Koningin en vierden Kerstfeest in Prins de stallen Problemen der donkere dagen IVOROL Dulles WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Frankrijk heeft een nieuwe president beantwoordt vragen Beria terechtgesteld Mededeling J Ver. Staten handhaven beperkt aantal weerschepen DONDERDAG 24 DECEMBER. 9e Jaargang No. 3032. ZON- EN MAANSTANDEN Landbouwbeleid onder de loupe - Klachten over het K.N.M.I Massa-ontslag bij de luchtvaartschool Proberen blijft begeren! Coty gekozen V Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nèi 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per ZEEUW maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Koningin Juliana, Prins Bern- hard en de oudste drie prinses sen vierden Woensdagavond het Kerstfeest met het hofpersoneel in de koninklijke stallen te Den Haag. Een omgeving die symbo lisch was tegen de achtergrond van het Kerstverhaal, waarin de zoon van Jozef en Maria geboren werd in een stal te Bethlehem. De stal in Den Haag was het gala-koetshuis, waar de gouden koets, de glazen koetsen, de ca lèches en andere gala-rijtuigen hun vaste plaats hebben, doch deze voor deze gelegenheid moes ten afstaan terwille van de Kerst viering. In de grote hal van 28 xk bij 14 meter was langs een'deel van de achterwand een toneel gemaakt en links achter in de hoek, stond een enorme verlichte Kerstboom, die tot het plafond reikte. Onder de Kerstboom zat een kopersectie van de kon. militaire kapel en daarnaast het Haags matrozenkoor, gekleed in smet teloos witte blouses. Op de voor ste rij nam het koninklijk gezin plaats, daarachter het personeel met zijn gezinsleden. „Ik hoop dat wij samen een prettig Kerstfeest zullen vieren", zo opende Prins Bernhard de vie ring en direct daarop zetten de blazers het „Nu zijt wellekome" in, dat door allen werd meege zongen. De Koningin las hierna het Kerstevangelie voor en weer hoorde men het verhaal van de wonderbare gebeurtenis in Beth lehem, dat door allen met grote aandacht werd gevolgd. De pianist Simon Admiraal speelde vervolgens het praelu- diurn in as-groot van j. S. Bach en na het gezamenlijk zingen van „O verblijdende, o Gij wijdende hield de Prins de volgende Kerst» toespraak: „Ieder jaar opnieuw is het voor ons een groot voorrecht, dat we in de donkerste tijd van het jaar het Kerstfeest mogen vieren. Bij het naderen van de stille en heilige nacht is het alsof vele harten worden beroerd door de hand van God, waardoor een gol f van vriendelijkheid en welwil lendheid hun leven binnen stroomt. Het is dan alsof zich meer dan anders onder ons, har de mensen, de geest en de liefde van Jezus van Nazareth laat gelden. Ik geloof niet dat er een wel denkend en welwillend mens be staat, wien het verhaal van Jezus' geboorte en de verschij ning van de engel aan de herders medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Zacht weer. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen. Vrij krachtige tot krachtige zuidwes telijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. VRIJDAG 25 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 4.47 5.22 6.02 6.12 5.14 5.49 6.92 6.39 ZATERDAG 26 DECEMBER. Breskens 5.31 5.57 Terneuzen 6.06 6.32 Hansweert 6.46 7.12 Walsoorden 6.56 7.22 ZONDAG 27 DECEMBER. Breskens 6.09 6.39 Terneuzen 6.44 7.14 Hansweert 7.24 7.54 Walsoorden 7.34 8.04 MAANDAG 28 DECEMBER. Breskens 6.54 7.27 Terneuzen 7.29 8.02 Hansweert 8.09 8.42 Walsoorden 8.19 8.52 ZON MAAN op onder op onder Dec. 25 8.48 16.33 22.33 11.17 26 8.48 16.33 23.42 11.30 27 8.48 16.34 11.42 28 