Uil «Ie tSrcwincie Het offer van Svitjold VOETBAL BILJARTEN TERNE JZEN. BIERVLIET BRESKENS. CLINGE. GROEDE. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. ST. JANSTEEN. STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. De nieuwe verlofregeling voor het onderwijzend personeel bij het leger onderwijs SLECHT „GENEES-VLEESV ZEGGEN SOMMIGE MENSEN. Aansiichier van „kleine opstand" in Mexico gesneuveld Egypte handhaaft beschuldigingen jegens G.oot-Briitannië Polygamie en echtscheiding in Egypte AGENDA De Amerikaanse landbouwpolitiek AXEL. 57-20 RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het can- didaatsexamen tandheelkunde, de heren C. Boere te Groede en 1. C. A. Neve te Ossenisse. FRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN. v het door de Associatie voor pr.j Kt ijkexamens te Middelburg gehouden examen slaagden voor het diploma boekhouden de he re: Corn. Dees te Zaamslag, Jean Dooms te Terneuzen en Jos. See- te Sluiskil. Een wondere! 7 oen de heer J. Bareman al hier. gistermorgen eieren ging rapen in zijn kippenhok, vond hij vn één der nesten een exem- plaa: ter grootte van een gan zen®. Bij nader onderzoek bleek dit grote ei, dat, als elk normaal ei, uit een dooier en eiwit bestond, ook nog een normaal kippenei te bevatten. Door het glaasje in het glas. Zondagavond omstreeks half acht ging de zeeman V., die niet alleen in het glaasje had geke ken. maar er terdege uit had ge proefd, van de kleinhandel, over in de groothandel en viel pardoes dooi een glas van 2 x 1.50 meter van hotel ..Ambassadeur", Ter ontnuchtering werd hij op gepikt en toen dit proces zich had voltooid, volgde voor hem nog maals een ontnuchtering, want de vernielde ruit dient te worden betaald, hetgeen wel zal geschie den, maar hij zal wel tot de over tuiging zijn gekomen: „Aan boord is toch voordeliger". Commissie vakopleiding bouwbedrijf. Uitgaande Van de Centrale Commissie Vakopleiding Bouw bedrijf en Nevenbedrijven werd dezer dagen in de bovenzaal van de lunchroom Koene een bijeen komst gehouden met afgevaar digden van werkgevers- en werknemersbonden in de bouw nijverheid. Het doel van de bespreking was te komen tot oprichting van een plaatselijke commissie vakoplei ding bouwbedrijf en neyenbedrij- ven. Vertegenwoordigd waren afge vaardigden van de Unie van bouwarbeidersorganisaties en de afgevaardigde voor de Chr. Pa troonsbond in de bouwnijverheid. Verder de heer De Waal, contro leur van het landelijk leerlingen- stelsel; de heer Provoost, contro leur leerlingstelsel Zeeland, en de heren 't Gilde en Jansen, resp. leraar Ambachtsschool te Terneu zen en directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Terneu zen. De heer De Waal gaf een uit eenzetting betreffende de richt lijnen voor de plaatselijke com missie en wees vervolgens op het belang van een goede vakoplei ding. In vele plaatsen van ons land, aldus de heer De Waal, is door de activiteit van de plaatselijke commissies de deelname aan de vakopleiding via het leerlingen stelsel belangrijk toegenomen. Voorwaarde is dan ook, wil de commissie in Terneuzen slagen, dat de leden stuk voor stuk ac- tifj meewerken. Overtuigd van de grote waarde van het leerlingenstelsel, zowel voor patroons als arbeiders, werd unaniem besloten een afdeling op te richten. Het voorzitterschap zai