Landbouwvooruitzichten op Schouwen en Duiveland Nieuwe activiteit van de Merapi verwacht Onrust in Nairobi Hr. Ms. „De Ruijter Oslo m VenJkatk DE PROBLEMEN ZIJN ENORM GROOT Actie tegen voormalige verdediger der Rosenbergs Twee Britten in Kanaalzone vermoord Vluchtelingenstroom uit Oost-Berlijn en Sowjetzone gestegen Spaanse studenten betogen inzake Gibraltar De Amerikaanse begroting in korte trekken Verklaring van Naguib Aanvaring in de haven van Intsjon Zullen Tweede Kamerleden naar West-Berlijn willen gaan? De Amerikaanse landbouwoverschotten Treinbotsing in Pakistan SS De opdracht van Robert Mer.ham Ontvoerders van Amerikaanse makelaar opgespoord Treinongeluk in Turkije Op Zapotocky zou een aanslag gepleegd zijn Aanslag op Guatemelaause staatsman TWEEDE BLAD Vrijdag 22 Januari 1954 9e Jaargang No. 3054 HOEST, GRIEP... SN IJKOEK en De heer A. M. Geluk, voorzitter van de Kring Schouwen Duiveland van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, heeft bijzonderheden meegedeeld over de vooruitzichten in de landbouw op dit eiland. De problemen zijn enorm groot. De vernieling blijkt dermate groot, dat men nog slechts aan het begin staat van de lange weg welke ter oplossing van de moeilijkheden zal moeten worden afgelegd. De op pervlakte, welke door kreekvorming, overzanding en af spoeling van de bouwvoor verloren is gegaan, blijkt aan merkelijk groter dan aanvankelijk werd aangenomen. OOGSTVERWACHTINGEN ZIJN ZEER LAAG. De oogstverwachtingen voor 1954 zijn vooral voor de polder Schouwen en de Vierbannenpol- der zeer laag en er zal uitslui tend gerst kunnen worden ver bouwd, terwijl de inzaai door volkomen vernieling van de grond op honderden hectares niet zal kunnen geschieden. Iets hoger liggen de verwachtingen in de eerder drooggevallen pol ders, o.a. Dreischor, Oosterland, Bruinisse en enkele binnenpol- ders. Helaas is van de gezaaide wintertarwe veel mislukt door het uitblijven van de najaars regens. AFSLUITING VAN DE ZEEGATEN. Van enorm belang voor de streek is de afsluiting van de zeearmen en in deze worden belangrijke adviezen en voorbe reidingen verwacht. Agrarisch Schouwen en Dui veland is dankbaar en enthou siast over de voortvarende en handige wijze, waarop de cul tuurtechnische dienst, de dienst Landbouwherstel en het Prov. Voedselcommissariaat de pro blemen aanvatten. Hierbij wordt gedacht aan het droogpompen, dat in de gebieden met grote verwoestingen 'n speciale voor bereiding nodig had, het nood- herstel en de schade-registratie. De heer Geluk is van mening, dat de herbouw en het herstel van de boerderijen zo snel mo gelijk dient te gebeuren. De streek is bereid en zal bereid moeten blijven tot combina tie bij aanbestedingen. Om snel en efficiënt te kunnen werken wordt o.a. gedacht aan de bouw van schokbeton-schuren. Ge hoopt wordt, dat door de over heid soepel zal worden gewerkt wat de rijksbijdrage betreft. De zeer hoge bouwkosten per ku bieke meter zouden n.l. zeer remmend kunnen werken op het algehele herstel. Het korps advocaten van New York heeft het hooggerechtshof van de staat New York verzocht Emmanuel Bloch, die indertijd het wegens het uitleveren van atoomgeheimen ter dood veroor deelde en terechtgestelde echt paar Rosenberg heeft verdedigd, uit de balie te stoten. De advocaten zijn van mening, dat Bloch de Amerikaanse presi dent heeft beledigd. In een toe spraak, gehouden na de teraarde bestelling der Rosenbergs, zou Bloch president Eisenhower en de minister van justitie Browneil hebben beschuldigd van „moord in koelen bloede, en met voorbe dachte rade begaan". Het hooggerechtshof zal het verzoekschrift der advocaten in een zitting met gesloten deuren behandelen. HERVERKAVELING. In 1954 zal de herverkaveling op gang komen. De ogen zullen niet alleen gericht zijn op de dijken, doch ook op hetgeen finnen de dijken gebeurt. Door projecten als aanleg van nieu we wegen, waterleidingen, ega