s Lanie! wint Franse vertrouwensvotum in de Senaat Het Westelijke standpunt te Vreselijk ongeval op de Nieuwe Maas Twee straaljagers neergestort De Westduitse kolenproductie oerlijn Zes mensen verdronken Regen-, hagel- or sneeuwbuien Het carriüon voor Amerika HOOGWATER Het koninklijk bezoek aan Grindelwald N.O.P. bijna 16.000 inwoners Overstroomde Deense gebieden vrijwel droog ie Mig-15 aiei terug naar de communisten Bc strijd in Indo-Chma Brits schip vraagt om hulp Vijftig communisten i« Perzië gearresteerd WEERSVERWACHTING, ZON-en MAANSTANDEN. DONDERDAG 7 JANUARI 1954. 9e Jaargang No. 3041. Frankrijk en de komende conferentie ie Berlijn Bijeenkomst van de vertegenwoordigers^ hoge commissarissen t2 p- w Franhering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.301 De Franse eerste-minister, La- aiel, heeft Woensdag; in de natio- DijftfDOORBRAKEN LANGS 00ST2ETKUST nale vergadering verklaard, dat Ja pRyi Frankrijk de vier-mogendheden- oonferentie in Berlijn gaat bijwo nen met de vaste wil te komen tot een vreedzame regeling. Wij kunnen niet van te voren reeds in een mislukking geloven en er is geen reden om de koude oorlog te aanvaarden als iets onvermij delijks, zo zei hij. k:ooRW. SKA0EK RAK fiotefiboto «vtnr-iZWEDEN nctROzrr DENEMfl Bom» Flpnsbu.ro* 00STZET Rostock Hamburg WE.ST- DWTSLAN0 POLEN Als Onder luid applaus voegde hij hieraan toe, dat over de kwestie van Frankrijks houding ten aan zien van het Europese iegerver- drag zonder uitstel een besluit zou moeten worden genomen, zo dra de vier-mogendheden-confe- rentie zou zijn afgelopen. Frank rijk hoopt, aldus Laniel, dat het een positief antwoord zal krijgen gevolg van cverstromin- op vragen, welke het aan de geal- flatie voorgedaan, het gemiddel de loonpeil was gestegen van 163 in Maart tot 169 in December en de kosten van levensonderhoud daalden in het afgelopen jaar met drie punten. Laniel deed een beroep op het parlement om hem bij de stem ming een grote meerderheid te geven, opdat minister Bi da uit op de conferentie te Berlijn over al het gezag zal beschikken, dat hij nodig heeft. Premier Joseph Laniel van Frankrijk heeft Woensdagavond een vertrouwensvotum van de Franse nationale vergadering ge kregen. Er werden 319 stemmen vóór en 249 tegen uitgebracht, zodat de meerderheid vóór de regering 70 stemmen bedroeg. De prinsessen Beatrix eti Irene hebben in Grindelwald de derde prijs gewonnen in een ski-wedstrijd voor hotelgasten Het was een teamwedstrijd en de prinsessen vormden met Trix Friih, de dochter van de eige naar van hotel Adler, een team. De winnende ploeg, bestaande uit 3 heren, maakte een tctaai- tijd van 11 min. 41 sec, de prin sessen met haar teamgenote noteerden 13 min. 22 sec. Het openbaar lichaam „De Noord-Oostelijke polder" heeft meegedeeld,, dat het aantal in woners van de Noordoostelijke polder op 1 Januari bijna 16:000 bedroeg. Volgens diplomatieke kringen te Londen zullen de ministers van buitenlandse zaken van de weste lijke „grote drie" zich op de ko mende conferentie te Berlijn eens gezind verzetten tegen de Russi sche eis om korte tijd later een vyf-mogendhedenconferentle met communistisch China te beleg gen. Zoals bekend heeft de Sowjet- Unie bij het aanvaarden van de westelijke uitnodiging voor Ber lijn meegedeeld, dat minister Mo- lotov deze kwestie te berde zal brengen, omdat zij de tijd rijp acht voor een bespreking van alle punten van internationale span ning en de aanwezigheid van Pe king-China haars inziens hiervoor onontbeerlijk is. Naar men ver wacht zal Molotov laten uitko men, dat een vijf-mogendheden- conferentie de weg opent voor een regeling van de strijd in In- do-China. Het westelijke standpunt is westen het probleem van Oosten- echter, dat communistisch China rijles onafhankelijkheid ter