RADIO? Versloot-Naeije Opruiming Berlijn aan de vooravond van de conferentie Illii ©1® Provincie CONCERT GROTE VLEES RECLAME DRUKWERKEN Balans- Een economische crisis in Engeland Amerikaans plan voor „atoombases" over de gehele wereld Gevonden voorwerpen Odyssee van Indiase jongen Eisenhower een jaar aan de macht Hulp voor Nieuw-Guinea Wat brengt de VOETBAL „DE CAMERAOBSCURA" Van naaimachines, puddingpoeder en n taart AXEL. EEDE. SLUIS. TERNE JZEN. VLISSINGEN. ZIERIKZEE. President Eisenhower over Neder!, ratificatie E.Y.G. AGENDA A. H. v. d. LEE LJ.G. en Z.P.M. AXEL. Profiteert van onze deeltjes voort Boerenleenbank prijskaarting C. T. VINK Fa G. Marsilje Zn FirmaP.J.VAN DE SANDE flink Woonhuis Slagerij J. van den Eeckhout Noordstraat 44 Te!. 2662 Terneuacen Luxe-, Huishoudelijke en Bazaratiikelen Nog enkele koopjes in Glaswerk Met een ere saluut van negen tien schoten zal Berlijn heden middag als conferentiestad wor den ingewijd. De schoten zullen op Tempelhof, het in het hart der gewonde miliioenenstad gelegen vliegveld, worden gelost. Met de voorbereiding van de conferentie is in Berlijn m de laatste dagen alles van een leien dakje gegaan. Nadat de plaats van samenkomst der vier minis ters voor de eerste drie weken der conferentie was bepaald, zijn bij de viervoudige afspraken over de verdere details geen moeilijk heden meer gerezen. Donderdag was alles druk in de weer om het eerste conferentiegebouw, het se dert jaren vrijwel verlaten ge bouw van de geallieerde be stuursraad, een laatste goede beurt te geven. Dat gebeurt zon der veel uiterlijk vertoon. Drie kilometer verder hebben de Russen gisteren hun eerste maatregelen getroffen. In hun massale gloednieuwe ambassade gebouw aan „Unter den Linden" behoeft weliswaar niet extra te worden gepoetst, maar daarvoor jn de plaats echter wordt hier voor extra veiligheid gezorgd. Donderdagochtend vroeg traden afdelingen van de volkspolitie aan om „Unter den Linden", eens de vermaardste boulevard van het hart van Berlijn, af te zetten. Zij betrokken posten rond de wit marmeren ambassade, die op weinige tientallen meters afstand ligt van de vormeloze ruïne van de vroegere Amerikaanse ambas sade. De Brandenburgse poort, hoofd toegang tot Oost-Duitsland werd afgesloten. Zo lang de conferen tie duurt zullen nog slechts Rus sische auto's door de hoge poort mogen rijden. Zo lang ook zal „Unter den Linden" voor het nor male verkeer zijn afgesloten. De conferentie zal eerst in haar tweede week naar de Sowjet helft der stad verhuizen. Het vroegtijdige begin van de veilig heidsmaatregelen heeft dan ook het vermoeden versterkt, dat mi nister Molotov zijn intrek in de ambassade zal nemen. De politieke sfeer in Berlijn aan de vooravond van de confe rentie is uiterst rustig. Noch in het oosten, noch in het westen der stad viel naar het uiterlijk iets bijzonders waar te nemen. De traditionele rode spandoeken in Oost-Berlijn zijn minder talrijk dan ooit. Als eerste vrucht van de con ferentie oogst Berlijn in deze da gen het herstel van enkele in de koude oorlog bevroren commu nicatiemiddelen tussen beide helf ten van de stad. Zo wordt er hard gewerkt om enkele telefoonkabels te herstel len om 't rechtstreekse telefoon verkeer in de stad weer op be perkte schaal mogelijk te maken Sedert re Oostduitse postdirec tie de kabels afsneed moesten Berlijners uit Oost en West via Frankfort met elkaar telefone ren. Vanaf Zaterdag zullen ook de Oostelijke taxi's weer vergunning krijgen om klanten naar West- Berlijn te rijden. Overigens gaat het verkeer tussen de beide stadsdelen weer zijn normale gang. De in Berlijn neergestreken