Anti-democratisch complot in de Verenigde Staten RECHTSZAKEN Maatregelen tegen mazelen KERKDIENSTEN Het offer van Svitjold BON Extremisten helpen elkaar Voor de Zondag VERTAALMACHINE Wat de Dokter zegt De herhalingsoefeningen 1954 Slapen (in hotels) wordt duurder AMPULLEN MET MORPHINE GEVONDEN. 1 1 v. z. Dezer dagen speelde zich op de Amerikaanse boekenmarkt een schandaaltje al: het werk van een man, die beweerde zijn land in de Wereldoorlog II als spion te hebben gediend en de verschrik kelijke martelingen te hebben doorstaan na zijn gevangen neming door de nazi's, zonder uit de school te klappen, is als .be drog ontmaskerd. In tegenstel ling tot dit product van één en al rijke fantasie, waaraan de aan lokkelijke titel van „The man Wordt niet omgevoerd door verscheidene en vreemde leringen: want het is goed, dat het hart gesterkt worde door genade. Hebr. 13 9. Weet gij reeds, mijn lezer, wat „genade" is? Het is een woord, dat in gelovige kringen veel ge bruikt en door rechtzinnigen vaak lichtvaardig uitgesproken wordt. En het is duidelijk, dat men bij dit veelvuldig gebruik de diepte der ontferming onzes Gods niet verstaat, zo min als de oot moed, die nodig is om haar te kunnen aangrijpen. Evenals het lichaam dagelijks gesterkt wordt door spijs, zo moet het hart, het zwakke, haastig bewogen men senhart, sterk gemaakt worden door genade. Wij hebben dit voedsel nodig, vooral jonge harten in hun moei lijke levensstrijd, waar allerlei invloeden, verleidende stemmen en schoonklinkende drogredenen op hen aanstormen. Maar ook wij ouderen kunnen haar niet ontberen. Wij weten het toch reeds uit ervaring, wat de jonge harten nog moeten ondervinden. Hoe moeilijk het is, een hart vast te maken en bestendig, eenswil- iend en gewillig, rustig en ge rust, ootmoedig en afhankelijk. Wie zal ons voeren in een vaste stad; zult Gij het niet zijn, o God! Lere ons Uw Geest af te zien van ons zelf, ons eigen oordeel te wantrouwen, andere geesten met voorzichtigheid de toegang te geven tot ons hart. Leer ons te gevoelen, ook heden, dat wij ge sterkt moeten worden voor onze dagtaak en voor onze strijd. En moge alzo de grondtoon van ons leven zijn of worden: 'k Wil door genade leven, Heer, En op genade sterven! <Ult „Nieuw' Bijbels Dagboekje".) who would not talk" („De man, die niet spreken wilde") was ge geven, zou men talrijke redevoe ringen en drukwerken, die hier in 1953 zijn uitgesproken en ver schenen, van het opschrift „The people who talk too nuch" („De mensen, die te veel spreken") kunnen voorzien. Het is moeilijk door het stof, opgewaaid door de storm van verdachtmakingen, zware of lich te beschuldigingen en felle de batten te onderscheiden, wat zich hier nu werkelijk afspeelt. Waar schijnlijk zal het eerst aan een nog betrekkelijk ver in de toe komst liggende tijd zijn voorbe houden, de ware gronden van het gebeuren te. ontdekken. In elk géval heeft het scherpe duel tusen vooraanstaande Ame rikaanse politici van de laatste weken en maanden, de waar nemer iets dichter gebracht bij de kern der dingen, die nu al bij na tien jaren lang de politieke sfeer, tot leedvermaak van Ame- rika's vijanden, vergiftigen en de Amerikaanse kiezers in de grootste verwarring brengen. Wat vooral zichtbaar is gewor den, is een net van samenzwerin gen, dat, ten dele op politieke ten dele op economische doelstel lingen gebaseerd, reeds tijdens de tweede ambtsperiode van wijlen president Roosevelt werd ge geven. DE SAMENZWEERDERS. De poging, de sociale vooruit gang van het tijdperk Roosevelt- Truman te vernietigen en de ge hele