Na het ongeluk met de Comet De Franse Nationale vergadering Keningin en Prinsessen weer thuis De zorg voor oorlogsgewonden Oskar Straus overleden Een menselijke barometei Poging om leven van 8-jarige jongen te redden De arrestaties in Indonesië WEERSVERWACHTING. HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN. Generaal Hull op Formosa De krsjgsgevangenenkwestie Bijeenkomst van de Raad van de Interparlementaire Benelux-Ume Besmettelijke ziekten Voorlopig opstijgverbod voor Comets Vandaag verkiezing voorzitter Eisenhower stelt wijzigingen in de wet Taft en Hartley voor De toestand van Gottfried Eder Misdrijven tegen de openbare orde op onder op onder Noorse korvet houdt Russische treiler aan Onderhoud Dulles-Zaroebin Siaristuk van verongelukte straaljager gevonden van De bouw van schepen voor Rusland in België Verklaring van Grueniher KOREA Communisten stellen bijeenkomst te Fdnmoendjon voor Frankering bij Abonnement: Terneuzen Noordstraat 55-57 Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 12 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3045. Verschijnt dagelijks —"Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur. Reeds vóór het aanbreken van de dag zijn de vissersboten van Elba, die Zondagavond de lijken van 15 slachtoffers van het onge luk met de Britse Cornet hadden geborgen, weer uitgevaren om de plaats van de ramp verder af te zoeken. Aan de nasporingen nemen verder deel een torpedo- bootjager, een mijnenveger, twee korvetten en het Italiaanse pas sagiersschip „Palmarola", als mede vliegtuigen van de Italiaan- luchtmacht en toestellen van 3 luchtdienst voor reddingswerk op zee. Er staat nog een hoge zee als een gevolg van een hevig onweer. Tot dusverre heeft men de stoffelijke overschotten kunnen bergen van vier mannen, zes vrouwen, een meisje van om streeks negentien jaar en vier Maandagmorgen om 10.50 uur is H. M. de Koningin met de 4 prinsessen, na een uitstekende reis, uit Grindelwald aan het station Baarn gearriveerd. Prins Bernhard was daar ter begroeting aanwezig en het was een hartelijk weerzien. De pres- directeur van de N.V. Nederl. Spoorwegen, Is F. Q. den Hol lander, begroette daar eveneens H. M. 'en de prinsessen. De New York Herald Tribune heeft er bij de Ver. Naties op aangedrongen een internaionaal fonds te doen stichten, dat de zorg op zich kan nemen voor militairen, die gewond zijn in eorlogen, welke in naam van de Ver. Naties gevoerd zijn. Het blad komt tot deze op roep naar aanleiding van het geval van een Franse sergeant, die in Korea gewond is en in Amerika een medische behande ling moet ondergaan om het ge- bvuik van zijn benen te herkrij- geM. Toor deze reis moesten van particuliere en overheidszijde géiden bijeengebracht worden. kinderen. Volgens de arts van Porto Azurro, de havenplaats op Zuid-Elba waar de lijken aan land zijn gebracht, moeten de slacht offers reeds dood zijn geweest, voordat zij in het water terecht kwamen. Enige der omgekome nen waren zeer verminkt. De stoffelijke resten zijn naar het lijkenhuis van de kleine haven plaats vervoerd waar zij liggen te midden van bloemen, die door de bewoners zijn gebracht. Het Italiaanse s.s. Persia" is inmiddels met een gedeelte van het wrak van het verongelukte toestel in Genua aangekomen. Ook zijn kussens, reddingsgor dels en postzakken gevonden. Voorts zijn bezittingen van de passagiers opgevist, zoals een trouwjapon, een tas met Kerst kaarten en enige koffers. Volgens een te Londen uitge geven lijst bevonden zich onder de 29 passagiers van de Cornet, twee Amerikanen, drie inwoners van Bahrein, aan de Perzische Golf, en een inwoner van Damas cus, de hoofdstad van Syrië. De overigen zouden Britten zijn, on der wie drie functionarissen van de B.O.A.C.; een gezagvoerder van de British European Air ways" en zes verwanten van leden van het personeel van de B.O.A.C. Er waren 23 volwassenen, on der wie een