journalisten on dervinden geen enkele belemme ring bij hun bezoeken aan het communistische stadsdeel en zij gunnen zich gaarne het genoegen van een goede maaltijd in één van de Intourist-restaurants. Ook in het westen van Bel lijn is van politieke opsmuk wei nig of geen sprake. Op de recla mezuilen heeft de bondsregering haar eenheidsvoorwaarden laten aanplakken, precies als overal in de Westduitse steden. Het Ber- lijnse stadsbestuur besloot giste ren daar nog een speciaal Ber- lijns plakkaat bij te doen plakken om de Berlijnse eenheidswil ten overvloede nog eens te doen uit komen. Het stedelijke parlement heeft gisteren in zijn laatste zit ting voor de conferentie de hoop uitgesproken, dat de samenkomst der ministers tot succes zal mo gen leiden. Het stadsbestuur heeft voorts de bevolking aange maand van elke politieke demon stratie af te zien. Men zal zich ertoe beperken drie minuten stil te in acht nemen op het tijdstip van de opening van de conferen tie. De Westduitse kranten, die naar Berlijn worden gevlogen, brengen echter commentaren, die voor de Duitse eenheid op de conferentie wel de minste kan sen zien weggelegd. Later werd gemeld, dat de volkspolitie bij de Brandenbur gerpoort en bij de Sowjet-ambas- sade teruggetrokken is. Men neemt aan, dat het hier een oefe ning gegolden heeft, daar de Sow jet-ambassade van 31 Janua ri af als vergaderplaats gebruikt zal worden. DE VERNIEUWING VAN DE SPOORBRUG OVER DE MOERDIJK. De werkzaamheden voor de vernieuwing van de Moerdijkbrug vorderen gestaag. Zoals destijds al bericht, zal de nieuwe brug dubbel spoor krijgen en bestaan uit een brug van 30 meter op twee steunpunten en uit 5 brug gen van 208 meter op drie steun punten. Van deze vijf bruggen worden er drie ter plaatse en twee in Dordrecht gebouwd. Ver moedelijk zal midden Februari op een naast dè brug geplaatste 200 m lange steiger een begin worden gemaakt met de montage van de eerste twee stukken van 104 meter die samen een brug zullen vormen. Op deze steiger zullen dit jaar 6 stukken (drie bruggen) worden ingevaren. De overige vier stukken (2 brug gen) worden door Pemn en Bau duin in Dordrecht vervaardigd en in 1955 ingevaren. Het ligt in de bedoeling de Moerdijkbrug met dubbel spoor eind volgend jaar in gebruik te nemen. Het verwij deren van de oude overspannin gen en het invaren van de nieu wei bruggen moeten overdag ge schieden waarvoor het spoorweg verkeer dus stopgezet dient te worden. Het samenvoegen van de stukken tot een brug en het aanbrengen op de steunpunten gebeurt 's nachts. Gedurende het invaren van de nieuwe bruggen zal het reizigersvervoer door bus sen geschieden. Oprichting bridgeclub. Na een inleidend woord van de heer R. H. de Ridder werd Woensdagavond alhier een brid geclub opgericht met aanvanke lijk 20 leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. Gerrits, tot secretaris de heer L. Kuipers en tot penning meester de heer J. de Feijter Az. Tot naam werd gekozen A.B.C. en tot clublokaal hotel 's Lands Welvaren. Auto in de sloot. In de nacht van Woensdag op Donderdag reed een auto be stuurd door de fouragehandelaar R. S. uit Maldeghem op de rijks weg nabij het grenskantoor in de sloot en sloeg over de kop. Toen de bestuurder uit zijn be narde positie was bevrijd werd hij door de rijkspolitie maar meteen ter ontnuchtering medegenomen. De auto werd zwaar bescha- digd. x Nog steeds granaten. Bij graafwerkzaamheden nabij de R.K. kerk te Eede werden vier 15 cm granaten blootgelegd, die door de opruimingsdienst on schadelijk werden gemaakt. Onderscheiding voor oud-bur gemeester A. F. J. Aernoudts. Aan de