Groot offensief van de Vietminh Scheepsbotsing bij Terneuzen Russisch voorstel aanvaard KERSTREDE TERREURSCHADE IN MIDDEN-JAVA EISENHOWER OVER DE E.V.G. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Een nieuw „Korea H.M. DE KONINGIN ZON- EN MAANSTANDEN MAANDAG 28 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3033. DE OORLOG IN INDO-CHINA van mmwmg Koninklijk gezin nsar Grindelwald vertrokken Kerstgeschenken van prinses Wilhelmina Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Ongeveer 6000 man commu nistische Vietminh-troepen zijn een groot offensief tegen de strijdkrachten van de Franse unie begonnen. Door Centraal-In- do-China trekken zij in Westelij ke richting op. De plaats Thakhek, gelegen aan de rivier de Mekong die de grens vormt tussen Laos en Thai land, is door de Fransen ont ruimd. Kort tevoren waren de Franse burgers op aandringen van de overheid al uit de stad vertrokken. De voornaamste Franse verbindingsweg met Centraal- en Noordelijk Laos is nu afgesneden. De Indo-Chinese staat Laos heeft de Verenigde Naties in kennis gesteld van het feit, dat Viefminh-opstandelingen zijn ge bied binnenkomen. Door zware stormen konden de Fransen geen vliegtuigen tegen de optrekende rebellen gebrui ken. Thailand (Siam) heeft aan de grens met Indo-China en Birma de noodtoestand afgekondigd en troepen naar strategische punten gezonden. De radio-omroep van de Viet minh heeft uitgezonden wat ge noemd wordt een oproep aan de Franse troepen in Indo-China van de zijde van 297 krijgsgevan genen, die op Eerste Kerstdag door de opstandelingen zijn vrij gelaten. De Franse troepen worden op gewekt zich te verenigen en on middellijke repatriëring te eisen, alsmede een regeling van het Vietnamese probleem door vreed zame onderhandelingen. De Vietminh heeft bekend ge maakt, dat zij deze gevangenen heeft vrijgelaten niet voor propa gandadoeleinden, maar om haar verlangen naar vrede te bevesti gen De opstandelingen zouden doorvechten totdat hun gebied geheel bevrijd was van „kolonis- tische aanvallers". Volgens de Vietminh hebben de vrijgelaten gevangenen verklaard dat de „aanvalsoorlog" van de Fransen „onrechtvaardig en misdadig" is en dat zij zijn ge bruikt „als kanonnenvoer om belangen te verdedigen, die voor het Franse volk van geen nut zijn". De Vietminh-troepen hebben het Franse leger Zaterdag door hun bliksem-offensief dwars door het smalle gedeelte van het land, van de Chinese Zee tot de grens van Thailand, in tweeën gesne den. De laatste verbindingslijn voor het vervoer van Franse en Amerikaanse wapens naar het Noorden van Laos is, afgezien van de voorziening door de lucht verbroken door de verovering van Thakhek door de Vietminh. Waarnemers zijn van mening, dat de Vietminh-opmars door Centraal-Annam en Zuid-Laos nog pas de eerste actie is in het winteroffensief van de bevelheb ber der opstandelingen, generaal Giap. Zij verwachten, dat hij zal oprukken naar Vientiane, de re geringshoofdstad van Laos, en Loeang Prabang, de koninklijke hoofdstad van het land. Hij kan dit doen met zijn elite-bergdivi- sie, die onlangs van de delta van de Rode-rivier aan de noordelijke grenzen van Laos is aangeko men, en met de strijdmacht, die de grens van Thailand heeft be reikt. Ongeveer twee weken geleden ontruimden de Fransen Laitsjau. de hoofdstad van het Thai-gebied van Noord-Indo-China. Generaal André Franchi leidt de Franse-unietroepen, die thans het hoofd moeten bieden aan het nieuwe Vietminh-offensief. Naar in regeringskringen te Rangoon verluidt, zou Thailand de noodtoestand in drie aan Bir ma grenzende provincies hebben afgekondigd met het oog op de tegenwoordigheid van Chinese Kwomintang-troepen. Twee