Uit de Provincie èyj n •I-W fes S3 sft-Js?srsss interpellatie-aanvraag in verband mei de prijsstijgingen REDE VAN PEARSON Provinciale Staten van Zeeland De opdracht van Robert Mersham Team van de Wereldraad van Kerken werkt op Schouwen-Duiveland KERKNIEUWS EERSTE KAMER De Oostenrijkse kwestie Verkeersongelukken in West-Duitsland Het Franse parlement INDO-CHINA Gunstig verloop ontzilting zoute gronden HELICOPTERS VOOR BELGISCHE LOODSEN OP DE SCHELDE. AXEL. tegen hoest PASTI LLES BOSCHKAPELLE. BRESKENS. GROEDE. SLUIS. SLUISKIL. IJZENDIJKE. De Eerste Kamer is Dinsdag middag te half twee onder voor zitterschap van de heer Jonkman in openbare vergadering bijeen gekomen. De heer Brandenbrug (C.P.N.) verzocht de Kamer verlof aan de regering vragen te mogen stellen in verband met de reeks prijsstij gingen, die zich in de afgelopen weken hebben voorgedaan. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten op deze interpel latie-aanvrage de volgende week te beslissen. DE WIJZIGING DER PEN SIOENWETTEN, Be Eerste Kamer heeft daarna i* behandeling genomen 't wets ontwerp tot wijziging van een aantal pensioenwetten. ®e heer Reijers (C.H.) betoogt, dat de wijziging der pensioenwet- te» urgent is Voor zover het duurder worden van het leven een gevolg is van •vertieidsmaatregelen, dient de •verheid toeslagen te verstrek ken, zo meent de heer Reijers, die voorts o.m. verklaart bezwaar te De heer Brandenburg (C.P.N.) betoogt, dat hpt steeds meer ge woonte wordt verbeteringen te koppelen aan verslechteringen. O.m. geeft hij te kennen dat de regeling inzake inkoop van pen sioen voor arbeidscontractanten voor velen bezwaarlijk zal zijn. De heer Van Lieshout (K.V.P.) is van oordeel, dat er van ver plichting tot inkoop van pensioen geen sprake is. Het voor inkoop gebruik maken van het spaargeld der arbeidscontractanten ver dient z.i. aanbeveling. De minister van Binnenlandse Zaken, de heer Beel, merkt op, dat terecht de aandacht is geves tigd op de urgentie der voorge stelde wijzigingen. Het zou on mogelijk zijn tegemoet te komen aan alle wensen, die er ten aan zien van de pensioenwetgeving bestaan. Wanneer men de de gressie losliet zou dat leiden tot te hoge pensioenen. De voorstellen zijn intussen een uitvloeisel van een interimrap port der commissie-Van Poelje, welke haar werkzaamheden ter zake voortzet. De regeling voor de arbeids contractanten lijkt de minister hebben tegen de sterke degressie een hele verbetering, omdat be- in de pensioenwetten. Aan het vraagstuk der arbeids- contractanten is z.i. ten departe- wiente te weinig aandacht be steed. De methode, welke wordt voor trokkenen doorgaans na twee jaar als ambtenaar worden aange steld. Een verplichting tot inkoop van pensioen kent dit ontwerp niet. Als de arbeidscontractant niet latiebeperking zegt spr.. dat de staatscommissie-Van Poelje zich over de rechtsgrond nader zal beraden in haar definitief rap port. Ware het mogelijk geweest de verslechtering door een een voudig wetsontwerpje weg te ne men, dan zou de minister dat ge daan hebben. Hij vreest geen moeilijkheden zoals de heer Reijers vreesde, als de hele wet moet worden toege past, omdat hij het ontwerp voor 1 April hoopt in te dienen. De minister gaat vervolgens in op de financiële positie van het alg. burgerlijk pensioenfonds, op merkende, dat het ter zake uitge brachte rapport een onvoldoende basis is om daarop conclusies volledig te trekken. Met betrekking tot de oud-ge pensionneerden heeft de minis ter op zijn departement opdracht gegeven de toestand niet al te precies te willen nagaan, men moet het maar wat ruimer doen, opdat er spoedig een overzicht is. Wat de oudedagsvoorziening der arbeidscontractanten en hun weduwen en wezen aangaat, zegt spr., dat hierop steeds is aange drongen door de organisaties. Spr. kan niet verder gaan dan de inkoop facultatief te stellen. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangenomen. De drie Westelijke mogendhe den hebben Dinsdag de Oosten rijkse regering medegedeeld, dat zij alle pogingen zullen aanwen den om op de vier-mogendheden- conferentie de kwestie van een staatsverdrag met Oostenrijk ter sprake te brengen. Ook zouden zij het standpunt naar voren brengen, dat het Oostenrijkse en het Duitse vraagstuk „geschei den" staan. Het afgelopen jaar heeft in Duitsland op het gebied van ver keersongelukken alle records gfi- broken. Er zijn niet minder dan 12.000 mensen gedood tengevol ge van verkeersongevallen. Dat betekent dat iedere veertig minu ten op de Duitse wegen een slachtoffer valt, driemaal zoveel als in de jaren voor de oorlog. In 1953 werden 350.000 mensen bij verkeersongelukken in de bonds republiek gewond. DE VEESMOKKEL AAN DE BELGISCHE GRENS. Ter bestrijding van de veesmok kel aan de Belgische grens zijn de douaneposten de laatste tijd versterkt, terwijl ook de Belgi sche rijkswacht haar samenwer king met de douanediensten heeft uitgebreid In de periode van 1 Januari tot 21 October 1953 stel de de Belgische douane 238 over tredingen vast inzake veesmok kel. 654 Dieren werden in beslag genomen. sing, dat hij ontslag neemt. Als hij de status van ambtenaar krijgt, valt hij automatisch onder de pensioenwet. Met betrekking tot de cummu- gesteld met betrekking tot de cu- wenst te kopen is de enige oplos- wralatiebeperkende maatregelen, 1 ai, adht spr. weinig elegant. Wan- aeer het ontwerp wet is gewor den zal het eerste deel van de wet moeten worden uitgevoerd en het tweede geblokkeerd. Dat is z.i. een vreemde figuur. De heer Molenaar (V.V.D.) ver klaart dat 't ontwerp hem enigs zins zwaar op de maag ligt. De huidige toestand met betrekking tot het algemeen burgerlijk pen sioenfonds en ook tot de andere fondsen is verre van bevredi gend. De maatregelen ten aanzien van de arbeidscontractanten aan roerende zegt spr. de voorlichting nopens de financiële gevolgen on bevredigend te achten. Onjuist acht hij het, dat de mogelijkheid •m buiten het pensioenfonds te bltjven niet bestaat. Er zullen ar beidscontractanten zijn, die een lijfrente hebben afgesloten Het beleid ten aanzien van de «umulatiebepalingen zegt de heer Molenaar weinig gelukkig te ach ten. Er waren ernstige bezwaren HET E.D.G.-VERDRAG. De voorzitter deelt mede, dat a.s. Dinsdag 19 Januari aan de orde zal worden gesteld het wets ontwerp tot goedkeuring van het E.D.G.-verdrag. Deze vergadering zal zo nodig des avonds en de volgende dag worden voortgezet. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft in een radiorede verklaard, dat de landen des noods zonder de Sow jet-Unie de uitwerking van president Eisen howers plan voor een atoom bank ter hand moeten nemen. De deur kon dan altijd geopend blijven voor latere Russische deelneming, zo meende hij. Hij geloofde, dat de Russische bereidheid om deel te nemen uan een vier-mogendhedencon- ferentie en aan besprekingen over Eisenhowers atoomplan mogelijk duidde op een wijzi- m de^Kamer 'en"'de"regering heeft ging van de houding der Sow- volledig de terugtocht aanvaard. jet-Unie doch het zou volgens De methode welke nu gevolgd hem beter zijn af te wachten, wordt acht spr. niet gelukkig. wat het resultaat van deze be- Minister Beel merkt op, dat hij sprekingen zou zijn, alvorens n in de Tweede Kamer zijn toezeg- oordeel te vellen. het Amerikaanse beleid voor het geval de E.V.G. zou mislukken). Het zou echter een vergissing zijn te denken, dat het E.V.G.