politiek dezer presidenten ook op internationaal terrein ongedaan te maken begon reeds tamelijk vroeg. Lang bleven de draden en verbindingen verbor- gen. De omstandigheid, dat het het communisme, met zijn agressieve strijdwijze, gelukte, op verschil lende plaatsen gevaarlijke bres sen in het Amerikaanse demo cratische front te slaan, speelde zekere groepen van samenzweer ders in de kaart. In feite zijn de meeste van deze bressen inmid dels gedicht, maar het behoort tot de tactiek van de samenzwe ring, dit niet te erkennen, daar men het eigen complot niet beter kan verbergen, dan door over het andere een vuurwerk van onthul lingen af te steken. Wie zijn nu de belangrijkste dragers der samenzwerende groe pen, die, als van een boze geest bezeten .Amerika en Amerika's vrienden in permanente onrust houden? Om er slechts een paar te noemen: de zogenaamde „lu natic fringe" (krankzinnige franje) van het Amerikaanse politieke leven, fascisten, anti semieten en zwakzinnige wereld- hervormers; verder de isolatio- nisten en economische reactionai ren van de rechtervleugel der re publikeinen, voor een deel ver bonden met de ondefiniëerbare krachten van het McCarthyisme zekere ultra-conservatieve demo craten in de zuidelijke staten; zeer machtige, op vele senatoren en afgevaardigden invloed uit oefenende leiders van bepaalde belangengroepen; en tenslotte, om de kring rond te maken, de beroeps ex-communisten, d.w.z. lieden, die uit het feit, dat zij vroeger communist zijn geweest, politiek en geldelijk voordeel trachten te slaan. DE ECHTE COMMUNISTEN. Wat de nog aanwezige echte communisten betreft: hun enige hoop ligt in de verwarring, die door de bovengenoemde groepen in het politieke leven van het land wordt gesticht. Want al voeren ook al deze groepen zeker geen eensgezinde actie, zij zijn toch onder een hoed te vangen. Zij zijn, zelfs indien zij aan het denkbeeld der democratie lip pendiensten bewijzen, in wezen anti-democratisch. Zij zijn even zeer tegen sociale als tegen cul turele vooruitgang gekant. Zij zijn eensgezind i#i hun haat tegen de gematigdheid en zij zijn innerlijk overtuigde aanhan gers van het conformisme, de af gedwongen eenheid van mening. Het feit, dat al deze vogels zo verschillende pluimage dragen, weerspreekt dit niet. Zij zijn op het ogenblik door de tegenstan der verenigd. Wanneer deze er eens niet meer zou zijn, zouden zij onder elkaar de „selectie van de sterke" toepassen, tot er slechts één man en één mening zou zijn overgebleven. Men zal geneigd zijn te zeggen, dat het daartoe toch nooit zal komen, omdat de democratie in de Verenigde Staten te hecht is verankerd. Gehoopt en geloofd moet worden, dat degenen, die zo spreken, gelijk hebben. Maar de onbevooroordeelde waarnemer kan er helaas niet aan twijfelen, dat de conformistische menings- dwang zich in de Verenigde Sta ten in 'n razend tempo verbreidt. De Haagse politie heeft in het water langs de Nassaulaan te Den Haag één van de twee kof fers teruggevonden, die Dinsdag avond uit één op de Prins Mau- ritskade aldaar geparkeerde dok tersauto waren gestolen. De thans gevonden koffer be vatte ampullen morphine en strophautine, alsmede een flesje met 10 cc morphine. De Haagse politie had reeds gewaarschuwd tegen het gevaar, dat een onoor deelkundig gebruik van deze ver dovende middelen opleveren. De andere koffer, waarin dok tersinstrumenten zaten, is nog niet gevonden. AMBTENAAR O.M. HEEFT ERNSTIGE CRITIEK OP NEDERL. SPOORWEGEN. De international Business Machines Corporation heeft een electronisch „brein" gedemon streerd dat