meisje van 17 jaar en zes kinderen, alsmede een uit zes leden bestaande bemanning aan boord. Een Italiaanse dokter, die de stoffelijke overschotten van vijf tien slachtoffers heeft onderzocht verklaarde te menen dat de ramp het gevolg moet zijn van een ont ploffing aan boord van het toe stel, toen dit zich in volle vlucht bevond. De dokter, Bellina Delfino, zei dat de vijftien om het leven geko- menen op slag waren gedood door een ontploffing, waardoor de kle ren van het onderste gedeelte van hun lichaam waren afge scheurd, voordat zij in zee wer den geworpen. OPSTIJGVERBOD VOOR COMETS IN FRANKRIJK De Franse luchtvaartmaatschap pijen ,,Air France" en „Union Aeromaritime des Transports," die beide straal-verkeersvliegtui- gen van het type „Cornet" in dienst hebben, hebben gister avond besloten deze toestellen „enkele dagen" aan de grond te houden „uit solidariteit met de „BOAC." De vliegtuigen zullen worden gecontroleerd. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft aan de minister van Verkeer en Burgerluchtvaart van Groot-Brit- tannië, de heer Alan Lennox Boyd, een telegram gezonden, waarin hij zijn deelneming be tuigt met de ramp die een .Comet" van de „British Overseas Airways Corporation" Zondag j.l. heeft getroffen. De bekende Oostenrijkse com, ponist van operettes Oskar Straus is Maandag te Bad Isrhl in de ouderdom van 83 jaar overleden. Hij werd 6 April 1370 te Wenen geboren, ontving zijn opleiding aldaar en in Berlijn en was theaterdirigent in ver schillende plaatsen. Hij schreef o.m. i en ouverture en een vioolsonate, maar be haalde veel meer succes met zijn operettes, waarvan speciaal „Ein Walzertraum" vermaard werd. Verder staan enkele ope ra's op zijn naam o.a. „Colom- bine". Straus heeft vele opera's van het lichte genre geschreven. Van zijn operette's is „De chocoladen soldaat", die meer dan veertig jaar geleden werd geschreven, de bekendste. Oskar Straus was van geboorte een Oostenrijker. Hij verkreeg in 1939 het Franse staatsburger schap, om later Amerikaan te worden. Hij vertoefde van 1930 tot 1932 in New York en Holly wood. Straus was ook de componist van het bekende „La Ronde", uit de gelijknamige Franse film. Andere operette's van Straus zijn „Een Walsdroom", „De laaste wals", „Mariëtta" en „Drie wal sen". De Franse nationale vergade ring zal vandaag een nieuwe voorzitter kiezen ter vervanging van de radicale Edouard Herriot, die zich wegens zijn gezondheids toestand niet meer herkiesbaar heeft gesteld. De vier voornaamste candida- ten zijn: Pierre Pflimlin, voorma lig minister van landbouw en lid van de Katholieke M. R. P. (volksrepublikeinen), de 84-jari- ge communist Marsel Cachin, de socialistische vice-voorzitter van de nationale vergadering, A.ndré ie Troquer, en de Gaullistische xiit Gil. als vocht en tocht Uw vijanden zlin. Uw gevoelige spieren en gewriciH ten waarschuwen U bij elke wisseling In temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak in alle hevigheid op, bederven Iüwtevens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wnlt Uw rheumatlek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepe met dr beroemde Akkeds Kloosterba sem. het middel waarvan men al 3 geslactv len lang zegt: -geen f™* Naar het A/N .P.. van officiële Indonesische zijde in Den Haag verneemt zijn de recente arresta ties in Indonesië verricht op grond van artikel 169 van het In donesische wetboek van straf recht. Dit artikel valt onder de titel: misdrijven tegen de open bare orde. In de tenlastelegging tegen de arrestanten worden zij ervan beschuldigd dit artikel te hebben overtreden. Artikel 169 van het Indonesi sche wetboek van strafrecht luidt als volgt: 1. Deelneming aan een ver eniging, die tot oogmerk heeft het plegen van misdrijven of aan -een andere bij algemene veror dening verboden vereniging, wordt gestraft met een gevan- genistrai van ten hoogste zes jaar; 2. Deelneming aan