oud-burgemeester van onze gemeente, de heer A. F. J. Aernoudts, is een Franse onder scheiding ten deel gevallen. De zer dagen is hij namelijk be noemd tot ridder van de Mérite d'Agnicole, zulks om zijn grote verdiensten indertijd als voor zitter van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". Als voorzitter van deze ver eniging gaf hij aan de. Franse fokkers en delegaties op de na- toinale tentoonstellingen in Den Bosch waardevolle en hoffelijke adviezen. Lord Balfour, de president van Lloyds Bank, heeft Engeland er voor gewaarschuwd, dat dit land wederom een economische crisis te wachten staat. Hij zeide, dat tenzij Engeland het economisch veel beter doet dan thans ge schiedt zelfs een lichte inzinking in de wereldhandel, en dit kan in de eerstkomende jaren te eniger - tijd nauwelijks worden voorko men, acute moeilijkheden zal kunnen veroorzaken. Twee dingen zijn noodzakelijk n.l een grote stijging in produc tieve investeringen in het binnen land en voldoende inkomsten uit het buitenland teneinde een aan zienlijk overschot mogelijk te ma ken. In zijn verklaring naar aanlei ding van het jaarverslag der ge noemde Bank over 1953 merkt lord Balfour nog op dat Enge land gehandicapt door te zware belastingen en dreigende inflatie achter schijnt te zijn geraakt bij de algemene economische vorde ringen van Europa. De Amerikaanse luchtmacht heeft het plan, een keten van opslagbases voor haar speciale wapens waaronder atoombom men, over de gehele wereld aan te leggen. Dit plan is aan het licht gekomen, nadat de repu blikeinse senator Francis Case, voorzitter van een subcommissie van de senaat voor de strijd krachten, had bekendgemaakt, dat zijn commissie 11V* millioen dollar heeft gevoteerd voor de aanleg van „depots voor spe ciale wapens". Volgens een rapport van de commissie hebben „belangheb bende regeringen de Ameri kaanse regering reeds machti ging verleend tot het inrichten van atoomarsenalen" op haar gebied. Senator Case verklaar de, dat de projecten eerder woorzagen in faciliteiten voor het gebruik van atoomwapens dan in atoomwapens zelf. Hij voegde er aan toe, dat volgens de bestaande wet, slechts de president het transport van atoomwapens en hun gebruik kan goedkeuren. Een Amerikaanse omroeper van de Columbia Broadcasting System zal heden worden ver blijd met een taart in de vorm van een natuurgetrouw nage maakte naaimachine. Hij heeft deze taart verdiend met een weddenschap, die hij had gemaakt met de echtgenote van de directeur van een naaimachi ne fabriek (Fridor) in Den Haag, mevr. Friedheim. Tijdens een reis door Amerika was mevr. Friedheim namelijk aanwezig bij een reclame-uitzen ding. Zij werd toevallig op het toneel geroepen om haar oordeel te geven over een bepaald merk puddingspoeder. Tot grote hilari teit van alle aanwezigen, ver klaarde zij nog nooit van het merk te hebben gehoord. De vraag van de omroeper wat zij in Amerika deed, was voor mevr. Friedheim aanleiding uitvoerig uit te weiden over de kwaliteiten van haar naaimachines, waardoor de uitzending verder meer over naaimachines ging dan over pud dingpoeder. De omroeper meende dat de markt voor Nederlandse naaimachines niet erg gunstig was, waarop prompt een wedden schap volgde. Mevr. Friedheim won deze, want enkele maanden geleden is het gelukt, een con tract met de Verenigde Staten af te sluiten voor 50.000 naaimachi nes. Hiervan zijn er reeds dui zend afgeleverd als 1001ste wordt nu de taart overgevlogen naar Amerika. Inmiddels had mevr. Friedheim na afloop van de ra dio-uitzending ter kennismaking een kist vol pakjes puddingpoe der gekregen. Dit is de reden, dat