8.48 16.35 0.51 11.55 29 8.48 16.36 2.00 12.09 30 8.48 16.37 3.11 12.26 31 8.48 16.38 4.22 12.48 in de Kerstnacht onberoerd laat. Zelfs na al die eeuwen straalt iets van het hemelse licht van die eerste Kerstnacht tot ons door. Het oude verhaal bezit een wonderbaarlijke macht. Kinde ren luisteren er naar met volle dige overgave en de ouderen worden telkens opnieuw, als voor het eerst, geboeid. Het verhaal van de geboorte van dat kleine kind in de stal van Bethlehem vervult ons steeds weer met ont roering. Maar willen we werkelijk we ten wat in die Kerstnacht is ge schied en welk een geschenk de mensheid toen ontvangen heeft, dan is het nodig, dat wij er ons rekenschap van geven wat pre cies in die Kerstboodschap werd gezegd en voor wie zij was be stemd. Zij werd uitgesproken door een engel en een paar her ders waren de toehoorders, maar over hem heen was die bood schap gericht tot alle mensen, door alle tijden heen, waar ze ook wonen en van welk ras ze ook mogen zijn. Nooit werd het kor ter of beter gezegd: „Zie, ik ver kondig u grote blijschap, die al den volke wezen zal; u is heden de Heiland geboren, namelijk Christus, de Heer, in de stad van David". Deze boodschap komt recht op ieder mens persoonlijk af: dat u heden geboden is; en het is we reldomvattend: die al den volke wezen zal. En de levende kern van deze boodschap is de grote blijdülchap. Én die blijdschap hebben wij hier op aarde zo erg nodig, want blijdschap is schaars. Blijdschap is iets, dat onafhankelijk is van de omstandigheden waarin men verkeert. Men kan leven onder de meest gunstige en benijdens waardige omstandigheden en zich ongelukkig voelen, terwijl zij. die leven onder zeer moeilijke omstandigheden soms toch blij kunnen zijn. Met de komst van Jezus heeft het goede uur van de grote blijd schap voor deze wereld geslagen en die grote blijdschap, voor iedereen, wie en waar dan ook, door het Kerstkind, is waar het om gaat in de Kerstboodschap. Over twee dingen zou ik hier graag nog iets willen zeggen Ten eerste over het feit, dat ons in het Kerstfeest een brug tot God gegeven werd. En hier klinkt de grote blijdschap van de Kerstboodschap in haar diepste toon. Wij mensen hebben veelal de even hardnekkige als nood lottige neiging om in allerlei drukke bezigheden op de éen of andere wijze God te ontvluchten en eigenlijk te vergeten. Met Kerstmis wordt deze sleur door broken. Hij komt tot ons, die altijd weer onwillig» te trots of te bang zijn om tot Hem te komen. Het Kerstkind weet onze onwil te elimineren, onze trots te bre ken, onze angst weg te nemen, en het'leidt ons tot de Vader. En wie door het Kerstkind tot de Vader komt, die weet eerst recht wat de grote blijdschap is, waar over in de Kerstnacht tot ver schrikte en onwetende mensen gesproken werd. De invloed, die van Jezus van Nazareth is uitgegaan om de mensen te veranderen en te ver- nieuwen, ze tot elkander te bien- gen en te verbinden en hun het geluk van de gemeenschap met God te geven, is onberekenbaar. En het tweede, waarover ik iets zou willen zeggen, is juist die wonderbaarlijke macht van het Kerstkind om mensen tot elkaar te brengen en bij elkaar te hou den. Een eenzaam mens is een ongelukkig mens en hetzelfde geldt voor een vijandig mens. De wereld zal alleen toekomst hebben, wanneer de mensen zich in ware broederschap vinden. Wij mensen doen helaas zo dik wijls juist alles om van elkaar te vervreemden en elkander te verliezen. Soms lijkt het er op alsof wij geen gelegenheid willen laten voorbijgaan om die schei dende en splitsende