Russische zinnen in het Engels kan vertalen. De op gegeven zinnen werden in en kele seconden vertaald. Het apparaat is door de ge noemde maatschappij en ge leerden van de Georgetown uni versiteit ontwikkeld uit een electronisch brein dat gebruikt werd voor 't oplossen van ma thematische en kernphysische problemen. Het kan ook voor andere talen geschikt worden gemaakt. De ambtenaar O. M. bij het kantongerecht te Apeldoorn heeft in de zaak tegen de over wegwachter E. J. K. uit Apel doorn, die voor de tweede maal binnen een jaar niet tijdig bij de nadering van een trein de bomen had gesloten, ernstige critiek ge uit op de leidinggevende figuren zou kunnen bij de Nederlandse Spoorwegen. De ambtenaar o.m. zeide, dat deze figuren schromelijk tekort schieten in hun taak, voldoende maatregelen te nemen voor de veiligheid van het publiek. De overwegwachter, die deze functie reeds 26 jaar vervult, zei- de niets liever te willen dan naar een andere dienst te worden overgeplaatst. Voordat het zo ver is zal hij echter eerst nog 40 boete moeten betalen, want de rechter vonniste conform de eis. In een plaats in Friesland heeft zich een geval van blauwe mazelen voorgedaan. Het pa tiëntje, een jongetje van vier jaar, is na korte tijd overleden. Op de. kleuterschool ter plaat se heerste een epidemie van ge wone mazelen; de helft der leer- lingetjes had de ziekte te pak ken. Naar aanleiding van het tragi sche sterfgeval bespreekt onze geneeskundige medewerkster voor bezorgde lezers van ons blad de verschillende aspecten van de mazelenziekte. Als regel behoeft men mazelen niet als een gevaarlijke ziekte te beschouwen. Meestal wordt het krijgen van mazelen niet opgevat als een ernstige kwestie, maar veeleer als een noodzakelijk kwaad. Bijna iedereen, die deze. be smettelijke ziekte in z'n jeugd doormaakt, is er op latere leeftijd tegen gevrijwaard. Dat is niet onplezierig, want mazelen bij vol wassenen pleegt gepaard te gaan met zeer heftige ziekteverschijn selen. Zo staat de moderne Weten schap op het standpunt, dat ge- •OST ZF.El'YVS-VLA ANDEIU1N. ZONDAG 10 JANUARI. NED. HERV. KERK. P. Axel; 10 uur en 2.30 uur Ds. J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft (Voorber. H. Avondmaal); 2,30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 10 uur Ds. K. Ver beek. (Bed. H. Doop.) Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon ders. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Scholten (Voorber. H. Avondmaal)3 uur Vicaris Van Embden. 10 uur „Bethel" (Kerk voor Jon geren van 12 t/m 15 jaar)de heer A. Ruben. Driewegen: 7 uur Vicaris Van Embden. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. .Tansma (Bev. ambtsdragers)2.30 uur Ds. G. Jansma. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZATERDAG 9 JANUARI. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 10 JANUARI. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur en 5 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. A C. W. ten Cate. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier. (Bed. H. Doop.) Retranehement: 10 uur Ds. J. B. van Bnrk. Schoondijke: 10 uur Ds. M. J. W. Schonenhauer. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. (Bev. van kerke- raad rieden.) Uzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. (Bev. AmblsdragerO Zuidzande: 10 uur Ds. H. Kuijl- man. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A Nagelkerke. van Zonnemaire. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. (Voorber. H. A. en bevestigine ambtsdragers.) Zcams'aer: 9 30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31.) Hoek10 uur en 2.30 uur Ds. J. A Vink, van .Amersfoort. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Axel: 6.30 uur Ds. H. van Leeu wen (in de Fröbelschool, Nieuw- straat). GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 u. en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: Samenkomsten om 10 uur en 7 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur zonde kinderen boven drie jaar 'n lichte vorm van mazelen gerust mogen doorstaan. Trouwens, het zou bij de vele gevallen van ma zelen, die er telkens weer zijn ook erg moeilijk zijn. om besmetting te voorkomen. De ontvankelijk heid voor het krijgen van maze len is bij allen, die deze ziekte nog niet hebben gehad, immer» zeer groot. Bovendien is deze aandoening vooral besmettelijk in het begin stadium. De allereerste ver schijnselen zijn nauwelijks van een gewone verkoudheid te on derscheiden, zodat men dus nog niet weet, dat men met mazelen te doen heeft. Wanneer de- typi sche rode vlekken optreden en de diagnose wel duidelijk is, heeft besmetting van andere kinderen meestal ook reeds plaats gehad. TWEE OVERWEGINGEN. Toch is het maar al te vaak nodig, dat er maatregelen tegen de mazelen worden genomen. De ene maal zal dat zijn, omdat de epidemie bijzonder kwaadaardig is, een andere maal zal het zijn, omdat het voor één of meer kin deren niet geschikt is, om maze len door te maken. Soms zal men trachten, besmetting te voorko men op grond van beide over wegingen. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat er (kleuter)scho len worden gesloten, als er zich gevallen van de gevreesde en be ruchte blauwe mazelen voordoen. Dat is een hoogst ernstige vorm, zo genoemd naar de vele kleine huidbloedingen, die er bij optre den. Het behoeft ook niemand te verbazen, dat men in kinderzie kenhuizen de mazelenpatiëntjes dadelijk isoleert. Er zijn daar immers al veel kinderen, die, doordat zij andere ziekten heb ben, in het bezit van een wan kele gezondheid zijn. ERNSTIGE COMPLICATIES. Aan de schijnbaar zo onschul dige mazelenziekte sterven er in ons land jaarlijks ongeveer dui zend kinderen. Op het zeer grote aantal kinderen, dat jaarlijks mazelen krijgt, is het misstehien niet zo veel, maar als zodanig is dit toch een cijfer, dat allerminst gering is. De sterfte aan mazelen is gro ter dan die aan roodvonk, diphte- rie en kinkhoest tezamen! Dat komt vooral door complicaties, zoals longontsteking, die men bij mazelen nogal eens ziet optre den. Daar het vooral de zwakke en de zeer jonge kinderen zijn die het meeste gevaar lopen, doet men er goed aan, hen, voor zover dit mogelijk is, tegen deze ziekte te vrijwaren. Dat men dit tracht te berei ken, door de zieken te isoleren, spreekt vanzelf. Om bovenge noemde redenen mag men daar echter niet te veel van verwach ten. ONVATBAAR MAKEN. Nu kan de dokter tegenwoordig bepaalde kinderen, die gevaar lopen, reconvalescentenserum of gammaglobulino inspuiten. Het gelukt daarmee óf het uitbreken van de ziekte geheel te voor komen. óf althans de heftigheid van het verloop zeer te matigen. Daar de op deze wijze kunst matig opgewekte verminderde vatbaarheid voor mazelen slechts van betrekkelijk korte duur is, heeft het alleen zin hiertoe over te gaan, als er in de omgeving reeds mazelen zijn uitgebroken. Dr ALFREDA BRIEDé. GERUCHTMAKENDE OVER TREDING DER VOGELWET. De Apeldoornse kantonrechter heeft de Utrechtenaar J. G. R„ die 180.000 geprepareerde vogels, eierschalen en vogelnestjes in twee pakhuizen te Apeldoorn had ondergebracht, veroordeeld tot 280 boete, nadat 