spra- eerst op een politieke conferentie ke brengen, waarbij er bij Molo- een bewijs moet vreedzame be- inzake Korea leveren van zijn doelingen. Om deze reden wil het westen de besprekingen tussen de noor delijken en de Verenigde Naties te Panmoetidjon hervatten ten einde vóór 25 Januari, de datum waarop de bijeenkomst te Berlijn begint, regelingen betreffende genoemde politieke conferentie te treffen. In dat geval zouden de westelijke „grote drie" er te Ber lijn op kunnen wijzen, dat zij toch al binnen korte tijd besprekingen met de Chinese communisten over aangelegenheden in het Ver re Oosten zullen hebben. De zes tien landen der V.N. met troepen in Korea hebben op een bijeen- tov op zal worden aangedrongen, het nagenoeg voltooide staatsver drag te ondertekenen. Wat de Sowjet-Unie betreft, zal Molotov waarschijnlijk de Russi sche eis inzake verbod van alle atoomwapens herhalen. ge» is de veerdienst Grossen- brede -Gedser tot nader aan kondiging gestaakt. Ook de we,g ever Kiel "chijnt voor het ver keer gesloten te zijn. Het ver keer van en naar Denemarken dient dus voorlopig de route te volgens over Hamburg-Ren ctsi- toergSchlesvigFlensburg Aabenraa, v.v. Vrijwel alle gebieden in Dene marken, die Maandag tenge volge van de storm onder water waren gelopen, zijn weer droog gevallen. De omvang van de schade valt nog niet te schat ten. Men vreest echter, dat de getroffen landerijen de komen de 3 of 4 jaar niet (bebouwd kunnen worden. Militairen en burgers zijn bezig geweest, over al de meest dringende herstel werkzaamheden te verrichten. De Amerikaanse regering heeft het aanbod de Mig-15 die in September 1953 door een Noord- koreaanse piloot naar een vlieg veld van de Ver. Naties in Z. Korea was overgevlogen, aan de rechtmatige eigenaar terug te géven, ingetrokken, aldus een uitgegeven bekendmaking van het Amerikaanse opperoevel in het Verre Oosten. De reden van dit besluit is, aldus het communiqué, dat nie mand het toestel schijnt te wil len opeisen. Generaal Weyland, de bevel hebber van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Ver re Oosten, zeide later, dat het vlieguig naar de Ver. Staten zgl worden gebracht, waar het na der zal worden onderzocht en beproefd. Frans-Laotiaanse troepen hebben in 24 uur 60 km ten Noordoosten van Savannakhet in een hevige strijd 169 rebellen van de Vietminh gedood, aldus deelde het Franse leger te Sai gon mede. Franse vliegtuigen zijn de Frans-Laotiaanse patrouille die in gevecht was geraakt met een sterke groep opstandelingen, te hulp gekomen, waarop de rebel len zich in met oerwoud be groeide ibergen terugtrokken, aldus zeide een officier van de voorlichtingsdienst. Ook nam de patrouille, volgens de officier, een aantal opstandelingen ge vangen. In midden-Laos hebben Franse valschermtroepen een heftig oer woudgevecht geleverd tegen in fanteristen van de Vietminh. De parachutisten waren numeriek zwakker, doch zij werden door jachtbommenwerpers ontzet. In Parijse militaire kringen meent men, dat dit gevecht waar schijnlijk vertragende werking zal hebben op elke poging van de Vietminh om in zuidelijke rich ting, langs de Mekong, op te ruk ken naar de -toegangswegen tot Cambodja. Ongeveer 70 km ten noorden van de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh hebben guerilla-een- heden van de Vietminh een groot •onvooi Cambodjaanse militaire vrachtauto's aangevallen. Er ont- spon zich een hevig gevecht, waarbij, naar men aanneemt, heide partijen aanzienlijke verlie zen hebben geleden. lieerden in verband met het Europese leger zal stellen. Contacten tussen bondskanse lier Adenauer en de Franse mi nister van buitenlandse zaken, Bidault, toonden aan, zo ging hij voort, dat de vooruitzichten Voor regeling der Saarkwestie in het Duitse denken nauw verbonden is met