ALLER OGEN OP BERLIJN Concentratie van Polders De werkgelegenheid in de Verenigde Staten K.N.A.C. voor vrijwilHge W.A.-verzekering Bebler over kwestie-riëst INDO-CHINA en ITALIË De conferentie te Beriijn ff ekelijkse Wereldschouw loningm Juliana vierde 17e verjaardag van haar huwelijk in Indonesië weer twee Nederlanders gearresteerd De conferentie van de ministers van het gemenebest Artikel over Malenkof werd ingetrokken DE KABINETSCRISIS IN ITALIË Nieuw soort benzine op k marki: WEERSVERWACHTING. ZON-en MAANSTANDEN. HOOGWATER ZATERDAG 9 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3043. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Noordstraat 55-57 Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum wer advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.301 Van weerskanten bereidt men zieh voor op de conferentie der vier ministers van Buitenlandse Zaken te Berlijn. Een laatste, soortgelijke conferentie had, op instigatie van Sowjet-Kusland, in Saai 1949 plaats te Parijs, in het paleis van rose marmer, zulks s*fc» gevolg van de opheffing van blokkade en luchtbrug van Ber lijn. Men weet, dat deze conferentie waarop men hoopte het Oosten rijkse vredesverdrag definitief te kunnen afsluiten en het over een ontwerp voor een Duits vredes- Koningin Juliana heeft Don derdagavond in haar hotel een feestelijke bijeenkomst gehou den ter gelegenheid van de 17de verjaardag van haar huwelijk. Prins B°mhard belde de Konin gin op. De ontbijttafel van Hare Majesteit was bedekt met ge schenken van de 4 prinsessen en van vrienden en bekenden uit het hotel. De koks van het hotel hadden bijzondere aandacht besteed aan het diner. Wederom zijn in Bandung twee Nederlanders gearresteerd, al dus meldt de correspondent van P. I.-Aneta uit Bandung. Ditmaal waren het de 32-jarige B. M. Pat- tiwael en de 28-jarige P. H. Viersma, die Donderdag door de recherche van Bandung zijn aan gehouden. Ook ten aanzien van :1e redenen, die tot deze aanhou ding hebben geleid, kon men geen inlichtingen verstrekken. De conferentie der ministers van Financiën van het Britse gemenebest is Vrijdag te Syd ney begonnen. In de openings bijeenkomst zeide de Britse mi nister van Financiën, Butler, dat de conferentie niet alleen grotere uitbreiding van de han del en grotere materiële wel vaart anoet bevorderen, maar ook sterke toeneming van de hoop der mensheid. Butler ver klaarde, dat het sterlinggebied gesterkt was door de State of the Union" boodschap van pre sident Eisenhower. Verder zei hij di aandacht te willen ves tigen op het belang van het feit, dat de boodschap de nadruk iegt op handhaving van de Amerikaanse economie en het gelijktijdig aan de geallieerden de gelegenheid geven te verdie nen, wat zij nodig hebben. Op die basis van onafhankelijkheid en welvaart kunnen wij het best bondgenoten zijn en teza men groot werk in de wereld doen. Er moet in het sterling gebied ^nige ontwikkeling zijn, of het economische weer mooi of lelijk is, maar het voor een dergelijke ontwikkeling nodige geld kan niet geheel en al on beperkt blijven. Het officiële Roemeense nieuwsbureau Agerpress gaf, kort nadat het een lang lofprij zend artikel over de {Sowjetrus- sische premier Malenkof, bij ge legenheid van diens 52ste Ver jaardag, had doorgegeven de order, dit artikel te laten ver vallen en er niets van te pu bliceren. Men vermoedt, dat deze in trekking berustte op nagekomen orders uit Moskou, volgens wel ke de verjaardag van Malenkof niet gebruikt moest worden* als gelegenheid voor het publiceren van lofprijzingen. Dit zou dan in overeenstemming zijn met 't beginsel van „collectief leider schap", dat sedert de dood van Stalin in acht wordt genomen aldus meldt de Daily Telegraph. verdrag eens te worden, tot niets geleid heeft. De Russen hebben, gelijk verwacht werd, gevraagd, de datum van deze, conferentie te wijzigen. Zij zal dus niet op 4 Januari, maar pas op 25 Januari beginnen. Amerika, en op Ame- rika's instigatie ook de andere geallieerden, hebben wel duide lijk te kennen gegeven, dat zij verwonderd