De toestand in Spaans Marokko bicahp&n Verklaring van Dulles voor zijn vertrek De Londense „limes'" over Indonesië De komende Berlijnse conferentie OVEREENSTEMMING TE BERLIJN Hei communisme wini terrein FRANS OFFENSIEF IN INDO-CHINA JACHT OP WOLVIN Nautiiius" te water gelaten Lichting van 20.000 ton erts van gezonken schepen irmm De krijgsgevangenenkwesfie in Korea Directeur van het Simpanghotel arrest m ZON-en MAANSTANDEN. Depot voor zeldzame geneesmiddelen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER De aanvaring te Intsjon Z)g Noord-westkust.van Afrika NEDERLANDER IN SURA- BAJA GEARRESTEERD. Grondwetsherzienirg en E.D.G. in Belgische Senaat Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nci 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 22 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3054. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Van gezaghebbende zijde wordt het volgende vernomen: „De sultan van Marokko heeft, na een onder zijn leiding te Ra bat gehouden zeer belangrijke bijeenkomst, besloten bij de Franse regering te protesteren tegen de beweging in Spaans- Marokko, die gericht is op het verstoren der geestelijke een heid van en het aan het wan kelen brengen van het wereld lijk gezag over Marokko". De Moorse leiders van Spaans- Marokko hebben verklaard, dat zij het gezag van de nieuwe, door Frankrijk benoemde sul tan van Marokko, niet erken nen. Vertegenwoordigers van meer dan 20.000 Moren hebben de Spaanse hoge commissaris, ge neraal Garcia Valino, Donder dag een schriftelijk protest tegen de Franse politie in Ma rokko, overhandigd. De Mohammedanen in Spaans- Marokko hebben het afzetten door Frankrijk van sultan Sidi Mohammed, in Augustus j.l. nooit erkend. De Moorse leiders bevestigden hun trouw aan de afgezette sul tan. Zij eisten, dat de kalief vol ledige souvereiniteit over de Spaanse zone krijgt, zonder dat hij afhankelijk is van de nieuwe sultan. Er zou een tijdelijke scheiding tussen de beide zone's moeten komen. De leiders be tuigden hun instemming met de Spaanse politiek in de zone. Generaal Valino deelde de hoofden mede, dat hij hun ver zoeken aan generaal Franco zou doorzenden, die dan de maat regelen zou nemen die hij het best acht. (Franse functinarissen te Pa rijs hebben verklaard, dat de proclamatie van de Moorse lei ders „onplezierige gevolgen" zal hebben). BETOGING IN SPAANS- MAROKKO. Op een betoging in het stadion van Tetoean (Spaanse zone van Marokko) is een proclamatie van het „volk van de Spaanse zone" voorgelezen, waarin wordt geëist, dat kalief Moelai el Hassan volledige souvereini teit in zijn zone krijgt. (De kalief is vertegenwoordi ger van de sultan van (Frans). Marokko, Moelai Moh. Ben Ara- fa). In de proclamatie wordt ge protesteerd tegen de verbanning- van sultan Sidi Moh. Ben Joes- sef (die verleden jaar door de Fransen werd afgezet en ver vangen door Ben Arafa). De opstellers er van zeggen de nieuwe sultan niet te erken nen. Voorts verklaren zij zich zonder reserve achter het beleid van generaal Franco in de Spaanse zone te scharen. De Spaanse hoge-commissaris, generaal Valino, verklaarde, dat er 430 handtekeningen onder de proclamatie staan, doch dat dit er, als men dat had gewild, 430.000, d.w.z. de handtekenin gen van alle inwoners van de zone, hadden kunnen zijn. Dit was het bewijs van de tevreden heid van de bevolking, zo zei hij, zulks in tegenstelling tot de toe stand in de Franse zone, waar de wereld getuige is geweest van een „ketting van begane fou ten". „Wij vervolgen rustig onze weg", aldus Valino, „zonder ons te storen aan Frankrijk of wie dan ook. Wees er van overtuigd, dat ik aan generaal Franco uw bewijs van goedkeuring zal doen toekomen". Valino, die het communisme en het kolonialisme de twee grote gevaren in de wereld noemde, zei, dat Frankrijk had gehandeld