goedkeuring van de Euro pese verdedigingsgemeenschap. Over Indo-China sprekend ver klaarde de premier, dat er offi cieel niets is om hoop op een be gin van vredesonderhandelingen te rechtvaardigen. De Franse houding zou afhangen van de werkelijke vredeskansen. Het grootste deel van Laniels rede was gewijd aan een over zicht van de verbetering der eco nomische positie van Frankrijk sedert zijn regering een half jaar geleden aan de macht kwam. Er had zich in die periode geen in- Woensdagmiddag omstreeks kwart over drie zijn boven de buurtschap Oeken, gemeente Brammen (GkL), twee Thunder- jet straaljagers tijdens een oefen- vlucht met elkaar in botsing ge komen en neergestort. Beide piloten werden op slag gedood. De straaljagers behoorden tot een groep van vier, die in de om geving van Zutphen oefenden. Zij botsten met een enorme klap, welke tot ver in de omtrek te ho ren was, tegen elkaar. Brokstuk ken van de toestellen kwamen overal in de omgeving terecht. Een der straaljagers kwam te recht aan de Buurtweg te Oeken tussen de boerderijen van Mes land en Groen en boorde zich in de grond. Brandende benzine stroomde over het dak van de boerderij van de heer Mesland, welke in een ogenblik in lichter laaie stond. Het vee kon worden gered, evenals enig huisraad. De voorraad hooi en stro ging echter in vlammen op. Het tweede toestel kwam bij de Ret Britse schip „Vian heeft openbare lagere school te Oeken Woensdagochtend geseind, dat op de speelplaats terecht. Ook het lek is en assistentie nodig hier boorde het toestel zich diep had. Het schip bevond zich aan in de grond. Brokstukken van het de Noorse kust ter hoogte van De opvarenden waren de 49- jarige kapitein C. Rietdijk, de 57-jarige P. H. A. Snitger, de 23-jarige matroos A.C. Quaitaaal de 57-jarige stoker H. C. Vroom- hout, d 15-j'arige tweede ma troos J, W. van Doorn en de havenloods C. van Hulssen, al len uit Rotterdam. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de Heïjsehaven op de Nieuwe Maas. De „Argus" had de havenloods overgenomen van een Duits schip, dat de Merwehaven had verlaten op weg -haar 2ee. Deze loods zou naar huis gaan. Direct na het ongeval werd het bergingsbedrijf van Van dei- Tak uit Rotterdam gealarmeerd, dat de drijvende bok „Condor", het bergingsvaartuig „Zeeleeuw" en de sleepboot „Zeehond" naai de plaats van de ramp dirigeer de. Deze begonnen direct in de gekapseisde sleepboot stoppen aan te brengen. De sleepboot lag met de voorsteven een me ter boven water. tie leerlingen juist om drie uurDirect werd ook de rivierpo- de school hadden veriaten. Er be-litie van het gebeurde op de vonden zich ook geen kinderen hoogte gebracht en deze zond al Er heeft zich Dinsdagavond tegen 12 uur op de Nieuwe Maa-s te Rotterdam een vreselijk onge val voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan 5 opvarendten van de sleepboot „Argus" van L. Smit Ccv's internationale sleep dienst te Rotterdam en een ha venloods, die zich eveneens aan boord van de „Argus" bevond. Deze sleepboot werd aange varen door het Duitse schip Damascus, dat van zee kwam. Nadat de sleepboot aangevaren was, kapseisde deze en zonk ge deeltelijk. meer op de speelplaats. Bij een andere boerderij viel nog een zware benzinetank door het dak. De benzine stroomde door de boerderij, doch veroorzaakte geen brand. Het vee kon hier tijdig uit de stallen worden gehaald. De luchtmacht-voorlichtings dienst deelt het volgende mede: „Woensdag in de namiddag zijn tijdens een oefenvlucht twee Thunder jet straaljagers van de vliegbasis Volkel tussen Bram men en Zutphen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De twee vliegers kwamen daar bij om het leven. Het waren de 25-jarige gehuwde tweede luite nant-vlieger E. P. Luitink uit Zutphen en de 21-jarige onge huwde sergeant-vlieger B. Wijs man uit Amsterdam." toestel veroorzaakten een groot gat in het dak van de school. De brandweren uit Brammen en Eer beek bestreden het vuur. Een ge lukkige omstandigheid was, dat Bergen. De „Vian", een treiler, seinde later, dat men het lek heeft kunnen herstellen en dat er geen hulp meer nodig is. het botenmaterieel naar de ver ongelukte sleepboot. Men heeft de.