Dr. werpt W. DREES terugblik op 1953 De mijnwerkersstaking in ile Jorinage Verhoging ociale voorzieningen Grindelwald kent de Koninklijke Familie inwerkingtreding pensioen- en spaarfondsenwet BE ZAAK-GREENLEASE WEERSVERWACHTING. HOOGWATER De sluiting van de Belgische kolenmijnen NIEUWJAARS- ADVERTENTIES Vrijdag 1 Januari Na acht stemmingen nog geen Franse president KERST-EN NIEUWJAARSBOODSCHAP ZON- EN MAANSTANDEN 1,25 LANIEL WINT TERREIN MAANDAG 21 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3029. Hei proces Mossadeq Ongeval met Ssbena-viiegturg MOTORRS JDER TEGEN TREIN GEREDEN EN GEDOOD. Het Europese referendum België :n Franl.ering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. Onder de titel „Groei en goede geest", werpt de minister-presi dent dr W. Drees in het Zater dag verschenen nummer „Pa; raat", het orgaan van de partij van de arbeid, een blik op het bijna afgelopen jaar. Hij herinnert allereerst aan het grete leed, dat door de waters nood van 1 Februari werd aange richt. Onvergetelijk is volgens de minister de daadwerkelijke sym pathie die het Nederlandse volk, zelf tot grote offers bereid, uit bijna, heel de wereld ondervond. Dat doet bij alle ellende uit het gekeurde ook een verwarmend en oemoedigend gevoel overblijven, aldus dr Drees. Bemoedigend is volgens hem ook de wijze waarop de dijken zijn hersteld, een be langrijk deel van de schade reeds is vergoed en de wederopbouw is ter hand genomen. Bier deed zich volgens dr Drees gevoelen hoe zeer ons land er anders voorstaat dan onmiddel lijk na de oorlog. Nu kon alles ter hand worden genomen door een weer in ordelijke omstandigheden levend gezond volk, terwijl ons land ook economisch en finan cieel weer krachtig is. De offers, die jarenlang gevraagd moesten worden om de oorlogsgevolgen en in 1951, de schok die de Korea- oorlog gaf, te boven te komen, zijn volgens dr Drees niet te ver geefs geweest. Hij merkt vervolgens op dat nog slechts betrekkelijk kort ge leden de positie van Nederland wankel scheen. Het jaar 1953 echter heeft volgens dr Drees voortzetting te zien gegeven van de teeweging ten goede, die reeds eerder was ingetreden. Produc tie, uitvoer en reserve stijgen, le ningen van de openbare lichamen voer woningbouw en andere drin gende doeleinden kunnen gemak kelijk worden geplaatst en de werkloosheid is zeer 'sterk ge daald. Dat alles maakt het vol gens de minister-president rao- „ehjk, ons volk enige verlichting te geven. Hij geeft vervolgens 'n overzicht van de verlagingen van enkele verbruiksbelastingen en de personele, de loon- en de in komstenbelasting, die daartoe dienen. Br is zeker, zo vervolgt de mi nister-president, nog geen reden om in zelfvoldaanheid te menen, dat in Nederland alles goed is zoals het is. Het nijpende tekort aan woningen en scholen spreekt dat reeds tegen, al wordt op het ogenblik met de uiterste krachts inspanning gebouwd. Vele leven ook nu nog in moeilijke omstan digheden. Be politieman Elmer Dolan uit St Louis, die uit zijn functie ge sehorst is, is beschuldigd van val se getuigenis door een federale grote jury die een onderzoek in stelt naar de verdwijning van de helft van de 600.000 dollar los geld, die door de familie Green lease betaald is aan de ontvoer ders van hun zoontje Bobby. Bolan, die twee maal voor de grote jury verschenen is, wordt ervan beschuldigd, valse verkla ringen te hebben afgelegd met betrekking tot het overbrengen van twee koffers met het losgeld op de dag van Hall's arrestatie, in het begin van October. Dr Drees zegt vervolgens, dat wij er ons bewust van moeten blijven dat Nederland in hoge mate afhankelijk is van interna tionale verhoudingen. Nederland met zijn dichte bevolking en de beperkte hoeveelheid grondstof fen die in zijn bodem te vinden heeft er dringend