zijn over dit verzoek en dan nog wel om administra tieve redenen zij hebben het echter voetstoots ingewilligd. Daarbij komt, dat men het nog niet eens is geworden over het gebouw, waarin de conferentie zal worden gehouden. De gealli eerden dachten aan het voormalig gebouw van de geallieerde con- tröleraad, die sedert 1948 niet meer bestaat. Dat ligt in West- Berlijn. De Russen zeggen alleen, dat zij dit gebouw minder ge schikt achten; zij zullen vermoe delijk denken aan een gebouw, dat in Oost-Berlijn ligt. Voorlopig is men ook op dit punt de Russen tegemoet gekomen, door verder overleg toe te vertrouwen aan de Hoge Commissarissen, die natuurlijk hun instructies uit de verschillende hoofdsteden krij gen. Dergelijke kibbelarijen om détailpunten lijken kinderachtig bij de Russen zijn ze het niet, omdat elke concessie, ook de kleinste, als een overwinning wordt beschouwd en uitgebuit! GEEN DEPRESSIE. Eisenhower heeft de teugels van het bewind nu vrij strak in handen genomen. Als innovatie geldt, dat hij, na met de republi keinse leiders over de inhoud van zijn State of the Union te hebben beraadslaagd, aan de democraten nu tevoren inzage van zijn bood schap heeft gegeven. De demo craten zijn daarmede helemaal niet tevreden gesteld, al deden noch Truman, noch Roosevelt dit ooit tevoren. Eisenhower's laatste afgelegde verklaringen zijn geruststellend tegenover degenen, die, blijkbaar op Russisch voetspoor, van een a.s. Amerikaanse depressie pra ten. Eisenhower acht met Wall- street de financiële toestand ge zond, maar zegt bovendien, dat de regering, gelijk reeds enkele maanden geeden verluidde, maat regelen heeft genomen om Ame rika tegen schokken in het be drijfsleven te beschermen. Frankrijk zal aangenaam ge stemd zijn door het uitstel van Berlijn. Het voorschrift wil, dat een regering aftreedt, als een nieuwe president optreedt. Dat brengt bij de tegenwoordige grondwet met zich, dat dan een nieuwe minister-president moet worden aangewezen en dat deze een votum van vertrouwen van de Nationale Vergadering moet verkrijgen. Zou dit met Laniel geschieden onmiddellijk na 16 Januari, dan is de kans groot, gezien de thans bestaande verschillen, dat er op 25 Januari, begin van Berlijn, nog geen regering zou zijn. Dan zou dus Bidault daar naar toe moeten gaan als minister, die, gelijk dat heet, de lopende zaken afdoet. Deze kans wil Laniel niet lopen en daarom diende hij reds op 4 Januari zijn ontslag in bij president Auriol. Deze overlegt nu dagelijks met Coty, die zich in het Elysée op zijn nieuwe ambt voorbereidt, en weigerde de aanvrage om ontslag. Nu heeft Laniel de Nat. Ver gadering samengeroepen in een bijzondere zitting, die hem een motie van vertrouwen moest geven. Deze heeft hij gekregen, zodat de nieuwe president hem op 16 Januari in zijn ambt kan bevestigen.. Er zal nu dus een minister naar Berlijn kunnen gaan, die inderdaad e.en regering met gezag vertegenwoordigt. SIAM BEDREIGD? Dit is voor Frankrijk te meer nodig, omdat het gebeurde in Indo-China het vertrouwen in Frankrijk opnieuw heeft ge schokt. Het is intussen waar, dat de Vietminh-opstandelingen geen verdere vooruitgang heb- ben gemaakt. Men beschouwt daarom dit offensief, dat zich naar een niet verwacht punt richtte, ais een afleidingsoffensief en het eigenlijke winteroffensief zou dan opnieuw in de zo be langrijke Rode Delta worden uit gevochten. Naar Indo-China richten zich nu de blikken van de vrije we reld. Zouden de communisten inderdaad via Laos in Thailand (Siam) binnenvallen, dan al dus de algemene overtuiging in Amerika zou ingegrepen moe ten worden. ARBEIDSONRUST IN ENGELAND. In Engeland wordt de arbcids- vrede bedreigt. Er zijn eisen van geheel de mechanische in dustrie, die onlangs 24 uur sym boliek staakte; er komen selec tieve stakingen in de electrici- teitsbranche en het spoorweg conflict is slechts tijdelijk bijge legd. Minister Mouckton doet wat hij kan. Kort voordat hij een dringend nodige vacantie van 10 dagen nam, poogde hij de werk gevers tot enige toezegging van loonsverhoging te