groe pen van ieder meer dan 700 man sterk zouden door Siamees ge bied trekken teneinde zich met andere Kwomintang-troepen en Karens in Neder-Birma te ver enigen. In diplomatieke kringen te Pa rijs acht men het niet uitgesloten dat de Vietminh poogt 'n „nieuw Korea" in Indo-China te schep pen door het land in tweeën te snijden. Men neemt echter aan, dat Frankrijk geenszins bereid zal zijn op een „Koreaanse basis" met de Vietminh vredesbespre kingen te voeren. De scheidslijn, gevormd door de opmars der Vietminh, loopt langs de 16e. breedtegraad. De Fransen slaan terug. In een Frans legercommuni qué wordt verklaard, dat „een groot gebied langs hoofdweg 12, van de grens van Vietnam en Laos tot Thakhet, weer bevrijd is". In diplomatieke kringen te Lon den verluidt, dat Engeland, Ame- rika en Frankrijk het Russische voorstel om de conferentie van vier te Berlijn op 25 Januari te laten beginnen, zullen aannemen. Verwacht wordt, dat het Westen spoedig een kort antwoord, in deze zin aan de Sow jet-Unie zul len zenden. Het wordt waarschijnlijk ge acht, dat het voorstel van het Kremlin om de vier hoge com missarissen in Duitsland over n geschikt gebouw voor de verga dering te laten beslissen, even eens zal worden goedgevonden. Wel zullen de Westelijke landen zich krachtig verzetten tegen het houden van een bijeenkomst in de oostelijke sector van Berlijn, aldus genoemde diplomatieke kringen, daar dat zou kunnen worden opgevat als hun erken ning van de Oostduitse regering. In Westelijke kringen heeft het verbazing gewekt, dat de Rus sen niet willen vergaderen in het gebouw van de geallieerde be stuursraad, dat als „neutraal terrein" wordt beschouwd. Deze weigering wordt in sommige kringen gezien als een poging van de Russen om de bijeen komst, en daarmede de bekrach tiging van het E.V.G.-verdrag door Frankrijk, op de lange baan te schuiven. Ook de Westduitse bondskanse lier Adenauer heeft verklaard, dat het Westen het Russische voerstel zal aannemen. De kwes tie van het gebouw waarin de bijeenkomst zal worden gehou den, noemde hij onbelangrijk. Ambtenaren van het Ameri kaanse departement van Buiten landse Zaken zeiden te verwach ten, dat het Westelijke antwoord binnen enkele dagen zal worden overhandigd. Een woordvoerder van het Franse departement van Buiten landse Zaken zeide, dat de Fran se regering reeds kennis heeft ge nomen van de nota, maar dat de nota heden grondig zal worden bestudeerd. Het Russische blad „Izwestia heeft Zondag geschreven, dat er een „verdachte activiteit" wordt ontplooid in de Westduitse hoofdstad met de aanstaande vier-mogendhedenconferentie te te Berlijn, aldus Tass. Als op bevel hebben, aldus het blad, de Westduitse bladen eisen van de „op weerwraak zinnende man te Bonn" opgenomen. Dr Adenauer, de Westduitse bonds kanselier, had zelf verscheidene verklaringen afgelegd over de Westduitse opvattingen over re geling van de Duitse kwestie. Al deze eisen behelzen, aldus de „Izwestia", verkiezingen in geheel Duitsland, „gehouden on der buitenlands toezicht en po litie dwang van Duitse militaris ten", gevolg door de inwerking treding van de Westduitse grond- wei in geheel Duitsland en de vestiging van een orde, zoals „de kliek van Adenauer en zijn meester aan de andere zijde van de Atlantische Oceaan" die wen sen. „Nu, aan de vooravond van de conferentie van Berlijn, geeft Adenauer alleen openlijker uiting aan datgene waarover de Weste lijke diplomatie al een aantal ja ren heeft gesproken", aldus de .Izwestia". De Russische regering heeft geantwoord op de Westelijke uit nodiging om op 4 Januari te Ber lijn een conferentie van de vier ministers van buitenlandse zaken te beginnen. A.F.P. verneemt, dat