op Reacties Eisenhowers boodschap Wat brengt de Radio] Natuurlijk* hebt U jaar in jaar uit altijd trek in tjlb filac, want t)!b fike's bevatten top-virginia's, Frans schip vergaan De Cubaanse ex-gezant wenst Cairo te verlaten De Deense export van agrarische producten Geef kleine aannemers ook een kans Plan voor brug en tunnel tussen Denemarken en Zweden De „Berend N" De geheimzinnige ontplof fing boven Dieppe Postzegels van de F.A.O. komen uit A. N. W. B.-brochure over verlichtingseisen Vijf Egyptische diplomaten nemen ontslag Hoe kinderen in Australië leven en leren Polemiek rondom koning Leopold De opdracht van Robert Mersham Zeepost naar Engeland De beweging van olie op de Atlantische Oceaan IWEEDE BLAD Zaterdag 9 Januari 1954 9e Jaargang No. 3043 ,,Als de nacht valt....'' "The cream of the Virginia crop" ward ook ««eer in 1953 door onze inkopers gekocht. l VRIJE In Londen, Parijs en Bonn is Eisenhowers mededeling, dat hij de boodschap van president zijn Europese politiek zal voort- E.senhower aan het congres over zetten. Ook de Amerikaanse er- het algemeen met instemming kenning van de dringende nood- begroet I zaak om de Europese verdedi- I gingsgemeenschap te verwerke- Waarnemers in de Britse hoofd- lijken, is in Bonn in goede aarde stad tonen zich ingenomen met gevallen. de verzekering van de president, Het Oostduitse persbureau A. dat de Amenxaanse poiitieK ten D.N. laat een geheel ander geluid aanzien van Europa, „voor zover horen. In een bericht uit Wa- wij kunnen zien", gebaseerd zal shington wordt gezegd, dat de blijven op het Atlantische ver- V. b. hun machtspolitiek willen drag. Men is evenwel van me- voortzetten, „niettegenstaande de n.ng, dat de woorden van Eisen- tekenen van een vermindering how er ru.mtc openlaten voor de van de internat.onale spanning, „herwaardering" van de Ameri- dank zij het ijveren van de Sow- kaanse ponnen, waarmee minis ter uulles onlangs heett gedreigd, als de Europese landen zich niet spoedig aaneen sluiten. Lonuense lunet.onarissen ach ten één van de belangrijkste pas sages die, waarin wordt aange- jet-unie". Voigens A.u.N. wenst Eisenhower een voortzetting van de „rranse aanvalsoorlog tegen de Indo-Chinese bevloking, wel ke voor haar vrijheid strijdt", en een „spoedige bewapening van West-Europa ter verwezenlijking drongen op vrijer handelsverkeer van de agressieve bedoelingen tussen de met-communistische van het Amerikaanse ïmpenans- landen, iets waarop Engeland me". reeds lange tijd heeft aange- De eerste reactie in Ameri- stuurd. kaanse congreskringen op Eisen- In r-arijse kringen is men in het howers voorstel om op beperkte bijzonder ingenomen met Eisen- schaal inlicntingen betrexiende huwers aandringen op voortzet- kernenergie aan de bondgenoten t.ng van oe Amerikaanse hulp van de V. S. te verstrekken, was aan de Eranse strijdkrachten in Indo-China. Dit zal, zo redeneert men in de Eranse hoofdstad, de vrees wegnemen, dat Erank-rijk zien weliicnt gedwongen zal z en, genoegen te nemen met 'n „onbe vredigend bestand" in deze strijd. Ook ziet men Eisenhowers uitla ting ais een bewijs, dat hij zijn positie sterk genoeg acht om druk op het congres te kunnen uit oefenen, ais extra-hulp voor In- do-Chma wordt gevraagd. (Vol gens welingelichte Eranse krin gen zal de minister van Defensie Bleven, binnenkort meer trans portvliegtuigen vragen voor de strijd in net Verre oosten). Westduitse regeringskringen verklaren zich verheugd over De France vraciunoot Cap Falcon, 1490 ton, is Vrijdag bij stormweer in oe Golf van Bis- caje vergaan. De bemanning van 2z woppen xon woruen gered. De boot zonk 4 uur nadat zij de eerste noodsignalen nad uit- gezunuen. Negentien der opva renden gingen in de reddings boot toen net duidelijk was, dat het semp zou zinken. Zij wer den opgepixt door een Spaanse treiler. De kapitein, de machinist en een stuurman bleven aan booro tot het laatste ogenblik. Toen sprongen