krijgen, maar dit is mislukt. Te moeilijker is het nu natuurlijk voor hem, om de werknemers er van te weer houden, om stakingen af te kon digen, zelfs totdat de bovenpar- tijdige commissie van onderzoek, door hem ingesteld, binnen zeer korte tijd, in elk geval in Januari, rapport heeft uitgebracht. PELLA AFGETREDEN. In Italië ontstond ren rege ringscrisis. Minister Pella heeft niet het vertrouwen van de ge hele Chr. Democratische partij, laat staan dus van de coalitie, Volgens het C.I.O. is het beeld van de werkloosheid in de Ver. Staten veel slechter dan blijken eou uit het officiële door het Amerikaanse ministerie van Handel gepubliceerde cijfer van 1,85 millioen zonder werk zijnde personen. In een mededeling van de vice-president van de C.I.O, Rieve, wordt gezegd, dat uit de officiële gegevens niet blijkt, dat er nog 1,4 millioen personen zonder werk zijn. Vol gens de door de vice-president gevolgde wijze van berekening zou het totaal van hen, die wil len welrkein. maar gicen baan hebben, dichter bij de 314 mil lioen liggen. De leider van de C.I.O. merkt op, dat uit de cij fers over arbeidskrachten en werkloosheid voor Decehiber, die enkele dagen geleden door het ministerie van Handel zijn ge publiceerd, blijkt, dat het aan tal personen zonder werk in 2 maanden met bijna 700.000 is toegenomen waarvan 422.000 in December. Naast de officieel als werkloos opgegeven 1,85 millioen personen zijn er 702.000 perso nen minder aan het werk dan een jaar geleden, terwijl onder gezonde economische omstan digheden het aantal werkende personen eerder met 700.000 aangegroeid zou moeten zijn dan met een dergelijk aantal verminderd. Rieve noemde het onjuist te zeggen, dat het hier arbeiders zou betreffen, die er de voorkeur aan geven geen nieuwe baan te zoeken. waarop De Gasperi steunde. Hij moest gaan. Of deze moeilijkheden van De Gasperi persoonlijk komen, dan wel uitsluitend van de rechter zijde der party, die vindt dat er te veel linkse ministers in de re gering zitten, staat niet vast. Dit vertraagt ook van Italiaanse zijde de eventuele goedkeuring van de defensiegemeenschap, waarachter, naar aangenomen wordt, het Vaticaan zich heeft geplaatst. KOREA. In Korea zullen dit staat nu vast op 23 Januari de pl.m. 22.000 anti-communistische krijgsgevangenen worden vrijge laten, die thans onder bewaking der neutrale commissie en van de troepen uit India staan. De communisten zijn daar heftig tegen, zij leggen de wapenstil standsvoorwaarden anders uit. Het resultaat van een scherpe briefwisseling tussen de Ameri kaanse bevelhebber der Verenig de Naties en de Indische voor zitter der neutrale commissie is, dat, zouden de anti-communisti sche krijgsgevangenen in massa uitbreken, de bewakingstroepen van India niet anders dan sym boliek verzet zullen plegen. Amerika trekt twee divisies uit Korea terug; het meent dat de thans 14 geoefende en goed gewapende divisies van Zuid- Korea voldoende zijn. Dat kan druk op Syngman Rhee beteke nen, die misschien wel nodig is. Het kan ook betekenen, dat Ame rika onder de invloed van de nieuwe chefs, van staven een an dere militaire politiek volgt. Pandit Neroe heeft zich bui tengewoon scherp uitgelaten over het gevaar, dat ontstaat, als Pa kistan Amerikaanse militaire hulp aanneemt en daartegenover wat moet geven. Pakistan blijkt echter niet geneigd, om toe te geven, vooral niet nu Turkije met Afghanistan en Perzië een politieke brug houwt van het Midden-Oosten naar Voor-Azië. Irak wil daaraan deelnemen, maar is door het bazige Egypte op de vingers getikt, dat zulks njet in overeenstemming met de Arabische Unie acht. Men ziet het: zoveel hoofden, zoveel zin nen. VAN DER MANDERE. Eén van de vraagstukken, die door de ramp weer in het middel punt van de belangstelling zijn komen te staan is, of men de vele bestaande polders en water schappen, die er in Holland en Zeeland zijn, moet concentreren tot grotere eenheden of niet.. Het is zeker geen probleem van vandaag of gisteren, maar al van jaren, misschien eeuwen her. Maar door overstromingen, zoals die in het vorig