de Rus sen als begindatum 25 Januari hebben voorgesteld. In de nota, die Zaterdag op de Amerikaanse, Britse en Franse ambassades is overhandigd, wordt naar men meent te weten verklaard dat het om administra- tieve redenen moeilijk is de con ferentie op 4 Januari te houden. Voorgesteld wordt 25 Januari of later bijeen te komen, aldus ge woonlijk betrouwbare kringen te Moskou. In de nota, die slechts twee bladzijden omvat, zou de Sowjet- regering ook niet enthousiast zijn over de door het Westen voorgestelde plaats van samen komst, het gebouw van de gealli eerde controleraad te Berlijn. Verder meent men te weten, dat de Russen nog steeds in Ber lijn willen confereren, maar dat zij voorstelden, dat de vier Wes telijke hoge commissarissen in Duitsland zullen beraadslagen over een plaats voor de confe rentie. Diplomatieke waarnemers ge loven ,dat de Sowjet-Unie een la tere datum heeft voorgesteld, omdat Frankrijk op 4 Januari naar alle waarschijnlijkheid nog geen stabiele regering zal heb ben. De regering van Laniel moet aftreden na de verkiezing van Coty tot president der republiek. Het Sowjet-voorstel voor een latere datum betekent geen ver rassing. Verwacht wordt, dat de Weste lijke mogendheden het Sowjet- voorstel voor een latere datum zullen aanvaarden, maar het wordt minder waarschijnlijk ge acht, dat zij een andere plaats dan het gebouw van de geallieer de controleraad zullen aanvaar den. Er is reeds veel werk ver richt om het gebouw voor de a.s. conferentie gereed te maken. Naar verluidt heeft de Sowjet- Unie in haar nota geen andere voorwaarden gesteld. Waarne mers te Londen, aldus Reuter, zijn niet van oordeel, dat het ver zoek om uitstel de conferentie zelf grote hindernissen in de weg zal leggen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de ontvangst van de nota bevestigd. Het geeft uitdrukking aan zijn .verwondering" over het verzoek om uitstel, daar de uitnodiging voor de conferentie reeds sinds Juli van kracht was geweest. H M. Koningin Juliana heeft op de Eerste Kerst dag'des middags om één uur over beide Nederlandse zenders een Kerstrede uitgesproken. Hare Majesteit ZGldG „Landgenoten, Nederlanders hier te lande en waar ook ter wereld. Wij allen zijn genodigd het Kerstfeest te vieren zo niet in onze eigen kring, dan toch, bovenal, in ons eigen hart. Dit jaar is het onmogelijk, dit te doen, zonder op nieuw de grote slagen te beleven, die ons als volk, en velen van ons persoonlijk, getroffen hebben, en ons opnieuw één te voelen met de schier ontroostbaar bedroefden aan wie het Kerstfeest toch ziin troost 5 biedt. Er is veel wat ons verbindt, ook waar het water onze grond nu eindelijk verlaat. Er is ook veel goeds j ontstaan, waar wij als volk dankbaar voor mogen zijn. Waar deze uitzending tevens in 't bijzonder door de velen onzer, Nederlanders, elders ter wereld beluis terd kan worden, is er reden te meer, vandaag dit ge- voel van éénheid te ervaren met elkander, en met de gehele mensheid. Gij daarginds zijt het, die zowel ons met de wereld, als de wereld met ons verbindt. Juist ook in tijd van nood hebt gij dit zo duidelijk be- j wezen, waardoor wij mede alom vriendschap on- dervinden mochten. Ieder jaar mogen wij allen stilstaan en zien naar j het licht, dat komt, en dat overwinnen zal. Het zal de duisternis verdrijven uit de gehele wereld, en ook - uit het gehele leven van elk van ons. Vieren we als feest de komst van Christus, zo kan dat geen traditie zijn, maar is het actualiteit. Zijn 1 verschijnen is altijd weer actueel, en Zijn licht door straalt ons hele wezen. Zijn komst betekent geen licht, dat uit duisternis ontstaat, maar licht, dat .duis ternis onmogelijk maakt. Licht