bevonden. ONTWERP NIEUWE AUTO WEG ANTWERPEN—PUTTE Volgens plannen, die zijn ges maakt ter vernieuwing en uitbrei ding van het bestaande autowe gennet in België is men thans bezig een nieuwe autoweg te ont werpen ten noorden van Antwer pen. Deze autoweg zal zijn begin punt aan de dokken van Antwer pen hebben en langs de plaatsen Ekeren. Hoevenen en Kapellen tot de landsgrens tussen Neder land en België bij Putte (N.B.) lopen. Voordat het plan klaar is, de nodige onteigeningen zijn ver richt, en met de bouw van deze weg kan worden begonnen, zul len vermoedelijk nog wel 'n paar jaa^veriopen Woensdagavond om 10 uur is een employé van de in het ge bied van Bandjar gelegen rub beronderneming Meluwung. de 33-jarige C. Groenenstein. door een bewapende bende van vier man overrompeld en vermoord. De bendeleden klopten aan de woning van de employé en dwongen hem onder bedreiging, hen voor te gaan naar het kan toor van de onderneming, waar hij vervolgens met een pistool werd gedood. Een radio en een schrijfmachine werden uit het kantoor geroofd. De administra teur was tijdens de overval niet op de onderneming. Het slacht offer was ongehuwd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Oostelijke wind. Droog weer en overdrijvende wolkenvelden. Matige tot vrij krachtige oostelijke wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. ZONDAG 24 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 4.55 5.17 Terneuzen 5.30 5.52 Hansweert 6.10 6.32 Walsoorden 6.20 6.42 MAANDAG 25 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 5.29 5.52 Terneuzen 6.04 6.27 Hansweert 6.44 7.07 Walsoorden 6.54 7.17 ZON MAAN op onder op onder Jan. 23 8.34 24 8.33 17.10 17.12 22.34 23.43 9.49 10.02

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1