behoefte aan dat het goederenverkeer in zo ruim mogelijke kring van vol keren met zo gering mogelijke belemmering kan geschieden waarbij dan gezamenlijk maatre gelen kunnen worden genomen om de levensbelangen van pro ducenten en verbruikers te be schermen tegen te wilde prijs- schommelingen. Een ontwikke ling in die richting, zal volgens dr Drees, het belang ook van an dere landen dienen. Hier ligt volgens hem een van de redenen, waarom Nederland bij het stre ven naar een grote eenheid tus sen verschillende Europese lan den zo zeer de nadruk legt op de noodzakelijkheid van het schep pen van een grote gemeenschap pelijke markt. En natuurlijk hebben alle vol keren er boven alles belang bij dat de vrede wordt gewaarborgd. Wat wij in dit opzicht kunnen verwachten van 1954, blijft vol gens dr Drees een vraagteken. Zal werkelijk enige ontspanning komen tussen het Sowjetblok en de democratische landen? Zullen de plannen voor de onontwikkel de gebieden tot een ontplooiing komen die bevorderlijk zal zijn zowel voor de welvaart van de volkeren als voor een betere ver standhouding met gebieden met sterkere industriële ontwikkeling en hoger levenspeil? En wat ons land betreft vraagt dr Drees zich tenslotte af, zullen wij bij de grote gespletenheid van ons volk er in slagen politieke samenwerking te handhaven op zodanige wijze dat economische, sociale en culturele vooruitgang verder schrijdt? Mossadeq heeft Zaterdag zijn verdedigingstoespraak die als een „politiek testament" kan worden beschouwd beëindigd. Hij verklaart hierin o.m. dat zijn enige misdaad heeft bestaan in het nationaliseren der Perzische oliebedrijven en het bestrijden van het grootste rijk ter wereld, „dat ik in de Verenigde Naties en in Den Haag (voor het inter nationale gerechtshof) heb be streden". „Ik heb ook tegen de grootste spionnage-organisatie ter wereld gestreden", vervolgde Mossadeq, ,.en ik heb haar leden uit geheel Perzië verdreven. „Doch straks komen ze weer terug, de Engelsen, met hun am bassade, die, evenals vroeger, zal bepalen door welke regering Per zië zal worden bestuurd en met hun „Brits-Perzische oliemaat schappij of een overeenkomstig bedrijf". „Dan zal u, mijnheer de open bare aanklager, die mij „beklaag de nummer één", „vijand num mer één van Engeland" heeft ge noemd, namen, die ik als een eer beschouw, uw loon ontvan gen". Mossadeq verklaarde voorts als premier te hebben gestreefd naar het bewaren van de Perzi sche neutraliteit, „om noch het Westen, noch het Oosten een voorwendsel te verschaffen om ons land te vernietigen". En hij besloot met de woorden: „Mannen en vrouwen van Perzië, blijft uw nationale strijd voeren. Ons zal de zege zijn. Allah zal ons helpen". de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9' terneuzen moderne kapsels, vereisen mo derne coupe, de natuurlijkste dusde mooiste permanent. In alle mijnen van de vennoot schap Cockerill in de Borinage ligt het werk thans stil. In de mijnen van de „Société de l'Est te Bergen zijn de mijnwerkers een solidariteitsstaking begon nen. Het socialistische vakver bond heeft zijn leden opgeroepen met ingang van vandaag het werk in alle mijnen van de Bori nage te staken. In regeringskringen wordt de houding van de firma Cockerill scherp afgekeurd. De minister van economische zaken Duvieu- sart heeft de vennootschap ver zocht de vooraankondiging tot sluiting de eerste mijn zou reeds 5 Januari zijn poorten dicht doen onmiddellijk in te trckkGn Ook 'het hoge gezagsorgaan van de Europese kolen- en staal- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Rustig weer. •roog weer met plaatselijk op klaringen. Weinig wind. Onge veer dezelfde temperaturen als ghrteren. DINSDAG 22 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.42 3.04 Terneuzen 3.17 3.39 Hansweert 3.57 