Hel vraagstuk wan prijsverhoudingen de loon- en Benelux Sporlnisuws Gemeenteraad Groede van Z -neuitwering Ook de Achterhoek waal lat DUBBEi-etcRÈMiDDiamant J 25 S Sik gerecht smaakt zuiverder door in De Technische Schooi voor ïerneuzen en omstreken breidt uit Kapperstarieven omhoog VOETBAL Geheim Amerikaans-Brits- Thailands verdrag RECHTSZAKEN. Openbare aanbesteding Boekhandel N.V. Firma P.J, VAN DE SARDE 9 J. P. VISSER mmmm De conclusie van da speciale BensSuxcommisste Nieuw Amerikaans luchtafweergeschut De vlag in top Chr. Winierfczing ¥ocr de Kerstdagen oc*ea ca «sa9 C. i. SCHELSTRAETE-VAN AERDE In Doetinchem werd het| bewijs geleverd. MÊÊÊ GRATIS Ter gelegenheid van de minis tersconferentie te Knocke op 14 October 1952 werd voorzien in 'n speciale commissie voor de prij zen en de lonen, welke commissie tot taak kreeg het instellen van een onderzoek naar de elemen ten, die de loon- en prijspolitiek in de Beneluxlanden bepalen. Deze commissie, welke was sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van het georganiseerde be drijfsleven van de drie Benelux landen, heeft op 2 November j.l. haar conclusies aangeboden aan de regeringen van België, Neder land, en Luxemburg. Dezer dagen zijn deze conclusies voor publi catie vrijgegeven. Het onderzoek van de speciale commissie heeft zich over een breed terrein uitgestrekt. Ach tereenvolgens zijn aan de orde gesteld de monetaire politiek; het vraagstuk van de kostprij zen; het landbouwprotocol en de indirecte belastingen. Met be trekking Jot elk van deze punten is in de commissie uitvoerig van gedachten gewisseld. Daarbij zij aangetekend dat de commissie niet tot taak had te onderhande len, zodat zij dus ook niet voor de noodzaak stond met concrete oplossingen te komen. Op ver schillende punten heeft het on derzoek dan ook geresulteerd in uiteenlopende standpunten van de delegaties of leden daarvan. De commissie is met name uit voerig ingegaan op het vraag stuk van de invloed van de toon verschillen op de hoogte der kostprijzen,- Zoals te verwachten was, bleef verschil van mening bestaan over de betekenis van de methode van loonvorming in het kader van het streven naar een zoveel mogelijk gelijk welvaarts niveau binnen de economische unie. Enerzijds is met nadruk betoogd dat het gewenst is een harmonisatie van de systemen van loonvorming tot stand te brengen door een coördinatie in de richting van een grotere ma te van vrijheid bij de loonvor ming. Anderzijds is er op gewe zen dat onder bepaalde omstan digheden de overheid een zeker toezicht op het loonniveau zal moeten behouden. DE VERSCHILLEN IN LOONHOOGTE. Uiteraard is ook ingegaan op de kwestie van de verschillen in loonhoogte tussen de drie Bene luxlanden. Daarbij wordt onder scheid gemaakt tussen de ver schillen in reeël loonniveau en verschillen in het nominale loon niveau. Voor zover de afwijkin gen tussen de nominale loonni- veaux hun oorzaak vinden in ver schillen in de reeële lonen wordt opvoering van het reeële loon peil gewenst geacht. Naast ver schillen in de reeële lonen kun nen evenwel ook verschillen in de kosten van levensonderhoud van bepalende invloed zijn voor de af wijkingen der nominale lonen. Wat de betekenis van deze fac tor betreft, lopen de meningen in de commissie uiteen. Sommige leden van de Belgische en Luxem burgse delegatie zijn van mening dat de kosten van levensonder houd in Nederland welbewust laag worden gehouden door de reglementering van de lonen en de pachten. Hiertegenover wijst de Nederlandse delegatie er bp, dat in België en Luxemburg de kosten van levensonderhoud kunstmatig hoog worden gehou den, doordat tengevolge van het landbouwprotocol de prijzen der landbouwproducten in die lan den ten dele onttrokken