de taart werd vervaardigd van suiker enpuddingpoeder. Gevonden voorwerpen. De korpschef der gemeentepo litie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Das (rood en blauw), Rozen straat 71; grijze riem van jas of mantel, Dahliastraat 26; munt biljet, B 46 Boeregat, Hoek; een paar glaché handschoenen ge voerd met wol, Kanaaldijk P 62; grijze kinderwanten met rood groen werkje. Badhuis, School plein; muntbiljet, Julianastarat 19; steeksleutel, Hondiusstraat 32; een paar nylonkousen met zwarte naad, Schoollaan 1: ge ruite wollen das, Schoolplein 5; snoer parels, School A, Walstr.; br. herdershond met zwart dek, Oudelandseweg 10; grijze kin derhandschoen waarop een blauw hondje, Tramstraat 9; br. alpinomuts, L.-Kerkstraat 104 een paar zw. werkschoenen en een blauwe muts, Dokweg 9; al- pica ring, Beatrixstraat 22; klein vierkant damespolshorlo ge, Pierssenspolderstr. 68; munt biljet, Beatrixstraat 48; dames- parapluie, Van Steenbergen laan 3nummerbord m. achter licht K 25172, Willem de Zwij gerlaan 38; schroevendraaier, geelbruine heft, Leeuwenlaan 8. Duits schip gestrand en weer vlot gekomen. Het Duitse motorschip „Glücks- burg", dat 1705 ton meet en op weg was van Rotterdam naar Antwerpen is gisteravond om streeks 20 uur bij Westkapelle aan de grond gelopen. Het schip is op eigen kracht weer vlot gekomen en te 21 uur naar de rede van Vlissingen ge gaan voor nader onderzoek. Ouden van dagen vertoefden een jaar op „Het Loo". Toen na de stormramp de evacuatie van Zierikzee werd gelast, zijn de ouden van dagen uit het Ned. Hervormd rusthuis „Ons Huis" naar het palei, „Het Loo" te Apeldoorn overge bracht, waar zij thans nog wor den verzorgd. De terugkeer van deze evacué's was tot dusver onmogelijk omdat arbeiders hun intrek in het rusthuis hadden genomen. Per 1 Februari a.s wordt „Ons Huis" ontruimd. Men stelt nu alles in het werk enkele noodzakelijke {herstel werkzaamheden snel te doen verrichten, opdat de oudjes op 15 Februari a.s. weer naar hun oude woonplaats zullen kunnen terugkeren. Vlsrapen in de polder Schouwen. Voordat het stroomgat bij Schelphoek werd gesloten, is, zo blijkt, vrij veel vis de polder Schouwen binnengezwommen. Toen het gat gesloten was en het droogpompen begon, heeft deze vis zich in de lagere ge deelten teruggetrokken. Nu de droogmaking in het eindstadium verkeert, bestaat er voor deze vis geen uitweg meer. Waar het wa ter verdwijnt, blijft de vis op het land liggen en velen die een maaltje vis willen hebben, zijn nu aan het rapen gegaan. De hoeveelheden zijn soms voor eigen gebruik veel te groot. Er is hier en daar reeds handel in „raapvis". 50.000ste DEVENTERNAAR KRIJGT BIJ GEBOORTE EEN GEMEUBELD HUIS CADEAU. Omdat binnen enkele dagen de geboorte wordt verwacht van de 50.000ste Deventenaar, heeft het college van B. en W. een aantal verenigingsbesturen bijeengeroe pen in het stadhuis. De burge meester, mr H. W. Bloemers, kwam namens het gemeentebe stuur voor den dag met de zeker originele gedachte, de verwachte jonggeborene, die de 50.000ste in geschrevene zal worden, op de wereld doen komen in het bezit van een huis met zo mogelijk compleet meubilair. In een daar toe te vormen fonds, stort de ge meente het voor de bouwgrond nodige bedrag. Men hoopt dat de burgerij spontaan zal zorgen voor het bouwkapitaal en dat zakenlieden, in overleg met het gemeentebe stuur zullen zorgen dat de gehele inboedel bij elkaar komt. Het te bouwen huis kan dan komen in een door de ouders te kiezen stadsdeel. De burgemeester sprak het ver trouwen uit dat de burgerij deze daad van burgerzin gaarne zal verrichten. Uit de vergadering kwam