- verdrag, dat 12 Duitse divisies in een bovennationaal Europees leger mogelijk zal maken, de enige manier zou zijn om Duits land in de Westelijke verdedi ging op te nemen, zo meende hij. Andere mogelijkheden konden volgens hem wellicht zijn Duitse lidmaatschap van de Navo of een aantal tweezijdige verdra gen tussenen Duitsland en Na- vo-landen. Dit zou echter een afzonderlijk Duits leger onder een afzonderlijke Duitse gene rale staf betekenen, zo ver klaarde Pearson. ging al heeft gedaan. De heer Molenaar (V.V.D.) merkt op, dat na 't slechte voor lopige verslag der Eerste Kamer de minister zijn studie heeft be ëindigd en kennis heeft gegeven van zijn voornemens Voorts geloofde Pearson, dat als Frankrijk niet het Europese verdedigingsverdrag zou goed keuren, „wij allemaal ons be leid zullen moeten herzien en alle herzieningen zijn kwel lend". (Dit zei hij in commen De heer Derksen (K.V.P.) zegt taar 0p Foster Dulles verklaring - 4f"" in Parijs over herziening van •ok deze wijze van wetgeving •iet bijzonder gelukkig te vinden. Hij hoopt echter, dat de Kamer bet ontwerp toch zal aanvaarden,- •mdat de wijzigingen urgent zijn. Die wijzigingen zijn z.i. verbete ringen. Hij vraagt de aandacht voor de noodtoestand der oud-gepension- neerden. Hij dringt erop aan, dat de staatscommissie-Van Poelje «poedig een interim-rapport ter Gaston Monnerville, de voor zitter van de Franse raad van de republiek, de senaat, is als zoda- nig herkozen. De 56-jarige repu- zake zal indien en dat er een tij- blikeinse politicus Monnerville is delijke aanpassingsregeling voor een niet-blanke. de betrokkenen zal komen. Leon Jouhaux, Nobelprijswin- De heer In 't Veld (Arb.) dringt naar en socialistisch vakvereni- erop aan het gehele vraagstuk gjngSieider, is herkozen als voor der cumulatie principieel te be- zjtter van de economische raad, kijken. een adviserende raad voor econo- Z.i. moet meer gezien worden miscbe aangelegenheden en er naar de aard van het pensioen beidsproblemen, werd eveneens dan naar de aard van de inkom sten. De regeling der ministers pensioenen lijkt hem niet juist. HÜ zou meer gevoelen voor een wachtgeldregeling. Z.i. moet be reikt worden, dat iemand niet in een slechtere positie komt te ver keren dan toen hij het ministers ambt aanvaardde. als zodanig herkozen. A.N.W.B. HEEFT RUIM. 270.000 LEDEN. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. deelt mede dat in 1953 het aantal leden van 257.327 tot 270.855 is gestegen. Het aantal wegenwachtleden onderging in dezelfde periode een uitbreiding van 119.593 tot 131.192. In 1953 werden op de A.N.W.B.- kantoren 209.418 grensdocumen- ten afgegeven tegen 162.615 in 1952. De gestegen reislust van het publiek weerspiegelt zich nog in andere cijfers, aldus de bond. In 1953 verschafte de bond zijn le den 117.848 buitenlandse reisin- lichtingen en 61.292 reisinlichtin- gen voor het binnenland. Deze cijfers waren in 1952 resp. 108.314 en 52.771. Het aantal afgegeven of ver lengde kampeerdocumenten be droeg in 1952: 138.632; in 1953: 151.639. De wegenwacht tenslotte hielp in 1953 in totaal 83.417 le den die met pech langs de weg stonden. De zomer van 1953 is ongekend gunstig geweest voor de ontzil ting van de zoute landbouwgron den. In het Zeeuwsch