jaar plaats vonden, zijn diegenen, die nauw met het polder- en waterschaps vrezen verbonden zijn, zich weer sterk bewust geworden van dit probleem. En zoals het met al dergelijke kwesties is, zijn er ook hier zowel voordelen als na delen aan een samenvoegen van een aantal kleinere polders tot een groter waterschap op te noemen. Dat het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland aan dacht aan dit punt van hun be leid besteden, blijkt uit het feit, dat dit college in het antwoord op de door de Provinciale Staten leden gedane vragen en gemaak te opmerkingen bij de begroting voor de provincie Zeeland, over een eventueel samenvoegen van polders onder andere opmerkt, dat een concentratie in bepaalde delen onzer provincie niet alleen gewenst, maar ook noodzakelijk geacht moet worden. Verder wordt opgemerkt, dat de moeilijkheid voor een groot deel zit in het bestaan van de calamiteuze polders (dat zijn als het ware armlastige polders). De kosten voor het onderhoud van de zeeweringen van deze pol ders worden namelijk gedeelte lijk gedragen door het rijk en de provincie in een verhouding als ligt vastgelegd in de Wet op de Calamiteuze Polders van 1S70. Door een grotere concentratie i van polders mag niet een toe- stand ontstaan, waardoor deze j lasten voor rijk en provincie zou- 1 den worden verminderd. Immers, i indieh dit wel het geval zou zijn, 1 dan zouden de ingelanden van de Volgens gewoonlijk welinge lichte kringen te Parijs heeft de Sow jet-vertegenwoordiger te Ber lijn, Sergei Dengin, aan de drie Westelijke commandanten van President Einaudi is Donder dag begonnen met het ontvangen van de verschillende partij-afge vaardigden, die hem in deze laat ste dagen van de week hun voorstellen voor een oplossing van de Italiaanse kabinetscrisis komen voorleggen. Men verwacht, dat president Einaudi Maandag a.s. een kabi netsformateur zal aanwijzen. Inmiddels bestaat er volgens de waarnemers waarschijnlijk geen mogelijkheid voor een ka binetsformateur, wie dan ook, een gegarandeerde meerderheid in het parlement bijeen te bren gen. Met name de christen-democra ten zijn op het ogenblik in tal rijke elkander tegengestelde groepen verdeeld, al zijn de lei ders van al deze groepen het er over eens, dat een lang voort duren van de huidige crisis de communisten de gelegenheid zou bieden om tezamen met hun bondgenoten het grootste front te gaan vormen. Sommigen menen, dat deze mogelijkheid voor Amerika aanleiding kan zijn. de economische hulp aan Italië voort te zetten als aan één der „critieke plaatsen" in de we reld, waarop Eisenhower in zijn ..State of the Union"-boodschap gedoeld zou hebben. Berlijn voorgesteld, dat de vier ministers van Buitenlandse Za ken hun conferentie zullen hou den in de Sowjet-ambassade in het oostelijke deel van de stad. Volgens diplomatieke krirjgen is dit voorstel voor het Westen onaanvaardbaar. Men was echter van mening, dat de Russen in deze geen starre houding aanne men en dat er een compro mis zal worden bereikt. De Westelijke mogendheden willen in het gebouw van de voormalige geallieerde controle commissie confereren. In diplomatieke kringen ge looft men, dat Rusland wil optre den als een soort gastheer om de indruk te handhaven, dat het 't oorspronkelijke initiatief tot de conferentie heeft genomen. Van gewoonlijk welingelichte zijde is Vrijdag te Bonn vernomen dat de drie Westerse hoge com missarissen heden op het hoofd kwartier der Amerikaanse hoge commissaris niet-officiële bespre kingen zullen houden. Hieraan werd toegevoegd dat op deze bijeenkomst niet zal wor den gesproken over de plaats, waar te Berlijn de vier-mogend- hedenbesprekingen zullen worden gehouden. Het nieuws van de bijeenkomst heeft verrassing gewekt in offi ciële kringen te Bonn, daar voor deze week geen bijeenkomst der drie Westerse hoge commissaris sen was uitgeschreven. Waarnemers vermoeden, dat over andere aspecten van de ko mende Berlijnse conferentie zal worden gesproken, zoals de ont vangst van de drie Westerse mi nisters van Buitenlandse Zaken. achterliggende