Duitsland blijft gespleten! Nederlandse sergeant met kerst verlof in Nederland Nog geen nieuwe Franse president Dreigende staking de Borinage m ommeniaar De gestolen radio-actieve proefkonijnen iemperatuur in Nederland nog boven normaal W ekelijkse Wereldbeschouwing Veroordelingen in Triëst Verklaring van Ollenhauer Gebrek aan detective romans in de Sowjet-Unie Nog altijd geen sneeuw in Oostenrijk Opinie-onderzoek over de rede van Foster Dulles Opnieuw kettingbotsing op Duitse snelverkeersweg WEESVERWACHTING. Besmettelijke ziekten HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN ZATERDAG 19 DECEMBER 1953. 9e Jaargang No. 3028. Europese defensie of... geen hulp meer Poging tot inbraak v.m. n.m. 1.09 1.25 1.44 2.00 2.24 2.40 2.34 2.50 op onder op onder Dec. 19 8.45 16.29 15.14 7.59 20 8.45 16.30 16.17 9.01 21 8.46 16.30 17.31 9.47 Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Temeuzen Telefoon 2510 Né 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 eent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur. lot de grote gebeurtenissen mag worden gerekend de rede over de atoömeenheid, door ge neraal Eisenhower uitgesproken, voordat de 9e assemblée der Ver enigde Naties voor onbepaalde iifé werd verdaagd. Verdaagd, niet gesloten, opdat zij door de Indiase presidente elk ogenblik kan worden samengeroepen, als dit door de gebeurtenissen in Korea vereist wordt, Die kans is er, want de geallieerde onder handelaar Dean lieeft nu een ter mijn moeten stellen aan zijn te genpartij voor het aanvaarden van bepaalde voorstellen en de djs moeten doen horen, dat per soonlijke beledigingen, jegens hem geuit, zullen worden terug genomen, voordat hij opnieuw in onderhandeling treedt. Dat geeft geen goed vooruitzicht voor de Astatische conferentie van Vijf, dos China inbegrepen, waarop meu hoopte, als vervolg van Berlijn. Of de conferentie te Berlijn op 4 Januari zal samenkomen, dient te worden afgewacht. Dat Mos kou vermoedelijk, zij het ook na enige tegenstand, als plaats van samenkomst West-Berlijn zal aanvaarden, wordt waarschijnlijk geacht. Ter gelegenheid van de sa menkomst van het ministercomi té van de Raad van Europa te Parijs, aan de vooravond van de vergadering van de Atlantische Raad, heeft Adenauer bespre kingen gevoerd met de drie ge allieerden. Bij deze bespreking is, krachtens vrijwel eensluiden de berichten, vastgesteld, dat te Berljjn zal worden vastgehouden aan een Duitsland, dat eigen ver dediging naar eigen inzicht kan voeren. Geen geneutraliseerd Duitsland dus, dat een gemakke lijke prooi zou zijn van de strijd krachten van het naburige Sow- jet-Rusland. GEEN HERENIGING. Adenauer, hoezeer ook er op gesteld nog tijdens zijn regering de hereniging van Duitsland te verkrijgen zal deze tijdelijk op geven, op gevaar af, dat daar mede een onverdedigd Duitsland zou worden gekocht, want dit zou betekenen, dat Amerika uit Eu ropa werd gedrongen en dat West-Europa en dan vermoede lijk zonder Engeland, zich onder leiding van Rusland tegen Ame rika zou gaan verzetten. De Rus sische officiële pers doet alle mogelijke moeite om door pluim strijkerij Frankrijk te winnen. Frankrijk echter had het te druk met de presidentsverkiezing, die, in tegenstelling met vroeger, niet twee maar negen officiële can- didaten aan de start bracht. Daarbij konden verrassingen uiteraard niet uitblijven. Parijs zag tevoren de bijeen komst van de Atlantische Raad, bestaande uit 41 ministers van 14 landen (IJsland heeft geen minister van Defensie). Lord Ismay heeft zich in het algemeen bevredigend uitgelaten over de in 1953 in alle stilte gemaakte vorderingen, maar er moet nog heel veel gedaan worden. Bidault trachtte in zijn ope ningsrede de Europese Defensie- gemeensachp, die min of meer de presidentsverkiezing beheers te, te omzeilen. Maar