macht te la ten gelden. Maar waar het Kerstkind aanvaard wordt, daar vinden wij de weg om elkaar te naderen, de brug om tot elkaar te komen en de liefde om bij elkaar te blijven. De geestt en de liefde van het Kerstkind wekken ons op en maken het ons gemak kelijker ons te voegen naar het grote gebod, dat ons in de bijbel zovele malen wordt voorgehou den: „Heb uw naaste lief gelijk uzelve". Zonder deze naasten liefde bestaat geen christendom. Naastenliefde, wat een eenvoudig woord en het is toch zo moeilijk om het waarlijk, en innerlijk eer lijk, in de praktijk toe te passen. Naastenliefde is de ware liefde. Dat betekent, dat we onze vijan den moeten liefhebben, dat wij wèl moeten doen degenen, die ons haten dat wij God verge ving moeten vragen iedere keer, dat wij hierin falen en Zijn hulp moeten vragen om te komen tot waarlijk christelijk denken en voelen jegens anderen. Dit zijn allemaal verschrinKelijk grote woorden en als wij niet trachten deze woorden op onze eigen kleinmenselijke manier om te zetten in daden, geboren uit de eerlijke wil daartoe en gebaseerd op een werkelijk christelijke overtuiging, dan zijn zij leeg en in het geheel niets waard. Maar hij, die in staat is deze woorden tot werkelijkheid te maken, die zal het echte geluk vinden en de grote blijdschap,'waarover ons de Kerstboodschap spreekt. Maar ons streven naar het be zit van deze naastenliefde mag niet beperkt blijven tot de Kerst tijd alleen. Het Kerstfeest mag niet een uitzondering vormen. Meer dan iemand of iets anders heeft Jezus de mens geplaatst voor 'n keuze en de consequentie van die keuze. Zijn invloed mag niet beperkt'blijven tot wat Gods vrucht en vriendelijkheid gedu rende de Kerstweek. Hij is de Heer van alledag en van iedere dag. Daarom zullen Godsvrucht en naastenliefde met ons het nieuwe jaar moeten binnengaan en alle dagen van ons leven moe ten beheersen. Aan het koning schap van Jezus over ons komt nooit en nergens een einde. Wij willen nooit zeggen, zoals de mensen uit Bethlehem van toen: „Geen plaatsgeen plaats",' maar: „nu sijt wellecome, Jesu, lieve Heer", en dat het gehele jaar door. Ieder jaar opnieuw proberen wij met Kerstmis in onze eigen woorden te zeggen wie 't Kerst kind is en wat Hij voor ons bete kent. Maar hoe ernstig wij ook trachten nooit kunnen wij het beter doen dan door middel van één van Jezus' eigen woorden. Als een geschenk van de aller grootste waarde wordt ons in de bijbel dat onvergelijkelijke woord gegeven, dat beter dan enig ander ons het geheim van het Kerstfeest ontsluiert: „Alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een ieder, die in Hem gelooft, niet verloren ga, maar eeuwig leven hebbe". Ik hoop innig, dat ook dit Kerstfeest ons allemaal weer iets nader zal kunnen brengen tot dien Zoon, waardoor wij waarlijk een gelukkig Kerst feest zullen kunnen vieren, vol overgave en blijdschap". De sarabande in E-groot uit de Franse suite van Bach, gespeeld door Simon Admiraal vormde de inleiding van 't Kerstspel „Amos de herder", dat opgevoerd werd door het personeel van het stal departement in samenwerking met het matrozenkoor. De bijeenkomst werd besloten met zang van „Ere zij God in den hoge" en hierna begaven allen zich naar een ander deel van het gebouw, waar Koningin Juliana zelf chocolade schonk en pakket jes brood uitreikte terwijl de Prins met verschillenden een praatje maakte. De jeugdige leden van het kna penkoor waren onder de eersten die hun chocolade door de Ko ningin ingeschonken kregen. Even later klonken hun zuivere stemmen door