is. Duisternis is t, wat geboren wordt in deze wereld. En die maakt de geboorte van het Kerstkind noodzakelijk. En aan deze noodzakelijkheid dat het licht ver schijnt kan door de mensen met eigen licht niet worden voldaan, maar het wordt door God gegeven. Wel kan de mens zich in deze straling in zijn geheel herzien, omdat het licht licht is, dat iedere duisternis doet verdwijnen. Actueel is, dat de wereld niet alleen in duisternis verkeert, maar verlangt naar licht, dat oplossing voor haar brengt van de meest ingrijpende problemen, en de mogelijkheid van leven op Gods aarde. Met traditie kan men geen enkel actueel gebeuren tegemoet treden, en men vraagt zich af, uit welke bron ontstaat steeds weer de behoefte, traditie zó te verheerlijken, dat de actualiteit van het leven voorbij gaat en de daarin gelegde kans. Voor mens en mens heid brengt iedere dag nieuw leven en nieuw licht. Ongezond is het, traditie als een zware ballast in iedere nieuwe dag mee te slepen, en nog ongezonder is het, de toekomst hiermee te belasten, en de dag van heden voor niets te laten passeren. Waar. in het rvthme van het leven, dag en nacht elkaar afwisselen, daar mogen we de nacht niet laten overheersen ook als het dag is, waardoor wij af breuk doen aan alles, wat de dag ons geeft. Het is niet aan te nemen, dat door God is bedoeld, dat er dag op dag een zinloos herhalen van het verleien plaats moet hebben, zo min als aan te nemen is, dat God ons mensen belasten zou met wat voorbij is, wanneer de dag van heden onze gehele aandacht vraagt, 't Gaat hier niet over de vrucht van het ver leden. maar over de holle kolos van dat wat achter ons behoort te liggen, maar die wij als een onhoud bare last op onze schouders meedragen, wat maakt, dat wij vermoeid en traag worden voor 't be vatten van wat in de nieuwe dag ons weer door God geboden wordt. Er is geen dag, geen uur, geen secon de, die niet volledig in zich draagt de mogelijkheid van een radicale wending naar God toe. Het is altijd het huidige moment, dat het licht draagt, dat in de duisternis blinkt. Het is ons gegeven, ieder jaar weer te mogen in gaan, - niet met hoop. niet in twijfel of angst, want dat alles is niet gegrond op zekerheid maar wel met het zeker vertrouwen, dat alles uiteindelijk ten goede zal dienen. Kerstfeest vieren is niet alleen troost ervaren, het is tevens het onthullen van de noodzaak, om zelf: geen duister. maar troost en licht om ons heen te verspreiden, daar waar licht zou moeten zijn en dat is overal. Ik wens U allen een werkelijk Kerstfeest." Tijdens een lichte mist met plaatselijk zware mistbanken had Donderdagmorgen omstreeks 9 uur in de Westerschelde ter hoog te van de Braakmanpolder, bij de zwarte gasboei 6, een aanva ring plaats tussen het van Ant werpen komende Deense stoom schip „Lemnos", groot 1768 b.r.t., geladen met stukgoed met be stemming Casablanca, en het van Bremen naar Antwerpen stomen de Duitse motorschip „Babiton ga," groot 4609 b.r.t. De „Babitonga", die slechts ge ringe schade had opgelopen, kon haar reis naar Antwerpen ver volgen. De botsing was zó hevig, dat door de wrijving van de huidpla ten van beide schepen een von kenregen ontstond, die aan boord van de „Lemnos" brand veroor zaakte, waardoor vaten met me- thyl-alcohol tot ontploffing kwa men. De „Lemnos," die zwaar aan bakboordzijde beschadigd werd, maakte direct water en begon het voorschip te zinken. Zodra de noodseinen waren op gevangen vertrokken de sleep boten „Goeree" en „Adriën Let zer" uit de haven van Vlissingen en uit de haven van Terneuzen de sleepboten „John P. Best" en „Walvis" ter assistentie. Voortdurend bleven vaten me thyl-alcohol uit elkaar spatten en konden