in tegenspraak met zijn verplichtingen en dat geen acht was geslagen op Spaanse raadgevingen. Uit Tanger wordt gemeld, dat de speciale politiemacht, be staande uit Spanjaarden, Fran sen in inheemsen, daar strategi sche punten heeft bezet, vooral in de nabijheid van Franse of ficiële gebouwen. Dit is een voorzorgsmaatregel. Incidenten zijn tot dusver niet gemeld. In kringen te Madrid, die nau we betrekkingen met de Spaanse regering onderhouden, was men Donderdagavond van oordeel, dat de gevolgen van de demonstratie te Tetoean meer van politieke aard zullen zijn dan dat er een verandering in de feitelijke toe stand teweeg zal worden ge bracht. Het Madrileense blad „ABC" noemde de bijeenkomst „een spontane demonstratie ten gun ste van Spanje", dat jaarlijks 860 millioen peseta's in zijn zone uit geeft, terwijl Frankrijk „belang rijke voordelen" van Frans Ma rokko heeft getrokken. C'orresppndenten te Tanger, die Donderdag naar Tetoean wil den reizen, konden geen visa krij gen. In kringen van de Amerikaan se marine te Intsjon werd ge vreesd, dat bij de aanvaring tus sen een landingsvaartuig en een landingsschip voor tanks in de haven van Intsjon 28 Amerikaan se mariniers om het leven zijn gekomen. Het landingsvaartuig was gekapseisd toen het door een snelle storming tegen het lan dingsschip werd gestuwd. Aan boord van het hospitaal schip „Consolation" bevonden zich 21 AmeriKaanse en een Zuid- koreaanse overlevende Van het landingsvaartuig. Een woordvoerder van de Ame- rikaanse vloot zeide, dat de ma- riniers in hun dikke winteruit- rusting en zware bepakking „als I stenen" gezonken moeten zijn. „Indien de Sowjetrussische Iei- dera op de komende besprekin gen te Berlijn blijk geven werke lijk bezield te zijn door de wens de voorwaarden te scheppen, waaronder de wereldvrede kan worden gevestigd en bestendigd, zullen hun Amerikaanse collega's hen onbevooroordeeld en in op bouwende geest tegemoet tre- De vertegenwoordigers van de vier-mogendheden zijn overeen gekomen, dat de verantwoorde, lijkheid voor de veiligheid en het secretariaat van de vier- mogendhedenconferentie de eerste wéék, wanneer in het ge bouw van de geallieerde be stuursraad in de Amerikaanse sector zal worden vergaderd, zal berusten bij de Westelijke auto riteiten en in de tweede week, ALGIERS - -TANGER OrlNnvmlrgl Bl«U Spaans Marokko 1 G afvt Moqado Ghi/OJH Dj»n»jcn gedurende de vergadering in 't gebouw van de Russische am bassade in Oost-Berlijn, bij de Russen. De derde week, als weer in West-Berlijn wordt geconfe reerd, zal het Westen de ver antwoordelijkheid weer krijgen. Er zal dus geen gemeenschap pelijk secretariaat komen. De 4 minister van Buitenland se Zaken zullen echter wel hun persoonlijke lijfwacht naar alle bijeenkomsten kunnen meene men. Voorts werden de vertegen woordigers het eens over „vol doende verbindingen" tussen de twee gebouwen waarin de be sprekingen zullen worden ge houden en over faciliteiten voor de pers. Vertegenwoordigers van de Westelijke pers zullen hun faciliteiten krijgen op een in ternationaal perscentrum in het ^oormalige 'propaganda-mini- sterie van Goebbels, dat in O. Berlijn op een afstand van Londense dagblad „The jonge mannen onder de wapenen bevat een artikel, waarin 1 en voert een hardvochtig rechts- Het Times Indonesië wordt afgeschilderd als een land, dat zich in de greep be vindt van wanorde en onrust. De schrijver van het artikel, die wordt aangeduid als een corres pondent van het blad, die kort geleden Zuid-Oost Azië bezocht, schrijft, dat sedert de totstand koming van de republiek Indone. sië meer mensen werden gedood en meer zinloze schade aan eigendommen werd toegebracht dan tijdens de strijd tegen de Nederlanders na de oorlog. En er zijn maar weinig tekenen van vooruitgang in het herstel van de orde. De gewapende leden van de Darul