4.19 Walsoorden 4.07 4.29 ZON MAAN op onder op onder Dec. 28 8.47 16.31 18.46 10.20 26 8.47 16.31 20.07 10.44 24 8.47 16.32 21.21 11.02 In verband met de voorgeno men loonsverhoging van 5 °(o en de verhoging der kinderbijslagen is de staatssecretaris van sociale zaken voornemens eveneens da uitkeringen en lonen ingevolge de complementaire sociale voor zieningen te wijzigen. Daar de uitkering ingevolge de sociale voorziening A voor werklozen is gebaseerd op een percentage van het loon tot aan een zeker maximum, kan vol staan worden met verhoging van dit maximum met 5 a/o. De kin derbijslag voor deze categorie blijft gelijk aan de wettelijke kinderbijslag en wordt dus even eens hoger. De uitkering ingevolge de so ciale voorziening B voor werk lozen is voor kostwinners opge bouwd uit een grondbedrag voor levensonderhoud (gedurende 26 weken van de wintermaanden vermeerderd met een brandstof- fentoeslag van 3,60 p. w.) plus vergoeding van cfè wekelijkse huur. Deze laatste vergoeding wordt derhalve bij een huurver hoging automatisch hoger. Op heffing van de consumptiebeper king wordt bereikt door een ver hoging van het voor alle ge meenteklassen geldende grond- bedrag van 27.60 tot 28.50. De gezinsledenbijdrage voor kostwinners zal (indien de voor gestelde verhoging van de wette lijke kinderbijslagen doorgang vindt) voor het le t/m 3e kind van 4.02 per week gebracht worden op 4.15, voor het 4e en 5e kind van 4.02 op 4.50 en voor het 6e en volgende kinderen van 4.02 op ƒ5.10. De overige uitkeringen van groep B aan kostgangers, alleen wonende en huis-inwonenden worden met 5 ®/o verhoogd. De sociaal-economische hulp verleningsregeling voor zelfstan digen volgt de normen van de sociale voorziening B. De uitkeringen van de regeling voor sociale bijstand aan beel dende kunstenaars, die variëren naar gelang van de stratus van de aanvrager (kostwinner, enz.) en naar de 5 gemeenteklassen, wor den verhoogd met 6% */o voor kostwinners en 2 ®/o voor kost gangers en alleenwonenden. (De totale kosten van deze regeling worden met 5 °'o verhoogd, maar dit bedrag wordt zodanig over de uitkeringen verdeeld, dat 't thans te klein geachte verschil tussen de uitkeringen van de kostwin ners en de overigen wordt ver groot). De kinderbijslag volgt de wettelijke regeling. De sociale werkvoorzieningsre geling voor hoofdarbeiders kent beloningen, die naar zwaarte van het werk, naar leeftijd en ge meenteklassen verschillen. De beloningen worden met 5 °/o ver hoogd, terwijl het verschil tussen de gemeenteklassen in overleg met het college van rijksbemid delaars zal worden verkleind. Daze hoofdarbeiders ontvangen de wettelijke kinderbijslag. Alle beloningen ingevolge de gemeentelijke sociale werkvoor zieningsregeling voor handarbei ders worden met 5 verhoogd, terwijl het verschil tussen de hoogste en laagste gemeente klasse, dat hans 12 cent bedraagt, zal worden verminderd tot 10 ct. Ook deze handarbeiders ontvan gen de wettelijke kinderbijslag. ï?et hoge gezagsorgaan van de Europese gemeenschap voor ko len en staal, zo wordt in een communiqué gezegd, is ten zeer ste verrast door de officiële me dedeling omtrent het geleidelijke sluiten van de Charbonnages Beiges et d'Hornuwasmes", die deel uitmaken van de N.V. John Cockerill. Het H.G.O. was hier over niet ingelicht en het ver ontrust zich ten zeerste over deze plotselinge beslissing. De N.V. John Cockerill heeft in haar communiqué de overwegin gen opgesomd, aldus het commu niqué van het H.G.O., die tot dit besluit hebben geleid en de schikkingen, welke zij in bet ver leden met de Bejgische regering heeft getroffen", schikkingen waarvoor het H.G.O. geen enkele verantwoordelijkheid draagt. Het H.G.O. kan niet onverschillig blijven voor het sluiten van een belangrijke onderneming van de gemeenschap