De lawineramp in Oostenrijk Persconferentie van Elsenhower Vraag Vooral I T De Franse Nationale vergadering Nieuwjaarsreceptie ten Paleise De Italiaanse regeringscrisis Neo-fascistische groep in BeSgië? WEERSVERWACHTING De verongelukte „Cornet" HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. Vulkaan op IJsland in werking De nieuwe Italiaanse kabinetsformateur De komende algemeie verkiezingen in de Sowjet-Unie De „Pjrawda" wil gee# nieuw verdrag van Locarno DONDERDAG 14 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3047. De grootste ramp die West-Oostenrijk sinds mensenheugenis heeft getroffen De Belgische verkiezingen Le Troquer gekozen op onder op onder Jan. De opdracht aan Professor Fan Fani Twee Fireflies moesten noodlanding maken Frankering bij Abonnement: Terneuzen Noordstraat 55-57 Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San de Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Loose nrs S ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nor. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uwr. In Wenen is bekendgemaakt' dat tenminste 50 personen sqjn omgekomen en 120 mensen wor- <ltn vermist in VVest-Oostemrgk tengevolge van lawines. Tot dus ver zijn 137 personen' die door de oieeuw bedolven werden, »it- gegraven. De sneeuwstortingen worden veroorzaakt door de onverwacht ingetreden dooi. In vele distric ten zijn reddingsploegen aan het werk. Politie, skiërs en bergbe klimmers probeerden gisteren 50 mensen te redden, die naar men aanneemt, bedolven zijn door een lawine in het dorpje Blons. De onderneming is levensgevaarlijk, daar het dorpje slechts bereik baar is door een diep en smal dal waarboven aan beide zijden grote hoeveelheden sneeuw liggen, die bfj het minste en geringste in be weging kunnen komen. Herschroefvliegen van de Ame rikaanse luchtmacht zullen medi camenten en dokters trachten te beengen naar getroffen gebieden. Indien het weer dit toelaat, zal ce» dezer vliegtuigen gebruikt worden om reddingsmanschappen rechtstreeks naar Blons te ver vieren. Tot dusver zijn er nog geen betrouwbare schattingen va» het aantal mensen, dat in Blons is omgekomen of nog levend onder de sneeuwmassa's ligt. die de woningen hebben be delven van 404 mensen. De weersomstandigheden zijn Woensdagnacht zeer ongunstig gefeest voor het reddingswenr. Tot een hoogte van 800 meter vieü er regen, daarboven sneeuw. Een geweldige sneeuwmassa heeft het stationnetje Dalaas, aan het hoofdtraject tussen Wenen en Zwitserland, weggevaagd, hui zen in de buurt bedolven alsook drie wagens van een express- trein. Acht mensen werden uitge graven. In de wachtkamer van het stationnetje hebben reddings manschappen de ontzielde licha men van vijf mensen aangetrof fen. Tussen de dorpjes Bartholo- maeberg en Schruns in Voralberg zijn Dinsdagavond 18 mensen door sneeuwstortingen overval len. Eerdere sneeuwverschuivin- gen in Schruns hadden reeds 15 mensen het leven gekost. In een ander dorpje bij de wintersport plaats Sankt Anton zijn twee kinderen in de sneeuw gestikt. Men neemt aan, dat 6 kinderen en vier volwassenen te Fuegenberg in Tyrol zich in twee door de sneeuw bedolven huizen bevin den. In een eenzame hut in het Oosaeuse-dal in Stiermaken zit ten zeven mensen opgesloten. In de Zwitserse bergen zijn minstens 18 personen bij lawines •m het leven gekomen. Over het lot van velen heerst nog onzeker heid. Uit München is gemeld, dat 30 mensen in een berghotel van de buitenwereld zijn afgesloten. In de Ver. Staten hebben 70 mensen de dood gevonden bij on gelukken met sleeën, auto-onge lukken op gladde wegen en als gevolg van hartaanvallen door te grote inspanning. In het gebied van Wassertal in Vorarlberg is de balans op het ogenblik: 11 doden, 66 vermisten e» 20 ernstig gewonden. In de provincie Salzburg zijn 4f# Amerikaanse militairen met bolldozers aan het werk om de wegen begaanbaar