de ontploffingen te Terneuzen worden gehoord. Zodra de sleepboten „Adriën Letzer" en „Goeree" langszij van de „Lemnos" gekomen waren, vingen deze met het blussings- werk aan. Een der opvarenden van de sleepboot „Goeree," de 19-jarige matroos Victor Jansse, uit.Schie dam, werd door rondvliegende delen van uit elkaar spattende vaten getroffen en sloeg over boord, maar kon direct worden gered. Hij werd naar het zieken huis te Terneuzen overgebracht, waar bleek dat hij een polsfrac tuur had opgelopen. De ruimen 1, 2 en 3 benevens de machinekamer stonden onder water en mede door het blus- singswerk van de sleepboten was de brand inmiddels geblust. Een deel der bemanning met de zich aan boord bevindende 12 passagiers werden te Terneu zen aan wal gebracht. Inmiddels waren bergingsvaar tuigen langszij gekomen, die er nrÉMiü de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. P terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent DE KONINKLIJKE FAMILIE TER KERKE. H. M. de Koningin, Prins Bern- hard en de oudste twee Prinses sen hebben op de Eerste Kerst dag te Amersfoort de door ds S. Braakman geleide kerkdienst bij gewoond. Het koninklijk gezin is Zondag avond om precies 19 uur van het station Baarn voor de winterreis naar Grindelwald in Zwitserland vertrokken. De drie wagons waaronder een bagagewagen zouden in Emmerik aan de nachttrein naar Bazel worden gekoppeld. Het koninklijk gezin wordt he denochtend om 10.04 uur ver wacht in Interlaken, vanwaar het per autobus naar Grindelwald zal doorreizen. Even vóór het vertrek uit Baarn heeft ir F. Q. den Hollan der het nieuwgebouwde rijtuig dat speciaal voor prins Bernhard en de prinsessen is bestemd aangeboden. in slaagden door het in werking stellen van de stoompompen de „Lemnos" drijvende te houden, waarop zij op de Middenplaat werd gesleept. In de loop van de nacht van Donderdag op Vrijdag stelde een duiker een voorlopig onderzoek in naar de beschadigingen. Op de avond van Eerste Kerst dag is het nieuwe bergingsvaar tuig „Buffel" van W. A. van den Tak's bergingsbedrijf N.V. te Rotterdam uit Maassluis naar de „Lemnos" vertrokken. Op de morgen van Tweede Kerstdag was er niet veel veran dering gekomen in de situatie. De „Lemnos" was iets van rich ting veranderd, maar maakte nog veel water. De machineka mer was leeggepompt maar het bleek dat de pompboten de vloed niet konden beletten de machine kamer weer voor een groot deel onder water te zetten. Duikers hebben in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een na der onderzoek ingesteld naar het gat aan bakboordszijde van de „Lemnos.". Zaterdag zijn de ruimen, voor zover dit mogelijk was, leegge pompt, waarna het schip bij hoog water hoger op de Middenplaat werd getrokken. Zaterdagavond slaagde men er in het gat provisorisch te dich ten. Zondagmorgen te 5 uur was het schip door de vier bergings vaartuigen, met een gezamenlij ke pompcapaciteit van 4000 ton per uur. leeggepompt, waarop de „Lemnos" door de sleepboten „Adriën Letzer," „Goeree," „John P. Best" en „Schelde" in het vaarwater werd getrokken en naar Antwerpen gesleept. Vele goederen op Zuid-Beve- land aangespoeld. De rijkspolitie te Nieuwdorp aan het Sloe op Zuid-Beveland heeft gedurende de Kerstdagen versterking gekregen om de strandjutterij te bestrijden. De laatste dagen zijn daar namelijk vele goederen, die afkomstig zijn van de deklading van het bij Terneuzen aangevaren Deense motorschip „Lemnos", aange spoeld. Dank zij deze versterking kon op het allergrootste deel van de aangespoelde goederen ten be hoeve van de burgemeester strandvonder beslag worden ge legd. Reeds zijn 70 tonnen boter, 100 vaten vet, 10 vaten olie, twee in