een ver- medegedeeld door Ifet K.N.M.I. te *>e Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Aanhoudend zacht. Zwaar bewolkt met aanvanke lijk af en toe enige regen of mot regen. Later overwegend droog met verspreide opklaringen. Krachtige tot matige wind, aan vankelijk noordwestelijk, later westelijk. Aanhoudend zacht weer. WOENSDAG 13 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.44 8.19 8.59 9.09 n.m. 8.25 9.00 9.40 9.50 ZON MAAN Jan. 15 8.44 16.54 11.50 3.03 8.43 16.56 12.22 4.27 8.42 16.57 13.05 5.44 eniging, die tot oogmerk heeft het plegen van overtredingen wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste negen maanden of een geldboete van ten hoogste 300 gulden; 3. Ten aanzien van de oprich ters of bestuurders kunnen deze straffen met een derde worden verhoogd. Van Indonesische zijde in Den Haag deelde men voorts nog mede, dat het onderzoek in deze kwestie nog gaande is. De arrestatie van de Neder landers. Het hoofd van de provinciale politie van West-Java, hoofd commissaris Enoch Danubrata, heeft desgevraagd aan P.I.-Aneta verklaard, dat de berichten als zou de heer J. H. C. Schmidt, voormalig majoor bij de K.N.I.L., zich bij zijn arrestatie in een auto met een C.D.-nummer hebben be vonden, niet juist zijn. Het hoofd van de residentie- politie te Surabaja, adjunct hoofdcommissaris Suwondho Pra- noto, heeft aan P.I.-Aneta mede gedeeld, dat er in Surabaja geen Nederlanders zijn gearresteerd. Zulks werd nog eens bevestigd door het hoofd van het parket in Surabaja, mr. Kadarusman. In berichten in de Indonesische pers was melding gemaakt van arre staties in Surabaja. Twintig leden van een orga nisatie van cuU-vrijheids- strijders gearresteerd. Het militaire commando van Djakarta heeft medegedeeld, dat het afgelopen weekeinde 20 leden van de Pemuda Pembantu Kea- manan zijn gearresteerd. Als reden werd opgegeven, dat de bei rokkenen in militaire uni formen gestoken waren, zonder dat zij daartoe bevoegd waren. De leden van deze organisatie zijn meestal oud-vrijheidsstrijders. Deze organisatie zou in verbin ding staan met groepen van de Darul Islam, doch hierover wen ste het militaire commando geen nadere verklaringen af te leggen. Een geneesmiddel, dat over 'n ter geworden, afstand van ruim zevenduizend km per speciaal vliegtuig uit de V. S. werd aangevoerd voor een achtjarige jongen te Innsbrück, die langzaam dood dreigde te bloeden, bleek Zondagavond bij aankomst het verkeerde te zijn. Het vliegtuig, dat Zondagoch tend met het verkeerde genees middel aankwam, had boven de Atlantische oceaan met zware storm te kampen gehad. In Frankfort werd het geneesmiddel door een ander vliegtuig naar München en vervolgens door een auto naar Innsbrück overge bracht. De auto moest echter een omweg maken, doordat de Schar- nilzpas door sneeuw geblokkeerd was. Bij aankomst in Innsbrück bleek het geneesmiddel het ver keerde te zijn. Er is een tweede poging ge daan om de jongen, die aan de gevreesde erfelijke bloedziekte lijdt en sedert twee Januari na het trekken van een tand blijft bloeden, van de dood te redden. Een vliegtuig is op weg met het goede middel, dat evenals het vorige wordt verschaft door het laboratorium van de staat Michi gan te Detroit. De artsen houden de jongen in leven door bloed transfusies van plasma, dat niet ouder dan drie uur mag zijn. Zijn toestand was Zondagavond enigs zins verbeterd. Het bloeden was opnieuw begonnen. Amerikaanse functionarissen te Wenen hebben nader ver klaard, dat wel het goede genees middel uit Detroit is afgezonden. Deze goede zending kwam Zon dag echter telaat op het vlieg veld in Massachussets aan om terstond naar Frankfort doorge zonden te kunnen worden. In Frankfort echter was toevallig wel 'n pakje met pokkenvaccine aanwezig, dat hetzelfde uiterlijk had als de verpakking van het verwachte middel. Men zag dit pakje voor de Verwachte zending aan en liet het