zij in zee. Een anuere Spaanse treiler nam hen aan boord. De Cap Falcon was van Oran op weg naar Bayonne met een lading fosfaten en kurk. gunstig, üenaior Richard Russell, een vooraanstaande democraat uit Georgië, verklaarde het met véle van Eisenhowers aanbevelingen eens te zijn. Hij wilde echter de Amerikaanse economische hulp verlening aan het buitenland ge heel staken, met uitzondering van de tecnniscne hulp overeen komstig het z.g. „punt vier" van het hulpprogramma en de Ameri kaanse nulp bij oe wederopbouw van Zuiu-xvorea. De ex-gezant van Cuba in Egypte, Luis Almagro, die ont- *s daarom in ue eerste plaats slag heelt gevraagd naar aan- van de landbouw ainanxelyx. Ofochoon de Deense uitvoer van agrarische producten in o3 ue groo.ste omvang seuert Ue oonog heeft genad, zijn de Deense boeren verontrust over ue toexomat. overal zien zij hoe andere landen hun lanuoouw oeacnermen aoor net opirexxen van hoge taneimuren, in net oijaonuer in naourige landen ais ouit-iaiid, iNeueriana, iranxryx en Itaiie. Engeland, dat verre weg de groo.ste en beste aine. rner van uenemarxen is, bevor dert de proouciie op ue Engeiae boeueiijen door garantieprijzen en ahacre miuueien en zet oox ue voorxeuraoeuariaenng v'oor producten uit nev ^emeneoest voort, in 19a3 maaxten ue uit voer van ueense agrarische pro ducten mm-.ens oö procent uit van ue totale uitvoer, net be staan van oe ueense oevoixing leiding van het in oe.lag nemen door ue Egyptische douane van een bedrag van omstreeks 250 duizend gulden dat hij volgens de douane op ongeoorloofde wijze uit het land wilde voeren, heeft tegenover de Egyptische autoriteiten verklaard, oat hij het land zo spoedig mogeiyx wenst te verlaten. Hij ontkende, dat hij de in beslag genomen deviezen terug wilde ei-en. Het is voor kleine aannemers, die vaak met eigen zoons of met een kleine kern van arbei ders werxen, veeiaf onmogehjx in te schrijven op grote com plex en nieuwbouw van wonin gen. Deze aannemers zouden even wel toch een kans heoben bij deze woningbouw te worden in geschakeld, indien ondraentge- vers bij de aanbesteding van dergelijke complexen niet alleen een aannemingssom in massa zouden vragen, maar ook geie- genueid zouden geven tot het inschrijven voor percelen. Daar om -.cmv ue rmmaier van we deropbouw en Volkshuisvesting in ecu -car ij ven aan de gemeen- tebes.uren meegedeeld, aat ny het op prijs zal stallen, indien u^e, nooi mogelijx, bij aanbe steding van grote complexen oox prijsopgaaf vragen voor af zonderlijke percelen wan deze complexen, ue grootte van dt percelen zou dan zodanig moe ten zijn, dat deze kleinere aan nemers daarvoor kunnen in- scnrjjven. Zes Deense en Zweedse aan- nemersnrma's neouen ojj ue re geringen van uenemarxen en ziweuen een plan ïngeuienu om ue twee lanuen via een tunnel en een brug te veromuen. net project, het grootste van zyn soort te wereld, zai in 1U jam xunnen wore en voltooid vyt jaar voor de bouw v~n de brug en de tunnel en de rest voor ue uanieg van toegangswegen e.d. Het plan voorziet in een tun nel van uet enanu Amagar, teil ziUiuen van KOpennagen, nam aet ueense enanu oaitnoim, ua„ halverwege de aont ngt. van daar wil men een orug oouwen naar «en punt ten Ziuiuen van Limnamm, bij Malmo in Zwe- uen. ue leng.e van ue tunnei en ue brug tezamen zal ongeveer 40 xm zyn. De weg zal 2 banen nebben van elk 7 meter breeute. De indieners van net plan zyn van mening, dat men per auto m 40 tot minuten van Aopen- nagen naar jviaimó zal kunnen ryuen. Vooraanstaande Zweedse en Deense banxen hebben steun toegezegd voor het project, dat naar scnatung 500 mnhoen kro nen (ruim 2d0 millioen gulden) zal kosten. De zes aannemers firma's uie het werk gezamen- lyk willen uitvoeren, wmen een concessie van 60 jaar om tun nel- en bruggeld te vragen van het passerende verkeer. In de aigeiopen 6 jaar is het Het 208 ton metende Neder landse kustvaartuig Berend N, dat Donderdagavond