DERMA De presidentsverkiezing in Frankrijk Opnieuw Ho Tsji verklaring Mins Sowjetrussisch antwoord op voorstel van Eisenhower Voortzetting der „uiteenzettingen te Panmoendjon WEERSVERWACHTING. HOOGWATER Britse diplomaten te Teheran aangekomen Verkeersongelukken te Amsterdam Moord in Ambonezenkamp „Schattenberg" ZON- EN MAANSTANDEN DINSDAG 22 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3030. Hedenmiddag elfde stemming Fa VAN OVERBEEKE Kenia Engels matroos verongelukt P. T. T. zal gevaarlijke zendingen van landbouwers weigeren Nieuwe aanslagen Frans Marokko in op onder op onder Dec. Zevenjarig meisje gedood De mijnstaking in België t Mossadeq tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld CLANDESTIENE ZENDER GEPAKT. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. va* ie Sanie Redactieadres: Noordstraat 55-57 Temeuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 coot; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uyr. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 Aires öok bij de negende stemming hebben de Franse parlementsle de* nog geen president gekozen. Laniel, die tot deze laatste stem ming steeds kans zag meer stem men te verwerven, kreeg Maan- ilagmiddag zeventien stemmen minder dan Zondagavond. Waarschijnlijk heeft hij hier mede tevens zijn kans verloren. Een derde man, Montel, evenals Laniel een conservatief, was de oorzaak, dat de stemmen van de anti-socialisten werden verdeeld. De uitslag van de negende stemming was: Laniel (Conserv.) 412 Naegelen (Socialist) 365 Montel (Conserv.) 103 Andere oandidaten 28 stem men. De absolute meerderheid was 455 stemmen. Kort vóór het begin van de stemming hielden de gematigde conservatieven, de partij van La niel en Montel, een vergadering, waarop een aantal leden eisten, dat Montel uit de partij zou wor den gestoten. Door de meerder heid werd dit voorstel echter ver worpen. Montel was een paar uur vóór het begin van de stemming in het verkiezingsstrijdperk getreden. In de verklaring die hij aflegde, verzocht dit betrekkelijk onbe kende parlementslid het congres zijn uitspraak alleen te laten af hangen van zijn houding ten op- WKT OP DE VERVREEMDING VAN LANDBOUWGRONDEN. OP 21 DECEMBER 1953 IN WERKING GETREDEN. In het Staatsblad van 19 De cember 1953 nr 563 is een kon. besluit gepubliceerd, waarbij de datum van inwerkingtreding van de wet op de vervreemding van landbouwgronden is bepaald op 21 December 1953. Met ingang van deze datum heeft men voor een overeen komst tot overdracht van land bouwgronden en van de daarbij behorende opstallen en voor een overeenkomst tot vestiging, wij ziging, verlenging of overdracht van een zakelijk recht op die landbouwgronden, de voorafgaan de goedkeuring van de Grond kamer nodig. Deze goedkeuring heeft betrek king op de prijs, welke voor het land of het zakelijk recht op het land verschuldigd is, alsmede op de landbouwkundige gevolgen van de overeenkomst. Verder breekt de wet voor land en agrarische opstallen met de prijsbasis 9 Mei 1940 en schrijft voor, dat voor de bepaling van de hoogst toelaatbare tegenpresta tie wordt uitgegaan van de netto pachtwaarde. In het Staatsblad nr 561, even eens van 19 December 1953, is een koninkl. besluit opgenomen, houdende nadere algemene rege len ten aanzien van de hoogst toelaatbare tegenprestatie. Wat de landbouwkundige toet sing betreft, door de toetsing aan een aantal in deze wet opgeno men normen wordt beoogd een verdergaande versnippering en een achteruitgang in de verkave lingstoestand der bedrijven te voorkomen. Naast de prijs- en landbouwkundige toetsing regelt de wet het voorkeursrecht van de pachter, zowel bij onderhand se als bij openbare verkoop. zichte van de E.V.G. Montel, een zeer verdienstelijk officier, die 3 zoons in de oorlog heeft verloren, is een tegenstander van 't E.V.G.