Islam, die, naar men aan neemt, niet meer dan 5.000 man omvatten, hebben in een uitge strekt gebied het staatsbestuur vernietigd, aldus deze correspon dent. Voor millioene Javanen be tekent de Darul Islam de rege ring. Zij int belastingen, roept Strijdkrachten der Franse unie ter sterkte van 2000 man zijn aan de kust van Annam geland, aldus deelt het Franse opperbevel mede. Dit is een der grootste ge combineerde offensieven in de afgelopen 2 jaar, aldus de mede deling. De landing vond plaats onge veer 400 km ten Noordoosten van Saigon, in het gebied van Toey Hoa-Nhatrang. De operatie werd uitgevoerd in tegenwoordigheid van de commandant van de Franse vlootstrijdkrachten in het Verre Oosten, admiraal Auboyneau. De actie heeft ten doel. een per manent bruggenhoofd te vesti gen voor een campagne om het communistische „bamboe-gor dijn" in Noord-Indo-China te rug te schuiven, waardoor drie millioen mensen, die sinds 1945 onder Viet'minh-bezetting le ven, weer onder Frans gezag zouden komen. Om het rijke kustgebied, dat zich uitstrekt van Nhatrang tot Faifo, te bevrijden, rukken ook 2000 militairen van de Franse unie ten Noorden van eerstge noemde plaats op teneinde in een wijde omsingelingsbewe ging 4 Vietminh.regimenten in te sluiten. Volgens een Franse woord voerder zal de zuiveringsopera tie waarschijnlijk verscheidene maanden in beslag nemen. Zoals bekend hebben de troe pen van generaal Navarre ook in Midden-Laos weer het initia tief in handen. Woensdag her overden zij de stad Thakhek, waardoor de verbinding tussen Noord- en Zuid-Laos is her steld. Men verwacht echter, dat de communisten binnenkort een grootscheepse aanval zullen openen op het Franse bolwerk Dien Bien Phoe, nabij de grens tussen Laos en Tonkin. Deze ba sis ligt aan de invalsweg naar de twee voornaamste steden van Laos, Vientiane en Loeang Prabang. Drieduizend jagers en militai ren met radio-ontvangers, die door een vliegtuig worden ge leid, zijn bezig een wolvin en haar twee kleintjes op te sporen op de besneeuwde hellingen van de Alpen in de buurt van Lyon. Een gepensionneerd legerof ficier uit Lyon heeft een prijs van 100.000 francs uitgeloofd voor het doden van de wolvin, die het de boeren lastig maakt. bewind, dat een mengsel is van de oude Mohammedaanse wetten en modern Europees politiek ter rorisme. De wetteloosheid beperkt zich niet tot Java of tot Mohamme daanse fanatici. Op de Molukken en Celebes heersen anarchistische toestanden. Op Celebes, één der mooiste van deze verafgelegen eilanden, kan men niet veilig de hoofdstad Makassar verlaten. Hier heerst, evenals elders een verwarde beweging tot afschei ding, die nog meer verward wordt gemaakt door een christelijk element. Op Sumatra, waar de oude an tipathieën der bevolking van de buitengewesten tegenover Java scherper tot uiting komen, heb ben zich herhaaldelijk daden van ontrouw en gebrek aan gehoor zaamheid 'bij lege;r en bestuur voorgedaan. Geen enkel ministe rie in Djakarta kan er zeker van zijn, dat zijn politiek en aanwij zingen zullen worden uitgevoerd. Dikwijls worden zij genegeerd en soms in het openbaar gehoond. De communisten hebben terrein gewonnen, ondanks de -arresta ties op grote schaal twee jaar ge leden. In de Indonesche maatschappij oefent het nationalisme de be langrijkste invloed uit en dit is onvruchtbaar en gevaarlijk. Ver geleken met het gezond verstand, dat men aantreft in het onaf hankelijke India, Pakistan en Bir ma, met hun waardige aanvaar ding der verantwoordelijkheid, is dit teleurstellend en soms angst aanjagend. Het is onvermijdelijk, dat Indo- nesie's economie hierdoor wordt getroffen. De buitenlandse han del en buitenlandse hulp hebben te lijden en investeerders worden weggekeken. Men komt langzaam tot het be sef, dat het bereiken van de on afhankelijkheid geen doel op zich was, doch slechts het