Landbouw blad wordt hieraan een uitvoe rige beschouwing gewijd door ir. C. van den Berg te Goes die op grond van genomen proeven in verschillende delen van Zeeland tot de conclusie is gekomen dat de grootste daling van de zout cijfers van de geïnundeerde gron den is opgetreden in de maanden Augustus en September. Dit wordt veroorzaakt door de grote regenval die vooral de Augustus maand kenmerkte. De droge herfstmaanden hebben in enkele gevallen de zoutcijfers weer doen stijgen, maar dit is van geringe betekenis. De ontzilting is plaat selijk erg verschillend en deze verschillen hangen samen met de toestand van de grond. Hoe door laatbaarder de grond is, hoe beter over het algemeen de ont zilting. Ook een goede ontwatering bleek van groot belang te zijn. Op grond van tot dusver opgedane ervaringen leeft de verwachting dat percelen die vlak na de inun datie in de bouwvoor een zout- cijfer van 10 hadden, bij normale regenval ten tijde van de zaai nog een zoutcijfer van 1 a lu2 zullen hebben. Voorwaarde is dan echter, dat het goed ontwa terde percelen zijn met doorlaten de grond. Zoutcijfers van 10 tot 15 kunnen onder dezelfde voor- waarden dalen tot 1 2, terwijl zoutcijfers boven 15 het nog kun nen brengen tot 2 d 4. Voor de grondbewerkingen, het strooien van gips en het herstel van de dijken van het rampge bied was het afgelopen najaar buitengewoon gunstig. Algemeen leefde de verwach ting, dat het echter slecht ge steld zou zijn met de ontzilting. Thans blijkt, dat de toestand niet ongunstig is, dank zij de natte zomer. Binnenkort zullen waarschijn lijk helicopters ter beschikking worden gesteld van de loodsen op de Schelde. Hierop wordt door de Belgische reders aangedrongen, omdat zij hierin het aangewezen middel zien om het tijdverlies tegen te gaan dat voortkomt uit de ver plaatsingen van de Belgische loodsen tussen Antwerpen en Vlissingen en omgekeerd. De Belgische reders dringen eveneens aan op het opnieuw toe passen van het stelsel van vaste loodsen. De schepen van de regelmatige lijnen zouden dus bij het op- en afvaren van de Schelde telkens aan dezelfde loods moeten wor den toevertrouwd. Deze zou aldus volkomen vertrouwd kunnen ge raken met de vele eigenaardig heden, die ieder schip vertoont. plaats vond in het gebouw dei- Chr. Fröbelschool aan de Jan Scharpstraat alhier. Deze kunste naar werd aan de vleugel bege leid door Wim Hielkema. Voor de pauze werd door de heer Krebbers een tweetal wer ken ten gehore gebracht, die een langdurige bijval oogstten. Na de pauze ging men van de klassieke meesters naar de im pressionisten. Door de heer Hiel kema werd het verschil in karak ter van deze muziek met de voor gaande toegelicht. Hierna volgde de 3-delige „So nate'' van Cl. Debussy de „Intro duction et Rondo Capriccioso", opus 28 van Cam. Saint Saëns en tenslotte „Tzigane" van Maurice Ravel. Het applaus aan het einde was zo langdurig dat beide kunste naars terugkeerden met 'n twee voudige toegift. Jammer dat te Axel blijkbaar geen interesse bestaat voor der gelijke avonden, 80 van de aanwezigen was uit Terneuzen of andere gemeenten afkomstig en 't is eigenlijk beschamend telkens op deze geringe sympathie voor cultureel werk als de Z.V.U. brengt hier ter plaatse te moeten wijzen. De afwezigen hebben zeer veel gemist! Benoeming. Onze stadgenote mej. N. de Feijter ld. is met ingang van 1 Febr. a.s. benoemd tot wijkzuster te Krabbendijke. Vioolconcert Z.V.U. Herman Krebbers. Een niet zeer groot, doch aan dachtig gehoor woonde het op treden van de heer Herman Kreb bers