- verdrag. Hedenmiddag om 3 uur zal de elfde stemming worden gehou den. Bij de tiende stemming wer den 867 geldige stemmen uitge bracht. De absolute meerderheid bedroeg derhalve 434. In totaal stemden 888 leden. Ongeldig of blanco waren 21 stemmen. Op verschillende candidaten werden 33 stemmen uitgebracht. Le Troquer, voorzitter van het congres de gezamenlijke zit ting van nationale vergadering en senaat deed, alvorens de bijeenkomst te sluiten, een be roep op de fractie-voorzitters hedenochtend om half elf op zijn bureau „als mannen van goede Wil te zoeken naar middelen om de republikeinse instellingen te redden." VER. STATEN ZET TRAINING N EDERl^AN DSE PILOTEN STOP. „De Verenigde Staten zullen het volgend jaar de training van Nederlandse leerling-vliegers on der het Navo-trainingsschema stopzetten,'"zo heeft gisteren een militaire zegsman verklaard. Het opleidingsprogramma voor de andere Navo-landen zal op de zelfde voet doorgaan, maar na Juni 1954 zouden geen Neder landse leerlingen meer in de Ver. Staten worden opgeleid. Als reden hiervoor gaf de zegs man het overschot van piloten in de Nederlandse luchtmacht op. Hij verklaarde verder, dat de Ver. Staten bijna twee keer zo veel Nederlandse piloten had op geleid als er vliegtuigen voor be schikbaar waren. JACHTHONDEN moeten goed gevoed zijn. FLORA'S HONDENBROOD is een PRIMA voeding voor alle honden. U koopt het bij Westkolkstraat 36 (Tel. 2251) Axelsestraat 2 (Tel. 2328) De eerste proefvlucht met een hefschroefvliegtuig van de Sabena tussen Brussel en Parijs zonder tussenlanding is Zon dagochtend gemaakt. Het hooggerechtshof te Gi- thoengoeri (Kenia) heeft zestien inheemsen ter dood veroordeeld op beschuldiging van moord. 40 personen werden vrijgesproken. De veroordeelden zouden hebben deelgenomen aan het bloedbad te Lari, dat in Maart j.L aan 120 inheemsen het leven kostte. Tot dusverre zijn 45 inheemsen te rechtgesteld wegeps hun aandeel in deze „nacht van de lange mes- Door overstromingen in het Zuidelijk deel van Z. W. Afrika, zijn in het afgelopen weekend 2 treinen vastgelopen. Aardverschuivingen blokkeer den de spoorlijn en een spoor brug werd weggeslagen. De Zuidafrikaanse spoorwegen stel len een luchtbrug in om de ge strande passagiers met vlieg tuigen uit hun isolement te verlossen. Beide treinen waren op weg naar Windhoek. Ook de telefoon, en telegraafverbindin gen tussen Z. W.-Afrika en Z. Afrika zijn verbroken. Aan boord van het Engelse m.s. Hopemount dat bij de Rot. terdamse droogdok mij. te Rot. terdam ligt, is Zaterdagmiddag de 35-jarige matroos Frederick Andrews, wonende te Peters- field, bewusteloos onderaan de trap van het bemanningsver. blijf gevonden. Hij is vermoede lijk van de trap gevallen. Met een hoofdwond is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij later is overleden. Het schip be hoort toe aan Stooot Mann and Fleming Ltd. te New Castle. De radio van de Indochinese opstandelingen heeft in een uit zending, waarin werd bekend gemaakt dat met Kerstmis hon derden Franse en Noordafri. kaanse krijgsgevangenen zullen worden vrijgelaten, herinnerd aan de recente verklaring van Ho Tsji Minh, volgens welke het „Vietnamese volk op basis van gelijkheid met het Frans" volk, waarvoor het grote sympathie en bewondering heeft, wil sa- menweken". Het Vienamese volk wil met het Franse „economische en culturele betrekkingen onder houden op basis van gelijkheid en ter verdediging van de ge meenschappelijke belangen", al dus de radio. Er werd echter aan toegevoegd, dat de Viet- minh de strijd tegen de „impe rialistische aanvallers" zal voortzetten tot de overwinning is beihaald teneinde