einde van een tijdperk betekende. De revo lutie, die dit tot stand bracht, is nog niet geëindigd. Dit geeft wel licht de huidige toestand weer, de rest is slechts symptomatisch. Veel moet nog worden gedaan, aleer de revolutie kan worden voltooid. Veel moet nog worden geleerd, van kort geleden onaf hankelijk geworden landen als de Brits-Aziatische dominions en wellicht van Engeland en de Ver enigde Staten. Het nationalisme zal met mate en met gezond ver stand moeten worden getemperd en de meest welwillende waarne mers zijn het er over eens, dat 'n leiderschap nodig is, dat een par lement, waarvan de leden be noemd zijn, niet kan opbrengen, aldus de correspondent van „The Times". De eerste atoomduikboot ter wereld, de „Nautilius", is Don derdagmiddag door mevrouw Eisenhower te water gelaten. Twintigduizend mensen sloe gen de gebeurtenis gade. slechts 300 meter van de Rus sische ambassade ligt. Een commissie van deskundigen der vier grote mogendheden heeft overeenstemming bereikt over technische regelingen voor de aanstaande ministerconferentie te Berlijn. Het betreft kwesties met betrekking tot administratie, vei ligheid, verbindingen en pers. De overblijvende bijzonderhe den zullen worden opgelost door direct overleg tussen de betrok ken deskundigen. TWEE, DIE ALLES ZUL LEN WETEN. Een Zweed en een Zwitser zul len alles horen, wat ter confe rentie van Berlijn door de vier ministers wordt afgehandeld, aldus meldt „Svenska Dadbla. det", maar deze twee zullen zweren, van hetgeen zij verno men hebben niets te zullen ont hullen. Het zijn namelijk twee „neutrale" ingenieurs, die de vertalingsinstallaties moeten controleren. De te Den Haag gevestigde verenigde ertshandelmaatschap pij N.V. zal een lading van 20.000 ton erts, die in April van dit jaar uit 3 in April '40 bij Narvik gezonken schepen zal worden gelicht, aankopen. De geschatte waarde van de erts is een millioen kronen (onge veer 500.000). Een Noorse bergingsmaat schappij heeft een contract ge sloten met de havenautoriteiten van Narvik om de erts te lich ten. De gezonken schepen zijn het Zweedse schip Torne, het Britse Riverton en het Duitse Neuen- fels. den", aldus verklaarde de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, John Foster Dulles, De laatste van de veertien lan dingsschepen die Chinese krijgs gevangenen naar Formosa zullen brengen, is Donderdagavond uit de haven van Intsjon vertrokken. De Chinezen worden door de Amerikanen nog steeds als krijgsgevangenen behandeld, maar het opperbevel van de Ver enigde Naties heeft medegedeeld, dat zij Vrijdag te middernacht de status van burger zullen krijgen. De 7.568 Noordkoreanen, die Woensdag door Indiërs aan de Verenigde Naties zijn overgedra gen, zullen op Zaterdag tot bur gers worden verklaard. De Zuidkoreaanse minister van defensie, vice-admiraal Sohn Won II, zeide Donderdag, dat de tot burgers verklaarde oud-krijgsge vangenen vrij zullen zijn in het kiezen van hun beroep, waaron der begrepen toetreding tot de strijdkrachten. De neutrale commissie in Ko rea heeft Donderdag een Pools- Tsjechoslowaaks voorstel aange nomen, waarin zij zich verzet te gen een verandering van de sta tus van de krijgsgevangenen, on verschillig of deze in Indische of geallieerde handen zijn. Een Indische woordvoerder zei de, dat de Zwitserse en de Zweedse afvaardiging zich tegen het voorstel hadden uitgespro ken. Vrijlating van pro-commu nistische krijgsgevangenen. De Indische bewakingstroepen zullen zich heden te midder nacht terugtrekken uit het Noordelijke kamp, waar pro- communistische gevangenen worden vastgehouden. De gevangenen, een aantal Zuidkoreanen, Amerikanen en 1 Brit, zullen na het vetrek der bewakingstroepen vrij zijn om te gaan waarheen zij willen, al dus heeft de voorzitter van de neutrale repatriëringscomm issi e, de Indische generaal