zijn aan de werking van de Nederlandse concurrentie. Geen eenstemmigheid bestaat ook met betrekking tot de vraag in hoeverre in het kader van het onderlinge concurrentievermo gen der Beneluxlanden een ge lijktrekking der nominale lonen noodzakelijk is. De meerderheid van de Belgische en Luxemburg se delegatie is van oordeel dat, zal geen gelijktrekking van de nominale lonen tot het Belgische niveau, laat staan tot het Lu xemburgse niveau, kan worden gevraagd, het in ieder geval ge wenst is, dat de Nederlandse lo nen gemiddeld op het West-Eu- ropese peil worden gebracht. De Nederlandse delegatie is echter van mening, dat op grond van bepaalde omstandigheden zoals b.v. verschil in exportpakket, een volledige gelijktrekking der no minale lonen in Beneluxverband zonder meer niet mag worden gesteld. Ook zou eerst meer in zicht moeten zijn verkregen in de betekenis der loonfactor voor de totale kostprijzen in de drie Beneluxlanden. De commissie geeft blijk de ge varen te zien, welke voor de ver wezenlijking van de economi sche unie zijn verbonden aan de conservatoire maatregelen, waar in het protocol van de ministers conferentie van 24 J uli 1953 voorziet. Hoewel de noodzakelijk heid van toepassing van deze maatregelen voor bepaalde onder delen van het bedrijfsleven kan bestaan, acht de overgrote meer derheid van de commissie het gewenst, dat, zoveel mogelijk, vóórdat voor een bepaalde be drijfstak tot convervatoire maat regelen wordt besloten, door een onafhankelijke commissie een onderzoek wordt ingesteld naar de totale kostenstructuur van deze bedrijfstak in de betrokken Beneluxlanden, teneinde een in zicht te verkrijgen in de aard van de opgetreden moeilijkheden. HET LANDBOUWPROTOCOL Mede in het licht van het vraag stuk der kostprijzen wordt door de commissie voorts aandacht geschonken aan het landbouw-, protocol en aan de indirecte be lastingen. Wat dit eerste punt betreft wordt ingegaan op de verschillen in landbouwpolitiek in het algemeen tussen Neder land enerzijds en België en Lu xemburg anderzijds en voorts op het vraagstuk van de minimum prijzen. Het blijkt dat ook op deze onderdelen in de commissie geen gelijkheid van inzicht be staat. Het vraagstuk van de indirecte belastingen heeft in de commis sie minder tegenstand opgeroe- Het Amerikaanse leger heeft bekendgemaakt, dat de eerste luchtdoelbatterij voor geleide projectielen in aanbouw is te Fort Meade, het hoofdkwartier van het tweede Amerikaan e le er a n de Chsapeake Baai. De ze batterij, ter bescherming van het gebied van Washington, zal een onderdeel zijn van een ke ten van luchtafweerinstallaties langs de Noordelijke grens en de kust van de Atlantische en de Stille Oceaan. Blijkens de bekendmaking kunnen de batterijen worden gedemonteerd en per vliegtuig overgebracht voor gebruik el ders. Onder alle weersomstan digheden kunnen met de batte rijen projectielen van 6 meter lengte en 30 cm doorsnede wor den gelanceerd. Men meent te weten, dat de granaten na af gevuurd te zijn worden aange dreven door een straalmotor en uit, dat de regeringen, zich be wust van de rol, welke de (so- pen. De commissie betreurt dat ciaal-) economische raden van de i n it i H f\ A JC T~» -'1 -1 d L rtl- lrn J AV het reeds in Maart 1949 getrof fen accoord betreffende de uni ficatie van de indirecte belastin gen nog steeds geen begin van uitvoering heeft verkregen. Naar haar mening is dit één van de oorzaken van de moeilijkheden, waarmede bepaalde sectoren van de Belgische economie, zoals bijv. de textielindustrie en meer spe ciaal de confectie-industrie, te kampen hebben. Aan het eind van haar conclu sies gaat de commissie in op de kwestie van de inschakeling van het bedrijfsleven, bij het overleg dat in Beneluxverband