te maken. Naar verluidt zullen zij trach ten met dynamiet door grote sneeuwmassa's heen te komen. In geheel West-Oostenrijk wordt de toestand „zeer ernstig" ge noemd. Het verkeer is door de sneeuwstortingen geheel ge stremd. Vele dorpen hebben geen licht en water en zijn moeilijk te bereiken. Door de dooi, die naar verwacht wordt zal aanhouden, is het gevaar van nieuwe lawi nes groot. De Oostenrijkse spoorwegen hebben medegedeeld, dat zekere trajecten in West-Oostenrijk niet zullen worden gebruikt alvorens het gevaar voor lawines voorbij is. In het dal van Charmey (Zwit sers kanton Freiburg) zijn Dins dag tussen Charmey en Ober- nach lawines ter breedte van vijf km voorgekomen. 29 Gebouwen werden beschadigd en 16 volko men verwoest. De bossen hebben veel schade geleden. De Weense pers noemt de ramp die West-Ootsenrijk in de afgelo pen twee dagen heeft getroffen, „de grootste lawineramp sinds mensenheugenis." Volgens uit Salzburg en Tyrol ontvangen weerberichten is de plotselinge dooi gevolgd door vorst. Het gevaar voor lawines is hierdoor kleiner geworden. Het weer is in de provincie Vorarl berg echter nog niet aanzienlijk veranderd. Dit is het voornaam ste rampgebied. In de provincie Salzburg valt sedert Woensdag ochtend geen sneeuw meer. In Blons zijn thans 42 personen gered, van wie tenminste twintig ernstig gewond zijn. Men ge looft, dat nog 42 mensen ver mist worden. Er zijn achttien lijken geborgen. Er hebben zich zoveel vrijwilli gers voor reddingswerkzaamhe den gemeld, dat de recrutering gestaakt is. Er is hulp gekomen uit Neder land, Zwitserland, Liechtenstein en van de zijde der Amerikaanse en Franse bezettingstroepen. Westduitse reddingsploegen heb ben eveneens hulp beloofd. In ge heel Vorarlberg heeft men op last van de provinciale regering rouw aangenomen. Het aantal slachtoffers in Tyrol en Vorarlberg. Het Oostenrijkse ministerie van binnenlandse zaken heeft Woens dagmiddag de volgende cijfers verstrekt over de lawine-slacht offers in de provincies Vorarl berg en Tyrol: Zestig doden, 25 ernstig en 16 licht gewonden en 82 vermisten. Hierbij is nog geen rekening ge houden met de slachtoffers van Wassertai. Volgens het ministerie zijn er te Wassertal tien doden, doch het bestuur van de provincie Vorarl berg meldt dat aldaar reeds 18 lijken zijn geborgen. De meeste mensen, die in Wal Volgens „Het Laatste Nieuws" staat 'thans vast dat de verkie zingen in België op 4 April wor den gehouden. Dit zou dus twee maanden eerder zijn dan het ein de van de wettelijke; periode van vier jaar, waarin de homogeen- Katholieke regering thans aan het bewind is. Intussen is een nieuwe partij sertal omkwamen, werden, naar opgedoken, die aén de a.s. ver- thans is vastgesteld, verpletterd kiezingen zal deelnemen. Het is door balken van instortende hui- het „onafhankelijke blik dat zich zen. Sommigen stierven door voorstelt de nationale belangen een beroerte. Verscheidene kin- van België te verdedigen en de deren vonden de dood, doordat belastingen te verminderen, zij grote hoeveelheden sneeuw in de longen kregen. Walsertal, waar nog ongeveer vijftig personen onder de sneeuw massa bedolven zijn, zag er bij zonnig weer uit als een prachtig, vredig landschap. Verse sneeuw had alles over- Italiaanse artsen hebben de doodsoorzaak van de 15 opge pikte slachtoffers van het on- dekt en er was geen tak of stuk geluk met de Britse „Cornet" bij van een huis te zien. Elba nog niet vastgesteld. Eer- Het reddingswerk is 09k gedu- der was onofficieel gemeld, dat rende de nacht bij het licht van meeste van deze 15 slacht- fakkels, olielampen en kaarslan- 0ffers d0od waren vóór zij in taarns voortgezet. Woensdagavond bedroeg liet aan fa' doden in geheel Oostenrijk 85. In het ..rampdal" van Wasser tal zijn 39 doden gevonden. 