terstond naar Innsbrück brengen. Na een injectie met het uit de V. S. aangevoerde geneesmiddel is het bloeden van de achtjarige Gottfried Eder te Innsbrück na betrekkelijk korte tijd opgehou den. De behandelende geneesheer zeide echter: „De jongen is erg zwak en het bloeden kan opnieuw beginnen". Bij Albacete in Spanje is een vliegtuig, dat trachtte een nood landing te maken, verongelukt, waardoor de drie inzittenden om het leven kwamen. Een Noorse korvet heeft Zon dag een Russische treiler, die in Noorse territoriale wateren zou hebben gevist, naar de Noorde lijke havenplaats Vardoe opge bracht. Aanvankelijk poogde het Russische vaartuig, dat uit Moermansk afkomstig was, de wijk te nemen. Na een aantal waarschuwingsschoten konden de Noren echter aan boord van de treiler komen. Groot-Brittannië heeft destijds bij het internationaal gerechtshof te Den Haag een geding over de uitgebreidheid van de Noorse territoriale wateren aanhangig gemaakt, nadat een aantal Britse treilers door de Noren was aan gehouden en beboet. In Decem ber 1951 gaf het hof als zijn oor deel, dat Noorwegen het recht had zijn territoriale wateren te begrenzen met inachtneming van vooruitstekende landtongen. De Sowjet-Unie trekt de grens van haar territoriale wateren op 19 km uit de kust. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en de Sowjet-ambassa- deur, Georgi Zaroebin, hebben Maandag gedurende minder dan een half uur gesproken over pre sident Eisenhowers voorstel voor een „atoombank". Na het onderhoud deelde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken mede, dat er geen definintieve besluiten waren genomen en dat Dulles en Zaroebin opnieuw een bespreking zullen hebben voor het vertrek van de eerste naar de conferentie van Berlijn. deskundige voor grondwetsza ken, Marcel Prélot. De stemming is geheim. Bij de derde stemming is een gewone meerderheid voldoende voor ver kiezing. De voorzitter van de nationale vergadering is een belangrijke figuur, daar hij ingeval van het overlijden of aftreden van de pre sident der republiek waarnemend president wordt. Tevens kan hij optreden als premier, indien het parlement wordt ontbonden. De 81-jarige Herriot blijft afge vaardigde. De raad van de republiek (eer ste kamerzal vandaag eveneens een voorzitter voor het nieuwe parlementaire jaar kiezen. Dit zal waarschijnlijk de radicaal Gaston Monnerville zijn, die ook het vorig jaar voorzitter was. Enkhuizer vissers hebben op ongeveer 6 km afstand van Me- demblik het staartstuk gevonden van de straaljager die op 16 De cember verongelukt is. Gisteren heeft een duiker ter plaatse een nader onderzoek ingesteld. President Eisenhower heeft gisteren het congres verzocht 14 amendementen aan te brengen in de anti-stakingswet van Taft en Hartley. Zo wil hij de bepaling opgenomen zien, dat een staking door de arbeiders bij een geheime van regeringswege te houden stemming moet worden goedge keurd. Sommige amendementen zijn door de directies voorge steld, andere door de vakvereni gingen. De president spreekt als zijn overtuiging uit, dat de wet Taft- Hartley een stuk „gezonde wet geving" is. Zeven jaar ervaring hadden echter geleerd, dat enkele wijzigingen nodig waren om de wet nog beter aan haar doel te doen beantwoorden. Boodschappen van Eisenhower. President Eisenhower zal deze maand nog zeven boodschappen aan het congres zenden: Op 11 Januari een landbouw- program en wijzigingen in de Taft-Hartleywetop 14 Januari een sociaal program; op 18 Ja nuari een program voor de volks gezondheid; op 21 Januari de be groting voor het jaar 1954/55; op 25 Januari een woningbouwpro- gram en op 28 Januari een eco nomische boodschap. Naar „La Metropole" verneemt, bestaan de tien schepen die een Antwerpse scheepsbouwmaat schappij voor rekening van Rus land zal bouwen, uit vijf vracht schepen van 5700 ton en vijf van 3200 ton, tot een gezamenlijk be drag van frs. 