wordt ge pleegd. drie Beneluxlanden in het kader van een economische unie kun nen vervullen, deze meer zouden doen deelnemen en op meer per manente wijze, aan de verwezen lijking van de harmonisatie der economische en sociale politiek. De conclusies zijn de weerslag van uitvoerige en met veel we derzijds begrip voor nationale omstandigheden gevoerde discus sies. Aan de gedachtenwisseling lag een omvangrijk door de se cretariaten van de delegaties verzameld, cijfermateriaal ten grondslag. Dit cijfermateriaal is in een afzonderlijke documenta- tie-nota aan de conclusies toege- De commissie spreekt de wens voegd. van de grond af bestuur^ door middel van radar. Voorts werd gezegd, dat het nieuwe stelsel een veel doelma tiger luchtafweer verzekert dan vroeger bereikt kon worden met luchtafweergeschut. De federatie van werkgevers organisaties in het kappersbe- drijf heeft in een onlangs in Den Haag gehouden bestuursverga dering het besluit genomen een advies aan de kappers in het ge hele land te geven, de tarieven in het dames- en herenbedrijf te verhogen. Dit omdat hiervan de nood zakelijkheid werd gevoeld we gens de a.s. huurverhoging, ver hoging van lonen en sociale las ten en de te verwachten stijging van de kosten van het levens onderhoud en de bedrijfsonkos- ten. FRANKRIJK OVERSPEELDE LUXEMBURG. Luxemburg heeft in de voor ronden van het tornooi om het wereldkampioenschap te Parijs tegen Frankrijk een verplette rende nederlaag geleden. Met 8-0 bleven de Fransen in de meerderheid. Al na 10 minuten was de stand 3-0 voor Frankrijk (dat zich reeds in de eindron den geplaatst had en nu door een b-team werd vertegenwoor digd) en hoe sterk het Franse overwicht was kwam duidelijk tot uiting in het feit, dat na ruim 20 minuten spelen de Lu xemburgers het tot slechts twee aanvallen hadden weten te brengen. In de 21e minuut ver grootte Frankrijk de voorsprong tot 4-0, aan welke score na de rust, toen de strijd zich even eens voor het grootste gedeelte op de Luxemburgse helft af speelde, 4 doelpunten werden toegevoegd. In groep thans: Frankrijk 4 Eire 3 Luxemburg 3 4 luidt de stand 20-4 7-6 1-13 De laatste wedstrijd in deze groep, Luxemburg-Eire, staat voor 7 Maart a.s. op het pro gramma. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente zal worden gehouden op Dinsdag 22 December 1953, des namiddags 7 uur. Terneuzen, 17 December 1953. De Burgemeester voornoemd, P TELLEGEN. Onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars werd gisteravond een raadsver gadering gehouden. Mededeling werd gedaan dat de minister van Economische Za ken geen vrijheid kan vinden de door de raad vastgestelde win kelsluitingsverordening ter kon. goedkeuring voor te dragen. De minister maakt overwegende be zwaren tegen openstelling der winkels tot 7 uur. Voor de perio de April tot en met September zou de minister geen bezwaar hebben tegen openstelling tot 7 uur. B. en W. stellen voor in deze een afwachtende houding aan te nemen en te zien wat andere ge meenten in deze zullen doen. Met 4 tegen 2 stemmen (de heren Vinjé en wethouder Cijsouw) wordt aldus besloten. Z.h.s. wordt aan het feestcomi té Groede een bijdrage verleend van 130 ter delging van het na delig saldo van de feestelijkhe den in 1953, waarbij de voorzit ter hulde bracht aan dit feestco mité voor haar arbeid. Met de P.Z.E.M. zal een nieuw contract voor de straatverlich ting worden afgesloten. De bluswatervoorziening in Groede is zeer onvoldoende waarom het ministerie van Bin nenlandse Zaken en de brand weerinspectie aandrong op het bouwen ven 'n reservoir waarvan de kosten op 2200 worden ge raamd. Deskundigen zijn echter van mening, dat de wand van het reservoir dikker zal moeten zijn, waardoor de kosten tot 3500 zullen stijgen. Daar de raad van oordeel is dat het bij dit bedrag niet zal blijven wordt het voorstel van B. en W. met 2 tegen 5 stemmen verworpen (vóór <je beide wet houders). Ter plaatse zal nu een plant soentje worden aangelegd. Met alg. stemmen wordt de ge meentebegroting 1954 goedge keurd. Bij de behandeling hiervan zegt de heer Vermeulen dat de P.v.d. A.