350 was ge- eist. Mr. J. Suyling, de kantonrech ter, vroeg zich in gemoede af hoe de man ertoe was gekomen een zo groot aantal vogels, en dan liefst nog beschermde vo gels, te prepareren. Verdachte deelde mede, dat de vogels afkomstig waren van 180 verzamelaars, die er een natuur historisch museum van wilden inrichten. Hij beweerde, dat hij beschikt over 2000 medewerkers, die hem van dode vogels voorzien en dat zich daarbij zelfs een kan tonrechter bevindt. Ditzelfde had hij al eerder ge zegd tegen de commies van het ministerie van O. K. en W., de heer H. J. A. de Reuver, die al sinds 1947 met deze zaak bezig is. De laatste vertelde, dat ver dachte er zelfs niet tegenop ziet de jeugd voor zijn verzamel woede in te schakelen. Al eerder heeft verdachte vier maanden hechtenis gehad we gens overtreding van de vogel- wet, maar telkens ontdekt men weer nieuwe collecties. DE MOORDZAAK TE BCHTELD. Omtrent de arrestaties die Woensdag j.l. in de moordzaak te Echteld zijn verricht, wordt van officiële zijde medegedeeld, dat de actie hiertoe grootscheeps was opgezet. De justitie ver moedde dat de dader van de moord op de veehandelaar M. van K. in de naaste omgeving van het slachtoffer moest wor den gezocht. Met een 40-tal po litiemannen werd de boerderij omsingeld. De verdachte perso nen werden één voor één, zonder dat hun gelegenheid werd ge geven met elkaar in contact te komen, gearresteerd. In het ge meentehuis te Ec'hteld werden zij verhoord. Het verhoor duurde tot één uur in de middag van de volgen de dag. Er was ook nog een vijf de verdachte, doch deze is. op vrije voeten gesteld. Er is een stuk tevoorschijn gekomen tij dens de intensieve huiszoeking bij de gearresteerden. Van dit stuk staat vast dat het zich in dé portefeuille van Van K. heeft bevonden. Blijkens een ministeriële be schikking zullen de herhalings oefeningen in 1954 voor de ver schillende onderdelen variëren van 5 dagen (militair-gezag- en juridische zaken-groepen) tot 83 dagpn (3e bat/aljon zware tanks) De derde divisie zal (behalve de tankonderdelen) voor 31 da gen onder de wapenen worden geroepen, evenals de 31e, 32e en 33e eskadrons zware tanks. Voorts zal o.m. een aantal le. gerkorps- en territoriale onder delen voor 59 dagen (officieren, onder-officieren en nader aan te wijzen categorieën korpo raals) resp. 52 dagen (korpo raals en soldaten) worden op geroepen, een aantal territoria le onderdelen voor resp. 52 en 38 dagen, een aantal afdelingen zware luchtdoelartillerie voor 45 resp. 31 dagen, een aantal com pagnieën infanterie van de na- .ionale reserve voor 17 dagen .n een afdeling lichte luchtdoél- irtillerie van de nationale re- oerve voor 31 dagen. De bestuursraad van de Ned. bond van werkgevers in de Ho recabedrijven adviseert zijn le den om de minimumprijzen, voor logies met ontbijt, zonder bad of douche, zoals die zijn neergelegd in het prijsadvies voor 1953, met het oog op de al gemene kostenstijging te verho gen met 2 kwartjes per nacht. Ook dit jaar wordt geen ad vies gegeven met betrekking tot restaurant-prijzen. Deze laatste liggen naar de mening van de bestuursraad meer op interna tionaal niveau, dan de hotel- en café-prijzen. Zij zijn meer aan gepast bij het gestegen kosten- peil en zijn door samenstelling en omvaifg der maaltijden te zeer gedifferentieerd om een technisch verantwoord advies te geven. Heel Rotterdam ruimt op en duizenden Rotterdam mers kopen van onze speciale opruimingsaan biedingen. Maar voor onze postorderklanten hebben wij iets speciaals gereser veerd. Als er in ons magazijn nog 1000 „Volcano" gascom- loren van I 54.