Huwelijkszwendelaar in Amsterdam gearresteerd rewindm Binnenlands Nieuws Uitzonderingstoestand in Egypte De Italiaanse kabinetscrisis Verscherping van Amerikaanse politiek Zeeuwse groentetelers hadden slecht jaar DE SUEZ-KANAALZONE AGENDA Een der drie slachtoffers raakte haar spaargeld kwijt Phiiippijns vliegtuig nabij Rome verongelukt O Buitenlandse belangstelling voor Nederlandse vinding De noodlanding van twee Firefly's DE KLEINSTE GEMEENTE VAN NEDERLAND. TERNE JZEN. AXEL. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. Uitbreiding der sociale zekerheid in de V.S. De recherche van het politie bureau Leidseplein te Amster dam heeft de 30-jarige zich inge nieur noemende E. H. P., uit de hoofdstad gearresteerd onder verdenking van huwelijkszwen- del. De man, die geen ingenieur is, zegt metallurg te zijn. Hij be- ait een mulodiploma en heeft als amanuensis op een laboratorium gewerkt. In Mei 1953 kwam hij uit de gevangenis, waar hij een vonnis van 1% jaar had uitge- aeten voor een oplichting in Bloemendaal. Een maand later, in Juni, maakte hij in het bos plan bij de hoofdstad kennis met een 30-jarige vrouwelijke kan toorbediende uit Amsterdam. P. gaf zich uit voor ingenieur werk- aaam bij General Motors. De ken nismaking met het meisje ver liep bijzonder vlot. Al spoedig werd dan ook over trouwen ge sproken. Zo ver is het nooit ge komen. Het meisje is echter al haar zo zuinig opgespaarde geld, dat zij in gedeelten aan haar „aanstaande man" gaf, kwijt ge raakt. Tezelfdertijd knoopte P. relaties aan met een 25-jarige verpleegster uit een zenuwinrich ting te Ermelo en korte tijd daar na trad hij in relatie met een 29- jarige vrouwelijke kantoorbe diende uit een klein plaatsje in het Oosten van het land. Het is de Amsterdamse geweest, die na dat zij haar droom in rook had aien vergaan P. bij de politie heeft aangegeven. De politie vermoedt dat het aantal slacht offers van de „ingenieur" zich niet tot dit drietal beperkt. De kantoorbediende uit Am sterdam maakte met haar vrien din een reisje naar Zwitserland e» ontving trouw elke dag een brief van haar a.s. echtgenoot. In een van deze brieven trof zij op een keer een tweede brief aan, af komstig uit Noord-Afrika waarin stond, dat P. een bedrag van 10.000 gulden zou ontvangen. La ter maakte P. zijn verontschuldi ging, dat deze brief „per abuis" in haar brief was bijgesloten. Een en ander liet echter niet na op het meisje en haar moeder een uiterst betrouwbare indruk te maken. Toen P. voorgaf in Zand voort voor 3 Yz duizend gulden een sportauto te willen kopen hij reed zeif in een wagen „van de zaak" doch nog 1.000 gul den tekort kwam, kreeg hij dit bedrag prompt van het meisje. De koop ging niet door omdat het geld z.g. te laat was gestort. In een gewoon burgerhuisje zou het tweetal niet kunnen wo nen en P. stelde voor in Biltho- ven een bungalow te laten bou wen. Het meisje voelde hier alles voor en men ging een plaats uit zoeken, waar het huis zou wor den gezet. Korte tijd later deelde P. mede, dat hij de grond had ge kocht. Opnieuw werd een bezoek aan Bilthoven gebracht. Op een terrein stonden een paar paaltjes in de grond, die de omtrek van het huis aangaven. Hierna werd een bezoek aan een Amsterdamse architect gebracht, diverse schet sen werden gemaakt, en de archi tect kreeg opdracht een plan te maken. Daags na dit bezoek bel de P. echter de architect op en deelde mede dat hij er voorlopig toch maar van afzag. Zijn meisje liet hij onkudig van dit gesprek. Hij vertelde echter, dat hij geld nodig had om de kosten van het kadaster e.d. te betalen. Terstond wilde het meisje hem hiervoor geld ter