grote instemming en aller lei suggesties werden gedaan om de jonggeborene het toekomstig leven gemakkelijk te maken. Men dacht o.a. aan een studiebeurs en andere mooie dingen. Het huis zal, naar de wethouder van pu blieke werken mededeelde, een gedenksteen dragen. Deventer zal op de gedenkwaar dige geboortedag van de 50.000ste feestvieren, o.a. met een optocht naar het geboortehuis, met trac- taties van alle schoolkinderen en ander feestbetoon dat klinkt als een klok. De burgemeester deel de mee, dat men nog maar 33 af is van het feestgetal 50.000. Hij meende dat die 33 er wel zullen komen in een tiental dagen. Het Poolse passagiersschip Batory is uit Southampton ver trokken met aan boord de 17- jarige Indiase jongen Ahmed Ali Mansoer, die reeds sinds enkele maanden tegen wil en dank met het schip meevaart. Op 25 October verstopte Man soer, een wees die zegt in India geen tehuis te hebben, zich te Bombay aan boord van 't 14.287 ton metende schip om zich in Engeland in de schilderkunst te gaan bekwamen. Sindsdien heeft de Batory driemaal Enge land aangedaan, zonder dat de jongen toestemming kreeg aan land te gaan. Ook in Gdynia (Polen) en in India en Pakistan kreeg hij geen landingsvergun ning, omdat hij geen papieren heeft. Gedurende zijn zwerftocht, waarbij hij reeds 32.000 km heeft afgelegd, heeft Mansoer zich met schilder- en teken wei x bezig gehouden. Ter gelegenheid van het feit, dat president Eisenhower een jaar geleden aan de macht kwam, is bij een korte plechtig heid op het Witte Huis aan het staatshoofd een kristallen bo kaal overhandigd, waarop episo des uit het leven van Eisenho wer, van zijn jeugd op een boerderij in Kansas af tot zijn installatie op 20 Januari 1953, staat afgebeeld. De bokaal, die door een Ame rikaanse fabriek is vervaardigd, was een geschenk van de leden van het kabinet, de leiders van de republikeinse partij en het personeel van het Witte Huis. De plechtigheid had plaats in het bureau van de president, in tegenwoordigheid van mevrouw Eisenhower, ministers en ande. ren die voor het cadeau hebben bijgedragen. De Wereldgezondheidsorga nisatie W.H.O.) zal steunen gaan verlenen bij de opbouw van het volksgezondheidswezen op Nw- Guinea. Dit is op het hoofd kwartier van de Ver. Naties te New York meegedeeld door dr A. J .Patterson van Nieuw-Zee- land, die door de W.H.O. belast is met de verbetering van de volksgezondheid in de gebieden van de Westelijke Pacific. Dr Patterson kondigde aan, dat dit jaar een studiebeurs zal worden verleend aan een arts op Nieuw-Guinea voor de be studering van tuberculose en dat het volgend jaar twee artsen van Nieuw-Guinea in de gele genheid zullen worden gesteld om aan de universiteit van Sin gapore een studie te volgen in openbare gezondheidszorg. Fresident Eisenhower heeft naar aanleiding van de Nederlandse ratificatie van het verdrag voor de E.V.G. het volgende gezegd: „Ik heb zo juist gehoord, dat Nederland door goedkeuring door de Eerste Kamer de wetgevende arbeid ten aanzien van het ver drag ter instelling van de Euro pese defensiegemeenschap heeft voltooid. Nederland wordt op deze wijze het eerste land, dat met het nodige parlementaire proces gereed is gekomen. „Ik verheug mij ten zeerste over de gestadige voortgang die gemaakt wordt bij het streven om de voorwaarden in Europa te bereiken, welke permanente vre de en welvaart zullen verzeke ren." ZATERDAG 23 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.13 Gram.8.55 Voor de vrouw9.00 Gymn.; 9.10 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Causerie; 10,05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Gr.