voorlopig worden waargeno men door de heer W. Simons, af gevaardigde namens de Chr. Pa troonsbond. Tot secretaris-pen ningmeester werd gekozen de heer J. Boot, vertegenwoordiger voor de Chr. bouwarbeiders. Daar de werkingssfeer zich niet tot Terneuzen moest beperken, werd goedgevonden dat contact weid, opgenomen met de afdelin gen in de omliggende gemeenten. Gevraagd zal worden om afge vaardigden naar de eerstvolgende vergadering te zenden. In een afzonderlijk artikel zal nader doel, werkwijze en het nut van de commissie vakopleiding bouwbedrijven en nevenbedrijven worden uiteengezet in de hoop dat belanghebbenden zowel finan ciële als daadwerkelijke hulp aan dit werk zullen verlenen. De heer Viruly is een geboren verteller en wij twijfelen er dan ook niet aan, of velen zullen er een wandeling naar „Zomerlust" voor over hebben om deze lezing bij te wonen. Jaarvers, varkensvereniging. De maatschappij „Uit voor zorg" te Biervliet hield Zondag middag in de zaal van de heer J. van de Sande haar algemene jaar vergadering. In zijn inleidend woord wees de voorzitter, de heer J. J. de Voge laar, op de ongunstige resultaten in 1953 welke tot uitdrukking kwamen in een nadelig saldo, In het jaar 1953 werden 989,42 aan ontvangsten geboekt, terwijl de uitgaven ƒ1623,46 bedroegen, zoals bleek uit de verantwoording van de penningmeester H. Vleu gels. Het kapitaalbezit der ver eniging was op 1 Januari 1953 4210,56 en verminderde door het tekort in 1953 met 634,04, zodat thans het kapitaal, dat als reser ve wordt gebruikt 3.576,52 be draagt. Waren er op 1 Januari 1953 120 leden en 48 donateurs, thans zijn er 102 leden en 47 donateurs. In 1953 werden 9 gestorven varkens en biggen vergoed tegen een waarde van 913,50. Tegen de varkenspest werden 100 varkens ingeënt. De aftredende bestuursleden de heren H. Vleugels en F. B. Boer- jan werden herkozen. Het kapitaal der vereniging, dat thans is teruggelopen tot ƒ3576,52, moet aldus de voorzit ter niet gezien worden als een spaarpotje waaruit men put als er tekorten zijn. Er zijn 2 moge lijkheden om het interen der re serve tegen te gaan. De eerste mogelijkheid is het verlagen der vergoeding of de contributie ver hogen. Uit de discussie bleek dat niemand voor verlaging der uit kering voelde. De contributie, die per maand in 1953 van een lid met een varken werd geheven be droeg 60 cent; voor een lid zon der varken 30 cent. Besloten werd voor 1954 deze bedragen te brengen op resp. 75 en 40 cent. Mutatie in het bestuur der zangvereniging. Wegens het vertrek van mevr. B. Hack moest het bestuur der zangvereniging Excelsior worden aangevuld. Gekozen werd mevr. E. AnthonisseVisschers. Mevr. Hack werd als dank voor het vele werk dat zij voor de zangvereniging had gedaan een schemerlamp aangeboden. Been gebroken. Bij het spelen werd het 5-jarig zoontje van de heer J. door een oudere jongen zodanig tegen het beentje geschopt, dat het knaap je naar het ziekenhuis te Oost burg moest worden overgebracht. Hier bleek, dat het beentje ge broken was. Benoeming gemeente-vakman. Door B. en W. is tot gemeente vakman benoemd de heer Ph. A. Keijmei, alhier. Afdeling K.V.P. opgericht. In een te Breskens gehouden vergadering welke tot doel had om tot oprichting te komen van een afdeling K.V.P. Breskens is men hierin geslaagd. Bij de