bij, dat Maandagavond de°zaDchtI VALDAMItD Koster Verdunnen overleden. Op 79-jarige leeftijd overleed in het R. K. ziekenhuis te Sluiskil de oud-koster van BoschkapeBe, de heer J. Verdurmen. In hem is heengegaan een koster van de oude stempel, die zijn gehele le ven heeft doorgebracht in dienst van de kerk. Op 16-jarige leeftijd bfigon hij zijn loopbaan en onafgebroken heeft hij gedurende 60 jaar als koster lief en leed in de parochie gedeeld. Met zijn 60-jarige jutoi leum, hetwelk op 1 Januari 195 L werd gevierd, kwam tevens het afscheid van zijn kerkelijk ambt. Nieuwe kleuterschool. Binnenkort zal te Breskens een Katholieke kleuterschool worden gebouwd. Tot deze bouw is men kunnen overgaan doordat een groot gedeelte is geschonken. Overgeplaatst. De wachtmeester der rijkspoli tie I. Ekkenbus is overgeplaatst van de groep Breskens naar Hon- tenisse en de wachtmeester W I. de Jonge van Hontenisse naar de groep Breskens. Damclub opgeheven. In de lunchroom „Hamelynck" gehouden vergadering van de damclub „Breskens" werd beslo ten de clubavonden te staken wegens gebrek aan belangstel ling. Voorts werd besloten het aanwezige dammateriaal alsmede een klein batig saldo ter beschik king te houden voor een even tueel later op te richten damclub- Vismijn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 4 tot en met 10 Januari 1954. 46 Kg bot 20—88; 150 kg schar 4979; 180 kg wijting 45—66; 112 kg schardijn 37; 1250 kg export garnalen 187—251; 184.934 kg ha ring 19—30; 18.148 kg doorge draaide haring 10,84 ct. AARDBEVING IN LOS ANGELES In Los Angeles is Dinsdagmid dag een krachtige aardbeving waargenomen, die verscheidene seconden aanhield. De schok werd in talrijke om liggende plaatsen gevoeld. Er is geen melding gemaakt van scha de. Een woordvoerder van het Californische instituut voor tech nologie in Pasadena verklaarde, dat de beving, waarvan het mid delpunt waarschijnlijk op enige afstand van Los Angeles lag, „sterk genoeg zou kunnen zijn geweest om enige schade aan te richten." In de Maandag gehouden ver gadering van de Provinciale Sta ten werd het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het Bezoldigingsbesluit provinciale ambtenaren z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot vaststelling van de grenzen voor het water schap Lamswaarde c.a, werd, na dat de heer P. V. M. Vercauteren op aanhouding van dit voorstel had aangedrongen, aangehouden. De mededeling van Ged. Staten betreffende het waterwingebied recreatieoord Dishoek werd, na een langdurige discussie, voor kennisgeving aangenomen. Wat betreft de nieuw aan te leggen haven te Breskens, zeide de heer A. L. S. Lockefeer, dat Ged. Staten hun standpunt over de plaats, waar de nieuwe haven zal komen te liggen, nog niet hebben bepaald. Volgens spreker zal het beslissend dienen te zijn welke haven het beste in de be hoeften van het steeds toene mend verkeer zal voorzien. Verder deelde, spr. mede, dat het provinciaal bestuur aan de regering medewerking heeft ge vraagd voor de bouw van drie nieuwe veerboten ten hehoeve van het verkeer over de Wester schelde, welke boten groter zul len moeten zijn dan die, welke thans in de vaart zijn, en 100 auto's tegelijk moeten kunnen vervoeren. Een tunnel onder de Westerschelde achtte hij nog verre toekomstmuziek. Vermoedelijk zal de dienst Krui- ningenPerkpolder met 1 April a.s. weer hervat kunnen worden. Door vele leden werd aange drongen op het behoud van de busdienst SluiskilBreda, wel ke verbinding voor Zeeuws-Vlaan- deren van groot belang is. door MARTIN