polders of va;: die zeewerende polders, die niet calamiteus zijn, deze lasten ge deeltelijk gaan overnemen, het geen nooit de bedoeling van de wetgever geweest kan zijn. Ge deputeerde Staten hopen deze moeilijkheid tijdens een bespre king met de miryster van Ver keer en Waterstaat opgelost te krijgen en zullen dan met nadere voorstellen komen. Zo men ziet, er wordt dus verder gewerkt. Wanneer wij thans terugkeren naar het onderwerp, dan dienen wij eerst de voor- en nadelen van een concentratie van polders onder het oog te zien. Want men bedenke dat er zowel voor- als tegenstanders van een dergelijke concentratie onder de vele des kundigen, onder de dijkgraven en onder de ingelanden te vinden zijn. Direct na de ramp van 1 Fe bruari gingen er op de eilanden Noord-Beveland en Schouwen en Duiveland veel stemmen op om van deze eilanden één groot wa terschap te maken. Verzoek schriften werden door belang hebbenden bij Gedeputeerde Sta ten ingediend. Ook in Zuid-Hol land trof men een warm voor stander van concentratie aan, namelijk de hoofdingenieur-direc teur van de provinciale water staat. Deze zette in een te Wa- geningen op de 18de Landbouw- week van de Landbouwhoge school gehouden rede zijn stand punt uiteen. In plaats van enige duizenden van deze publiekrech telijke lichamen, zoals wij die thans in Nederland kennen, pleitte ir Klein voor enkele hon derden. Want van waterschap pen, die de zorg hebben voor zee wering, een goéde afwatering en het wegennet, dient de nodige kracht uit te gaan. Dit kan alléén als zij doelmatig zijn in gericht en over een behoorlijk apparaat kunnen beschikken. Hierbij wordt zowel aan het be- stuurs. als aan het technische apparaat gedacht. Dit alles is slechts mogelijk, wanneer de fi nanciën, waarover een water schap kan beschikken, ruim zijn, In een betrekkelijk groot water schap zijn de voorwaarden aan wezig voor het bovenstaande. Doordat er vele ingelanden zijn is de keuze voor de bestuurs functies ruim. Door het grote aantal bijdragende hectaren en een eventueel dijkgeschot op het gebouwde eigendom, beschikt men over de financiën om een voldoend technisch apparaat op te bouwen. Hieraan kan nog toe gevoegd worden, dat het lang zamerhand redelijk wordt ge acht, dat alle eigenaren van grond of van bebouwd, wier eigendommen door zeedijken be schermd moeten worden tegen het water aan de onkosten mee betalen. Op het eerste gezicht zijn bo venstaande voordelen duidelijk. Zó eenvoudig is liet echter niet. Want de nu reeds eeuwenoude praktijk heeft geleerd, dat té grote waterschappen dikwijls log en bureaucratisch gaan werken. Bij de veie gevaren, die van de kant van het water dreigen, kwam het voor, dat juist de kleine polders door direct ingrij pen van belanghebbenden, die ter plaatse het beste bekend wa ren, voor rampen behoed wer den. Ook het omgekeerde kwam voor. Namelijk dat dijken slecht onderhouden werden. Door het algemeen toezicht van de pro vinciale waterstaat is deze kans kleiner geworden. Bij de laatste ramp liepen zowel grotere als kleinere polders in. Er zit bovendien een grond van waarheid in, dat grotere wa terschappen duurder werken. En dat de besturen van grotere pol ders uit krachtiger persoonlqk heden zouden bestaan dan de be sturen van kleinere is zeker niet bewezen en dan ook slechts een slag in de lucht. Al met al zit er wel een kern van waarheid in de door ir. Klein opgesomde voordelen van concentratie, doch of zij van doorslaggevende bete kenis zijn, valt te bezien. Een geheel andere kam van de zaak vormt de financiële. Hierover een volgende maal. Een aardoliebedrijf (Kon. Shell-groep) heeft in zijn labo ratoria een nieuwe benzine sa mengesteld, die binnenkort door sijn verkooporganisatie hier te lande (Shell Nederland N.V.) op de markt 'zal worden gebracht. Aan deze benzine is een chemi sche stof (door haar Ignition Control Additive of I.C.A. ge naamd) toegevoegd. De maatschappij zal uitslui tend de aldus samengestelde benzine op de markt brengen. Deze komt dus in de plaats van de benzine, die thans nog aan de pompen van