in de mond van de Solent aan de grond is gezet, is Vrijdagmor gen vlot gexomen. Het voer op eigen kracht in de richting van Southampton, het dex gelyk met net water en met zware slagzij. verkeer over de Sont verzesvou digd, waardoor de bestaande veerdiensten volkomen ontoe- teixend zyn geworden. Van de nieuwe route zullen 10 tot 15 millioen voertuigen per jaar ge bruik kunnen maken, met een maximum van 2 tot 3000 per uur. De Deense, noch de Zweedse regering heeft tot dusverre la ten weten, of zij het plan zal teunen. Men neemt aan, dat het binnenkort in het Deense parlement ter sprake zal komen, waarbij premier Hedtoft wel licht een verklaring zal afleg gen. Op de hailjaanyx.se oyeen komst van ue ueense landbouw raad heeft de voorzitter, Hans Pins-rup, verklaard, dat de vooruiixichten voor de Deense landbouw niet bemoedigend zyn. ny zeiue, uat net enige licht punt van de laatste maanden ue verk-pen naar de öowj et- unie waren en dat pogingen ge daan moeten woruen deze ver kopen te vergroten. Veruer waarschuwde hy, dat de Denen op oe enxele nog overgebleven marxten steeds sterkere concur rentie moeten verwachten. Hij sprax er zyn verontru.ting over uit, dat de kosten in de land bouw over het algemeen geen neiging tot dalen heooen ge toond en sedert 1949 met 30 pet. zijn gestegen. Daarentegen zyn de prijzen der producten slechts met 5 of 6 procent gestegen. 11 November zal de organisa tie der V. N. postzegels uitgeven ter ere van de F.A.O., de orga nisatie voor voedsel en land bouw van de Ver. Naties. De postzegels, die in waarden van 3 en 8 cent zullen uitkomen, zyn ontworpen "door de Neder lander Dirk van Gelder. Hij won met het ontwerp de eer.te prijs van een door de V. N. uit geschreven internationale wed- ..L'ijd (November 1952). Er zijn 1 2aU.0c0 p-s.zegels ge urt kt en wel in Engeland. Op di postzegel komen een tarwe- aar voor en net gebruikelijke opschrilt in 5 talen. In de nn- xeruovenhoek staan de letters E.A.O. I 33 i 1 l i o aa c n <1 a aai v zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. De A.N.W.B. gaat op grote schaal de brochure „Als de nacht valtgratis ten be hoeve van de weggebruikers verspreiden. In dit boekje, dat zijn be scheiden piaats in elke hand- scnoenenxastje van eixe auto kan vmuen, worden op overzich telijke manier de wettelijke ver- hcüixngseisen voor voertuigen in wouxu en oeelo toegelicht. Men wijst er op, dat de wette- lijxe eisen siecnts minimum- eixen zyn en geen de raad hoe men de „verlichting om goed te zienen „om goed gezien te worden" tot net grootst mogelij ke nut kan opvoeren. Naar A.F.P. uit bevoegde bron verneemt, hebben de volgende diplomaten in de buitenlandse dienst van Egypte ontslag ge vraagd: Midhat Zewar, gezant in Stockholm; Waghi Rostoem, ge zant in Beyroet; Moh. Hamdi, vertegenwoordiger in de com missie voor Somaliland; Iikan- dar T"Tahbi, gezant in Ethiopië en Hoessein Raghi, gezant in Brussel. Niet alleen de (vracht)-auto ecmer ment goed licht en goede vernch.ing te neooen. Het boek je behandelt de vertichtings- vraagstuxxen van scmer alle boorten motorvoertuigen en rij wielen. Daarnaast krygt ook de voetganger een „verlichtende" beurt. De A.N.W.B. wil op deze ma nier het sparen van mensenle vens in ne* verxeer bevorderen. De „werkgemeen.chap voor vernieuwing van opvoeding en onderwijs" zal van 14 tot 17 Jan. in de Van Alphenschool te reent, onder oe titel: „Hoe xmoeren in Australië leven en leren" een tentoonsielling van paeuagogiscn ma-euam nustralie te organiseren. op het platteland, de Sight- ceeing-scnool en nijverheids- scnooi. Vervolgens zien we iets van de zorg voor het misoeelue en georexxige kind. Onder de daaropvolgende publicaties op 't geoieu van volwassenenopvGe uit ding zijn van bijzonder belang Dit de met grote zorg samengestelde materiaal wero door verschil lende Au.tralische secties van ae New tduc.ion Fellowsnip bij eengebracht als bijdrage tot