de ruimte toen zij in een kring staand Mozart's wie gelied zongen. Tot slot kregen de dames allen een kerstbrood, het mannelijk personeel een kalender, terwijl de kinderen met snoep werden be deeld. Bij de behandeling van de be groting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft mi nister Mansholt van verschillen de zijden in de Tweede Kamer critiek ontvangen op zijn beleid inzake het landbouwonderwijs. De woordvoerder van de A.R., de heer Van de Heuvel, gaf zijn ont stemming te kennen ovér het feit, dat voor de reeds aangekon digde wettelijke regeling van het landbouwonderwijs nog steeds geen commissie in het leven was geroepen, die de problemen dien aangaande zou kunnen bestu deren. Bovendien achtte hij het be staan van deze commissie nood- Onmiddellijk nadat het Franse congres Woensdagmiddag om 4 uur bijeen was gekomen, heeft het besloten de vergadering tot 6 uur op te schorten. Eerder had Jacquinot, candi daat van de onafhankelijke re publikeinen en de boeren, ver schillende fractievoorzitters ont vangen. Verscheidene persoonlijkheden der regeringspartijen opperden de idee van een bijeenkomst van onafhankelijke republikeinen en het er niet naar uitzag, dat hij de absolute meerderheid zou be halen. Hierop bood men Coty de candidatuur aan. TWAALFDE STEMMING BRACHT GEEN BESLIS SING. Ook de twaalfde stemming voor de verkiezing van een Fran se president heeft geen resultaat opgeleverd. Coty kreeg 431, Naegelen 333 en andere candidaten 118 stem radicalen om de mogelijkheid te i men. De absolute meerderheid bestuderen Delbos of Coty tot gemeenschappelijke candidaat aan te wijzen. Toen men Delbos om inlichtingen vroeg, antwoord de hij, dat hij, zonder de beraad slagingen van de fracties af te wachten, het aanbod van de hand wjjst. Coty is aangewezen als candi daat in de plaats van Jacquinot. Jacquinot had verklaard, dat te Amerikaanse minister van Maandag verklaarde minister Buitenlandse Zaken, Foster Bul-J Dulles, dat de Russische bereid- les, heeft Linsdag laten uitkomen"" heid om deel te nemen aan ver dat de Ver. Staten geen enkele beperking verbinden aan de voor gestelde besprekingen met de Sowjet-Unie over een „interna tionale bank voor atoomenergie" en 'dat zij verwachten, dat de Sowjet-Unie op haar beurt geen veelwaarden vooraf aan onder handelingen zal stellen. Vragen beantwoordend na een rede voor de Amerikaanse natio nale persclub zei hij. dat presi dent Eisenhower zijn voorstel voor besprekingen niet had oe- perkt tot een zuivere bespreking van zijn plan voor een atoom bank. Eisenhower was bereid op een conferentie het gehele vraag stuk van beëindiging van het ge vaar der atomische oorlogvoering onderwerp van bespreking te la ten uitmaken. Dulles' antwoord op een vraag of de Ver. Staten bereid zijn het door de Sowjet-Unie voorgestel de verbod op het gebruik van atoomwapens te bespreken im pliceerde, dat dit het geval is. Reuters correspondent in Wa shington, Rankine, seinde Dins dag, dat Dulles opmerkingen en de gestelde vragen de achter docht weerspiegelt die is verwekt door een zorgvuldige analyse van de Russische verklaring van Maandag opmerkelijk was, dat in het Sowjet-antwoord op Eisenho wers voorstel voor besprekingen de gebruikelijke felle aanvallen op het Westen waren weggelaten en dat de president op vriend schappelijke wijze een „vooraan staand militaire leider" werd ge noemd. Doch eveneens was opge vallen, dat in het antwoord zon der noemenswaardige wijzigingen de argumenten waren herhaald, welke reeds verscheidene jaren door