-fractie met de begroting ac coord gaat en met voldoening op de in 1953 uitgevoerde werken kan worden teruggezien. De voorzitter merkt op dat hoewel de begroting sluitend kan worden gemaakt er zeker geen reden tot optimisme is en zuinig heid zal moeten worden betracht ter voorkoming dat de gemeente noodlijdend zal worden. Er is nog een oude schuld van 13.500, terwijl voor de riool- en bestratingswerken en het ge meentelijk aandeel in de traver se ƒ200.000 geleend zal moeten worden. De gewone dienst sluit met een bedrag van 214.652,31 en een post onvoorzien van 562,76. De kapitaaldienst geeft een tekort van 87.665,94 bij een uitgaaf van 471.811,11. Het voorstel van de heer Vinjé om de naam van burgerlijk arm bestuur te wijzigen in sociale zorg wordt verworpen met 4 te gen 3 stemmen (vóór de heren Vermeulen, Casteleijn en Vinjé). Het bedrag voor het openb. onderwijs per leerling beschik baar gesteld bedraagt ƒ34,31. Radio Moskou heeft, een be richt van het communistische persbureau „Nieuw China" aan halend, verklaard, dat een ge heim verdrag zou zijn gesloten tussen de Ver. Staten, Groot Brittannië en Thailand (Siam), volgens hetwelk begin Maart 1954 zal worden begonnen met de oefening en uitrusting van tienduizend man Chinese natio nalisten, die zich nog in Birma bevinden. De Ver. Staten zouden wapens en munitie leveren en de Ameri kaanse ambassadeur in Thai land, Donovan, zou, bijgestaan door vijf waamemens, toezicht houden op de opleiding en orga nisatie van de troepen, aldus dit bericht. Radio-Moskou voegde hieraan toe, dat deze Chinese nationalis ten zich, gesteund door Ameri ka, nog steeds in Birma bevin den, ondanks de resolutie van de Ver. Naties van April j.l., waar in de algemene vergadering zich uitsprak voor evacuatie van de troepen. Gisteren was het voor de Am bachtsschool voor Terneuzen en omstreken een belangrijke dag, daar de werkzaamheden aan de nieuwbouw der school zover ge vorderd waren, dat de vlag in top zou worden gehesen ten teken dat de voltooiing hiervan haar einde nadert. Onder de genodigden merkten wij op burgemeester Teilegen, de directeur van het gewestelijk ar- beidsbureau, de heer A. Jansen, de architect de heer De Bruijne, de heer De Bonth aannemer, en de heer Van Leusden, chef van de firma Asselbergs Nachenius, het voltallig bestuur en perso neel der school. Buitenom de Ambachtsschool begaf men zich naar het nieuw gebouwde gedeelte waar bij aankomst van het gezelschap de vlag in top ging. Vóór het bouwwerk staande komt men onder de indruk van de uitbreiding die noodzakelijk was geworden door de voortdu rende toename van het aantal vakopleidingen en het in ver band daarmede toenemend aan tal leerlingen. Vanaf de begane grond tot de kroonlijst is de hoogte 13% m., en 16 meter vanaf het souster- rain, waar zich de ruime berg, plaats voor 200 -rijwielen, de ver warmingsinstallatie en een gro te kolenbergplaats bevinden. Onder leiding van de directeur de heer De Nie werd nu een rond gang gemaakt door de diverse lokalen van de nieuwbouw. In de hall met kamer van de concierge zijn ook de gemeen schappelijke garderobe en de toi letten. Verder het ruime gymnas tieklokaal en de cantine. Op de eerste verdieping zijn 2 theorie lokalen en een ruim handvaardig heidslokaal, op de bovenste ver dieping zijn twee tekenlokalen, die door een harmonicawand ge scheiden zijn, zodat