beschikking stellen. P. ried haar dit sterk af en stelde voor nog een zes weken te wach ten, dan kreeg hij immers zijn geld uit Noord-Afrika. Zijn aan staande wilde echter absoluut niet wachten en gaf P. het nog resterende deel van haar spaar geld. P. had intussen tijdens zijn bezoeken aan Bilthoven de 25-ja- rige verpleegster leren kennen, met wie hij zich verloofde. Hij vond het werken in de zenuwin richting te zwaar voor haar. Zij kwam naar een pension in de Hoofdstad. De kosten betaalde P. van het geld, dat de vrouwelijke kantoorbediende hem had gege ven. Tenslotte was P. door middel van een huwelijksadvertentie in contact gekomen met de 29-jari- ge vrouwelijke kantoorbediende uit het oosten van het land. Haar vriendin had een advertentie ge plaatst. Zij achtte P. echter geen goede partij doch de kantoorbe diende zag er wel iets in. Ook de ze relatie kwam tot stand en al spoedig werd over trouwen ge sproken. P. stond dus op een ge geven ogenblik met drie vrouwen in contact. Hij verzon allerlei uit vluchten en verhaaltjes om te voorkomen, dat de dames van het bedrog op de hoogte zouden ko men. De jaarwisseling werd hem noodlottig. Hij had een afspraak gemaakt met zijn vriendin uit Amsterdam maar kwam de af Aan boord van een uit Manilla naar Londen vertrokken viermo torige „D. C. 6" van de Philippijn- se luchtvaartmaatschappij heeft zich Donderdagochtend, op onge veer drie kilometer van de lucht haven van Rome en circa 30 me ter boven de grond, een ontplof fing voorgedaan, waardoor het toestel op een stuk onbebouwde grond van de Romeinse voorstad is neergestort. De zestien inzit tenden, zeven passagiers en 9 le den van de bemanning, zijn allen om het leven gekomen. Ooggetuigen hebben verklaard het vliegtuig kort vóór het onge luk met een brandende motor te hebben zien rondcirkelen, op zoek naar een plaats om te kunnen landen. Daarna streek het rake lings over de daken van een groot blok in aanbouw zijnde woningen heen, om vervolgens omlaag te storten. Na Rome zou het vliegtuig Zü- rich, Hamburg en Londen aan- u;t «u s spraak niet na. Het meisje wist doen. Eén der inzittenden was de waar de ouders van haar aan- directeur voor Europa van de Philippijnse luchtvaart Mij, Ro- yan Jordan. Er zijn geen aanwijzingen, dat zich Nederlanders in het toestel bevonden. staande man woonden, n.l. in Breukelen., Daar trof zij P. aan met de verpleegster. P. vertelde deze, dat de bezoekster een zake lijke relatie was. Zij was n.l. „meester in de rechten" en be hartigde zijn zaken. Het meisje uit Amsterdam had nu het be drog door. Zij liet bij een notaris een schuldbekentenis opmaken voor het grote bedrag, dat P. haar afhandig had weten te ma ken. Op raad van een vriendin, heeft zij tenslotte de politie in de zaak gemengd. P. neemt tegenover de politie de houding van een verstokte man aan. Het kan hem niets schelen en hij zegt: „Bewijs het mij maar". Na zijn vrijlating in Mei j.l. kon hij moeilijk aan de slag komen en hij heeft zich weer 'n positie wilen veroveren. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Niagara. Geref. Kerk. 7.30 uur: Chr. Winterlezing. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Niagara. (Concertgebouw, 8 uur: De loodgieter en het atoom, geheim. Café Van Gremberghe, 7.30 uur: Prijskaarting. Café Kolkzicht, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Somebody loves me. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7 uur: Ruiteravond „Julianaruiters." Italiaanse kabinetsforma- Amintore Fanfani, heeft Donderdagmorgen zijn „explora- tieve" besprekingen, met het oog •p de vorming van een nieuw kabinet, besloten met een onder- houde met oud-president De Nicola. De teur In welingelichte kringen te Washington is Woensdag ver klaard, dat de Amerikaanse rege ring besloten heeft om de poli tiek, die zij ten aanzien van het plaatsen van orders voor militai re goederen in het buitenland volgt., te verscherpen. Deze politiek bestaat hierin, dat de regering het plaatsen van dergelijke orders in buitenlandse iabrieken met een meerderheid van communistische arbeiders aoveel mogelijk tracht te vermij den. Het besluit, dat een gevolg is van besprekingen met de Ameri kaanse ambassadeur in Italië «ar. Clare Boothe Luce, heeft voornamelijk ten doel de groei en irrvloed der communistische vak bonden in Italië tegen te houden. Men acht het zeer onwaarschijn- Mjk, dat bedoelde fabrieken nog •rders zullen krijgen. Het ministerie van Defensie fceeft naar verluidt nieuwe in structies naar haar buitenlandse «ïissies gezonden, waarin om voortdurende actuele inlichtingen •ver de stand van zaken in fa brieken, die voor orders in aan meriting wensen te komen, wordt verzocht. President Naguib van Egypte heeft Donderdag een uitzonde ringstoestand voor geheel Egypte afgekondigd, na de ont binding van de Mohammedaan se broederschap en de arrestatie van meer dan 300 van haar lei ders. Generaal Naguib heeft een uitzonderingstoestand afgekon digd in zijn hoedanigheid van militair-gouverneur van Egypte. Donderdagmorgen werden reeds arrestaties verricht. Politiemannen met stalen hel men bewaken alle moskeeën in Cairo en de provincies en pa trouilleerden in de hoofdstra ten. Gewapende militairen be waken regeringsgebouwen en belangrijke punten in de Egyp tische hoofdstad. Een lid van de revolutionnaire raad heeft verklaard, dat de po litiek van de Mohammedaanse broederschap de laatste tijd een „opstand tegen het bewind" is geweest. Luit.-kolonel Zakaria Mohied- din, minister van Binnenlandse Zaken en directeur.generaal van de inlichtingendienst van het leger, zeide, dat de toestand in het gehele land rustig is geble ven. Tot dusverre zijn ongeveer 450 personen aangehoudetn en de arrestaties duren nog voort. Lips' scheepsschroevengieterij N.V. te Drunen heeft de fabrica ge terhand genomen van de ge patenteerde z.g. Vandam Paragon Oilgland, een Nederlandse vin ding, die voortaan onder naam Lips-Vandam schroefaskokeraf- dichting in de handel zal worden gebracht. Deze constructie, zo deelt de firma mede, heeft de mogelijk heid aangetoond, dat intering van de schroefas en abnormale slijta ge in de schroefaskokerloopbus- sen kan worden voorkomen door het aanbrengen van 'n betrouw bare afdichting. De classificatie- bureaux hebben het systeem goedgekeurd, waarbij door Lloyds werd opgemerkt, dat schepen, voorzien van deze afdichting, de aantekening o. g. in het Lloyds register verkrijgen, hetgeen im pliceert, dat de as slechts om de 3 jaar getrokken behoeft te wor den, terwijl dit voor andere, niet goedgekeurde systemen, elke 2 jaar nodig zou zijn. Thans zal deze afdichting ook op de buitenlandse markt wor den geïntroduceerd. Het is na een voorbereidend onderzoek geble ken, dat hiervoor in het buiten land veel belangstelling bestaat. Waarnemers te Cairo zijn van oordeel, dat het militaire be wind van generaal Naguib er in geslaagd is, de Mohammedaanse broederschap uit te schakelen, zonder dat hierbij de openbare orde noemenswaard is ver stoord. Men acht het gebeurde ae grootste krachtproef voor de regering sinds zij in October 1952 alle politieke partijen ont bond en in Januari daaraanvol gend een complot van kolonel Mehanna, een aanhanger van de broederschap, verijdelde. In Karatsji heeft Donderdag ochtend een groep van 