welke sluiting so ciale en zeer ernstige economi sche problemen met zich zal kun nen brengen. Het H.G.O., gebruik makende van zijn recht inlichtingen in te winnen, heeft besloten onmiddel lijk een onderzoek ter plaatse in te stellen. Het Belgische ministerie van Economische Zaken had eerder bekend gemaakt, dat de eerste- minister, Van Houtte, en de mi nister van Economische Zaken, Duvieusart, besprekingen had den gevoerd met vertegenwoor digers van de N. V. Cockerill. Op deze besprekingen werd be slist het aangekondigde sluitings programma in beraad te houden. Hierdoor zal het ontslag van een deel van het personeel niet door gaan. gemeenschap heeft een commu niqué uitgegeven waarin het zijn verrassing tot uitdrukking brengt dat Cockerill zeven mijnen wil sluiten zonder hierover voor af met het o'rgaan overleg te heb ben gepleegd. „De hoge autori teit, zo heet het verder, kan niet onverschillig blijven tegenover de sluiting van een dergelijk mijncomplex, daar hiermee ern stige economische en sociale moeilijkheden gepaard zouden gaan. De hoge autoriteit heeft dan ook besloten onmiddellijk ter plaatse een onderzoek in te stel len". Ondanks het intrekken door de N.V. Cockerill van het aangekon digde ontslag der mijnwerkers, heeft de katholieke mijnwerkers- bond alle mijnwerkers opgeroe pen heden het werk neer te leg gen. Het verbond roept ook alle an dere arbeiders in de Borinage op zich bij deze staking aan te slui ten. In een Zondag aangenomen motie dringt de katholieke mijn- werkersbond er bij de regering op aan een einde te maken aan het zonder controle verlenen van subsidies aan de mijnen. Het ver bond is van oordeel, zo heet het, dat een definitieve oplossing van het probleem der Belgische mij nen slechts gevonden kan worden door een nationalisatie hiervan. Zowel de katholieke als de socia listische mijnwerkensbonden hebben de houding van de N. V. Cockerill scherp afgekeurd en volledige steun toegezegd aan de stakers. ONTVOERDE WEST-BERLIJNSE POLITICUS GETUIGT VOOR OOST-DUITS HOOGGERECHTS HOF. De West-Berlijnse politie heeft indertijd medegedeeld, dat de West-Berlijnse politicus Paul Hö- her, gemeenteraadslid in een der Berlijnse voorsteden voor de vrije democratische partij, in Februa ri j.l. is ontvoerd, waarbij werd gebruik gemaakt van verdoven de middelen. Het officiële Oost-Duitse pers bureau A. D. N. meldt thans, dat Höher Zaterdag als getuige is opgetreden voor hét Oost-Duitse hooggerechtshof in een zaak te gen zeven personen, die worden verdacht van spionnage voor de Verenigde Staten. Volgens het persbureau betreft het hier weer leden van de meer genoemde Organisatie-Gehlen. voor het nummer dat des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of .gedichten groter dan 10 re gels zal 1,25 meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. INZENDING KAN GESCHIE DEN TOT UITERLIJK MAANDAG 28 DECEMBER De uitslag van de achtste stem ming is) volgens de eerste berich- Laniel 430 stemmen, Naegelen 381 en Pinay 25. Er werden 916 stemmen uitge bracht, waarvan er dertien on geldig waren. De meerderheid was 452. De negende stemming zal he denmiddag om drie uur plaats vinden. Toen Le Troquer de uitslag me dedeelde werd Laniel door de rechterzijde en Naegelen door de linkerzijde toegejuicht. Een groot deel van de radicalen sloot zich bij het huldebetoon voor Naegelen aan. Even voor elf uur werd de ver gadering gesloten. Laniel verzocht na de bekend making van de uitslag de negen de stemming onmiddellijk te doen plaats vinden. Bij handopsteken werd besloten de stemming he denmiddag te houden. Vele conservatieven waren van oordeel, dat Laniel zich nu dient terug te trekken om plaats te ma ken voor een geheel nieuwe can didaat, die kans heeft een grote meerderheid te verwerven. Een vliegtuig