de onaf hankelijkheid te herwinnen en de nationale eenheid te verwe zenlijken". FRANS COMMENTAAR. Te Saigon is men van mening dat de mededeling van radio- Vietminh over het vrijlaten met Kerstmis van „honderden Fran se en Noordafrikaanse krijgsge vangenen" moet worden opge vat als een nieuw element in de koude oorlog, die de Vietminh is begonnen met het onderhoud, dat haar leider Ho Tsji Minh destijds aan een vertegenwoor diger van het Zweedse dagblad „Expressen" heeft toegestaan. „Ook de verklaring, dat het Vietnamese volk met het Franse wil samenwerken, is niets nieuws", verklaart men van de zelfde zijde. „Dezelfde argumenten, die Ho Tsji Minh reeds gebruikte, wor den opnieuw naar voren ge bracht. Verder maken de Indo chinese communisten, zoals hij de communistische propaganda gebruikelijk is, onderscheid tus sen regering en volk van Frank rijk" En tenslotte wordt de nadruk gelegd op de „ontembare vast beslotenheid, van het democra tische Vietnamese volk en zijn regering om de anti-koloniale en anti-imperailistische oorlog voort te zetten om een onafhan kelijk en geheel verenigd Indo china te verkrijgen", aldus dit commentaar uit Saigon. De gezondheidscommissie voor dieren van de Stichting voor de Landbouw heeft een brief ont vangen van het hoofdbestuur der PTT, waarin geklaagd wordt over de verpakking der zendin gen welke vaak door veehouders aan postkantoren worden aange boden. De gezondheidsdiensten ontvangen geregeld pakketten waarvan de inhoud bestaat uit dode dieren of uit zieke organen van gestorven dieren. Volgens de PTT worden deze pakketten meermalen in beschadigde toe stand op het postkantoor van de plaats van bestemming ontvan gen. De verpakking is doorgaans onvoldoende. Meestal wordt al leen pakpapier gebruikt, soms alleen maar een krant. Dit papier is dan dikwijls met bloed door trokken. Het komt ook voor, dat delen van dode beesten door de beschadigde verpakking naar buiten steken. Door deze slechte verpakking ontstaat bij het vervoer gevaar voor besmetting van andere zen dingen. Ook de gezondheid van het PTT-personeel, dat met de be handeling van deze pakketten is belast, kan hierdoor worden be dreigd. Dergelijke zendingen kunnen het beste verpakt worden in do zen van stevig karton, welke aan de binnenzijde met vetvrij papier zijn beschermd. In het vervolg zullen zendin gen, welke niet op een afdoende manier zijn verpakt, worden ge weigerd, aldus het hoofdkwartier van PTT. De eindronde van de na tionale pianowedstrijd voor de jeugd (uitgaande van de Ned. bond van piano en orgelhande laren en fabrikanten) zal wor den gehouden on Woensdag 30 Dec. a.s. te 14.00 uur in Hof van Holland te Hilversum. De dertig jongelui uit het hele land, die in hun plaatsen de overwinning hebben behaald moeten zich dan doen horen voor een jury. De Sowjetrussische regering heeft geantwoord op het voorstel van president Eisenhower voor internationale controle van de atoomenergie en om meer bijzon derheden verzocht, aldus een be richt van radio Moskou. In haar antwoord zegt de Sow jetrussische regering, dat het onder internationaal beheer stel len van de atoomenergie en het tot stand brengen van ontspan ning in de internationale toestand noodzakelijk is. De Sowjet-Unie acht het noodzakelijk, dat er een conferentie van de grote vijf ge houden wordt om een regeling van internationale vraagstukken te bereiken. De Sowjetrussische regering stemt in met deelneming aan „ge heime of diplomatieke besprekin gen", zoals voorgesteld door pre sident Eisenhower, ter bespre king van „een aanvaardbare op lossing" voor de atoombewape ningswedloop. De Russische regering is even wel van mening, dat de doelen, welke de Amerikaanse president heeft gesteld, niet bereikt kunnen