Sowjet-woordvoerders in de Ver. Naties zijn gebruikt tegen het plan voor controle op atoom energie, dat reeds door een meer derheid in de Ver. Naties is goed gekeurd. trouwelijke of diplomatieke on derhandelingen over president Eisenhowers plan „hoopvol" was, doch dit is ook het enige hoop volle, dat functionarissen in de Sowjet-verklaring van 4000 woor den hebben kunnen vinden. Dulles' verklaringen van Dins/- dag overschaduwden geheel de opzet van zijn voorafgaande rede welke was bedoeld als een ver klaring van de Amerikaanse po litiek met betrekking tot de Europese verdedigingsgemeen schap. Hij noemde zijn waarschu wing van verleden week, dat fa len van Frankrijk en andere lan den om het E.V.G,-verdrag goed te keuren een herziening van de grondslagen der Amerikaanse po litiek nodig zou maken, een „van zelfsprekende waarheidHij her haalde die verklaring in termen, welke schenen in te houden, dat de Ver. Staten wellicht gedwon gen zouden zijn hun strijdkrach ten uit de nu vooruitgeschoven posities in West-Duitsland terug te trekken als het E.V.G.-verdrag niet wordt geratificeerd. Na ge wezen te hebben op het feit, dat zónder E.V.G. het niet legaal toe gestaan was gebruik te maken van Duitse weerbaarheid voor de verdediging van Duits grondge bied, verklaarde minister Dulles, dat het „niet aanvaardbaar" is, dat de Ver. Staten de rol van voornaamste verdediger van Duitsland blijven vervullen, ter wijl de Duitsers zelf toezien als waren zij waarnemers. bedroeg 442. Er waren 16 ongel dige stemmen. Coty kreeg één stem meer dan tot dusver enig candidaat bij de ze verkiezingen had gekregen. Laniel kwam n.l. bij de achtste stemming tot 430. Toen waren er 903 kiezers, thans 898. In de wandelgangen was na het bekend worden van de uitslag van de twaalfde stemming het meest gehoorde oordeel, dat Coty bij de volgende stemming de ab solute meerderheid zou krijgen. De minister van overzeese ge biedsdelen, Jacquinot, kreeg deze keer 26 stemmen. Bij besprekingen vóór de stem ming had Coty zich ten aanzien van het E.V.G.-verdrag niet ge bonden. COTY PRESIDENT. René Coty is tot president van de Franse republiek gekozen. Coty verenigde 477 stemmen op zich, Naegelen 329. De abso lute meerderheid bij de dertien de stemming bedroeg 436 stem men. Jaquinot verkreeg 21 stemmen, verschillende candidaten 44. Het aantal geldig uitgebrachte stem men - op een totaal van 884 zakelijk voor belangrijke beslis singen, als het stichten van land- btjuwwinterseholen. De tegen werking van sommige provincies over de bouw van een neutrale of een christelijke school moet, indien het onderling overleg vastloopt, voor de minister geen aanleiding zijn, om dan maar een rijksschool te laten bouwen. Ook hierin moet genoemde commissie voorzien. Ook de achterstand van het landbouwonderwijs in vergelij king met het nijverheidsonder wijs vraagt de aandacht. Men was van mening, dat het onder wijs op de landbouwscholen te technisch is gesteld, zodat men hierdoor geen oog had voor de problemen van de landarbeider. Het prijsbeleid vormde ook een belangrijk probleem. Hoewel men waardering kon vinden voor het prijsbeleid van de minister, zou men toch gaarne zien, dat de bestaanszekerheid voor de landbouwers werd verstevigd. Voorstellen werden gedaan om door een eventuele verlaging van de belastingen te komen tot een kostprijsverlaging, waardoor ook de export weer bevorderd zou worden. Een te grote voorraad- vorming, die thans in de expor terende landen wordt waargeno men, brengt ernstige gevaren met zich mede. Dit zal niet alleen