Foster Dulles heeft het ditmaal vierkant uitgesproken: indien uiterlijk einde Juni 1954 de Defensiege meenschap niet op poten staat, trekt Amerika zijn militaire hulp in. En het zal dan tevens moe ten overwegen, of het zijn bui tenlandse politiek niet zal dienen te veranderen. Aangezien het West-Europa niet aan zijn lot kan overlaten, zal het dan, ver moedelijk samen met Engeland rechtstreeks verbindingen aan gaan, met Duitsland. STAKING EN ONRUST. In Engeland, evenals in Italië, zijn grote arbeidsmoeilijkheden. In Italië een algemene staking van één dag, die echter niet de successen heeft opgeleverd, die de communisten ervan verwacht ten. Al deze sociale onrust heeft minster Pella vergeefs trachten af te leiden, door alle partijen tegen Joego-Slavië inzake Triëst te verenigen; zijn ietwat provo- Een geallieerde militaire recht bank te Triëst heeft 14 Triës- tijnen tot gevangenisstraffen veroordeeld wegehs deelneming aan de pro-Italiaanse relletjes van 4 en 5 November, waarbij 6 personen het leven verloren bij botsingen met de politie. De 1 straffen varieerden van 17 da gen tot 6 maanden, maar de catieve politiek heeft alleen be - reikt, dat nu ook het bij Italië meeste zijn voorwaardelijk behorende Zuid-Tirol om een volksstemming gaat vragen! In Engeland dreigt een spoor wegstaking en dat nog wel met de Kerstdagen. Kenya en Boe- ganda, het zo belangrijke deel van Oeganda, hebben met Guya na nog een nieuwe moeilijkheid gemeen gekregen: nu op de Fit- sjieilanden, die koningin Elisa beth op het punt staat te bezoe ken. Daar is het aantal settlers uit India de Fitsji-inboorlingen boven het hoofd gegroeid en men vraagt zich nu af, wat te doen. En India is lid van de Common wealth, en geen gemakkelijk lid. Eisenhower vindt in Amerika ook nog het nodige op te knap pen. MacCarthy raast voort. Zijn doel moge aantrekkelijk zijn het is de vraag of de middelen die hij gebruikt, niet erger zijn dan de kwaal. Stevenson, die sedert zijn terugkeer van zijn buitenlandse reis met grote tact en voorzichtigheid de democra tische partij leidt, blijft het ant woord op deze vraag niet schul dig. Volgens hem doet MacCar thy kwaad, uitsluitend kwaad en bedreigt hij zelfs de Amerikaan se burgerlijke grondslagen. Wat er natuurlijk toe geleid heeft, dat MacCarthy onmiddellijk Ste venson heeft verklaard als on kundig, om zelfs van direct nabij een communist te herkennen! VAN DER MANDERE. Bfj de gehouden derde stemming voor het Franse presidentschap heeft geen enkele candidaat een absolute meerderheid behaald. Laniel behaalde 358 stemmen, Naegelen 313 en Delbos 225. Nog slechts 2 candidalfen. Premier Laniel (gematigd con servatief) en de socialistische af gevaardigde Naegelen zijn de 2 enige candidaten bij de vierde stemming voor het aanwijzen van een nieuwe Franse president. De verkiezingen hebben thans het klassieke stadium der Franse politiek bereikt, namelijk de strijd van rechts tegen links. Ook de vierde stemming heeft niet tot een beslissing geleid. Te middernacht werd de vol gende utslag van de vierde stem ming bekend gemaakt. Uitgebrachte geldige stemmen: 918; blanco of ongeldige stem men: 10; Laniel 408 stemmen; Naegelen 344. Verder werden nog 45 stemmen uitgebracht op Medecin; 42 op Delbos; 35 op Cornu en 44 op verschillende andere tezamen. De volstrekte en vereiste meerder heid was 460 stemmen. Zaterdagmiddag te 2 uur zal voor de vijfde keer gestemd wor den. Nog nooit zijn, sinds de stich ting der derde republiek in 1871, meer dan twee stemmingen no dig geweest om 'n nieuwe Fran se president aan te wijzen. Elf der vijftien presidenten, die sindsdien aan het hoofd van de Franse staat hebben gestaan, werden bij de eerste stemmng gekozen. In de vier overige ge vallen waren twee stemmingen nodig. De leider der Westduitse so ciaal-democratische partij, Erich Ollenhauer, heeft Vrijdag- te Bonn verklaard, dat een toé- komstig parlement voor geheel Duitsland van het begin af alle bevoegdheden van een normaal parlement zou moeten hebben. Hij wees- het standpunt van kanselier Adenauer van de hand dat de eerste vrijelijk gekozen nationale vergadering voor het gehele land een grondwetge vende vergadering hoort te zijn en dat de grondwetten van W.