worden zonder het verbod van atoom- en waterstofwapens. In dit verband wordt gezegd, dat in de loop van de voorgestelde on derhandelingen „de deelnemers de plechtige en onverkorte ver plichting op zich moeten nemen, geen atoom-, waterstof- en ande re wapens voor massa-vernieti ging te gebruiken". „Internationale overeenkom sten aangaande dit vraagstuk kunnen een belangrijke stap in de richting van een volledige verwijdering van atoom-, water stof- en andere wapens voor massa-vernietiging uit de wapen- voorraden van de landen zijn, te zamen met het instellen van een strikte internationale controle teneinde te verzekeren, dat deze overeenkomst inzake het verbod van het gebruik van atoomener gie voor oorlogsdoeleinden wordt nageleefd". '9 medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Iets hogere temperaturen. Veel bewolking maar overwe gend droog. Matige zuidwestelij ke wind. Iets hogere temperatu ren dan gisteren. WOENSDAG 23 DECEMBER Breskens Térneuzen Hansweert Walsoorden 3.27 4.02 4.42 4.52 3.52 4.27 5.07 5.17 ZON MAAN 23 8.47 16.31 20.07 10.44 24 8.47 16.32 21.21 11.02 25 8.48 16.33 22.33 11.17 26 8.48 16.33 23.42 11.30 Maandag is te Panmoendjon voortgegaan met het geven van „uiteenzettingen" aan krijgsge vangenen uit de Koreaanse oor log, die niet naar hun land van herkomst willen terugkeren. Begonnen werd met Chinese anti-communistische krijgsge vangenen. Toen Maandagmid dag 171 hunner de uiteenzettin gen hadden aangehoord, verklaar den 34 der betrokkenen hun me ning gewijzigd te hebben en naar communistisch-China te willen terugkeren. Dit is één der grootste succes sen, die de communistische „uit- eenzetters" tot dusverre hebben geboekt. Normaal is, dat slechts twee tot drie op elke honderd anti-oommunistische krijgsge vangenen na de uiteenzettingen van mening is veranderd. De 22 Amerikaanse krijgsge vangenen en de ene Brit, die de communisten niet willen verla ten, hebben tot nu toe geweigerd uiteenzetttingen van geallieerde uiteenzetters aan te horen. Er resteren nog slechts drie dagen voor de uiteenzettingen. De anti-communistische Chi- nese krijgsgevangenen hoorden de uiteenzettingen in 32 tenten aan. Elke tent had twee uitgan gen, een op het Noorden, door diegenen, die tenslotte toch maar de voorkeur aan communistisch China wilden geven, en een op het Zuiden, bestemd voor hen, die afkerig zouden blijven Van het communisme. Een der communistische uit eenzetters zeide tot een krijgsge vangene: „Je bent maar een eenvoudige soklaat. Ze hebben je misleid". De aangesprokene antwoordde rustig: „Ik weet maar één ding: het communisme moet vernietigd worden en ik wil daarbij hel pen". Daarop vertrok hij door de uitgang op het Zuiden. Geallieerde waarnemers heb ben medegedeeld, dat de commu nistische uiteenzetters Maandag het volgende „argument" hebben aangevoerd: „Kies uit twee din gen: vrijwillige terugkeer naar het Chinese vasteland nu, of op zending daarheen wanneer wij Formosa zullen hebben bevrijd". De waarnemers der Verenigde Naties hebben tegen het te berde brengen van dit „argument" ge protesteerd. De eerste Britse diplomaten in Perzië sinds de hervatting van de Brits-Perzische betrek kingen zijn Maandag aangeko men op het vliegveld van Te heran, dat streng door Perzi sche politiemannen werd be waakt. Onder militaire bescherming reden de diplomaten naar het gebouwcomplex van de Britse ambassade, waar rondom wachtposten waren opgesteld. De Oelema's van Fez (Frans- Marokko) hebben, naar verluidt, met algemene stemmen een mo tie goedgekeurd, waarin het ter rorisme ten sterkste wordt ver oordeeld. Binnenkort zal het stuk aan alle schriftgeleerden van Marokko ter tekening worden voorgelegd. In dit verband werd vernomen, dat de Oelema's naar het