150 stu denten een demonstratie voor de Egyptische ambassade ge houden, waarbij vrijlating van de Mohammedaanse leiders werd geëist. De betoging was georganiseerd door een vereni ging van Mohammedaanse stu denten, die op politiek, econo misch en sociaal gebied Moham medaanse denkbeelden in Paki stan wil invoeren. Vier Firefly's waren van Val kenburg opgestegen. Zij hadden opdracht op de „Karei Doorman" te landen en voerden met het oog daarop een enigszins be perkte voorraad benzine mee. De vier piloten konden op zee de „Karei Doorman" echter niet vinden. Wat daarvan de oorzaak is wordt nog onderzocht. Het zicht was goed. Zij bleven een tijdlang zoeken en verspeelden daarbij uiteraard de nodige ben zine. Tenslotte zijn de vier toe stellen naar het land terugge keerd. Zij kregen Schiphol als uitwijkhaven aangewezen. Mede door het slechte weer is het twee der piloten echter niet gelukt dit vliegveld te bereiken, zodat zij een noodlanding moesten maken. De piloot van de marinelucht vaartdienst, die bij een noodlan ding bij Zandvoort ernstig is ge wond, is de 27-jarige gehuwde J. Timmer uit Katwijk aan de Rijn. OOG OM OOG Een 68-jarige Australische werfarbeider te Brisbane, die 4 jaar lang blind was geweest, kreeg enige, tijd geleden in het ziekenhuis bezoek van een 31-ja- rige slager, Phil Trevor, die hem zeide: „Ik hoor, dat je een oog nodig hebt. Je kunt er één van mij krijgen". De werfarbeider, Tom Dilks, bood als tegenprestatie een gro te som gelds aan, maar de slager sloeg dit af. Men had hem gezegd dat hij het gebruik van zijn ene oog, tengevolge van een gezwel, toch zou verliezen. Het oog werd overgeplant en dezer dagen kon Tom Dilks zijn weldoener zien. j_nlks had één van zijn ogen ver loren bij een ontploffing in 1915 en was later ook aan het andere blind geworden. In de Betuwse gemeente Hem men is deze week de 230sle in woner ingeschreven. Hoewel dit feit niejt zo belangrijk is zijn we toch benieuwd of het voor de opstellers van de memorie van toelichting op het wetsontwerp tot opheffing van de gemeente Hemmen aanleiding is een cor rectie in de staatsstuk aan te brengen. In deze memorie staat name lijk, dat in de Betuwe Hemmen ligt „de wat inwonertal betreft, kleinste gemeente van Neder land". Op het eiland Schouwen en Duiveland ligt echter de ge meente Serooskerke, die thans 204 inwoners telt. Reeds op 1 Januari van dit jaar was dit aantal bereikt: Hemmen telde toen 229 inwoners. Zelfs voordat de watersnood op Schouwen en Duiveland schade aanrichtte, volgens een telling op 1 Januari 1953, was Serooskerke met 219 inwoners kleiner dan Hemmen met zijn 231 inwoners.' DE WEGEN DOOR DE BRAAKMAN. De Middenweg op het Pro vinciaal Wegenplan. De Noordweg op het tertiair plan. Ged. Staten hebben aan de Prov. Staten voorgesteld de Middenweg door de Braakman op het Provin ciaal Wegenplan te plaatsen, als zijnde de belangrijkste verbin dingsweg tussen West- en Oost- Hieruit volgt, dat de Noordweg een tertiaire weg zal worden. Volgens Ged. Staten zal hier tegen van de zijde van het mi nisterie van Verkeer en Water staat geen bezwaar worden ge maakt. De Middenweg zal lopen van de weg Biervlietweg no. 19, door de ingepolderde Braakman, over Hoek (Mauritsfort) naar Terneuzen en via Sluiskil naar Sint Annapolder, aansluitende op de weg naar Zaamslag. De tertiaire Noordelijke weg TerneuzenBreskens loopt over bijna de gehele lengte langs de zeedijken. Door de bedijking van de Quar- lespolder en de Braakman is de oppervlakte van de provincie gro ter geworden. Met deze opper vlakte-factor wordt bij de bepa ling van de totale lengte der we gen op het Provinciaal Wegen plan