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Va ria; 13.20 Orkest; 13.45 Sport; 14.00 Orgel; 14.25 'Kwartet! 14.45 Amateursprogir.; 15.15 Vragen en tips; 15.30 Gr.; 16.00 Boekbespreking; 16.15 Orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gr.; 17.30 Gram.; 18.00 Nws.; 18.20 Orgel; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Cau serie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Weense muziek; 22.40 Hoorspel 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gew. muziek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9:40 Amus. muz.; 10.00 Voor de kin deren; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12.03 Or kest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Ac cordeon; 13.40 Gr.; 13.45 LucM- machtkapel; 14.00 Boekbespre king; 14.20 Eng. les; 14.40 Voor de amateurs; 15.15 Kunst; 15.55 Orkest; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Sport; 18.00 ten; 18.25 Amus. muziek; 18.40 Lichte muziek; 18.15 Actualitei ten; 18.25 Amus. muz.; 18.40 Re geringsuitzending 19.00 Nws. 19.20 Causerie; 19.30 Gr.; 25.25 De gewone man; 20.30 Lichtba ken; 20.50 Gram.; 21.00 Gev. progr.; 21.50 Causerie; 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.10 Gram.; 16.00 Koor; 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Ca baret; 21.00 Accordeon; 21.1» Gram.; 21.30 Accordeon; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws-, 22.15 Ver zoekprogramma; 23.05 Dans muziek; 23.40 Gram. OP ZOEK NAAR EEN VERONGELUKT VLIEGTUIG. Een „Flying Boxcar" van de Amerikaanse luchtmacht is met 'n hefschroefvliegtuig aan boord, van een vliegveld nabij München vertrokken om te pogen overle venden van een Frans vliegtuig te redden, dat boven Westafri- kaanse oerwoudgebied omlaag is gestort. De „Boxcar" zal eerst naar Sidi Slimane, in Frans-Ma- rokko, vliegen waar dokters en leden van het medische korps val- schermers aan boord zullen wor den genomen. HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: By the light of the Silvery moon. Parochiehuis, 7.30 uur: Prijskaarting. HOEK: Gehoorzaal, 6.30 uur: Ontspanningsavond L.J.G. en Z.P.M. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: By the light of the Silvery moon. Concertgebouw, 8 uur: Scharlaken tunieken. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: S.O.S.-held in nood. NEDERLAND—BELGIË (Militair) Voor de jaarlijkse wedstrijd tegen België, welke op 27 Januari a.s. te Breda gespeeld wordt, is het Nederlandse militaire elftal als volgt samengesteld: Doel: De Rijk (MOC); achter: Van Kerken (Feijenoord) en Kuys (Haarlem); midden: Brusselers (PSV), Elzer (Ajax) en Visser (DOS); voor: Bakker (Leeuwar den). Van der Kuil (VSV), Cbn- jels (NAC), Schouten (Excelsior) en Rijnvis (ADO). De Belgische ploeg zal worden gekozen uit de volgende spelers Craps (White Star), Culot (Char leroi S.C.), De Drijver (Ander- lecht), Delhasse (F.C. Luik), Del- mulle (La Gantoise), Dodet (F.C. Luik), Longfils (Daring Brussel), Paelinck (Lyra), Peeters (Lyra), Saeys (Daring Brussel), Sanders (A.S. Oostende), Thellin (Stan- dard C.L.), Valkenborg (Beer schot), Vliers (Patria Tongeren) en Wouters (Antwerp F.C.). De wedstrijd Zal geleid worden door de heer J. Bronkhorst uit Velp. Walstraat 2 - AXEL Zaterdag 23 Januari a.s. GEEN PRAKTIJK. Afd. Hoek en Terneuzen. Bezoekt de Ontspannings avond in de Gemeentelijke Gehoorzaal te IlOEK, op Zaterdag 23 Januari 1954, aanvang 6.30 uur. Entrée 1, Muziek - Zang - Toneel. Opgevoerd wordt het to neelstuk DOLLY". Gevonden voorwerpen Omtrent de volgende gevon. den voorwerpen zijn inlichtin gen te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Geblokte