— staan te wachten, wil dat dan zeg gen dat iedereen voorzien is en voor een nieuw com- foor geen interesse heeft7 Neen, als alle huismoeders wisten dat juist in deze' technisch volmaakte com- foren het gasverbruik aan merkelijk lager is dan in de oudere modellen, dan zouden zij geen minuut aarzelen. Nu, wij aarzelen ook niet, want wij kunnen onze ruimte beter gebruiken en deze opruiming is niet voor niets. Deze originele „Volcano gasstellen onder volledige garantie (een aantal ge schikt voor Butagas) twee-vlams met geheel koperen kraanstel, crème geëmailleerd, met zwarte afdek platen en goedge keurd door de Ver. van gasfabrikanten, worden verkocht voor nog geen dertig gulden. 49. Tevergeefs pro beren Eric en Ragnar Svitjold ervan te overtuigen, dat het een onmogelijk plan is. „Mfjn besluit staat vast," zegt hij onwrik baar. „Het is de enige kans." De mannen verlaten nu de uitkijkpost en dalen het pad weer af. Beneden aange komen worden zij da delijk omringd door de mannen van Rag nar de Rode. Deze zet kort en duidelijk uit één wat zij verwach ten van de vloot van Bohuslan. Geeft dan opdracht wachtposten uit te zetten en het eiland in staat van verdedi ging te brengen. Eric staat er zwijgend bij en verwondert zich inwendig over de bekwaamheid van de piraten- hoofdman en het overwicht, dat deze op zijn mannfen heeft. Snel en geruisloos worden de bevelen uitgevoerd en weldra ziet men overal op de ringvormige krijtrots de hoofden der wachtposten op duiken. Intussen heeft Svitjold zich, zon- COP MASIl* SOONOÏt JTUO'O A der dat de anderen het gemerkt hebben verwijderd en juist is Eric van plan hem te gaan zoeken als hij hem in de verte ziet aankomen, met het kind in de armen. „Heer Eric," zegt hij stil. „Ik draag de verantwoordelijkheid en de zorg voor het kind nu aan U over." Samen brengen zij het wicht naar de rotswoning van Ragnar en leggen het daar op de rust bank neer. Pum Pum en Erwin blijven er bij om het te verzorgen. De avond valt en Eric en Svit jold bevinden zich aan de andere zijde van de krijtrots in 't moeras. De Noorman loopt, in gedachten verzonken, achter zijn raadsman aan. Beiden zwijgen. Het sijpelen de geluid van de modder die zich bij elke stap aan hun voeten vast zuigt, is het enige, dat gehoord wordt. Treurige gedachten vervullen Eric. Een duister voorgevoel zegt hem, dat hij zijn vriend niet zal weerzien Als zij de uiterste grens van het moeras bereikt hebben, houden zij stil en drukken elkaar de hand „Het ogenblik is gekomen," zegt Svitjold eenvoudig. De Noorman kijkt hem in de ogen en leest daar dezelfde noodlotsverwachting die hem bezielt. „Svitjold, mijn vriend, vaarwel!" brengt hij bewogen uit. „Mijn koning," stamelt Svitjold en wendt het hoofd af om rijn ont roering te verbergen. Dan, vast besloten, stapt hij het water in en zwemt met krachtige slagen weg. Aan de oever staat Eric onbe weeglijk en staart de edelste vriend die hij ooit had, weemoedig na. Slechts korte tijd kan hij hem met de ogen volgen... dan... niets meer Tegen de nachtelijke hemel ste ken de zwarte silhouetten van de schepen van Bohuslan dreigend af. Onze postklanten kopen nu deze „Volcano" gas stellen die uitmunten door een laag gasverbruik niet voor f 54.— maar voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco): Bi| retourzending binnen een week ontvangt U bet betaalde geld per omgaand terug. 29* ALLEEN BIJ IN LEVERINGVAN DEZE BON WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEF. K 1800-82660 ROTTERDAM

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2