rekening gehouden. De pro vincie is echter niet zoveel gro ter geworden, dat er nu ook ruim 21 km meer op genoemd plan kan worden geplaatst. Hierdoor zullen diverse wegen van het We genplan moeten worden afge voerd, w.o. die van Hoofdplaat- grens HoofdplaatBiervliet, als mede een gedeelte Biervliet-Weg no. 19. De van het Provinciaal Wegen plan af te voeren wegen zullen op het tertiair Wegenplan wor den geplaatst, terwijl, voor wat Zeeuws-Vlaanderen betreft, nog van het tertiair Wegenpian zul len worden afgevoerd de wegen TerneuzenHoek en Hoek— Sluiskil, alsmede de weg, die loopt van de weg Terneuzen Axel bij Sint Annapolder naar Sluiskil. Vergadering varkensver. „Onderling Samenwerken" De varkensvereniging „Onder ling Samenwerken" te Driewegen hield dezer dagen haar jaarver gadering bij de heer Joz. Klaas- sen. Blijkens het jaarverslag waren ter keuring aangegeven 61 var kens, die opgenomen zijn. Eén in geschreven varken werd dood in liet hok gevonden. De vereniging telde op 31 December 1953 55 le den en 2 donateurs. De inkom sten bedroegen 249.40 en de uit gaven 206.68, een batig slot ge vende van 42,72, waaraan ƒ42.80 moet worden toegevoegd voor rente over 1952, samen alzo ƒ85,52. Het kapitaal der vereni ging bedroeg op 31 December '53 1937,54, welk bedrag op de rijkspostspaarbank is geplaatst. Aan de beurt van aftreden wa ren de heren Jan Hamelink en Jac. de Feijter, die herkozen wer den. In de bestaande vacature werd gekozen de heer Adr. Ze- gers. Tot lid van de financiële commissie werden gekozen de he ren Mich. Kaijser en Jacob de Kubber, terwijl tot bode werd be- Voor de Zeeuwse groentetelers is 1953 een slecht jaar geweest. De vroege aardappelen werden duur betaald maar in de herfst kwam er een sterke prijsdaling, waardoor de bedrijfsuitkomsten over 1953 voor de groentetelers over het algemeen ongunstig zijn. Dit werd meegedeeld door de waarnemende voorzitter van de Zeeuwse groentetelersvereni ging, de heer M. Ton te Middel burg in zijn openingsrede op de in Middelburg gehouden jaar vergadering van deze vereniging. De abnormale weersomstandig heden vormden de voornaamste TWEE BRITSE SOLDATEN VERMIST. Twee Britse soldaten en een Brits militair voertuig worden sedert Maandag in de Suez- kanaalzöne vermist, aldus heeft een woordvoerder der Britse am bassade te Caïro Woensdagavond medegedeeld. Het voertuig was met materiaal voor een voorstelling voor mili tairen op weg van Fayid naar Tel el Kebir. De Egyptische autoriteiten zijn op de hoogte gesteld en men heeft een onderzoek ingesteld. AANSLAG OP VROUW? Ernstig gewond is Donderdag morgen in de gang van haar wo ning aan de Schoolstraat te Heer (L.) de huisvrouw H. aangetrof fen. Naast haar lag een stuk ijzer. Bij het onderzoek is geble ken, dat de vrouw alleen thuis moet zijn geweest. Vermoed wordt, dat zij met het stuk ijzer tegen het hoofd is geslagen. De vrouw is naar een ziekenhuis overgebracht. De rijkspolitie te Heer heeft het onderzoek in handen. KIND VIEL VAN DE TRAP. Het 15-jarig dochtertje van de familie J. M. te Afferden is enige uren, nadat zij in de ouderlijke woning van een trap was geval len, overleden. Zij was op haar hoofd terecht gekomen, maar eerst scheen de toestand niet ern stig. ELEONORA DIE THUIS WILDE BLIJVEN THANS TERECHT. De 19-jarige Haagse blondine Eleonora, die zich op 4 Januari zoek raakte, toen haar familie zich voor Australië inscheepte, is thans terecht. Zij heeft zich bij de Haarlemse politie gemeld. De Haagse voogdijraad heeft zich over haar ontfermd. Eleonora wilde niet emigreren en verdween de dag vóór het ver trek naar Australië uit de ouder lijke woning aan