kratten verpakte radiotoestel len met pick-up, een electrische rekenmachine, 50 kistjes kaas, 100 overhemden en vele losse ar tikelen aangespoeld en opgesla gen. Het Witte Huis heeft verklaard dat president Eisenhower van mening is, dat Amerika „spoe dig voor de noodzakelijkheid zou staan zijn basispolitiek t.a.v. Europa te herwaarderen" als de Europese verdedigingsgemeen- sohap niet tot stand zou kunnen komen. De president heeft van zijn adviseurs rapporten ontvangen over de vooruitzichten voor de E. V. G. en over de NAVO. Eisenhower beschouwt de E. V. G. met haar plan voor een internationaal leger als „het enige practiscne voorstel om een einde te maken aan de voortdu rende strijd tussen Frankrijk en Duitsland en om een vaste kern voor de NAVO te scheppen". De NAVO en de E.V.G. zijn besproken op de wekelijkse bij eenkomst van de nationale vei ligheidsraad, minister van bui tenlandse zaken Dulles, minister van financiën Humphrey, mi nister van defensie Wilson en de directeur van de buitenlandse operaties Stassen brachten ver slag uit over de NAVO. Naar het Witte Huis meedeelt, functioneert volgens hen de NAVO doeltreffend. AANVARING OP DE THEEMS. In de nacht van 24 op 25 De cember is in de Theemsmonding het Britse schip „City of Johan nesburg" (8.207 b.r.t.) in aanva ring gekomen met de „Feverard" (een zeilschip van 213 ton). Het laatste vaartuig zonk. De bemanning werd gered door de „Sir Alexander Kennedy". Aan vluchtelingen die in een kamp bij Triëst verblijven is een geschenkzending geschonken door H. K. H. Prinses Wilhel mina uitgereikt. In dit kamp verblijven circa 6500 vluchtelingen en kinderen De volwassenen hebben alle een Kerstgroet met de gedrukte handtekening van de Prinses ont vangen. De kinderen ontvingen waardevolle geschenken. Personen van Vijftien nationa liteiten bevinden zich in dit kamp. Volgens de gegevens van de dienst Sociale Zaken voor Mid- den-Java heeft de bevolking van de Westelijke residenties van Midden-Java, Bajumas en Peka- longan in verschillende gevalen het afgelopen jaar haar wonin gen moeten verlaten wegens de onveiligheid. Zij zijn naar elders geëvacueerd. Over de eerste drie kwartalen van 1953 werden de volgende cijfers gegeven. In Ban- jumas hebben in die periode 19.034 personen hun woningen al dan niet tijdelijk moeten veria- laten 268 woningen werden door de benden in brand gestoken, waaronder ook een rubber fabriek. De schade beloopt 170.000 roepiah. In de kabupaten Tjilatjap eva cueerden 4.8189 personen nadat 2669 huizen werden verbrand; de schade wordt hier getaxeerd op ongeveer 2.180.000 roepiah. In Tegal trokken 26.869 perso nen weg en werden 482 huizen verbrand. De schade beloopt 1.934.000 roepiah. Brèbès heeft 't grootste aantal vluchtelingen n.l. 198.517. 980 Huizen gingen in vlammen op. de schade bedraagt ongeveer 1.360.000 roepiah. In deze 9 maanden werden dus 328.609 personen tijdelijk of per manent verplaatst, terwijl de aangerichte schade meer dan 5,5 millioen roepiah bedraagt. Door de dienst Sociale Zaken werd hulp verleend aan de Vluch telingen. In de residentie Peka- longan werd 461.000 roepiah uit gegeven en in de residentie Ban- jumas 220.000 roepiah. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige, langs de kust later mogelijk har de wind, tussen N.W. en W. On geveer dezelfde temperatuur als gisteren. DINSDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 29 DECEMBER. 7.44 8.19 8.19 8.54 8.59 9.34 9.09 9.44 ZON MAAN op onder op onder Dec. 26 8.48 16.33 23.42 11.30 27 8.48 16.34 11.42 28 8.48 16.35 0.51 11.55 29 8.48 16.36 2.00 12.09 30 8.48 16.37 3.11 12.26 31 8.48 16.38 4.22 12.48

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1