- en O.-Duitsland van kracht moeten blijven, tot dat overeen stemming is bereikt over een grondwet voor geheel Duitsland. In het Russische letterkun dige tijdschrift „Literatoernaja Gazeta" wordt betreurd, dat in de Sowjet-Unie een tekort be staat aan detective- en avon- tuurromans. Dit tekort is zo groot, aldus het blad, dat bij sommige bi bliotheken boeken van Jules Verne, Alexandre Dumas, Jack London, Conan Doyle enz. tegen onderpand aan jonge lezers worden uitgeleend. Het blad verwijt het Russische populaire tijdschrift „Rond de Wereld" dat het „zo vervelend en geleerd" is, dat „alleen maar de lezer" wordt opgewekt. Volgens het meteorologisch instituut te Wenen blijven de kansen op sneeuw met Kerstmis in Oostenrijk gering. Men ver wacht koud en droog weer in het Oosten van het land en zon nig en zacht weer in het Wes ten. Voor de eerste maal sinds de ingebruikneming in 1932 is de weg over de pas van de Grosse Glockner in December nog open voor het verkeer. De weg is voor auto's berijdbaar zonder dat sneeuwkettingen nodig zijn. De luchtmachüvoorlichtings- dienst deelt mede: De grote kameraadschap tus sen de leerlingen-vlieger van de oninklijke luchtmacht, die op bases in de Ver. Staten tot vlie ger worden opgeleid, zowel on derling als tussen hen en hun Amerikaanse collega's, is wel zeer duidelijk gebleken in de hulp, die de Nederlandse reser ve sergeant J. A. Goedhart uit Scheveningen heeft ondervon den bij de oplossing van moei lijkheden van particuliere aard In Januari van dit jaar vertrok hij naar een basis van de Ame rikaanse luchtmacht voor een opleiding tot vlieger. Kort voor zijn vertrek was in zijn gezin 'n dochtertje geboren, dat helaas al spoedig ernstig ziek werd en twee keer, met een tussenruimte van slechts enkele maanden moest worden geopereerd. Voor zijn echtgenote, die na het ver trek van haar man naar Ame rika alleen achterbleef, bracht dit grote zorgen mee, waarover de geestelijke van de basis door een vriend van sergeant Goed hart terloops werd ingelicht. Deze geestelijke zon op een mid del om sergeant Goedhart in de gelegenheid te stellen tus sentijds, bijv. met de Kerstda gen en de jaarwisseling, enkele dagen in zijn gezin door te brengen. Hij sprak met cadetten uit andere squadrons en spon taan werd het plan geboren een collecte te houden, waaruit de reiskosten naar Nederland kon den worden betaald. Een Ame rikaanse cadet, die sergeant Goedhart nauwelijks kende, kwam daarnaast met het voor stel zijn contacten te bewerken om over het gezin Goedhart een verhaal in de dagbladen gepu bliceerd te krijgen, omdat naar uit de praktijk was geble ken door zo'n verhaal Ame rikaanse luchtvaartmaatschap pijen wel eens genegen zijn de overtochtskosten voor haar re kening te nemen. De reactie op een artikel in de New York Post was verbluffend. Een radio- c-mroep te New York, The Mu tual Broadcasting System, bood aan de totale kosten van een retourvlucht (taxi en verblijf kosten inbegrepen) te betalen, waarbij het verzoek werd ge daan of sergeant Goedhart be reid zou zijn in een speciaal programma „Wonderfull City" enkele woorden te spreken over New York. Het aanbod werd dankbaar aanvaard. Op de basis was echter ook 'n collecte georaganiseerd, waarbij een bedrag bijeenkwam dat driemaal zo groot was als werd verwacht. Sergeant Goedhart behoefde hiervan nu geen ge bruik meer te maken en stelde voor, voor dit geld een