Thimaja, Donderdag verklaard. Zaterdag bijeenkomst van militaire bestandscommissie. De Verbondenen hebben be kendgemaakt, dat zij voor Zater dag een bijeenkomst van de ge mengde geallieerd-communisti sche militaire bestandscommissie hebben uitgeschreven ter bespre king van de „krijgsgevangenen en andere kwesties". I Burgemeester Schreiber heeft I ook een beroep op de Westberlij- ners gedaan zich van elk optre- den te onthouden, dat zou kun- v oor zijn x ertrek naar Berlijn op nen wor(jen uitgelegd als ten doel een vliegveld van Washington. hebbend de geest ter conferentie Hij vervolgde: „Dit zal de eer- te verstoren. „En ik verwacht ste maal in vijf jaar zijn, dat de vanzelfsprekend van u dat gij de Verenigde Staten, Groot-Brittan- I vertegenwoordigers der betrok- nië en Frankrijk met de Sowjet- hen vier mogendheden met de Unie zullen onderhandelen. hun toekomende onderscheiding Wij vertrekken met een moei- jzult behandelen", besloot hii. lijke, doch hoopgevende opdracht naar Berlijn. Wij zullen de more le steun behoeven der volken van het Amerikaanse vasteland. Het gaat thans om de toekomst van Europa. Zal Duitsland her enigd worden en zullen dit land en de rest van Europa gezamen lijk de weg des vredes kunnen gaan? Of zal het noodzakelijk zijn divisies te vormen, hetgeen Europa weer de bakermat van 'n nieuwe oorlog zou maken? Wij zullen te Berlijn geen defi nitief antwoord op deze vragen krijgen. Doch het verloop der Berlijnse besprekingen zal wel 'n sterke aanwijzing zijn om te we ten te komen, hoe de definitieve antwoorden zullen luiden. Er staat ook voor de Verenigde Staten veel op het spel. De mees ten van ons zijn door nauwe ban den aan Europa gebonden. Zijn cultuur en godsdienst is de onze. Vele Amerikanen zijn gevallen op Europese slagvelden en zij vielen om te verhinderen dat on ze beschaving verpletterd zou worden tengevolge van de uit slag van Europese oorlogen", al dus Foster Dulles, die voortging: Doch wij menen dat er thans 'n nieuw en krachtig Europa zal komen. Frankrijk en Duitsland werken nu samen en in beide lan den hebben bekwame staatslie den het staatsroer in handen. Zij beschikken over de krachtige steun van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. Ik ben van mening, dat Russi sche pogingen om het vruchtbare samengaan der Westerse mo gendheden te dwarsbomen, ner gens te zullen leiden en ik hoop, dat iets dergelijks ook niet zal worden igeprobeerd", aldus mi nister Foster Dulles Foster Dulles werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door de Franse en Britse ambassa deurs te Washington, Monet en Makins. Hij wordt hedenochtend om 12 uur te Berlijn verwacht. Foster Dulles weigerde com mentaar te geven op berichten, volgens welke een twaalf man sterke delegatie van communis- tisch-China te Berlijn is aange komen, welker leden als „waarne mers" zouden optreden. DRIE MINUTEN STILTE TE BERLIJN. De burgemeester van West- Berlijn, dr Walter Schreiber, heeft een beroep op de Westber- lijners gedaan Maandag a.s. te 9.30 uur drie minuten stilte in acht te nemen wegens het begin nen der vier-mogendhedenbe- sprekingen. Bestuurders van voertuigen is verzocht deze drie minuten stilte eveneens in acht te nemen. Dr Schreiber, die de gemeente raad van West-Berlijn Donderdag omtrent zijn beroep inlichtte, lichtte toe dat de Westberlijners op deze wijze uiting zouden ge ven aan hun vurige wens dat er in Duitsland vrije algemene ver kiezingen zullen worden gehou den en er een verenigd Duitsland tot stand zal komen. Woensdagavond is de directeur van het Simpanghotel in Suraba- ja, A. H. M. Johan, door de Indo nesische politie gearresteerd en naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht. In een door de gouverneur van Oost-Java ondertekende verkla ring over het gebeurde in het Simpanghotel wordt o.m. gezegd: De stap, die