51 personen waren gewond en 46 worden nog vermist. De Oostenrijkse pers spreekt van de „grootste lawinenramp sinds mensenheugenis". DE TOESTAND IN ZWITSER LAND EN FRANKRIJK. Het lawinengevaar in Zwitser land is Woensdag afgenomen en er is geen melding gemaakt van nieuwe slachtoffers. Het aantal doden bedroeg Dinsdagavond 18. Er is Woensdag zeer weinig sneeuw gevallen. De temperatuur is gedaald, maar zal in de komen de dagen waarschijnlijk -hoger worden, waardoor het lawinen- gevaar opnieuw zou toenemen. De meeste spoorlijnen en be langrijke wegen kunnen weer worden gebruikt. Ondanks de stijgende tempera turen is er in Frankrijk geen ge vaar meer voor lawines. Alleen in de Vogezen is sneeuw geval len. Hevige stormen hebben het wegverkeer daar vertraagd. Aan de Rivièra is er heerlijk zonnig weer. HET WEER IN AMERIKA. De storm in het Noord-Ooste lijke deel van de Verenigde Sta ten, die 76 doden heeft geëist, neemt thans af. De lucht klaart op. In Calilornië, dat Dinsdag door een aardbeving getroffen werd, viel sneeuw, regen en ha gel. Bij de aardbeving waren geen persoonlijke ongelukken. In de meeste delen van Ameri ka vriest het. In New York daal de de temperatuur tot 12 graden onder het vriespunt. het water vielen. Het onderzoek op de plaats van het ongeluk éou worden voortgezet door een Italiaans korvet met een generaal van de Italiaanse luchtmacht en andere deskundigen aan boord. Men dacht, dat het verongelukte straalvliegtuig op een diepte van 275 meter op de zeebodem ligt. aeWe „De vriendschappelijke geest, i krachten houdt in dat deze waarin de Amerikaans-Russische en worden aangepast aam atoombesprekingen thans in Wa-«sen- die een oorl°g stelt shington worden gevoerd, is be-1 Eisenhower weigerde te spre- moedigend", verklaarde presi-ken over de handel tussen Oost dent Eisenhower Woensdag op j en West in niet-strategische goe- wekelijkse persconferentie, deren. „Dit gehele vraagstuk MET FIETS GELIJKGESTELDE BROMFIETS. - Rijwielen voorzien van een hulpmotor zijn met gewone rij wielen gelijkgesteld. medegedeeld door het K.N.M.I. te f°rm met steekeen<^P®- De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Veel wind. Wisselende bewolking met en kele regen-, natte sneeuw- of ha gelbuien. Krachtige nu en dan harde westelijke wind. Iets lage re middagtemperaturen. Ondanks de gestaag neerdalen- de commando's van de erewacht de motregen stond toch nog een grote schare kijkers gistermorgen voor het paleis op de Dam, waar het koninklijk paar de leden van het corps diplomatique op de nieuwjaarsreceptie ontving. Voor het paleis stond een erewacht van 100 matrozen aangetreden en de koninklijke marinierskapei met tamboer- en pijperkorps. Ter zijde van de rechter-ingang op het bordes stonden twee marechaus sees in ceremonieel tenue met kolbak. Kort voor elf uur zwenkte de hofauto, voorafgegaan door mo torrijders der Amsterdamse poli tie, het Damplein op, en zette de kapel het Wilhelmus in. De Ko ningin was gekleed in een lange licht grijze japon met daarover heen een korte bontmantel en de Prins droeg het admiraalsuni- VRIJDAG 15 JANUARI. l*eskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.15 10.50 11.30 11.40 n.m. 11.09 11.44 12.24 12.34 ZON MAAN IS 8.40 17.02 16.26 8.19 19 8.39 17.04 17.44 8.46 JA 8.38 17.05 19.00 9.07 21 8.36 17.07 20.14 9.23 22 8.35 17.09 21.25 9.37 voren was de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen aangekomen en later arriveerde zijn collega, mr. J. M. A. H. Luns. Bedden waren gekleed in ambts- costuum. Juist toen de paleisklok elf uur sloeg begon het aanrijden der di plomaten. Onophoudelijk klonken en de kapel bracht het eerbewijs, bestaande uit vier roffels en de eerste strofe van het volkslied voor de ambassadeurs en drie roffels voor de gezanten. Een der lakeien, die het portier opende, had nogal pech met de parapluie. Toen de Landsvrouwe voorreed klapte het scherm naar boven door en ooi; later weigerde het regenscherm dienst, zodat de