930 millioen. De bouw van deze schepen zal in drie jaar gereed moeten zijn. Op het ogenblik worden te Moskou nog besprekingen ge voerd over de levering door Bel gië van verscheidene koelsche- pen. Generaal Alfred Gruenther, ge allieerd opperbevelhebber in Europa, heeft Maandag te Parijs, in een toespraak tot de vereni ging van correspondenten bij het geallieerde hoofdkwartier in Europa (Shape), verklaard: „Wij hebben in de organisatie van het Noordatlantisch verdrag het sta dium bereikt, waarin onze strijd krachten veel minder zuilen wor den uitgebreid dan in de afgelo pen drie jaar". „De actieve grondstrijdkrach ten behalve in Duitsland zullen niet worden uitgebreid. Onze luchtmacht niet alleen van de Duitsers, maar ook van de Noordatlantische-verdragsorgani- satie zal niet zo groot zijn als eerst werd verwacht". Een deel van de Duitse bijdra ge tot de Europese verdedigings gemeenschap zou bestaan uit een aandeel in de tactische lucht macht, aldus^de generaal, Maandagochtend vroeg is een auto van het Amerikaanse con sulaat te Miincheci met het goede middel tegen de bloederzje kte van het vliegveld bij de Beierse hoofdstad naar Innsbrück ver trokken. Het vliegtuig, waarrpee het middej uit Frankfort was ge bracht, had tengevolge van slecht zicht meer dan twee uur boven het landingsterrein moeten cir kelen. Artsen in het kinderziekenhuis te Innsbrück, waar Gottfried wordt verpleegd, zijn er in ge slaagd, althans voor het ogenblik het bloeden te stelpen. Het ge neesmiddel blijft evenwel drin gend noodzakelijk, aangezien het bloeden ieder moment weer kan beginnen. Omstreeks elf uur is het ge neesmiddel bij het kinderzieken huis afgeleverd. Later op de dag was de toe stand van de patiënt weer slech- De opperbevelhebber der V. N. in Korea, generaal Huil, is te Taipeh aangekomen voor be sprekingen met maarschalk Tsjiang Kai Sjek over de vrijla ting en repatriëring van 14.000 anti-communistische Chinese krijgsgevangenen uit de Kore aanse oorlog. De commandant van de Ame rikaanse luchtmacht in het Ver re Oosten, generaal Weyland, wordt Donderdag op Formosa verwacht, waar hij zich op de hoogte wil stellen van de resul taten van het program voor wederzijdse bijstand en eenhe den van de Chinese luchtmacht zal inspecteren. De neutrale terugzendingscom missie in Korea is Maandag, na een bijeenkomst van twintig mi nuten, waarop de Zweedse afge vaardigde er bij de voorzitter, de Indische generaal Thimajja, op had aangedrongen de nifit-terug- gezonden krijgsgevangenen na middernacht van 22 Januari in vrijheid te stellen, opgeschort. Waarnemers te Panmoendjon dachten, dat generaal Thimajja zijn regering hierover wil raad plegen. De Tsjecho-Slowaakse en de Poolse afgevaardigden waren tegen het Zweedse voorstel, dat door de Zwitserse gedelegeerde werd gesteund. Een woordvoerder van de In diase bewakingstroepen heeft meegedeeld, dat de anti-commu nistische gevangenen ingevolge de „instructies van de Zuid- Koreaanse regering" weigeren zich te onderwerpen aan 't indivi duele onderzoek door de Indiërs. De woordvoerder sprak evenwel de hoop uit, dat alle gevangenen in de gedemilitariseerde zóne, zowel de anti- als de pro-commu- tische, op hun gezindheid kunnen worden ondervraagd, voordat over hun lot wordt beslist. Twee van de vier Zuid- Koreaanse anti-communistische gevangenen die Zondag de wens te kennen hadden gegeven naar een neutraal land te worden over gebracht, zijn hiervan terugge komen. Naar van bevoegde zijde wordt Korea een plan op om de krijgs gevangenen die niet gerepatri eerd willen worden en aan hun zorgen zijn toevertrouwd zonder bloedvergieten aan het geallieer de en het communistische opper bevel over te dragen. Generaal Thimajja, de voorzitter van de neutrale terugzendingscommis sie, zou willen verklaren, dat de commissie buiten haar schuld er niet in geslaagd is de bepalingen van de wapenstilstandsovereen komst betreffende