gehou den stemming werden de volgen de heren in het bestuur geko zen: V. van Houte, voorzitter; J. de Bruin, secretaris; A. Doppe- gieter, penningmeester; G. de Weerdt en F. Goethals leden. In deze vergadering werd aan gewezen als afgevaardigde naar de statenkring de heer V. van Houte, terwijl als candidaten voor de Prov. Staten zullen worden gesteund de heren C. Buckens uit Sluis en J. van Dongen uit Aar denburg. Aan het slot van de vergadering zette mr dr Mes doel en streven der K. V. P. uiteen. Feestavond v.v. Breskens. In het gemeentelijk ontspan ningsgebouw te Breskens werd voor leden en donateurs der v.v. Breskens een gezellige avond ge geven. Aan deze oproep hadden velen gehoor gegeven, waar zij zeer zeker geen spijt van zullen hebben gehad. Ook de bekende accordeon- en toneelver. „Mirian" verleende haar medewerking. De avond werd gevuld met muziek, zang en het opvoeren van schets jes. Een gezellig bal besloot de avond. Jaarverg. Duivenvereniging. In haar clublokaal hield de ver eniging „Nog Snéller" onder voorzitterschap van de heer A. Vermeulen haar 36e jaarvergade ring. In zijn openingswoord wens te deze de leden een voorspoedig seizoen, waarna een minuut stil te werd betracht voor de ontsla pen leden. Het verslag van de penning meester bleek, dat er een klein batig saldo over 1953 was. Bij de gehouden bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding en ontstane vacatures, werden gekozen de heren A. Vermeulen,. G. v. Grol, K. Versprille, J. Buij- ze-de Jonge, Marijs en M. Quaars. De heer J. Faas, die algemeen kampioen voor 1953 was en kam pioen twee aangewezen duiven ontving een wisselbeker, lauwer tak, diploma en foto van de twee duiven, die het kampioenschap behaalden. Botersmokkel. De douane alhier achterhaal de een dezer dagen op een on bekend gebleven smokkelaar, die met achterlating van zijn smokkelwaar zich door te vluch ten aan een bekeuring kon ont trekken, 50 kg roomboter. Wegens medeplichtigheid aan vorenstaand feit kon de douane echter wel grijpen een 39-jarige arbeider uit De Klinge B.die werd geverbaliseerd. Hij kon zijn zaak echter bij schikking tegen betaling van een geldboete af doen. Tevens liep alhier tegen de lamp een 31-jarige opperman uit St. Gillis, die 10 kg roombo ter over de grens wilde smokke len. Ook hij kon eerst na beta ling van een boete, doch zonder de boter, die in beslag genomen werd, zijn weg vervolgen. Textielfraude. Ook een 28-jarige kantoorbe diende uit De Klinge (B.had geen geluk toen hij trachtte 7 coupons kamgaren costuumstof illegaal naar België te brengen. Bij visitatie door de douane kwamen de coupons, heimelijk verborgen in zijn auto, te voor schijn. Ook deze Belg moest een „financiële veer" laten en was zijn stoffen kwijt. Examen tandheelkunde. Te Utrecht slaagde aan de rijks universiteit voor het tweede ge deelte candidaats-examen tand heelkunde onze dorpsgenoot de heer C. Boere. Geslaagd. De heer J. C. Faas slaagde de zer dagen voor het practijk-exa- men boekhouden van de Neder landse Associatie voor practijk- examens. Gezamenlijk schrijven. De verenigingen voor vreemde lingenverkeer in W. Z. Vlaande ren hebben zich in een gezamen lijk schrijven bij het waterschap Het Vrije van Sluis beklaagd over de zeer slechte toestand waarin de weg tussen Retranche- ment en Cadzand-haven