het internationaal pxan van Kees Boeke, dat beoogt gegevens te verzamelen, die een beeld van het leven en leren van kinderen m anoere landen geven. Da temoons.eiüng belicnt achtereenvolgens het huisgezin, de kleuterschool, de opleiding van ieerxrachten voor V. O. en L. O., de lagere school waar bij vooral de inzending van Brunswick-experirnental-school te noemen is de middelbare school met talloze uitstekende individuele en groepswerks.uk- ken over de meest 'uiteenlo pende onderwerpen, de corres- p.ndeniiaschool met taken- boekjes en vele schriften met uitgewerkte opgaven, de schooi cur.ussen Engels voor immi granten. i alrijke publicaties van de Council for Educational Re search besluiten deze expo.itie. uit materiaal werd in Maart 1953 in Melbourne tentoonge steld en daarna naar Neder land verscheept. Op 30 Novem ber en 1 December j.L werd het in ons land voor het e,erot te Bilihoven geëxposeerd. Naar „Le Soir" meldt, zou ko ning Leopold de regering neb oen uoen weten oat hy een eventueie Uitnodiging om 't be- scnermneerscnap te aanvaaruen van de Belgische handelsten toonstelling, me op 19 reoruari te Mexico zal woroen geopend, niet zou kunnen accepteren en zich evenmin voor oe omcieie opening naar xuid-Amerixa zou xunnen begeven. ueze beslissing van koning Leopold zou, alaus het blad, een gevolg zyn van het feit dat de partyen zien in deze zaak heb- uen gemengd en nieraan een poiitiex karaxter heooen gege ven. In verscheidene Belgische partijbladen is ue laatste dagen iiameiyx een polemiek gevoerd over de vraag of de afgetreden vorst al dan niet n-g een verte genwoordigende lunctie zou xunnen unoelenen in het open bare leven en met name of hij België in het buitenland zou kunnen vertegenwoordigers op een wyze zoals bijv. Prins Bern- hard voor Nederland doet. ZONDAG 10 JANUARI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Amus. muziek; 8.45 Sport; ö.oü oausene; 9.00 Giam 6.45 Causerie; 10.00 Causerie; 10.05 Voor de kinaeren; 10.30 Kerk dienst- 12.00 Sport; 12.05 Ork.; lz.do voor ue neren; 12.45 Licn- te muziek; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.10 Piano; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Boekbespreking; 14.20 Opera; 15.20 T-neel; 15.'A„ Orgel; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie; 17.30 Vooi de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Orgel; 18.50 Ra diolympus; 19.20 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 De puzzle-parade 21.00 Hoorspel; 21.30 Medede lingen; 21.35 Orkest; 22.05 Ac tualiteiten; 22.20 Gram.; 22.30 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. HILVERSUM II: 8.00 Nieuw- 8.15 Orgel; 8.30 Morgenwijding 9.15 Kwartet; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Vra- genbeantwoording; 11.45 Ka mermuziek; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.50 Orgel; 13.0t Nws.13.10 Gev. muziek; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Gram. 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Ork.. 15.40 Klankbeeld; 16.00 Piano; door MARTIN VERDUYN. 8) (Nadruk verboden). Het was alsof het meisje zijn gedachten raadde. Haar stokte toen zij zacht zei: „Ik wil er geen drama van maken, ser geant Dunweli, maar ais de Duit- Volgens astronomen is de ge- - sers komen, krijgen zij mij niet heimzinnige ontploffing die in ieventL" de vroege ochtenduren van Dunweli glimlachte. Hij was Donderdag boven Dieppe is weer even (je taxichauffeur en waargenomen, vermoedeiyk ver- knipoogde, jorzaakt door een meteoorsteen.i;je mag dan een geleerd juffie Een ooggetuige Leeft verklaard, zyn> mag je wel. En als je het dat het nachtelijk duister ge- ze^ njet zou yUrven, dan zal ik durende enkele seconden in er wej voor zorgen, dat cLe ke- daglicht werd veranderd. De ontploffing heeft verscheidene uiten doen breken. Voortaan kunnen afzenders van brieven en briefkaarten be stemd voor Engeland, verzceken xeze stukken per boot te doen