VERDUYN. U) Nadruk verboden. De Franse strijdkrachten in midden-Laos hebben het contact met de opstandelingen verloren, die in het afgelopen weekeinde na felle gevechten er niet in wa ren geslaagd een doorbraak van de Franse verdediging aan de ri vier de Mekong te forceren, al dus luiden de jongste te Parijs ontvangen berichten. Dit bete kent nadeel voor generaal André FTanchi, de Franse bevelhebber in dit gebied, die hoopte op een beslissende slag met de opstande lingen, die bij de zware strijd reeds ongeveer 1.700 man verlo ren hebben. Zijn tegenstanders rijn echter „verdwenen" in het •erwoud. Voor het merendeel zijn «ie Franse troepen nu weer gele gerd rond het vliegveld van Se- »o. Verkenningseenheden trach ten de communistische eenheden •p te sporen. Meer naar het noorden, aan de grens van Laos en Tonking, hou den de Franse troepen in de basis Dien Bien Phoe zich gereed voor een aanval' van de opstandelin gen, welke nu elk ogenblik wordt verwacht. Deze basis blokkeert de opmarsroute naar Loeang Prabang en Vientiane, de twee hoofdsteden van Laos. In Vietnam hebben de Fransen een post van 150 km ten zuidoos ten van Saigono veroverd. Steeds wierp zij een blik op Crownby. De jongen lag nu ge heel stil. Mersham volgde haar blik. Iets in de houding van Cownby maakte, dat hij met één grote stap bij hem was. Hij bukte zich over hem heen en scheen een ogenblik in die hou ding te verstarren. Dan richtte hij zich op en nam zijn tropenhelm af- „Over Crownby behoeven wij niet meer te twisten," zei hij zacht. „Hij is dood." „Prof. Nichols doodde hem, fluisterde Marion. „De kogel was op mij gemunt," antwoordde Mersham grimmig. Daar ben ik zeker van!" „Maar waarom dan toch?" riep het meisje uit. Mersham antwoordde niet. Hij het graf gedolven is, moeten wij gaan. Verstrekt u mij nog zoveel mogelijk gegevens. Deze kunnen ons van pas komen bij het zoe ken naar prof. Nichols. Als er tenminste nog iets van hem over is. Om te beginnen zijn vreemde gedrag tijdens de vlucht. „Ja,'' antwoordde het meisje aarzelend. „Bepaalde concrete dingen waren het niet. Maar er was iets met de professor, wat mij soms deed huiveren. Zijn houding tegenover mij was cor rect. Het wos iets anders." „Hoe anders?" „Bepaalde opmerkingen, die hij tijdens de reis maakte. Ik heb er door al die sensaties eigenlijk nog niet over nagedacht en als prof Nichols niet had willen springen niet na de noodlanding geschoten had en niet verdwenen was, zou ik er waarschijnlijk nooit meer riep Brent en Hartley, die zorg- aandachtvaan vuldig uit het wrak selecteerden wat meegenomen moest worden en droeg hun op Crownby te be- als: het spijt mij eigenlijk deze opdracht aanvaard te hebben. Wat te doen als de Duitsers ons toch te pakken zouden krijgen. Het meest onaangename deed mij het gezegde over neutraliteit van de geleerde aan." „Wat zei hij daarover precies?" informeerde Crane, terwijl hij zich gespannen voorover boog. Het meisje tegenover hem, keek Mersham en Crane recht in de ogen. Zij lazen in elaaars blikken een verschrikkelijke veronder stelling, die echter niet werd uit gesproken. Marion bepaalde zich tot de langzame, duidelijk geac centueerde uitspraak over prof. Nichols' gezegde: „Ik vraag mij de laatste tijd dikwijls af, kan er voor een geleerde een keus be staan tussen bepaalde politieke maenten. Zou ik mijn kennis aan de Duitsers geven, men zou mij veroordelen als een verrader, om dat ik een Amerikaan ben. Wat zegt nationaliteit echter? Men dwingt ons tot partij kiezen Het meisje haalde snel adem Zij staarde naar de