zich be vindt. Duivententoonstelling. In café Luteijn werd een dui vententoonstelling gehouden, waarvan de prijzen als volgt wer den behaald (SI. Sluis; waar geen plaatsnaam vermeld is, wordt Retranchement bedoeld): Oude doffers: 1 en kampioen D. van Kerkhoven; 2. S. Boeije; 3. J. van Grol; 4. Ph. Markusse; 5. M. J. Leurgans. Oude duiven: 1. C. Marteijn SI.; 2. A. Tas SI. 3. Gebrs Louwagie SI.; 4. J. Aerts SI.; 5. P. Goossen. Jarige doffers: 1. S. Boeije; 2. A. Tas SI.; 3. P. de Meij; 4. A. Schouten; 5. S. Boeije; 6. C. Mar teijn SI.; 7. P. Goossen. Jarige duiven: 1. J. Visser; 2. M. v. d. Bussche SI.; 3. C. Mar teijn SI.; 4. A. Schouten. Jonge doffers: 1. Jac. van Hoorn; 2. C. Marteijn SI.;»3»»A. Tas SI.r 4. J. van Grol; 5*AL V. d. Bussche SI.; 6. A. v. d. BftSsffie; 7. M. J. Leurgans 8. Iz. Dierkx. Jqnge duiven: 1. en 2. D. van Kerkhoven; 3. S. Blokdijk; 4. A. v. d. Woude. Najaarsdoffers: 1. Iz. Dierkx; 2. P. de Meij. Najaarsduiven: 1. A. Dierkx; 2. A. Schouten; 3. D. van Kerkho ven. De uitgeloofde beker werd ge- wonnenn door D. van Kerkhoven met oude dofter. Botersmokkel. De kommiezen alhier konden beslag leggen op 15 kg roombo ter, afkomstig van een onbekend gebleven smokkelaar, die zich door tijdig de benen te nemen aan een bekeurig kon onttrek ken. De smokkelaar wilde dit Ne derlandse kwaliteitsproduct bui ten het grenskantoor om naar België smokkelen. De roomboterstroom klotst in eindeloze deining Ambtenaren der inv. en ac cijnzen alhier namen een dezer dagen enkele partijtje roombo ter in beslag wegens smokkel- poging naar België. Op een 17-jarige landbouwers-, zoon uit St. Gillis werd 13 kg in beslag genomen. Deze jeug dige smokkelaar kon eerst na betaling van een geldboete weer huiswaarts keren. Zijn boter, die aan het rijk verviel, was hij echter kwijt. Een 23-jarige metselaar even eens uit St. Gillis probeerde het met 10 kg. Ook hij liep tegen de lamp, evenals de 29-jarige le verancier van deze boter uit Clinge. Beiden kenden de zaak bij schikking afdoen. Ook een 39-jarige Belg uit St.- Pauwels gelukte het niet met zijn 8Y2 kg roomboter op zijn basis weer te keren. Op een on bekend gebleven smokkelaar, die met achterlating van zijn smok kelwaar de vlucht nam en wist te ontkomen, nam de douane 10 kg roomboter in beslag. Val van platdak. Het zesjarig zoontje van de familie M. viel van een platdak van drie meter hoogte. Het kind liep hierbij inwendige kneuzin gen op, die van vrij ernstige aard waren. In verband met de aard van de kwetsuren kon het jeugdig slachtoffertje niet naar net ziekenhuis worden vervoerd. Jaarvergadering Boerenstand. Jonge De plaatselijke afdeling van de R. K. jonge boerenstand hield in het verenigingsgebouw haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaris en de penningmeester bleek, dat de afdeling zich in een gezonde bloei mag verheugen. De aftre dende leden van het bestuur, de heren R. de Theije en A.Mang- nus, werden herkozen. Verder werden neg enige activiteiten voor het lopende jaar bespro ken. Evenals vorig jaar zal ook nu weer aan de proefveldenwed strijd worden deelgenomen. Op de a.s. jaarvergadering van de boerenbond zal de jonge boeren stand een revue opvoeren. Ook aan de landbouwdagen, die dit jaar in Hulst worden gehouden, zal worden deelgenomen. Ge tracht zal worden om een uit stapje