St. !Ni- colaasfeest te organiseren vcor arme kinderen uit de omgeving van de basis. Inmiddels had sergeant Goed hart de minister van Oorlog verzocht hem toestemming te verlenen met het Kerst- e* Nieuwjaar verlof te verlenen. De minister, die van de omstandig heden in het gezin Go°dhari om de hoogte is, heeft de toestem ming gegeven en voorts bepaald dat sergeant Goedhart gebruik kan maken van het aanbod va* The Mutual Broadcasting Sy stem. Men moet n.l. weten dat The Mutual Broadcasting Sy stem met 't programma „Won derfull City" elke week aan par ticulieren die daarvoor in aan merking komen, financiële hulp verleent en dat tal van Ameri kanen van deze gelegenheid ge bruik maken, hetgeen als nor maal wordt beschouwd. Sergeant Goedhart wordt de zer dagen in Nederland ver wacht. De konijnenaffaire is als ge meld geheel opgehelderd. De da der B. K., recidivist, is in het huis van bewaring opgesloten. Volgens medische gegevens zul len de geconsumeerde konijnen wel geen schadelijke invloed meer op de gezondheid van de mensen kunnen uitoefenen. Ver ondersteld wordt dat ze goed ge kookt of gebraden waren. Één van de eters heeft zich tot zijn huisarts gewend, die een laxeer middel voorschreef. De personen die de konijnen hebben gegeten staan niet onder medisch toe zicht. Zij hebben tot nu toe geen nadelige gevolgen ondervonden. Of de eigenaar van deze radio- Be staking in de zeven mijnen van Cockerill, die met sluiting worden bedreigd, duurt voort. In de gehele Borinage heerst grote consternatie onder de mijn werkers, vooral nu bekend ge worden is, dat de betrokken mij nen reeds binnen een tijdsver loop van een half jaar zullen worden gesloten. De socialistische mijnwerkersbond in de Borinage heeft een manifest uitgegeven, waarin erop wordt gewezen, dat de werkloosheid van de bijna 7000 in genoemde mijnen wer kende arbeiders ellende zal bren gen over een derde deel der be volking in deze streek. De bond roept al zijn leden in de Borinage op vanaf 21 Decem ber a.s. het werk neer te leggen indien op dat tijdstip geen maat regelen 'zijn genomen om de mij nen gaande te houden. De bond verzoekt de regering tevens be slag te leggen op de mijnen en deze onder haar beheer te plaat sen. De burgemeesters van de ge meenten in de Borinage, hebben een oproep gericht tot de bevol king, waarin zij in het licht stel len dat het sluiten van de mijnen era» loonverlies met zich brengt van ongeveer Ir. 10 millioen per week. Deze achteruitgang van de stand en zal fataal blijken te zijn voor het economische en sociale leven van de Borinage. De bur gemeesters roepen de bevolking tenslotte op met alle kracht te protesteren tegen de voorgeno men sluiting. Het Katholieke blad der Frans talige arbeiders „La Cité", wijst erop, dat aan de vooravond van Kerstmis duizenden mijnwer kersgezinnen in angst verkeren over de toekomst. „De tol, die de mijnwerkers dit jaar met 200 doden hebben be taald, verdiende een beter Kerst geschenk", aldus het blad. „De directies der betreffende mijnen hadden niet met meer cynisme kunnen handelen". Het blad ver volgd: „Het is thans de vraag of de Belgische staat zich zal ver binden opnieuw verscheidene millioenen aan subsidie te ver strekken aan deze of gene finan ciële groepering, die de kolenon- dememingen financiert, ofwel de nationale gemeenschap zelf de verantwoordelijkheid der mijn industrie op zich zal nemen". Het communistische blad „Le Drapeau Rouge" schrijft dat de staalfabriek van John Cockerill waaraan de mijnen toebehoren, in het afgelopen boekjaar, nadat fr. 350 millioen was geamorti- inkomsten der streek zal zwaar I seerd, een nettowinst van bijna drukken op de gehele winkel- fr. 147 millioen boekte. FLY OF VLIEG. Wij bezitten een luchtvaart maatschappij, die er zijn mag. Deze maatschappij beheert een internationaal