verzenden. Dergelijke stukken dienen op de adreszijde te zijn voorzien iedere belager. reis geen levende miss Andrews in handen krijgen." „Ik vind jullie gesprek niet be paald opwekkend", klonk een vermoeide stem achter hen. In het schemerlicht stond lang en ietwat gebogen, commander Ro bert Mersham. Hij zag er ongelooflijk geha vend uit, met grote scheuren in zijn uniform, zonder pet en met verwarde haren. Maar op zijn ge laat lag een trek, die voorlopig niet veel goeds beloofde voor als Dunweli viel het op, dat het meisje niet naar de professor vroeg. Maar de sergeant vond het stem hoog tijd eens de aandacht te vesugen op de persoon waarom al deze ellende doorgemaakt moest worden. Kort braent hij rapport uit. „De prof. zou h.er eigenlijk moeten zijn. Op het ogenblik van de val was hij bij miss Andrews en de jongtens." lviersnam knikte. „Ik weet er alles van, sergeant. Het feit dat jij mij niet kon vinden is hiermee ook verk.aard. Crownby, Flan ders, majoor Crane en ik waren er het beste doorgerold. Al spoe dig na de schok constateerden wij dat we nog leefden omdat wij het geluk hadden de neus vrij te kunnen houden en bovendien be- Op 20 Januari zullen vliegtui gen van de Britse marine in een halve cirkel ten Westen van Engeland .plastic-enveloppen uitwerpen. De halve cirkel zal een straal hebben tot 2100 mijl. Het is de bedoeling, de bewe ging na te gaan van olie, af komstig van schepen. Deze (drijvende) olie is nadelig vooi de stranden, havens, visindu- strie en het zeeleven in de Brit se en andere Europese wateren. In de enveloppen bevindt zich een kaart en vinders worden verzocht de kaart na invulling oo te zenden naar het nationale instit jut voor Oceanografie. De afzenders zullen een beloning dicht mogelijk bij de aanduiding plotselinge krijg'en van twee shilling en I van ue piaats van bestemming knapt, captain Mersham", zei zej wij deden toen wij uit de draden arm een onderzoek instellen naar de toestand van miss Andrews en prof Nichols. Miss Andrews was oewusteloos en de prof. was juist bezig haar weg te slepen, toen hij ons, in ieder geval mijn lantaarn licht, zag naderen. Ik riep hem toe even op onze hulp te wachten, ik zweer je, Sam, dat we een heel eigenaardig antwoord kregen. Het ziet er voor luit. Crownby met zo best uit." Marion griep Mersham bij de arm. „Wat is er gebeurd?" fluisterde zij adem.oos. „De professor schoot en hij raakte Crownby in de borst", antwoordde Mersham grimmig". „Toen verdween hij in de jungle, waar wij hem achterna gingen". Het meisje zeeg met een zucht neer. Het was een treurig appèl, dat Mersham die morgen van het wrak van zijn machine moest af nemen. N.et alleen dat ieder ogenblik een bende nazi's en een sixpence. hoorlijk ingenesteld zaten. De vleugels vingen de stoot op, zoals regen van machinegeweervuur je wel gezien zult hebben". te verwachten was, maar 't aan- „Daarom vond ik het vreemd tal doden en gewonden was reeds jullie nk.t te kunnen vinden", in- voldoende, om te wanhopen aan terrumpeerde Sammy vrijmoe- de onderneming, dig. vroege morgenuur had de voch- „Juist", vervolgde Mersham en tige hitte een verlammende wer- i er kwam een eigenaardige k ank king, en de lucht van de rottende van een in het oog vallende I Dunwed knikte en het meisje in zijn stem, „maar dat was toch vegi tatie belemmerde de adem- aanwijzing dat verzending per strekte zichtbaar verheugd haar het vreemde niet Sammy, want haling. zeepost wordt verlangd. Deze hand uit. omdat jij prof. Nichols niet kon Crownby was er met zijn schot- aanwijzing behoort liefst zo „lk kan u niet zeggen, hoe uw vinden, waren Crownby, Flanders wond wanhopig aan toe. Majoor deze ïrrealite.t, deze dwaze sprong verschijn.ng ons po-en ik ook zoek. Het eerste wat Drake was er met een gekneusde in de afgrond. - afgekomen. Flanders had Dunweli zag grauw van pijn en zat onophoudeiijk te rillen van de koorts, maar nij kon z.ch blijk baar met