la kei hem maar opborg. Vele der buitenlandse vertegenwoordigers droegen het galacostuum met steek en degen. Enkele der da mes verschenen ter receptie in nationale kledij. Bij de eerste stemmingen om een voorzitter van de Franse na tionale vergadering heeft geen der candidaten de vereiste meer derheid behaald. Het resultaat van de eerste stemming was: Pierre Pflimlin iMRP) 171 stemmen; André le Troquer (Soc.) 131 st.; Marcel Prélot (Gaullist) 93 st.; Marcel Cachln (Comm.) 89 St.; Jules Julien (Ra dicaal) 80 st. Hierna trokken de laatste drie hun candidatuur in. De uitslag van de tweede stem ming was: Le Troquer 273 en Pflimlin 217. LE TROQUER GEKOZEN. André le Troquer is bij de der de stemming gekozen. Hij kreeg 300 stemmen tegen Pflimlin 251. Le Troquer is 69 jaar. Het voorzitterschap van de nationale vergadering is op een na de be langrijkste functie bij het rege ren van het land. De nieuwe voorzitter behoort tot de rechtervleugel van de so cialisten. Hij is rechtsgeleerde. Zijn politieke loopbaan begon in 1919, toen hij in Parijs gemeente raadslid werd. In de eerste we reldoorlog heeft hij een arm Ver loren. Als socialistisch parle mentslid werd hij voor het eerst in 1936 gekozen. Na zijn verkiezing verklaarde Le Troquer, dat hij zich voorstelde de nationa'.e vergadering te vra gen de titel van erevoorzitter toe te kennen aan Edouard Herriot. Hij werd hartelijk toegejuicht door alle afgevaardigden. Voorts zal hij voorstellen be paalde wijzigmgen. aan te bren gen in de zittingsuren van de ver gadering om meer tijd te winnen voor de debatten. Le Troquer zal vandaag officieel zijn plaats in nemen als voorzitter en dan een inhuldigingsrede uitspreken. Le Troquer heeft zich nooit sterk tegen het E.V.G.-verdrag verzet, maar men schreef hem bezwaren tegen een aantal vér gaande voorwaarden toe. zijn in antwoord op vragen of er aan wijzingen bestonden dat de Sow- jet-Unie de inleidende besprekin gen over het voorstel van de president voor het instellen van een internationale „bank" voor de atoomkracht in goed vertrou wen voert. Eisenhower wilde geen nadere toelichting ge.ven op hetgeen mi nister Foster Dulles Dinsdag j.l. heeft gezegd over de nieuwe Amerikaanse plannen op lange termijn. „Wat hij gezegd heeft was duidelijk genoeg", meende de president. Hij wees er op dat naarmate een bom of een ander projectiel een verwoestender uitwerking heeft, het element van verrassing bij het plotseling beginnen van een oorlog groter wordt. „Pearl Harbour was voor ons een neder laag door het element der ver rassing. Bij het begin van een derde wereldoorlog zou de uit werking van een onverhoedse aanval vele malen groter zijn. Het enige, wat een eventuele aan valler hiervan kan weerhouc en, is de wetenschap dat hij in dat geval op uiterst krachtige ver geldingsmaatregelen kan reke nen", aldus Eisenhower. In antwoord op de vraag of het ter beschikking komen van nieuwe wapens verandering had gebracht in het beginsel dat er evenwicht moet bestaan tussen de drie delen der weermacht (leger, vloot en luchtmacht), wees de president er op dat dit beginsel niet inhield dat elke dienst een derde ter beschikking kreeg gesteld van het voor de landsverdediging uitgetroKKen geld en de beschikbare man schappen. „Het evenwicht tussen de strijd- wordt nog bestudeerd", verklaar de hij. In antwoord op vragen of hij berichten had ontvangen over het aanleggen door de communisten van versterkingen in Korea, het geen in strijd zou zijn met de be standsbepalingen, antwoordde de president dat er aanwijzingen be staan dat de communisten hu* grondstrijdkrachten hebben ver minderd en dat een gedeelte hier van uit Korea is teruggetrokken. Wel leggen de communisten ioop. graven en krachtige verdedigende linies aan. Eisenhower besloot met de op merking dat de Chinese commu nisten opmerkelijk veel doen op het gebied van het economische