lisaties en drainage zal diep in de oude toestanden worden in gegrepen. De eerste schatting van ieders inbreng zal nog dit jaar moeten gebeuren, evenals de voorbereiding der sanering. Agrarisch Schouwen en Duive land spreekt zich uit tegen de terugkeer van de tram op het eiland, aldus de heer Geluk. Voor het vervoer van land bouwproducten bestaat geen be hoefte aan dit vervoermiddel, terwijl de trambaan in herver- kavelingsverband als een on ding wordt beschouwd. SAMENVATTING. Sammenvattend merkte de districtsvoorzitter van de Z.L.M. nog op, dat de landbouw in al zijn geledingen zwaar getroffen is door verlies aan mensenle vens, grondverlies, enorme scha de aan gebouwen, verloren ge- gane voorraden en het wegval len van bedrijfswinst. Men heeft bewondering en is dankbaar voor alle „plannen", ook voor dat van de reconstructie-commissie. Voorop staat, dat Schouwen en Duiveland een agrarisch eiland is en dat ook zal blijven terwijl het eiland geen gelijke partner meer is voor de niet- getroffen gebieden. De vele handen, welke Schou wen en Duiveland tot dusver werden toegestoken, geven hoop voor doeltreffende steun in de komende jaren, want daar zon der zal men achter blijven. Voor de landbouw op het eiland dient men niet terug te zien naar de vorige inundatie in 1943-1944, ook niet meer op. 1953, doch de blik te richten op 1963, aldus de heer Geluk. In een spoorwegwagon in de Kanaalzone (Egypte) zijn Don derdagochtend de lijken van 2 Britse militairen gevonden. Zij zijn vermoedelijk van dichtbij neergeschoten. De vluchtelingenstroom uit de Sowjetzone en Oost-Berlijn naar het Westen was Dinsdag, vijf dagen voor het begin' der vier- mogendhedenbesprekingen, aan zienlijk groter dan in vorige da gen. Dinsdag zijn bijna 500 vluchtelingen in West-Berlijn aangekomen en gedurende het weekeinde 725. De vluchtelingen verklaarden nadrukkelijk, dat een zeer groot aantal Oostduitsers sceptisch te genover de komende Berlijnse besprekingen staat. In Granda hebben Donderdag enige honderden studenten een betoging gehouden tegen de aanwezigheid van Britten in Gi braltar en tegen het voorgeno men bezoek van koningin Eliza beth aan deze vesting. Er wer den leuzen geroepen als „Gibral tar voor Spanje" en „leve Fran co". De demonstratie verliep zonder incidenten. Het officiële blad van de Pha lanx „Arriba" en het katholieke blad „Ya" hadden protesten aan het adres van Engeland laten horen. Er wordt nieuwe activiteit van de Merapi verwacht, aldus deel de het hoofd van de Indonesi sche vulcanologische dienst Donderdag mede aan de specia le correspondent van Aneta in het bedreigde gebied. Reeds Woensdagmiddag werd te Solo wederom een verhoogde werking van de vulkaan geconstateerd waarbij van verschillende zijden gloedwolken werden waargeno men. De observatiepost van de vul- kanologische dienst op Djara- kah moest worden verlaten en worden overgebracht naar el ders. De evacuatie van de be dreigde kampongs en gehuchten duurt voort. Sultan Hamengku Buwono, hoofd van het „bijzondere ge bied" van Djokjakarta, had een bespreking met de gouverneur van Midden-Java, de heer Bu- In een vraaggesprek met een correspondent van het Engelse blad „Daily Mail" heeft de Egyptische president, generaal Naguib, verklaard, dat Egypte niet zal toegeven in de kwestie van het Suez-kanaal. „Wij heb ben beslist onze laatste conces sie gedaan". Generaal Naguib had verder gezegd, dat hij be reid was een militair bondge nootschap te sluiten met Enge land en de Ver. Staten „doch uitsluitend op voet van gelijk heid". Enige belangrijke bijzonderhe den van de Amerikaanse begro ting 1954 in vergelijking met die van 1953 zijn: De regeringsuitgaven bedra gen volgens de begroting 1954 65,6 milliard dollar tegen 70,9 milliard in de begroting 1953. De cijfers voor de regeringsuitkom sten zijn in dezelfde volgorde resp. 62,7 en 67,6 milliard dollar. Het geraamde begrotingstekort bedraagt voor 