- nachts nog ge probeerd de sleepboot in de Heijsehaven achter de Rotter damse Droogdok Maatschappij voor de wal te krijgen, nadat mannen van de roeiersvereni ging „De Eendracht" een tros hadden vastgemaakt aan de verongelukte sleepboot. Doch succes leverde dit niet op. Omtrent het tragisch gebeu ren op de Nieuwe Maas ver neemt het A.N.P. nog het vol gende Na het ongeval is de „Damas cus" voor anker gegaan ter hoogte van de Rotterdamse Droogdckmaatschappij. Ook dit schip heeft nog schade opgelo; pen, n.I. aan de kop ongeveer 11/2 meter boven de waterlijn. De eerste sleepboot die te hulp kwam na de aanvaring was de „Spitsbergen" van P. Smit jr. De „Delfshaven" van L. Smit Co's" internationale sleepdienst heeft later een draad kunnen vastmaken aan de kopbolder van de „Argus", die met zijn neus nog twee meter boven wa ter uitstak. Zo heeft de „Delfs haven"' de .Argus" boven wa ter weten te houden. Mede door dat de „Argus" een waterdichte voorpiek heeft kon men voor komen dat de „Argus" zonk. Het as. Damascus heeft nog een red dingboei met een licht er op uitgeworpen. Na het gebeurde wist men bij L. Smit nog niet welke boot aangevaren was, waarop men alle sleepboten per mobilofoon opriep. Alle varende sleepboten gaven antwoord, alleen de Ar gus kon niet antwoorden want deze had geen "mobilofoon aan boord. Toen reeds vermoedde men dat de Argus het slacht- offec was. De havenloods die op de Ar gus was, was slechts 2 maanden in het loödsWerk opgenomen. De „Barenstein" was één van zijn eerste grote schepen die hij be- ioodste. j Over de vermoedelijke oorzaak deelde men mede dat de kapi tein van de Argus, de heer 'Riet dijk. die oorspronkelijk kapitein cd de .Achilles" is, met gesloten ramen voer, omdat hij een ont steking aan zijn gezicht had ~n zodoende wilde verhinderen dat de ijskoude wind de stuurhut binnenkwam. Waarschijnlijk is het buiswa ter dat op de ramen terecht kwam bevroren waardoor het zicht werd belemmerd. Ba- vreemd end is dat men van de voorwerpen die men doorgaans san boord van schepen heeft, reddingboeien, bak- en stuur boordverlichting enz. tot nu toe niets heeft teruggevonden. Enkele mannen van de roei ersvereniging „De Eendracht" hebben nog klopsignalen op de wand van de Argus gegeven maar men kreeg geen antwoord meer. Het lichten van de Argus werd bemoeilijkt door het koude water. Van de omgekomenen waren de 15-ja.rige matroos Van Doorn en de 23-jarige Quaitaal onge huwd. Vertegenwoordigers van de hoge commissarissen der Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en de Sow- komst te Washington de wens tot jet-Unie in Duitsland, zullen Don- uitdrukking gebracht om zo spoe- derdagcchtend op het Britse dig mogelijk de onderhandelingen hoofdkwartier in W'est-Berhjn hij- te Panmoendjon, die vorige eenkomen voor hun eerste be- maand werden afgebroken, te spreking over technische regelin- hervatten. gen van de conferentie van Naar verluidt hebben de V. S., ministers van Buitenlandse Zaken Engeland en Frankrijk bij hun der vier landen, aldus is doer jongste overleg besloten, te Ber- Britse functionarissen te Berlijn lijn niet met Molotov in debat te medegedeeld, treden over de voor- en nadelen van een vijf-mogendhedenconfe- rentie. De westelijke ministers zullen de uiteenzetting van hun Russische collega aanhoren, hier na hun tegenargumenten naar voren brengen en vervolgens po gen de discussie over dit onder