hartige vloeken en een verbeten gekauw op de been hou den. „Als je hier eenmaal op je rug ligt, ben je er geweest", zei hy met een veelbetekende blik op de ylende tweede piloot. Van de soldaten waren er nog twee in leven, waarvan één lichi gewond. De marconist was mei een g< broken nek onder een ge- xantelde munitiekist gevonden. De radio-installat.e was onher stelbaar vernield. Het meisjt scneen, uiterlijk althans, herstelt, van de schok, die prof. Nichols krankzinnige vlucht en noodlot tige schot haar gegeven hadden. Zij zat met de handen onder dt xm gebogen, bleek en stil naasi de ylende Crownby en trachtte hem te he.pen door zo nu en dai. water in zijn mond te gieten. Mei hall dichtgeknepen ogen, ver moeid tot in zijn merg zag Mera ham de trieste kring rond. Hi, gevoelde even een onbedwinbare lust tot lachen als hij dacht aan de betekenis van zijn opdracht en de feitelijke toestand. Was dii Reeds in het wrakke hoopjje mensen neerge smeten in de nel van Centraal- Afrika, bestemd om de mensheid voor en groot gevaar te behoe den? De gedaente was redelijk bekeken, eenvoudig bespottelijk. En toch aanvaardde Mersham te worden vermeld. 1U1U^/V| Ulllllli - I -j u - 1 bijna opgewekt. Zowel Mersham en stangen waren gekropen, was geen schram en rookte een pyp. (Wordt vervolgd). 116.10 Causerie; 16.15 Sport; lo.30 Vespers17.00 Kerkdienst: 18.00 Causerie; 18.45 Cau.erie; 19.00 Kerxel. nieuws; 19.Oo Kcor; 19.23 Gram.; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 Opera; 22.45 ueoed; 23.00 Nieuws; '23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram; 12.30 Weerbericht; 12.34 Volks- eünc.; U.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 upcra; lo.30 Gram.; 15.45 Sport; ,„.3u urram.1/.U0 Oude muz.; i7.40 Gram.,; 17.45 Sport; 17.50 jram.la.00 Koor; 18.30 Cau serie; 19.00 Nieuws; 19.30 Ger. muziek; zü.15 Gram.; 21.00 Ork.; xZ.OO Nieuws; 22.15 Gram.; 23.J0 nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 11 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; ..iu Gram.a.uO Nieuws; 8.15 mam 9.U0 Morgenwyumg; 9.15 -«var-et; a.za waterotaiiaen; >.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; il.OO Voordracht; 11.1a Orxest; i uü meute muxiex; iz.30 Mede- aelingen; 12.38 Orgel; 13.00 ,ieu*s; 13.15 uram.; U.zO Ork.; i4.00 Cau-erie; 14.20 Gram.; i*.3U voordracht; li.45 Riano; io.l5 Voor de vrouw; 16.15 Gr.; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 -.imil.J/.3U uausene; 18.00 nieuws; 18.15 Causerie; 18.30 Accordeon; 19.00 Voor de jeugd; i9.15 Gram.; 19.25 Lichte muz.; i9.45 Regeringsuitzending20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; J2.40 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 jilmprogr.; 23.45 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.33 Gew. muziek; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 3.15 Sport; 8.20 Gr.; 8.30 Cau serie; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken,; 9.30 Voor de vrouw; 3.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; i3.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.25 Gram.; 16.00 Lezing; 16.30 Ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gr.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Rege- ingsuitzending; 18.00 Koor; 18.20 Sport; 18.30 Piano; 18.45 Sng. les; 19.00 Nieuws; 19.10 finse liedjes- 19.30 Causerie: 19.45 Huismuziek; 20.00 Radio- trant: 20.20 Lichte muziek; 10.40 Hoorspel; 2120 Gram.; 21.40 Zang; 22.10 Kwartet; 22.40 -Irani.- 22.45 Gebed- 23.00 Nws.; 23.15 Orkest; 23.50 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws- 13.15 Piano; 13 30 Gram.; 13.45 Piano; 14.00 Voor de school; 15.00 Gram.: 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18 00 Franse les: 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws: 19.40 Gr*m. 20 00 Ork.; 21.15 Gram.; 21.30 Lichte muz 22.00 Nieuw 22.15 Gram.; 23.00 Nï:ut.-s.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5