te ondernemen naar de Ardennen of Limburg. ophalen Aanbesteding huisvuil. Op het gemeentehuis van Vo gelwaarde werd aanbesteed het ophalen van het huisvuil in deze gemeente gedurende het jaar 1954. Er werd als volgt inge schreven P. A. Mahu te Stoppeldijk, voor perceel I 520; voor perceel II 572; voor perceel III 676; voor perceel IV 624. In massa 2392. E. van Hijfte te Groenendijk in massa 1560, J. F. de Bakker te Hengstdijk, voor perceel I 700; vqor per ceel II 700; voor perceel III 500; voor perceel IV 500. In massa 1497. P. A. Rootus te Hengstdijk, voor perceel I (Stoppeldijk) 310; voor perceel II (Bosch- kapelle) 325; voer perceel III (Hengstdijk) 200; voor perceel IV (Ossenisse) 300. In massa 1135. Een begeerd baantje. Voor de betrekking van gemeen tewerkman in vaste dienst blijkt veel animo te bestaan. Er hebben zich niet minder dan 24 gegadig den aangemeld. Wachtmeester Tellier vertrekt. Zaterdag had in de raadszaal het afscheid plaats van wacht meester J. Tellier, wegens zijn benoeming tot groepscomman dant te Nieuw- en St. Joosland. Met de burgemeester en de bei de wethouders waren hierbij aan wezig adjudant Wagenaar uit Breskens, opperwachtmeester G. Vennix en de heer G. Vissers, ambt. der directe belastingen. De burgemeester wees in zijn gelukwens aan de heer Tellier er op, dat deze 12 jaar in IJzen- dijke dienst heeft gedaan en steeds een goed medewerker voor de gemeente is geweest. Dat hij, ondanks de moeilijke oorlogsja ren, zijn gezag heeft kunnen handhaven en de sympathie der bevolking heeft, strekt hem tot eer. Als blijvend aandenken aan de tijd te IJzendijke doorgebracht biedt hij de.heer Tellier een foto aan van het verlichte raadhuis. Adjudant Wagenaar wijst er op, dat de verstandhouding tussen koninkl. marechaussee, rijkspoli tie en douane uitstekend is, het geen in het belang van de dienst is en tevens het leven veraange naamt. Hij is overtuigd, dat de heer Tellier in zijn nieuwe stand plaats hetzelfde vertrouwen zal weten te verwerven. Opperwachtmeester G. Vennix sloot zich bij deze woorden aan, want er heerst een goede geest van kameraadschap in het corps politie-ambtenaren en hij wenst wachtmeester Tellier alle goeds toe in zijn verdere loopbaan. Jaarvergadering varkensver. „Onderlinge Hulp". De varkensvereniging „Onder linge Hulp" te Othene hield Za terdag haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. de Zeeuw, opende met een wel komstwoord de vergadering, waarna de secretaris-penning meester, de heer F. Maas, rap port uitbracht over de stand der kas. Het jaar 1953 gaf een na delig saldo van 69,44, zodat het kapitaalbedrag verminderde tot 2.414,55. De aftredende bestuursleden de heren M. Wieland en I. de Jonge jz- werden herkozen en in de vacature werd benoemd de heer J. de Bruijne jz. Als lid van financiën werd gekozen de heer Jac de Feijter. De contributie werd vastge steld op 5,40 per jaar. De vergoeding voor gestorven of onteigende varkens boven de drie maanden, werd op de laag ste Rotterdamse marktprijs vastgesteld; heneden de drie maanden geldt de gemiddelde biggen-marktprij De vereniging telt momenteel 66 leden en 13 donateurs. Na afloop der vergadering vertoonde de heer But uit Ter neuzen in het tot de laatste plaats bezette verenigingsge bouw 'n fraaie geluidsfilm. Een drietal tekenfilmpjes