paleis van de sultan te Rabat zijn ontboden om, op grond van de Koran, raad te geven inzake de jongste aanslagen. Intussen worden uit Casablan ca weer twee aanslagen gemeld. In het ene geval werd een ver want van sjerif Kittani, een van de personen die een belangrijke rol heeft gespeeld in gebeurte nissen. welke leidden tot de af zetting van sultan Mohammed Ben Joesseff, niet geraakt, toen op hem werd geschoten. De poli tie heeft een man aangehouden, die er sterk van wordt verdacht de aanvaller te zijn geweest. grote tube thans 95 c. Maandagmorgen omstreeks 8 uur is een 7-jarig meisje door een motorfiets gedood toen het hand in hand met 4 vriendin netjes op de Osdcrperweg hij de hoek van de Raasdorperweg (onder Halfweg) liep. De motor reed vrij snel en met gedimd licht. Het was nog donker op straat en het zicht vrij slecht. Het slachtoffertje werd van links aangereden en 24 meter ver meegesleurd. Bij aankomst in het Julianaziekenhuis bleek het te zijn overleden. Het stof felijk overschot is in beslag ge nomen. Een ander ongeval dat zich zeer ernstig liet aanzien heeft zich Maandagmorgen voorge- Zondagavond is, naar eerst thans bekend is geworden, in het woonoord „Schattenbergbij Westerbork een der bewoners, de Ambonees R. T„ door een mede kampbewoner zodanig met een mes gestoken, dat T. vrijwel on middellijk dood was. De dader heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Het is gebleken dat de dader werd verpleegd in de ziekenbarak van het woonoord. Het gerucht was tot hem doorgedrongen dat zijn echtgenote een verhouding zou hebben met T. Zondagavond In de hoger gelegen delen van Israël en vooral in Jeruza lem is de afgelopen 2 dagen veel sneeuw gevallen, hetgeen ge paard ging met zware stormen. Plet verkeer tussen Jeruzalem en de rest van het land werd hierdoor belemmerd. Ook de te le foonverbindin,gen werden ge stoord. daan in de Rijnstraat bij de Amstelkade waar een vrouw on der lijn 4 is geraakt. Zij werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Nog 2 verkeersongelukken op de Haarlemmerweg hebben de politie aan de Admiraal de Ruy- terweg de handen vol gegeven. De bestuurster van een scooter kwam voorbij de tweede molen te slippen en moest hevig bloe dend naar het ziekenhuis wor. den vervoerd. In de nabijheid van een bis cuitfabriek (Patria) werden een personen- en vrachtwagen to taal vernield toen zij tengevolge \an een verkeersmisverstand op elkaar reden. is de patiënt uit zijn bed gestapt en de ziekenbarak uitgeslopen. In zijn woning trof hij inderdaad R. T. aan. De patiënt greep een mes en verwondde daarmee T. zeer ernstig. Het onderzoek door de politie is nog gaande. RELLETJES IN WOONOORD „SCHATTEN BERG". Zaterdagmiddag zijn, naar eerst thans bekend wordt, in het woonoord Schattenberg relletjes uitgebroken, die een zodanige omvang aannamen, dat een deta chement van ongeveer 20 rijks politiemannen naar het woon oord werd gedetacheerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat enige groeperingen Ambonezen on enigheid met elkaar hebben ge kregen, waarvan de onregelma tigheden in het kamp gevolgd waren. Enige bewoners van het woonoord zijn voorlopig elders ondergebracht in afwachting van de beslissing, die alsnog zal wor den genomen. In de Borinage, waar voor Maandag door de Katholieke mijnwerkersbond een staking was uitgeschreven, is de ochtend kalm verlopen. Uit Wasmes ech ter wordt gemeld, dat de stakers de eerste ochtendtrams tegen hielden. De rijkswacht heeft de betogers uiteengedreven, waarna de trams normaal konden rijden. In de ochtend waren enkele winkels gesloten uit solidariteit met de stakers. Verwacht wordt dat het werk vandaag zal worden hervat. De staking was algemeen. In de nota, die aan de Ameri kaanse