wollen sjaal, Juliana- straat 39; bruin kindertasje met inhoud, Nieuwstraat 25; wollen want, Kanaal K35; wollen want, K 32; paar gebreide wanten en een blauwe handschoen, Sta tionsstraat 9; schakelarmband, Weststraat 50; portemonnaie, Stationsstraat 48; bruin wind- ack, Pr. Hendrikstraat 56; hals ketting, Pr. Mauritsstraat 7; gebreide grijze want, Wilhelmi nastraat 1zwarte alpinomuts Bylocquestraat 1; paar wollen handschoenen, Nieuwstraat 12 wollen kinderwant, Pr. Mau ritsstraat 35; plastic ceintuur, Rijkspolitie; kindertasje, Gent- sevaartstaraat 1; grijze heren hoed, Buitenweg 86; geblokte sjaal, Ds Jan Scharpstraat 14; zw. glacé dameshandschoen, rode want, contactsleutel en een paar leren motorwanten, Rijks politie; rode kinderwant, Zee straat 27; halsketting met han gertje, Julianastraat 16; glacé dameshandschoen, Stations straat 30. Gehakt Halscoteletten Door. Runderlappen Magere Runderlappen Rundvet per 500 gr. 1,40 Philippine. Het Bestuur van de Boerenleenbank Philippine, verzoekt de spaarboekjes vóór 31 Januari in te leve ren ter controle en rente bijschrijving. GROTE ALGEMENE op Zaterdag 23 Januari in het Parochiehuis, Korte Kerkstraat. Aanvang 7.15 uur. In goede staat zijnde moderne Kamerbrandkast. TE KOOP GEVRAAGD. Axelsestraat 10 - Tel. 2165 Terneuzen ƒ1,70 1,75 1,90 ƒ0,60 per 100 gr. Boterhamworst 0,25 Hamworst 0,30 Gebraden Gehakt 0,35 Pekelvlees 0,40 Rund-, Varkens- en Kalfsslagerij Dr. Buijzestr. 15 Tel. 2267 Goedkope uitgave van van HILDEBRAND met illustraties naar tekeningen van Jo Spier. Prijs 3,75 N.V. Boekhandel Noordstraat 55 - Terneuzen Het bestuur van de ZAAMSLAGPOLDER maakt bekend: dat een buitengewone vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal worden gehouden in het café van de heer R. J. van de Veke te Zaamslag op Donderdag 4 Februari 1954 (aanvangende om 2 uur) ter behandeling van de na volgende agenda: 1. voorstel van het Be stuur tot verbetering van a. de Molenstraat; b. de Zaaidijk; c. de Zaamslagse dijk. 2. voorstel van het bestuur tot het aangaan van een geldlening voor de fi nanciering van deze wegsverbeteringen. 3. voorstel van het bestuur tot heffing van een aan slag in het Dijkgeschot gebouwd m.i.v. het dienstjaar 19541955. Zaamslag 20 Januari 1954. MAANDAG 25 JANUARI A.S., 8 uur nam., benedenzaal hotel Terneuzen. „Rotterdam" door het Studentenduo FRANS KAREL ADRIAANSE, viool HANS HANRATH, piano Programma: Werken o.a. van FARTINI, MOZART en FAURÉ. Kaarten leden ƒ2,—, niet-leden 2,75, verkrijg baar te Terneuzen: bij de heer A. Standaert, Noordstr. 32 Axel: bij de firma J. C. Vink, Markt 12 en 's avonds aan de zaal. Terneuzen K. DE KOEIJER, Dijkgraaf STOLK, Ontv.-Griffier. TE KOOP bevattende 3 kam., 2 sl.k. en grote zolder, benevens poort; staande le Verbin dingsstraat. Te bevragen: H. EEKMAN, Sportkade 3, Sas van Gent, of 26 Jan.: Tuinstraat 3, Terneuzen. Vandaag en morgen: een mooi stukje RUNDVLEES of MAGERE LAPPEN ƒ1,90 per 500 gram DOORREGEN LAPPEN 1,75 per 500 gram SCHOUDERCARBONADE 1,60 per 500 gram en onze prima malse BOTERHAMWORST 1 kwartje per 100 gram Telfoon 2431 Van Steenbergenlaan 2 Prima crème KEUKENUITZET Kat Anker 63.50 KOFFIEPOT met perculator van 8,75 nu 4,70 FLUITKETELS van 3,90 nu 2,50 Zwarte KOEKEPAN van 2,25 nu 1,50 Losse emaiile SCHAALTJES 70 et. - 95 et. 1,10 1,25 - 1,50 Prachtige porseleinen KOP en SCHOTELS 59 et. - 78 ct. - 98 ei. EETSERVIES 42-delig- van 59,50 nu 39,58 JUSKOM van 1,60 nu 98 ct. BOTERVLOTEN crème van 2,20 nu 1J55 FILTER KOFFIEPOT nu ƒ2,95 N.V. Fa. P. 3. v. d. SANDE TEKNK1ZW

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3