op 13 Januari door de leiding van het Simpanghotel werd genomen het niet be schikbaar stellen van een kamer voor de minister van economische zaken wordt beschouwd als 'n handelwijze, die men niet zonder meer voorbij kan laten gaan. Met het oog hierop is degene, die ver dacht wordt schuldig te zijn, ge arresteerd. Verdere maatregelen zullen worden genomen. De in stellingen van de staatsmacht hebben duidelijk stappen geno men. De gemeenschap wordt ver zocht rustig te blijven en niet op eigen gezag maatregelen te ne men, aldus de verklaring, die door staf K. werd uitgegeven. Een in het hotel Embong Wun- gu in Surabaja wonende Neder lander is Woensdagavond door de politie gearresteerd. Dit zou in verband staan met de recente ar restaties in Bandung en Djakar ta. Volgens de te Surabaja ver schijnende Javapost gaf de gear resteerde zich uit voor vertegen woordiger van de Amerikaanse uitgeverij McGrawhill. Hij zou betrekkingen onderhouden met de te Bandurtg gearresteerde heer Smit, op bericht van het blad. Deze betrekkingen zouden zuiver van zakelijke aard zijn. voelt men niet Als U dus voortdurend tobt met maag- pi,n, druk op Uw maag, op- rispingen, misselijkheid - - maagzuur, is er iets niet in 1 orde en moet U Uw maag te hulp komen. Het nieuwe maagmiddel BIC ARP AN qeelt onmiddellijk verlich p ting en bij voortgezet ge- bruik verdwijnen Uw klach ten voor goed. De cachet- (ouwel)vorm heeft speciaal bij qevoelige magen dub- bel voordeel Begin daarom morgen met MAAG-CACHETS"AKKER smaa(vZoo.l<,fc| snel. zeker De Belgische senaat zal op 9 Februari een begin maken met het onderzoek van de ontwerp- verklaringen betreffende de her ziening van de grondwet. Priori teit zal hierbij worden gegeven aan die verklaringen, welke mis schien weer ter behandeling naar de kamer van volksvertegenwoor digers teruggezonden zullen moe ten worden. Eerst na de discussie van bedoelde ontwerpverklarin- gen zal de Belgische senaat een begin maken met de bespreking van het E.D.G.-verdrag. Een juis te datum is thans nog niet te noe men. De laatste bijeenkomst van de senaat zal echter worden ge houden op 4 of 5 Maart, waarna het besluit tot ontbinding der wet gevende kamers aan de koning zal worden voorgelegd. De ver kiezingen zouden dan, zoals wij reeds berichtten, op 4 April wor den gehouden. Behalve de ontwerpverklaring van de regering zijn er ook nog enkele ontwerpverklaringen van de oppositie, die meestal betrek king hebben op de wijziging van een of ander artikel in de grond wet, die in de ontwerpverklaring van de regering niet is aange roerd of die betrekking heeft op de toevoeging van een bepaald artikel aan de grondwet. ZON op onder Jan. 22 8.35 17.09 23 8.34 17.10 MAAN op onder 21.25 22.34 9.37 9.49 Naar aanleiding van enkele in de laatste weken voorgekomen gevallen, waarin uit Amerika 'n zeldzaam geneesmiddel moest worden aangebracht om het le ven van 2 kinderen in Europa te redden, zijn in de pers sug gesties gedaan tot het inrichten van een internationaal depot van zeldzame geneesmiddelen. De Oostenrijkse professor Fel- linger heeft in een vraaggesprek zich achter dergelijke suggesties gesteld. Naar zijn mening zou ook in elk land een centraal inlichtin genkantoor voor zeldzame ge neesmiddelen moeten zijn, dat terstond zou kunnen opgeven waar een bepaald middel op een gegeven moment voorhanden is. Zulks zou vooral van belang zijn voor medicamenten, die slechts beperkte tijd houdbaar zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Overdrijvende wolkenvelden. Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen N. en O. Middagtemperatueren enkele gra den boven het vriespunt. ZATERDAG 23 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 4.25 4.44 Terneuzen 5.00 5.19 Hansweert 5.40 5.59 Walsoorden 5.50 6.09

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1