soldaten die zwetend en hijgend het graf dol ven. Het lichaam van Crownby was overdekt met insecten graven. Terwijl de jongens zwijgend een gat groeven en Sammy Dun- well met één arm voortging mu nitie te verzamelen en het kost bare water in blikken te gieten, ging Mersham verder het meisje vragen te stellen. „Miss Andrews, de jongens zijn bijna klaar met hun werk. Als Gegund Door het architectenbureau J. Loonen te Breskens werd aanbe steed het verbouwen en uitbrei den van een woonhuis met bijbe- horen aan de Kruisdijk, gem Groede. Het werk is opgedragen aan de Fa. Gebrs. Visser uit Breskens. Filmvoorstelling K.A.B. Voor de afdeling Sluis van de Katholieke arbeiders beweging, werd in het R.K. parochiehuis al hier een film vertoond, getiteld „Twee Mensen" Vooraf werd het woord gevoerd door de heer J. v. d. Voorde uit Sluiskil, districtsbestuurder van de K.A.B., die sprak over wat deze vakorganisatie in 50 jaar tot stand had gebracht voor geein, kerk en maatschappij. Jaarvergadering „Recht voor Allen". In de gehouden jaarvergade ring van de postduivenhouders- vereniging „Recht vooi» Alten' werd het bestuur als volgt sa mengesteld: A. TaS, voorz.; A. J. v. d. Bussche, secr.; C. Marteen, penningm. en de 'heren P. Gut sen, E. Visser, J. Corthals, E. Bes- camps, C. de Witte en F. Ver- heije, leden. Gevonden voorwerpen- De korpschef der gemeentepri: - tie te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de volgende gevan- huis van"ouden van dagen van I den voorwerpen inlichtingen rijn de Evangelische kerk in Stier- te bekomen aan de daarachter marken hielp bouwen, bestaat vermelde adressen te Sluiskil, uit 6 leden; 2 uit de Ver. Sta- ten; luit Engeland; 1 uit Frank rijk; 1 uit Italië en 1 uit Oos- Het lid van Ged. Staten de heer C. Hamelink zeide dat deze bus dienst de volle aandacht van het provinciaal bestuur heeft. Prov. Staten besloten op voor stel van de heer Kodde, de jaar wedde van de leden van het col lege van Ged. Staten vast te stel len op 8400. De fractie van de Partij van de Arbeid verleende aan dit voorstel geen steun, omdat zij het juister achtte dat straks de nieuwe sta ten een dergelijk besluit nemen. Voor het eerst werd besloten tot een geleide subsidiëring van het culturele leven, waarvoor een bedrag van 37.000 werd uitge trokken. Het voorstel van Ged. Staten om aan de Stichting Zeeland een crediet te verlenen voor het in stellen van een onderzoek betref fende de jeugdzorg in de provin cie, werd z.h.s. aangenomen. In December is op Schouwen. Duiveland een team vrijwillige arbeiders aangekomen, gezon den door het departement voor interkerkelijke steun van de Wereldraad van Kerken te Ge- nè^- i. V. 4- Het team, dat, vcordat het naar Nederland kwam een te Hoofddoek, Stroodorpe 30; cein- I tuur van regenjas, Nieuwe Kerk- str. 38; vetspuit van auto, Oost- andere gevolgtrekkingen kunnen of mogen maken," voegde zij er snel aan toe. Doch de angst in haar ogen weersprak haar woor den. „Ik herinner mij ook nu nog zeer goed, wat ik de professor toen antwoordde," vervolgde zij. ,Ik zei hem dat het hier niet om de nationaliteiten ging, maar over beginselen, en dat de geleerde zijn neutraliteit moest opgeven zodra de essentiële waarden voor de mensheid in 't geding kwamen daar anders de wetenschap doel in zich zelf wordt en als zodanig zinloos is." Hier beluisterde Mersham de taal van de geleerde Marion An drews en een vreemde ontroering ging door hem heen, nu zij ge confronteerd werd met deze zij de van haar persoonlijkheid. Wat was zij eigenlijk een pracht vrouw, bedacht hijzwak in haar vrouwelijk sentiment en toch zo sterk in haar strijd voor het be houd van vrijheid en recht. Hij raadpleegde zijn horloge, het was negen uur in de morgen. Als er zoals hij verwachtte, één of meer nazi-benden in de buurt waren, zouden deze reeds druk tenriik Voorhet merendeel zijn I kade 10; ballpointpen Middenstr het studenten, die zich voor eni- 70; rozenkrans, Veldstr. 