de Appelstraat in Den Haag. Haar hartje bleef bij haar verloofde uit Haarlem. Samen maakten zij zich uit de voeten. Toen op 13 Januari haar sig nalement verspreid werd heeft het meisje zich bij de politie ge meld. STORING DOOR ONGELUK. Door het uitvallen van het on derstation Westzaanstraat is het electriciteitsnet in Amste'rdam- West tegen drie uur vanmiddag enige tijd gestoord geweest. Een van de employés van de electrotechnische fabriek Groene- veld van de Poll en Co was na melijk in aanraking gekomen met een spanningvoedend deel, waardoor men genoodzaakt was de stroom uit te schakelen. Na dat men de man had bevrijd is hij met vrij ernstige brandwon den ter verpleging naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. „DANK U" VAN HET RAMPEN FONDS HEEFT VEEL SUCCES. De brochure „Dank U" van het Rampenfonds treKt veel belang stelling. De oranjekleurige boek jes, waarin het bestuur van het Nationale Rampenfonds rekening en verantwoording in woord en beeld van het werk in 1953 aflegt, vliegen weg. Het drukteen van 'n tweede oplage wordt overwogen. De brochure is tegen kostprijs aan postkantoren, kiosken en in de boekhandel, die allen belange loos medewerken, te koop. Boven dien kan men voor bedrijven ten behoeve van het personeel recht streeks grotere bestellingen bij het Rampenfonds doen. Vele ondernemingen en vele tienduizenden Nederlanders heb ben „Dank U" reeds aangeschaft, mede als herinnering aan de stormramp van 1953. Merkwaar dig is daarbij, dat in Den Haag de verkoop naar verhouding ge ring is. De verkoop van de bro chure aan de Haagse postkanto ren is met name bijzonder klein in vergelijking tot de verkopen door de P.T.T. elders in het land. WINKELIER VOOR 1500 BESTOLEN. Toen de eigenaar van een dag winkel in levensmiddelen aan de Scheveningse kanaalweg te Den Haag heeft een jaar en zes maan C. du Pré de beurs opende, trof hij daarin aan twee zilveren rijksdaalders, twee zilveren gul dens, een halve gulden en een dubbeltje. Het vreemde was dat de munten verwrongen waren. Er bevonden zich tevens een groot aantal papiersnippers in, die af komstig bleken te zijn van een postwissel. De heer Du Pré plakte de snip pers aan elkaar. Op die manier kwam er vaag een naam te voor schijn, namelijk Zijlstra en ook het adres „Schoonoord", IJs- brechtem bij Sneek. De vinder schreef een brief naar dit adres en vertelde daarin van de vondst. Er kwam bericht van de familie, waarin werd mee gedeeld, dat de portemonnaie af komstig was van een zoon van de familie, namelijk Paulus Zijlstra, die in de Mei-dagen van 1940 tij dens de gevechten in Rhenen was gesneuveld en thans begra ven ligt op het militaire kerkhof op de Grebbeberg. Het laatste be richt, dat de ouders van hun zoon ontvingen, was gedateerd 2 April 1940. Zijn bruin-lederen portemon naie hadden de oudere nooit te rug gekregen. Thans, veertien jaar later, is zij door een toeval gevonden MAN SLIEPVROUW ZETTE GASKRAAN OPEN De officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Den oorzaak van deze prijsval in de herfst. Spreker moest verder contate- ren dat de winst die de tuinder met zijn producten behaalt in vele gevallen niet in overeen stemming is met het algemeen levenspeil van het Nederlandse volk. In Zeeland is de laatste tijd een verschuiving waar te ne men naar de teelt van tomaten en vroege aardappelen. Voor zomerbeplanting van aardbeien vroeg de heer Ton speciale aan dacht. Hij betreurde de drasti sche verhoging van invoerrech ten op tuinbouwgronden waar toe de Engelse regering is over gegaan. Nadat de Zeeuwse groen teteelt lange tijd slechts voor locale consumptie produceerde, is thans