van invloed zijn op agrarische productie, maar bovendien een terugslag vormen in ons gehele economische leven. Contact met de stichting van de landbouw blijft steeds noodzakelijk, om het landbouwbeleid in ons land in gunstige banen te leiden. K.N.M.I. OF HAMBURG? Op een in Groningen gehou den vergadering van de Gronin ger Maatschappij van Landbouw heeft de voorzitter van deze maatschappij gewezen op de noodzakelijkheid van goede en betrouwbare weerberichten. Reeds vele klachten waren er binnen gekomen van boeren, speciaal uit het noordoosten van ons land, die verklaren, dat zij aan de weerberichten van het K. N. M. I. in De Bilt geen hou vast hebben. Reeds verschillen de malen waren zij door de weer berichten van het K. N. M. I. mis leid, wat dikwijls tot schade leidde van hun agrarische pro ducten. Zij zagen zich genood zaakt, af.te gaan op de weerbe richten, uitgezonden door radio Hamburg, die voor hen betrouw baarder zijn, dan de Nederlandse. Dit probleem kwam reeds ter sprake in de Tweede Kamer, waar minister Algera verklaar de, dat er door het K. N. M. I. zelf een onderzoek gaande was. Mocht dit onderzoek uitwijzen, dat de toestand van het weer in het noorden van ons land veel afwijkt van de algemene weerbe richten voor ons gehele land, dan zou men door het treffen van speciale maatregelen, nauwkeu riger weerberichten samenstel len voor het noorden van ons land. Het is echter wenselijk, dat deze berichtgeving zo spoedig mogelijk een aanvang neemt om de hier heersende scheve verhou ding zo spoedig mogelijk recht te zetten. Tevens werd op de vergadering van deze Groningse maatschap pij aandacht gevraagd voor nieuwe inpolderingen in het ge bied van de Dollard. In dit ge bied heerst een stijgende werk loosheid, die door eventuele nieuwe inpolderingen kan wor den opgeheven. Hiermede zou dan een blijvende arbeidsgelegen heid Worden geschapen voor vele honderden personen, waardoor een nieuw sociaal probleem zou zijn opgelost. VLIEGMACHINES TE KOOP? Bij de nationale luchtvaart- school is aan tientallen leden van het personeel ontslag aangezegd op korte termijn. De oorzaak hiervan is, dat de Verenigde Sta ten binnenkort afzien van de op leiding van adspirant-militaire vliegers. Hierbij komt ook nog, dat het Nederlandse ministerie van Oorlog het contract met de luchtvaartschool over de voor selectie van adspirant-militaire vliegers niet heeft verlengd. Van de drie en dertig toestellen, die de N. L. S. bezit, zullen er tien aan de koninklijke luchtmacht worden teruggegeven en tien zul len er worden verkocht, indien geen andere oplossing voor dit vraagstuk zal worden gevonden. De moeilijkheid is, dat de NATO-landen thans zelf de op leiding van de vliegers ter hand moet nemen en toch niet be schikken over een vliegveld, waar het hele jaar door lean wor den gevlogen. Men heeft reeds gedacht aan vliegvelden in Afrika, maar beslissingen zijn er nog niet genomen. Mem hoopt, dat door de Nederland.se'regering- subsidie zal worden verstrekt aan de N. I,. S., daar deze instel ling, die reeds vele goede dien sten heeft bewezen in de 26 jaar van haar bestaan, anders zou moeten verdwijnen, wat voor velen een grote teleursteling zou zijn. Beria en zes medeplichtigen zijn op beschuldiging van hoogver raad ter dood veroordeeld en on middellijk gefusilleerd. Hun bezittingen vervallen aan de Staat. Zes dagen geleden werd bericht, dat Beria had bekend schuldig bedroeg 871. Dertien stemmen j le zÖ.n- Hem werd terreur, moord, In verband met de Kerst dagen zal ons eerstvol gend nummer verschijnen