vielen vooral bij de jeugd zeer in de smaak. Daarna werd vertoond de watersnoodfilm van de om geving van Othene en de Nieuw-Neuzenpolder en de over stroomde straten van de bin nenstad in Terneuzen. Een kleine verloting dekte bijna geheel deze zeer geslaag de avond. De algemene Nederlandse on- 1954 is zelfs de algemene maat- derwijzersfederatie (A.N.O.F.), regel van bestuur, die deze ver uit het Katholieke onderwijzers lofregeling moet bevatten, nog verbond, de Nederlandse onder- niet verschenen en de voorberei- wijzersvereniging en de Pro-ding voor het verschijnen hiei - testants christelijke federale van is zelfs nog niet beëindigd. raad, heeft een telegram gezon den aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen over de nieuwe verlofregeling voor het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs. De A.N.O.F. herinnert er aan, dat op 9 Mei 1953 de wijziging van de L. O.-wet 1920 werd afgekondigd, die deze nieuwe verlofregeling met ingang van 1 Januari 1953 nodig maakte. Nu op 18 Januari De A.N.O.F. dringt er bij de mi nister met grote klem op aan de spoedige totstandkoming van dit besluit te bevorderen. als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie is dan natuurlijk veel en veel groter). Maar als U AkkePa Kloosterbalsem gebruikt bestaat er geen langzame en moeilijke genezing meer. 1 Een wondbalsetn die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat is AkkePs Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet zonder reden zegt men dan ook algemeen: „AkkePs Kloosterbalsem - geert goud zo goed" Emiliano Laing, de aanstichter van de z.g. „kleine opstand" in Mexico, waarover eerder is be richt, is in de strijd met rege ringstroepen dodelijk gewond. Zijn stoffelijk overschot werd later door twee herders op een klein kerkhof nabij Delicias aan getroffen. Het schijnt dat de door Laing geleide aanval op de kazerne en het politièbureau van Delicias, waarbij, buiten hijzelf, nog vijf mannen zijn gesneuveld en drie werden gewond, zijn oorzaak vond in een persoonlijke grief van de boer jegens plaatselijke autoriteiten. In een Zondag te Cairo door het Egyptische ministerie van Voorlichting uitgegeven verkla ring wordt herhaald dat de ge arresteerde leiders van de „Mo hammedaanse broederschap'' be trekkingen hbeben onderhouden met Britse diplomaten. Opgemerkt wordt, dat 'n auto, die het eigendom was van Has san Asjmany, lid der broeder schap, „driemaal geparkeerd is geweest buiten het in een bui tenwijk van Cairo gelegen huis van de Britse diplomaat Cress - well". In Egypte' zullen polygamie en echtscheiding worden beperkt, als een niemye wet, die wordt opgesteld door de permanente raad voor openbare diensten, wordt goedgekeurd. Tot op heden kan een Egyp tenaar onder de Mohammedaan se wetgeving maximaal vier vrouwen trouwen en van elk van haar scheiden door het uit spreken van een simpele for mule. Onderde nieuwe bepalingen zal een getrouwde man een rech ter vergunning moeten vragen om een tweede vrouw te huwen. Deze rechter zal eerst een onder zoek instellen naar de finan ciële draagkracht van de aan vrager. Een hof voor echtschei dingszaken zal volgens de nieu we wet in echtscheidingsgeval- len een bemiddelaar aanwijzen, die moet trachten de man en de vrouw te verzoenen. De vrouw zal voorts, als de man zonder ge rechtvaardigde reden toch de scheiding doorzet, aanspraak kunnen maken op schadevergoe ding. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uür: Het masker van de Pharao. Jeugdgebouw Kerkhof laan, 7.30 uur; Kleinkunst- avond Chr. Besturenbond. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Het masker van de Pharao. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Intriges in het Ocsten. De Amerikaanse minister van Landbouw, Ezra Bensen, heeft Maandag medegedeeld, dat pre sident Eisenhower aan het Ame rikaanse congres machtiging zal vragen om tot een maximum be drag van 1 milliard dollar aan overschot-landbouwproducten te kunnen gebruiken ter verster king van de economie van be vriende landen. Dit voorgestelde gebruik van regeringsoverschot ten aan landbouwproducten zou komen in aanvulling op de land bouwoverschotten ter waarde van 2.5 milliard dollar, welke uit de markt zouden worden gehouden voor speciale doeleinden. De minister deelde een en an der mede voor de commissie voor landbouw van de Amerikaanse senaat. De minister deelde voorts mede, dat de president hem had gemachtigd de plannen inzake een toegenomen gebruik van overschotten aan landbouwpro ducten in het buitenland bekend te maken voordat president Eisenhower Donderdag a-s. zijn begrotingsboodschap voor het congres zou houden. Minister Bensen zette niet uiteen hoe het overzeese programa voor de af zet van overschot-landbouwpro ducten zou worden geregeld, doch deelde wel mede, dat de hoeveel heid landbouwproducten-over schotten, ter waarde van 1 mil liard dollar zou worden gebruikt- binnen een periode van 3 jaar als aanvulling op het algemene rege ringsprogramma voor economi sche en technische ontwikkeling- in het buitenland. RES. TWEEDE KLAS C K.N.V.3. Uitslagen van Zondag: Goes IIDe Zeeuwen II 62; RCS IITerneuzen II (Tern, niet opgekomen); Axel II—Breskens II 41; Corn Boys IIVlissin- gen II 25. Middelburg II 9 8 1 0 33—7 17 Vlissingen II 10 6 4 0 4311 16 Goes II 11 6 2 3 48—41 14 9 5 2 2 29—13 19 10 5 0 5 25—25 10 10 4 2 4 23—27 10 11 2 2 7 13—33 6 9 2 1 6 8—26 5 8 2 0 6 17—27 4 10 2 0 8 16—50 4 Terneuzen II Zeeuwen II Axel II Breskens II Zeelandia II RCS II Com Boys II Twee winstpunten in minde ring. AFD. ZEELAND K.N.V.B. Tweede Klasse E. Door een benauwde 12 zege op Zaamslag II zijn de reserves van Driewegen er in geslaagd het kampioenschap van de 2e klasse E in de Zaterdagmiddag competitie te veroveren. De stand luidt thans: Driewegen II 12 10 1 1 3819 21 Beren I 10 Tem. Boys II 11 AZW II Zaamslag II Spui II SVD II 12 9 11 9 7 1 2 26—16 15 5 1 5 33—28 11 3 3 6 30—42 11 4 0 5 18—18 8 2 3 6 26—34 7 1 1 7 1446 3 Prijskaarting Zaterdagavond gaf de kaart club „Eén om Eén" in café Kolkzicht een algemene prijs kaarting waar een 30-tal per sonen aan deelnam. De uitslag was als volgt: 1. J. van Damme; 2. S. van Houcke; 3. F. van der Hooft; 4. Mevr. Geers; 5. M. Hofman; 6. O. de Fouw8. W. Loof8. Mevr. Meijer; 9. G. Doorns. Prijskaarting. Zondagavond vond in café „Uentrum" een algemene prijs- 1 aarting plaats waaraan 18 per- w#men deelnamen. De uitslag wam als volgt: 1. T. de Blaeij; 2. Casteleijn; 3. Van IJck; 4. M. Faas; 5. W. K»evoets. Lezing voor de Z.V.U. Woensdagavond houdt de be kende schrijver-vlieger de heer A. Viruly in paviljoen „Zomer lust" een lezing voor de Z.V.U. Aid. Axel. Dit in afwijking van Het aan de leden verzonden be richt, waarop vermeld staat, dat deze causerie Donderdagavond wordt gehouden. 