7; groene ge tijd van hun studie losmaak ten. o De jonge mensen zijn tnans te Noordwelle, waar zij bezig zijn de huizen schoon te maken in dit dorp, dat nog niet zo lang geleden is drooggevallen. Zi] zijn ondergebracht in een barak waar vrouwen uit het dorp voor de warme maaltijd zorgen. Om beurten treedt één van de leden van het team telkens voor 2 weken leider op. D&ar de barak slechts zeer primitieve damessjaal, Pierssenspolderstr. 68; paar glacé handschoenen, Me- relstr. 14; koevoet, Spoorstr. 28; lederen handschoen, Pierssens polderstr. 101; zwarte vulpen, Vinkenstr. 12. Geslaagde duivententoon- stelling. Door de duivenhoudersvereni- ging „Steeds Sneller" te IJzen- dijke werd een duivententoon- i- Wprtt or is o-een stelling voor haar leden gehou- het team gedurende^1 tentoongesteld De uitslagen wa- Kerstdagen de beschikking ge kregen over een zomerhuisje op Schouwen. Vermoedelijk zal het team tot Maart op het eiland blijven. HET UURLOON IN BELGIë EN OMRINGENDE LANDEN. Volgens het tijdschrift „Indu strie" van het Belgische verbond van industriëlen bedroeg begin 1953 het uurloon met inbegrip van sociale lasten in België en de landen: Belgie Eigenaardig was, dat hij er op „Houdt u taai,' zei Crane, ter stond, dat ik vanaf de start in wijl hij haar ondersteunde. Engeland, mijn parachute regel- I „Och het is niets, dank u, het matig controleerde. Ook sprak hij gaat weer over," ging zij moeilijk er steeds van, dat wij voorbereid verder. moesten zijn op een aanval, en ,Ik zou wel willen slapen, glim- dat ik in dat geval ongeacht an- lachte zij mat. dere bevelen moest springen." „Enfin, ik beschouwde deze uit- Ahriep Crane uit. „Hij sprak lating van prof. Nichols als een achteraf bezien eigenlijk zo alsof zuiver theoretische beschouwing hii alles van te voren geweten van een typisch a-politieke ge- 'zou hebben." leerde. Ik geloof ook met, dat wij „Ook waren er opmerkingen ook nu in het licht van de feiten omringende - bezig zijn met het systematisch 21,18; Nederland 16,92; Enge uitkammen van de jungle. En de enige kans, die zij hadden, was in een volkomen onbekend gebied met een moordend klimaat door een van die kammen heen te glippen. Die ene kans werd ech ter practisch te niet gedaan door de noodzaak Nichols te zoeken. Hun groepje was te klein om te splitsen en verder gaan zonder de professor was volkomen zin loos. (Wordt vervolgd). land 25,52 en Duitsland 23,98. NED. HERV. KERK Beroepen te Goutum en Swi- chum: W. J. Founder te Oost burg. ren: Oude doffers: 1. Fl. Aerssens; 2. B. Tanghe; 3. M. Huijsma*. Jarige doffers: 1. A. Mussche; 2. A. de Smet; 3. P. Dellaert. Jonge doffers: 1. H. Groosman; 2. P. Dellaert; 3. J. Versprille. Late jonge doffers: 1. J. Ver sprille; 2. V. Cleijs; 3. J. Timmer man. Oude duivinnen: 1. P. Dellaert 2. E. de Smit; 3. A. Suwijn. Jarige duivinnen: 1. M. Not- schaele; 2. A. de Smet; 3. O. Waatjes. Jonge duivinnen: 1. P. Del laert; 2. J. Versprille; 3. Fl. Aers sens. Late duivinnen: 1. C. Neijssen; 2. H. Steenaert; 3. Cl. Wijffels. Kampioen doffers: Fl. Aers sens. Kampioen duivinnen: P. Del laert.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2