indien nodig van deze twee lokalen één groot gemaakt kan worden. Wanneer straks het nieuwe gedeelte in gebruik zal worden genomen zal de ingang voor de leerlingen zijn aan de zijde van de Van Steenbergenlaan, terwijl de zich in de Axelsestraat bevin dende ingang dienstig zal zijn bij officiële gelegenheden. Er is bij de constructie van Ket uit beton opgetrokken gebouw op zeer ruime wijze aandacht be steed aan het gebruik maken van glas, zodat alle lokalen volop van het zonlicht profiteren. Teneinde het nieuwe gedeelte geheel te doen aansluiten, zijn diverse muren en plafonds in het oude gebouw weggebroken, het welk in de zomervacantie en ge deeltelijk tijdens de lesuren is geschied. Na afloop van de rondgang werd het gezelschap in de teken zaal genodigd, waarbij nu ook de vakarbeiders en het personeel van het architectenbureau De Bruijne aanwezig waren en een verversing werd aangeboden. Als voorzitter van het bestuur der school bracht de heer J. F. de Klerk dank aan allen, die door hun aanwezigheid blijk ga ven van hun belangstelling op deze voor de Ambachtsschool zo belangrijke dag, de eerste mijl paal bij de bouw van dit nieuwe complex. Vol lof was spreker voor het aanpassingsvermogen van het lerarencorps, waardoor de lessen tijdens de bouw regel matig voortgang konden vinden. Hij complimenteerde het archi tectenbureau De Bruijne, de aan nemers en de vakarbeiders voor het bereikte resultaat, dat een sieraad is voor het technisch on derwijs en de gemeente. De directeur der school, de heer A. de Nie memoreerde, dat bij het hijsen van de nationale drie kleur op een in aanbouw zijnd pand het gebruikelijk is, dat de opdrachtgever in zijn zak tast en allen, die aan het pand werk zaam zijn, een tractatie aanbiedt. Gebeurt zulks niet, dan gaat al gauw de driekleuf omlaag en komt een takkebos in top. Bij deze gelegenheid wilde spr toch eens uit de sleur der traditie stappen en thans allen, die bij de 'douw betrokken zijn met de genodigden, bestuur der school en lerarencorps, in dit lokaal ver enigen om ondeir het genot van een verversing en rookartikelen deze voor de Ambachtsschool zo belangrijke dag te herdenken. Met genoegen wees de heer De Nie er op hoe prettig en vlot de werkzaamheden aan dit nieuwe complex zijn verlopen, dank zij de goede samenwerking van al ler. die bij de bouw betrokken zijn- Het betreft hier een inrichting waar de arbeiders hun vakoplei ding ontvingen en tijdens de op leiding ook gewezen werden op de grote waarde van goede om gangsvormen, die het werken veraangenamen. Hoewel in het begin van het jaar tengevolge van de waters nood enige stagnatie bij de bouw optrad, uitte de heer De Nie zijn volle tevredenheid over het ove rigens vlotte verloop der werk zaamheden en sprak zijn volle vertrouwen uit dat deze prettige samenwerking tussen werkgever en werknemers ook tijdens de verdere voltooiing van het ge bouw zal voortduren. Nog enige tijd bleef het gezel schap genoeglijk bijeen, waarna het lied van de arbeid werd voortgezet. BROERS, DIE ZUSTER UIT GESTICHT ONTVOERDEN, STONDEN TERECHT. De officier van justitie bij de arrondissem. rechtbank te Gro ningen heeft gisteren tegen de gebroeders H. B. en J. B. uit Vlagtwedde, resp. 19 en 20 jaar oud, een voorwaardelijke gevan genisstraf van 4 maanden geëist en een boete van 75, subs. 50 dagen hechtenis. Zij hebben op 18 October j.l. uit_ de Stichting tot Christelijke Liefdadigheid, een psychiatrische inrichting te Wagenborgen, hun zusje L. B., die daar reeds enkele jaren ver pleegd werd, ontvoerd. Het meisje was met een groep verpleegden op weg Van het ge sticht naar de kerk. Plotseling reed een auto langszij en het meisje werd door haar broers naar de auto gesleurd. Inmiddels is het meisje weer naar Wagenborgen overgebracht. De familie wilde het meisje te rug, omdat men meende, dat zij geen baat vond in de inrichting. De officier betoogde, dat het voor de geestelijk gestoorde zus ter van de beide broers beter was dat ze in Wagenborgen bleef. Hij noemde het optreden van de bei de broers dom. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. TANDARTS. 19 Dec. AFWEZIG. TERNEUZEN op HEDENAVOND. Spreker: Ds. G. TOORNVLIET, te Leiden. Onderwerp: „De duivel onder ons". Aanvang: 7.30 uur. Plaats: Geref. Kerk aan de Noordstraat. op ZATERDAG 19 DEC. in de Ned. Herv. Kerk te Zaamslag, te houden door de Chr. Zangvereniging „Zingt den Heer een nieuw Lied", Dir. de heer P. C. Brakman. Aanvang 19.30 uur. Schitterende Cyclamen in wit en rood. Azalia's, Kerststerren, Begonia's, Hyacinten en Tulpen. BLOEMENHUIS 99 Telef. 2250 Noordstraat 82 Gevonden: Twee kettingen, vermoedelijk afkomstig van vrachtwagen. Terug te be komen tegen» adv.-kosten bij P. PLADDET, Langestr. 64, Hoek. Tel. 289. Zaterdag 19 December hopen wij het 25-jarig bestaan van onze zaak te herdenken. Wij bedan ken onze klanten voor de gunst die wij in de afgelopen jaren mochten ontvangen. Bij deze ge legenheid geven wij vanaf 19 tot en met 26 Dec. 5 */o KORTING op al onze artikelen. Hoogachtend, In Groenten en Fruit, Conserven enz. Sluiskil, 18 Dec. 1953. Nieuwe Kerkstraat 6 Ondergetekende zal namens zijn opdrachtgevers in 5 per celen, combinatie van percelen of in massa op DINSDAG 29 DECEMBER a.s. trachten aan te-besteden: HET BOUWEN VAN TWEE WOONHUIZEN aan de Schoolstraat in de gemeente Koewacht Bestek en tekening bij ondergetekende verkrijgbaar a 5.franco per post 5.25. Restitutie bij ongeschonden inlevering 2.50. Architectenbureau L. DE BRUIJNE, Herengracht 3, Terneuzen, Telef. K 11562291 Noordstraat 55 Telefoon TERNEUZEN Als U stamppot klaarmaakt, vlees braadt of b.v. croquetjes baktdan wilt U toch ook, dat de zuivere smaak ervan bewaard blijft? Als U gewoon vet gebruikt, gebeurt dat niet. Want dat geeft een vette bijsmaak. Dit is met dubbel gecrèmed Diamant uitge sloten. Door Diamant komt de natuurlijke smaak van èlk gerecht ««zuiver uit! Op lOjuni j.l. kregen43 huis- j vrouwen in Hotel Rademaker Doetinchem biefstuk te j proeven. Ieder kreeg 2 porties j van dezelfde kwaliteit. Het ging er om, welke van de twee biefstukjes de zuiverste bief- stuksmaak had en dat moest in cijfers worden uitgedrukt. Bij biefstukje/I werd Diamant gebruikt, bij biefstukje U even- veel gewoon vet, zonder dat de dames dit wisten. Deze cijfers zeggen i) genoeg: met dubbel-gecrèmejl Diamant kreeg gemiddeld 9" B met evenvee! gewoon vet slechts 6 Hier ziet V de Doetinchemse da mes proeven. De biefstuk met Diamant kreeg spontaan 9- die met gewoon vet maar 6+. Gegevens over deze smaakproef liggen voor U ter inzage. Haal vlug een pakje Diamant. Want tijdelijk krijgt U er dit smaakvolle boekje vol wenken en recepten bij. „Het verschil was duidelijk te proeven, "vertelt ons Mej. H.M. de Vos, Paul Krugerlaan 2. biefstuk A vond ik heerlijk zuiver van smaak. En de jus prachtig goudbruin. Ik gaf A 'n 9! Maar biefstuk B... lang zo lekker niet met die vette bijsmaak, 'n 5, meer niet, vond ik. U begrijpt wel, dat ik óók Diamant ga gebruiken. „Ik was bij de chef-kok in de keuken,verklapt Mej. J. C. Blom, Steinlaan 21. „En ik heb goed gezien, hoe hij de twee biefstukjes klaarmaakte: allebei precies eender. Alleen ging bij A Diamant en bij B nveel gewoon vet. Diamant is ook gezónder: Uw maag neemt het inzuivere Diamant beter op. Dat komt Uw energie xen goede! En 't is zo prettig werken met Diamant: 't brokkelt niet, 't walmt niet, 't spat niet - 't is het ideale vet voor alles.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3