MAANDAG 28 DEC. waren ongeldig of blanco. Onmiddellijk na de bekendma king van de uitslag verhieven de volksvertegenwoordigers zich van hun zetels en zongen de Mar seillaise. De voorzitter van het congres wenste de nieuwe president ver volgens geluk, Waarna te 22.17 uur de zitting werd opgeheven. BIOGRAFIE VAN COTY. Coty is in 1882 te Le Havre ge boren, waar hij zich in 1902, na rechten en filosofie gestudeerd te hebben, als advocaat vestigde. In 1923 werd hij afgevaardigde van het departement Seine Infé rieure in het Franse parlement. Eerder maakte hij deel uit van een raad van een arrondissement en de gemeenteraad van Le Ha vre. In de kabinetten-Schuman van November 1947 en September 1948 en het kabinet-Marie van Juli 1948 was Coty minister van wederopbouw. Hij werd in November 1948 se nator en in Januari 1949 aange wezen als vice-voorzitter van de senaat, een post, 'die hij tot nu toe bekleedt. Coty staat bekend als deskun dige op het gebied van het gebied vanjiet staatsrecht. Hij is voorstander van een grondwets wijziging, waarbij de uitvoerende macht wordt versterkt teneinde de stabiliteit van de Franse rege ring te bevorderen. politiek verraad en activiteit te gen de defensieve kracht van de Sowjet-Unie ten laste gelegd, Beria was minister van Binnen landse Zaken en, hoofd van de geheime staatspolitie in de Sow jet-Unie. De mededeling in de Russische bladen besloeg slechts drie regels onder de kop ,,Het vonnis is uit gevoerd." gebruiken tegen de communis tische partij en de regering, al dus de bekendmaking. De groep wilde zich van de macht meester maken en oe bour geoisie in ere herstellen. Zij stond heimelijk in verbinding met buitenlandse inlichtingen diensten. Beria was zeer bevriend met Stalin. Zij waren beiden uit Geor gië afkomstig. Beria is in 1899 geboren. In 1917 sTöot hij zich bij de bolsjewisti sche partij aan. In 1932 werd hij secretaris van de partij-afdelin gen Georgië en Trans Kaukasië. Hij ruimde de laatste oppositie in die gebieden op en velen wer den terechtgesteld. In 1934 werd hij gekozen in het centrale comité van de eommu- De zes medeplichtigen, die tege- nistisehe partij en in 1937 in het lijk met Beria zijn doodgescho- presidium van de opperste Sow- ten, zijn: jet. Stalin benoemde hem in 1938 tot hoofd van de politie voor het gehele land. Merkoelof, oud-minister Staatstoezicht, Dekanovof, gewezen ondermi nister van Buitenlandse Zaken en lid van de geheime politie, Mesjik, een vroegere hoge func tionaris van de geheime politie. Na Stalins dood werd hij minis ter van Binnenlandse Zaken van de Oekraïne. Koboelof, lid van de geheime politie en onderminister van Staatsveiligheid, Oceaan te handhaven. ken, De Amerikaanse regering heeft besloten een beperkt aan- 1 tal weerschepen op de Atlanti- Vlodimirsky, hoofd van een spe ciale afdeling voor onderzoek op het ministerie van Binnenlandse Zaken. In een bekendmaking van hef hooggerechtshof wordt gezegd, dat het bewezen is, dat de zeven veroordeelden het moederland hebben verraden en in het be lang van vreemde mogendheden hebben gehandeld. Zij wilden de organen van de geheime politie daarmee terugkomend van het besluit van 22 October om zich geheel terug te trekken uit de internationale weerkundige dienst op de Atlantische Oceaan ten behoeve van scheep- en luchtvaart- Het is nog niet bekend, hoe veel schepen de Ver. Staten be schikbaar willen blijven stellen. Voor het besluit van 22 October onderhielden zij 14 van de in totaal 25 schepen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1