werp te sluiten. Zij zullen echter De militaire gouverneur van de Perzische spoorwegen heeft de arrestatie gelast van 50 leden - j van de linkse Toedeh-partij, rekening moeten houden met de nadat er 2 kisten springstof in Franse openbare mening, als Mo lotov de kwestie-Indo-China ter sprake brengt, In eerste instantie zal het wes ten, aldus genoemde Londense kringen, er naar streven de be- e0uvemeur sprekingen te Berlijn te beperken talre gouvemeu tot het Duitse vraagstuk, dat de westelijke politici beschouwden als de toeststeem voor de Russische oprechtheid. Men verwacht, dat de westelijke mogendheden Rus land hierbij krachtige waarbor gen zullen bieden tegen eventueli het hoofdstation van Teheran waren gevonden. Deze spring stof was bedoeld voor een moordaanslag op een lid van het vorstenhuis, aldus de mili- Het complot zou zijn beraamd door Perzische communisten, die in het buitenland vertoeven en gericht zijn tegen de moedei van de sjah. •De politie heeft haar jacht op communisten die ondergronds Duitse agressie. Daarna zal het werken verdubbeld. Het K.N.M.I. deelt mede: Na 't wegtrekken van de restan- den van de depressie, welke in het Noordzeegebied en rond de Oostzee stormen veroorzaakte breidde een rug van hoge lucht druk zich over Scandinavië naar het Zuiden uit. Oostelijke winden transporteer den droge en koude continentale lucht tot over onze omgeving. Tijdens de heldere nachten daal deringen in de algemene lucht drukverdeling op. Een diep de- pressiegebied passeerde IJsland in Noordoostelijke richting. Ach ter deze depressie ontstond ten O. van Groenland en IJsland een brede zóne waarin stormachtige Noordelijke winden koude Pool- lucht naar het Zuiden blazen. De voorste begrenzing van deze lucht hebben reeds Ierland, Schotland en het Noordelijk dee! van de Noordzee reeds bereikt. de de temperatuur sterk, vooral hetgeen met enige regen vergt daar, waar enige sneeuw ligt, zo als b.v. in het uiterste Zuidoos ten van het land. De laagste tem peratuur tot nu toe werd gemeld door het vliegveld Zuid-Limburg met 11 graden. In de Westelijke provincies vroor het over het algemeen om streeks 5 graden. Inm'ddels tre den opnieuw belangrijke veran- i Het carillon met 49 klokken, dat het Nederlandse volk uit dankbaarheid aan 'nel Ameri kaanse heeft geschonken zoals wij reeds eerder meldden en dat reeds maanden lang op het parkeerterrein bij Ahoy te Rot terdam in een daar gebouwde klokkestoel hangt, zal binnen en kele weken door de Holland— Amerika lijn gratis naar Balti more worden vervoerd. Het ge schenk is inmiddels uitgebreid met een bakstenen kïokketoren, die in de loop van dit jaar te Washington zal worden opge richt, hetgeen nodig is gebleken, omdat Washington geen toren bezit, waarin het carillon een functie zcu kunnen vervullen. Dr L. G. Kortenhorst, voorzit ter van het comité „Klokken voor Amerika" zal vermoedelijk in April van dit jaar het cadeau aan de Amerikaanse autoriteiten overdragen. De Westduitse steenkolenpro- ductie heeft ook in het afgelopen jaar de snelle groei van de in dustrie niet geheel kunnen vol gen. Aan het einde van het jaar was de arbeidsproductiviteit der mijnwerkers zelfs tot een sedert jaren niet meer bereikt diepte punt gedaald. Het aan het einde van het jaar ontbonden beheers instituut voor de Duitse kolen mijnen had ernaar gestreefd de productie eind 1953 op te voeren tot 450.000 ton per dag. Gemid deld werd in dit jaar echter slechts 410.000 ton geproduceerd. Ook het door de Europese econo- mische raad voor West-Duitsland gestelde doel, een productie van 132.000 ton, werd niet bereikt. De gehele productie bedroeg in 1953 124 millioen ton, slechts een frac tie meer dan in het voorafgaan de jaar. De nog altijd niet bevredigende ontwikkeling wordt toegeschre ven aan