de krijgsge vangenen tot uitvoering te doen brengen men weet, dat slechts vijftien procent der gevangenen aan het aanhoren van uiteenzet tingen is toegekomen en terug keer tot de status quo van vóór September j.l. aanraden. De krijgsgevangenen zouden dan tot nader besluit onder de hoede van beide partijen moeten blijven. Inmiddels wordt uit Londen gemeld, dat men in kringen van de Britse regering doet uitkomen, dat Groot-Brittannië gaarne met een bijeenroeping van de alge mene vergadering der V. N., zo als door India gevraagd, in de komende maand zal instemmen. Als voordeel van een dergelijke bijeenkomst ziet men de moge lijkheid voor de assemblée om snel een besluit van het geallieer de opperbevel tot invrijheidstel ling van de 22.000 krijgsgevange nen te bekrachtigen. Tevens zou men het bijeen zijn van de alge mene vergadering ten tijde van de ministersconferentie te Berlijn en van mogelijk hervatte voorbe sprekingen te Panmoendjon voor een politieke conferentie over De raad van de interparle- Van Luxemburgse zijde werd mentaire Benelux-Unie is Maan- deze vergadering bijgewoond dagochtend te Luxemburg bijeen- ??or de her®n Reuter. Fandel. Margue en Schauss, volksverte- gekomen, onder voorzitterschap genwoordigers, van Nederlandse van de heer Reuter, voorzitter zijde door de lieren Van der Goes vernomen, stellen de Indiërs in Korea toejuichen. van het Luxemburgse parlement. In de Staatscourant van gis teren is opgenomen een opgave van het aantal in de periode van 27 December 1953 tot en met 2 Januari 1954 aangegeven gevallen van besmettelijke ziek ten. Er werd 1 geval (in Scha- gen) van kinderverlamming aangegeven. Voorts werden 43 gevallen van diphterie geregi streerd. Radio-Peking meldt, dat de re geringen van communistisch Chi na en van Noord-Korea het op perbevel der Verenigde Naties Maandag in een gezamenlijk schrijven hebben verzocht de ver bindingsofficieren van beide par tijen dertien dezer te Panmoen djon te doen bijeenkomen, om te beraadslagen over een datum, waarop de verklaringen, welke in het afgelopen weekeinde door de Chinees-communistische en Noordkoreaanse ministers van buitenlandse zaken, Tsjoe en Lai en generaal Nam II, zijn afgelegd, kunnen worden behandeld. In deze verklaringen werd een beroep op de verbondenen ge daan om te komen tot een onver wijlde hervatting van de inleiden de besprekingen tot een politieke conferentie over Korea van Naters en Wijffels, leden van de Nederlandse Tweede Kamer, en van Belgische zijde door de he ren Rolin en Ronse, senatoren, en Destenay, volksvertegenwoor diger, evenals door de heer Hum- biet, secretaris-generaal van de interparlementaire unie. Een aan het slot van de confe rentie uitgegeven communiqué meldt, dat de raad, na kennis te hebben genomen van het door de drie regeringen op 24 Juli 1953 ondertekend protocol betreffende de oprichting van een interparle mentaire* Beneiuxraad, met vol doening vaststelt, dat de regerin gen gevolg hehben gegeven aan de in Juni 1953 in Den Haag tij dens de vijfde conferentie van de interparlementaire unie geuite wensen, maar dat hij het nodig oordeelt, ten einde de doeltref fendheid van de voorgestelde in stelling te verzekeren, in het pro tocol bepaalde wijzigingen aan te brengen. Aan de regeringen en aan de parlementen van de drie landen zal een resolutie worden toege zonden, waarvan de inhoud niet is bekendgemaakt. Aan de natio nale groeperingen van elk land wordt opgedragen alle nuttige initiatieven te nemen om de be oogde wijzigingen tot stand te brengen. Drie „Sabrejets" van de Ame rikaanse luchtmacht zijn gisteren op een oefenvlucht ten zuiden van Frankfort neergestort we gens brandstofgebrek. De piloten konden zich redden. In de provincie Caldns van Columbia is een Columbiaans vliegtuig neergestort. Achttien passagiers en drie bemannings leden vonden de dood.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1