1954 2,9 milliard dollar tegen 3,3 milliard dollar voor 1953. De geraamde uitga ven voor de defensie komen in de begroting 1954 voor met 44,9 milliard dollar en in die voor 1953 met 48,7 milliard dollar. Het begrotingsjaar begint op 1 Juli, zodat het begrotingsjaar 1953 op 1 Juli 1954 eindigt. Wat de gevolgen voor de be lastingbetaler betreft kan wor den meegedeeld, dat geen direc te algemene verlichting voor de Amerikaanse belastingbetalers in uitzicht wordt gesteld. In verband met het succes van de pogingen tot verbetering van de begrotings-vooruitzichten heeft president Eisenhower een belas- tingherzienings-programma van 25 punten voorgesteld. Volgens de president zal dit programma de ernstige belastingmoeilijkhe den en -complicaties vermin deren en de belemmeringen voor een verdere economische groei, door de belastingen veroorzaakt, kleiner doen worden. De indi- viduële belastingbetalers zullen profiteren van herziening van de bepalingen omtrent persoon lijke vrijstelling en van grotere belastingaftrek. Het doel van de maatregelen is werkende vrouwen die kost- winster zijn, te helpen, de be lastingaftrek in bepaalde geval len van moeilijkheden, die voor afhankelijke personen door de belastingheffing ontstaan, te vergroten en verlichting moge lijk te maken voor hen, die ge bukt gaan onder de last van medische kosten. Twee inheemsen, van wie één een vrouw is, zijn Woensdag doodgeschoten, toen zij trachtten door een cordon te breken, dat Britse militairen hadden gelegd om een inheemse wijk van Nai robi, de hoofdstad van Kenia. Drie inheemsen werden gewond. In de hoofdstraat van Nairobi schoot Woensdagochtend de eige naar van een restaurant een van de vijf inheemsen dood, die zijn kantoor binnendrongen en 25 pond sterling stalen. Bij een razzia in de stad zijn voorts vier inheemsen aange houden, drie verdacht van het af nemen van de eed op de Mau- Mau en de vierde van verboden wapenbezit. Toen de Britse korporaal Slee man bemerkte dat e» iets mis was met het ,,Harvard"-toestel, waarin hij boven oerwoud van Kenia vloog, aarzelde hij niet en sprong vanaf een hoogte van on geveer 7 meter uit het toestel. Zijn val werd door een bamboe bos gebroken en hij bereikte on gedeerd de begane grond. De be stuurder van de „Harvard" was minder gelukkig. Hij viel met zijn toestel te pletter. Een Britse patrouille, die was uitgezonden om eventuele over-' levenden van het ongeluk op te sporen, trof Sleeman na een dag en een nacht zoeken in het oer woud aan. Te Nyeri zijn twee Kikoejoe's, die in het bezit werden gevonden van een in 1874 voor de olifan- tenjacht vervaardigd geweer, 14 patronen en militaire kleding stukken, ter dood veroordeeld. Kikoejoe werd mishandeld. Voor een rechtbank te Nakoeroe hebben twee blanke officieren van de Keniase politiereserve be kend schuldig te zijn aan mis handeling van een bejaarde Ki- koejoe-kolonist. Zij hadden de in heemse uitgestrekt boven een vuur laten houden om hem aan het spreken te krijgen. Nadat de kleding van de man had vlam gevat en hij brandwonden had opgelopen, hadden zij hem naar een politiepost laten brengen en zijn wonden laten ^verzorgen. In de haven van Intsjon in Zuid-Korea heeft zich Donder dagmorgen een aanvaring voor gedaan tussen een bootje, dat 50 Amerikaanse mariniers ver voerde en een schip met Chine se krijgsgevangenen, die naar Formosa zullen worden .ver voerd. Vier Amerikanen vonden de dood, 24 werden gewond en de overige 22 worden nog vermist. diono over de vraag, hoe aan mogelijke gebeurtenissen in verband met een nieuwe uitbar sting het hoofd zal kunnen wor den geboden. Er is sprake van, dat beide functionarissen zich naar Djakarta zullen begeven om aan de regering steun te verzoeken in de vorm van geld en het zenden van vliegtuigen. De gloedwolken, die Woens dagmiddag bij de verhoogde werking door de krater werden uitgestoten, dreven in de rich ting van Djerakah en bereikten