57. Verscheidene sche pen van Bohuslan staan nu in brand hun brandende zeilen vormen een bedrei ging voor de andere schepen in de nabij heid Een onbeschrijflijke verwarring is ontstaan onder de krijgers van Bohuslan. Eric maakt hiervan een dankbaar gebruik. Zijn mannen enteren het dichtstbij zijnde schip en sprin gen er dan snel op over. Eric aan het hoofd! Luid klinkt de Noor se strijdkreet over het water als zjj zich met getrokken zwaarden op de zich wanhopig teweerstel- lende Bohuslaners werpen. Een verbitterde strijd van man tegen man ontbrandt. Ook op het schip van Ragnar is de hoop herleeft. Op de voorplecht staat de pira- tenhoofdman en wijst met zijn De uitslagen yan de Zondag gespeelde wedstrijden luidaen: 1 Klasse B: RapenburgHoofd plaat 15. Res. Ie klasse A: Sluiskil 2 "Steen 2 afg.; Ria W 2—Aarden burg 2 1-1—2. Res. Ie klasse B: Axel 3Goes 3 11; Middelburg 3Terneuzen 3 4—6. 2e Klasse B: Hulst 3Bres kens 3 1—4. 3e Klasse B: Retranchement 2 Vlissingen 5 afg.; Zuidzande 1 Hoofdplaat 2 11; EMM 3 Walcheren 2 afg.; Schoondijke 2 De Zeeuwen 5 afg. 3e Klasse C: Vogelwaarde 2 Graauw 24; Zuiddorpe 1Clin ge 3 afg. zwaard naar de naderende vloot Noorse Drakars. „Moed houden, mannen!" roept hij boven 't oorverdovende lawaai uit. „De schepen van koning Eric komen ons te hulp! Nog even vol houden en de zege is aan ons!" Intussen is de strijd op het schip dat Eric enterde, vrijwel beslecht. Terwijl zijn mannen de laatste tegenstand breken, staart ook hij naar de naderende vloot en een trek van bezorgdheid glijdt over zijn gezicht. „Hoe zullen zjj weten, wat vriend en vijand is," denkt hij vertwij feld Zij weten niet beter of ook j Ragnar en zijn piraten zijn onze vijanden." Onderwijl nadert de htoorse vloot snel. Met bolle zeilen klieven zij met een snijdend geluid de gol- vèn, de mannen aan boord pope len van verlangen zich in de strijd te werpen. Op de achtersteven van het eerste schip staat Winonah naast haar heer Halfra en kjjkt met gefronste wenkbrauwen naar de zeeslag. „Geef het sein tot 4e aanval," beveelt zij heer Halfra. „Wij zul len alles vernietigen, rovers en Bo huslaners. Zij zullen de kracht van de Noorse wraak voelen!" Luid schallend klinkt Halfra's roep naar het schip achter hem, de roep plant zich voort van schip tot schip. „De Uitkijk"—„O. B. K." Zondag j.l. werd bij F. C. v. d. Vliet in café „De Uitkijk" te Ter neuzen een biljartwedstrijd ge speeld tussen ,.De Uitkijk en „O.B.K." welke wedstrijd eindig de iri een overwinning voor de be zoekers. Er werden 11 partijen gespeeld, waarvan Sluiskil er 7 in een overwinning wist om te zetten, terwijl „De Uitkijk" met 4 gewon nen partijen genoegen moest nemen. Hoogste series J. Casteleijn van „O.B.K." en M. Faas van „De Uitkijk" ieder met 19 car. De gedetailleerde uitslag: P. v. TatenhoveF. Sijs 1833 P. OppeneerJ. Sijs 2440 P. DielemanGelderland 2341 J. OppeneerHeijdens 4937 M. FaasBleijenberg 6886 R. Verstraten—Castelijen 9369 C. DielemanJ. Snoek 3540 G. v. d. Akkerde Koeijer 1914 F. C. v. d. Vliet— J. WuUems 44—73 J. JansensJ. Zegers 4738 420—460 P. DielemanP. Maes 2344 443—504

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3