van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabe na" heeft nabij Zürich een nood landing moeten maken, waarbij een kind om het leven is geko men, terwijl zeven passagiers en drie leden van de bemanning werden gewond. Er bevonden zich 45 personen aan boord: veertig passagiers en een bemanning van vijf koppen. De noodlanding werd op onge veer anderhalve km van het vliegveld van Zürich gemaakt. De niet-gewonde passagiers zijn per autobus naar Zürich ver- voérd. Het vliegtuig, dat Zaterdagmid dag te Brussel was opgestegen, is ernstig bescha'digd. Het feit, dat er na de noodlan ding geen brand is uitgebroken, heeft gemaakt dat de gevolgen van het ongeval niet ernstiger zijn geweest. Van de zijde der „Sabena" is verklaard dat de tien gewonden slechts lichte verwondingen heb ben bekomen. Van de zijde der „Sabena" is later medegedeeld dat zestien van de veertig passagiers licht zijn gewond. Verklaard werd, dat er. op het tijdstip van het ongeval een dich te mist hing. van de opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in centraal Europa. Maarschalk Alphonse Juin, opperbevelhebber van de ge allieerde strijdkrachten in een. traal Europa, heeft tot alle ge allieerde strijdkrachten onder zijn bevel de volgende bood schap gericht: Ter gelegenheid van Kerst mis en Nieuwjaar, doe ik alle officieren, onderofficieren en manschappen, de vrouwelijke militairen, het burgerpersoneel en alle gezinsleden van hen, die deel uitmaken van de geallieer de strijdkrachten in centraal Europa mijn beste wensen toe komen en geef ik hun de verze kering van mijn plichtgetrouwe toewijding. In 1953 is een nieuwe stap ge zet in de opbouw van onze ver dediging, welke de vrede en de veiligheid van de vrije wereld moet verzekeren. Ik verzoek aan alle, onder mijn bevel gestelde onderdelen, hun inspanning in het komende jaar voort te zetten, teneinde het Westen zijn geloof in de tot stand gebrachte verdediging te helpen sterken. Dit is de beste waarborg voor het behoud van de vrede". AAN PRINS GESCHONKEN LEEUWTJE IN „BLIJDORP". Op het vliegveld Schiphol te Amsterdam is Zaterdagavond het leeuwtje gearriveerd, dat de keizer van Ethiopië heeft ge schonken aan prins Bernhard, die, zoals bekend, onlangs een bezoek aan dat land heeft ge bracht. Het leeuwtje heeft Zater dagochtend zijn reis vervolgd en wel naar diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam, waar het onderdak zal krijgen. Hoe lang het leeuw tje in de Maasstad zal verblijven is nog niet bekend. SPECIALE „ATOOMPOLITIE" IN ENGELAND. Volgens de „Sunday Dispatch" zal de Britse regering een spe ciale politie-afdeling instellen, die tot taak zal hebben het uit lekken van atoomgeheimen te voorkomen. Deze afdeling zal uit verschei dene duizenden agenten en 200 officieren bestaan, die met zorg zullen worden uitgekozen. Deze politiemannen zullen uitsluitend onder de ministeries van Binnen landse Zaken en van Landsver dediging komen te staan. Op 1 Januari a.s. zal de pen sioen en spaarfondsenwet in volle omvang in werking treden. Reeds vorig jaar is dit bekend, gemaakt om ruime gelegenheid tot aanpassing aan de wet te bieden. De wet is op 1 December van het vorig jaar afgekondigd en op 1 Januari j.l. traden en kele bepalingen in werking. Deze wet legt de werkgevers die een pensioentoezegging aan hun personeel hebben gedaan, Zijn door de werkgever ver zekeringsovereenkomsten ge sloten bij een levensverzeke ringsmaatschappij, dan moeten deze overeenkomsten voldoen aan een aanal eisen, welke aan alle levensverzekeringsmaat schappijen bekend zijn en die zijn gepubliceerd in de Staats courant van 4 December j.l. Voorts bevat de wet zekere normen, waaraan de statuten en reglementen van pensioen- en voorziening bij een levensverze. keringsmaatschappij. De pensioen- en spaarfondsen