de maatschappij verkrijgbaar is. De nieuw samengestelde ben zine voorkomt volgens haar een voortijdige ontsteking, hetgeen het ontwikkelde motorvermogen ten goede komt, alsmede scha- delijke vervuiling van de bou gies. De Zuid-Slavische onderminis ter van Buitenlandse Zaken Beb ler heelt in een vraaggesprek met een Zuid-Slavisch weekblad meegedeeld, dat Zuid-Slavië „in een mondelinge verklaring" de Ver. Staten en Groot-Brittannië heeft gevraagd om intrekking van „fascistische wetten", die nog steeds van kracht zijn in de Brits-Amerikaanse zóne van het vrije gebied van Triëst. Er is echter nog geen antwoord op dit verzoek ontvangen, zo voegde hij hieraan toe, In de afgelopen weken is in de Zuid-Slavische pers herhaaldelijk intrekking geëist van deze wet geving, ais gevolg waarvan vol gens Zuid-Slavië discriminatie wordt gepleegd jegens de Zuid- Slavische minderheid bij het ge bruik van het Sloveens in het officiële leven en in scholen. Bebler verklaarde voorts, dat Zuid-Slavië bereid zou zijn met elke nieuw te vormen Italiaanse regering te onderhandelen over Triëst „mits aan Italiaanse zijde de wens bestaat om het vraag stuk op opbouwende wijze te be naderen". Hij meende, dat de inwendige zwakheid van de Italiaanse democratie was gebruikt om van Zuid-Slavië grote opofferingen te vragen. Ook zei hij, dat „fantas tische" berichten, welke de laat ste tijd in Westelijke bladen wa ren verschenen en waarin o.m. werd gezinspeeld op een gehc-ime overeenkomst tussen Tito en Moskou met als doe] ondermij ning van het Atlantisch verdrag, en van de Z.-Slavische betrekkin gen met de Westelijke mogend heden. Deze pogingen zouden echter niet slagen, aldus Bebler. De K.N.A.C. heeft aan de vaste commissie van Justitie uit de Tweede Kamer haar standpunt ter kennis gebracht inzake een ontwerp-verdrag betreffende do invoering van een verplichte W.A.-verzekering voor motor rijtuigen in de Beneluxlanden. Gezien de ervaring in het bui tenland moet volgens de K.N.A.C. worden verwacht dat het gevolg van een verplichte W.A.-verzeke- i ring zal zijn, dat de huidige pre- mie zal worden verveelvoudigd. Nu de reeds bestaande lasten I op het motorwegverkeer ook vol- j gens de regering tot de uiterste grens zi.in opgevoerd is de K.N.A.C. voorstandster van een ander stelsel, waarbij de vrijwil lige verzekering behouden blijft en een waarborgfonds voor niet verhaalbare wettige aanspraken wordt ingesteld. Zij is van oordeel dat door dit stelsel hetzelfde resultaat op een voudiger en goedkopere wijze kan worden bereikt. Indien toch wordt gemeend, dat de oplossing van een verplichte W.A.-verzekering moet worden gekozen is de K.N.A.C. van oor deel, dat zulks in ieder geval niet gepaard mag gaan met de eis van ongelimiteerde dekking, welke onnodig een. zeer verhogende in vloed op de premie zou veroor zaken. De K.N.A.C. acht het vol doende zich voor de vaststelling der bedragen te laten leiden door de bestaande practijk van de hui dige vrijwillige verzekering. Tenslotte meent de K.N.A'.C., dat een verhoging der premie door vermindering van de overige lasten op het houden en gebrui ken van een motorrijtuig behoort te worden gecompenseerd. Zij acht deze compensatie nood zakelijk en gewettigd, omdat de regering reeds herhaaldelijk heeft erkend, dat het motorwegverkeer niet zwaarder meer behoort te worden belast en bovendien om te voorkomen, dat op het onder houd ten detrimente van de ver keersveiligheid en de economi sche instandhouding ran ons wagenpark. medegedeeld door het K.N.MJ. te Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. DOOI. Veel bewolking met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Matige tot krachtige vind. Lichte dooi. ZON MAAN op onder op onder Jan. 9 8.46 16.48 10.36 22.49 10 8.46 16.50 10.51 11 8.45 16.51 11.08 0.13 ZONDAG 10 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.13 5.38 '5.46 6.33 6.26 6.53 6.36 7.03 MAANDAG 31 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.55 6.25 6.30 7.00 7.10 7.40 7.20 7.50

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1