herstel Van Noord-Korea en «lat zij klaarblijkelijk pogen van Noord-Korea een verlengstuk van hun eigen land te maken. Volgens in Reykjavik ontvan gen berichten is één van de vul kanen in het omvangrijke Vat- na Joekullgebied in O-IJsland in werking getreden. Er bestaat geen gevaar voor mensenlevens, omdat in dit woeste gebied geen mensen wonen. De Vatna Joekull is een glet- sjergebied ter hoogte van 2120 meter. De laatste vulkaanuit barsting in het Vatna Joekull gebied dateert van 1934. Twee „Fireflies" van de mari- neluchtvaartdienst waren gister middag omstreeks vier uur we gens benzinegebrek gedwongen een noodlanding te maken, waar bij een vliegtuig verloren ging en de piloot ervan zwaar werd ge wond. De vliegtuigen waren afkom stig van de Karei Doorman, die op de Noordzee vaart en op weg naar het marinevliegkamp Val kenburg. De piloot van het ene vliegtuig trachtte zijn machine in de dui nen nabij de Corodexfabriek aan de Noorderduinweg te Zandvoort aan de grond te zetten. Het toe stel kwam laag aangevlogen van de landzijde in de richting van het circuit van Zandvoort. Do piloot slaagde er echter niet in een vrij hoge duintop te ont wijken en de Firefly boorde zich tussen de dennen en brak in twee stukken. De staart viel achter de duintop, romp en vleugels be landden aan de andere zijde. De brandweer en politie, die spoedig ter plaatse waren, trof fen de piloot zwaar gewond naast het toestel aan. Hij was uit de cockpit geslingerd. Geneesheren constateerden een schedelbasis- fractuur, een verbrijzelde linker voet en een waarschijnlijke wer velfractuur. Het slachtoffer is vervoerd naar de Mariastichting in Haarlem. De piloot van het andere toestel maakte een geslaagde noodlan ding langs de kruisweg Haarlem- Aalsmeer bij het stoomgemaal de Cruquius. Hij kwam er goed af en het toestel werd licht be schadigd. De oorzaak van de noodlandin Professor Amintore Fanfani, die Dinsdag j.l. van president Einaudi de opdracht heeft gekre gen te pogen een Italiaanse re gering ie vormen, is Woensdag begonnen 2ijn programma van maatschappelijke hervormingen en zijn voorgenomen buitenland se politiek tegenover de leiders van alle Italiaanse partijen uiteen te zetten. Men meent, dat Fanfani in de eerste piaats zal pogen de leiders der voornaamste stromingen in zijn eigen partij op zijn hand te krijgen. De voornaamste van de ze is Attilio Piccioni, veteraan- partijbestuurder en vertegen woordiger der rechtervleugel. Gemeend wordt, dat Piccioni de portefeuille van buitenlandse za ken aangeboden zal krijgen, in dien hij van een regering-Fanfa- ni deel zou willen uitmaken. Doch de steun van alleen de Amintore Fanfani, de nieuwe Italiaanse kabinetsformateur, is in 1908 te Pleve Santo Stefano in Toscane geboren. Hij is hoogleraar in de econo mische geschiedenis aan de uni versiteit van het Heilig Hart te Milaan. Van 1938 tot 1943 do ceerde hij ook aan de universi teit te Venetië. In Mei 1947 werd Fanfani mi nister van Arbeid en Sociale Voorzieningen. Hij beheerde de ze portefeuille in het vierde en vijfde kabinet-De Gasperi. In het 7e kahinet-De Gasperi was Fanfani minister van Land bouw. Onder zijn leiding werd een aanvang gemaakt met de landhervorming In het laatste kabinet-De Gasperi, dat op 28 Juli door het Het Russische blad „Izwesti- ja" heeft Woensdag de 700 districten vermeld, die op Ij. Maart elk een afgevaardigde- voor de Sowjet van de unie sul len aanwijzen en de 631 distric ten die elk een afgevaardigde naar de Sowjet van de nationa liteiten zullen kiezen. Op 14 Maart worden in de Sowjet-Unie verkiezingen gehouden voor de beide kamers van de opperste Sowjet. De nieuwe Sowjet van de unie zal 29 leden meer tellen dan de huidige. De grootte van de Sow jet van de nationaliteiten blijft gelijk, aldus deelde radio-Mos kou mede. !De huidige kamers werden in 1950 gekozen. Het blad schreef, dat de ver kiezingen