komen onder toezicht van de verzekeringskamer te staan. Hun statuten en reglementen behoe ven de goedkeuring van de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De goedkeu ring brengt met zich, dat de fondsen rechtspersoonlijkheid verkrijgen. Hierdoor wordt voor. komen, dat bij een eventuele defonfiture van de betrokken ondernemingen 't fonds de na. delige gevolgen daarvan on dergaat. de verplichting op die voorzie- spaarfondsen moeten voldoen. ning te waarborgen. Zij kunnen dit doen door toe te treden tot een bedrijfspensioenfonds, zo dit in hun bedrijfstak bestaat, door een eigen pensioen- of spaarfonds aan hun onderne ming te verbinden, of door ver. zekeringsovereenkomsten te sluiten. Vermelding verdient de norm, dat een fonds aan een deelne mer, wiens dienstverband ein digt vóór het tijdstip, waarop de oudedagsvoorziening normaal ingaat, bepaalde minimum rechten moet verlenen. Eenzelf de norm geldt ook ingeval van verzekering van de pensioen- Op een met knipperlichten be veiligde overweg tussen Breda en Roosendaal is Zondagochtend om 11 uur de motorrijder C. Moer- kens uit Roosendaal door het ro de licht en tegen een passerende trein gereden. Hij werd op slag gedood. Grindelwald, de wintersport4 plaats aan de voet van de Wet - terhorn, bereidt zich voor op de ontvangst van Koningin Julia na, Prins Bernhard en de vier Prinsessen, die er van eind De cember tot 12 Januari hun wia- tervacantie komen doorbrenger. Zij zullen hun intrek nemen in hotel Adler, hetzelfc!hotel, waar bijna 15 jaar geleden om precies te zijn van 20 Febr tot 20 Maart 1939 de Konin gin, toen nog Prinses Juliana met Prins Bernhard en Prinses Beatrix reeds tijdens een win- tervacantie logeerden. - In dezelfde periode vertoefde Prinses Wilhelmina, destijds nog Koningin der Nederlanden in een ander dorpje in het Berner Oberland, n.l. in Hondricli. Maar bijna dagelijks was zij in Grindelwald, waar zij vaak met haar kleindochter Beatrix, die toen ruim een jaar oud was, wandelde. Prinses Beatrix, zag men ook veel in een kinderwagen, die op een slede was gemonteerd en door een grote St. Bernards- hond door het dorp werd voort getrokken. Haar ouders waren op alle ski-afdalingsroutes cp de gletchers. De beroemde „Eis- meertour" naar Grindelwald was destijds het hoogtepunt van hun skivacantie. Gedurende dit verblijf vierde Grindelwald juist zijn 50-jarig jubileum als wintersportplaats. Vooral voor de feestelijke op tocht, die de ontwikkeling van de wintersport sedert 1883 uit volg op de oude costuums en uitrustingsstukken „verscho ten". „Tot ziens in de volgende winter". Met deze woorden nam Prins Bernhard op het station van Grindelwald afscheid van de heer Fruh, de directeur van hotel Adler. Maar 't zou er niet van komen, want er brak een oorlog uit. Maar nu, bijna 15 jaar later, zal het „tot ziens" werkelijkheid worden. En in Grindelwald verheugt de hele bevolking zich op het bezoek van de Koningin, de Prins en de Prinsessen uit Nederland. De uitslag van het gisteren te Roeselare West-Vlaanderen) en Verviers (prov. Luik) gehouden Europese referendum luidt als volgt Roeselare: van de 20.334 opge roepen stemgerechtigden bega ven er zich 13.743 naar de stem bus (67,58 pCt). Hiervan stem den er 11.464 „ja" (83,4 pCt), ter wijl er 1.320 (9,6 pCt) tegenstem den. 959 uitgebrachte stemmen werden ongeldig verklaard 6,9 pCt). Verviers: van de 27.372 stemge rechtigden brachten er 17.341 hun stem uit (64,09 pCt). Hier- van stemden er 12.878 (74,2 pCt) beeldde, toonden de hoge gas- voor en 3.770 (21 pCt) tegen. 378 ten grote belangstelling en me- Personen stemden blanco en 315 nige meter film werd door Prins stembiljetten werden ongeldig Bernhard en leden van het ge- verklaard (tezamen 4,8 pCt).

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1