het gehucht Pantjar Duwui, dat ook bij de eerste uitbarsting op Maandag reeds werd getroffen. De bevolking van Djerakah kreeg opdracht! met spoed te evacuëren naar de hellingen van de belende Merbadu. Naar de speciale correspon dent van Aneta seinde, meldde de waarnemingspost te Solo, dat de gloedwolken met tussenpozen van niet meer dan 2 minuten door de vulkaan werden uitge stoten en langs de valleien van de Kali And jar afdaalden. Deze gloedwolken bereikten een hoog te van 150 meter. Uit Muntilan wordt gemeld, dat ook de waarnemingspost Mawangan gloedwolken heeft waargenomen, die afdaalden in de richting van Wonogiri. Ook in die buurt zijn gehuchten door de bevolking ontruimd. De „regierende burgermeister von Berlin" heeft dezer dagen aan de voorzitter van de Twee de Kamer meegedeeld, dat hij met grote belangstelling en dankbaarheid heeft kennis ge nomen van het medeleven met het vluchtelingenprobleem in Berlijn en in West-Duitsland, waarvan tijdens de debatten in de Nederlandse volksvertegen woordiging gebleken is. Hij heeft daaraan toegevoegd, dat hij en de president van het „Abgeordnetenhaus" van Berlijn zich volledig ter beschikking van de voorzitter of van een delega tie uit de Nederlandse volksver tegenwoordiging stellen voor het geval deze de wens mocht koes teren zich ook door persoonlijke aanschouwing van de bijzondere situatie in Berlijn resp. van het vluchtelingenprobleem aldaar te overtuigen. Zulk een wens is tot dusverre niet uitgesproken. De weldadige warmte van Ther mogene stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Hr. Ms. „De Ruijter", die op 18 Januari uit Vlissingen ver trok voor haar eerste grote reis, is Donderdag voor een bezoek van 3 dagen in Oslo aangeko men. Toen het schip de haven binnenvoer, werden van het oude fort Akershus, saluutscho ten gelost. Vice-admiraal A. da Booy, die de reis tot Oslo meemaakt, heeft in de loop van de ochtend be zoeken afgelegd bij de Neder landse gezant in de Noorse hoofdstad, jhr mr M. P. M. van De Amerikaanse regering is voornemens de regeringen van bevriende landen haar plannen voor het ruimen van overtollige landbouwproducten tot een waarde van ten hoogste één milliard dollar uiteen te zetten, daarbij er de nadruk op leggen de, dat de leveranties aan over zeese landen niet bedoeld zijn de normale markten te versto ren, zo werd van welingelichte *ijde te Washington vernomen. Bij een botsing tussen de ex- prestrein van Lahore naar Ka- ratsji (Pakistan) en een goe derentrein ongeveer 110 km van Karatsji zijn Donderdag twee wagons vernield en 4 in brand gevlogen. Luidens de eerste berichten zijn 30 personen gewond, van wie 2 ernstig. Er zouden geen doden te betreuren zijn. De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, sir Moh. Zafroeilah, die met de expres- trein reisde, bleef ongedeerd. TOCH VEEL DODEN? Volgens latere berichten zijn tussen de 50 en 100 personen omgekomen. Overlevenden die Kartsji bereikten, verklaarden, dat veel passagiers levend wa. ren verbrand. Deze berichten konden nog niet worden beves tigd. door MARTIN VERDUTN. 19) (Nadruk verboden). Bij Adena, in het Zuiden van Anatolië (Turkije) zijn Woens dag 2 goederentreinen met el kaar in botsing gekomen. 18 Personen verloren hierbij het leven, 6 liepen verwondin gen op. Jaloers keek Mersham naar de goede tenten en de prima uit rusting van zijn belagers. Zij wa ren in alle opzichten in het voor deel. Zijn blik zocht professor Nichols en hij behoefde niet lang te wachten. De verrader deelde hier kennelijk de lakens uit, zo als hij in goed verstaanbaar Duits de nog jonge commandant van de patrouille opdroeg onmid dellijk maatregelen te treffen „Fraulein Andrews" op te sporen en haar escorte zonder gevange nen te maken, te liquideren. Hartley richtte zijn geweer op de kleine witte gestalte van de professor en zag Mersham met een koude blik in zijn ogen, vra gend aan. Maar deze