gehouden zullen wor den onder dezelfde bepalingen als 4 jaar geleden. Volgens dit blad heeft de Sowjet-Unie „het meest demo cratische verkiezingsstelsel ter wereld". De democratie in de burgerlijke landen strekt alleen ten voordeel „van weinigen, van rijken en uitbuiters", aldus het blad. christen-democratische partij zal Fanfani niet van een parlemen taire meerderheid verzekeren. Men verwacht dan ook dat hij zal pogen de steun te verkrijgen van andere kleine democratische par tijen, zoals de sociaal-democra ten, de liberalen en de republikei nen. Indien rechtse christen-demo craten deel zouden uitmaken van een kabinet-Fanfani, zou dit de formateur ook mogelijk een hou ding van welwillende neutrali teit van de uitgesproken rechtse koningsgezinde partij verzekeren. Hierdoor zou hij, met de steun van de kleine democratische par tijen, de beschikking krijgen over een duidelijke, doch vermoedelijk zeer onstandvastige meerder heid in de Italiaanse volksverte genwoordiging. Men acht het, indien professor Fanfani zou besluiten de op dracht tot het vormen van een re gering terug te geven, waar schijnlijk dat president Einaudi veiligheid van het Europese vas de rechtse christen-democraat teland niet versterkt, maar rer- Piccioni zal verzoeken te pogen nietigd en ondermijnd, aldus het een nieuw kabinet te vormen. blad. Het Russische blad „Pr&wda heeft Woensdag wederom het denkbeeld van Europese „vei ligheids-garanties" op deselfde voet als het verdrag van Locar no van 1925 verworpen. Degenen die over garanties spreken, willen de reactionnaire politici steunen bij het door drijven van het E.V.G.-verdrag in de parlementen van de Westeuropese landen, aldus het blad. Het oude Locarno heeft de gen is naar men volgens de tot huis van afgevaardigden ten val dusverre beschikbare gegevens werd gebracht, was Fanfani mi- aanneemt benzinegebrek tenge- j nister van Binnenlandse Zaken, volge van de plotseling slechter Dezelfde portefeuille beheerde geworden weersomstandigheden. I hij in het daaropvolgende kabi- Twee Firefly-machines die met net-Pella. de bovengenoemde een groep van vier hadden gevormd zijn naar j Schiphol uitgeweken en daar ge land. Hij wordt eschouwd als één van de leiders van de linker vleugel van de christen-demo cratische partij. De Zweedse krant „Arbetaren" heeft enige tijd geleden bijzonder heden gepubliceerd over een neo- fascistische beweging in Europa. Een Belg, een zekere Jean-Rob- bert Debbaudt, maakt thans in een perscommuniqué bekend, dat een Waalse afdeling van deze be weging in December 1953 werd opgericht en onder zijn leiding staat. Deze afdeling, zo schrijft hij, werkt in nauw contact met de buitenlandse secties en in het bijzonder met de Nederlandse „Nationale Europese beweging" die geleid wordt door Paul van Tienen. De beweging strijdt voor een nationaal en sociaal Europa en zal deelnemen aan de volgen de verkiezingen. Het Brusselse blad „Le Soir" tekent hierbij aan dat aldus de beweringen van het Zweedse blad worden bevestigd door een Bel gisch lid van bedoelde neo-faseis- tische beweging. De brief van Debbaudt is afkomstig van het „secretariaat van de sociale be woging der Romaanse provincies in België, afdeling Wallonië van de sociaal-Europese beweging", Rue de Serbie te Brussel. Het blad herinnert eraan dat het Deb baudt was,-die in Hamburg deel nam aan het congres van de 3.S. en zich hierop beroemde in een open brief, dje blijk gaf van ean „zeldzame brutaliteit aan het adres van de Belgische minister van justitie". Le Soir schrijft dat het werkelijk het toppunt zou zijn, indien deze neo nazi's zou den kunnen deelnemen aan de aanstaande verkiezingen. Het A.N.P. tekent hierbij aan. dat een proces tegen genoemde Van Tienen gaande is. Zijn groep heeft zich inmiddels volgens een harerzijds uitgegeven- verklaring ontbonden.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1