verkeersnet en maakt dus gebruik van de En gelse taal. Daar is niets tegen. Er moet echter bezwaar tegen gemaakt worden, wanneer een maatschappij, die het praedicaat koninklijk voert, in eigen land voor het Nederlandse publiek grote lichtreclames laat aanbren gen met de spreuk „fly K.L.M.". Dit is een aanfluiting" voor de Nederlandse cultuur in 't alge meen en voor onze taal in 't bij- Zonder. Het gebruik van Engelse woorden en uitdrukkingen neemt hand over hand toe. Niemand zegt meer: „Neem mij niet kwa lijk". Het is „pardon" of „sorry". Een winkel, die de aandacht moet trekken, heet „shop" of „showroom" en de kleermaker, die zijn collega tien gulden of nog meer voor maakloon wil overtroeven, noemt zich „tay- lor". Om over de „milk"- „cock tail-" en „American-bar" maar niet te spreken. Wij geloven, dat een zaken man, die zichzelf en zijn land respecteert, aan dergelijke re clame-waanzin niet mee doet. Daarom is het zo buitengewoon betreurenswaardig, dat de maat schappij van de vliegende Hol landers ook is vergiftigd met die onzin. Laat men die „fly" reclame maar vervangen door een reclame: „vlieg per K.L.M.". Het klinkt heus goed en de mo lens en neon-reclame met .,fly': erop, kan men nog wel gebrui ken voor Londen of New York. Daar leest men het graag. De meerderheid der Nederlanders waardeert de eigen nog wel dr Plesman! taal heus actieve proefkonijnen aansprake lijk gesteld had kunnen worden indien wel ernstige gevolgen zou den zijri opgetreden, is, naar men hier aanneemt, een kwestie van uitsluitend civielrechtelijke aard. ALWEER EEN GORDIJN. In de centrale rijkswerkplaat sen te Utrecht is een cantine, waar zowel het militaire als het burgerpersoneel zich pleegt te verpozen in de vrije tijd tussen de werktijd. Nu kwamen er ook officieren in die cantine en niemand had daar het minste bezwaar tegen. Die officieren hadden echter wel bezwaar tegen de aanwezigheid van burgers. Zij lieten een tim merman komen en een stoffeer der, die samen een groot gordijn ophingen tussen het gedeelte van de cantine, waar de officieren wensten te verblijven en het overige deel, waar dus de bur gers zaten. Dat gordijn kostte de staat 1000, Die duizend gulden is het sym bool van de ondoelmatigheid van deze gedragslijn. Niet alleen is dit geld weggesmeten, maar men zet met dergelijke schotjesgeest veel meer op het spel. Het mili taire apparaat van een land dient te steunen op de sympa thie en de medewerking van de burgerij. In het belang van de verdediging moet een volk één geheel zijn. In tijd van nood zal dit blijken. Wanneer ons leger een gordijn wil hangen tussen de civiele en de militaire sector van ons maat schappelijk leven, dan is dat het begin van de afbraak van de staat. Zo is ook het „ijzeren gor dijn" een begin van afbraak van de wereld. Jammer voor ons leger, dat het dergelijke officieren heeft. En jammer van die uitgave, want 1000,premie op de schotjesgeest is te duur. BITTERE NOODZAAK. In 't algemeen kan worden op gemerkt, dat een overmaat van wettelijke regelingen tot een ver starring van het maatschappelijk leven leidt. Daarom is het goed, dat een minister ook eens „neen" zegt, wanneer men om wetten vraagt. Toch blijkt dikwijls, dat ook een te grote vrijheid van de individuen binnen een staat tot ongezonde toestanden aanleiding geeft. Zo bezitten wij in Nederland een aantal verpleeginrichtingen en rusthuizen, die meestal een grote sociale functie vervullen. Zij vangen ouden van dagen en hulpbehoevenden op, wanneer die niet meer in staat zijn, zelf hun huishouding gaande te hou den. De meeste van die inrichtingen worden zowel door de verpleeg den, als hun familie gewaar deerd. Er zijn er echter ook on der, die de toets van een beschei den critiek niet kunnen door staan, zoals een verklaring van regeringszijde zegt. Zij buiten oudjes