schudde langzaam het hoofd en wenkte Hartley naderbij. „Dat is niet de opdracht," fluis terde hij, „bovendien zouden we de hele bende onmiddellijk ach ter ons aan hebben. Let goed op waar ze de wachten uitzetten. We moeten vlug handelen, want ze wachten niet tot morgen om van Nichols in het midden van het kampement werd opgeslagen. Voortdurend liepen er twee zwaar bewapende soldaten om hem heen te draaien, terwijl hij in afwachting van het gereedko men van zijn tent, met de com mandant van de parachutisten op en neer stapte. Mersham verwenste de klop pende pijn in zijn hoofd, waar door hij niet helder kon denken. Hartley had gelijk, er moest gro te haast gemaakt worden. Hij klemde zijn handen vaster om 't automatisch geweer en wenkte Hartley hem te volgen. In een zo wijd mogelijke boog trokken zij om het kamp heen, naar het punt waar Nichols liep te ijsbe ren. Maar de officier en de twee soldaten bleven aan hem vast kleven. Het was duidelijk dat hier geen list zou baten. Waar Nichols ging, ging zijn lijfwacht. Het zou dus toch op schieten aankomen, waardoor Mersham en Hartley en met hen de overigen van het toch al in treurige toestand ver kerende gezelschap, door de na- ons te zoeken. We moeten Ni- j zi's, vergezeld van ver in het chols hebben, voor dat de pa trouille uittrekt." „Dan moeten we ons wel heel erg haasten," antwoordde Hart ley ironisch. „De troep wordt al gevormd.'' Het was inmiddels duidelijk geworden dat de tent voordeel zijnde inboorlingen zou den worden opgejaagd. Tijd om af te wachtentot een betere ge legenheid was er trouwens niet, daar een patrouille van vier Duitsers en tien negers gereed stond om sen onderzoek naar het De politie van San Francisco is er in geslaagd twee mannen aan te houden, die verdacht worden van ontvoering van een 36-jarige makelaar. De makelaar, 'n zeke re Moskowitz, kon worden opge spoord. Hij was drie dagen ge vangen gehouden in een gehuurd huis, terwijl zijn ontvoerders trachtten een losgeld te krijgen. Op verzoek van de politie had de pers in het gehele land de af gelopen twee dagen geen nieuws over de ontvoering gegeven, om het leven van de ontvoerde te redden. Deze was Zaterdag, op weg naar een bespreking, ver dwenen. Zijn familie ontving na dien driemaal brieven, waarin verblijf van Marion Andrews in te stellen. Zoals steeds in critieke momen ten nam Mersham plotseling een besluit. „We moeten onmiddellijk tot actie overgaan. Het enige wat we in ons voordeel doen, is de vi.iand op een verkeerd spoor te brengen. Het is bijna donker. Maak jij een omtrekkende bewe ging totdat je ongeveer tegen over mij staat. Vandaar werp je drie handgranaten, waarbij je als doel de gereedstaande pa trouille neemt. Vervolgens geef je drie vuurstoten en al vurend ren je terug de jungle in. Dan hou je er mee op en ren je om het kamp weer naar mij terug. Begrepen Hartley?" De soldaat herhaalde fluiste rend de opdracht en sloop weg. Mersham hurkte neer, meer dan ooit zwetend van de enorme spanning. Het duurde ondrage lijk lang voor Hartley de over kant bereikt had. Maar de jon gen was voorzichtig en sluw, be dacht Mersham, hij zou....' Een harde knal en een hel geel licht onderbraken zijn gedachten. In het scherpe licht zag hij een soldaat en twee negers neerstor ten. Langgerekte smartkreten klonken door de jungle en vlak daarop weer een knal en een flits. Drie der wegsnellende ne gers liepen midden in hun gang tegen een onzichtbare muur op en een onzichtbare vuist scheen hen neer te vellen. De soldaten waren getrainder en trachtten zich te dekken. Toch werden er nog twee getroffen door Hart- eerst een losprijs van 500.000 dol lar werd geëist, en later 300.000 dollar. Folitie en rechercheurs van de federale recherche betrokken na ontvangst van de brieven de wacht bij het telefoontoestel in het huis van Moskowitz en op het telefoonkantoor. Ook werden een aantal politie-auto's gereed gehouden op