ambassadeur te Moskou. Bohlen, werd overhandigd, wordt tenslotte de hoop uitgesproken, dat alle regeringen, die aan de voorgenomen onderhandelingen zullen deelnemen, zich zullen ver binden om van het gebruik van genoemde wapens af te zien. De belangrijkste inhoud va* het Russische antwoord werd op een speciaal bijeengeroepen pers conferentie op het Sowjet-imnis terie van buitenlandse zaken aan de buitenlandse persvertegen woordigers bekendgemaakt. De Sowjet-regering heeft aan de ambassadeurs der Westelijke mogendheden een antwoord op de Westelijke uitnodiging tot een viermogendhedenconferentie te Berlijn laten overhandigen. Men kent nog niet de inko««i van dit antwoord. Een woordvoerder van het Wit te Huis bevestigde de ontvangst van het Russische antwoord, zonder commentaar hierop te geven. In Washington was men alge meen van oordeel, dat het ant woord eerst grondiger moet wor den bestudeerd, alvorens men kan vaststellen, of de Russen Eisenhowers voorstellen hebben aangenomen. In diplomatieke kringen te Londen zeide men Maandagavond dat in het Russische antwoord te veel voorbehoud wordt gemaakt om veel hoop te hebben op over eenstemming tussen Oost en West over beëindiging van de wedloop op het gebied van de atoomwapenen De in de nota vele malen her haalde eis van algehele afschaf fing van atoom- en waterstof bommen maakt het onwaarschijn lijk, dat Moskou zal meedoen aan de bank voor atoomenergie, al dus zeide men in diplomatieke kringen te Londen. Mossadek is Maandag tot dn« jaar gevangenisstraf veroordeeld. Generaal Riahi kreeg 2 Jaar gevangenisstraf. Mossadek was beschuldigd van het niet opvolgen van het gebod van de sjah om af te treden en van poging tot het omverwerpen van het regiem door het parle ment te ontbinden. De sjah verzocht het hof Maan dag Mossadek niet te zwaar te straffen. In een brief aan hel hof schreef de sjah: „Ik vergeef Mossadek wegens zijn diensten in het eerste jaar van zijn rege ring." In die tijd had Mossadek de Per zische olie genaast. Mossadek riep uit: „Ik hel» nooit om clementie gevraagd en zal het ook nooit doen. Ik heb niets verkeerds gedaan. U moet een uitspraak doen in overeen stemming met de rechtvaardig heid." Daarna begroef hij zijn gezicht in de handen. Het proces tegen Mossadek is op 8 November begonnen. De openbare aanklager, brigade-ge neraal Azemodeh, nqemde Mos sadek op de vele terechtzittingen ondermeer „verrader." „opstan deling" en „komiek." Mossadek moet zijn gevangenis straf in eenzame opsluiting door brengen. Brigade-generaal Rishi, Mossa- deks vroegere stafchef, werd tot twee jaar disciplinaire straf en uitzetting uit het leger ver oordeeld op beschuldiging van po ging tot omverwerping van het regiem van de sjah. De verdediger van Mossadek heeft apppèl aangetekend bij het hoog militair gerechtshof. Mossadek, die hevig beefde, zei. dat de geschiedenis zijn strijd voor gerechtigheid zal rechtvaar digen. Mossadeks hoofd zonk in zijn schouders toen het vonnis werd uitgesproken. Met steun van het bureau der V. N. voor de wedropbouw van Korea zal in Z.-Korea een kunstmestfabriek worden ge bouwd ter waarde van 20 mil- lioen dollar. Men hoopt hiermee de behoeften van het land voor 50 procent te dekken. Het pro ject, dat tot dusverre het grootste in Korea, zal in 2 jaar zijn voltooid. Zondag hebben opsporings ambtenaren van PTT in samen werking met de rijkspolitie te Slochteren en de gemeentepolitie te Hoogezand, te Loppersum de clandestiene zender „Zorro" op gespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 25-jarige schoen- klompenmaker H. K. te Hooge zand. de 23-jarige loswerkman R. S. te Slochteren en de 41-jarige visventer J. W. te Loppersum.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1