uit en geven onvoldoende verzorging aan hulpbehoeven den. Dit is een zwarte bladzijde uit de geschiedenis van het particu lier" initiatief, die de regering nu met behulp van een wettelijke regeling wil uitscheuren. Dit wijst op een gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel bij de on dernemers van deze tehuizen. Zij schaden onze gemeenschap en de voorgestelde wettelijke rege ling moet met vreugde worden begroet. Het is alleen zo bitter, dat zij noodzakelijk is. Het Nipo heeft op verzoek van het Amerikaanse Gallup-insti- tute 'n soort „bliksem-enquete" onder de bevolking van Amster dam gehouden. De vraag, die gesteld werd, luidde: Dulles, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft pas in Parijs gezegd, dat de Amerikaanse militaire hulp zal ophouden als de Europese defensiegemeenschap niet spoe dig tot stand komt. Vindt u dat Amerika daaraan gelijk heeft of niet? Antwoord: 23 procent, Ame rika heeft gelijk; 43 procent geen gelijk; 34 procent geen oordeel. Opnieuw heeft zich een ket tingbotsing voorgedaan op ee* Duitse snelverkeersweg. Ver scheidene personen werde* Donderdag zwaar gewond bij botsing nabij Hannover, waarbij 7 personenauto's, een tankauto en een 10-tons vrachtwagen be trokken waren. De tankauto, die in dichte mist op e enauto van de poste rijen was ingereden die even had stilgehouden, ontplofte, toen zij op haar beurt werd aangereden door de vrachtwa gen. Binnen enkele minuten na de eerste botsing reden ook de 7 personenauto's op de ravage in. Na waarschuwingsschoten e« een schampschot, gearres teerd. Donderdagavond om kwart voor twaalf werd door de politie te 's-Gravenhage een 3O-jarige koopman aangehouden, bij een poging tot inbraak in een zich in de Laan van Nieuw Oost-Indië bevindende dagwinkels. Toen de man zich betrapt zag trachtte hij de benen te nemen, waarop de agent van politie waarschuwingsschoten loste. De man stoorde zich daaraan niet, waarop de agent een schot loste, tengevolge waarvan de man een schampwond in de kuit kreeg. Zelfs toen trachtte hij nog te ont komen, maar werd door de in middels ter assistentie opgeko men politie gearresteerd. De bewuste panden aan deze straat staan reeds enige tijd on der verstevigd politietoezicht, daar er al vele malen werd inge broken. Een dienstdoende agent zag Donderdagavond de man over de muur klimmen en zag hem vervolgens naar de achterdeuren der winkels en naar een raam gaan. De agent greep toen in en sommeerde de man te blijven staan met het hierboven vermel de resultaat. Volgens Reuter meent men in Hamburg dat de kansen op sneeuwval voor Kerstmis groter zijn geworden, omdat in Oost en Zuid-Duitsland de tempera tuur is gedaald tot 5 graden vorst. Maar in het Rijnland wees de thermometer Vrijdag nog 3 graden boven het vries punt aan. Volgens het K.N.M.I. is in het Noorden van -Denemarken wel een beetje natte sneeuw geval len maar voor Nederland hoeft men de eerstvolgende dagen niet op sneeuw te rekenen. De eerste dagen zijn de neerslag kansen in ons land gering, maar als het tot neerslag zou komen dan zou het absoluut regen en geen sneeuw worden, want in de hogere luchtlagen is het niet koud. De temperatuur in ons land is wel gedaald maar nog altijd boven het normale. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag morgen tot Zaterdagavond. PLAATSELIJK REGEN. Zwaar bewolkt met later plaat selijk wat regen. Zwakke tot ma tige wind ruimend van Z. naar W. Weinig verandering n tempe ratuur. In de Staatscourant van Vrij dag is opgenomen een opgave van het aantal gedurende de week van 6 tot en met 12 Dec. aangegeven gevallen van be smettelijke ziekten. Er werden 3 gevallen van kinderverlam ming geregistreerd (in Leiden, Oldenzaal en Ede) en 68 geval len van diphterie. ZONDAG 20 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1