strategische punten. Toen Dinsdag twee mannen het huis van de ontvoerde opbelden en dreigden Moskowitz te zullen verminken als geen losgeld werd gegeven, konden zij in een tele fooncel worden aangehouden, het waren de 57-jarige Harold Jack son en de 43-jarige Joe Laer, beiden afkomstig uit Sacremento. ley's derde handgranaat. Terwijl deze begon te vuren, sprong Mersham in de open ruimte van het kamp en schoot snel op de twee soldaten die prof. Nichols escorteerden. Twee korte vuur stoten waren in deze getrainde hand voldoende om de lijfwacht van de nazi-geleerde buiten ge vecht te stellen. Zij waren on middellijk dood. De commandant greep naar zijn arm, hij moest gewond zijn, dacht Mersham snel en vuurde weer, maar als een schaduw was de officier ver dwenen. Met één forse greep slingerde Mersham de kleine atoomgeleerde achteruit en ach terover in de rottende vegetatie van de jungle. Hij nam nu geen risico meer. De Duitsers hadden zich hersteld en begonnen te schieten, een moordend spervuur in alle richtingen. Met voldoe ning zag Mersham dat de mees ten wegrenden in de richting vanwaar Hartley zijn handgra naten had geworpen, in oostelij ke richting! Dit was het wat Mersham beoogd had. In de ac tie van het korte gevecht dacht hij scherp na. Zijn handelingen waren nu volkomen gecontro leerd. Hij wierp zich op de vol komen verraste Nichols en zorg de ervoor deze niet bewusteloos te slaan, daar het hem onmoge lijk geweest zou zijn, zijn gevan gene te dragen. Met enige vlugge bewegingen stopte hij een zak doek in Nichols' mond en trok hem overeind. De professor voel de een ijskoude loop in zijn nek. Karnebeek, de Noorse minister van Defensie en de comman dant van de Noorse marine strijdkrachten. Later op de dag ontving hij tegenbezoeken op de De Ruijter. De kruiser De Ruijter zal Za terdag a.s. uit Oslo vertrekken om haar eerste grote reis, die 3 maanden zal duren, via Brest, Canada en de Ver. Staten voort te zetten. Aan boord bevinden zich ongeveer 600 man met in begrip van 48 officieren en de commandant. Vice-admiraal A. de Booy zal, nadat hij de aangekondigde be zoeken heeft afgelegd en ont vangen aan boord van de krui ser, per vliegtuig naar Neder land terugkeren. Tijdens een persconferentie aan boord van de kruiser heeft vice-admiraal De Booy de hoop uitgesproken, dat nog dit jaar een Noord-Nederlandse vloot- oefening zal kunnen worden ge houden. De Nederlandse marine wil trachten deze oefening in het trainingsprogramma op te nemen. „De Ruijter" heeft in April 1953 reeds een bezoek aan Noor wegen gebracht zij het niet- officieel. De kruiser maakte toen een proefvaart. Het orgaan van de niet-com- munistische Tsjechoslowaakse gemeenschap in Wenen, „Vi- denske Svobodne Listy", zegt uit zeer betrouwbare bron verno men te hebben, dat op 7 Nov. jJ. een aanslag gepleegd zou zijn op de Tsjechoslowaakse president, Zapotocky. De aanslag zou geschied zijn 'bij het plaatsje Rokycany, tus sen Pilsen en Praag. Daarbij zouden 4 leden van de lijfwacht van de president door schoten gedood zijn. Zapotocky zelf werd gewond, doch men wist niet of het door een kogel gebeurd was of door het ongeluk dat met zijn auto tengevolge van de schiet partij ontstond. Zapotocky verdween enkele weken uit het politieke leven en pas later werd bekendgemaakt, dat hij ziek was geweest. Op het ogenblik bevindt de Tsjechoslo waakse president zich in zijn residentie bij Praag waar hij herstellende is. (Wordt vervolgd). Naar A.F.P. thans verneemt is deze week een aanslag op de voorzitter van 't Guatemelaanse congres en vice-president van de republiek, Guillermo Onvado, gepleegd. Onvado Arriola, die alleen in zijn auto reed, werd aan de schouder getroffen, toen enkele geweerschoten op hem gelost werden. Hij stuurde zijn auto zelf naar het ziekenhuis. De vice-president is buiten gevaar. Naar de daders wordt gezocht.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5