het gebrek aan investe ringen in de mijnen, in 1952 heb ben de mijnen 780 millioen aan verbeteringen kunnen besteden, in 1953 iets meer dan een mil liard. Opgemerkt wordt hier, dat dat per ton gerekend veel minder is dan in de Westelijke buurlan den. De investeringsbf hoeften der mijnen worden op vele milliar- den geschat. De kunstmatig laag gehouden kolenprijzen vormen de voornaamste oorzaak waarom de bedrijven uit eigen middelen niet in staat zijn de nodige vernieu wingen door te voeren. Daarop is ook bij gelegenheid van de op heffing van het mijnbeheer ge wezen. Een der zorgwekkendste ver schijnselen in de Duitse mijnen is het grote verloop der arbei ders. In 1953 bleef van elke vijf nieuw aangeworven arbeiders slechts twee in de mijnen. De productie per arbeider bedroeg in 1953 1458 kilogram per dag, het geen minder is dan in het voor afgaande jaar. Daar de producti viteit nog steeds dalende is, wordt het vooruitzicht niet zeer gunstig geacht. De achteruitgang der produc tiviteit wordt slechts voor een klein deel veroorzaakt door de in dit jaar op aandrang van de vak bond doorgevoerde verkorting van de werktijd. Deze verkorting heeft minder invloed op de pro ductie gehad dan aanvankelijk was gevreesd. Het nog altijd voortbestaande gebrek aan woon ruimte wordt als de voornaamste oorzaak voor het grote verloop van arbeidskrachten beschouwd. Bij de opheffing van het mijnbe heer is er van verschillende zijden op gewezen, dat het verdwijnen van dit instituut een leemte heeft veroorzaakt. Het in 1947 door de Britse bezetting in het leven ge roepen mijnbeheer beschikte na melijk over een adviserende raad, waarin arbeidgevers en vakbon den op evenredige wijze waren vertegenwoordigd. De daarin be reikte samenwerking werd bij gelegenheid van de opheffing van het instituut geprezen door dr. Kost. die vele jaren aan de lei ding van het mijnbeheer heeft ge staan, door de president van de vakbond der mijnwerkers Schmidt en door een vertegen, woordiger van het ministerie van Economische Zaken. Weliswaar heeft de wet op de medezeggenschap inmiddels de vertegenwoordiging van de ar beiders in de bedrijfsleidingen verankerd, doch met het ophou den van de D.K.B.L. is het cen trale beraad tussen de sociale partners vervallen. Er zijn reeds stemmen opgegaan om op vrij willige basis een nieuwe vorm van samenwerking in liet leven te roepen. zeld ging. Reeds op geringe afstand ach ter dit front kwamen hagel- en sneeuwbuien voor. Verwacht mag worden dat het front heden ons land zal passe ren hetgeen met regen en sneeuw gepaard zal gaan. Na het passeren van frontale storing komt ons land in de kou de Foollucht. Dicht bij de kust zal het dan niet direct weer kun nen vriezen maar in 'het binnen land kunnen de temperaturen tij dens nachtelijke opklaringen weer tot beneden het vriespunt dalen. Hoewel dus een tijdelijke stijging van de temperatuur is te verwachten, blijft op wat langere termijn gezien de kans op vorst tamelijk groot. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Stijging van temperatuur. Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuw buien. Matige tot krachtige wind uit noordelijke richtingen. Van het westen uit stijging van tem peratuur. ZON MAAN op onder op onder Jan. 7 8.47 16.46 10.02 20.01 8 8.47 16.47 10.20 21.25 9 8.46 16.48 10.36 22.49 9 8.46 16.48 10.36 22.49 10 8.46 16.50 10.51 V VRIJDAG 8 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 3.48 4.12 Terneuzen 4.23 4.47 Hans weert 5.03 5.27 Walsoorden 5.13 5.37 f U- n- te- 4 6 7 3 10 K) 10 'ot. B2 51 21 11 32 80 ai 39 Tot. 7 16 23 2 18 20- 102 299 i 3 f ING- Iver- nge- dell- s te eden dat aren i het ■acht nden i te- >ven- tnge- het in de aan lelijk peeld e elf- n de en ïtbal- restie

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1