exporteren noodzake lijk geworden, hetgeen nieuwe problemen schept. Verder werd meegedeeld dat Zeeland voorlopig nog geen proeftuin voor groenteteelt zal krijgen. Het bestuur van de Z.G.V. durft de verantwoorde lijkheid hiervoor niet aan. In 1953 overleed de voorzitter van de Z.G.V. de heer P. Ton Czn., te Serooskerke. Met alge mene stemmen werd thans de heer M. Ton te Middelburg als voorzitter gekozen. In de morgenvergadering werd nog het woord gevoerd door wethouder J. W. Kögeler uit Middelburg. De heer J. Bruins- ma uit Naaldwijk hield een in leiding over de teelt van toma ten onder glas en in de volle grond. In de middagvergadering voer de de rijkstuinbouwconsulent de heer Ir Van Hennik het woord. Hij vestigde de aandacht op de grote waarde van het weten schappelijk onderzoek. Vervolgens behandelde de heer W. H. Kemmers, hoofdambte. naar van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen de vraagstukken inzake heffingen en minimum-prijzenfondsen in de tuinbouw. noemd de heer Joz. Klaassen. De uitkeringsbedragen zijn voor 1954 vastgesteld op 1.60 voor de eerste 22 kg, daarboven 1.40 per kg. De contributie bleef ongewijzigd op 50 cent per maand. Voor leden, die geen var ken bezitten, is de contributie 10 cent per maand. Causerie met lichtbeelden. De afdeling Axel van de bond van plattelandsvrouwen hield gisterennamiddag een „nieuw jaars" bijeenkomst. Bij deze ge legenheid werd, nadat de presi dente mevr. P. de Feijter-de Regt allen een gelukkig en voorspoe dig 1954 had toegewenst door de presidente der afd. Zeeland, mevr. L. N. Huisman-Griep uit Rilland- Bath, een interessante causerie gehouden over het onderwerp „Ik zag Venetië". Deze boeiende verhandeling werd nog aantrek keiijker gemaakt door prachtige lichtbeelden uit de Dogenstad. De vergadering die druk bezocht was en plaats vond in het „Cen trum" verliep op de gebruikelijke gezellige wijze en was een waar dige inzet van het jdar 1954'. Overplaatsing. Met ingang van 1 Februari wordt de assistent bij rijksbelas tingen de heer G. Vissers in ge lijke functie overgeplaatst naar de dienst te Sluis. Verg. Bijenver. „Zaanislag en Omstreken". Bovengenoemde vereniging hield een druk 'bezochte jaarver gadering in de bovenzaal van de heer R. J van de Veke onder voorzitterschap van de heer Antti Dekker. Onder de aanwezigr,n be vonden zich ook enige damesün kers die wegens de door hen be toonde activiteit een extra pluim kregen van de voorzitter, en i*ej Van Willigen uit Goes en de heer- De Bruijn uit Hulst, beiden ge noegzaam in het „bijenwereldje" bekend. Nadat de agenda was afgewerkt en de jaarverslagen waren be handeld werden de beide aftre dende bestuursleden, de heren L. Huijssen (Terneuzen) en t-,. W. de Regt (Zaamslag) herkozen. I Na afloop werd nog een reis besproken die deze zomer zal worden georganiseerd. Ook werd een uitvoerig debat gevoerd over de doeltreffendheid van be spuiting voor koolgewassen. Een propagandistische film voor de bijenteelt, alsmede een dito landbouwfilm werden n«g vertoond, waarvan één als extra nummer door de heer L. Huijssen was beschikbaar gesteld. Na afloop vond een buitenge woon verzorgde koffiemaaltijd plaats in een allergetnoegelijkste sfeer. Padvindsters van Bruinisse onderdak. De afdeling Bruinisse van het Nederlandse padvindersgilde heeft via haar hoofdbestuur een houten gebouwtje ten ge schenke gekregen. Deze barak zal als clubhuis worden ge bruikt. De opening van 't clato- huis zal a.s. Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van afgevaar digden van hoofdbestuur en zuster af delingen geschieden. Haag zich even verwijderde, heeft een onbekende kans gezien 1500 uit een niet afgesloten kastje in de winkel te stelen. Toen de eigenaar terug kwam stonden twee dames in zijn zaak. Eén hunner kocht tien eieren. De politie hoopt, dat deze dames, toen zij kwamen, wellicht iemand hebben gezien, die de diefstal kan hebben gepleegd. PORTEMONNAIE VAN GESNEUVELDE SOLDAAT TERUGGEVONDEN. Bij het verrichten van grond werk in het nieuwe verkavelings plan voor voor particuliere wo ningbouw te Rhenen, kwam een portemonnaie te voorschijn. Het leer was wit uitgetrokken van rapport haar debiel hét vocht. Toen de vinder de heer I over 14 dagen. den gevangenisstraf met aftrek van praeventieve hechtenis en ter beschikkingstelling der rege ring geëist tegen H. M. M., huis vrouw van J. van R„ wonende te Leiden, Na een ongelukkig huwelijk van 22 jaar was op 3 October de uitbarsting gekomen. Van R. kwam die avond dron ken thuis en er ontstond ruzie. Tenslotte viel de man op een stoel in slaap en de vrouw zette President Eisenhower heeft 't congres Donderdag In een specia le boodschap voorgesteld tien mil- lioen meer Amerikanen onder de bepalingen van de sociale veilig heidswet te doen vallen en het inkomen, waarbij men belasting moet betalen ter bestrijding van de kosten dezer wet, te stel len op 4.200 dollar per jaar en hoger, hetgeen een opschuiving van de salarisgrens betekent. Bo vendien heeft de president voor gesteld de werking der maat- toen de gaskraan open en verliet schappelijke-zekerheidswet met haar kind de woning. Buren bemerkten dat er iets aan de hand was, waardoor erger werd voorkomen. De man bleek slecht en de vrouw goed bekend te staan al noemde 'n psychiatrisch Uitspraak aan. zienlijk uit te breiden. Het maximum en het minimum der uitkeringen volgens de wet zullen worden verhoogd. In de presidentiële boodschap zijn geen cijfers genoemd. Deze zullen later ter kennis van het congres wor den gebracht. Het bezoek van de Aiwster dam&e gemeenteraad tuin Schouwen en Duiveland. Op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Januari zal, zoals gemeld burge meester d'Ailly met de Amster damse gemeenteraad een be zoek brengen aan het door de hoofdstad geadopteerde eiland Schouwen en Duiveland. Het uit 32 personen bestaande gezelschap zal de tocht per bus maken en rijden via Anna Jaco- bapolder. Op het eiland zal al lereerst het vissersdorp Brui nisse worden bezocht, waar ook de lunch wordt gebruikt. Ver volgens worden de verschillende dorpen in Duiveland aangedaan Het resterende deel van de dag zal in de centrumgemeente Zie- rikzee worden doorgebracht. Zaterdag staan korte bezoe ken aan de Schouwse dorpen op het programma, waarna de te rugtocht naar Amsterdam zal Worden aanvaard. De bedoeling van het tweedaagse bezoek is, de gemeenteraad te laten ken nis nemen van de huidige toe stand op het zwaar geschonden eiland. Na contact met de ver schillende gemeentebesturen van het eiland zal worden be keken in welke vorm de adoptie- hulp nog kan worden voortge zet. Amsterdamse lmlpverlwring aan Schouwen en Duiveland. Blijkens een thans verschenen overzicht van de door Amster dam aan de gemeenten van het geadopteerde Schouwen en Dui veland verleende hulp Is voor dit doel bijna 250.000 uitge geven, dat is de helft van het crediet dat de gemeenteraad kort na de ramp voor de hulp verlening ter beschikking hoeft gesteld. Voor redding, berging en op ruiming bedroegen de uitgaven ruim 63.000; voor evacuatie en materiële hulp ruim 30.000, voor technische hulp (herstel energievoorziening, polderbema ling etc.) ruim 115.000; voor ontwikkeling en ontspanning ruim. 7.500.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2